Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) lao válasza nightshadow (#15846) üzenetére


lao
tag

Köszönöm!
Ez jó hír :)
Még egy kérdés :mire való a távvezérlő bal alsó sarkában levő piros gomb ? Mert van amikor ki írja ez a funkció nem elérhető , média központnál.(5000-s smu).

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#15852) BBéci válasza Bull Boss (#15826) üzenetére


BBéci
titán

Nekem is ugyanolyan TP-Link routerem van, nem vennék mégegyszer. Kipróbáltam egy Linksyst, ég és föld.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15853) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung D6530-as geeks.hu teszt: [link]

(#15854) sanyaboy válasza air (#15835) üzenetére


sanyaboy
csendes tag

Igaz csak próbából, de én formáztam vele egyet. XFS filerendszert készít, ez linuxon gond nélkül olvasható. Felvenni nem próbáltam időhiány miatt. Na meg nincs a világon olyan tv műsor, amit mindenképp fel kéne vennem. Vagy a szokásos TV2/RtlKlub színvonal mind, vagy láttam már vagy majd ezerszer ismétlik még úgyis. Talán sportközvetítésnél van értelme, másnál nem nagyon. Na mind1. A lényeg, hogy nekem XFS-t csinált a pen-re. A felvételek lehetnek kódoltak, de a partíció attól még olvasható megfelelő op.rendszer alatt. Ilyen módon esetleg létrehozható egy hibrid drive amin a tv által rögzített és a többi "gyári" film megfér egymás mellett. Vagy nem?

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#15855) Face8814


Face8814
őstag

Üdv.

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Egyik barátom akar LED TV-t venni. A Samsungot mint márkát a korábbi jó tapasztalataim alapján ajánlottam neki, de sajnos tv ügyben nem igazán vagyok képben.
Tudnátok pár típust ajánlani? A keret kb 120k. Nyilván ha pár ezer forinttal több az nem gond, de valahol ezen összeg magasságában szeretne erre költeni.
Előre is thx!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#15856) nightshadow válasza Face8814 (#15855) üzenetére


nightshadow
veterán

120 k-ért gyakorlatilag csak 32"-es Led-es megvilágítású LCD-ét kapsz, ami nagyon kicsi. 125k-ért szerintem ez a legjobb, ami kihozható, de ez hagyományos LCD: LG 42LK530 [link] Előnye, hogy kevésbé hajlamos a cloudingra.

[ Szerkesztve ]

(#15857) Face8814 válasza nightshadow (#15856) üzenetére


Face8814
őstag

Köszönöm. :R

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#15858) BBéci válasza sanyaboy (#15854) üzenetére


BBéci
titán

Két partícióval megoldható, viszont a PC-n való nézést, szerkesztést illetően vannak kétségeim.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15859) Backrau


Backrau
aktív tag

Sziasztok! Van egy Samsung LE40C650es TV-m. A következő lenne a kérdésem, sűrűn van csatlakoztatva HDMI-n keresztül laptopra. Nem tudom nagyon jól beállítani a képet, hogy nagyon jó legyen, a filmeknél már belőttem, ott fullos a kép, de ha játszok, vagy böngészőt használok nem érzem az igazinak. Valaki tud ebben segyteni, vagy egy honlapot adni ilyen PC beállításokról? Előre is köszi! Szép estét!

(#15860) adoks válasza sanyaboy (#15854) üzenetére


adoks
aktív tag

Üdv.

Nekem is így van, de két partíció van.Egy 60 gigás XFS amit megformáztattam a tv-vel, ezt használom Pvr-re és Time Shift- re , és a maradék NTFS.Hibátlanul működik.
Annyi hogy alapból ha belépek a Media Playerbe akkor az Xfs partíciót veszi alapértelmezettnek és váltani kell a másikra (vagy a harmadikra ha a másik vinyó is rajta van)
ha egyebet akarok nézni.

[ Szerkesztve ]

(#15861) sanyaboy válasza adoks (#15860) üzenetére


sanyaboy
csendes tag

Az XFS az első, vagy lehet az leps egy NTFS is, az XFS pedig utána? Van egy 2TB NTFS vinyó elég sok filmmel, ha arra rakok egy 4-500GB XFS partíciót, az jó? A TV-n ki tudom majd választani, hogy ne az NTFS-t formázza már?

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#15862) adoks válasza sanyaboy (#15861) üzenetére


adoks
aktív tag

Igen ki tudod választani a Tv-n, elnevezi drive 1 , drive 2 -nek de a Tools / tulajdonságokba
meg tudod nézni hogy melyik mekkora és azt formázod amelyiket kell.

(#15863) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Azt tudja valaki, hogyha optikai kimeneten keresztül csatlakoztatom az erősitőre a tv-t akkor lesz rendes 5.1 meg DTS meg stb rajta? illetve másik kérdés, hogy fog működni a hangszinszabályzó is és a mute funkció? mert igy jack-el nagyon nemjó :(

(#15864) BBéci válasza Bull Boss (#15863) üzenetére


BBéci
titán

A hangszínszabályzást felejts el, semmi szükség nincs rá! A némítást pedig az erősítőn kapcsold!
Dolby Digital és DTS hangot is ki tudsz vinni az optikain, de csak a lesz 5.1, amit a belső médialejátszó ad.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15865) Bull Boss válasza BBéci (#15864) üzenetére


Bull Boss
senior tag

" de csak a lesz 5.1, amit a belső médialejátszó ad. " Ezt hogy kell érteni? tehát akkor a belső média lejátszó az optikain keresztül egy 5.1 házimozit 5.1 ben fog megszólaltani ha 5.1es filmet játszok le rajta keresztül?

(#15866) BBéci válasza Bull Boss (#15865) üzenetére


BBéci
titán

Igen.
Az előbb lemaradt a z betű. Ami filmet a tévé HDMI-n kap, azt csak sztereóban adja tovább optikán.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15867) sanyaboy válasza BBéci (#15864) üzenetére


sanyaboy
csendes tag

Annyival egészíteném ki, hogy lehet hangerőt szabályozni /mute is működik a tv távirányítójával abban az esetben, ha az erősítőt HDMI-n is rákötöd a tévére. Az Anynet+ (HDMI-CEC) menüpont kell (a TOOLS menüből a legegyszerűbb). Ha sikerül öszzekapcsolódnia az erősítővel, onanntól elég 1 távirányító. A leírások alapján kizárólag Samsung erősÍtővel működik, de ez baromság nekem se az van.
Ha Panasonic erősítőd van, esélyes, hogy nem lesz DTS hang. ezek optikain vmi érthetetlen okból nem tudják a DTS-t . Sajna én is így jártam :(

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#15868) Bull Boss válasza sanyaboy (#15867) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Yamaha RX-V361 erősitőt néztem ki. :U

(#15869) BBéci válasza sanyaboy (#15867) üzenetére


BBéci
titán

Igen, ezeket nem árt megemlíteni, de HDMI-ről szó sem volt, nem is érdemes azzal foglalkozni, mert csak sztereó hang megy rajta az erősítőbe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15870) sanyaboy válasza BBéci (#15864) üzenetére


sanyaboy
csendes tag

de csak a lesz 5.1, amit a belső médialejátszó ad.
Emiatt van az, hogy az HBO csak Dolby Digital 2.0 hangot ad? CI kártyaadapter+ DVB-S tuner tévézek. Lehet ezzel vmit kezdeni, hogy 5.1 legyen az HBO? Köszi

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#15871) vlevi válasza Backrau (#15859) üzenetére


vlevi
nagyúr

A tévén nevezd el azt a bemenetet PC-nek, akkor igencsak más lesz a kép. Ezáltal az input lag is jelentősen lecsökken. Kapcsolj ki minden "képjavító" algoritmust, az élességet vedd le nullára.

(#15872) JoeYi válasza nightshadow (#15844) üzenetére


JoeYi
őstag

köszi!

(#15873) gyugyo79 válasza sanyaboy (#15870) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amit az HBO 5.1-ben ad az abban is fog kimenni optikán DE nem minden filmet adnak 5.1-ben.

(#15874) BBéci válasza gyugyo79 (#15873) üzenetére


BBéci
titán

Igen, elméletileg így működik, sajnos még nem volt módom kipróbálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15875) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

TV vásárlás előtt állok, már csak 2 jelöltem maradt. Sony 37EX720 és Samu 37D6100. Ez mivel a Samu fórum, akinke van 6100-as tV-je, az segítene a tapasztalatival? Köszi előre is!

Xiaomi Redmi 3

(#15876) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Szia

Hogy lehetne átállítani a szerviz menüben hogy tudjak filmet nézni USB-rő (gyárilag nem megy)
LE40D503F1WXXH

Kösz előre is

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#15877) samgar


samgar
őstag

Sziasztok!

Van szemmel látható különbség a 720p és az 1080p filmek között?
és ha igen akkor

milyen fájlformátumban kell letöltenem egy 1080p-s filmet, hogy lejátszhassam a samun? mert próbálgattam párat, de

két filmet próbáltam, mindkettő mkv kiterjesztésű volt és mindkét esetben kiírta a tv, hogy nem támogatott. De pár másodperc után az egyik elindult a másik nem. Amelyik pedig elindult, annak nem volt hangja. :F

Oppo Find X5 PRO

(#15878) PLaci58 válasza BBéci (#15869) üzenetére


PLaci58
őstag

Ha már itt tartunk, akkor megkérdeznék pár dolgot, hogy egyértelmű legyen számomra:

1, optikai kimeneten, csak az USB-ről lejátszott anyag lehet 5.1?
2, a DVB-T tunerről jöhet-e ki 5.1 hang az optikán?
3, a Mindig TV ad-e valamit 5.1-ben vagy elég a maximum 1 HD műsor naponta? :DDD

4, a TV érzékeli a HDMI bemenetet és átvált magától a bekapcsolt készülékre?

5, erősítőn a "Bypass" az mit takar? Jól sejtem, hogy kikerüli a DSP-t és megy egyenesen minden amit az optikáról kap (akár sztereo, akár 5.1)?

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#15879) air válasza samgar (#15877) üzenetére


air
nagyúr

Akkor valószínűleg a fájlban lévő hangkódolással volt baja. Például én találkoztam már olyan mkv filmmel amiben a hang FLAC-cal volt kódolva, és ezt a TV player-e nem támogatja. Ezt szépen ki is írta, és nem volt hangja.

720p és 1080p között 360 sornyi különbség van. :D
Szemmel látható-e a különbség? Ez kb. olyan mint van-e különbség a 256kbps-es és a 320kbps-es bitrátájú mp3 között.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15880) kovsol válasza samgar (#15877) üzenetére


kovsol
titán

.mkv csak egy kiterjesztés mint pl a .avi
ezen bellül rengeteg féle codek előfordulhat, sok esetben a film infojában fel van tüntetve mit használtak, de ha nem vagy biztos benne, hogy támogatott akkor szedd le a sample -t

May the Force be with you!

(#15881) PLaci58 válasza samgar (#15877) üzenetére


PLaci58
őstag

Van szemmel látható eltérés a 720p és 1080p között, ha megefelelő távolságból nézzük (lást full HD nézési távolság).
A fő probléma ott van, hogy a TV-nek ki kell nagyítania 1,5x-re a képet.
Gondolj bele, hogy pl. van egy sárga színű pixel, kinagyítani csak úgy lehet, hogy a környező pixeleket is figyelembe vesszük és ebből egy más színű 2x2 pixel méretű foltot csinálunk. Melyik pixel legyen a 4-ből tényleg sárga és melyik mondjuk piros? Egyszerűbben mondva a szín és képhatároknál elmosódottabb lesz a kép a nagyítás következtében.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#15882) samgar válasza air (#15879) üzenetére


samgar
őstag

"Ez kb. olyan mint van-e különbség a 256kbps-es és a 320kbps-es bitrátájú mp3 között"

Értem, akkor nem kínlódok :K vele

Oppo Find X5 PRO

(#15883) air válasza PLaci58 (#15881) üzenetére


air
nagyúr

Ez az elmélet. A gyakorlat pedig az, ahány ember annyiféle érzékelési képesség. Vagyis, van aki lát különbséget, van aki nem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15884) air válasza samgar (#15882) üzenetére


air
nagyúr

Én nem ezt mondtam. Nézd meg! Ha látsz közte különbséget, akkor neked van értelme a jobb felbontásnak. Ha nem látsz, akkor nincs.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15885) kovsol válasza samgar (#15882) üzenetére


kovsol
titán

Egyszerű a képlet, beszerzel egy 720p és egy 1080p filmet és megnézed abból a távolságból ahonnan te nézed látsz-e eltérést.
Nekem pici a TV-m, de közelről nézem, 1.5m kb így még egy 32" -es TV -n is látom az eltérést, de mondjuk 3m ről már az ágyban fekve meg nem mondom, hogy milyen minőséget nézek

May the Force be with you!

(#15886) sandró60 válasza gyugyo79 (#15873) üzenetére


sandró60
addikt

A HBO-mostanában adott egy hétvégét ingyen.Akkor kipróbáltam, hogy 5.1-ben szólal meg az a a film. Amikor kezdte akkor kiirta,"hogy a következő film 5.1-ben lessz hallható"
A film nemszólt 5.1-ben, hiába irták ki! Mivel szerintem a Samsung tv-ből kijövő optikán csak sztereóban megy az erősitő felé

(#15887) sarkan válasza sandró60 (#15886) üzenetére


sarkan
aktív tag

nekem az erősítőm auto surround-ban van és amikor az HBO-ra vagy a film+ HD-ra kapcsolok az erősítő is átkapcsol dolby digitalba tehát a kimeneten kimegy a dolby digital

(#15888) sandró60 válasza sarkan (#15887) üzenetére


sandró60
addikt

A tv-ből kijövő optikán megy a hang az erösitőbe?Mondjuk én csak azalat a pár nap alat voltam az HBO-nézője.Digi-kábeles vagyok

(#15889) kovsol válasza sandró60 (#15888) üzenetére


kovsol
titán

a natgeo HD az nem 5.1 ben jön pl ? vagy valamelyik zene tv HD adása? esetleg próbáld ki azzal esetleg

May the Force be with you!

(#15890) sarkan válasza sandró60 (#15888) üzenetére


sarkan
aktív tag

igen, a tv-ből megy optikán a hang, én t-kábeles vagyok és stb nélkül közvetlen kártyáról nézem a digitális adást, de ha mondjuk dvd-t nézek és a tv hangját viszem az erősítőre ott már nincs meg a digitális hang

(#15891) air válasza sarkan (#15890) üzenetére


air
nagyúr

Ha DVD HDMI-vel van összekötve a TV-vel, akkor ez nem is csoda. Azon csak sztereó hang megy át eleve a TV-be. Ilyenkor úgy célszerű, hogy ha külön van a DVD lejátszó és az erősítő, akkor a DVD-t is össze kell kötni az erősítővel. DVD-ken általában koax spdif van, tehát azt kell beküldeni az erősítőbe.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15892) sandró60 válasza kovsol (#15889) üzenetére


sandró60
addikt

Sajnos a Digi-antenna jelén mégha digitális adást ad akkor se érzékeli az erősitőm az 5.1-hangot.Elképzelhető,ha lenne külön kártyám a kódolt adásokhoz akkor , működne az 5.1.Ezért nemműködött akkor se amikor mindenkinek hozzáférhető volt az HBO

(#15893) gyugyo79 válasza sandró60 (#15886) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szaton a UPC-nél az HBO HD -ról tuti kimegy az 5.1 hang mert ismerősöm használja is D szériás Samsungal (Ezért írtam biztosra, hogy a tv tudja).Mindig TV-n ott van egyáltalán alatta az a hangsáv ? Mert upc-n tudom, hogy az sd alatt 2 van és abból az egyik csak 2.0 mpg és a másik ac3. Szóval ha ki is írják, hogy ők ezt most 5.1-ben adják még a szolgáltatónak is biztosítani kell azt a hangsávot.

[ Szerkesztve ]

(#15894) sandró60 válasza gyugyo79 (#15893) üzenetére


sandró60
addikt

Csak sajnos a Diginél-meg a többi szolgáltatónál csak kártyával működik,persze amit már többszőr leirtam.amiért külön kell fizetni.A téma inditásánál a kódolatlan hétvégéről beszéltem,amikor kipróbáltam hátha a diginél működik az 5.1,de akkor nem :K

(#15895) dimension75


dimension75
csendes tag

Samsung B sorozatú LED tv-m van kikapcsolást követően kattógó hangot ad kb. 15-20 percig. Mi a rák lehet ez???

(#15896) gyugyo79 válasza sandró60 (#15894) üzenetére


gyugyo79
addikt

De jó, hogy írtad a Digit a Nat Geo HD alatt ott az ac3 hangsáv most is 5.1 -ben adnak ki tudod próbálni nálam c650-nen símán kiadja a TV az 5.1 -et ...
Amúgy ha kódolatlan az HBO akkor azt is kitudod próbálni csak válts át a 2. hangsávra mert ott is alapértelmezett az mpg 2.0 -ás hangsáv de adják az ac3-mat is.

(#15897) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Erről a Media Marktos LCD-ről mi a vélemény?

Jónak tűnik. Mi hiányzik belőle, ami a drágábbakban benne van?

[ Szerkesztve ]

(#15898) csimpok válasza vinikorn (#15897) üzenetére


csimpok
aktív tag

A drágábbak nagyobbak/100 Hz-esek vagy efölött, emiatt simábban jelennek meg a mozgások/tudnak 3D filmeket lejátszani/beépített WIFI van bennük, stb.

[ Szerkesztve ]

(#15899) JoeYi válasza vinikorn (#15897) üzenetére


JoeYi
őstag

3D megjelenítés, PVR videó rögzítés USB-re, webböngésző, illetve még pár egyéb technológiai különbség (képfrissítés pl)

[link]

(#15900) utánvétel válasza JoeYi (#15899) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Jó ez az összehasonlító táblázat. Köszönjük. :R

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.