Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40651) MunezXBK válasza bitpork (#40649) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én nem is merek képet dobni...hétvégén megpolíroztam. :B

(#40652) VR6-Fan válasza bitpork (#40649) üzenetére


VR6-Fan
veterán

olyasmi a lökös-sárvédő hézag parádés a swifteknlk :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#40653) Mágus2 válasza atos19881101 (#40650) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez csöppet off. ;]

(#40654) TaaT


TaaT
veterán

Akkor ON ;]

Give them hell Ukraine!

(#40655) janos666 válasza bitpork (#40649) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jah...
Egyik ismerősöm mondta szombaton, hogy: "Végre! 18 fok, napsütés. Első letolt ablakos, kikönyöklős vezetés."
Én pedig vasárnap válaszoltam: "Tényleg fasza. Vagy a napszemcsi nyomja az orrom, vagy kiég a szemem. Az autópályán ~150-nél eszembe sem jut lehúzni az ablakot, mert megsüketülök a huzattól. Viszont kopp, kopp, kopp..., és 90km után már a szélvédő 90%-át szétkent bogarak foltjai borítják, pedig most tudtam le a tavaszi autómosást." :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40656) atos19881101 válasza Mágus2 (#40653) üzenetére


atos19881101
senior tag

Igen tudom nem konszern ótó de mondom hátha ... :DDD

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#40657) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

En mar +5fokba is nyitott tetoablakkal kozlekedtem, max futottem picit, de ilyen idobe bal ablak is lent. Mondjuk nem palyazok.

Viszont napi rosszullet: Most 5perce tankoltam 18ezerert, belement 42,5liter, a piros haromnegyedenel volt, es nem lett tele... Lattam en alul hogy a fel hatulja egy tank, de akkor is. Fura nekem, eddig minden autom 41literes volt. 38,5nel sose ment be tobb. De olyankor mar a beontonel folyt ki. Ja, ne gyertek a benzinarcsokkentessel nem erdekel az az 500ft :)

Smoke & Torque

(#40658) MunezXBK válasza Szplöttyy (#40657) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

41? Corsaban is 46 a full...a mostaniban meg 62. :D

(#40659) Szplöttyy válasza MunezXBK (#40658) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Japanok nem eroltetik a nagy tankot mindket suzukim 41literes volt, a rover is 40-45kozott, de lelekben az meg egy honda volt. Mondjuk spec nekem mindegy hogy egyszer tankolok 30ert vagy ketszer 15ert. Azt tudom hogy az 1.4es combo 55liter volt es pont 1000km-t ment el, de jarkaltam 1.2 fapad corsaval abba a felso vonalnal tenyleg valami 45liter szerepelt, vagy 50? Nem emlekszem. De pl a BXek is 40literesek de van gyari pottank ami meg ad hozza egy 20litert azthiszem. Viszont az E38 az 100literes volt de a hatotav igy se nagyon haladta meg az 500kmert.

Smoke & Torque

(#40660) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Meg se szólalok a 31ezres tankolással 73-75 l-el XD

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#40661) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Suzuki utan fura, hogy jon szembe a sok kettesgolf aztan villognak integetnek :D Mentem par kort igy a napsutesbe. De nagyon hianyzik h nem lehet kidonteni a tetoablakot. Ha csukva megsulok ha nyitva leeg a fejem.

Smoke & Torque

(#40662) TaaT


TaaT
veterán

Ha kell vkinek fasza új audi TT felni :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#40663) hdman válasza MunezXBK (#40658) üzenetére


hdman
őstag

44. Eddig 43,07 littyót tudtam ugy tankolni, hogy már köpte ki :DDD

Sopron city :)

(#40664) hdman válasza Kiskokó (#40660) üzenetére


hdman
őstag

Az nem rossz, van bendő bőven :DDD

Mondjuk én is fogom a fejem a T4-nél, 100 eurot simán megeszik/ tank. (ha jól tudom 80l tankja van)

Sopron city :)

(#40665) bitpork válasza Kiskokó (#40660) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem is megvan ez :DDD Ma tankoltam 467 ft/ liter és 33 liter ment bele- még csak fél tank sem :DDD

(#40655) janos666 : Ma belenyomtam Gazsiba 366 km-t (Szeged-BP-Szeged/BP-n Andrássy-IKEA-Andrássy) és 3/8-ad tank fogyott el. Cserében a tetőablak bukón nyitva lehetett a pályán is. Viszont tegnap kibasztam az ablakon 5k forintot, a külső mosásra, mert gyk egy bogárpáncél lett a kocsi eleje :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#40666) MunezXBK válasza bitpork (#40665) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pont most lottyantottam bele 50 lityit...18.500. :B

Okosban. :B

[ Szerkesztve ]

(#40667) tomcsi23 válasza MunezXBK (#40666) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kannásból? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#40668) bitpork válasza MunezXBK (#40666) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az nagyon olcsó...megfúrtad a MOL Százhalombattai vezetékét? :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#40669) Balupapa válasza tomcsi23 (#40667) üzenetére


Balupapa
senior tag

Mekitől átvette a fáradtat párszázas ajánlatba. :D

_-=*WheelWhores*=-_

(#40670) MunezXBK válasza bitpork (#40668) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem, sok az ismerős vidéken. :D

(#40671) bitpork válasza MunezXBK (#40670) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bátor vagy hallod, én nem merném a kannásat belerakni a motorkocsiba. :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#40672) VR6-Fan válasza bitpork (#40671) üzenetére


VR6-Fan
veterán

attól függ honnan van ;)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#40673) bitpork válasza VR6-Fan (#40672) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem akkor is fenntartásaim vannak. Minden átfejtéssel csak koszolódik. A motorkocsi meg kényes. Jobb a békesség.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#40674) MunezXBK válasza bitpork (#40671) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt még mindig nem érted.

Adott egy valami, papíron X litert eszik, valójában csak Y-t, ergo tankolásnál kicsit mellé megy.

(#40675) bitpork válasza MunezXBK (#40674) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Olyan nincs h mellé megy. Vagy bele van tankolva és a többlet megmard, amit át kell fejteni, vagy saját kútja van vkinek :) A volánoknál is van ilyen, mert amit megspórolnak az előírt felett, azt bérkompenzációnak megkapják a dolgozók.

(#40676) Balupapa : meg is érdemli! Kívánom hogy a kocsi hálálja is meg a "törődést" :W

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#40676) Balupapa válasza bitpork (#40675) üzenetére


Balupapa
senior tag

Láttam én már X5öst ( amit 8 gurigáért vettek haveomék szülei) kannábol tankolni a dízelt :DDD

_-=*WheelWhores*=-_

(#40677) MunezXBK válasza bitpork (#40675) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Há hogyne lenne? Ott álltam mellette. :W

(#40678) janos666 válasza bitpork (#40665) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt már akartam kérdezni, hogy normális-e, ha nálam a döntött (nem síkban elhúzott) tetőablak időnként visszadönti magát (ha megindul, akkor utána koppig zár). Még nem tudtam rendesen kifigyelni, hogy teljesen véletlenszerű, sebességfüggő, esetleg időzített, vagy netán a szélnyomás löki vissza. De autópályán többször is megesett, és ez alapján amit írsz ez mégsem üzemszerű. (A fűtés automatán volt 22 fokkal) :U

Mikor átvettem az autót már világított a sárga jel, így belecsorgott ~63 liter, de én örültem, hogy fér bele rendesen. Legutóbb eszembe jutott lenullázni a kijelzőt, majd megnézem meddig ketyeg el következő tankolásig (eddig ~780km és most lép az utolsó negyedbe).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40679) bitpork válasza janos666 (#40678) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem nem csukja le. Akárhova állítottam eddig a hőmérsékletet, de lehet h csak én vagyok kevésbé szerencsés :) Viszont van sok más amire költök :DD Én ma egész jót mentem fogyasztás tekintetében, de ugye ehhez megint tempomat 120 volt (óra szerint)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#40680) m4rc!


m4rc!
őstag

Sziasztok! Octavia 1-nél honnan tudom, hogy melyik a 4. henger? Sikerült kiolvasnom a kocsi computeréből, hogy gyújtáskimaradás van a 4. hengerben (P0304). Gondolom, ha trafót cserélek megoldódik a probléma (gyertyák már megvételkor voltak cserélve). Köszi

mod.: Illetve még egy olyan problémám lenne, hogy a gáz eléggé fennmarad. Értem ezt úgy, hogy miközbe kuplungolok (gázt elengedem) egy pár pillanatig még picit meg is ugrik a fordulat. Ez lehet a gázpedál hibája?

[ Szerkesztve ]

We are analog players in a digital world

(#40681) bitpork válasza m4rc! (#40680) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kábel is lehet, nem? Diag rajta hagy, alapjárat, és lehúzod a kábelt egyesével és a hibakód alapján megtudod h melyik a 4.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#40682) 14adam válasza bitpork (#40671) üzenetére


14adam
addikt

rokon 2000-res tdci-jébe (mondeo) kellet porlasztókat cserélni. Pont ezért :U

(#40683) MunezXBK válasza 14adam (#40682) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1. Ez nem kannás.

2. Castrol TDA.

(#40684) 14adam válasza MunezXBK (#40683) üzenetére


14adam
addikt

jó,most már elolvastam :DDD

(#40685) bitpork válasza MunezXBK (#40683) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kannás az csak gyáva vagy bevallani :DDD

Más: Mondja már meg vki nekem, hogy A Benzinkutas miért üzemanyagozza össze doszt a kocsit, pláne ha frissen van mosva? Ha kap 100 forintot, akkor meg a mocskát otthagyva, elkezdi alapértelmezésben maszatolni az ablakot. :W Miért ennyire igénytelen mind?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#40686) Balupapa válasza bitpork (#40685) üzenetére


Balupapa
senior tag

nem véletlen lettek kutasok ;]

_-=*WheelWhores*=-_

(#40687) janos666 válasza bitpork (#40685) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom, mert én mindig magamnak tankolok. :P
Kiakasztom a pisztolyt, aztán míg becsorog az 50-60 liter, addig lemosom magamnak a szélvédőt, ha látványosan poros/bogaras.

Gyengébbek (nem a hsz eredeti címzettje) kedvéért: vidéki gázolaj -> a mezőgazdasági vállalkozók visszakapják a gázolaj jövedéki adójának egy részét (mostanában talán ~90Ft-ot), és a ÁFA teljes összegét is.
Nálam sem pusztán azért volt merev kikötés a dízelmotor, mert amúgy is jobban szeretem, mint a benzineseket. ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40688) bitpork válasza janos666 (#40687) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én ezt értem, de NAGYON félre kell nézni egy tankolás esetén ha két kocsi szíjja a delejt :) Plusz hülyén néz ki a visszaigényléskor a vépóver a számlán :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#40689) MunezXBK válasza bitpork (#40688) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1 pisztoly-2 kocsi.

Mindenki jól jár..kutas, traktoros-mg-i munkás-akárki, und user.

[ Szerkesztve ]

(#40690) tomcsi23 válasza bitpork (#40685) üzenetére


tomcsi23
veterán

Aki másnak átengedi, az meg is érdemli. :D Persze, nem így kellene ennek lennie, de sajnos ez van.
Benzinkúton azzal a szutykos vízzel, szétszakadt lehúzóval ablakot mosni. :N
A kutas meg, hát baszki lehúzza az vele az ablak környékét is, tetőstől, géptetőstől, azt némelyik a lámpákat is lehúzza, na ott még az oldala is kap szépen. :U

Molnál volt még korábban (amikor arra voltam rákattanva ;]), hogy kiglancolás után állok be a kútra, csávókám meg már hozta a vödörből a lehúzót, melyből folyt ki a retkes lé, és lendítette a kocsi felé. Na azt az ordítást, amit ott kapott. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#40691) JHONNY 79 válasza m4rc! (#40680) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

A vezérléstől számolják a hengereket, tehát a váltó felőli a 4. Lehet koszos a fojtószelepház és azért nem esik rögtön vissza a fordulat.

Lecserélődött az autóm képe. :)

(#40692) TaaT


TaaT
veterán

Remek, a mai nap kész katasztrófa volt autó téren :(((

A múlthéten lemostam a kocsit, azóta nem volt beindítva. Ma megjött az új fejegység, kimegyek a garázsba erre se kép se hang, akksi totál lemerülve, rámértem 8V-se volt benne... 2óra töltés, és beindul...

Haverral berakjuk az új fejet, torzít a hang és rohadtul melegszik a cucc, nagy nehezen rájövünk hogy vki (lehet én voltam de erre nem emlékszem) összesodorta az egyik hátsó hangszóró kábeleit :W

Rendesen bekötjük a hátsó hangszórót is, erre nem megy a fej... nem kevés idő eltelt mire rájövünk hogy a gyújtáskapcsolóból érkező kábelben nincs 12V, és ha leállítom a motort kihúzom a kulcsot nem kapcsol fel a beltér világítás sem :W

Ennek van vmi biztosítéka vagy tönkrement a gyújtáskapcsolóban vmi? :(

Give them hell Ukraine!

(#40693) bitpork válasza TaaT (#40692) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem szimplán csak megharagudott rád a kocsi, mert nem használod eleget. :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#40694) TaaT válasza bitpork (#40693) üzenetére


TaaT
veterán

Pedig a szerelés előtt elmentem a tecsóba ücsiért.

Haver már a benzineskannát emlegette a vége fele :W

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#40695) tomcsi23 válasza TaaT (#40694) üzenetére


tomcsi23
veterán

Tud olcsón benzint? ;]

Biztosítéktábla?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#40696) VR6-Fan válasza TaaT (#40694) üzenetére


VR6-Fan
veterán

itt a jó idő, menne csajozni :DDD

úgy néz ki meg van idei hatalmas terve a 13-as dizájnra :B

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#40697) Balupapa


Balupapa
senior tag

"eállítom a motort kihúzom a kulcsot nem kapcsol fel a beltér világítás sem "

ilyet nekema kkor csinalt ha nem volt rendesen összekötve a fejegység.

lapcsolt 12v-ot adtál neki? gyujtasra bekapcsolodik, és ha kihuzod OFF?

_-=*WheelWhores*=-_

(#40698) Mágus2 válasza m4rc! (#40680) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szia, azt honnan tudjuk, hogy milyen motor van az octaviadban?
Ha mondanál egy motor kódot, vagy legalább hengerűrtartalmat, az sokat segítene. :B

A 4. henger mindig a váltónál van. Kocsival szemben állva jobb szélső.

Taat: mondanám, hogy kattan-e a zár, amikor kihúzod a kulcsot, de nem mindenki olyan kattant, hogy ezt beállítsa magának. Láttam már olyat, hogy a gyújtáskapcsoló szorult. Ilyenkor ha csak simán kivette az ember a kulcsot, nem kapcsolta a belső világítást. wd 40 ment a zárba, azóta sem panaszkodott az illető.

[ Szerkesztve ]

(#40699) TaaT válasza tomcsi23 (#40695) üzenetére


TaaT
veterán

Már nagyon késő volt így nem kezdtük el bogarászni a táblát.

VR6-Fan: max nagy szervizt tervezek idénre, semmi többet.

Balupapa: "kapcsolt 12v-ot adtál neki? gyujtasra bekapcsolodik, és ha kihuzod OFF?"

Igen és az elején még így működött, aztán egyszercsak nem volt kapcsolt 12V :(((

Give them hell Ukraine!

(#40700) Mágus2 válasza TaaT (#40699) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az akksin nézd át a azt a pár biztosítékot. Ha a gyújtás működik, akkor a kapcsoló jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.