Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#13151) Kendek válasza hombre[EU] (#13137) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hogyan jön ide az 1440p? A 2K az a FHD, vagyis 1080p, amit kimenetileg is támogatni fog. 1080p (2K / FHD), 2160p (4K / UHD) és 4320p (8K / FUHD) amire számítani lehet.

<-ƘƘ->

(#13152) Szabi® válasza hombre[EU] (#13114) üzenetére


Szabi®
addikt

"""de csak reflections+shadows"""

Az nem számít ! Nem az a lényeg ,hogy papíron le legyen írva hogy "ez bizony global RtX".
Az a lényeg amit látunk,nekem az Atomic Heart rt-je bármikor meggyőzőbb,mint a minecraft féle felesleges erőforrás zabálása,ami még pocsékul is néz ki,csak azért mert global illumination....... :)

[ Szerkesztve ]

(#13154) Carlos Padre válasza #98320896 (#13153) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem a megapixel alapján 2 vagy 4 ká. [link]

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#13155) Kendek válasza #98320896 (#13153) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A 2, 4 és 8K a megközelítőleges szélességi pixelmennyiségre utal. Ezek igazából a 2048, 4096 és 8192 számok, de tévékészülékek esetén 16:9-es képarány van, szóval 1920, 3840 és 7680. Ezeket hívjuk FHD, UHD és FUHD felbontásoknak, és akkor vagyunk precízek ha így utalunk rájuk.

<-ƘƘ->

(#13157) Moby válasza #98320896 (#13156) üzenetére


Moby
addikt

Rosszul, mert egyiket sem lenne szabad 2K-nak hívni. A 4K is totál hibásan csontosodott meg mára, de abból legalább van valamiféle egyezményes hibás használat, ami ellen már nem nagyon lehet mit tenni. A 2K-val ez nem történt meg, és nem is kellene elkezdeni.

(#13158) hombre[EU] válasza Kendek (#13151) üzenetére


hombre[EU]
veterán

igazad van :D de gondolom 1440p-re gondolt mert a monitor gyártók is így szokták jelölni (tévesen)

Life, Uh, Finds A Way

(#13159) Kendek válasza #98320896 (#13156) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor a félreértések elkerülése végett, 1440p-t számolásilag támogatni fog a PS5 is, ugyanúgy mint most a PS4 Pro, de kimenetileg ezt vagy le vagy fel fogja skálázni FHD, UHD vagy FUHD felbontásokra. Ezek azok amiket a tévékészülékek támogatnak, és a PlayStation-t alapvetően ezekhez szánják. Egyelőre nincs információ arról, hogy ez megváltozna.

<-ƘƘ->

(#13160) hombre[EU] válasza Szabi® (#13152) üzenetére


hombre[EU]
veterán

innen indultunk...nem onnan,hogy neked mi tetszik :)

Life, Uh, Finds A Way

(#13161) BoneDragon válasza Carlos Padre (#13150) üzenetére


BoneDragon
veterán

:DDD Egyéb hülyeség, amit szeretnél megosztani velünk? Mostanában nagyon tolod.

(#13162) l.skywalker válasza #98320896 (#13156) üzenetére


l.skywalker
félisten

Te gondolom nem azért jöttél ide, mert izgulsz mikor jelenik meg a gép, igaz?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#13163) zkxdn


zkxdn
őstag

FPS téma ☑
Felbontás téma ☑
Mi az a 2K? ☑
RT téma ☑
Mouse and Keyboard ☑
;]

(#13165) Kendek válasza #98320896 (#13164) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jó nekik, de ez a téma nagyon OFF itt. A többségünknek nem opciós az NVIDIA, illetve a PC-s játék.

<-ƘƘ->

(#13166) Wesder válasza #98320896 (#13164) üzenetére


Wesder
félisten

Köszönjük hogy benéztél. Egy 3000-es kàrtyàval jobban jàrsz majd.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13167) Moby válasza #98320896 (#13164) üzenetére


Moby
addikt

Jól nyomják. Egy 3080-ra benevezek én is két hét múlva.
De ennek semmi köze ahhoz, hogy a Ps5-re is. A Ps5-nek nem az a dolga, hogy kiváltsa a pécét, hanem az, hogy platformja legyen a csodás sony exkluzívoknak.

(#13168) Peace válasza Wesder (#13166) üzenetére


Peace
nagyúr

:C

(#13170) Kendek válasza #98320896 (#13169) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Senki sem utasított ki senkit. Amíg a témába vág, addig egészen nyugodtan folyhat a diskurzus. Attól, hogy nincs PS5-öd, még nyugodtan beszélgethetünk róla. :)
Főleg amúgy, hogy még nekem sincs PS5-öm. :DDD

<-ƘƘ->

(#13171) bandi0000 válasza #98320896 (#13169) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ha végképp be akarsz vágódni nálunk, akkor érdeklődj, hogy megoldható e only egér bill használata majd ps5 nél

Xbox One: bandymnc

(#13172) Def26 válasza bandi0000 (#13171) üzenetére


Def26
félisten

ha BT küldi az adatokat vezetékes módban akkor nem. :D ha viszont átvált, akkor ki lehet nyerni belőle a kezdő infókat és működik pl. a xim vagy cronus is. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#13173) l.skywalker válasza #98320896 (#13164) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szólj, ha a Pókember, God of War vagy a közelgő új címek futnak majd PC-n. A Playstation sosem arról szólt, hogy ha nincs pénzed PC-re, akkor jó lesz a konzol is.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#13174) l.skywalker válasza Def26 (#13172) üzenetére


l.skywalker
félisten

Gyalázat, hitetlen beszéld :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#13175) Def26 válasza l.skywalker (#13174) üzenetére


Def26
félisten

tessék jönni informálódni. :D [link]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#13176) Szabi® válasza #98320896 (#13164) üzenetére


Szabi®
addikt

"""NV nagyon jól csinálta, hogy beelőzte a konzol megjelenést, nagy teljesítményt igér és emellé elfogadható árat."""

De mennyiért is ??? Mennyibe fáj az a vas amivel kihajtasz egy 3000-res szériát csutkára ? Az is 5-600 euro ? Jahh nem...... :U
Hogy jön ide ez a hasonlat ? :D :D

(#13177) Madoc válasza Szabi® (#13176) üzenetére


Madoc
veterán

Sose értettem miért kell ezzel vitatkozni, hagyd meg abban a hitben hogy jó az neki konzol helyett.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#13178) hombre[EU] válasza #98320896 (#13164) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ha nincs pénzed egy rendes gaming rigre (márpedig ha konzollal akarod kiváltani a pc-t akkor valószínū ez van a háttérben) akkor nem lesz a playstation platform fenntartására sem (itt nem 20-30€ egy játék)...szóval nyugodtan spórolj egy gen4-es deszkára,ssd és 3000es rtx-re...olyan 1000€-ból kijön :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#13179) Szabi® válasza Madoc (#13177) üzenetére


Szabi®
addikt

:R

Csak fura volt a kijelentése,mert egy ilyen kártya alá ha újonnan akarunk össze dobni valamit ,amivel élvezhető is az 159740 Ft-ba fáj,ami még mindig csak egy alaptárhelyes,8 giga ramos gépház nélküli összeállítás ,csak a legszükségesebb hárdverekkel. (oké lehetne 15 ezres deszka is,,,de nahhh) És erre jön még a vga ára :D

[ Szerkesztve ]

(#13180) hombre[EU] válasza Szabi® (#13179) üzenetére


hombre[EU]
veterán

b365? az sem egy futureproof lap :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#13181) Moby válasza Szabi® (#13176) üzenetére


Moby
addikt

Az elfogadható ár itt nem konzolos mércével jelenti az elfogadhatót :D Konzolos mércével egyébként a ps5 sem biztos, hogy elfogadható lesz (meghát relatív, hogy kinek mi az elfogadható). Az helytálló, hogy ha az nvidia azt hozta volna, mint az előző generációval, akkor most még többen ácsingóznának a nextgen konzolokra várva, ehelyett pc körökben a RTX 3K-ra most kb akkora a hype, mint konzolos körökben a nextgenre. Mindenki meg fogja találni a magánakvalót.

#13179: ilyen fosba nem rakunk RTX-et. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13182) Szabi® válasza hombre[EU] (#13180) üzenetére


Szabi®
addikt

Nem akartam a gamer kategóriába belenyúlni ,akkor hozhattam volna Z390 Aorust is 100 ezerért,ez egy base gép csak,ami esetleg ki is hajtja a 3000-res szériát :D

(#13181) Moby Tudom,láttam a hype vonatot elrobogni.A 16-18 éves gyerekek szó szerint behugyoztak a gyönyörtől....
Az más kérdés ,hogy aki "csak" játszani akar annak tényleg kell e az,és tényleg nem elég egy konzol ?
Kis kikapcsolódásra vágyoknak biztos ,hogy nem indokolt az ,hogy a Doom Eternal 140 fps-el menjen 8k-ban :)

[ Szerkesztve ]

(#13183) b. válasza Szabi® (#13182) üzenetére


b.
félisten

Kissé magas lóról duma..szerencsére te tudod mi a jó.Pont úgy viselkedsz az ilyen komentekkel,mint azok a 16-18 éves gyerekek( mert hát ki más venne új VGA-t) csak te PS5 re várva.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13184) Wesder válasza b. (#13183) üzenetére


Wesder
félisten

+1

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13185) Szabi® válasza b. (#13183) üzenetére


Szabi®
addikt

Betalált ? Magas lórol ? Olvass már vissza,a pc-s barátod hsz-éig.......

(#13186) b. válasza Szabi® (#13185) üzenetére


b.
félisten

Nem a barátom. Pont annyira lehetnél te is a barátom mint ő ha a hardverek alapján alakítod ki a baráti társaságod, ugye ha már gyerekesség... A stílusod viszont semmivel nem tesz különbé attól mint aminek őt gondolod vagy a PC-s gamereket. Egyik sem különb állatfaj.Xbox, Ps, Pc... Részemről itt le is zárnám.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13187) Moby válasza Szabi® (#13182) üzenetére


Moby
addikt

"Kis kikapcsolódásra vágyoknak biztos ,hogy nem indokolt"
Ha nem is indokolt, igénye még lehet rá. Nem? :)
Egyébként a kis kikapcsolódásra a PS5 mennyire indokolt? Nem jó arra egy ps4 slim? :)

/egyébként a 16-18 évesek inkább konzolt vesznek. Azt tudják megfizetni (meg a szüleik).

(#13188) BoneDragon válasza Szabi® (#13179) üzenetére


BoneDragon
veterán

Hozzáteszem aki 3000-es szériát fog venni, annak már alapból van hozzá gépe, igy mást nem kell venni. Nem hiszem, hogy csak emiatt épitenének az emberek új gépet...
Amúgy a PS-t se kell félteni. Hány változata jött ki? Ugye volt az alap, aztán slim, aztán pro.
Adjuk is ezt mekkora összeg...ja hogy ebből kijön egy teljesen új gép.
Amúgy meg nem tudom egyeseknek miért fáj ennyire, hogy ha már van 200k-ja akkor inkább egy jobb vga-t vesz, mint ps-t.
Annyira nevetséges ez az ide oda beszólogatás mindkét féltől.
Amúgy meg egyes emberekre itt a topikban tökéletesen illik ez a kép. :DDD

Most meg mindjárt jön az ő nem vesz szaros iphone-t, csak szólok nem ez a lényeg. :U

(#13189) Wesder válasza BoneDragon (#13188) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt màr megbeszéltük ezerszer. A telefon ott van a zsebedben, hasznàlod minden nap, míg a konzol a hétvégi kikapcsolódàs egyik opciója jó esetben.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13190) BoneDragon válasza Wesder (#13189) üzenetére


BoneDragon
veterán

Az olcsóbb is ugyan azt tudja, mint a drágább telefon és úgy gondolom itt az emberek többsége nem csak hétvégén használja a ps-t.

(#13191) Szabi® válasza BoneDragon (#13188) üzenetére


Szabi®
addikt

Én imádom az apple termékeket,még ha tudom is,hogy kissé túl vannak árazva :D
És nem tartom soknak sem a konzol árakat,sem a pécés árakat,egy kérdezőnek reflektáltam,aki konkrétan a ps5 árából/tudásából indult ki a pécéhez képest :)

(#13186) b.Kiforgatod csak a hsz-em,ha nem tetszik görgess tovább.Az ,hogy a fiatalok meg hogy reagálnak a mainstream hype-ra az meg tény....Ez van :)

[ Szerkesztve ]

(#13192) Wesder válasza BoneDragon (#13190) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, de nem csak az itteni emberek csinàljàk ugyan ezt. Ezt pedig a Sony és MS is tudja. Ha lehetne 1000$-ért konzolt eladni, akkor nem vàrnànak az utolsó utàni pillanatra hogy àrat és dàtumot mondjanak.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13193) b. válasza Szabi® (#13191) üzenetére


b.
félisten

nem tény, hanem általánosítás.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13194) Szabi® válasza b. (#13193) üzenetére


Szabi®
addikt

Sztem az ilyesfajta témákat fórumokon belül, csak darabosan/félreérthetően lehet kibeszélni.
Ami felesleges nézeteltérésekhez vezet :)

(#13195) b. válasza Szabi® (#13194) üzenetére


b.
félisten

Ebben teljesen igazad van viszont.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13196) CptAdamica


CptAdamica
veterán

89 új hozzászólás, azt hittem bejelentette a Sony az árat. ;]

Megyen!

(#13197) Wesder válasza CptAdamica (#13196) üzenetére


Wesder
félisten

Akkor 300hsz lett volna.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13198) d@vee válasza BoneDragon (#13188) üzenetére


d@vee
őstag

Kicsit sok lett az "amúgy..."
Ennyi amúgyból már egy PS5-is kijön, RTX3xxx-el ;]

Ja

(#13199) BoneDragon válasza d@vee (#13198) üzenetére


BoneDragon
veterán

Eszre vettem, de mar lusta voltam szerkeszteni...amugy. :)

(#13200) Televan74 válasza BoneDragon (#13188) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én azért veszem mert full AMD -s cucc,már ami a CPU -t és a GPU -t érinti.A PC -re meg minden évben el lehet költeni 300-400€ és akkor még csak 1080p -ben követem a trendet. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.