Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#12551) Moby válasza GEIL (#12549) üzenetére


Moby
addikt

Szerintem erről jelenleg elég annyi, hogy bízzunk abban, hogy sok-sok játéknál megjelenik a performance mode. Az eddigi hírek is abba az irányba mutatnak, hogy ez így lehet. Ettől többet jelenleg senki nem tud, és nem is tehet. Ha megjelenik, és nem így lesz, és ez zavar valakit, akkor szavazhat a pénztárcájával: nem veszi meg azokat a címeket, amik ezt nem teljesítik (ha lesz ilyen).

(#12552) Deck válasza GEIL (#12550) üzenetére


Deck
titán

Pont ezt akartam írni. :))

PS5

(#12553) NyMRooD válasza GEIL (#12550) üzenetére


NyMRooD
őstag

Ah, így más, félreértettem, azt hittem a kijelzők elterjedésére érted azt a százalékos felsorolást, hát igen, így nézve tényleg vékony lehet a 4k-s réteg. Viszont "valószinű hogy a nagyobb játékostábort nem akarják cserbenhagyni" résszel csak annyi a gond, hogy ez a ps5 topik, így ha a Sony kikényszerítené a 4k-t a ps5-re, akkor már nem lesz olyan ps5 játékos aki ne 4k-n játszana, tehát nem lenne kit a kisebb felbontás hiánya miatt cserbenhagyni.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#12554) RangerFox válasza GEIL (#12544) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Mondjuk lokális példákból nem túl szerencsés globálisakra következtetni... Elég biztos tipp, hogy a jelenlegi generációban az alapgépekből többet adtak el, mint a Pro/OneX-ből, így az állítás igaz, de random százalékokkal nem kellene dobálózni. Ráadásul ez lesz az első igazi konzolgeneráció, ahol a gépeket dedikált 4K konzolként promozzák és akarják eladni, így most lesz érdekes megfigyelni, hogy a játékosok és a fejlesztők melyik felbontást fogják választani. És pont emiatt kár bármilyen messzemenő következtetést levonni a jelenlegi helyzetből.

(#12555) Madoc válasza Moby (#12546) üzenetére


Madoc
veterán

Hogy mi nem preferált? Melyik játék nem fut ps4-en de akár xbox one-on, fullhd tv-n fullhd-ba?

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#12556) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Nem teljesen releváns,de a Steam 2020 júliusi statisztikája szerint a FullHD tarol még mindig.

[Katt

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#12557) erahurka válasza Madoc (#12555) üzenetére


erahurka
félisten

Dinamikus felbontás szabályzást is idevéve elég sok.

(#12558) Peace válasza Kendek (#12545) üzenetére


Peace
nagyúr

Meglátjuk. Lehet felpimpelik majd 60-ra. Mondjuk annyira nem érint. Egyedül talán a CoD: MW single kampány, mai kimaradt és végigjátszanám majd egyszer. De elehet előbb vágják hozzám Epic Store-ban, minthogy megvegyem PS-re. :DDD

(#12559) Peace válasza Petya2900XT (#12556) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem is véletlen! 65-ös tv-n is teljesen szép a fullHD és még a 4 éves videókártya is képes ilyen felbontásban futtatni az új játékokat. Én is csípem a 1080p-t. ;)

(#12560) GEIL válasza Petya2900XT (#12556) üzenetére


GEIL
addikt

:R pont így értettem...

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#12561) Mr Bond 007 válasza Peace (#12559) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Pontosan! 65-ös 4k-s tv-n is élmény játszani akár egy Switchen is. A lényeg hogy a játék jó legyen! (A többi csak körítés) :K Én is 95 óta gamelek pc-n de nagy ívben teszek az fps-re, ha játék jó.

(#12562) Yodamest válasza GEIL (#12550) üzenetére


Yodamest
addikt

"lehet otthon 4k tv, de többnyire nincs rá tartalom"

Hát nemtudom.... én mindent jóformán 4K-ban használok. Days Gonet pl. 4K HDR-ben vittem végig és az Uncharted 4-et is 4K-ban fogom most elkezdeni. Emellett 4K-ban nézem a filmeket, 4K-ban nézem a fényképeket (arról, hogy valaki a 20MP-es csúcsfotókat 1080p-ben nézi vissza ne is beszéljünk no comment). Ja és PC-n is igen bizony 4K-ban játszok mindent, legfeljebb annyi, hogy kicsit visszaveszek bizonyos grafikai beállításokat, de a felbontás 4K marad minden esetben és jól fut minden.

A steam statisztika elég érdekes, abban lehet cégek is benne vannak, ahol több száz vagy ezer 1080p monitor csücsül, az eléggé feltudja húzni az átlagot. Mai világban aki elmegy TV-t vagy monitort venni no way, hogy 1080p-t vegyen, kivéve egy esetet, ha e-sportra kell és tényleg nagyon fontos az a 240 vagy 360Hz....

[ Szerkesztve ]

(#12563) GEIL válasza Mr Bond 007 (#12561) üzenetére


GEIL
addikt

Értelek téged is....de mindenkinek más a "játék".
"E-sport"-ban vagy legyen akár olyan otthoni "koca quaker" mint pl én....
már 60 fps-sel és 60 hz-en már hátrányból indulok ( mi lenne 30fps-sel)....240fps és 240hz kell hogy legalább az egyenlő esélyt megadjam magamnak az induláshoz az ellenfelekkel szemben...a többi majd meccs közben kiderül. :R :R
De itt ez valóban konzol..és PS5....ez nem E-sport és PC. :K

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#12564) Def26 válasza Yodamest (#12562) üzenetére


Def26
félisten

elég nagy jampi vagy. :R

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#12565) Moby válasza Madoc (#12555) üzenetére


Moby
addikt

Érdemes elolvasni a posztot, amire válaszolsz :)

(#12566) GEIL válasza Def26 (#12564) üzenetére


GEIL
addikt

Ő a modern gamer...és tökéletesen megértem...ha megvan a pénz a hardverre akkor naná hogy kihasználja és úgy tolja. :C :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#12567) Peace válasza GEIL (#12566) üzenetére


Peace
nagyúr

Vegyünk vissza a grafikai beállításokból, de legalább a felbontás legyen 4K!!! ;]

(#12568) Madoc válasza Moby (#12565) üzenetére


Madoc
veterán

Nem ezt írtad? "A sony szerint már a ps4 pro-nál sem volt preferált a FullHD felbontás. A játékok csak egy kis százaléka használta gyorsabb futás érdekében.
"

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#12569) Yodamest válasza GEIL (#12566) üzenetére


Yodamest
addikt

De még csak az sem, hogy annyira pénz kérdése lenne, mivel egy 4K tv-t már ugyan annyiért kapsz konkrétan, mint egy fullHD-t, illetve a PS4 pro simán kezeli 4K-ban a játékokat szóval nem értem ebben mi a pénz függvénye.

Peace jah persze :) neeeeem... ha megfigyelitek manapság a játékok medium és ultra beállításai között szemre alig észrevehető különbségek vannak, viszont az fps szám sokszor a duplája. Annyi, hogy nem ész nélkül kell mindent ultrára baxni, hanem okosan átgondolni, hogy mondjuk az ultra high quality softed shadows valóban kell-e nekem -30fps-ért vagy elég lesz az mediumon is. Illetve 4K-ban élsimítást is alig használok.

(#12570) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

a fullhd-t nyugodtan felejtsétek el :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#12571) Yodamest válasza hombre[EU] (#12570) üzenetére


Yodamest
addikt

Nem is értem ezt a fullHD fetisizmust, a legjobb amit magatokkal tehettek egy malájkúrván kívül az egy nagy képátlós 4K kijelző. A nyaralós képektől kezdve, a filmeken át, egészen a játékokig minden meghálálja és teljesen feléled tőle. Már pusztán leülni egy igazán szép macskás 4K háttérkép elé, úgy hogy még semmit nem csináltam már mosolyt csal a szám szélére.

(#12572) Carlos Padre válasza Peace (#12567) üzenetére


Carlos Padre
veterán

És 60fps mert anélkül minden játék szar!

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#12573) Peace válasza Carlos Padre (#12572) üzenetére


Peace
nagyúr

120!!! :DDD

(#12574) Peace válasza hombre[EU] (#12570) üzenetére


Peace
nagyúr

4K és 8K kijelzőn is vígan játszol fullHD-ban. :P

(#12575) hombre[EU] válasza Peace (#12574) üzenetére


hombre[EU]
veterán

de nem errōl volt szó...arról,hogy legyen/lehetne 1080p profilja a játékoknak...az nem lesz.

Life, Uh, Finds A Way

(#12576) GEIL válasza Peace (#12573) üzenetére


GEIL
addikt

240 fps stabilan... :C :R first person shooter gameknél...komoly szinten ez az alap.
De még egy full átlag gamer is látja az eltérést, ha leültetik 2 tök egyforma monitor elé:
;] :DDD :Y :C 60 hz (60fps ) vs 240 hz (fps).....240 után még a sima fix 60 is recegősnek érztődik...60 után meg iszoinyu vajsimának tűnik a 240.........ezek után egy xboxon forza horizon...30 fps... XD bekönnyeztem olyan gatya :O :DDD :Y :W

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#12577) Peace válasza hombre[EU] (#12575) üzenetére


Peace
nagyúr

Én nem vonok le ebből ilyen messzemenő következtetést. Én bízok a performance 1080p módban. :B

(#12578) Peace válasza GEIL (#12576) üzenetére


Peace
nagyúr

Ezért jó, hogy nem látok 144 és 240 Hz gameplay-t, így nem érződik recegősnek a 60. ;)

(#12579) hombre[EU] válasza Peace (#12577) üzenetére


hombre[EU]
veterán

bízhatsz, de elōre szólok,hogy ilyen nem lesz :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#12580) Moby válasza Madoc (#12568) üzenetére


Moby
addikt

De. Ebben a pontos géptípus nincs megjelölve? Vagy a preferált azt jelenti hogy nem fut, vagy melyik szót nem érted?
Miért kérdezel marhaságokat? :D

(#12581) GEIL válasza Peace (#12578) üzenetére


GEIL
addikt

Arcletevős a "kettő közötti kép világ"...én sem gondoltam volna......az egérmozgás és a látvány...hirtelen fordulásoknál vagy nagy rántásoknál nincs "képszétesés meg lagg".....halálpontos és precíz minden mozdulat ( ha van gyakorlat )
pl: 4k 30 fps....2k 60 fps...FullHD 144 fps közülük nem kérdés mit választanék fps game-re.

De PS5 konzolra elég volna a 60 fps......és remélem 4k-ban is fogja tudni performance módban a 60 at....

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#12582) Peace válasza GEIL (#12581) üzenetére


Peace
nagyúr

Nincs egérmozgás, már mindent controllerrel játszok. :P De biztos más világ. Majd egyszer talán én is látni fogok ilyet. De szerintem egyelőre majd a 4K@120 FPS lesz, amit elérünk majd 5-6 év múlva a generációváltásnál. Úgyhogy az még messze van. Ott meg majd azon megy a kiakadás, hogy behozták a 8K támogatást és nem lesz meg a stabil 60. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12583) RangerFox válasza GEIL (#12581) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

4k-s performance mode. Merész.

(#12584) Peace válasza RangerFox (#12583) üzenetére


Peace
nagyúr

Vannak elvárások! :DD

(#12585) Madoc válasza Moby (#12580) üzenetére


Madoc
veterán

Igen, erre gondoltam hogy semmilyen korlátozás nincs ugye, és fut minden a fullhd tv-n is. De majd kijavítassz. :)

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#12586) GEIL válasza RangerFox (#12583) üzenetére


GEIL
addikt

konzol = 30 / 60 fps-sel a mindenkori PC látványvilág maximum 75-80%-a
konzol performance mód: 60 fps-re törekedve a PC látványvilág 60%-a

Persze egy konzol (PS) exclusive játéknak nincs PC-s megfelelője.....ott nincs összehasonlitási alap....De ami kijött PC-re is, na ott azért van mit nézni és hasonlitani.
Fifánál nem látok semmi eltérést...
Mortal Kombatoknál sincs semmi eltérés....

Fortnite már csak PC-s látványhoz képest medium-high texturák és medium árnyékok..de Epic-re tolt látótávolság és effektek....és itt ott laggol mint állat...endgame.ben 24-59 fps
Fortnite Save the world-ben 19-59 fps....borzalom. :O :o :(((

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#12587) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Ez tök jó ,hogy mindenki mondja a FHD/4K, de évek óta nem is lehet normális FHD tévét venni, sőt lehet egyáltalán még kapni? A monitor az most más lapra tartozik, de aki konzolozik és kuporog egy 19"-os monitor előtt, na az meg is érdemli😁 Én pont ezért választottam a konzolt, mert szeretek kényelmesen egy fotelból játszani, egy 178cm-es tévé előtt👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#12588) GEIL válasza KoNZoLik@ (#12587) üzenetére


GEIL
addikt

178 cm :Y 70 col ? :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#12589) Peace válasza KoNZoLik@ (#12587) üzenetére


Peace
nagyúr

Attól még fullHD-ban játszok a közel akkora tv-n, mint a Tied. Még mindig nem értem, hogy ha egy tv 4K képes, akkor miért kellene azon feltétlenül 4K-ban játszani...vagy miért veszi természetesnek mindenki.

(#12590) KoNZoLik@ válasza GEIL (#12588) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Pontosan, de jövőre a Ps5 mellé szemezek már egy 75"-sal😁

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#12591) KoNZoLik@ válasza Peace (#12589) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Persze lehet 720p-ben is ha ez jó neked, csak mi értelme🙄 Egy ekkora kijelzőn azért nem a legszebb FHD-ban elég sok minden...de ha a te szemedet nem bántja akkor hajrá! Amúgy mivel játszol egy ekkora 4K-s tévén, sima ps4-el? Vagy FHD a tévé, mert akkor nem szóltam...azért veszi mindenki természetesnek, mivel a 4K-s tévék alapból felskáláznak mindent a lehetőségekhez képest 4K közeli felbontásra! Tehát te lehet azt hiszed,hogy FHD-n játszol miközben a tévé felskáláz! Persze lehet valamit állítani a beállításoknál, de én még olyat nem hallottam,hogy valaki egy 4K-s tévét direkt vissza butítana😂 Mondjuk az nem vágom, hogy pl sima PS4 van rákötve egy 4K-s tévére, akkor mi a helyzet a felskálázással, de biztos van itt nálam okosabb majd megmondja a tutit! Én 3 éve Pro-n játszom nem vágom a sima Ps4-et...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#12592) Peace válasza KoNZoLik@ (#12591) üzenetére


Peace
nagyúr

Öreg a videókártya sajna, ennyit tud. Tv az 4K-s. Mozgás közben nem érzékelsz ebből semmit. Ha nem mozogsz és odamész 1 m-re a képernyőtől, akkor látod, hogy ez bizony nem 4K. ;)

(#12593) GEIL válasza Peace (#12589) üzenetére


GEIL
addikt

Egyetértek....autóba is lehet írva 220 km/h.....ha legtöbbször úgy is max 130 km/h-t fogsz menni idehaza.
Nem kell és nem is muszály mindig a maximumon járatni a "gépet".

Gyerekkori barátom vett 55 colos 4k samsung tv-t......laptop rádugva...FullHd fényképeket mutat, még teljesen megfelel....akár nyomtatni is jó minőség.....de pl filmjei nagyrésze 720p és 1080p.......TV szolgáltatója 52 csatorna, abból 4 HD...a többi az 480p/560 p és mutatja a barátok közt-öt felskálázva 4k ra (retekklubb / cigánykettes pont nem HD neki) :D hdr be és királyság van.......szóval kinek mire van igénye.......pénzen izlést és stílust nem tudsz megvenni.....De nem is vagyunk egyformák. :U :K ;] Más kérdés hogy TV-t én egyáltalán nem nézek.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#12594) Moby


Moby
addikt

Ezzel a FHD a 4K tévén nem is az a baj, hogy nagyok a pixelek, hanem az, hogy rettenetesen skáláznak fel a tévék (és a konzolok is), és egy homály a végeredmény. Pécén ez már nem akkora probléma, mert a turingok, meg az újabb AMD-k már tudnak integer scalinget, de a konzolok nem, és nem gondolom sajnos, hogy a következő generáció tudni fogja (pécén is sok-sok évnyi felhasználói rinya kellett hozzá, hogy belekerüljön a driverekbe).
Szóval sony légyszi, ha olvassátok a pH!-t ( :DDD ), tegyetek a nyüves ps5-be integer scalinget! Plízplízplíz! :)

(#12595) KoNZoLik@ válasza Peace (#12592) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Akkor te nem konzolozol értem...hát nem tudom ezt a véleményt osztani, mert ég és föld a különbség egy adott játékon belül, ha FHD VS 4K-n tolod! És nem csak 1 méterről látszik a különbség, aki nem látja annak nagyon rossz a szeme🙄

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#12596) Peace válasza GEIL (#12593) üzenetére


Peace
nagyúr

Én őszintén szólva kicsit tartottam a 1080p-s filmektől és játékoktól, mikor bő 1 éve megleptem magam a tv-vel. De olyan gyönyörűen felskálázza, hogy le a kalappal! Még a 720p-t is! Volt sajnos olyan sorozat, amit csak olyanba találtam meg. Tv adást szerencsére nem nézek 11 éve.

De abban kell bízni, hogy minél inkább afelé haladunk, hogy ezeknek a tv-knek minden funkcióját maxra járassa a PS5 is! Nagyon izgatottan várom! :B

(#12597) saelin válasza hombre[EU] (#12521) üzenetére


saelin
veterán

Wtf. Oké ez így mostmár számomra is kezd gáz lenni. Én lehet előbb váltok mint a barátaim, így biztos bele fogok futni egy ilyenbe.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12598) KoNZoLik@ válasza Moby (#12594) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igen ezzel egyet értek ha egy belépő szintű megjelenítőről van szó, viszont egy komolyabb közép/felső kategóriás készülék azért már nagyon korrekt módon skáláz, és a végeredmény elég meggyőző 😁

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#12599) Peace válasza KoNZoLik@ (#12595) üzenetére


Peace
nagyúr

De, bő két éves a PS4 Pro. ;) Valóban ritka szépek a 4K-ban futó játékok!

szerk.: Legutoljára Avengers beta alkalmával volt lehetőségem kipróbálni ezt. Átpattintani 4K-ról performance-re. És ott tényleg kiszúrta a szemed az azonnali váltás. De PC-n nincs ilyen gond, mert ott sosem mertem 1080p fölé állítani a felbontást és így is gyönyörűnek találtam minden játékot (Fallen Order, The Outer Worlds, Resident Evil 2 (2019).....csak pár, ami most eszembe jutott, hogy ott játszottam végig.....). Eléggé esélyes, hogy 4K-ban élesebb és ütősebb lenne a látvány, de ilyesmiről nem álmodom egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#12600) Moby válasza KoNZoLik@ (#12598) üzenetére


Moby
addikt

Sajnos nem. A nagyon korrekt skálázás teljesen jó egy filmnél, de egy pixelpontos generált képet pont, hogy kőkorszaki módszerrel kellene felskálázni, és ezt a tévék ma nem tudják. A pana készített a múltban olyan tévéket amik tudták (ők értették a problémát a többi tévégyártóval szemben), de mára ők is kivették a tévéikből sajnos. Forrásoldalon kell megoldani, és pécén már van is rá, bár ott sem túl régóta.
És sajnos minél szofisztikáltabb a scaler, annál rosszabb lesz a végeredmény ebből a szempontból, szóval a jó tévéken sincs megoldás. Nekem főleg nemszar tévéim vannak, nagyon de nagyon messze van mind ha fullhd-k kell megjelenítenie attól, amilyen kép integer scalinggel.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.