Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#12451) Deck válasza Lackooo84 (#12437) üzenetére


Deck
titán

+1

PS5

(#12452) zkxdn


zkxdn
őstag

Amúgy valaki világosítson már fel éngemet de sorra jelentik be hogy a Sony exc címeknél lesz opcionális 60 FPS, akkor itt miért megy még mindig a vita?
A third party címeknél meg hol jobb, hol rosszabb lesz a helyzet.
Pl. AC Valhalla 30 FPS lesz Series Xen pedig nekem megmondták, hogy az MS garantálni fogja a 120 FPSt és pont ezért nem kell a PS5. :))

(#12453) Wesder válasza zkxdn (#12452) üzenetére


Wesder
félisten

Ilyet nem mondott senki.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12454) zkxdn válasza Wesder (#12453) üzenetére


zkxdn
őstag

Ha az utolsó mondatomra gondolsz az twitterről való nem innen. :DDD

(#12455) d@vee válasza zkxdn (#12452) üzenetére


d@vee
őstag

Pedig az az AC aztán büntet kinézetre, csoda hogy hozza a 30-at :DDD

Ja

(#12456) mettek válasza zkxdn (#12454) üzenetére


mettek
addikt

Az szégyen a fejlesztőkre ha az új konzolokon is 30fps lesz csak. :W

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#12457) zkxdn válasza mettek (#12456) üzenetére


zkxdn
őstag

"De arról nincs szó, hogy 4K-ban tudja-e majd a 60 fps-t. A portugál Eurogamernek adott válaszból az derül ki, hogy a Ubisoft jelenleg azt garantálja, hogy az új Assassin’s Creed !legalább! 30 fps-sel fog futni Xbox Series X-en, és bár nem egy mondatban említik ezt a felbontással, ám a megfogalmazásból úgy tűnik, hogy 4K-ban számíthatunk erre az értékre."-IGN

Szóval 30 fps tuti lesz 4Kba és esetleg lehet csinálnak majd egy 60 fps módot alacsonyabb felbontásban.
Amúgy az új ACk nagyon eszik a vasat csak nézzétek meg PCn az Odysseyt. Egyáltalán nem vagyok meglepve :(

[ Szerkesztve ]

(#12458) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Uborkáék eljátszották ezt a Unity-PS4/XO megjelenésekor is, nem?
Botrányosan futott, tele volt bugokkal!

(#12459) Scarletiel válasza ProEvoFan (#12446) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Igaz is meg nem is. Én halál jól elszórakozom a Switch-en 20-30 fps-el is és PS4-en is eljátszok 1080p-ben 30 fps mellett, de 2020-2021-ben mikor már 4K tv van a világ felének, és PC-n is megy minden 1080p 60fps-el egy közepes vga-val, akkor elvárnám a PS5-től a lehetőséget, hogy legyen 4K 30fps über grafika és 1080p 60fps über grafika (már amit a vasból ki lehet hozni úgy értem. Nem kell PC szint.)
Egy választási lehetőséget szeretnék látni minden játéknál egyforma gondossággal megírva. Ez szerintem nem PC-s igény, mert nem akarok mókolni a beállításokban és nem várom el egy 200 ezres géptől, hogy 4K 60fps-t toljon minden játéknál. :R

(#12460) _drk válasza l.skywalker (#12448) üzenetére


_drk
őstag

Akinek 60fps kell az menjen vissza PCre, mert itt senki le se tolja. Nézzen ki minél baszóbban és kész!
Úgy is annyi maradt már nekik csak, jah meg a 144hz annak a 2 embernek a 100ból.

De lehetne beszélni inkább Csucsimáról amit imád a nép, bezzeg a TLoU2 2 ról 100 oldalak peregtek pedig max 1et érdemelne.

(#12461) Wesder válasza _drk (#12460) üzenetére


Wesder
félisten

Azért igen is elvàrható egy 60fps performance mód, a "baszó grafika" mellett. Egyébként meg kb 30p-ig köt le hogy hú, meg hà milyen szép, utàna màr megszokod és nem érdekel.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12462) zkxdn válasza Wesder (#12461) üzenetére


zkxdn
őstag

Ahogy mondod, legyen performance 60 fps mód és ez a lényeg.
Tovább nem kell húzni a témát :))

(#12463) _drk válasza Wesder (#12461) üzenetére


_drk
őstag

Az az elvárt, hogy ne úgy nézzen ki mint az új Halo. Legyen minél szebb, minél részletesebb. Az futás sebessége a konzolosok nagy részét nem érdekli.
Ne akadjon, ne szaggasson és ennyi!

(#12464) Wesder válasza _drk (#12463) üzenetére


Wesder
félisten

1. Kit érdekel a Halo?
2. Egy performance módba nem halnak bele a fejlesztők. Nem véletlen jelentgetik be jàtékokhoz jogy lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12465) hombre[EU] válasza zkxdn (#12452) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ōk csak el akarják ismételni százodszorra is ugyanazt...ez van, ezt tudják nyújtani :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#12466) Carlos Padre válasza Scarletiel (#12459) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Így így, pontosan.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#12467) _drk válasza Wesder (#12464) üzenetére


_drk
őstag

Pár játéknál lehet csak úgy lehet elérni ezt a számot, hogy közben szarrá butítanak mindent.
Azt se szabad elfeledni hogy a 30 és 60 között azért van még 30db szám. Én PC-vel leginkább a 40-50 közötti tartományban voltam, mert itt még jól nézett ki, mikor meg a robbanásoktól lement akkor 30nál megállt, de ezt már érzékeltem.
Nekem ne ugráljon, úgy is meg szoktam hogy minden szarul megy mint ahogy eddig mindig is főleg konzolnál.
De nem is kell vele baszakodnom, így találták ki, így játszok vele.
Kicsit kezdünk el menni az álomvilágba.

(#12468) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Már megint csak az a kibaszott downgrade, botrány ;]

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#12469) Wesder válasza _drk (#12467) üzenetére


Wesder
félisten

Hàt persze, egy TLOU II kinézetű jàték 60fps-sel PS5-ön màr àlomvilàg, ja nem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12470) _drk válasza Wesder (#12469) üzenetére


_drk
őstag

Az még egy Ps4es játék, ott persze hogy lesz. Ps3as játékok is kaptak fullhd-t meg csili vilit pluszban.
Új játékok a lényeg.
Még exkluzívoknál is lehet,mivel szét optimalizálják őket.
De thirdpartytől ne várjatok 4k 60fps-t.

(#12471) Wesder válasza _drk (#12470) üzenetére


Wesder
félisten

Mondom TLOU II kinézetű jàték, nem a Sony jàtékàra gondoltam.

Szerk.
Mivel az egyik legszebb cím, ebben a generàcióban a TLOU II, és ha azt a szintet hozza egy 3rdparty a 9. generàcióban, akkor simàn meglehet a 4K@60 és még csúnya sem lesz.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12472) _drk válasza Wesder (#12471) üzenetére


_drk
őstag

Azzal a játékkal azért felé lövöd az elvárásokat. Maradjunk egy uncharted vagy spiderman szinten.

(#12473) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Amúgy ezt most nem teljesen értem, hogy van például az új COD-nál crossgen verzió, ami 10€-val több, de ha valaki sima verziót vesz, az is futni fog PS5-ön, csak csúnyábban nem?

Megyen!

(#12474) opr válasza CptAdamica (#12473) üzenetére


opr
veterán

Az ugyan úgy fog futni, mintha egy ps4 pron futna, csak az ssd miatt gyorsabban fog betölteni minden, ami a hdd miatt lassú, nem pedig valami online cucc miatt (pl matchmaking).

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12475) opr válasza _drk (#12472) üzenetére


opr
veterán

Szerintem meg igaza van. Ha adott látvány kihozható a ps4 pro-ból úgy, hogy kifacsarnak belőle mindent, akkor szvsz kizárólag ebből a szempontból vizsgálva a dolgot, ugyanaz, kevesebb törődéssel, magasabb framerate-el kihozható ps5-ből is simán. Nyilván itt még ezer más dolog is befigyel, de pusztán nyers erő szempontból vizsgálva a dolgokat igaza van.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12476) RangerFox válasza opr (#12475) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Csak nyilván nem a Last of Us 2 lesz a mervadó a következő geberáció közepén/végén.

(#12477) _drk válasza opr (#12475) üzenetére


_drk
őstag

Akkor azt mondod egy far cry 7, vagy egy battlefield 10 simán 4k 60fps, mert kifacsarnak mindent majd a ps5ből?
Én örülni foguk ha a mostani exkluzív játékok szintjét elérik majd 3-4 év múlva.

(#12478) Carlos Padre válasza opr (#12475) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Már mutattak be olyan játékoot, ami hozza azt a kidolgozottságot.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#12479) CptAdamica válasza opr (#12474) üzenetére


CptAdamica
veterán

Áhhá, köszi, akkor lényegében 10€-ért csak egy grafikai tuningot kapsz, kíváncsi leszek az összehasonlító videókra, hogy mennyire éri meg.

Megyen!

(#12480) hombre[EU] válasza CptAdamica (#12473) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nálunk 5€ egyébként, 10 az dollár...de azért ,mert usaban emelni fognak 60ról 70re (elōbb-utóbb mindenki)...
70€/$70 lesz a nextgen indulóára, legalábbis én így látom

Life, Uh, Finds A Way

(#12481) Moby válasza opr (#12474) üzenetére


Moby
addikt

Miért veszitek fix 1-esre, hogy a crossgen játékok ps4 verzióinak futattását engedni fogja a sony (vagy akár a ms az xsx-nél)?
Volt erre bárhol igéret vagy valami?

[ Szerkesztve ]

(#12482) opr válasza RangerFox (#12476) üzenetére


opr
veterán

Nyilván. Nem is állítottam mást. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12483) Wesder válasza Moby (#12481) üzenetére


Wesder
félisten

360-as crossgen jàtékot tudok futtatni One-on, így adja magàt.

Szerk.
Controlhoz is írva volt, ha nincs meg az Ulti, akkor a PS4-essel jàtszhatsz PS5-ön.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12484) opr válasza Moby (#12481) üzenetére


opr
veterán

Mert a BC egy OS szintű, általános dolog. Olyannyira, hogy egy BC módban futó program úgy fogja tudni, hogy konkrétan ps4-en fut, kivéve, ha kap direkt ps5 patchet. Persze meg lehet oldani direkt, hogy ne fusson, de abból szvsz hatalmas botrány lenne, plusz logika sincs benne, mert simán lehet, hogy Béla tényleg ps4-re vette, csak később váltott.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12485) Moby válasza Wesder (#12483) üzenetére


Moby
addikt

Adja magát?? Az egész one BC úgy ment, hogy egyesével birizgálták át a játékokat.
Szóval az "úgy gondoljuk" az elég meredek hivatkozási alap.

(#12486) opr válasza Moby (#12485) üzenetére


opr
veterán

Dehogy úgy megy. Honnan jön ez egyáltalán?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12487) Moby válasza opr (#12484) üzenetére


Moby
addikt

Botrány?
Nos, a ps4 egyetlen ps3 játékot sem tudott futtatni a megjelenésekor. Akkora botrány lett belőle, hogy a leegsikeresebb konzollá vált :D
Szal nekem ez úgy tűnik, hogy ez egyelőre vágy a felhasználók részéről, de ez a platformholder(ek) oldaláról nem tisztázott kérdés. Márpedig ők hivatkozhatnak arra, hogy kérem ez a kiadó dolga, és ha a kiadó akar, akkor élhet a smart delivery (a sonynál meg a valamivel, ha lesz ilyen) lehetőségével, de ha nem élt, akkor tessék nála kopogtatni.

(#12488) Moby válasza opr (#12486) üzenetére


Moby
addikt

Hát hogy a bánatban megy? :D Konkréztan egyesével át vannak irogatva a játékok a one-ra, amiből nem keveset még tovább pimpeltek XOX-re. Ha beteszed a 360 lemezt a one-ba, letölti a játékot a netről, a lemezzel szart sem tud kezdeni.

(#12489) hombre[EU] válasza Moby (#12481) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ez szerintem az alap lesz a crossgen játékoknál...nem volt valami hír,hogy a sony kötelezi a nyáron beadott játékokat (elōtte pedig javasolja)?

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#12490) krx21 válasza _drk (#12477) üzenetére


krx21
nagyúr

Én abban reménykedem, hogy ez a VRR (vario refresh rate) segít a folyamatosabb megjelenítésben. Legyen az szó bármilyen fps számnál.

(#12491) Moby válasza hombre[EU] (#12489) üzenetére


Moby
addikt

Na, ez így tiszta. Az továbbra is kérdés, hogy ez minden játékra igaz-e.
Ez az egész egyelőre elmebaj. Valamelyik oladlon komplett guide-ot láttam a COD-ra, hogy a mit akarsz a melyik verzióval, akkor mit kell venned :D

/az a hír arról szólt, hogy a július után benyújtott játékoknak rendelekezniük kell a ps5 verzióval, nem arra, hogy az miként lesz értékesítve

[ Szerkesztve ]

(#12492) hombre[EU] válasza Moby (#12491) üzenetére


hombre[EU]
veterán

jaja láttam valami a lemezes verzióval nem ült :)
szerintem az eddig hallottak alapján ami ōsszel kijön az megy ps5-ön
maximum lesz 1-2 mohóbb egyén

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#12493) oriic válasza Moby (#12491) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

" Valamelyik oladlon komplett guide-ot láttam a COD-ra, hogy a mit akarsz a melyik verzióval, akkor mit kell venned :D"

Mondjuk ehhez nem kell diploma, mert két lehetőség van. Ha csak PS4-en akarja az ember tolni az alap verziót veszi, ha PS5-ön is, akkor a drágábbat. :D (Az persze más kérdés, hogy ezeknek is van különböző változata :DDD )

Live-Die-Respawn

(#12494) l.skywalker válasza Carlos Padre (#12468) üzenetére


l.skywalker
félisten

Most nézzed már meg milyen szar az augusztusi kép. Előtte tudott lebegni Rachet, ott meg két lábbal a földön áll. Mindig ez a k.va realizmus :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#12495) Moby válasza oriic (#12493) üzenetére


Moby
addikt

Nos...
Physical Standard of PS4 will upgrade to PS5 for $10.
Physical Standard of Xbox One cannot upgrade to Xbox Series X.
Physical Standard of PS5 only includes PS5 version.
Physical Standard of Xbox Series X includes Xbox One copy.
Ez csak a lemezes verza.
Mindenki értette ugye? :DDD
Ez egy csodálatos transition lesz, ha elkezdik a kiadók fullba nyomni a kretént.

[ Szerkesztve ]

(#12496) hombre[EU] válasza oriic (#12493) üzenetére


hombre[EU]
veterán

figyelj lesz ps4/xo verzió, ps4/xo crossgen és ps5/sx verzió...
az elsō megy bc-ben és extráért upgradelheted kivéve a lemezes xo verziót, a második megy mindkettōn mindenhogy és az utolsó csak a nextgen gépeken :DDD
elhiszem,hogy valakinek kell guide

Life, Uh, Finds A Way

(#12497) Moby válasza hombre[EU] (#12496) üzenetére


Moby
addikt

A legszebb az lesz, hogy a BC tényleg teljeskörű lesz, akkor az XSX verzából mindkét lemezzel menni fog a játék, csak az egyik szarabbul.
De mit fog ebből érteni egy egységsugarú? :) Csodás időszak lesz.

(#12498) oriic válasza hombre[EU] (#12496) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Touché, a lemezes meg az only nextgen kiadásokról elfeledkeztem. ;] Mondjuk ez hálisten nem érint, mert PC-re vettem.

Live-Die-Respawn

(#12499) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#12500) Moby válasza LendvaiFeri1 (#12499) üzenetére


Moby
addikt

Ez egy fanmade concept a dobozról.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.