Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#13551) VTom válasza Deck (#13546) üzenetére


VTom
veterán

Engem azért érdekel a RT, mert ez jelentős lépés lesz a játékok kinézetét illetően, és azokkal a játékokkal, amikkel én játszom, az egyik legnagyobb probléma jelenleg az árnyékokkal van.
Az RT egy szükséges lépés a valósághű kinézetért. A technológiai rész, hogy mindezt hogyan valósítják meg, engem sem érdekel.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#13552) l.skywalker válasza l.skywalker (#13545) üzenetére


l.skywalker
félisten

De, hogy finomítsak rajta, mert mind a státuszom és a korom ellenére is emberbű' vagyok. Alapvetően nyitott vagyok részletesebb technológiai információkra, csak laikusként érthetetlen sokszor amit írsz. Ha esetleg tudnád úgy fogalmazni, hogy olyanok is megértsék, mint én, akkor biztos csüngenék minden kommenteden :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#13553) adamssss válasza Deck (#13546) üzenetére


adamssss
veterán

Pedig amiota leteznek jatekok ez lenne a legnagyobb ugras a technologiat illetoen. Szoval ha csak egy kis igenyesseg szorult beled akkor igenis erdekel, mert ez a technologia fogja a kovetkezo 10 evben meghatarozni a kinezetet es reszben a hangokat is. Sot meg a jatekmenetre is lehet hatassal.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13554) Moby válasza l.skywalker (#13545) üzenetére


Moby
addikt

Én nem mondtam meg, nem írtam elő, hogy mit szabad és mit nem. Zavaros az, hogy eltérő technológiákat illetünk (nem csak te, nem csak én, mindenki, az oldalak, az elemzések, stb) ugyanazon néven, mert nem lehet a valóságban őket összehasonlítani. Az okára próbáltam rávilágítani, nem a hiba tényére, illetve arra sem számonkérő jelleggel. Nem volt ilyen szándékom. Nem elnyomni próbáltam a véleményed hanem kontextusba helyezni. Ha ilyennek tűnt, elnézésed kérem érte, mellette azt kérem, hogy ne legyen üldözési mániád velem szemben. Nem néztem ki írja, a válasz szempontjából nem is volt fontos, és sokan leírják ezeket a gondolatokat most a crysis kapcsán.

(#13555) l.skywalker válasza Moby (#13554) üzenetére


l.skywalker
félisten

Mondtam már, hogy amennyire én vagyok érzékeny, te annyira tudsz néha magas lóról beszélni. De csiszolódunk. Csak nehezen értem meg, amit meg akarok és ezért nyilván nem én vagyok a hibás :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#13556) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Na jó ebből PS5 lesz VR-al egyszer...direk rájátszanak ezek a kedvenc témáimra (közelharc)
https://www.youtube.com/watch?v=blnL_e4nvk0&feature=emb_title

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#13557) hombre[EU] válasza l.skywalker (#13537) üzenetére


hombre[EU]
veterán

[link]

Life, Uh, Finds A Way

(#13558) birorichard válasza Moby (#13538) üzenetére


birorichard
őstag

Hogyne lehetne, igy mukodik barmilyen sugarkoveteses renderelo mar evtizedek ota, arnold, v-ray, renderman, stb. Nincs ugymond hardveres-szoftveres/valod-nem valod rt, csak ma par videovezerlonel ki van szervezve a kamerabol kiindulo sugar utjanak szamolasa egy kulon chip-be, ami az egyeb kepeloallitassal kapcsolatos feladatok mellett parhuzamosan kepes ezt es csak ezt, de ezt jol vegrehajtani es nem a vezerloegysegnek kell vele kinlodnia, hanem megkap egy kezdocimet es vegrehajtja az ott szereplo utasitasokat, majd az eredmenyt atadja az elobbinek. Az persze mas kerdes, h ennek hianyaban milyen sampling-re, max bouncing-ra, stb van kapacitas, hogy ne valjon diavetitesse a kep, nyilvan szebb es valosaghubb, ha ezek minel magasabbak. Minden felulet egyszeresen tukrozodik(vagy epp nem tukrozodik), de hogy a kamerabol kiindulo sugarnak az utjat hanyadik feluletre valo "pattanasig" szamolja (ezeknek az adataibol fog osszeallni ugye a vegleges pixel szine, hogy milyen szinuek a feluletek, tukrozodnek-e, arnyekban van-e, ateresztik-ea fenyt, stb.), az ami sokba kerul.
Ezt az ido es muveletigenyes fizikailag korrekt renderelest probaljak imitalni jobb hijan pl. a contact shadow-kra az ao-val, de azok nyilvan soha nem lesznek olyan szepek, mintha sugarkovetessel volna kiszamolva. Rt-vel ugy osszessegben, kicsit "megfoghatatlanul" de szembeotloen lesz szebb es valosaghubb az osszhatas meg a kep, elveszik belole a "gagyi" jelleg.

[ Szerkesztve ]

(#13559) zozika84 válasza l.skywalker (#13529) üzenetére


zozika84
őstag

A tárhely aggaszt engem is. Es az a baj, hogy a ps5 esetében is kb ennyi marad miutan rakerul a rendszer meg a többi :O

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#13560) Moby válasza birorichard (#13558) üzenetére


Moby
addikt

Semmi. A választ erre leírtam korábban. #13541

[ Szerkesztve ]

(#13561) Deck válasza adamssss (#13553) üzenetére


Deck
titán

Igényesség? Az ott kezdődik, hogy használsz ékezeteket. :)

Továbbra sem érdekel a RT, sokkal fontosabb a 60 fps, legyünk már igényesek. :P

[ Szerkesztve ]

PS5

(#13562) BoneDragon válasza Deck (#13561) üzenetére


BoneDragon
veterán

Minek az neked? Arra ott a pc :D
Inkább akkor már RT, mondjuk én kb úgyis csak exkluziv játékokat tolok ps-en, arra a pár játékra meg jó lesz nekem a 30fps is...

(#13563) Deck válasza BoneDragon (#13562) üzenetére


Deck
titán

30 is sok. elég lenne a 15. :DDD
PC-n 120+, akkor legyen már állandó 60 konzolon. :))

PS5

(#13564) l.skywalker válasza hombre[EU] (#13557) üzenetére


l.skywalker
félisten

Köszi, átrágom. Habár már elsőre is kínai :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#13565) zozika84


zozika84
őstag

Ma eszembe jutott egy erdekes okfejtés.
Nehezen tudok varni bármire is, es ha megveszek egy játékot ps4-re akkor adódik a kérdés hogy hiába frissítik fel ingyen jópár esetben ps5-re.....vajon elő fogom venni az új gépen is? :DDD
Konkrétan a Kena-ra gondolok, mert annyira bejön a karakter a grafika a világ :DDD
Nehéz dolog ez kérem :C

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#13566) adamssss válasza Deck (#13561) üzenetére


adamssss
veterán

60 FPS már a pro konzolokkal régen megvan a legtöbb esetben, PC-n meg csak a pénztárca szab neki határt. Úgyhogy ez pipa. Jöhet az RT. Az igényesebbeknek. ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13567) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Na mindkét topicban beindult a technika szakkör úgy látom, csak úgy röpködnek a FLOPS/architektura/RayTracing kifejezések... :DDD

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#13568) l.skywalker válasza Zoleee83 (#13567) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én megbuktam :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#13569) Moby válasza l.skywalker (#13568) üzenetére


Moby
addikt

Mára én is :DDD

(#13570) NyMRooD válasza kicsako (#13526) üzenetére


NyMRooD
őstag

Most pont a te hozzászólásod volt fanboy hozzászólás, mert egyrészt senki nem írt ilyet, másrészt ahogy nézem a zöld köd miatt nem vetted figyelembe, hogy lényegtelen, hogy melyik milyen erős, a ps4 pro-nak csak a jelenlegi generáció játékait kell futtatnia, míg az Xss-nek a következő generáció játékait kellesz, egy generáció 7-8 év, ami azt jelenti, hogy az Xss-nek a 7-8 év múlva kiadott, majd a nextgen csúcsának számító játékokat is futtatnia kellesz, nem csak azokat amik a következő 1-2 évben jönnek még szinte 0 változással a jelenlegi genhez képest. Egyébként az egyéb hardverelemek miatt, a 4TFlops-os Xss és a 4.2TFlops-os PS4 Pro között jóval nagyobb lesz a különbség az előző javára mint amit ez a szám mutat.

Ettől függetlenül nekem tetszik a koncepció, valószínűleg be is szerzek majd egyet, csak még a sorrendet kellesz kitalálni (ps5de-xss vagy xss-ps5de).

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#13571) Deck válasza adamssss (#13566) üzenetére


Deck
titán

"60 FPS már a pro konzolokkal régen megvan a legtöbb esetben"

Látszik azt sem tudod mi van.. :DDD

Remélem nem vagy igénytelen és minőségi tv-n játszol. :))

[ Szerkesztve ]

PS5

(#13572) Wesder válasza Deck (#13571) üzenetére


Wesder
félisten

Tök jó volt a TLOU II 60fps-sel, ja meg a Spiderman is nem?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13573) Deck válasza Wesder (#13572) üzenetére


Deck
titán

Persze! Mint a Days Gone, Bloodborne. HZD, Tsushima.. Meg ezer másik játék.. :DDD
GOW is csak 45-50 inkább ha szigorú akarok lenni.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#13574) d@vee válasza Deck (#13546) üzenetére


d@vee
őstag

Nem, én sem vagyok elájulva tőle. Sem a TFLOPS számoktól se. Legyenek szépek a játékok, fusson jól, elég nekem az 1440p is felskálázva és ne akarjon a gép elrepülni majd.
Az, hogy az adott grafikát milyen "átveréses" raytracinggel érik el, hát kit érdekel. Nem azon fog kattogni az agyam, míg épp dodge-olok ki a boss elől DS-ben :D

Ja

(#13575) Deck válasza d@vee (#13574) üzenetére


Deck
titán

+1 :K

PS5

(#13576) l.skywalker válasza d@vee (#13574) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nálam a sztori elsődleges vagy legalábbis a tematika.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#13577) d@vee válasza ldave (#13549) üzenetére


d@vee
őstag

Na pl. ilyen újítással már annyira hatással lenne egy-egy játékra, hogy komolyan érdekelne. De amig csak jobbak az árnyékok egy törött ablak mellett (szándékos eltúlzás), addig nekem nem fáj, ha nincs benne mindenben.

Ja

(#13578) zozika84 válasza ldave (#13549) üzenetére


zozika84
őstag

Ez még jó is lenne :DDD
Elképzelem, ahogy az MI nem is téged, hanem a felvaxolt padlón tükröződő sziluettedet veszi észre :C

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#13579) d@vee válasza zozika84 (#13578) üzenetére


d@vee
őstag

Kicsit izgalmasabb lenne tőle a lopakodás :D

Ja

(#13580) karmaresz válasza l.skywalker (#13576) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nálam is.
Ha csak a puszta számítási kapacitást nézzük, már rég lehúzhatta volna a rolót a Nintendo, de amíg a célközönségének olyan játékokat ad ki, mint a Zelda, S.M. Odyssey, Divinity, Dragon Quest, vagy Undertale addig láthatóan nincs miért aggódnia.
Persze, fejlődjünk, legyen szebb a grafika, jobb a hang, magasabb felbontás és frame-rate, sugárkövetés, ezért várom én is repesve a PS5-öt, de nem lenne baj ha a sok speckó fícsőr mellett megmaradna a lényeg: a JÁTÉK maga. :R

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#13581) zozika84 válasza d@vee (#13579) üzenetére


zozika84
őstag

Lenne ott anyázás :DDD
De hasonló okosságot pl a multiplayer játékoknál is el tudok képzelni.
Elemlámpa esetén, vagy akár egy nyitva hagyott ajtó mögül átszűrődő fényforrás, ahol a forrás előtt elhaladó katona árnyékából tudnád meg, hogy vannak a szobában stb :C :))
Remélem kreatívak lesznek a szakemberek ilyen téren :C

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#13582) KoNZoLik@ válasza Deck (#13546) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Nem, azt sem tudom mi az😂

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#13583) Deck válasza KoNZoLik@ (#13582) üzenetére


Deck
titán

😂

PS5

(#13584) Peace válasza KoNZoLik@ (#13582) üzenetére


Peace
nagyúr

Az áldott tudatlanság!

(#13585) KoNZoLik@ válasza Deck (#13583) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Komolyan nem tudom, soha nem érdekeltek ezek a technikai rizsák+nem is értek hozzá/én csak egy szakács vagyok😁/ viszont isteni csülkös pacalt csinálok! Én játékosnak vallom magam, és mint ilyen imádok játszani mindennel, és az sem érdekel,hogy éppen milyen periférián😁 Lehet én vagyok az egyetlen, de én imádom az Xboxot is a Switchet is, és minden olyan eszközt ami játékkal kapcsolatos!

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#13586) hombre[EU] válasza Moby (#13569) üzenetére


hombre[EU]
veterán

most akkor mi a helyzet a flops-okkal? :D

Life, Uh, Finds A Way

(#13587) zozika84 válasza KoNZoLik@ (#13585) üzenetére


zozika84
őstag

Szerintem ez a hozzáállás lenne a normális :DDD
A pacal és a konzolok tekintetében is :C

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#13588) KoNZoLik@ válasza zozika84 (#13587) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Még a telefonos topikokban szoktam szakadni, amikor jönnek ezekkel a benchmark meg mit tudom én milyen farok méregetős tesztekkel😁 Nem tök mindegy? Az aktuális csúcs telókban úgy is beletesznek mindent és akkora különbség nincs, főleg használat közben! Használható gyors legyen, bírjon ki 1 napot az aksi ,tudjak normális fotókat lőni ha arról van szó azt csókolom! Én elhiszem,hogy a mai világban már ez a "menő" és biztos 5 centivel nagyobb lesz a péló ha a benchmark 100000-el ponttal többet mutat, csak ezt ki látja+kit érdekel😂

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#13589) Moby válasza hombre[EU] (#13586) üzenetére


Moby
addikt

Jól vannak, most engedtem ki őket játszani kicsit! :DDD

(#13590) Carlos Padre válasza Mike (#13523) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nekem jó lesz :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#13591) hyggelig válasza KoNZoLik@ (#13585) üzenetére


hyggelig
senior tag

Felüdülés ilyen kommenteket is olvasni hébe-hóba.
Nagyon szeretek játszani, de engem igazából jobban megfog az, hogy leköt-e a játék, minthogy látszódik-e a pocsolyában az ellenfél árnyéka. Persze, dobhat a játékélményen, de nem ezen múlik. A sok specifikáció nem mond semmit,pedig már pár éve regisztráltam is, több éve olvasom a PS4 topikot és ezt is a kezdetektől, de valahogy totál hidegen hagy, hogy hány teraizé, meg mennyi fps.
Szerintem az én szememmel egyetlen egy dolog tűnne fel. Ha egyre inkább életszerűbbek lennének az arcok a játékokban. Egy-két árnyék számomra nem nagy ugrás.
Mondjuk magamat a nagyon lelkes casual kategóriájába sorolnám, így itt a véleményem nem is számít, miközben szinte bizton állíthatom, hogy még én is túlinformáltnak és nagyobb tudásúnak számítok a többséghez képest.

(#13592) Carlos Padre válasza ldave (#13536) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Minden raytracing szoftveres.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#13593) sp8787 válasza hyggelig (#13591) üzenetére


sp8787
addikt

Az en szememnek mar semmi nem tunne fel.
Abba mar a motionless blur is beepult.

(#13594) Peace válasza hyggelig (#13591) üzenetére


Peace
nagyúr

Nekem a HDR volt ilyen, ami nagyon csúnyán hozzátett minden élményhez! Pedig nekem is az számít, hogy ragadjon magával a játékélmény és teljesen rá tudjak függni, annyira élvezzem. De nagyon kíváncsian várom ezt az RT-t is!

(#13595) Carlos Padre válasza Moby (#13541) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ismétlem, minden raytrace megoldás szoftveres, legfeljebb többé -kevésbé hardveresen gyorsított. Hardveres RT nincs.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#13596) Carlos Padre válasza Deck (#13546) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem meglepő, neked mindegy milyen szarul néz ki a gém csak minimum 4k60 legyen ;]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#13597) adamssss válasza Deck (#13571) üzenetére


adamssss
veterán

Ja nem tudom.

egy 65-os 4k OLED eleg jo? Remelem Te is azon. ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13598) Carlos Padre válasza l.skywalker (#13547) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Mert még nem láttál jó megoldást :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#13599) Deck válasza Carlos Padre (#13596) üzenetére


Deck
titán

8k120 ;]

PS5

(#13600) l.skywalker válasza KoNZoLik@ (#13585) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én is ilyen vagyok. Csak egyvalami zavar, hogy időgépem nincs :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.