Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) dave_gahan válasza Flashget (#21143) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

A CES-en az LG ezzel az 55 colos OLED-del nyomul, nagyon baba... :C :Y

[ Szerkesztve ]

(#21152) Flashget válasza dave_gahan (#21151) üzenetére


Flashget
félisten

itt már olvastam tegnap..
8K dollárban..biztos sokat eladnak belőle majd nálunk :)

pont most mikor zuhan a Ft :(

Realme GT Master Edition

(#21153) draff válasza tupacamaru (#21132) üzenetére


draff
aktív tag

Hát azért - ha a procit gyorsabban járatom, azzal bizony a gépem gyorsabb lesz.
Egyáltalán nem kötekedésként mondom, csak úgy tapasztalatból, otthon a gépemben a 2,4 MHZ-es Pentium proci fel van húzva 2,8 MHz-re, és attól simán gyorsabb. Pont azzal a 0,4 MHz-cel.
De ha egy videokarira nem a kimondottan saját driverét töltöd rá, hanem valami hasonlót, (mert mások is azt ajánlják, vagy mert éppen jó hozzá) hát bizony van olyan eset, amikor többet fog tudni, mint a gyári adatok. Nekem az Inno3D NVidiás karim egyáltalán nem a saját, hanem egy jóval modernebb NVidia driverrel van megpiszkálva (talán éppen a Detonator-ral) s hozzá még a Powerstrip-programmal is kissé megtolva, mert vele a kártya procijának órajelét + a videoRAM-ok frekvenciáját is feljebb tudtam tolni, amivel a képi megjelenítés gyorsabb lett. Na nem sokkal, de azért illedelmesen.

Azért kérdezném tehát, mi van olyankor ha a TV-k alaplapi driverével variálgat az ember egy tipuson belül?
Régebben az olcsóbb zsebszámológépek tudása kimerült a négy alapműveletben. Miközben az agyuk sokkal többet tudott, de hát az olcsóság kedvéért nem használták ki. Nem egyszer olvastam róla az okosoktól, hogy a gép lelkének becézett "százlábú" akárminek ezt a lábát meg azt a lábát kivezetve, a gép utána tudott hatványozni vagy éppenséggel gyököt vonni - meg a többi.
A gyártók általában ugyanazt a lapot teszik bele minden gépbe, csak a tipustól és ártól függően kissé felhuzatják, vagy direkt lebutítják.
Ha a TV-kben is teljesen véletlenül így működnének, akkor mi van olyankor, ha ráérez az ember?

(#21154) draff válasza Cho Simba (#21147) üzenetére


draff
aktív tag

A fülhallgatókimenettel vigyázz, mert eléggé érzékeny a ráterhelő impedanciára (legalább 32 ohmos kell legyen) és ráadásként azon már hangteljesítmény jön ki.
Ha a házimozis cuccosod kissé torzítva adja ki a hangokat, akkor nálad sajna ezek a problemák sürüsödtek össze.
Egyébként pedig erősen csodálom azt, hogy egy ilyen árfekvésű készüléknél gyárilag miért nem tettek rá szabályozott kimenetű, ám kis feszültségű hangkimenetet, hátul csak egy IR optikai hangkimenete van, de azt a jelenleg kapható, nagyjából 50 féle házimozi-rendszerből talán csak ha 2 képes fogadni. Itt pedig már nem úgy vannak a dolgok, hogy az ügyes amatőr majd barkácsol rá egy kimenetet. Ha a SCART-on nem jön ki a hang (nekem kijön, de másnak?) akkor kész! Minden csatlakozó jelet csak befelé fogad, akár USB, akár HDMI legyen.

(#21155) draff válasza tupacamaru (#21132) üzenetére


draff
aktív tag

Kicsit körbenéztem a témában a hálón és mintha okosodtam volna.

Itt van egy eléggé érdekes Samsung oldal, amelyen különleges ötletekkel lehet találkozni: http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/melyviz.html

Most nem azt mondom, hogy ma estére azonnal nekiesni és hazavágni a TV-t, de a jelek szerint egyesek már próbálkoznak ...

(#21156) kischico válasza Drag77 (#21137) üzenetére


kischico
tag

Köszi! Működik! :C :Y

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#21157) cápaFeri


cápaFeri
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok erről valamit mondani?[link]
Szeretném a C650-es tévém hangját egy régebbi erősítőre tenni, de nem fogad optikai kábelt. (A régi tv RCA-n volt rákötve, nekünk tökéletesen megfelelt, nem akarok házimozira költeni).
Ezzel az átalakítóval meg lehetne oldani és menne a HD csatornák hangja is?
Esetleg mit javasolnátok más megoldást?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#21158) gyugyo79 válasza cápaFeri (#21157) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szia, a c650 -ből kimegy a sztereo hang scarton is csak egy scart rca kábel kell hozzá az olcsóbb mint ez a kütyü.

(#21159) putyu10 válasza draff (#21155) üzenetére


putyu10
aktív tag

Egyébként pedig erősen csodálom azt, hogy egy ilyen árfekvésű készüléknél gyárilag miért nem tettek rá szabályozott kimenetű, ám kis feszültségű hangkimenetet, hátul csak egy IR optikai hangkimenete van, de azt a jelenleg kapható, nagyjából 50 féle házimozi-rendszerből talán csak ha 2 képes fogadni.

Azért nem egészen igy van. Nagyobbik részén van.

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#21160) draff válasza putyu10 (#21159) üzenetére


draff
aktív tag

Gondolod?
Én végignéztem jó néhány házimozi cuccost. Mindet a hátulján.
Nagyon kevésnek volt csak IR optikai, azaz üvegszálas digitális hangbemenete. Mind mind tele voltak SCART, RCA, Jack meg valami RCA-hoz hasonlatos digit bemenettel, de az üvegszálast elég kevesen fogadják.
Az eladók ugyan rosszalgatják, ha az ember buzerálja a kiállított darabokat, de másról sehogy sem jön le, csak ha a saját szemeimmel látom.
Persze még azt talán hozzá kellene tennem, nagyon lehetséges az, hogy a 70-80 ezer forinttól fölfelé árfekvésű cuccok már totál "veszik az adást". Ám én mint a nép egyszerű gyermeke, olyan "drágaszágosz dolgokban" még egyenlőre nem is gondolkodtam.

:((

(#21161) mezis válasza gyugyo79 (#21158) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Esetleg még kell egy "Galvanic Isolator" ha erős búgást hozna be az antenna kábel.

mezis

(#21162) Szabest válasza draff (#21160) üzenetére


Szabest
tag

Ha találsz valami megfizethető aránylag márkás terméke ami fogadja, azért cask osszad már meg a nagyérdeművel, mert nem vagy egyedül aki ilyet keres....

köszi

(#21163) mezis válasza wwenigma (#21145) üzenetére


mezis
nagyúr

"SCART2 (ext) probald meg,"

Ez micsoda ? (Nekem SCART is csak úgy van, hogy az "EXT RGB" csatlakozóhoz aljzathoz adtak egy olyan kábelt, aminek a másik végén egy lengő SCART aljzat van. (UE37D5500....)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#21164) Switch333


Switch333
tag

Hello Mindenkinek!

Egy d5500-as LED TV-hez szeretnék venni WIFI USB adaptert. Igaz, hogy csak a hivatalos SAMSUNG adaptert fogja elfogadni. Bár már megrendeltem tehát a teszt mindenképpen meg lesz!
Köszi a választ!

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#21165) tupacamaru válasza Switch333 (#21164) üzenetére


tupacamaru
veterán

Mi is a kérdés? :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#21166) bbazso válasza Szabest (#21162) üzenetére


bbazso
tag

Én vettem a tv m mellé (UE40D6100) egy HT-C330 ( legalja kategória ) -as samsung házimozit. 30 pénz volt akcióban. Van rajta optikai bement. Annyi baja van hogy DTS-hangzást nem tudja, de azt csak a drágább vagy BR lejátszók tudják.

[link]

A régi házimozival pedíg úgy kötöttem össze hogy van egy scart átalakítóm 3 db rca ra, amin van in/out kapcsoló. Ezt outra állítva a 2 db hangot beküldtem a házimoziba.

[ Szerkesztve ]

(#21167) Switch333


Switch333
tag

Sorry! A kérdés végére pontot tettem véletlen. Tehát a kérdés az, hogy a TV csak hivatalos SAMSUNG adaptert fog elfogadni????
Köszi!

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#21168) sandró60 válasza Switch333 (#21167) üzenetére


sandró60
addikt

Röviden:IGEN :K
APH apróhirdetésén szokot lenni olcsóbban kinálva a (14000ft)árnál

[ Szerkesztve ]

(#21169) tupacamaru válasza Switch333 (#21167) üzenetére


tupacamaru
veterán

:K Mondjuk az aprón, ami most egy ..., már lehetett találni 5-7k között.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#21170) Switch333 válasza sandró60 (#21168) üzenetére


Switch333
tag

Hát gondoltam hogy nem lesz egyszerű mutatvány ez a Wifis dolog, de ez már egy kicsit vérlázítónak tűnik Nekem. Nem elég hogy a TV sem egy olcsó mulatság még 3szor annyiért vegyek megy egy fele annyit nem tudó adaptert! Nevetséges! :((

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#21171) sityupityu válasza draff (#21160) üzenetére


sityupityu
veterán

Egyszer kell megvenni egy normális házimozi erősítőt és lenn van a gond! Az én 8 éves erősítőmön "csak" 3 optikai bemenet van. Hamarább érdemes 40-50 ezer körül használtan venni egy normális erősítőt,mint 70-80 ezret kiadni egy "egybe" cuccér. Aztán később lehet hozzá venni valamilyen hangfalakat.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21172) bbazso válasza Switch333 (#21170) üzenetére


bbazso
tag

Dugjad madzaggal. Az olcsóbb.

(#21173) Switch333


Switch333
tag

Ha a madzagos téma szóba jöhetne akkor biztosan nem szenvednék a Wifi adapterrel!
Akkor a TV Smart funkciója kimarad! :(((

[ Szerkesztve ]

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#21174) mezis válasza Switch333 (#21170) üzenetére


mezis
nagyúr

Én olyan megoldáson töröm a fejemet, hogy beteszek egy WiFi-s repeatert a TV mellé és azt UTP kábellel drótozom össze a TV-vel. (De ezt is csak azért, mert unom, hogy folyton az internet beállítására biztat az a rettenetesen "okos" menüje.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#21175) sandró60 válasza Switch333 (#21170) üzenetére


sandró60
addikt

Kb féléve itt a fórumon valaki kisérletezet az egyik neves gyártó wifi adapterével ami akkor kb 6000ft-volt állitólag az is csak azért működött a tv-vel,mert Samsung gyártotta ,más néven került forgalomba.Sajnos nemjut eszembe a neve :O

[ Szerkesztve ]

(#21176) Switch333


Switch333
tag

Ez sem egy utolsó gondolat. bár én ennyire nem vagyok benne ebben a témában! :)
De köszi azért!

Szerk.: kb 3000HUF-ért szerintem nagyon normális TP-Link adaptert lehet kapni...
Nem nagyon akarom összehasonlítani a Samsunggal, de nem egy kategória szerintem!

[ Szerkesztve ]

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#21177) putyu10 válasza draff (#21160) üzenetére


putyu10
aktív tag

inditásul Samsung HT-D350 29900FT
alap gép

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#21178) bbazso válasza sandró60 (#21175) üzenetére


bbazso
tag

Az valami Belkin volt. Olyasmi volt nekem a szekrényben , de nekem nem működött vele.
Lehet a tipusszáma nem stimmelt.

(#21179) Zsüll78 válasza gyugyo79 (#21158) üzenetére


Zsüll78
csendes tag

Szia! A 3009 -es firmtől felfelé letiltották a scart kimenő hangját!

(#21180) sandró60 válasza Switch333 (#21176) üzenetére


sandró60
addikt

Ez kemény üzletpolitika a Samsung részéről,minél többet tudjon lehuzni :K

(#21181) sandró60 válasza bbazso (#21178) üzenetére


sandró60
addikt

Mondom nemtudom melyik volt,de a kolléga leirása alapján az adat kiolvasásnál Samsung egy bizonyos tipusszámát irta ki :K
l

(#21182) putyu10 válasza sandró60 (#21180) üzenetére


putyu10
aktív tag

Digitális adás eseté gond volt a hangal
jelentös késés

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#21183) Switch333 válasza sandró60 (#21180) üzenetére


Switch333
tag

Pont erre írtam, hogy vérlázító! Tudom én, hogy mire megy ki a játék csak még néha naív vagyok! :)

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#21184) Cho Simba


Cho Simba
tag

No, megnéztem.
A 32D5000 AllShare-ról játszott filmnél nem nyomja ki scart-ra a hangot :(
Úgy néz ki csak a TV-t nyomja oda.

(#21185) PLaci58


PLaci58
őstag

Éppen ma néztem az aprón egy használt HM erősítőt. Sony néven fut és 15K volt az ára.Hangszórók nélkül.
Hátránya, hogy aktív sub és speciális hangszóró csatlakozó vezeték kell hozzá (tartozéka), de tudja a DD, DTS, Prologic II-t. 2 optikai bemenete is van. Elgondolkodtam rajta.

Aki azt az optikai-->RCA átalakítót nézte, annak csak annyit mondanék, hogy sem a DD sem a DTS hangot nem tudja az dekódolni !!!

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#21186) gigimano


gigimano
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám, légyszi segítsetek, ha tudtok!
Samsung UE46D6570 es 3D-s LED tvnk van, és számítógépről szeretnénk rajta filmet nézni! TP-Link routerrel van összekötve, Nero Media Home-on keresztül osztom meg a filmeket, tutin működik minden film, kép, stb, kivéve a 3D-sek!:( Ha el akarom indítani a tv-n azt írja ki, hogy nem támogatott fájlformátum. Azt hittük hogy az mkv.-t nem játsza le, ezért kipróbáltuk külső winyóval, úgy lejátsza tökéletesen! Ha rámegyek a film infojára a tv-n, olyan 8-900mega körülinek írja a filmet, holott a gépen van vagy 12-13giga! Ha valaki tud, kérem segítsen, hogy mit csináljunk, mi lehet a gond?! Köszi

(#21187) bbazso válasza gigimano (#21186) üzenetére


bbazso
tag

Ajánlanám: Samsung All Share programot.

(#21188) promo


promo
csendes tag

Én mediplayerrel osztottam meg ott is ezt írta ki.
Használd az Allshare-t, azzal müködni fog.

(#21189)



tag

Sziasztok!

Samsung UE37D6500-as Tv vásárlása előtt állok!

Annyit szeretnék csak kérdezni , hogy Samsung UE-37D6500VS verziót láttam.
Létezik sima Samsung UE-37D6500 is? Ha igen van köztük különbség?

Sokan írták az 5 év garanciát, én eddig mindenhol csak 2 évet láttam!

Esküszöm hogy tudom mit csinálok.....

(#21190) cápaFeri válasza Zsüll78 (#21179) üzenetére


cápaFeri
csendes tag

Hát nekem asszem már frisebb a firm, mintha már a 3010 vagy 3011 lenne rajt, de lehet rosszul tudom. A 3009 már tuti rajt van.
Szal akkor elvileg nekem sem jön ki hang a scarton igaz?
A másik problémám (bár elektronikai analfabéta vagyok) hogy mindkét scartban van dugó. Az egyik a videó a másik a dvd, tehát elvileg mindkettő bemenő jel. Ha valamelyikhez vennék egy elosztó scart-ot akkor az így kapott +1 scartba bedugva egy ilyen scart-RCA átalakítót elvileg jönne kifelé hang a tv-ből amit az erősítőbe vinnék át?
Tudom, hogy sok a bajom, de a meglévő jó öreg Technics cucctól nem szívesen válnék meg, hűségesen szolgál már vagy 20 éve viszont mellé sem akarnék betenni a szobába még egy rakás hangszórót. Amennyit hallgatnánk az erősítőn keresztül (néha 1-1 film, esetleg valami zenés műsor párszor egy évben) azért nem érné meg még egy sok hangszórós házimozi cucc.
Kezdek letenni róla, hogy van egy jó tv-m egy jó (bár régi, de tényleg jó!) hifi-m és nem tudom összehozni a kettőt.... :((

(#21191) GeneraL_XTX válasza (#21189) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Már nincs 5 év garancia akció. December 31-ig volt csak.

(#21192) Szabest válasza (#21189) üzenetére


Szabest
tag

szerintem csak kinézetben van különbség, vagy még abba sem! 5év gari hosszabíása '11 dec 31ig volt lehetőség úgytudom, de ajánlom a samsung honlapot ott levan írva ott ahol regisztrálja termékét...stb...

(#21193) Imco válasza (#21189) üzenetére


Imco
őstag

A +3év gariért regisztrálni kell a samsungnál.

Üdv! Imco

(#21194) Imco válasza GeneraL_XTX (#21191) üzenetére


Imco
őstag

Én tegnap reggeltem az 5 évre.
Valószínű akkor azért hagyta mert tavalyi a vásárlásom.

Üdv! Imco

(#21195) válasza GeneraL_XTX (#21191) üzenetére



tag

Igen csak dec. 31-ig vásárolt és jan. 15-ig regisztrált tv-re vonatkozik. Köszönöm. Holnap le is foglalom remélem jól döntöttem :)

Üdv!

Esküszöm hogy tudom mit csinálok.....

(#21196) GeneraL_XTX válasza Imco (#21194) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ez egyértelmű.

Mivel a kolléga csak TV vásárlás előtt áll ezért Ő már hiába keresi az 5év garit, mert már nem jogosult rá.

(#21197) gigimano válasza bbazso (#21187) üzenetére


gigimano
csendes tag

Köszi kicsit konkrétabban?:S

(#21198) Imco


Imco
őstag

Érdekesség képpen, azoknak akik olvasták a sztorim.
Ma sikerült elérni a szervizt miután a zöldszámon adtak egy másik számot.
A zöldszámon esküsznek rá hogy nem garis a problémám, míg a szerviz -meglepő módon- kapásból és látatlanba garisnak minősítette.

Péntekre ígértek a vizitet. Érdeklődve várom.
Lassan már 1 hete nem élvezhetem! :(

Üdv! Imco

(#21199) Imco válasza GeneraL_XTX (#21196) üzenetére


Imco
őstag

Ha már itt vagyunk, olvasás helyett megkérdem.

Más termékre nincs +gari?
Vettem egy BD-D5500-at is, nehogy lemaradjak valamiről. :)

Köszi!

Üdv! Imco

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.