Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21801) air76 válasza tomvoki (#21798) üzenetére


air76
tag

Elvileg jár,gyakorlatilag a bolton múlik menyit ad. :)

(#21802) air válasza sonye (#21789) üzenetére


air
nagyúr

"Szomorú, de azt kell mondjam, hogy 3D tekintetében az LG sokkal jobb."

Ezt mire alapozod?? A passzív szemüveges megoldások kapásból félHD 3D-t adnak. Vagyis az LG a Samsung 6xxx-es széria tudását nyújtja maximálisan 3D módban. A Samsung D7000 és D8000 készülékei messze jobb 3D megjelenítést alkalmaznak mint a passzív megoldások.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21803) torma1981 válasza air (#21802) üzenetére


torma1981
veterán

Na majd talán az idei modellek jobbak lesznek minden téren.

(#21804) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

"A Samsung D7000 és D8000 készülékei messze jobb 3D megjelenítést alkalmaznak mint a passzív megoldások."
Én nem akartam beírni ezt,mert a múltkor is kaptam hideget-meleget! :D
Volt mindkettő,passzív is,most aktív de szerintem csak az nem látja a különbséget aki nem akarja.

(#21805) KorLaci


KorLaci
tag

Sziasztok !
Egy páran jelezték, hogy nem tudnak Widgetet telepíteni a TV-re, mert nem szinkronizálja az alkalmazásokat a TV.Többen feltételezték, hogy valószínű, hogy az új "frömver" :) miatt. Lehet, hogy ezt is, akárcsak a SamyGot, letiltották.
Az én TV-men is új szoft van, de mégis megy a szinkronizálás. Leírok egy-két hibalehetőséget, hátha segít.Nos, egyszer már leírtam, hogy én úgy csinálom, hogy ne függjek másoktól, pl. eltűnik a net oldal ahonnan le lehetne tölteni a widgetet, hogy a saját számítógépemen futtatom a web szervert. Ehhez csatlakozik a TV, és telepíti a netről letöltött widgeteket. Erre jó az USBWebserver nevű program. Letölteni innen lehet .
Az USBWebserver-ben ellenőrizni kell egy-két dolgot. Elindítva a programot, megnyílik a szerver beállító ablak. Ha itt az elindítás után az Apache fülnél zöld pipa jelenik meg, akkor már jól indul a dolog. Menjünk be a Setting menübe. Itt FONTOS, hogy az apache port szám 80 legyen. Nálam alapból 8080 volt, így nem látta a TV a szervert.Ha átírtuk a port számot, FONTOS, hogy újra kell indítani a szervert. A MySQL 3307-es portszámot nem kellett piszkálni. A szerver nyelvezetét is itt lehet állítani, akinek tetszik mondjuk hollandra :) A settingsből kilépve az Apache fülnél lehet elindítani-leállítani a szervert. Ha minden OK, akkor az indítás után a Statusban Online lesz a felirat. A General fülnél a Localhost gombot megnyomva megnyílik a böngésző. Itt látszik a widgetlist.xml, látszanak a widgetek is amit bemásoltunk a root könyvtárba. Ha a böngésző megnyílik, és látszik minden, akkor már fél siker van.
A widgetlist.xml-ről.
Nekünk kell megszerkeszteni, beleírni, hogy mit telepítsen. Ez az xml a root könyvtárban van. Szerkeszteni legjobb a Notepad++. Minket csak a "<widget" és a "</widget>" közötti rész érdekel.
A widget id a widgetneve lenne, de nem tudom minek, mindenféle nevet írtam már oda, de semmi nem változott.
A title sorba írt név jelenik meg a telepítés közben, ha nem jót írunk be nem történik baj, az alkalmazás neve úgy sem ez lesz a SmartHub-ban.
A size sorba kellene beleírni a file méretét. Nos én úgy vettem észre, hogy tök mindegy, hogy mit írunk oda. Telepítettem már egy 3,5 MB-os widgetet úgy, hogy a size sorba 30-at írtam, és telepítette rendesen, és futott is a widget. Akinek más tapasztalata van, az majd kijavít.
A download sorba nem kell a teljes elérési út, elég csak a számítógép IP címe és a zip neve. pl.
download>http://192.168.1.2/ONLINE_VIDEO.ZIP</download>
Egyszerre több alkalmazást is lehet telepíteni. Akkor az xml-ben "<widget" -től a "</widget>"-ig mindent meg kell ismételni, persze szerkesztve a másik widget névvel.
A szerkesztés után mentés, és indulhat a telepítés. A TV-nél a develop accounttal kell bejelentkezni. Utána kék billentyű -> Fejlesztés. Itt Szerver IP címnek a számítógépünk IP címét kell beírni, majd szinkronizálás. Ha itt kiír valami ilyesmit, hogy "Network szerver interference ...", akkor nem látja a TV a szerverünket. pl. nem indítottuk el :), port szám nem jó, Windows tűzfal nem engedi csatlakozni. Nekem jó pár órámba került, mire rájöttem, hogy a TeamViewer kavar be, ki kellett lépni belőle. Nos, ha a szinkronizálásnál nincs hibaüzenet, akkor kiírja, hogy "Felhasználói alkalmazás szinkronizálása", és kb 5-10 másodperc után elindul a telepítés. Ha mégsem, akkor a widgetlist.xml nincs jól megszerkesztve. Elég buta sajna a szinkronizálás, mert ha bármi baja van, csak kiírja, hogy Connecting... nem ír ki mást, és ott áll akár 100 évig is hibaüzenet nélkül. Nekünk kell kitalálni, hogy mi a baj. Nálam sokszor volt gond, hogy nem stimmelt a file neve az widgetlist.xml-ben lévőlvel a download sorban..
Csak az a widget jelenik meg a TV-ben a telepítés után, ami szerepel a widgetlist.xml-ben. Tehát, ha valamit telepítettünk, és utána átírtuk a widgetlist.xml-t, és kihagytuk az előzőleg telepített widgetet, akkor azt a következő telepítésnél letörli. Ha esetleg olyan widgetet telepítünk, ami nem passzol a TV-re, akkor nem jelenik meg, nem történik semmi baj.
A telepítés után FONTOS, hogy ki kell lépni SmartHub-ból, mert különben nem jelenik meg a telepített widget.
Widgeteket lehet vadászni a neten, de itt a fórumban is írtak többen is widget letöltési helyeket. Ezer köszönet érte.
Telepítés után, megjelenik a telepített widget egy szép piros USER csíkkal. Lehet indítani, és örülni, hogy milyen ügyesek vagyunk. :)
kb. ennyi... Ha még valami eszembe jut írok, vagy kérdezzetek.
Sok sikert mindenkinek !

(#21806) Tutu7030 válasza KorLaci (#21805) üzenetére


Tutu7030
veterán

Pontosan melyik fw van a tv-n? A 1018 vagy a 1017?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#21807) KorLaci


KorLaci
tag

No már javítom is magam. :)
Ha egyszerre több widgetet telepítetek, akkor a widgetlist.xml-ben a widget id nem lehet egyforma, mert akkor csak az utolsót telepíti.

(#21808) sonye válasza air (#21802) üzenetére


sonye
senior tag

Helló!

Hát csak a demokat nézve állapítottam meg.
Azért ott kimászott a képből minden. Meg nem éreztem azt, mint a D6100-nál, hogy sokszor nincs éles kontúr, hanem olyan szellemképes. Én még a bolti kiállított D8000 esetén is érezte mezt a szellemképes szerű hatást. az LG-nél nem.

De nekem is Samsungom van, és megnyugtattál, hogy nem jobbak, mint a D6xxx széria.
Mert ugye az LG-nek meg a médialejátszási képességei rosszabbak.

[ Szerkesztve ]

(#21809) KorLaci válasza Tutu7030 (#21806) üzenetére


KorLaci
tag

D7000 T-GAPDEUC_1020.0

(#21810) GLOCK34 válasza KorLaci (#21809) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Nekem most 001021 van fent. Ez baj? :F

(#21811) Szabest válasza KorLaci (#21805) üzenetére


Szabest
tag

Szia, ez mind szép és jó, köszi h megosztottad ezt velünk, de pl ha azt akarnám megoldani, hogy egy D8000-en akarnék stream-en filmeket nézni(netről direktbe amiket nemrég linkeltek be jópárat, és PC-n a VLC viszi is szépen), akkor járható út-e, az hogy adott eegy 1043as TPLINK router, amire felvarázsolok egy webservert, amin eléri a TV ezeket a ZIP-eket, és telepít pl olyan widgetet, aminek segíségével ,tudok streamcímeket megadva online netről adásokat nézni??

Remélem érthető voltam, ha mégsem, akkor várom kérdéseid!:D

üdv

(#21812) nightshadow válasza air (#21802) üzenetére


nightshadow
veterán

Voltam pár hónapja az egyik MM-be, s szerencsére egymás mellett volt a D6500 és az LG LW 4500, s mindkettőn ugyanaz a 3D demo ment, a Legends of Flight. Az LG-nek a 3D-je összehasonlítatlanul jobb volt, nem vibrált, s az aktív szemüveg miatt a Samsung képe sokkal sötétebb volt, ami rányomta a bélyegét az egész képre, s a 3D hatás is jobb volt. Mondom mindezt úgy, hogy Samsung párti vagyok, az LG-vel kapcsolatban mai napig van egy negatív előítéletem, s egyébként nem érdekel a 3D. Ha érdekelne a 3D, s csak szigorúan ez alapján én egyértelműen az LG-t választanám.

(#21813) adoks válasza deka1 (#21800) üzenetére


adoks
aktív tag

Szia!
Ez attól is függ , hogy mit rögzítesz. Nem mindegy hogy Hd vagy Sd és hogy éppen milyen bitrátával sugároz a szolgáltatód.
Nekem 62 GB-ra van formázva és még eddig elég volt.
Jó minőségű Hd adás akár 4-6 giga is lehet óránként.Sd némileg kevesebb.

(#21814) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

használ valaki minőségi Jack -RCA kábelt Samsung LED TV fejhallgató kimenetről erősítővel való összeköttetésére? Ha igen milyet, (konkréten az érdekelne, hogy milyen vastag fért el mögötte.) Én kinéztem ezt [link] a profigoldot néztem ki, csak nem tudom, hogy elfér e hátul a TV nél a jack csatlakozónál... Valakinek tapasztalat? :U

(#21815) mrzed válasza deka1 (#21800) üzenetére


mrzed
senior tag

Nálam 83GB-os partició van erre a célra formázva.
HD-ben 9:25, SD-ben 18:50-et ír felvehető adásidőtartamnak.

(#21816) kotibus


kotibus
csendes tag

A TV és az ADSL modem kapcsolatához milyen vezetékes routert ajánlotok? Van valamilyen követelmény?

(#21817) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Esetleg valaki tudja hogy lehet full sbs filmet lejátszani? Vga: gtx470,gt555. 1.4kábel van. Tv D7000.

(#21818) air válasza GLOCK34 (#21817) üzenetére


air
nagyúr

PowerDVD-vel.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21819) mezis válasza kotibus (#21816) üzenetére


mezis
nagyúr

Akármelyik megteszi a ma gyártottak közül. (Ha van tervben a közeljövőben WiFi kapcsolat -Laptop, okostelefon-, akkor inkább "n"-es WiFi-set.

mezis

(#21820) GLOCK34 válasza air (#21818) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Megtörtént,a 11-es van fent. Elindítom,3d megjelenítés ok,de nem rakja össze a jobb-bal oldalt,hanem 2 db 3d képet látok elválasztva. Lövésem nincs mit kell beállítani rajta.
"Átállás egyszerű színösszeállításra" az mit jelent?

(#21821) deka1 válasza adoks (#21813) üzenetére


deka1
csendes tag

Sima SD adás lenne az Eurosport-ról (Australian Open), nálunk ez nem jön HD-ben. Kb. 10, esetleg 12 óra elég, akkor szerintem 50-60 GB-ra fogom állítani a partíció méretét.

Köszönöm a válaszokat. :)

(#21822) Szabest válasza GLOCK34 (#21817) üzenetére


Szabest
tag

Szia, szerintem külső vinyóról játszad, mert simán viszi róla a TV! vagy 32GB penről ;] ha van:D

(#21823) canniball


canniball
nagyúr

LExxC530 tulajokhoz egy kérdés: ha egy HDMI portra kötött eszközt (pl. DVD lejátszó) bekapcsoltok akkor átvált oda a TV?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21824) Flashget válasza nightshadow (#21812) üzenetére


Flashget
félisten

Egyetértek.
LG 3D esetében birta a szemem a samsungét nem.

Realme GT Master Edition

(#21825) GLOCK34 válasza Szabest (#21822) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

"Nem támogatott felbontás". A tv nem játssza le. Esetleg nem valami kodek,vagy ilyesmi hiányozhat a gépről?

(#21826) Szabest válasza GLOCK34 (#21825) üzenetére


Szabest
tag

Eléggé kizártnak tartom,...de próbálkozhatsz förmver firssítéssel, bár szerintem nem az a baja....mekkora felbontású a kép, a PC-n megnézhetnéd, mert olyat ami FULL SBS....azazt 2X(1920*1080) azt tényleg nem viszi....próbáltam a D8000-en...

(#21827) pitman


pitman
őstag

Nem tudja véletlenül valaki, hogy az "automatikus hangkalibrálás (ASC)", ami egyes készülékek specifikációjában meg van említve az micsoda és hogyan lehet előcsalogatni? Használati útmutatóban nem látok még utalás sem rá?

(#21828) GLOCK34 válasza Szabest (#21826) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Igen,2xfull hd a felbontás. Nem ennél a felbontásnál kell a sztereoszkopikus 3d?
Mert ilyen opció van az Nvidia beállításokban,próbálgattam is de nem jött össze.

(#21829) Szabest válasza GLOCK34 (#21828) üzenetére


Szabest
tag

Szia, elképzelhető, igen, valszeg a vidkarinak kell összemontázsolnia a 2 fullhd.s képet, bár nem sok ilyen film van...próbaképp szedte le énis egyet, hogy mit kezd vele a TV...de nem támogatott felbontással feladja....viszont a vidkarinak is valahogy meg kell feleznie a 2db fullhdt, mert fizikailag nem képes többet a tv, vagy tévedek?? hiába van 2x fullhd, le kell hogy rontsa ha úgytetszik a fizikai korlátok miatt..... persze lehet h tévedek...

(#21830) Geri0302 válasza kischico (#21799) üzenetére


Geri0302
csendes tag

Szia!

Nem tudom, hogy ez e a gondod mint nekem #21777 , (tegnap kérdeztem) és egy-két hozzászólással lejjebb megkaptam rá a választ, vagyis nem biztos hogy, meg fog oldódni.

Geri

(#21831) oszy78 válasza GLOCK34 (#21576) üzenetére


oszy78
tag

Ma jött ki egy szervizes, persze ugyanúgy az Oktogon szervíztől. Ugyanazt mondta mint a másik kollégája, ez a saroknál jelentkező bevilágítás teljesen normális, de azért majd elmondja a főnökének és majd telefonon értesítenek.
Szóval ezuttal sem mentem sokra velük.
Egyébként szemből szinte nem is látszik, csak sötétben, viszont ha kicsit oldalról nézem akkor már nagyon látszik a bevilágítás.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#21832) neminemu


neminemu
csendes tag

Üdv!

Van egy UE40D6500-as samsung tv-m. Usb-s merevlemezről nézek filmet. Ha új filmet másolok rá, nem látszik a mappában. Nem tudok rájönni, mit nézek el, mit nem veszek észre. Egyszer már sikerült úgy megoldani, hogy átneveztem és átmásoltam a gyökérkönyvtárba, utána látta. Most megint nem. Illetve amit töröltem róla, az meg ott marad a listában.
Hogy lehet rábírni, hogy újraolvassa a fájlokat/indexelje/akármi...?

Lehet az gond, hogy a merevlemezen nem csak a filmek vannak, hanem egy rakás egyéb anyag sok-sok (rengeteg) fájllal?

Köszi.

(#21833) myckie2


myckie2
őstag

Üdv!
Valaki tudja, hogy kell megoldani, hogy hdmi-n keresztül is és fejhallgatón is menjen a hang mert csak úgy tudom megcsinálni ha csak egy szól... :O

(#21834) air76 válasza oszy78 (#21831) üzenetére


air76
tag

Nekem is van a négy szélen enyhe bevilágítás,persze oldalról,felűről nézve elég gáz(D6500).De szemből elfogatható.Azt hittem 2011-ben már elért a technológia arra,hogy kompromisszumokat nem kötünk.De tévedtem!Mindegyik tv-nek megvan a maga hibája!Talán pár év múlva nem kell törődnünk a felhősödéssel,az input laggal,a xxx Hz-es képfrissítéssel,és a tököm tudja még mivel.

(#21835) GLOCK34 válasza Szabest (#21829) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Gőzöm sincs,mi lehet. :( A zöld lámpás volt ez a film,ezen kívül mindent tudtam nézni valami lejátszóval. Ha megtudom mi a megoldás azért majd megírom ide is,hátha jól jön valakinek.
Köszi a segítséget!

(#21836) GLOCK34 válasza oszy78 (#21831) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Jó lenne összehasonlítani egy másikkal,mert szerintem nem egyértelmű,hogy simán csak a led-es betegség mutatkozik. Képről szinte lehetetlen ezt megmondani. Esetleg ha boltban megnéznéd milyen a másiknak a képe?

(#21837) kischico válasza air76 (#21834) üzenetére


kischico
tag

Úgy látszik én szerencsés vagyok... Nagyon ritkán látható egy kis felhősödés, az is csak jel nélküli képernyőnél. Filmnézés közben sötét képnél semmi sem látható belőle. :U

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#21838) szekra


szekra
őstag

Sziasztok!

Milyen lcd tv-t tudnátok ajánlani max. 70 ezer forintig? A kikötés csak annyi, hogy legyen hdmi bemenete és falra szerelhető legyen.

Üdv

(#21839) kischico válasza Geri0302 (#21830) üzenetére


kischico
tag

bizony, nem elég egy N-es router ;)

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#21840) Superbad válasza kischico (#21837) üzenetére


Superbad
tag

Nálam is így van. (d7000)

(#21841) neminemu válasza neminemu (#21832) üzenetére


neminemu
csendes tag

Próbálok keresgélni a korábbi hozzászólások között. Lehet, nekem is az a gondom, hogy egy Medion külső hdd-t használok? Egyéb gondom nincs vele, csak ez, amit leírtam. Azt meg nehéz elhinni, hogy ha egyébként lejátszik mindent csont nélkül, akkor a fájllistát ne tudná frissíteni. No persze semmi sem lehetetlen...

(#21842) kischico válasza neminemu (#21841) üzenetére


kischico
tag

Allshare vagy Serviio?

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#21843) morMi válasza kischico (#21842) üzenetére


morMi
csendes tag

Nekem is kéne egy kis segítség. Lanon, kábelen nézek filmeket. Majd akarok venni egy új routert mert ez elég rossz :) Azonban addig is próbálom megoldani, hogy ne szaggassanak a nagyobb filmek se. Tehát a kérdés az lenne, hogy egyelőre nem találtam meg a tökéletes stream programot. Allshare elég rossz. Serviio jó lenne de azon is a legnagyobb filmek akadtak. Próbáltam még a Mezzmot, ott is a legnagyobb 20+ gigások szaggattak.

Ezek után a TVMobili nevű programmal streameltem, amin semmi nem szaggatott! Azonban ezen meg van egy havi 10 gb stream cap, ami miatt most nem enged streamelni tovább. A kérdés az lenne, hogy milyen programot ajánlotok és ha a Serviiot, akkor van e ötlet, hogy mit állíthatnék, hogy a nagyobb filmek is jól menjenek, mert gondolom nem véletlen, hogy TVmobili visz mindent nekem a többi meg nem.

Válaszokat előre is köszi!

Szerk.: Ez persze nem neked válasz kischico csak béna voltam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21844) neminemu válasza kischico (#21842) üzenetére


neminemu
csendes tag

Ezt nem igazán értem. Külső merevlemez, felcsatlakoztatom, megjelenik, lejátszok (smart gomb/videók). Semmit nem babráltam a tv-vel.

(#21845) bbazso válasza neminemu (#21832) üzenetére


bbazso
tag

Szerintem a sok cucc kavar be neki. Sokáig tart míg átnézi a file szerkezetet.
Próbáld ki hogy úgy hagyod néhány percre, vagy vedd le róla az egyebeket.
Az én vinyómon csak filmek vannak, de amikor teliszórtam sorozatokkal, akkor kellet neki egy kis idő mire frissítette a listát.

(#21846) oszy78 válasza GLOCK34 (#21836) üzenetére


oszy78
tag

Már gondoltam rá én is, csak még nem volt rá lehetőségem.
Majd összehasonlítom egy másik D7000-essel egy MM-ben vagy Euronicsban ha arra járok.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#21847) sityupityu válasza kischico (#21842) üzenetére


sityupityu
veterán

Hogy jön ide az Allshare vagy a Serviio? :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21848) neminemu válasza bbazso (#21845) üzenetére


neminemu
csendes tag

Lehetséges, kipróbálom, bár a pár perc biztos kevés, mert elég sokat kínlódtam tegnap és ma is vele, amíg próbálgattam, és nem volt változás. Ráadásul amikor olvassa a merevlemezt a gép, akkor villog a házon a kijelző, de az mappaváltáskor is csak pár másodperc, utána csend.

Gondolom a belső memóriában tárol valami másolatot a fájlszerkezetről, és azt nem tudja frissíteni. A törölt filmet ha megpróbálom elindítani, kiírja, hogy "Nem található tárolt fájl", aztán egy felkiáltójeles ikonnal jeleníti meg. Eszébe sem jut frissíteni a listát.
Lehet, hogy tényleg besokalt a sok fájltól, azokat meg nincs hová tennem...

(#21849) Superbad


Superbad
tag

Lehet hülyeséget mondok, de nem lehetséges hogy a szaggató stream-eknél a megosztó sz.gép a ludas?

(#21850) Superbad


Superbad
tag

Valamelyikőtök elmagyarázná nekem mi az a SWL (Samsung wireless link)? Kerestem, nem találtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.