Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#13851) d@vee válasza Wesder (#13847) üzenetére


d@vee
őstag

Egyiken sem megy a World of Warcraft :P
Jó, troll off ezt én sem gondoltam komolyan :DDD

De itt egy jó kép cserébe, hogy kint mennyire nem érdekli az embereket a még be nem árazott PS.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#13852) zozika84 válasza ldave (#13842) üzenetére


zozika84
őstag

Lehet hogy vannak még olyan "hülyék" mint én, hogy amikor megvették a Pro-t akkor nem eladták a régit, hanem betették a hálóba és médiabox lett belőle :C

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#13853) Wesder válasza erahurka (#13849) üzenetére


Wesder
félisten

Most nagygépekről beszélgettünk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13854) RangerFox válasza zozika84 (#13852) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Mondjuk ahhoz egy picit hangos, meg arányaiban sokat fogyaszt.

(#13855) VTom válasza Wesder (#13850) üzenetére


VTom
veterán

Őszintén? Nem hinném, hogy 600$ lenne a PS5 gyártási költsége.
Szerintem brutális mennyiséget rendelt be a Sony, kedvező áron.

De az biztos, hogy drágább, mint a SX. A 499$-os árral megkapta a gyomrost a Sony most :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#13856) zozika84 válasza RangerFox (#13854) üzenetére


zozika84
őstag

Nem szeretek eladni semmit, amit megvettem.
Valami funkció meg csak kellett neki :DDD
De lehet, hogy az ünnepi szezonban el lesz ajándékozva valakinek, aki nem áll annyira jól anyagilag. :K

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#13857) RudY


RudY
addikt

Ha már marketing: egy kis Stadia emlékeztető tfloppozós számháború...sokra mentek vele :DDD
Ráadásul majdhogynem le is beszélték a 2 gyártót, hogy nem lesz szükség nextgen konzolra, mert ők addigra (idei év vége) lefedik és uralják a piacot.

"A játékok streameléséhez egy speciális GPU-t fejlesztettek ki az AMD segítségével, ami 10,7 teraflopos sebességével a PS4 Pro és az Xbox One X grafikai teljesítményét összeadva (!!!) is meghaladja."

[ Szerkesztve ]

(#13858) Wesder válasza VTom (#13855) üzenetére


Wesder
félisten

Fogalmam sincs mennyi lehet persze, de ugye a hàz gyàrtàsa sem olyan egyszerű mint az SS/SX-nek. Ott egy igen komoly SSD, akkor a Dualsense is biztos sokkal dràgàbb legyàrtani mint a DS4-et. MS meg mind ezeken spórolt, nem is kicsit, és még így is tuti bukós az a 499$.
Szerintem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13859) erahurka válasza Wesder (#13858) üzenetére


erahurka
félisten

Meg tegyük hozzá hogy egy termék ára nem csak a gyártás költségeit tartalmazza, hanem benne van a fejlesztés, marketing, logisztika, stb...

[ Szerkesztve ]

(#13860) d@vee válasza zozika84 (#13856) üzenetére


d@vee
őstag

Én nem állok annyira jól anyagilag. Priviben mehet a lakcímem? ;]

(#13858) wesder És akkor még nem is említetted az elvileg hiperszuper, drága hűtést.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#13861) NyMRooD válasza Zoltn (#13843) üzenetére


NyMRooD
őstag

Nem lesz számottevő a különbség (majd talán a gen végén számítani fog az a 2 TFLOPS különbség), sőt lehetnek olyan címek ahol a ps5 jön ki jobban, minden a fejlesztőkön múlik, szvsz az első 2-3 évben még ha egymás mellett látod, hogy a két konzol, hogy futtatja ugyan azon játékot akkor sem tudod majd megmondani melyik-melyik. Mondjuk tény, hogy nem vagyok sem felbontás sem fps huszár, ha a mostani gen elején szálltam volna be a konzolvásárlásba valszeg xone veszek a kinect miatt, nem érdekelt volna, hogy cserébe gyengébb és drágább, de mivel kinect-et kinyírták, ps-re meg jöttek a jobbnál jobb címek, fordult a kocka, bár most, hogy MS is rákapcsol, nextgenből az első valszeg az xss lesz nálam.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#13862) Moby válasza Wesder (#13850) üzenetére


Moby
addikt

Az XSS-nél szerintem semmit. Az a $200 különbség semmi ahhoz képest, hogy lefelezték az SSD méretet, kihagyták a driveot, gyakorlatilag lefelezték a ram méretét (az a 2GB superslow ram gondolom gombokért megy bele), és egy jóval kisebb SOC-t kapott. Ennek lényegesen több az értéke, mint $200.

(#13863) erahurka válasza NyMRooD (#13861) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem eléggé úgy tűnik, hogy Xboxra könnyebb lesz fejleszteni. Hozzátéve a 2 TF teljesítmény előnyt, várhatóan jobban futnak majd rajta a játékok.

(#13864) zozika84 válasza d@vee (#13860) üzenetére


zozika84
őstag

Pörsze ;]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#13865) Wesder válasza Moby (#13862) üzenetére


Wesder
félisten

Azt az igen lassú RAM-ot nem is értem hogy minek és hogyan. Mire lesz az elég?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13866) Televan74 válasza Wesder (#13850) üzenetére


Televan74
nagyúr

Azért a Prohardver táblázatát átvizsgálva nem véletlenül lett olcsóbb.

Lesznek dolgok amik eléggé vissza lesznek fogva.Szerintem ahova szánják 1080p/1440p -re oda elég kell lennie.

Úgy gondolom hogy ennél a PS5 digital egy 40.000 - 50.000 Ft több lesz.Ott csak a blue ray meghajtó került ki a rendszerből.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13867) VTom válasza Wesder (#13858) üzenetére


VTom
veterán

Hát, mindenesetre Touché, most kíváncsian várjuk a következő bejelentést.

Ha eszement ára lesz a PS5 digitalnak, akkor én is inkább SX-et veszek. Valhallára tökéletes lesz az is :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#13868) Moby válasza Wesder (#13865) üzenetére


Moby
addikt

Rendszernek. Gondolom. Oda nem kell űrhajó.

(#13869) Wesder válasza Televan74 (#13866) üzenetére


Wesder
félisten

Jó oké, a 299-es SS nem nagy, vagy nem bukós, na de az SX?

Moby
Végül is igaz, oda csak elég.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13870) Televan74 válasza VTom (#13867) üzenetére


Televan74
nagyúr

Valhallára tökéletes lesz a mostani PC -m is. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13871) NyMRooD válasza Wesder (#13847) üzenetére


NyMRooD
őstag

A "majd valamikor" éveket jelent, addig kizárja magát a ps exekből.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#13872) Moby válasza Wesder (#13869) üzenetére


Moby
addikt

De nem abból fog nekik több fogyni, hanem az olcsóból. Ami meg digit ráadásul. Nagyon-nagyon okos húzás volt ez üzletileg.

(#13873) l.skywalker válasza Zoleee83 (#13841) üzenetére


l.skywalker
félisten

Dunno, de gondolom igen. Próbacseresznye :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#13874) Wesder válasza NyMRooD (#13871) üzenetére


Wesder
félisten

Semmi.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13875) NyMRooD válasza erahurka (#13863) üzenetére


NyMRooD
őstag

Ebben a genben ps4-re volt könnyebb fejleszteni és az is volt a fő célpont és ezt a fejlesztői környezetet elvileg tovább viszik, szóval nem hiszem. Szerinted miben fog megnyilvánulni az, hogy jobban futnak a játékok? Részletesebb grafikát és nagyobb felbontást most a gen elején biztos nem fog adni az sx, most 2-3 évig az a 2 TFLOPS majd 60 helyett 65 FPS-t fog jelenteni és kb ebben ki is fog merülni (ahogy most gen elején a hiper-szuper ssd sebesség sem fog 1-2 tized másodperces töltési idő spórolásnál többet). Természetesen hozzá kell tennem, hogy third-party játékokra gondoltam, azok a két gépben lévő extrákat még nem fogják kihasználni egy darabig legalább is szerintem.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#13876) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

jelen pillanatban a világban 10 eladott konzolból 6 Seitch, 4 PS4, 1 Xbox...ez alapján mekkora lehet a navyi aki a legolcsóbb konzolt veszi meg vásárlóbázis? :)
azért a legtöbben tudják mit szeretnének vásárolni

Life, Uh, Finds A Way

(#13877) VTom válasza erahurka (#13863) üzenetére


VTom
veterán

Pár hónapja több helyen nyilatkozták fejlesztők, hogy a PS5-re a legkönnyebb a fejlesztés minden eddig megjelent konzol közül.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#13878) Moby válasza hombre[EU] (#13876) üzenetére


Moby
addikt

Ez nem ilyen egyszerű... Nézzük meg hogy álltak generációváltáskor a wiiu/X360/PS3 eladások, majd nézd meghova jutottak mostanra. Egy generáció alatt szimplán széjjelborul minden, aminek nyilván nagyon sok összetevője van. Nem csak az ő részükről, hanem a piaci környezet alakulása okán is.

(#13879) NyMRooD válasza VTom (#13877) üzenetére


NyMRooD
őstag

XSX még nem jelent meg :DD

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#13880) Def26 válasza Televan74 (#13866) üzenetére


Def26
félisten

Akkor ezek szerinte a series s nem is biztos, hogy erősebb lesz a jelenlegi onex -nél? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#13881) VTom válasza Wesder (#13869) üzenetére


VTom
veterán

Ha az SS eladások az egekbe ugranak, akkor bátrabban adják bukóval a SX-et.
A Sony viszont nem tud 299$-ra menni a digitallal, nála a gyártási költségben nincs olyan nagy különbség, kb. 10$, de lehet, hogy sokat mondtam.

(#13879) NyMRooD Igaz, lehet, hogy csak egy ügyes Sony által pénzelt marketing húzás volt ez :D

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#13882) Wesder válasza Def26 (#13880) üzenetére


Wesder
félisten

One X 1440p-ben sem tudnà 120fps-sel meghajtani a Gears 5-öt, szóval nem. Nem gyengébb.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13883) Moby válasza Def26 (#13880) üzenetére


Moby
addikt

Az XSS gyengébb GPU-ban a onex-nél. De ez is a dolga, hiszen alacsonyabb felbontásra van targetálva. Viszont gyorsabb a procija, ami előny lehet a nagyobb framerate-hez. De közben meg bejön az RT, ami meg lepofozhatja az egészet, ha elkezdeik beleerőltetni. Majd kiderül. Az XSS nem a oneX-et váltja, hanem az S-t.

(#13884) l.skywalker válasza hombre[EU] (#13876) üzenetére


l.skywalker
félisten

Érdekelne a Seitch nevű konzol regionális értékesítési mutatója :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#13885) Def26 válasza Moby (#13883) üzenetére


Def26
félisten

Most nekem is ez jön le. Sztem nem fogja hozni a one x -et, mert ahogy nézem a gpu jóval gyengébb. Na mindegy, azt hittem ez bestbuy cucc lesz.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#13886) l.skywalker válasza Def26 (#13880) üzenetére


l.skywalker
félisten

Felbontásban igen, de teljesítményben elméletileg nem. De szerintem ez kábé csak az RT-t jelenti, ami meg... khm.

Azzal demózták, hogy a játékok 10mp alatt betöltődnek és egyszerre 4 játék között is lehet minden betöltés nélkül simán váltogatni. És a loading scree-nek is lerövidülnek.

Én erre azt mondom, hogy a One X SSD-ről ugyanilyen gyors, játékokat meg nem váltogatok, nem tudok egyszerre 4-el is játszani.

Amúgy meg cross-play multiplayer címeknél kitörölhetem a valagam a faster loading screen-el, mert én belépek 10mp és várok még fél percet a többire :D

Ja, Series S-re megjelennek olyan címek, amik One X-re már nem. Gotcha.

(#13885) Def26: BestBuy. Annak aki most lép be vagy cseréli le a One S-t. Gondolj bele. Olcsóbb mint egy One X (persze ajánlott értékesítési áron)

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#13887) erahurka válasza VTom (#13877) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem ez ellent mond azzal, hogy közös TDP-ből dolgozik a proci és a GPU, és úgy kell optimalizálni a játékot, hogy mindig pont elég kakaót adjon a két komponens.

Aztán lehet az én logikám rossz és olyan fejlesztői környezetet hozott össze a Sony, hogy még én is összekattintgatnék benne egy GTA V-öt.

(#13888) F-ECT$ válasza l.skywalker (#13884) üzenetére


F-ECT$
titán

Seitch - japán piacra szánt, csak ott kapható, kizárólag crt-re köthető konzol :)

Komolyra fordítva, ezt találtam 2019-ről:
19.3 M Nintendo Switch (50.1%)
14.2 M PS4 (37%)
4.9 M Xbox One (12.9%)

Dive ever, work never.

(#13889) Moby válasza Def26 (#13885) üzenetére


Moby
addikt

A OneX-en minden 4K-ra van "kényszerítve", itt meg 1440p a plafon (de valszeg lesz itt sok fullhd is), szóval hozni biztosan fogja, sőt. Ár/értékben ez most simán lehet ez bestbuy széles körben is (szélesebben, mint a one széria volt), de amíg nem látjuk a PS5 árazását, addig helybenfutás van. Az itteni népek amúgy sem az ára alapján választanak konzolt.

(#13890) hombre[EU] válasza Moby (#13878) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ja,csak azt mondom,hogy aki jobb értéket tesz le az asztalra mindig az a nyerō...az hogy valami a legolcsóbb a piacon az nem igazán számít

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#13891) Moby válasza hombre[EU] (#13890) üzenetére


Moby
addikt

Az, hogy mi az érték, az nem fejezhető ki általánosan. Csak mindig a jelenben látjuk. Majd 7 év múlva megdumáljuk mi volt az érték az előttünk álló generációban.

[ Szerkesztve ]

(#13892) l.skywalker válasza Moby (#13891) üzenetére


l.skywalker
félisten

az AMD RX6000 :D

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#13893) hombre[EU] válasza Moby (#13891) üzenetére


hombre[EU]
veterán

az a doboz amely elhalálozik az elsō nextgen játék alatt az nem egy jó deal :D a crossgenekkel még lehet villogni, de lassan lépünk egy szintet
ps5 és sx, amelyek képviselni fogják a nextgen

Life, Uh, Finds A Way

(#13894) karmaresz válasza VTom (#13840) üzenetére


karmaresz
senior tag

"Mindenesetre engem hidegen hagynak a Sony pénzügyei, én annak örülök, ha minél olcsóbb lesz minden konzol :)"

Tudom, nagy úr a pénztárca aktuális állapota, de akit kicsit előrelátóbb, sosem az egyszeri beruházási költséget nézi, hanem a TCO-t.
20-30-40e forintokról beszélünk most, mikor a PS5 lehetséges árát tippelgetjük, miközben két teljes árú játék többe kerül ennél. A generáció során pedig a többség legalább a gép árát, de akár annak sokszorosát elkölti a különböző játékokra hw kiegészítőkre és szolgáltatásokra. :U

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#13895) l.skywalker válasza hombre[EU] (#13893) üzenetére


l.skywalker
félisten

:K ill. a digitális PS5 is ugye nem lesz gyengébb mint a disc-es. Habár gondolom belevetted.

A Series S nálam kifejezett xCloud platform.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#13896) karmaresz válasza Wesder (#13858) üzenetére


karmaresz
senior tag

A Bloomberg szerint nagyjából 450 USD a PS5 gyártási költsége.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#13897) l.skywalker


l.skywalker
félisten

És egy újabb Leak:
PlayStation 5 Accessories Listings Suggest a Late November Release Date for the Console

Nov 20.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#13898) hombre[EU] válasza l.skywalker (#13897) üzenetére


hombre[EU]
veterán

az reális lehet vagy 27 black friday

Life, Uh, Finds A Way

(#13899) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Sony nem nagyon kapkodja el az ár bejelentését.
Gondoltam a tegnapi Xbox hírek után lépni fognak ma.
...hát nem.

(#13900) Moby válasza hombre[EU] (#13893) üzenetére


Moby
addikt

Ez mennyire valós azokután, hogy te írtad be ide, hogy pre-prevgen szintű marokkonzol a sarokbatérdepelteti a másik kettőt? :D Hogy mi a jó deal neki, ezt majd a piac fogja megmérni, nem a szekértáborok szószólói :) Főképp azok, akik ezt itt el sem olvassák.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.