Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) gxyb válasza dekac (#12800) üzenetére


gxyb
aktív tag

Tudsz küldeni valami leírást, hogy mihez, hol, mit kell beállítani?

(#12802) #88471552 válasza BBéci (#12765) üzenetére


#88471552
törölt tag

Azért erre ne vegyél mérget

(#12803) dekac válasza gxyb (#12801) üzenetére


dekac
tag

Itt elég sok mindent leírnak:

http://wiki.samygo.tv/index.php5/The_C_Series_Wiki

(#12804) vlevi válasza dekac (#12800) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az internet tévéről rögtön lemondasz, amint meglátod :D
Nem nagy cucc, legalábbis a C650 tévékben. Néhány statikusnak mondható applet, origo, facebokk, samsungsport.hu, youtube (éppen nem működik...) oldalak nézegetésére való. Meg esetleg nyakkendőkötő applet :DDD Ne számítás böngészőre, még egy IE 1.0-ra sem... Talán félévente 1-2 alkalommal megnéztem az időjárást, ha éppen arra állt rá a kezem a teletext helyett :)

100Hz-et pedig szerintem nem fogja tudni, ha eddig nem tudta. Annak azért elég komoly hardveres vonzata van, például a C650-ben valódi, interpolálós 100Hz-el működik. Sanszos a dolog, hogy ha a te nyákodon nincs rajta az az IC, akkor hiába nyomogatod, nem fogja tudni.

(#12805) sityupityu válasza dekac (#12800) üzenetére


sityupityu
veterán

.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12806) pepe4


pepe4
tag

Ma megnéztem boltban a samsung ue 40d6500, 6100,6000, és az Lg lw5500.Ezek közül a samu 6500-as nyerte el a tetszésemet csak kicsit drága 290 000 ft 4 db szemüveg és 1 320 gb vinyott adnak hozzá ajándékban szerintetek megéri?Ha van valakinek ilyen írjon róla véleményt légyszí.Köszi.

(#12807) dekac válasza sityupityu (#12805) üzenetére


dekac
tag

?

(#12808) dekac válasza vlevi (#12804) üzenetére


dekac
tag

Köszi az infókat. :R

(#12809) sityupityu válasza dekac (#12807) üzenetére


sityupityu
veterán

Hasonlókat akartam írni mint vlevi,csak megelőzött.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12810) BBéci válasza #88471552 (#12802) üzenetére


BBéci
titán

OK! Nem veszek.
De attól még az a véleményem, amit leírtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12811) djsilas válasza Treff (#10794) üzenetére


djsilas
tag

hehe, mondhatni ugyanezeket akartam kérdezni én is :P

(#12812) user137


user137
őstag

Sziasztok! egy B650-es tévén van esély Serviio-val a feliratokra?
szerk: 1-2 filmnél megjelenik, de soknál nem... mitől függ a megjelenítés? a filenevek stimmelnek.

[ Szerkesztve ]

(#12813) pezo00


pezo00
tag

Ezekről a TV-kről mit lehet tudni:

SAMSUNG 40D5500 és 40D5000 a hasonló árú LG 42LV5500-hoz képest milyenek?Képminőségben sok különbség van a két samu közt illetve az LG-hez képest?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#12815) canniball válasza Bati0501 (#12814) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom hogy sírjak vagy nevessek...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12816) Bati0501 válasza canniball (#12815) üzenetére


Bati0501
őstag

:K vagy :N
:DDD

(#12817) user137 válasza user137 (#12812) üzenetére


user137
őstag

a serviio miért nem szedi fel az m4v fájlokat? "not supported file format"-ot kapok rájuk :(

(#12818) alec28


alec28
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket a következőkkel kapcsolatban.
Rendelkezem egy LE40C650-es Samsung LCD TV-vel. Nemrég kértem a kábel TV szolgáltatónkat, hogy állítsák át a csatornákat digitálisra.

Két választási lehetőségem is van arra nézve, hogy hogyan fogjam a digitális adást.
Vagy set top box-szal, vagy a szolgáltatótól megvásárolható CI kártyaolvasóval, amit szerencsére tud kezelni a TV, hiszen van rajta CI kártya olvasó befogadó hely.

Kérdésem, hogy jobban megérné-e 1x kifizetni a szolgáltatótól a kártyaolvasót kb. 12.000 ft., vagy válasszam az ingyenes set top boxot.

Elsőre az ingyenes megoldás jónak tűnik, de:

- A Set top box plusz áramot fogyaszt. Valahol olvastam, hogy 20KW-ot is fogyaszthat egy hónapban, ami kb. 900 ft. plussz is lehet a villanyszámlában.

- A set top box-ból legjobb esetben is csak SCART csatlakozóval lehet átvinni a jelet a TV-re, ami ugye már egy analóg jel. Nem tudom, mennyivel lenne jobb a kép és hangminőség, ha közvetlenül a TV-be menne a digitális jel és CI-es kártyát használnék a TV-hez.

- Egy másik érv a CI kártya TV-ben történő használata mellett, hogy a nem sokkal előttem megemlített PVR funkció elvileg csak akkor működik, ha digitális az adás, valamint csak közvetlenül a TV antenna bemenetéről lehet műsort felvenni. Ezt valaki erősítse meg légyszi.

Légyszi mondjátok el a véleményeteket arról, hogy melyiket érdemes szerintetek választani. A legjobb az lenne, ha valaki a saját tapasztalatát megosztaná ilyen CI típusú kártya TV-ben történő használatáról.

Előre is köszönök minden segítséget!

Üdv.:
Elek

(#12819) pezo00


pezo00
tag

Ezekről a TV-kről mit lehet tudni:

SAMSUNG 40D5500 és 40D5000 a hasonló árú LG 42LV5500-hoz képest milyenek?Képminőségben sok különbség van a két samu közt illetve az LG-hez képest?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#12820) soldi3r válasza alec28 (#12818) üzenetére


soldi3r
veterán

nálam hdmi kábelen van a tv és a set top box között, ja, meg egy scart is, biztos ami biztos :D (nem ám, csak a scartra egyból beugrik a kép és a barátnőmnek nem kell bemenetet választani)
tréhómos hd-s beltérim van, 24w-os táppal, ha jól számolom cirka 1huf/óra

ha CI kártyát teszel a TV-be, akkor milyen kábelről kapja a jelet?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#12821) nfsu17 válasza alec28 (#12818) üzenetére


nfsu17
veterán

Egyértelmű CI, ez nem kérdés.
Mínusz 1 db távirányító, ha nem hdmi-s a box, akkor még a kép sem lesz csúcs.

---

soldi3r

Koax kábelről kapja.

(#12822) alec28 válasza soldi3r (#12820) üzenetére


alec28
csendes tag

Köszi a gyors választ soldi3r.

Az én esetemben "mezei" digitális STB-ről van szó, sajnos HDMI nincs is rajta.

Megnéztem, hogy a szolgáltató által biztosított ingyenes STB (típusa GCR 300CX) teljesítmény felvétele bekapcsolt állapotban max. 10W. Ez szerintem elfogadható.

Amennyiben CI kártyát teszek a TV-be, akkor szerintem a koax kábelen jön az MPEG2-ben tömörített jel, amit a TV tunere úgy tudom, hogy tud kezelni.

Köszi a hsz-t.

Üdv.:
Elek

(#12823) BBéci válasza alec28 (#12822) üzenetére


BBéci
titán

Irigyellek, amiért van lehetőséged Conax modult választani. Képminősége összehasonlíthatatlanul jobb, mint a settopboxos változaté, pláne Scarttal, az egy nagy szívás.
Jól gondolod, a PVR is működni fog, valamint az adókat saját ízlésed, kedved szerinti sorrendbe rendezheted, ami a box-szal nem lehetséges.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12824) vlevi válasza alec28 (#12822) üzenetére


vlevi
nagyúr

"teljesítmény felvétele bekapcsolt állapotban max. 10W."
És kikapcsolt állapotban? Mert ezek a STB-k egyáltalán nem arról híresek, hogy takarékosak lennének.
UPC-s STB például 14W-ot fogyaszt kikapcsolva :W

"Amennyiben CI kártyát teszek a TV-be, akkor szerintem a koax kábelen jön az MPEG2-ben tömörített jel, amit a TV tunere úgy tudom, hogy tud kezelni."
Igen, a TV-ben van DVB-C tuner, tehát a kábeles adások vétele sem gond neki.

[ Szerkesztve ]

(#12825) nfsu17 válasza alec28 (#12822) üzenetére


nfsu17
veterán

Volt ilyen GCR 300CX boxom, meg az utód a 370 is, nem akarsz ilyet 40"-os tévéhez hidd el. Scart-on valami borzalom a 42"-os tévénken.
Mikor váltottunk CI-re, mintha más szolgáltatót is kaptunk volna. Elképesztő a különbség. És ez még csak az összekötés, a box gagyiságát még nem is részleteztem.
Az meg hab a tortán, hogy míg a 300CX-el nem jönnek az ingyenes hd adások, CI-vel meg simán.

[ Szerkesztve ]

(#12826) torma1981 válasza BBéci (#12823) üzenetére


torma1981
veterán

A box-nál nem lehet kedvenc csatornákat saját listába betenni?T sat-nál lehetett!

(#12827) nfsu17 válasza torma1981 (#12826) üzenetére


nfsu17
veterán

Kedvencet lehet tenni, de a sorrendet már nem, úgy emlékszem.
Ráadásul minden sw frissítéskor ezek elvesznek.

(#12828) torma1981 válasza nfsu17 (#12827) üzenetére


torma1981
veterán

Nálam lehetett a sorrendet állitani.Az igaz hogy sw frissítéskor elveszett a beállítás!

(#12829) canniball


canniball
nagyúr

Ha már így belelendültetek a témába... Az analóg adás mellett ingyen ad a szolgáltatóm néhány csatornát digitálisan, így amikor LE46C530-ra váltottam tudtam tesztelni is a dolgot. Nekem olybá tűnik hogy ami HD pl. az m1 HD, az jóval szebb mint az analóg, de ami SD pl. a digitális RTL Klub, az ugyanolyan vacak minőségű mint analógon. A hiba itt keresendő vagy tényleg ez a helyzet?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12830) alec28


alec28
csendes tag

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a hasznos hsz-eket!
Sikerült döntenem. A TV CI-s foglalatát fogom használni.
Abszolút meggyőzőek voltak az érveitek.
Szerintem a TV-és CI kártyaolvasó megéri azt az egyszeri kiadást a sok előnye miatt.

Szinte hihetetlen, hogy ilyen gyorsan választ kaptam.

Köszi még egyszer mindenkinek a segítséget!

Üdv.:
Elek

(#12831) nfsu17 válasza canniball (#12829) üzenetére


nfsu17
veterán

Jobbnak kellene lennie.
Nem annyira, mint mondjuk egy DVD-HD összehasonlítás, de azonnal észre kell vennie a hozzá nem értőnek is, hogy "ez más, szebb".

(#12832) BBéci válasza canniball (#12829) üzenetére


BBéci
titán

Az analóg és a digitáis SD között szokott lenni különbség, de nem drámai, mert a felbontás ugyanaz, ráadásul az RTL meglehetősen kis digitális sávszélességen nyomja a műsorát, ezért nem tűnik jobbnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12833) soldi3r válasza alec28 (#12830) üzenetére


soldi3r
veterán

egyébként melyik szolgáltató? a T-Home úgy tudom nem támogatja a belső kártyás megoldást

E30 (oo=[][]=oo)

(#12834) canniball válasza nfsu17 (#12831) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát olyan sok különbséget én nem véltem felfedezni. De akkor majd tesztelem este, sötétben talán "többet látok".

BBéci!
"...ráadásul az RTL meglehetősen kis digitális sávszélességen nyomja a műsorát, ezért nem tűnik jobbnak."
Akkor melyiket javasolnád "tesztelésre" ezek közül: m1, m2, Duna, Duna2, RTL Klub, TV2, melyiknél kéne leginkább látni a különbséget?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12835) BBéci válasza soldi3r (#12833) üzenetére


BBéci
titán

Éppen a T-home az a kábeles szolgáltató (a nagyok közül), amelyiknél nem vagy kényszerítve a box használatára. Műholdasnál mindegyiknél kénytelen vagy a hulladék, elavult, áramzabáló beltérit elviselni. Illetve némelyeknél vehetsz bármilyen neked tetszőt, már az is nagy előrelépés.

(#12834) canniball
Az első három eleve 1080i formában adja a műsort, persze csak az a full HD, amelyiknél kiteszik a logót, a többi stúdióban felkonvertált anyag.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12836) soldi3r válasza BBéci (#12835) üzenetére


soldi3r
veterán

igen? régebben, amikor vettem a TV-t rájuk is kérdeztem, hogy megtehetem e és azt mondták nem támogatják

E30 (oo=[][]=oo)

(#12837) BBéci válasza soldi3r (#12836) üzenetére


BBéci
titán

Ha most kérdeznéd meg, szintén azt válaszolnák, hogy nem támogatják, de a gyakorlatban lehetséges. Számos topikja van a témának.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12838) canniball válasza BBéci (#12835) üzenetére


canniball
nagyúr

A HD-kat direkt nem soroltam, abból a háromból (itt) van HD és SD is digitális formátumban. :)

De akkor kérdem úgy hogy a TV2-nél jobban kijön a különbség mint az RTL-en?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12839) soldi3r válasza BBéci (#12837) üzenetére


soldi3r
veterán

ja értem :D erre nem is gondoltam :DDD
akkor ha már itt tartunk milyet érdemes venni?

E30 (oo=[][]=oo)

(#12840) nfsu17 válasza canniball (#12834) üzenetére


nfsu17
veterán

Ez pont a MinDigTV ingyenes 6 db csatornája. Ez jön digitálisan kábelen?
Az rtl és a tv2 ugyan olyan gyenge általában itt is, mint a műsoruk, az m1 hd, m2 hd, duna hd már elég jó bitrátával jön, a duna2 meg jobb picit mint a tv2 bitrátára, de a minősége ennek sem acélos.

Bezzeg a Discovery HD magyar 5.1-el. :C ;]
Bár ez is csak alig több mint 6000 kbps. :(

(#12841) BBéci válasza canniball (#12838) üzenetére


BBéci
titán

Ezek szerint nem értettem a kérdésedet. :(
Amiket felsoroltál, azok közül az M1, M2, Duna, sima, nem HD előfizetéssel, valamint a MindigTV sugárzásában 1080i formára konvertálva foghatók, nem léteznek SD változatban.

Az más kérdés, hogy egyes szolgáltatók, például a Digikábel, kétféle változatban is kínálja őket. Egyiken amikor kiteszik a sarokba a full HD logót, akkor is csak az SD-re butítva kapod és csak a másik programhelyen ténylegesen full HD.
Remélem nem túl zavaros, amit összehoztam!

(#12839) soldi3r
Mit milyet? Mit szeretnél venni?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12842) soldi3r válasza BBéci (#12841) üzenetére


soldi3r
veterán

CI slotba adaptert, szívesen megszűntetnék egy távot

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#12843) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Sziasztok!

Win7-hez tudnátok mondani valamilyen beállítási segítséget (vagy valamilyen linket, ahol le van írva), mert az mkv fájlokat először nem tudtam lejátszani, most pedig elég rossz minőségben jelenik meg a kép! (tv C550)
Valamilyen codec-eket kellene telepítenem?
Media playert használok, régebben xp-vel(share manager-t)!
Vagy valamilyen dlna servert kellene futtatnom a wmp helyett?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#12844) nicu71 válasza Brave_86 (#12843) üzenetére


nicu71
addikt

win 7 esetében a mediaplayerhez kell egy kodek, http://shark007.net/ innen szedheted le,egyszerű és nagyszerű,mert ezzel a wmp képes lesz az mkv lejátszásra.
én azért a biztonság kedvéért a samu share managerét is telepitettem,de a wmp is teljesen jó.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#12845) canniball válasza nfsu17 (#12840) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, ezek jönnek digitálisan ajándékba. Gondolom pont azért ezek mert földfelszínin is ezek vannak ingyen. Nehogy már elpártoljon az ügyfél... ;]

BBéci!
Digitális úton nálunk ezek vannak: m1 HD, m2 HD, Duna HD, m1 SD, m2 SD, Duna SD, Duna2 SD, RTL Klub SD és TV2 SD (illetve rádióadások), ezek a "nagyobb" csomag mellé ingyen foghatók, tehát ezeken tudom tesztelni hogy milyen is az a digitális adás.
Korábban én az RTL Klub analóg és digitális SD adását hasonlítgattam össze, erre azt írtad inkább más csatornával kéne próbálkozni mert az "RTL meglehetősen kis digitális sávszélességen nyomja a műsorát". A kérdésem pedig ez alapján az lett volna hogy akkor melyikkel (melyik SD-vel) a felsoroltak közül?
De végül is hajtott a kíváncsiság, megnéztem még egyszer; tényleg mintha jobb lenne valamivel a digitális (igen, az RTL is :) ), talán kevesebb a zaj (bár nem tudom eldönteni hogy tényleg kevesebb vagy csak el van mos(ód)va). Kb. olyasmi amit nfsu17 is írt: "más". De falnak mondjuk nem megyek a minőségtől; manapság igazán kötelezővé tehetnék a HD minőséget...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12846) BBéci válasza soldi3r (#12842) üzenetére


BBéci
titán

Legtöbben Technisat modult használnak, teljes megelégedéssel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12847) soldi3r válasza BBéci (#12846) üzenetére


soldi3r
veterán

:R

E30 (oo=[][]=oo)

(#12848) canniball válasza BBéci (#12846) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezekből van többféle (pl. DVB-C-hez, T-hez vagy más paraméter alapján) avagy egyformák?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12849) karikusz


karikusz
tag

Sziasztok!

Most készülök egy Samsung 3d led tv-t venni.

Az alábbiaknál maradtam:

Samsung UE46C7700 és 46D6500

A D-széria 40-nel többe kerül. Szerintetek megéri annyival többet adni érte? Mivel tud többet? ...stb...stb.

Köszi a segítségeket ;)

Asus PRIME B250-PRO; Intel Core i5-7500 3.40GHz; SSD: WD 120GB Green, WD Blue 500GB HDD: WD Blue 1TB+1TB+1TB; GeIL 24GB Evo Forza Yellow DDR4 memória KIT ;Gainward RTX 3070 8GB; Chieftec 650W turbo Laptop: Acer Nitro 7 32GB (www.karikuszdesign.hu)

(#12850) BBéci válasza canniball (#12848) üzenetére


BBéci
titán

Azok egyformák, de többféle kódolás létezik (Nagravision, Cryptoworks) ezért vásárlás előtt tisztázni kell, hogy mihez akarod használni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.