Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101201) Dzsana válasza _stick_ (#101200) üzenetére


Dzsana
senior tag

Mivel EU-n kívülről jön, nem hogy vámot, még áfát is fizetned kell!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#101202) von toth


von toth
tag

Használt óráitokat hol szoktátok hirdetni?

Ez a jófogás katasztrófa.

(#101203) Mercutio_ válasza vadászcsiga (#101179) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szépen öregszik :U :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#101204) csabulaxi válasza vadászcsiga (#101167) üzenetére


csabulaxi
senior tag

pont a legszebbel kezdted a bronzos képeket.
vagyis nekem a bronz kívánság listán ez az első, a második meg a lüm.tech

Már párszor leírtam, hogy én hülyítésből vennék ilyet, irány a sós tenger és jó bepatinásítanám, aztán jöhetne a szöveg, hogy nagyfater a II. világháborúban katonai búvár, tengerbe zuhant pilóta volt, ez maradt utána, mikor 40 évvel később megtalálták a maradványait.

felületi oxid alatt nem rohad tovább, mint a vörösréz, örök élet.
könnyen kifényesíthető
[link]

Nekem kéne.!

[link]

rapid patina

A használt Magrette vásárlással vigyázni kel, mert egy szériánál elrontották az anyagösszetételt és hát majdnem tiszta réz került ki. most nem találok linket, de utána magyarázkodnak [link]

Azért egy filigrán szalon órával,pl. Doxa összemosni, hát nagyfokú demagógia.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#101205) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Talán fura kérdés: a számlapon és a mutatón lévő foszforeszkáló anyag mennyi idő után veszti el ezt a képességét? Illetve mennyi idő után csökken jelentősen?
Volt egy bizonyos telefonom, annak az előlapján volt kétoldalt csík, ami eleinte nagyon intenzíven tudott világítani, 1-2 év után már szinte alig.
Nagyanyámnak van egy kis feszülete, azon a Jézus alak ilyen foszforeszkáló műanyag. Az ha jól emlékszem szintén sokat vesztett már képességéből, de az már legalább 40 éves.
Illetve van-e összefüggés - gondolom van - aközt, hogy ha sokat éri erős fényhatás, és sokszor bocsátja ki, akkor az felgyorsítja ezt a foszforeszkálási képesség elveszését.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#101206) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#101207) WiZARD válasza csabulaxi (#101204) üzenetére


WiZARD
addikt

Majdnem tiszta réz, meg egy kis ólom, jól hangzik :Đ

Szerintem is csúnyák ezek a bronz tokok, akár patinával, akár nélküle.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#101208) ronin s8 válasza vadászcsiga (#101198) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem nézem fának. :DDD A fa itt most egy olyan példaként szolgált, ami nem alkalmas arra, amire használnák. :N

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#101209) válasza Takuun (#101171) üzenetére



őstag

Mi ez a régészeti lelet? :D

(#101210) Mercutio_ válasza WiZARD (#101207) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kérek 20 deka patinát :DDD nekem se jönnek be :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#101211) #76385920 válasza BlacKSouL (#101205) üzenetére


#76385920
törölt tag

Ahogy tudom a Tricium felezési ideje 12-13 év. Az hogy ebből fakadóan a fényerő is feleződik azt nem tudom, de valószínű, hogy történik valami. :) Ez a "tricium csöves" azaz folyamtosan világító cuccokra igaz.

A mai órákban SuperLuminova festést használnak ami nem toxikus és nem rádióaktív.

Super Luminova I.

SuperLuminova II.

Régen kb. (50-60-as évekig) rádiumot használtak amit kézzel festettek a munkások. Aztán nagyon hamar betegek lettek...

[ Szerkesztve ]

(#101212) Ereshkigal válasza #76385920 (#101211) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Történik, a fényerő is "feleződik". Azt mondják, hogy kb. 20 évig a tríciumosok azért használhatóan láthatóak maradnak.
Nem elég, hogy kézzel festették, de még a szájukba is vették az ecset végét, hogy hegyesre sodorják néha.

Más. Nyúlfarknyi, de pozitív kicsengésű Rodina review, nemrégről. Most már nem tudom eldönteni, hogy a china made felirat zavar jobban, vagy hogy ennyire hasonlít a Nomos-ra. Sajnos tetszik. :B

[ Szerkesztve ]

(#101213) WiZARD válasza #76385920 (#101211) üzenetére


WiZARD
addikt

A manapság használt anyagok (superluminova, lumibrite) állítólag nem nagyon öregednek, gyengülnek.
Majd 20 év múlva meglátjuk mi igaz ebből ;)

Bár már most is vannak 10-15-20 éves superluminova-s darabok elvileg. Páran azt írják hogy olyanok mint új korukban, de van olyan is ami bebarnult (korai Seamasterek, de állítólag utána változtattak a formulán, és már nincs ilyen gond)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#101214) alphaville


alphaville
aktív tag

Az óra tokja acèl vagy arany legyen!
A bronzot hagyjuk meg a magyar futballistáknak a következő VB-re. ;]

(#101215) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Bronz nem tetszett eddig, de most már érdekel. Nem tom, allergén-e, majd kiderül, ha lesz.
Rodina is kell... de előbb még egy Marina Militare, Radiomir stílusban. Asian Unitas kellemes csalódás eddig.

(#101216) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Mai melós. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#101217) Deskdiver


Deskdiver
senior tag

Újabb spanyol fórumóra. 101db készült.

(#101218) csabulaxi válasza Deskdiver (#101217) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Faxa! :R

Csak ne lennének cirill betűk, és a korona lehetne a 20-asnál, de így is oké.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#101219) #76385920


#76385920
törölt tag

Evolution of Rolex luminous

Ezt találtam még. :)

(#101220) Bling95


Bling95
őstag

mondjuk ha csak picit radioaktív az nemgond :D

(#101221) #76385920 válasza Bling95 (#101220) üzenetére


#76385920
törölt tag

Nem, de ha a tricium csőves órát odavágod és mondjuk megsérül a cső akkor jobb ha eldobod és szaladsz. :)

Kicsit félek is ezektől, bár már itt is írták, hogy minimális a sugárterehelése egy ilyen órának...

(#101222) Bling95 válasza #76385920 (#101221) üzenetére


Bling95
őstag

hát amiket a cikkben mutatnak értékeket abből a legtöbb 14 nanosievert volt óránként, ez éves szinten (0-24-es használat mellett ) is csak 0,012 milisievert , ami tényleg semmiség

nagyjából magyarországon amit kapunk éves dózis az 3 milisievert, tehát ahhoz képest ez elenyésző.

összehasonlításképpen kirepülni amerikába is kb 0,05 milisievert dózisterhelés ( mintha 5 évig hordanád folyamatosan az órát)

szóval különösebben nem félnék ezektől a dolgoktól, mégha betöröm akkor se. Na azért mondjuk lenyelni ne nyelje az ember , meg feleslegesen te tapizzuk :D

egyébként amire aztmondják az okosok hogy már mérhetően növeli a rák kockázatát az 100 mSv :) na persze ennek a közelébe se szeretnék járni soha :B

[ Szerkesztve ]

(#101223) petyus80


petyus80
csendes tag

Sikerült OLX-en találnom egy új,gyári 1000-es kaucsuk szíjat. Szerintem jól áll neki...fémszíjat kicsit pihentetem most.


(#101224) fiktív1 válasza petyus80 (#101223) üzenetére


fiktív1
tag

Bezony jól!

(#101225) fagyalllo válasza fiktív1 (#101224) üzenetére


fagyalllo
őstag

Valóban, viszont aki ezt a szeletelős megoldást kitalálta...

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#101226) Mercutio_ válasza Ereshkigal (#101212) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a baj, hogy tetszik :K honnan lenne érdemes beszerezni, ahonnan a fináncok se fogják meg?

Bááár, akkor már elgondolkodik az ember rajta, hogy a vacak dollár árfolyam miatt nem jobb választás-e Ruhla Chronograph :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#101227) Polarstar válasza Deskdiver (#101217) üzenetére


Polarstar
nagyúr

waaaaaa!!!
Jöhetne!!! Klassz!! :C :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#101228) chris-v válasza Dzsana (#101201) üzenetére


chris-v
senior tag

Kellene, de ugye magától ezt kb senki sem teszi meg, így ha a vámon nem akad fenn, nincs további teendő! :))

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#101229) Ereshkigal válasza Mercutio_ (#101226) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Azért vannak jelentős különbségek: automata+zafírüveg vs. kvarc+kronográf; itt nem az ár alapján dönt az ember. Megjelenésben is annyira más a két óra, hogy simán elfér mindkettő a repertoárban.
Mondjuk innen rendelhetsz, aztán imádkozz. :)

(#101230) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,

Ha valakit érdekel a következő zulu szíj priviben keressen meg. Kétszer volt rajtam, a cheapestnatostraps-től van ,de ezzel már túl nagy az óra a csuklómra.

[link]

Más:
A Seiko Monsterhez kellene rugós stift, olyan minek kisebb az átmérője középen mint amit a szilikon szíjhoz adnak. Létezik ilyen, ill. hol lehet beszerezni?

Köszönöm.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#101231) vadászcsiga válasza Deskdiver (#101217) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezek hülyék ;]

(#101232) napocska2


napocska2
senior tag

Segítenétek kitalálni a rengetegből?
A fiam két hét múlva érettségizik és kitaláltuk, hogy többek között meglepjük egy karórával, ami inkább alkalmi viseletre szolgálna öltönyhöz-inghez és 30-40 ezer forint közötti árfekvésű. Az utóbbi pár napban mással sem foglalkozom jóformán, csak a megfelelő darab fellelésével, de elég nehéz feladatnak tűnik képek alapján megtalálni az igazit.
Ahogy utánaolvasgattam, a szerkezetek közül a talán quartz lenne a jó választás a ritka használatot tekintve, de már ebben sem vagyok biztos. A gyerek ízlését figyelembe véve ráadásul a klasszikus darabok eleve kiesnek, emiatt inkább hajlanék a kronográfosok felé.
Az egyik kedvencünk eddig ez a Citizen, bár kicsit drágább, mint a keret,
a másik pedig ez a Casio.
Mit gondoltok, jó felé tapogatózom? Tudtok esetleg ezeknél jobbakat ajánlani?

Szerk:
Az imént kifelejtettem, hogy fémszíjas és vízálló darabot céloztunk meg. :B

[ Szerkesztve ]

(#101233) chris-v válasza napocska2 (#101232) üzenetére


chris-v
senior tag

Citizen nem néz ki rosszul.
A casio nekem személy szerint nem tetszik. De hát nem is nekem kell hogy tetsszen :DDD

Esetleg ez a Seiko?

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#101234) g0n21


g0n21
senior tag

A bambino-k kizárva? péládul ez
Vagy egy Marshall? Erre utólag bőrszíj bármikor tehető...

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#101235) csabulaxi


csabulaxi
senior tag





"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#101236) Mercutio_ válasza csabulaxi (#101235) üzenetére


Mercutio_
félisten

2, 3, 5

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#101237) Misi1979 válasza csabulaxi (#101235) üzenetére


Misi1979
őstag

Hjajj, az első kettőért gondolkodás nélkül odaadnám vadászcsigu veséjét..:))

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#101238) csabulaxi válasza napocska2 (#101232) üzenetére


csabulaxi
senior tag

[link]
kép a link

ez a tuti a tutu-tól
100m, zafír, ébresztő, 35ezer
[link]
vagy ez 47 fekete, 55 kék
[link]

vadászcsiga:
A 3.-ra kéne szíj, lehet? :)

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#101239) webórás


webórás
csendes tag

Egy Rolex Datejust luxuskaróra esetében az ember arra gondol, hogy vigyáznak rá mint egy hímestojásra. Sajnos az nem minden esetben van így. Az órát végletekig lelakták, üvege törött, amit közönséges ásványüveggel pótoltak. A üveg maradványai a számlap alatt zörögnek, így maga a számlap is megsérült. Szerkezete járásképtelen, a karbantartás hiánya miatt megállt, teljes felújítása elengedhetettlen. Akkor lássunk neki... :Y

A teljes felújítás a linkre kattintva megtekinthető! [Rolex Datejust karóra teljes rekonstrukciója]

Üdvözlettel . Kőnig Levente [www.watchmaker.hu]

[www.facebook.com/watchmaker.hu]

[ Szerkesztve ]

(#101240) vadászcsiga válasza Misi1979 (#101237) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Bal karodért a vesém? :)

Csabulaxi
Mindent lehet. Ha normál stiftes

[ Szerkesztve ]

(#101241) tupacamaru válasza csabulaxi (#101235) üzenetére


tupacamaru
veterán

A Mercis nagyon rendben van. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#101242) werna4 válasza petyus80 (#101223) üzenetére


werna4
csendes tag

Azta, de jól néz ki :R

(#101243) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#101240) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Benéztem a sorszámot. Nem :D

(#101244) #76385920 válasza napocska2 (#101232) üzenetére


#76385920
törölt tag

Casio 1.

Nem tudom mekkora a gyerek, de a fenti óra 51mm-es. Elég férfias darab, és egy vékonyabb csuklón hülyén mutat. :)

[40 000.-Ft-ig/L]

(#101245) TheZukker válasza g0n21 (#101234) üzenetére


TheZukker
tag

Ezeknek a Bambinoknak mennyire állhat jól a nato? Történetesen én is két hét múlva érettségizek, és ballagásra órát szeretnék kapni (meg azt is szeretnének adni ;] ).

(#101246) Misi1979 válasza webórás (#101239) üzenetére


Misi1979
őstag

Tényleg, a megnyúlt jubilee-vel mit tudsz kezdeni?

Szép munka, ezt az órát nem kímélték..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#101247) vadászcsiga válasza TheZukker (#101245) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nejlon szerintem semennyire, de az en Eternámból kiindulva bőr igen. Vagy ha nato akkor valami prémium

(#101248) #76385920 válasza TheZukker (#101245) üzenetére


#76385920
törölt tag

(#101249) vadászcsiga válasza csabulaxi (#101204) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Van házilagos megoldás is. Főtt tojás a legjobb rá állítólag :D

Es akik igazán rákattannak a témára azoknak nincs megállás

[ Szerkesztve ]

(#101250) entropy válasza webórás (#101239) üzenetére


entropy
tag

Szép munka! Tetszett a javítás dokumentálása is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.