Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) air


air
nagyúr

15509-re valaki?
Senki nem próbált még feliratos mkv-t nézni 6500-ason? :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15552) Bull Boss válasza #09634560 (#15550) üzenetére


Bull Boss
senior tag

azt is adtak hozzá? :U

(#15553) sanyaboy válasza gyugyo79 (#15542) üzenetére


sanyaboy
csendes tag

Köszönöm, ez segített! :R
Akinek esetleg szintén probléma ez:
Csatorna/ Ország menü/Digitális csatrorna: Cseh-re állítani.
Antenna: műholdra visszaállítani, mert magától átáll Légi-re.
Rendszer/Nyelv/Beállítás: Hang, feliratok, teletext elsődleges nyelve: magyarra állítani.
Így a Samsung műsorújság és az INFO gomb rövid leírása is helyesen jeleníti meg az ékezetes karaktereket.
:C
szerk: cseh mellett működik Szlovákia és Észtországra állítva is. Kinek mi szimpatikus ;)

[ Szerkesztve ]

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#15554) sziszi014


sziszi014
csendes tag

Sziasztok!

UE32D5000-el kapcsolatban lenne kérdésem. Analóg kábeltv-vel kellene valamelyest elfogadható képet produkálni, eddig nem jártam sok sikerrel. A legtöbb adás képe nagyon zajos; a fekete részeken látszik, hogy fekete helyett valami vibráló szürkeség van ott. Magas zajszűréssel nagyon árnyékos a kép, nem élvezhető. Pl. a Duna TV-ből hatalmas rész hiányzik, a lógónak az első D betűje is félig van csak a képben. Azon kívül, hogy sz@r a bejövő jel, lehet valamit beállításokkal javítani? Kérem, aki meg tudja mondani, van-e remény ezen segíteni, írjon! Filmlejátszásnál, stb., nincs vele gond.

(#15555) randras83 válasza air (#15551) üzenetére


randras83
csendes tag

Igaz nekem C650-em van, de szerintem nem sokban különbözik a két TV médialejátszója.
Nem tudja kiolvasni mkv-ból a feliratot, szedd ki mkvextractgui-val és másold mellé az srt-t.
Úgy már vinni fogja, az srt-nek ugyanaz legyen a neve, mint az mkv-nak.

/LIVE:MADJESUS83/

(#15556) vlevi válasza sziszi014 (#15554) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem C650-em van, és digitális kábeltévé, egész pontosan UPC. Egyszer megpróbáltam beállítani a tévé tunerjével is az analóg módon is fogható csatornákat, de annyira rettentő volt, hogy inkább mindet kitöröltem, és csak a STB-on keresztül nézek tévét. Pedig nem HD-s a STB, sima SCART kábeles, de mégis akkora a különbség, nem volt kérdés, hogy sosem fogom az analóg adást nézni.
Arról már nem is beszélve, amit a DVD felvevő tud felvenni az analóg adásból...

(#15557) sityupityu válasza vlevi (#15556) üzenetére


sityupityu
veterán

Nálunk digi kábel van és szerencsére az analóg adókkal sincs probléma. Sőt,mondhatnám meglepően jó még a crt tévé után is,aszt hittem hogy tök rossz lesz. Persze a digitális adások szebbek,de az analógok sem rosszak. Modjuk nem is volt soha gond itt a digivel.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#15558) air válasza randras83 (#15555) üzenetére


air
nagyúr

Köszi.
És mi a teendő ha több feliratot szeretnék használni?
Filmcím.mkv
Filmcím.hu.srt
Filmcím.en.srt
verzió ugyanis szintén nem működik. :O

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15559) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Egy UE40D5000-es TV-nél észrevettem, hogy néha filmlejátszás esetén a hangerőt a TV magától állítgatja. Minden lehetséges hangerő módosító funkció ki van kapcsolva. A kérdésem, hogy ez normális vagy állítható esetleg valamilyen problémát jelent?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#15560) #09634560 válasza Bull Boss (#15552) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem azt külön kell megvenni,párszáz forintos tétel: Így néz ki.

(#15561) Andie


Andie
őstag

Egy eléggé meglepő és mókás jelenséget sikerült az imént előidéznem.
Mivel a TV fülhallgató kimenete eléggé halk, és ráadásul nem is engedi szabályozni a hangszint, eszembe jutott, hogy mi lenne, ha nem a TV-ból hoznám a hangot, hanem a T-home boxjából? Annak van RCA audió kimenete. Rá is kötöttem a 2.1-es hangrendszert, miután a kábelját kihúztam a TV-ből. Igy a TV is szólt a saját hangszóróin, a 2.1 meg a boxból kapott hangot. A meglepetés ekkor jött: a két hang között kb fél másodperc különbség volt! Olyan frankó visszhang effektet kaptam, hogy csak néztem.
De a hang gyak. élvezhetetlen volt igy, mindent kétszer mindent kétszer hallottam :)
Aztán kilestem: a box hangja sietett egy kicsit a képhez képest. Tehát ha csak a TV-t hallgattam, akkor szinkronban volt a szájmozgásokkal a hang. Ha a TV-t mute-oltam, és csak a box hangját hallgattam, akkor bizony hamarabb szólalt meg a hang, mint maga a szinész.
Ez mitől lehet?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#15562) #09634560 válasza Andie (#15561) üzenetére


#09634560
törölt tag

Egyértelmű: ennyit laggol a tévéd. Tehát mig feldolgozza, és megjeleniti a képet, teljel idő hozzáadódik, ami 5+40-90ms. 100Hz lététől függően, ennyi ideig tart.

(#15563) Bull Boss válasza #09634560 (#15560) üzenetére


Bull Boss
senior tag

és a DTS jelet akkor ezen keresztül tudja ráküldeni? vagy az csak az optikán keresztül " nyerhető ki " a tv-ből? :U

(#15564) #09634560 válasza Bull Boss (#15563) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az csak optikán vagy fülhalgatókimeneten sztereó jelként nyerhető ki.

(#15565) gjanner válasza Gabesz1019 (#15547) üzenetére


gjanner
tag

Kérdés, hogy az a 3D demo .ts eredetileg is .ts volt, átnevezted .m2ts-ről vagy szoftverrel konvertáltad .ts-sé?
Szerintem nem mindegy milyen volt és a ts-en belül többféle verzió/bitráta is lehetséges?
Laikus vagyok formátumokban, konténerekben... de jó lenne egy egyszerű megoldást találni ezekre az m2ts-ekre...

Köszi

(#15566) Andie válasza #09634560 (#15562) üzenetére


Andie
őstag

Ejha!
Azért érdekes lenne tudni, mit szüttyög ennyit egy egyszerü kép+hang adással...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#15567) troland26


troland26
őstag

Tegnap voltam a MM-be ..belenéztem egy 3d-s filmbe és meg kell mondanom marha jól nézett ki ..Amennyire nem érdekelt a 3d annyira szemponttá vált a jövő havi tv vásárlásnál .

(#15568) Gabesz1019 válasza gjanner (#15565) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Így töltöttem le .ts formátumba.

(#15569) Andie válasza troland26 (#15567) üzenetére


Andie
őstag

Ugye? Mint egy bombázó csajnál - meglátni és megszeretni :C

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#15570) air


air
nagyúr

Ha nem a TV "csipogóin" szeretném hallani a hangot, hanem valami normális hangrendszeren, akkor muszáj optikás házimozi erősítőt vennem 5.1-es hangrendszerrel, vagy elég egy 2.1-es hangfalszett, amit a fülhallgató kimeneten keresztül hajtok meg?
Tudom, hogy az 5.1 sokkal jobb, de nem alapvető szempont. A lényeg, hogy normális mélyet akarok hallani.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15571) Andie válasza air (#15570) üzenetére


Andie
őstag

Én most igy csinálom, ahogy irod. 2.1-es ezeréves philips szett, a füllhallgató kimeneten át. Vannak azonban problémák a dologgal. Egyrészt elvesz a tévé minden beállitási lehetőséget, tehát nem lesz eq, meg hangzásbeállitás. Kapsz egy konstans, ráadásul eléggé "csőből szóló" hangot, és kész. Másrészt nekem nagyon halk a kimeneti jel. Fel kell tolnom a TV hangerejét 25-30-ra, hogy élvezhető hangerő legyen. Ha ilyenkor kihúznám a kábelt, szerintem leugrana a falról a tv, akkorát szólna (saját hangszóróin 8-12 között szoktuk hallgatni).
Tehát ideiglenes megoldásnak jó a 2.1-es cucc, de én már nézegetem az 5.1-erősitő + hangfalszett kérdést.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#15572) air válasza Andie (#15571) üzenetére


air
nagyúr

Ettől féltem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15573) Gabe27 válasza Blackdeath (#12679) üzenetére


Gabe27
csendes tag

Szia!

Sikerült megoldani a problémát?
Hogyan?
Mik a tapasztalatok a TV-vel kapcsolatban?

Előre is köszi!

Az ország egyik legnagyobb laptop kínálata: www.laptopkirakat.hu

(#15574) sziszi014 válasza vlevi (#15556) üzenetére


sziszi014
csendes tag

És nem létezik valamilyen eszköz (pl. külön zajszűrő??), amit az antenna kábelén közbeépítve, lehetne javítani a képen? Sajnos nincs még nálunk digitális adás, szval muszáj lenne erre kitalálnom valamit.

(#15575) Bull Boss válasza Andie (#15571) üzenetére


Bull Boss
senior tag

de az 5.1 es jel az hogy jön ki 1db stereo jack ből?? Illetve az a kis/nagy jack es átalakitó az mi a fenére való akkor? :U

(#15576) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Milyen 32 vagy 37colos TV-t ajánlanátok megvételre ami NEM 3D-s csak sima LED FullHD-s. 2,5 méteres távolságból nézném. TV-n sportműsorok nézésére, PC-ről FullHD filmnézésre, ritkábban játékra PC-ről.

(#15577) BBéci válasza Bull Boss (#15575) üzenetére


BBéci
titán

A fejhallgató kimenetből csak sztereó jelet tudsz kinyerni, ami ráadásul elég vacak minőségű. Normálisan csak az optikairól fog szólni.
Másik lehetőség egy külső médialejátszó - ami sok egyéb szempontból is jobb választás - aminek van vonalkimenete sztereó erősítő számára.
A 6,3 milliméteres Jack a komolyabb készülékekhez (pl. fejhallgató erősítő, CD-játszó) való csatlakoztatásra szolgál.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15578) zjuhasz válasza gerzsol (#15576) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

32/37 D5500 a legjobb a nem 3D képes készülékek közül. De, ha van rá keret, akkor vegyél 3D-t tudót (6-os szériától felfelé) mert nem csak a 3D a különbség...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#15579) BBéci válasza sziszi014 (#15574) üzenetére


BBéci
titán

A vacak minőségű analóg adáson semmilyen módszerrel nem tudsz javítani. Válts szolgáltatót, használj szoba vagy tetőantennát a MindigTV-hez, szerelj fel parabolát!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15580) F.B.I. válasza Bull Boss (#15575) üzenetére


F.B.I.
veterán

Az a komponens bemenethez van.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#15581) palee22


palee22
csendes tag

Üdv!

Samsung Apps-ben miért nem lehet ingyenes, külföldön már futó cuccokat felrakni?! Nem értem... :(

(#15582) Andie válasza palee22 (#15581) üzenetére


Andie
őstag

Ez ugyanolyan nagy rejtély, mint hogy miért csak 1-2%át érjük el a youtube tartalmaknak? :((

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#15583) gerzsol válasza zjuhasz (#15578) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Az a baj hogy én nem szeretnék szemüvegben TV-t nézni, maga a plusz szemüveg is +15-20-30eFt.. És még kifejletlennek tartom a 3D technlógiát.

(#15584) sanyaboy válasza Andie (#15582) üzenetére


sanyaboy
csendes tag

A Smart HUB Youtube ikonja neked se jelenik meg az ajánlottak között? Nekem mindig be kell menni a Samsung Apps/Videó menübe és csak onnan tudom elindítani. Vagy persze a böngészőből, de az aljasul lassú. Miért nem lehet az ajánlottakat szerkeszteni? fn.hu meg origó meg explore 3d pont nem érdekel... Vagy legalábbis hátrébb raknám

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#15585) Andie válasza sanyaboy (#15584) üzenetére


Andie
őstag

Ezt igy látod nem néztem. Alapvetően úgy csinálom, hogy megnyomom a távirányitón a "search" gombot, ekkor feljön egy kereső mező, irjam oda be amit akarok. Beirom, azt vagy ki se jön semmi, csak facebook fan klub, vagy kijön 2-3 találat, amiből 1 müködik, de a "tovább" gombra mindig hibát dob.
Majd megnézem azt az appot.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#15586) BBéci válasza gerzsol (#15583) üzenetére


BBéci
titán

A Samsung legújabb szemüvege könnyű és kényelmes, már 8-10000 forintért hozzá lehet jutni. A 3D élmény olyan elképesztően jó, hogy az Avatar végignézése után, hosszú ideig nincs kedve az embernek a 2D-hez. Persze valódi full HD 3D tévéken, mint a D7000/8000.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15587) Andie válasza BBéci (#15586) üzenetére


Andie
őstag

Néztél közvetlenül egymás mellett D6x00-at és D7-8000-et ?
Valóban lehet látni a fullHD 3D különbséget 3-4 méterről? De tényleg elfogulatlanul nyilatkozz, ne úgy mint aki a direktszürö által nyújtott ál-3 lóerőt is kiérzi - vagy az aranyozott kábelt és a márványtömböt a hangszórón :)
(bár akkor pont jótól kérdem :DDD )

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#15588) Andie válasza sanyaboy (#15584) üzenetére


Andie
őstag

No megnéztem. Igy van sajnos, ahogy irod.
Alul, a 3 oldalas app listában nincs benne a youtube. Viszont ha bemegyek a samsung apps-ba, ott a videóknál kiválasztom a youtubot, akkor csak azt ajánlja fel, hogy "futtatás most". Tehát már itt van a tv-n, de a listában nincs benne. Egyébként ez igy tényleg mindent megtalál, amit mondjuk laptopról is megtalálna.
Kipróbáltam egy másik appnál, azt szépen felajánlotta, hogy telepiti. Telepitette is, és be is került a listába szépen. Node hol van a youtube app, ha már telepitve van? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#15589) sanyaboy válasza Andie (#15588) üzenetére


sanyaboy
csendes tag

Kipróbálnád még azt, hogy a böngészőből nyitod meg a youtube.com-ot? Neked is ilyen tetű lassú? Nem maga a videólejátszás, hanem maga a navigáció az oldalon. pl mire odatalál, hogy teljes képernyő, vagy felbontás-váltás... Telefonról is próbáltam távirányítani, úgy se gyorsabb nekem. Na nem mintha ez lett volna a szempont a vásárlásnál, de ha már youtube accountomat is kezeli, gondoltam milyen jó lesz kapásból HD-ben nézni a kedvenceket. Hát nézni jó is, csak eljutni odáig... :W

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#15590) Andie válasza sanyaboy (#15589) üzenetére


Andie
őstag

Azt sajna én nemtudom, lévén nekem 6100-am van, nincs integrált böngészőm.
Most kicsit keresgéltem googlén, és sok helyen irták, hogy "uninstalláltam a youtube appot, aztán felraktam az új verziót..." - dehát én még uninstallálni sem tudom! Nincs benne a "saját fiók"-ban az installált alkalmazások között!
Most akkor fent van a tv-n, vagy nincs fent? Ha installálni akarnám (download...), akkor nem lehet, mert csak futtatni engedi -> tehát már installva van. Ha el akarnám távolitani, nincs benne az installed apps mappában.
Now what? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#15591) Gabesz1019 válasza sanyaboy (#15589) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Én a böngészőben a beállításoknál állítottam a sebességen. Már nem emlékszem pontosan, hogy min de van olyan lehetőség, hogy nagyon gyors (talán valami tabulátor sebesség vagy ilyesmi) azt átállítottam és azóta érezhetően jobb a böngészőben való navigálás. Persze nem egy PC szintű de gyorsabb lett.

(#15592) air válasza Andie (#15590) üzenetére


air
nagyúr

" nincs benne az installed apps mappában."
Ilyet te hogyan látsz? Valami pc-s alkalmazással?
A samygo-n van egy csomó util D szériás TV-hez. Ha jól értelmezem akkor ezek a PC-n futnak és onnan kapcsolódnak valahogyan a TV-hez a wifin?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15593) Andie válasza air (#15592) üzenetére


Andie
őstag

Nem nem!
Menj be a samsung app-ok közé. Ugye ott van, hogy videó, meg játék, stb stb. Lépegess le alulra, és ott van a "saját fiók". Ha ebbe belépsz, akkor felajánlja, hogy a saját app listádat megmutatja. Nyomj rá, és látod, hogy mik vannak installva. Itt tudod eltávolitani is őket. CSak épp nincs köztük a youtube...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#15594) Gabesz1019 válasza Andie (#15593) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Ez nálam is így van, nálam se rakja ki a youtube-ot. :F

(#15595) Andie


Andie
őstag

Ja, az előbb feltelepitettem egy appot, az a neve, hogy Smart Aqua. Elvileg akváriummá változtatja az tévét, lehet bele halakat választani, meg etetni őket, stb stb.
Na, ez kb fél perc után úgy újrainditotta a tévét, hogy csak pislogtam. Azóta el sem mertem inditani, nehogy akvárium helyett féltéglává - avagy stilusosan - képkeretté változtassa a tévét :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#15597) BBéci válasza Andie (#15587) üzenetére


BBéci
titán

Egymás mellett nem néztem az említett modelleket, na de ki az az elmeháborodott, aki 4 méterről néz tévén 3D-t? 55 colos D8000-en 2,2 méterről néztem az Avatart, eszméletlen élmény volt. Kipróbáltam a 3,8 méterre lévő kanapémról is, nudli volt. Közelről tényleg az események részvevőjének éreztem magam, az őserdő apró repkedő lényei mögülem kerültek elő, nem karnyújtásnyira, hanem az orrom előtt suhant el a főhős gépfegyverének csöve.

Nem márványtömböt, hanem például Shakti követ használnak a hangzás javítására, nemrég éppen ez volt téma a Házimozi erősítő.. topikban. A FoQ is elképesztő hatást produkál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15598) sanzi89 válasza sanzi89 (#15559) üzenetére


sanzi89
addikt

Esetleg erre valaki?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#15599) Andie válasza BBéci (#15597) üzenetére


Andie
őstag

És én mennyiről nézzem a 46-ost?
Mert jelenleg kb 4 méterre vagyok tőle a kanapén ülve. (úgy állitottam be a falon a dőlésszöget, hogy a kanapén ülve legyen merőleges a képernyő a szemtengelyre)

Én alapvetően laikus vagyok az ilyen kuruzslós dolgokban, öcsém is próbálta bizonygatni a cd és a bakelit közti brutális különbséget, meg az egyéb audiofil mantrákat, de én valszleg botfülű vagyok ehhez :B

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#15600) Rcsi


Rcsi
csendes tag

Segitseeeeeeeeeeeeg!

Miert nem jatsza le a d6500-as az mkv file-okat, es mit lehet ez ellen tenni?
Valojaban nekem ez az mkv dolog semmit nem mond, eleg hulye vagyok az ilyenekhez, de elvileg a tv-nek tudnia kellene.
Van valami extra dolog amit csinalni kell az mkv file-lal? Konvertalas vagy barmi lofutty?

Koszi elore is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.