Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#12501) saelin válasza hombre[EU] (#12496) üzenetére


saelin
veterán

Ezzel most engem is jól megkavartál! :DDD

De nem úgy van hogy a ps4 verzió a cross-gen változat is egyben? A nextgen pedig ami full ps5-re optimalizált?

(12495) Moby

Mi a fax? :DDD :C

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12502) hombre[EU] válasza Moby (#12497) üzenetére


hombre[EU]
veterán

és van egy érzésem,hogy ez még csak nem is a legbonyolultabb formája a crossgenezésnek :)

(#12501) saelin mondd meg mit szeretnél belōle kihoz i és kimatekozzuk :D egyébként van csak ps4 verzió is (amit 10dolláért upgradelhetsz)

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#12503) Moby válasza hombre[EU] (#12502) üzenetére


Moby
addikt

Én csak a szülőket sajnálom. Mármint azokat akik messze vannak ettől az egésztől, viszont a gyerek ezt kap majd karácsonyra. PS-en még istenes, mert ez a PS4 vs PS5 vonalon 5>4-el legalább eddig egyszerű lesz nem nagy tehetséggel megáldottaknak is, nade az xboxnál... :DDDSoha nem volt könnyű a generációváltás a témát csak kívülről szemlélőknek, de ami most jön megfűszerezve a crossgen+BC-vel, az pokol. Volt már ilyen, csak a ps3 nagyon lassan indult be és mire belelendült a teljeskörő BC meg is szűnt(kikerült a ps2 hardver a ps3-ból, a szoftveres meg nem volt teljes), az MS-nél meg nem is volt a generációváltásnál, és után is csak lassacskán jöttek a BC-ben a játékok.
Kötelezővé kellett volna tenni a smart deliveryt. Ez lett volna a teljes megoldása a problémának, de megint be lett dobva a gyeplő a kiadóknak. Nyuszik ezek :)

[ Szerkesztve ]

(#12504) Moby


Moby
addikt

(#12505) Wesder válasza Moby (#12500) üzenetére


Wesder
félisten

És még el is van b@szva.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12506) hombre[EU] válasza Moby (#12503) üzenetére


hombre[EU]
veterán

én meg azt mondom,hogy nagy hūhó a semmiért...így a launch körül lehet promózni,de hosszútávon jelentéktelen (persze mi ôrülünk,hogy spórolunk valamit). a generáció életciklusa alatt megjelenō összes játék hány százaléka lehet crossgen, max 10? ezt leosztod a végén per user lehet kijön a 0.5 :DDD
minden második konzolon lesz 1darab ilyen játék (fantázia számok, de nem hiszem nagyon alá lōttem)

Life, Uh, Finds A Way

(#12507) Moby válasza hombre[EU] (#12506) üzenetére


Moby
addikt

Lehet jól csinálni, és lehet rosszul. Amíg valami friss, addig nincs gond, százhelyen szembejön. De majd aki két év múlva veszi meg a ps5-ös, és berakja a randomjátékot a crossgen időszakból, akkor figja tudni, hogy van lehetősége jobb minőségre vagy sem? Ha okos a rendszer, akkor odaviszi. Ha mégokosabb, és méginkább kedvezni akar a felhasználónak, akkor elintézi magától (amire nincs esély). És lehet úgy csinálni, hogy ha véletlenül majd odatalál, vagy emlékezni fog rá, hogy akkoriban téma volt, akkor eléri.
Oké, sok játékot nem fog érinteni, de egyelőre a problémák látszanak csak, megoldások nem. Csak az, hogy a paltformholderek nem kényszerítik bele a kiadókat abba, hogy ne szopassák meg a usereket. Ahogy lenni szokott.

[ Szerkesztve ]

(#12508) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Pletyka, leak, fake, nem fake. Megint van egy ilyen.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#12509) -=Jam=- válasza Moby (#12500) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Főleg, hogy az SSD mérete is el van rajta írva :D :D

(#12510) Moby válasza -=Jam=- (#12509) üzenetére


Moby
addikt

Mer fekete ps5 van(hivatalosan)? :DDD

(#12511) d@vee válasza LendvaiFeri1 (#12499) üzenetére


d@vee
őstag

Fanmade, semmi hivatalos nincs Sanyiék részéről fekete verzióra.
Pedig sok ember örülne itt neki.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#12512) erahurka válasza ImACeltic (#12508) üzenetére


erahurka
félisten

"Big horror game is coming exclusively for PlayStation 5 from Japan Studio"

Bloodborne 2 confirmed? Ha nem fake.

(#12513) Wesder válasza erahurka (#12512) üzenetére


Wesder
félisten

Silent Hill.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12514) hombre[EU] válasza ImACeltic (#12508) üzenetére


hombre[EU]
veterán

GT7 launch title? FAKE :D

Life, Uh, Finds A Way

(#12515) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Amúgy ha nem is fake ez a poszt, akkor tuti nem magára a launch-ra jön ez a sok cím, hanem launch window-on belül, tehát a megjelenést követő első 1 évben ami szerintem reális lehet.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#12516) hombre[EU] válasza Moby (#12507) üzenetére


hombre[EU]
veterán

van egy ilyen scenario: mi van,ha én a ps4 verzióval akarok játszani (ps5-ön),mert mondjuk ott nincs raytracing meg kutyafüle és magasabb az efpélyes,vagy csak stabilabb az öreg build? mert ha úgy lesz,mint most a patchekkel,hogy automata felfrissít mindent ha kell,ha nem akkor az sem egy user-friendly megoldás....vagy ps4 maradt cimborával akarok multizni, de a játék ps5 verzióján nincs crossplay

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#12517) Def26 válasza erahurka (#12512) üzenetére


Def26
félisten

dino crisis. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#12518) sting2 válasza ImACeltic (#12508) üzenetére


sting2
addikt

Amikor egy kontroller kép a Neten, több napra képes bedurrantani minden Sony fórumot, Youtube csatornát vagy szaksajtónak csúfolt Gamer oldalakat...., áhh, ez " túl szép" hogy igaz legyen..
:D

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#12519) saelin válasza hombre[EU] (#12516) üzenetére


saelin
veterán

Az utóbbi nem hiszem hogy még releváns lenne. Majd amikor a ps4 már nem kap több frissítést és elkezdenek elszaporodni rajta a csalók....

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12520) KaitouP válasza Def26 (#12517) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Azt majd hozza a Capcom, pláne a sikeres RE remake-ek után.
:D

A Square Enix meg a Parasite Eve remake-t. :D Ugye, Square Enix? :U Tudom hogy olvasod! :DDD

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#12521) hombre[EU] válasza saelin (#12519) üzenetére


hombre[EU]
veterán

FIFA 21 will not support any form of cross-play, including between current gen and next-gen consoles

Life, Uh, Finds A Way

(#12522) Moby válasza hombre[EU] (#12516) üzenetére


Moby
addikt

Nos igen, ezek is életszerű szituációk.
Áh, el van ez baszval ezzel az egész BC-vel. LE AZ EGÉSSZEL! :DDD

(#12523) KoNZoLik@ válasza LendvaiFeri1 (#12499) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Hát ez elég bazári, kínai piacos feeling😂

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#12524) erahurka válasza Wesder (#12513) üzenetére


erahurka
félisten

Bugsnax: Dark Origins

(#12525) opr válasza Moby (#12488) üzenetére


opr
veterán

Az a felújítás, vagy nextgen patch, vagy mikor minek nevezi éppen a marketing. Semmi köze a backward compatibilityhez. A BC lényege, hogy mindenféle patch vagy bármi baromság nélkül, a ps4-es játékok elindulnak ps5-ön, úgy, hogy azt hiszik (és úgy is működnek), hogy egy sima ps4-en futnak, ha nem támogatják a pro-t (neo mode), és ps4 pro "módban", ha támogatják.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12526) opr válasza Moby (#12491) üzenetére


opr
veterán

Nem arról szólt. Arról szólt, hogy le kell tesztelni, hogy jól működnek-e ps5-ön, BC módban. Ehhez semmilyen ps5 kód nem szükséges.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12527) Moby válasza opr (#12525) üzenetére


Moby
addikt

De hanem baj én wesderrel az xbox one BC-ről beszéltem :) Az meg hogy miként működik majd a ps5-ben innen senki nem tudja. Te sem, csak tippelgetsz. Nagyon bírom ezt a wannabe insiderkedést, ami ilyenkor megy :DDD
Igen, nagyon logikus, hogy így menjen, de ez nem jelenti aztt, hogy feltétlenül így is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12528) opr válasza Moby (#12527) üzenetére


opr
veterán

De, tudom. :P
De amúgy simán az eddigi nyilatkozatokból is egyértelmű, plusz a ps4 pro is így működik, tehát már megvan a rutin benne, igaz, a pro-nál egyszerű volt megoldani, mert az architektúra alapvetően azonos a sima ps4 és a pro között. Ezért tud pl a ps4 pro devkit sima ps4 módban bootolni.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12529) Moby válasza opr (#12528) üzenetére


Moby
addikt

Ha tudnád nem írhatnál róla. Azért írsz róla, mert nem tudod. A pronál egyszerű volt lekapcsolni a CU-k felét, meg visszavenni a proci órajelét (vagy boost móddal úgyhagyni), itt ettől többre lesz szükség.

(#12530) opr válasza Moby (#12529) üzenetére


opr
veterán

Ezt már konkrétan elmondta Cerny.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12531) zozika84 válasza Wesder (#12513) üzenetére


zozika84
őstag

Ha valos a Japan Studio resze akkor lehet a Forbidden Siren lesz a befuto :C :C

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#12532) zkxdn válasza zozika84 (#12531) üzenetére


zkxdn
őstag

A legelső Silent Hill pletyka már a JapanStudiora mutatott szóval....
De igazábol nekem mindegy csak horror legyen. Bár egy új Silent Hillt szivesebben látnék mint egy Sirent :))

[ Szerkesztve ]

(#12533) KoNZoLik@ válasza zozika84 (#12531) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Hú én attól konkrétan összef@stam magam anno, nagyon para játék volt...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#12534) Moby válasza opr (#12530) üzenetére


Moby
addikt

A működéséről ilyen részletességben nem mondott semmit. Nézzük mit mond erről a hivatalos oldal :
We’re currently evaluating games on a title-by-title basis to spot any issues that need adjustment from the original software developers.
Title-by-title basis.
Értem, hogy azt gondolod, hogy látatlanban értesz hozzá, pedig nem :) Te ezt az egészet elképzelted, hogy ez olyan lesz, mint a ps4 pro esetén, hog megteremtik a hardveres feltételeket a 100%-os kompatibilitáshoz, és csók, megy minden magától, de a valóság közben az, hogy ha ez így lenne, akkor nyugodt szívvel kínálná be indulásra a sony az összes címet a BC-ben, de ilyet ők sem mernek. Nyilván okkal. Egyelőre tesztelik, hogy mi az ami jól megy, és hibátlanul megy, azt teszik bele. Egyelőre azt sem tudni, hogy mit boostolnak ezek közül, és mit nem, nemhogy ilyen információk birtokában lennénk, hogy pontosan hogyan fog ez működni.

[ Szerkesztve ]

(#12535) Peace


Peace
nagyúr

Már előre sajnálom, hogy pár hónap múlva véget ér ez az izgalmakkal teli várakozás. :( Fake vagy nem fake? Lesz fekete? 1200 euró a 2 TB-os? 60 vagy 30 FPS? Úgy fog hiányozni, mikor visszatérünk a kinek mennyire hangos, mennyire melegszik és tegyek-e radírt alá kérdésekhez. :DDD

(#12536) VTom válasza Peace (#12535) üzenetére


VTom
veterán

Pedig a legutóbbi szivárogtatás azt mondta, hogy ha elég sokan írják be a PH! PS5 topikjába, hogy szeretnék a 60fps-t, akkor a Sony megvalósítja nekik. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#12537) Peace válasza VTom (#12536) üzenetére


Peace
nagyúr

Csak azok számára beépít egy kétszer erősebb videókártyát! Ők ilyen limitált kiadású gépet kapnak ugyanazon az áron. Mert elégszer leírták ide, hogy 60 FPS. :DDD

(#12538) GEIL


GEIL
addikt

Értem hogy elég a 30fps is...mert pl "5 évre tervezi" a sony a ps5-öt....de hardverileg tudna jóval többet a mostani játékokban....nézzünk egy nagyon hülye hasonlatot:

Mintha az autómban 3-as (30 fps) kézi váltó lenne a 6-os (60 fps) helyett.....de nyugtasson a tudat hogy 4 zónás a klíma ( pl extrém részecsekrendszer) meg kanyarkövető a fényszóró
(fényeffektek) stb stb...meg amúgy is...ha versenyautót akarok (60 fps-sel) és 6 os váltóval , akkor vegyek sportautót (PC-t) ? XD és nem konzolt..... :U
Azért ez nem csak így van....na. :((
Maradjunk annyiban hogy FullHd az 60fps KELL hogy legyen....a 4k felőlem mehet 30fps-sel...az nem is izgat......de a FullHD-ban szakítania kell a stabil 60 fps-nek bármiben.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#12539) Peace válasza GEIL (#12538) üzenetére


Peace
nagyúr

A mostaniakban fogja is hozni. Futtathatóak lesznek PS5-ön a 4-es játékok remélhetőleg. Vagy kapnak idővel PS5 patch-et. Az igazi next-gen játékok, amik majd 2021 vége felé elkezdenek szállingózni....na ott már kérdéses. ;) Ez a 1080p-s felbontás meg majd teljes mértékben a fejlesztőkön múlik. Hogy foglalkoznak-e ilyesmivel. Mindenki örülne neki, ha lenne fullHD performance mód minden játékhoz, de nincs nagyon ráhatásunk a fejlesztésekre.

[ Szerkesztve ]

(#12540) Moby válasza GEIL (#12538) üzenetére


Moby
addikt

Igen, FullHD-ban szakítania kell 60fps-el, csak arra nincs semmiféle ígéret, hogy a FullHD elérhető lesz-e minden játékban.

(#12541) GEIL válasza Moby (#12540) üzenetére


GEIL
addikt

Engem jelenleg és szerintem a világ játékosainak a 60%-a FullHD-n játszik...30% 2K-n....10% 4k-n.....valószinű hogy a nagyobb játékostábort nem akarják cserbenhagyni és leskálázással tuti menni fognak a jövőbeli játékok is....akár 720p-n is..ha olyan TV/minitor-van. :R
Érdekes volna egy szavazás itt a fórumon hogy ki milyen felbontással tolja...nyakam rá hogy FullHD (60 HZ) a többség.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#12542) RangerFox válasza GEIL (#12541) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Ezekről a százalékokról van valami kimutatás, vagy csak hasraütés-szerűen mondtál valamit?

[ Szerkesztve ]

(#12543) ldave válasza RangerFox (#12542) üzenetére


ldave
félisten

Nem tudom ez mennyire megbízható forrás: [link]

A Slime draws near! Command?

(#12544) GEIL válasza RangerFox (#12542) üzenetére


GEIL
addikt

Hasraütés és "realitás"..ismerősi kör...haveri kör.,,..kollegák...játékos társak (nemzetközi is) világátlagban is kevesebb a "csóró gamer" mint a nagyon burzsoá......39 vagyok.....nem ma kezdtem a játékot...c64 1988 ban......de 1998 től Quake3-at játszok PC-n.....korosztályomban vagy TV-n játszók bizony FullHD-n tolják....a 4k az a 20-on éves és fiatalabb korosztály mániája......inkább.
A 4k Tv már elérhető ez igaz....de azon nem játszanak 4k-ban...még pc-t rákötve sem.....

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#12545) Kendek válasza Peace (#12539) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Attól még, hogy a hardver képes lenne rá, a BC nem fog automatikusan 60fps-t jelenteni. Ami játék most 30-ra van korlátozva, az nem fog annál jobban futni akkor sem ha fullra boostolják a PS5 hardverének kompatibilitási módját. Viszont segíthet abban az esetben ha PS4-en még ezt sem tudja tartani.
Patch illetve valamilyen next-gen változat pedig csak a legfrissebb címekből fog jönni, és azokból amik még ma is népszerűek. A legtöbb játékkal nem fognak már foglalkozni, különben nem is lenne szükség visszafele kompatibilitásra.

<-ƘƘ->

(#12546) Moby válasza GEIL (#12541) üzenetére


Moby
addikt

Tökéletes a megfogalmazás: "szerinted". A sony szerint már a ps4 pro-nál sem volt preferált a FullHD felbontás. A játékok csak egy kis százaléka használta gyorsabb futás érdekében. Lehet ezen vergődni, de ettől marad az, ami van.

>korosztályomban vagy TV-n játszók bizony FullHD-n tolják
46 vagyok. Vagy 5 éve nincs itthon FullHD tv. Oké, nem teljesen a Te korosztályod vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#12547) Deck válasza GEIL (#12541) üzenetére


Deck
titán

Szerintem még annyi se játszik 4k-n.
1440p mellett a 60fps de jó lenne.. :))

PS5

(#12548) NyMRooD válasza GEIL (#12544) üzenetére


NyMRooD
őstag

"a 4k az a 20-on éves és fiatalabb korosztáy mániája" - Ünnepi időszakban 60-100k között dobálják az emberek után a 4k-s tv-t, szóval mostanra szerintem elég elterjedt lehet, én kb te korosztályod vagyok (31) és nekem is van, nem azért mert mindenképpen 4k-t akartam, hanem azért mert ~4 éve amikor vettem a tv-t, már akkor nem volt értelme FullHD-t venni, mivel már hasonló árban volt 4k, mostanra meg még lejjebb vannak.

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#12549) GEIL válasza Moby (#12546) üzenetére


GEIL
addikt

Te a "tehetősebb gamer" csoportot képviseled...4k meg HDR....stb :R ;] :K

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#12550) GEIL válasza NyMRooD (#12548) üzenetére


GEIL
addikt

Erre irtam....lehet otthon 4k tv, de többnyire nincs rá tartalom
( persze...van rá pár film...vagy youtube rövidfilm...stb)...DE nem játszol 4k-n...PC-t vagy laptopot rákötve, PS4-et vagy Xboxot rákötve sem.

Fiam is "4k-t monitort" szeretne..perszer...24-27 colban XD ......
egy FullHD 240hz-es Acer Predatort jobban értékelne ha "látná amit kell" :R

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.