Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) leslieke válasza vilmaboy (#21099) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam jól működik, és nem terheli a gépet se. Tudom ajánlani.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21102) myckie2


myckie2
őstag

A tv-vel hogyan lehet befogatni a rádiókat mert a keresésbe sose talál egyetlen rádiót se pedig ad a szolgáltató... :(((

(#21103) reepeg válasza Superbad (#20976) üzenetére


reepeg
csendes tag

Sziasztok!

Úgy látszik, ez az UPC Direct nem egyszerű dolog. A halandó vesz egy tévét jó drágán, hogy már benne legyen a DVB-S2 dekóder, mert ugye el akarja kerülni a STB-zést, utána vehet még egy Cryptoworks CAM-ot, amivel vagy megy, vagy nem megy az egész...

Nálam most a következő a helyzet (UE46D6500 + Philips Cryptoworks CAM):
A kódolt SD csatornák jönnek, de ha olyan csatornára megyek, amelyik nem Cryptoworks-ben kódolt, a CAM néha lefagy és semmit nem hajlandó dekódolni. A TV ki- és bekapcsolása ilyenkor segít.
A kódolt HD csatornák néha jönnek. Ehhez viszont az szükséges, hogy a CAM-ot a csatornára állva újraindítsam (== a TV bekapcsolt állapotában kihúzom - visszadugom). Ezután az adott csatorna fogható, sőt néha még csatornát is lehet váltani, de legtöbbször csatornaváltás után lefagy a CAM és csak újraindítás segít. Ami ugye nem túl kényelmes.
Bár nem vagyok szakértő, szerintem a megfelelő (== a TV által jól kezelt) CAM megtalálása jelenti a kihívást; az a CAM ami máshol jól működik, itt lehet, hogy nem. A szerelő szerint az Alphacrypt-tel működik jól, de lehet, hogy van más Cryptoworks CAM is, ami ennél azért olcsóbb.

Ha valakinél működik ez a konfiguráció (UPC Direct, HD, CI CAM), kérem írja meg, milyen CAM-ot használ; ahogy látom ez nem egyedi probléma.
Lehet, hogy egy szoftverfrissítés (1017.1) is segítene, de ez ugye nem egyértelmű; ha valakinek ezzel kapcsolatban van tapasztalata, szívesen venném.

Üdv,
P

(#21104) Carlo009


Carlo009
tag

Samsung c650-es tv-re meddig tart a gari? 2010.szept. a vásárlás napja. pc dreamtől lett véve. 12 hónap vagy 24 hónap gari van rá?

(#21105) vilmaboy válasza myckie2 (#21102) üzenetére


vilmaboy
őstag

amikor hangolod ott van, hogy analód, digitál, rádió... nekem befog mindent, ha fullos keresésre teszem...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#21106) myckie2 válasza vilmaboy (#21105) üzenetére


myckie2
őstag

Én fullosra tettem de a fenéért se akarja befogni... Írtam a szolgáltatómnak....

(#21107) Superbad válasza reepeg (#21103) üzenetére


Superbad
tag

Köszi a bővebb kifejtést.
Múltkor mikor próbáltam, nekem is egyszer bejöttek a csatornák, nagy örömömben elkezdtem kapcsolgatni, de egyszercsak újra nem tudta dekódolni a csatornát és továbbra sem jött be semmi.

Az a baj, hogy ilyen modulokat próbálgatni igen drága mulatság.

(#21108) reepeg válasza Superbad (#21107) üzenetére


reepeg
csendes tag

Írtam a Samsungnak is, kíváncsi vagyok, mit válaszolnak. Addig pedig megpróbálok egy működő CAM-ot találni.

(#21109) Dani Pécs válasza Rolii16 (#21067) üzenetére


Dani Pécs
tag

Nekem a 1043-as tökéletesen nyomja wifin a 1080p mkv-kat a TV felé wifin.

(#21110) samen


samen
tag

Sziasztok!

Nekem egy d5000-em van és ez a jelenséget tapasztaltam:
Analóg adás megy , kizárólag koax kábelen. T-home a szolgáltató.
Mozgóképeknél ha megmozdul pl valaki feje, akkor az arc textúrája homályos, elmosódott lesz. Ha megáll a mozgás, nagyon rövid időn belül szép éles lesz a kép.Ezt főleg híreknél,meg időjárásnál vettem észre!
Van erre valami ötletetek?
A másik pedig,hogy 10-15 perc tv nézés után baromira megfájdul a szemem!Másnál is van ilyen?
Háttérviláítás,fényerő,kontraszt csökkentve és így is!Ez elég boszantó mert így nem nagyon tudom használni!Van valamilyen ötletetek?
Előre is köszi!

(#21111) ykatap válasza Daniel Alves (#20380) üzenetére


ykatap
csendes tag

Sziasztok!

Jó hírrel tudok szolgálni...

A MEDION 2TB HDD külső házát lecseréltem és végre normálisan működik a Samu 6100-as TV készülékkel!

Itt az infó az új külső házról:

I[link]

Köszönöm a hasznos tanácsokat!

(#21112) ykatap válasza sandró60 (#20652) üzenetére


ykatap
csendes tag

Szia Sandró60!

Kicseréltem a házat ( ERRE !!! ) és minden OK!

[link]

(#21113) Superbad válasza reepeg (#21108) üzenetére


Superbad
tag

Valószínűleg semmit sem fog válaszolni a support, egyik sem tudott nekem.

De most történt egy érdekes dolog:
(a csatornakeresést már régen megcsináltam)

Bedugtam a tv-be az antennát, beletettem a kártyát a crypto modulba, majd bedugtam a tv-be. Láss csudát, bejöttek a csatornák, minden ömlesztve, működnek! Persze nem ilyen rózsás a helyzet, mert nem egészen stabil a rendszer ahogy @reepeg is írta.
Néhány dolgot nem enged csinálni (pl csatornaszám módosítása) mert lefagy, azaz ismét kódoltnak látja a csatornát. Ilyenkor ki kell húzni a modult, majd visszadugni.

Érdekes dolog még, hogy némelyik csatorna nem jön be. RTL klub simán, TV2 viszont egyáltalán.
Szóval részben megnyugtatott a dolog, hogy nem velem és a tv-vel van baj, de el is szomorított, mert a kártya hibáját valszeg senki nem fogja "javítani".

(#21114) Superbad válasza Superbad (#21113) üzenetére


Superbad
tag

update: A tv2 is bejön!

(#21115) oszy78 válasza samen (#21110) üzenetére


oszy78
tag

Szia,
nálunk is analóg adás van csak (PR Telecom) és ugyanezt tapasztalom a D7000-en, főleg a Híradó esetében lehet jól megfigyelni. Amíg mozdulatlan a híradós arca, addig jól láthatók a bőrhibák is, de amint mozog elmosott lesz. Nekem nem sikerült olyan beállítást találni, ahol ne ilyen lenne, ha minden képjavítót kikapcsolok, akkor is ilyen.
Viszont a szemfájást szerencsére én nem tapasztaltam még.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#21116) sityupityu válasza oszy78 (#21115) üzenetére


sityupityu
veterán

Az elmosódás amiről beszéltek,az az Lcd tipikus velejárója.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21117) Dave79


Dave79
tag

Sziasztok!

Egy UE32D4010NW TVn szeretném beállítani a digitális csatornákat a szolgáltató az összes csatornát digitálisan is közvetíti és csak azokat tudom beállítani amik HD és csak digitálisan jönen ami nem HD és nem analóg is jön azokat nem tudom, tudtok ebben segíteni?

(#21118) PLaci58 válasza sityupityu (#21116) üzenetére


PLaci58
őstag

Aham, csak az a gond, hogy digitális adásnál ez a jelenség nem jelentkezik.
Én az analóg Duna2 stúdió műsorain szoktam élvezkedni ezzel, aztán átkapcsolok a digitálisra és megállapítom, hogy a TV-vel nincs gond :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#21119) Cho Simba


Cho Simba
tag

AllShare kiírta hogy van új verzió, tegye-e fel ? Mondom tegye.
Aszongya, de le kell szedni a régit. Mondom szedje.
Leszedte.
Újat meg nem rakta fel.
Na, mondom, ez a sors akarata, most hogy nincs AllShare, felrakom és megnézem a Serviio-t.
Hát ehhez képest az AllShare egy rakás izé a folyósabból :)

(#21120) sityupityu válasza PLaci58 (#21118) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem csak az analóg adásoknál,hanem a digitálisoknál,sőt még a Hd adásoknál is észrevenni valamilyen minimális szinten.(legalább is én észreveszem)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21121) tibike8 válasza Cho Simba (#21119) üzenetére


tibike8
őstag

Nekem leszedte a régit és felrakta az újat.

(#21122) bullapo


bullapo
tag

Sziasztok !
LE40D550lcd tv vásárlás előtt állok .
Azt szeretném kérdezni hogy a tv scart csatlakozója hang és kép kimenetre alkalmas e, vagy csak bemenetre van? Leírásban hdmi csatlakozók is bemenetként vannak írva.
Tévé adás felvétele miatt kellene kimenet, meg hangfal rendszert szeretnék rákötni.
Digitális audio kimenet nem tom használni a hangfalakhoz.

(#21123) GLOCK34 válasza sityupityu (#21120) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Kábelezéssel,kötésekkel minden ok?
Nálam Digi-kábel megy 55" d7000-re. Semmi nem tapasztalható abból amit írtatok,pedig egész közelről nézem.

(#21124) sityupityu válasza GLOCK34 (#21123) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze hogy oké. :) Én egészen minimális dologról beszélek,ami az Lcd sajátossága(hibája)
A fórumtárs,aki eredetileg felhozta a támát,valószínűleg egész más "hibával" áll szemben.
Nálam szintén Digi kábel van,köztük 8 hd adóval,hibátlan egyébként.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21125) kischico válasza Cho Simba (#21119) üzenetére


kischico
tag

Én is felraktam, jónak néz ki...
Online médiát is le lehet valahogy játszani?

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#21126) kerekfej válasza Imco (#21047) üzenetére


kerekfej
addikt

USB-ról érdemes frissíteni és csak akkor ha stabil a tv.

(#21127) sonye


sonye
senior tag

Látom megint szó volt a frissítésről!

Érdemes egyáltalán frissíteni? Mi változott? mivel lett jobb a rendszer?

(#21128) draff válasza bullapo (#21122) üzenetére


draff
aktív tag

A SCART csatlakozón mindig van hang ki- és hang bemenet. Mindkét csatornára nézve. Tehát nézd meg valahol a neten a SCART csati bekötését, én így fejből nem tudom, hogy melyik két szegmens a jobb és bal kimenő csatorna (+ a föld)
Egy baj van csak ezzel a hangkimenettel - az, hogy egyáltalán nem szabályozható, hanem szabványos 0,775mV értékű. Tehát a reácsatolt bármilyen audiós cuccnál kell majd a hangerővel szórakozni, mivel a TV távszabályzója egyáltalán nem hat rá.
Ha van távszabályzós audió-erősítőd vagy HiFi tornyod, vagy bármi más, akkor annak a távszabályzójával egész jól el lehet lenni.

:C

(#21129) draff válasza Carlo009 (#21104) üzenetére


draff
aktív tag

A Samsungokra a magyarországi gyártó és forgalmazó 24 havi garanciát vállal.
Ám ha felmész a Samsung cég weboldalára és a terméket (jelen esetben a TV-det) neveddel, címeddel, a TV tipusa és gyártási száma alapján regisztráltatod, akkor plusz még 12 hónap pótgaranciát kapsz!
A keletkező weboldalt ki kell nyomtatni (de ezt a lehetőséget az oldal egy az egyben fel is ajánlja) és hozzá kell tenni a bolti garancialevélhez, mert szükség esetén még jól jöhet.
Gyakorlatilag mindettől eltekintve nem kerül semmibe, de annyit csak megér!

(#21130) draff válasza sonye (#21127) üzenetére


draff
aktív tag

Mi van olyankor, ha én például nem az adott tipusra érvényes szoftverrel frissítek, hanem egy jobbéval? A számítógépeknél is lehet egy alapgép beállításait túlhúzni, magyarán szólva - tuningolni - de mi van olyankor a TV-kel, amelyek már nagyon nagyon és annyira számítógép alapúak?
Az minden bizonnyal egy más dolog, hogy ilyenkor legtöbbnyire ugrik a garancia, de - hogy mégis példámnál maradjak - ha egy Samsung UE32D5000 tipust az UE32D5500 szoftverével piszkálom meg, no akkor mi lesz? Vajon lehet-e belőle SMART TV-t de legalábbis kissé hasonlóbb képességű TV-t csinálni?
Ha egy számítógép 2GHz-es processzorát fel lehet húzni 2,4-re, akkor a TV-k miként viselkednének ilyen esetekben? Talán majd nem fognak működni? Az gáz lenne ...

És mi van olyankor, ha mondjuk a saját szoftverével teszem meg a frissítést?
A weboldalról letölthető frissítések általában mind angol nyelvűek. Attól a TV elfelejti-e az addigi, magyar nyelven is képes kommunikációs tudását, vagy minden marad a régiben?

(#21131) draff válasza vilmaboy (#21088) üzenetére


draff
aktív tag

A tavalyi nagy esőzések, árvizek elvitték a rangos winchestergyárakat a Távol-keleten, ezért most a magas árak. Én még a tavasszal vettem egy 1 TB-os winyót a Toshibától, amit akkor 18900-ért adtak az Auchanban. Dícsérem az eszemet ...
Lehet, hogy jó áron vettem?

(#21132) tupacamaru válasza draff (#21130) üzenetére


tupacamaru
veterán

Mi van olyankor, ha nem tudod rátenni csak a saját frissítését? Mint az alaplapok BIOS-ánál? Attól hogy a számítógéped prociját gyorsabban járatod, még a géped nem tud többet. Itt tudásbeli külömbségekről van szó, amit egyes tipusoknál a szervíz menüben meg lehetett változtatni. Mint például a b550-est rá lehetett venni a videó fájlok lejátszására is.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#21133) Cho Simba válasza kischico (#21125) üzenetére


Cho Simba
tag

Serviioval elvileg lehet, a console 'Library' fülén van 'Online Sources' fül ahova fel lehet vinni URLeket. De nem próbáltam még. Őszintén szólva nem tudom mi értelme lenne. 'Online RSS/Atom feed' az egyetlen választható típus. Ez mi ? Internet TV ?

(#21134) kischico válasza Cho Simba (#21133) üzenetére


kischico
tag

Igen én is azt néztem de tegnap már nem volt időm buherálni, most meg már melózok :W
Feltöltök majd zenét egy tárhelyre és beírom az url-jét...
Jó lenne ha az online filmeket valahogy be lehetne lőni mert a böngészővel nem indulnak el :(

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#21135) InfiniteReality válasza samen (#21110) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Kapcsold ki az MPEG zajszűrőt és a Digitális Zajszűrő funkciót.
Próbálj meg kalibrált, vagy ahhoz közeli beállitásokat keresni (sajátom: http://itcafe.hu/tema/samsung_lcd_tv/hsz_16679-16679.html).

LED Motion Plus: Off ez a beállítás pedig orvosolni fogja a fej/szemfájás problémádat :) Ha ez az opció ON állásban van, 5 perc után fáj a fejem tőle.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#21136) asdasdasd


asdasdasd
tag

Korábban kerestem hogyan lehetne sopcast-ot nézni D6500-on (BL meccsek...)
Erre jutottam:
- PC + sopcast client + vlc + webserver (nekem IIS van fent, de bármi jó)
- TV + samygo (illetve a NetPlayer kell belőle)

Sopcast veszi netről az adást, vlc veszi a sopcast-ról és stream-eli tovább, amit vesz a TV.

Nálam a sopcast port 8902
- Igy tesztelhető : vlc-ben open network stream : http://localhost:8902/

PC-n: http://pastebin.com/45jUY0Vw[link]
Ebben annyi a változás:
XML-ben:
- nálam a pc ip 192.168.1.36

A script helyett meg ez a bat file van:

"c:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" http://localhost:8902 :sout=#transcode{vcodec=mp2v,vb=4000,scale=1,acodec=mpga,ab=128,channels=2,samplerate=44100}:http{mux=ts,dst=:8909/} :no-sout-rtp-sap :no-sout-standard-sap :ttl=1 :sout-keep

A bitrate-ekkel, kódolással lehet játszani.

TV alatt elindítani a NetPlayer-t, és video forrás url-nek megadni a
http://192.168.1.36/stream.xml

(#21137) Drag77 válasza Cho Simba (#21133) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

Igen internet tv szerüség. Az alábbi oldalakohoz van már plugin : http://forum.serviio.org/viewforum.php?f=20

és itt vannak érdekesebb online források:
http://forum.serviio.org/viewforum.php?f=19

üdv.Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#21138) varsza


varsza
tag

Sziasztok!

Hála Barohawk kollégának :R :R :R a samu LE40D503-ra rávarázsoltam a videófunkciót.
Egyszerű a történet: service menu Type: LD570-re állítani.

Csak saját felelősségre!

(#21139) Flashget


Flashget
félisten

lehet már tudni milyenek lesznek a 2012-es modellek azon kívül, hogy UE40E kezdetű lesz a tipus szám? :)
pl. E5500 még mindig csak 50Hz?
lesz foci eb meg Olimpia..gondolom nem kicsi tv akciózás is lesz...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#21140) engine88


engine88
aktív tag

Üdv
Angliában élek, és bekapcsoltam a TV-n (D5000) hogy feliratozza az angol műsorokat angolul nyelvtanulás miatt.
Minden adón faszán jön is felirat minden műsorhoz, reklámhoz, de sokszor késik, vagy siet.
Ez mitől lehet?
Antennáról kapom a jelet. (TV aerial)

[ Szerkesztve ]

(#21141) samen válasza InfiniteReality (#21135) üzenetére


samen
tag

Köszi szépen kipróbálom!

(#21142) nightshadow válasza Flashget (#21139) üzenetére


nightshadow
veterán

lehet már tudni milyenek lesznek a 2012-es modellek azon kívül, hogy UE40E kezdetű lesz a tipus szám?

Most a CES-en (Január 10-13) fogják bemutatni az új modelleket.

(#21143) Flashget válasza nightshadow (#21142) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#21144) mezis válasza draff (#21128) üzenetére


mezis
nagyúr

Amikor PEN drive-ról nézek filmet (D5500) a SCART csatlakozóról nem jön ki hang.

mezis

(#21145) wwenigma válasza mezis (#21144) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

SCART2 (ext) probald meg, ha nincs vagy ott se jon ki akkor letiltottak az ujabb szoftverben. Marad a fülhallgatódugó... (emelt jel nem szabvanyos, ovatosan a hazimozival....)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21146) azozo válasza asdasdasd (#21136) üzenetére


azozo
senior tag

:)
Jó ötlet...

Csak ezt magadnak készítetted nem publikus a stream.
Saját belső stream ...?

Én free streameket keresek ;)

[ Szerkesztve ]

(#21147) Cho Simba válasza mezis (#21144) üzenetére


Cho Simba
tag

Ha ez vígasztal, 32D5000-en sem :)
A fejhallgató kimenet viszont műxik, ahogy feljebb is írták. Én azt kötöttem a házimoziba.
Lehet hogy az optikai kimenet is megy, de azt nem képes fogadni a házimozim.
Úgy tudtam hogy ez lesz: ha új TV, akkor már kell új házimozi is, meg új router, meg új kábelek, aztán új lakás, új kutya, új feleség... :)

(#21148) hami85


hami85
tag

Sziasztok!
Samsung Skype kamera eladó, bontatlan. Jóval a bolti ár alatt! ( CY-STC1100 )
Ha valakit érdekel ne habozzon! :)
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#21149) WolfLenny válasza Cho Simba (#21147) üzenetére


WolfLenny
senior tag

És ha DLNA-n keresztül megy, akkor van scart-on hang?

(#21150) Cho Simba válasza WolfLenny (#21149) üzenetére


Cho Simba
tag

Úgy rémlik mintha lenne. Este megnézem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.