Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81901) Mágus2 válasza net84 (#81897) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csak a teljes csövezést lehet megvenni egyben. :U 03G131051BR

(#81902) footy válasza bitpork (#81894) üzenetére


footy
addikt

én a fülemmel soha nem fogom hozni azt amit profik terveznek.
Pont ez az, hogy aki szakszerűen be tudja építeni, az be is tudja állítani, csak a finomhangolás marad az egyéni ízlésnek megfelelően.

(#81895) Kiskokó
A Decibelnek és a minőségnek semmi köze nincsen egymáshoz. Én 3 éve hifizek és eddig egyik autómban sem volt láda.

(#81903) tomcsi23 válasza footy (#81902) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azt nem értitek, hogy bitpork (is) gyári fétisiszta, még szelepsapkából is csak gyárit vesz.
Természetesen. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#81904) net84 válasza Mágus2 (#81901) üzenetére


net84
őstag

Köszi!
Ez a komplett, összes csövet tartalmazó szett? Gondolom nem pár forintos tétel :Y .
Ebből ragasztás lesz, meg kutakodás a bontóban...

(#81899) bitpork - csak azért nem veszek új autót...momentán a fejegység cserére sincs keret, nemhogy egy egész autóra :DDD

Read only...

(#81905) hdman válasza K Norbi (#81900) üzenetére


hdman
őstag

Válság van, a gyári mono sokolt meg égő bőgetni :DDD

Sopron city :)

(#81906) footy válasza tomcsi23 (#81903) üzenetére


footy
addikt

A szelepsapka látszik, a hangszórók pedig nem ;)

(#81907) VR6-Fan válasza bitpork (#81899) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Pontosan, van olyan zene ahol kell az ero h rendesen aki jojjenek a hangok, a dinamika is kiadja magat stb, a mely bugatasrol leszoktam mar en is, eleg reg...

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#81908) tomcsi23 válasza footy (#81906) üzenetére


tomcsi23
veterán

* a pótkerékre is ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#81909) bitpork válasza footy (#81906) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért a szálcsiszolt alamínium hangszórók valódi szépségek egy a8ban pl :)

VR6-fan: Ez van sajnos, egy valódi telt hangzáshoz valamennyi erő is kell.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#81910) footy válasza bitpork (#81909) üzenetére


footy
addikt

Azt hittem hallgatni akarod a hangszórókat, nem nézni ;]

(#81911) VR6-Fan válasza bitpork (#81909) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Nem baj az szerintem :)

Amugy hallgattal mar olyan hifit amilyet szeretnel.

Mert pl engem szinte az osszes dom, neodium stb magas hangja bant /par felso katos cucc meg fordult azert nalam/ most gyari e46 m3 pilles h/k van pilles, egesz jo :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#81912) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Ja jól van, én még ott tartottam, hogy el kell adod az autót...

Hát majd talin meghallgatjátok a BOSE-t, nem vagyok egy igénytelen pali, de nekem zenéből bőven elég, próbáltam már a klasszikustól fogva mindennel.
Gyönyörűen szól szerintem. A mélyből is kiadja az összes tartományt, tapasztalataim szerint.
Amúgy se szeretem a gányolást, mondhatni "Gyári" hívő vagyok én is.
No mind1.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#81913) footy válasza Kiskokó (#81912) üzenetére


footy
addikt

Nem kötekedésből, hanem kíváncsiságból, van színpad az autódban? A műszerfal tetején ill. közepén áll az énekes és mellette elkülöníthetőek a hangszerek?

(#81914) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Pest környékén tud valaki ajánlani valaki(ke)t aki szépen políroznak? Touranra ráférne egy polírozás.

(#81915) bitpork válasza VR6-Fan (#81911) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen hallgattam. Valóban kellett utána állítani picit, mert a magas hangoktól könnyen megfájdul a fejem de amikor megtörtént megindult a langyos vizelet a lábam szárán :B A h/k-nál dolgozik egy esmerősöm, de annyira nem voltam tőle oda meg vissza.

footy: is is. Nem akarom hogy egyik a másik kárára menjen :B
(#81913) footy: ehhez már nem áért egy jobb dsp is, csak tisztán hanggal nem lehet előállítani.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#81916) brumi1024 válasza bitpork (#81899) üzenetére


brumi1024
veterán

Kicsit pontatlan a megfogalmazás, a felharmonikusok az alaptag frekvenciájának egész számú többszörösei, tehát a megszólaltatásukhoz nem kell akkora membrán, mint az alapharmonikuséhoz (nagyobb frekvencia->kisebb hullámhossz).

"ehhez már nem áért egy jobb dsp is, csak tisztán hanggal nem lehet előállítani."

Két hangszóróval tökéletes teret ki lehet alakítani, két fülünk van, és azok is csak hangnyomást "mérnek", majd egy jelfeldolgozó rakja belőle össze a teret.

[ Szerkesztve ]

(#81917) K Norbi válasza hdman (#81905) üzenetére


K Norbi
addikt

Pontosan! :)

(#81918) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Azért egy kocsiban erős megkötések vannak a hifi terén szvsz... :U (maga a tér kialakítás)
Van otthon csöves high-end motyóm, ahhoz építkeznék egy egyedi hangfalat, ha keretem engedi. Majd. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#81919) tresh válasza Dr.Zoo (#81918) üzenetére


tresh
addikt

Azért egy kocsiban erős megkötések vannak a hifi terén szvsz..

+1

(#81920) bitpork válasza brumi1024 (#81916) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pontatlan pontatlan, de maradjunk annyiban h vannak olyan hangok amiket egy 18 cm-s szóró a büdös életben nem ad ki.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#81921) Kiskokó válasza footy (#81913) üzenetére


Kiskokó
veterán

Igen. Van benne BOSE DSP rendszer... de amúgy birom az olyanokat mint te és nem kötekedésből...
de 10-ből 9 ember nem fogja kihallani azt a pluszt amit te lehet még a BOSE-ból is hiányolsz..
azaz értelme semmi kb... szerintem
Zárjuk is le mert ez kurvára igény kérdése... nekem bővenelég egy gyári BOSE és tegyük hozzá ÚJ autóba se kérnek el érte olyan fú de nagy pénzt... 280 ezer ft a felára...

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#81922) K Norbi válasza footy (#81913) üzenetére


K Norbi
addikt

Régen mennyit kísérleteztem én ezekkel a beállításokkal, sok autóba ültem amibe több szár ezer forintos zenebona volt, természetesen megfertőztek engem is nagyon hamar, aztán én is építettem nem is egyet, állítgattam orba szájba hónapokon keresztül, vittem autóhifis műhelyekbe.. azok komolyan szóltak, beültettek ezt hallgassam csak meg! na mondom itt nem esik össze a színpad! Viszont nem tudom nekem nem jött be a hangzása, aztán idővel rájöttem hogy mindenkinek más a füle.. mindenkinek más és más rendszer hangja tetszik! műszeres beállítás ide vagy oda.. De tény hogy egy komoly Bose rendszerrel nem lehet mellényúlni :) én hála a jó istennek ki szálltam ebből az ördögi körből! mert egyszerűen sose volt ((elég jó!!!!!)) be ültem egy másik autóba, huu mekkora!! élveztem elfele! az enyém meg háát ehhez képest.... na akkor csere, na már jobb de még most se olyan jó.. sose volt elég jó.. ilyen kábel olyan kábel, bitumeneljük ki az egész autót kárpitokat, nagyon beleástam magam, beleöltem értelmetlenül annyi pénzt.. most meg semmi rá untam, még zenét se hallgatok, rádiózok éjjel nappal. Elmúlt a varázs.. Nem nézem semmibe ma már ezeket a High-End rendszereket, legyintek egyet! és megteszi egy gyári rendszer is, rájöttem arra is hogy autóba soha a büdös életbe nem lehet olyan hifit tervezni mint pl egy szobába.. Egy jó tanácsot ha megfogattok ne bonyolódjatok bele túlságosan mert nem lesz vége soha.

[ Szerkesztve ]

(#81923) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Azért megnézném, hogy egy komolyabb audiophil rendszernél, ki hogy foss@ le a bokáját, mert ahhoz már szobát "illik" építeni... ;] ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#81924) brumi1024 válasza bitpork (#81920) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez igaz, ezzel nem vitatkozom, de a nagy átmérőjű hangszóró a mélyhangokhoz kell, nem a magasakhoz. 20kHz-et egy 18cm-es hangszóróval szólaltatsz meg, de 20 Hz-et sem.

(#81925) Kiskokó válasza K Norbi (#81922) üzenetére


Kiskokó
veterán

Igy van... az a "baj" az olyanokkal akik ilyen hifi mániások... hogy egyszerűen sose jó.. sose elég, sose tökéletes... ezért se látom értelmét a "vitának"
Van egy pár ismerősöm premiumabb autó hifis és középkategóriás is... szép szép jó jó... de nekem ez csak full macera... arról nem beszélve ha az autó alapból nem kompatibilis. esztétikailag se hangzásilag..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#81926) hdman válasza Kiskokó (#81912) üzenetére


hdman
őstag

Nekünk M6-ban volt Bose rendszer, gyári mélynyomó, miegymás. Nem volt rossz, de azért nem tettem le a hajam, pedig nem vagyok nagy audiofil.

Persze világos, hogy egy totál más árkategóriában játszó autóba (M6x2 vagy inkább x3) jobb rendszer kerül, de mint márkában picit csalódtam.

Sopron city :)

(#81927) zetecR válasza K Norbi (#81922) üzenetére


zetecR
addikt

Arra esetleg nem kaptál menet közben választ, hogy mivel lehet számottevően csökkenteni az autó menetzaját? Akár a szél zajt, akár a futóművet, stb.
Mert hiába a jó hifi, ha csak állva adja a minőséget; nagyon sokat elvesz az élvezetből a pályatempó... :)

(#81928) bitpork válasza zetecR (#81927) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sehogy. Az audim pl azért rendelkezik akkora orral mert az a forma és méret tolta el a szélzajt ember fül által nem hallható tartományba.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#81929) TaaT


TaaT
veterán

Micsoda OFF téma :)

De akkor már én is hozzászólnék. Hosszú évekig egy Creative X-Fi Xtreme Music hangkarit nyúztam a pc-mben, szépen szólt (főleg az alaplapihoz képest) de semmi extra. Az utódja egy Creative X-Fi Titanium lett a Pci-e csatolófelület miatt. A zajkeltő egy olcsó kompakt 5.1-es szett 2.1-ben használva.
De ami meglepett, az énekhang középen van, nem a hangszórókból hallottam. wtf? egy 6e ft-os hangkari és egy 6e ft-os hangcucc tud ilyet? Autóba biztos nagy meló és pénz lenne egy ilyet összehozni, inkább nem is próbálkozok vele.

Give them hell Ukraine!

(#81930) brumi1024 válasza zetecR (#81927) üzenetére


brumi1024
veterán

Tervezés során lehet csökkenteni a szélzajt, nem véletlen, hogy sok mai autóban a kerékjárat és az autó alja is pontosan megtervezett kialakítású. (Többek közt ezért gratulálok az ültetőknek, ezt teszik feleslegessé. ;] ) Az újabb kis(ebb) autók is tudnak ma már baromi csendesek lenni, fejlődött elég sokat az anyagfelhasználás ilyen téren, régebben ez csak a nagyoknál volt jelen.

[ Szerkesztve ]

(#81931) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Sziasztok!

Megbízható VW márkaszervizt tud valaki esetleg Pesten?

köszi!

"Education is important but big biceps are importanter"

(#81932) zetecR válasza brumi1024 (#81930) üzenetére


zetecR
addikt

Egy barátomnak valamikor a 90-es évek elején volt egy öreg Daimler Double Six-e. Szerintem 80 évek végi lehetett.
Olyan csendes volt, hogy elképesztő. Megnyomtad a dudát, és mintha egy betonfalon túlról szólt volna.
Nem tudom elképzelni, hogy olyan extra fejlett anyaghasználat lett volna benne, inkább (gondolom) jó sok csillapító anyag.
De mi és hol? :)

Igaz, valamelyik nap nézegettem egy BMW 5GT-t és nem tűnt hűdeűrtechnológiának, kb ugyanolyan gumikéderek, ránézésre kb olyan vastag üvegek voltak, benne, mint az A4-be, de gondolom pár dB-lel halkabb az utastér...
Szóval trükk tuti van, de miért nem lehet megtudni?
Találtam már olyan habot is, amit az oszlopokba lehet fújni menet szél ellen, de jó lenne élő tapasztalat, nem csak a marketing rizsa.

(#81933) zsolt19900


zsolt19900
őstag

az autón a felni színére van valami KRESZ szabályozás? ezt lehet, azt nem lehet stb. stb.

azért kérdezem, mert látok ilyen-olyan csili-csálé színű könnyűfém felnit és én is tervezek ezt azt gondolatban az enyémre, és hogy ezekért szól(hat)nak?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#81934) MunezXBK válasza zsolt19900 (#81933) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem.

(#81935) zsolt19900 válasza MunezXBK (#81934) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszcsi :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#81936) TaaT válasza zsolt19900 (#81933) üzenetére


TaaT
veterán

Aszem azon kívül hogy nem világíthat nincs megkötés.

Mi a terv? ;]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#81937) tresh válasza TaaT (#81936) üzenetére


tresh
addikt

Mi a baj a világítással ? Jobban észre vehető , vagy hasonlóan a neonhoz fent maradt a szerviz világítás ;]

(#81938) Ace owner


Ace owner
addikt

Mennyibol lehet osszerakni egy alap hifit? Erosito, meg egy durca lada kellene majd. Jo melyeket nyomjon de nem kell uvoltenie 0/24. Fejegyseg mennyire szamit a hangminoseg szempontjabol? Jol tudom hogy nagyobb akksi is kellhet?

Galaxy Fold 4

(#81939) kk831228 válasza TaaT (#81936) üzenetére


kk831228
addikt

Üdv!!

Lenne hozzád egy kérdésem... : Múltkor ajánlottad a bosoko ablaktörlő lapátot és találtam simát 700ft/db és multit ,ami 1200/db. Na most nem tudom hogy minőségben van-e eltérés vagy csak annyi hogy a multi fölmegy az újabb nem kapós szárra is meg több adapter van hozzá, ami nekem mindegy lenne mert b5 passat sima kampós kialakításúra kellene?? :F Persze ha minőségben is van különbség akkor a multit venném... :)

Üdv!!

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#81940) VR6-Fan válasza Ace owner (#81938) üzenetére


VR6-Fan
veterán

100.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#81941) Ace owner válasza VR6-Fan (#81940) üzenetére


Ace owner
addikt

Akkor ez meg a jovo zeneje.. :))

Galaxy Fold 4

(#81942) zsolt19900 válasza TaaT (#81936) üzenetére


zsolt19900
őstag

öhm :D igen, csak telibe lemezt télire, az egyik ilyen a másik olyan stb. stb. picit "bunkóra" megcsinálni, úgy is csak télire lesz :)

de basszus a könnyűfémen is elfogok gondolkozni... télen úgy is elviszem felújíttatni és majd kiderül.... fekete kocsi, kék ablakfólia, nagyon sanszos a kékes felni árnyalat is....

és igen, ilyen "világítós" nappalfeltöltődősre gondoltam.... mindegy, ha megállítanak érte, akkor megállítanak (bár ez lenne a legnagyobb probléma a környéken)

Ace owner:

nekem a szarfosszar lupoba 150k ba jött egy középkatos zene beépítéssel együtt.

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#81943) TaaT válasza kk831228 (#81939) üzenetére


TaaT
veterán

Sztem nincs különbség, de ez csak tipp, a családi verdán sima U csatis van.

Give them hell Ukraine!

(#81944) bitpork válasza VR6-Fan (#81940) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kevés ez mint macisajtban a brumi szvsz.
Egy jó legalább 2 utas hangszóró is legalább 20k és akkor még nem beszülünk arról ahol minden külön van. Kábelezés, hangváltó, erőlködő soronként egy, és még ha nem bírsz magaddal egy plusz hidas meg egy akkora láda hogy kitöltse a csomagtartót. Ez szerintem nem áll meg 100ban, pláne ha nem magad csinálod. Meg ugye ezekhez már illik a kocsit hozzáalakítani.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#81945) footy válasza bitpork (#81915) üzenetére


footy
addikt

Ha a gyári helyre rakod a hangszórót, akkor nem árt DSP, egyébként pedig el lehet úgy helyezni, hogy ne kelljen.

(#81921) Kiskokó
de 10-ből 9 ember nem fogja kihallani azt a pluszt amit te lehet még a BOSE-ból is hiányolsz..
Én irigylem ezeket az embereket, mert ők tök boldog tudnak lenni a dobozhangú 100hangszórós rendszerrel és nem kell annyit költeniük mint nekem. Más részről a zenehallgatás nálam egy hobbi amire legtöbb időm utazás közben van és mivel napi legalább egy órát utazom így adja magát a dolog.

(#81922) K Norbi
De tény hogy egy komoly Bose rendszerrel nem lehet mellényúlni
Bose-ból van néhány jó, de a legtöbb nem az. Nem véletlen hogy néhány fórumon úgy emlegetik a BOSE-t, hogy Buy Other Sound Equipment.

autóba soha a büdös életbe nem lehet olyan hifit tervezni mint pl egy szobába
Ez tény, viszont ma egy átlag kompaktnak is olyan zajcsillapítása van már ami néhány évvel ezelőtt még csak a prémiumok kiváltsága volt, így egyre jobb minőségben lehet zenét hallgatni.

(#81927) zetecR
Szigetelés bitulapokkal és zárt cellás szivacsokkal+hangelnylős alvázvédő+okos gumiválasztás
Bár legtöbbet a tervezőasztalon lehet tenni, ahol nem is feltétlenül a teljes szigetelés a cél hanem a hangok elhangolása egy nem zavaró tartományba, ahogy lejjebb bitpork is írja.

(#81929) TaaT
Na ezaz, ott kezdődik a hifi amikor megjelenik a színpad, nem amikor lámpa pislákol a mély hangoknál.

[ Szerkesztve ]

(#81946) bitpork válasza footy (#81945) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hogy mondhatsz ilyet hogy nem ott kezdődik a hifi ahol pislákol a lámpa?! Veled is csak többen vagyunk :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#81947) TaaT válasza Ace owner (#81938) üzenetére


TaaT
veterán

Ha kompromisszumokat* kötsz akkor kijöhet 100 alatt is, főleg ha használt cuccokból építkezel.

*Első szett fejről hajtva, nem túl nagy láda/erősítő.

Fejből én pl nem vennék drágát, nem biztos hogy annyival jobban is szól.

Nagyobb aksi sztem itt még nem kell, bár a gyárinál "egy számmal" nagyobb sosem árt. :)

Give them hell Ukraine!

(#81948) zsolt19900 válasza bitpork (#81946) üzenetére


zsolt19900
őstag

tyiii te, azok a kedvenceim :D megy a pirosnál a duci-duci és erre fel még a helyzetjelzője is ezt csinálja :D :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#81949) VR6-Fan válasza bitpork (#81944) üzenetére


VR6-Fan
veterán

amit ő szeretne az abba a kocsiba kb ennyiből kijön, ha maga dolgozza meg ügyesen bújja a használt cuccokat.

TaaT:inkább ne legyen láda csak ne fejről menjenek a dolgok mélyközéptől felfele :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#81950) Kiskokó válasza footy (#81945) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hülyeséget beszélsz ne haragudj!
Nem NŐ vagyok hogy dobozhangú hangzással is beérjem.
Innentől tényleg téma off mert nem hoz lázba...
csak nem szeretem ezt a tukmáljuk a másik szájába hogy csak az a jó mert "én" azt mondom stílust...

Érdekes haveromék akik benne vannak/voltak és egyikük kocsija díjnyertes lett még ő is beül az A6-ba és azt mondja hogy egy gyáriból a lehető legtökéletesebben szól.
Aztán még nem is egy B&O ról beszélünk.

na tényleg Off vége
illetve ne vedd sértésnek, csak más véleményen vagyunk és kész. ;)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.