Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#215851) focvis válasza pit stop (#215850) üzenetére


focvis
veterán

Nem nekem kell, pályanapra kötelező viselet - ugyanakkor én nem tervezek ilyen eseményen résztvenni.

2. mondatod -> pontosan. 🤗 bár jobb lett volna fokozatosan.

(#215852) VGYke válasza focvis (#215838) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod! Mivel a bicska indítókulcs "nyelve" kitört a házból és ezért szállították el, valamint egy bevásárlóközpontban a haladási irányra merőlegesen, 2 autó között parkolt az autó, van esély arra, hogy a kormányzár be volt kapcsolva...
Emiatt vajon nem kezdeményezhetnék valahol valamit :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#215853) focvis válasza VGYke (#215852) üzenetére


focvis
veterán

Kezdeményezhetsz, de:
- nem tudod hitelt érdemlően bizonyítani, hogy ettől ment el a futómű,
- vagy aláírtad, hogy vállalod a következményeket,
- vagy azt mondják, máshogy nem lehetett feltenni a trélerre.

A saját idegeid védelmében, hagynám a fenébe.
(szvsz)

(#215854) Corsa02 válasza grizlisandor (#215823) üzenetére


Corsa02
őstag

Na megnéztem. Nem cserélhető, nem is hozza hozzá külön, csak egyben.
Nézd --> [kép]

The Truth Is Out There --->

(#215855) szabzoltan1 válasza Benny89 (#215847) üzenetére


szabzoltan1
csendes tag

Esetleg nézd meg a féket.
Én egy golf3-al jártam igy. Több szerelőnél jártam, már annyira zavart, hogy a kormányt úgy állitottam be hogy egyenessen áljon. 🤪
Aztán láss csodát az egyik sufniban dolgozó szaki megnézte és a bal első fék fogott egy picit. Javitás után minden jó lett. Csak kicsit bántott a sok felesleges pénzkidobás.

(#215856) grizlisandor válasza Corsa02 (#215854) üzenetére


grizlisandor
addikt

Köszi és ennek az egész egység cseréjéről a VAG nem rendelkezik?

Hondáék is zsiványok, CR-Z-nél kapható külön szűrő, 110 ezer kilométernél is elég sok lekvárt felfogott CR-V-nél meg mindenestül csere és 100-120 ezer kilométereként ajánlott a csere.

(#215857) simonjoe válasza tibbike01 (#215845) üzenetére


simonjoe
senior tag

Di-Fer Érd, ide szoktam vinni műszakira és utána ott állítják a futóművet is. Talán egy éve cseréltek egy High-Tech rendszerre, állítólag kevés ilyen pad van egész Magyarországon. Nekem jók a tapasztalataim velük, ezért merem ajánlani Őket.

Joe

(#215858) Corsa02 válasza grizlisandor (#215856) üzenetére


Corsa02
őstag

Nem találtam semmit erről. Nincs megadva, előírva sehol. Se ELSA, se ETKA, semmi.

The Truth Is Out There --->

(#215859) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Csatlakozom a topikhoz, most már hivatalosan is.
Golf 7 Variant, 1.5 tsi 150Le, manuál, 2019 novemberi gyártás, 40e km.
Első tulajtól hoztam el Németországból. Highline, R-line külső optikával, de ültetés nélkül szerencsére. Egyedileg rendelt és extrázott volt az autó, ezért kicsit fura a felszereltsége, de végülis ami kell, benne van, semmi több. Külön öröm számomra, hogy 17-es és 16-os aluszettek vannak hozzá, népszerű (=olcsó) méretű gumikkal.
Egyedül a sávtartó asszisztenst és a tolatókamerát hiányolom, ezek még jók lettek volna. Utóbbin gondolkodom, hogy később beszereljem, 400Eur körül van a gyári szett.
Kényelmes, csendes, jól megy, jól fogyaszt, hűt-fűt, pont jó méretű, hibát eddig (1100km) nem tapasztaltam, egyelőre borzasztó szerencsés vételnek tartom. A Discover Media fejegység már túl is van egy frissítésen, patchelésen, App Connect és hangvezérlés aktiváláson.
Osztrák műszaki is megvolt, a vizsgabiztos is megdicsérte (végig ott lehettem, a fékpadon benne ültem, emelőn alámehettem, szóval megvolt a rendes átnézés is :D ). Bízom benne, hogy egy pár évig nem lesz vele sok gond. Eddig két olajcseréje volt kb 15 ezrenként. Tervezek egy cserét most 40e-nél, aztán marad a 10-ezres periódus.
Itt is szeretném megköszönni a topik VAG-os beépített emberének a segítségét a technikai kérdésekben, előzetes leinformálásban. A Vin-Info (Szigorúan UK domain-el) használatát is javaslom német autók esetében, mert baromi sok infót ad (többek között részletes felszereltséget, PR kódokkal együtt), korrekt áron.
Pár kép (Sorry a koszért, egy komolyabb takarítás még hátravan): Drive link

Egy technikai kérdésem is akad: 1db usb csati van a váltó előtti rekeszben (aux-in nincs, de nem is hiányzik). Féltem tőle, hogy a Carplay nem fog vele menni, de meglepetésemre az is működött az aktiválás után. Viszont annyi problémám van, hogy gyengén tölt. A 9 órás hazaúton kvázi lemerült a telefonom miközben ment róla a Waze, szinten tartani sem tudta. Ezzel mit lehetne kezdeni? Jó lenne, ha Android Auto használat közben töltődne is.

.

(#215860) VGYke válasza focvis (#215853) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm szépen! Igazad lehet ..., megszívtam :O

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#215861) rasotamas


rasotamas
veterán

Volt a multkor téma, hogy melyik DSG jó, melyik nem, hogyan nem szabad használni, hogyan lehet kímélni, egy dologra nem tért ki senki, és most megkérdezném:
Szabad-e használni a Coasting (vitorlázó) funkciót? Okoz-e megnövekedett kopást? Szépen revmatchel-e hozzá? Jelent-e üzemanyag megtakarítást?

Azt gyanítom, a gyári D programmal ami baromi alacsonyan tartja a fordulatszámot 100-ig nem sokat számít, autópályatempónál, 130+ -nál jelentősen eltávolodva a 2000 fordulattól már lehet, hogy a belső súrlódások nagyobbak az alapjárati fogyasztásnál, így számíthat.
Illetve mivel nekem át van mappelve a váltási pontok, pl 3-mas csak majdnem 2300-nál vált el, nálam számíthat minden tempónál, de mikor próbálgattam pár decinél többet nemigen éreztem rajta.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#215862) ArthurShelby válasza 426os (#215859) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Gratulálok hozzá! :C
Fekete, vagy sötétkék színű?

Nálam ilyen gond nincs az usb-vel, gyorstölti a telefonom. Inkább az android auto szakadozik néha.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#215863) BigBlackDog válasza rasotamas (#215861) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Csak a vitorlázást hogyan tudod kikapcsolni? Start-stop kikapcsolással?

Nálam 60e km környékén volt nagyon ritkán furcsa rántás, mikor visszatért vitorlázóból enyhe fékezés közben. Azóta sűrűsödött, de még megszokható (számomra).

(#215864) Corsa02 válasza 426os (#215859) üzenetére


Corsa02
őstag

:) ;-)

Próbáld másik kábellel, Audival jártam így, ott egy másik kábel megoldotta.

The Truth Is Out There --->

(#215865) rasotamas válasza BigBlackDog (#215863) üzenetére


rasotamas
veterán

A menüben kapcsolható, a settings fülön, ahol pl az órát lehet beállítani, meg ilyenek.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#215866) Lacess válasza 426os (#215859) üzenetére


Lacess
tag

Gratula hozzá! Nagyon jól néz ki.
Az R-Line optika nagyon sokat dob a Golfon, bár a tiéden a fekete szín kicsit "elrejti", sajnos.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#215867) 426os válasza ArthurShelby (#215862) üzenetére


426os
őstag

Fekete (Deep Black Pearl). Nem nagyon akartam fekete autót, de ez lett. Amikor lemosom, 5 percig szép :)

Corsa02: Van benne valami, mert azzal a kábellel az AA sem ment, csak a másikkal, amit itthon a Roidmivel bedobtam, hogy tudjak tölteni. Na majd kipróbálom újra ha hosszabb útra megyek.

Lacess: Volt egy fehér is anno, amiről lemaradtam, annak a belseje is R-line volt. Az jobban tetszett, de azzal vígasztalom magam, hogy erre valószínűleg jobban vigyázott az előző gazdája.

[ Szerkesztve ]

.

(#215868) bitpork válasza Lacess (#215866) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Haló!
Csak én vagyok vak, vagy nem látom amit te?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#215869) Mágus2 válasza bitpork (#215868) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:DDD

(#215870) Lacess válasza bitpork (#215868) üzenetére


Lacess
tag

Mágus hsz.-e kellett, hogy én megértsem a kérdést, te pedig megkapd a választ. :DDD :C

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#215871) focvis válasza 426os (#215859) üzenetére


focvis
veterán

Gratulálok, pofás jószág!

Ha másik kábellel sem elegendő a töltés, akkor mindjárt linkelem a szükséges alkatrészt, azzal bivaly (az én autómban túl erős is az ízlésemnek, nem szeretem agyig tölteni a telót).

Szerk:
Innen [link] , elég ez: [kép] , cikkszáma: 5Q0035726E
Viszont! Enélkül nem menne a Carplay, csak a menüben jelezné. Az AA megy a gyengébbel is.
Van hozzá YouTube, 15 perc s.k. cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#215872) MunezXBK válasza 426os (#215859) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sávtartó aktiválható utólag is, ha van benne kamera.

(#215873) Lacess válasza focvis (#215871) üzenetére


Lacess
tag

Szerintem! abban az autóban már az újabb van gyárilag. Inkább a kábel gyanús.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#215874) hun005a


hun005a
tag

Fabia 1.4 16V BBZ motor
Megállt, nem indul
P301 kódot ki tudtam olvasni.
Mivel kezdjem,hol kell elindulni
köszönöm

(#215875) 426os válasza focvis (#215871) üzenetére


426os
őstag

Köszi! Gyanús, hogy a kábel lesz, de hosszabb útra, ahol igazán tesztelni tudom, szerintem 2 héten belül nem megyek. Majd kiderül, addig backupnak ott a jó öreg Roidmi.

Munez: Csak a kisebbik kamera van benne a refi kapcsolgatáshoz.
Az asszisztensek közül az adaptív tempomat van még front assist-el. Hasznos cucc az ACC, de én manuálisan sokkal finomabban és kevesebb fékezéssel szoktam vezetni, annyira nem élem. DSG-vel valósznűleg jobban használható lenne.

.

(#215876) focvis válasza Lacess (#215873) üzenetére


focvis
veterán

Ha Te mondod, akkor valószínűleg úgy lesz. (B tervnek marad az AliExpress, feleslegesen ne cserélje. 🤗)

(#215877) MunezXBK válasza 426os (#215875) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem a sávtartó aktív volt, a refikapcsolgatás nem.

Amúgy nem sok mindenre jó a sávtartó.

(#215878) 426os válasza MunezXBK (#215877) üzenetére


426os
őstag

Én hasznosnak tartom, HA jól működik. Vag autókban elégedett voltam vele, Hyundai-ban első dolgom volt kikapcsolni.

.

(#215879) Corsa02 válasza 426os (#215878) üzenetére


Corsa02
őstag

Nekem Skoda-ban meglepően jól működik, én szeretem.

The Truth Is Out There --->

(#215880) Qru válasza tibbike01 (#215845) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pátkai

#nincsbennetarcsi

(#215881) Qru válasza VGYke (#215860) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ebben a szakmaban is sok a pek/hozza nem erto. Ilyenkor ala kene zsamolyozni es ugy feltenni a kocsit a platora...

#nincsbennetarcsi

(#215882) Qru válasza Corsa02 (#215879) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekunk is a Superb-ben, autopalyan sokat hasznaltam. Vt hogy 200 km-t is letoltam pedal es kormanyerintes nelkul.

#nincsbennetarcsi

(#215883) rbalint88 válasza 426os (#215859) üzenetére


rbalint88
addikt

Gratula, fain verda! :C En vennek hozza egy AAwirelesst es ha kell, akkor egy minosegi szivargyujtosrol toltenem :R Engem zavar, hogy szuksegtelenul melegszik, az auto usbje tul erosen/kevesbe okosan tolti.

(#215884) 426os válasza rbalint88 (#215883) üzenetére


426os
őstag

Gondolkodom rajta, főleg mivel nekem droidos, asszonynak meg almás telefonja van, szóval 1 usb-vel amúgy is cserélgetni kéne a kábelt néha.
Rendeltem hátra USB csatit, de az majd a gyerekkel utazáshoz lesz jó, elől ülve macerás lenne oda dugdosni a töltőkábelt.

.

(#215885) focvis válasza 426os (#215884) üzenetére


focvis
veterán

Szifonnal összedugva elindult a Carplay? Ez esetben nem kell cserélni az USB-t amit este linkeltem. A kábel lesz a hunyó.

AAWireless jó, mindkét autóba vettem, újabban megy rajta béta verzióban a CP. Nem próbáltam személyesen. https://www.aawireless.io/firmware-changelog

(#215886) TayRol válasza 426os (#215859) üzenetére


TayRol
veterán

2018. márciusi volt nekem, újonnan vettem ugyan ilyen fejegységgel, és csak a gyári kábellel volt hajlandó normálisan bármit is tölteni.

(#215887) 426os válasza TayRol (#215886) üzenetére


426os
őstag

Egy másik random (1,5 méteres) kábellel ment az AA, illetve azzal a töltés is oké volt szivargyújtós töltóvel.
A CP is elindult gyári Apple kábellel, szóval van MFI chip a mostani csatiban. A hangvezérlés is jól működött Sirivel (asszonypajti örülni fog) meg Google-al is (aktiválás óta az autóval magával is megy, csak az előző kettőhöz hasonlítva elég buta).
99% hogy az először használt (azt gondoltam, hogy a telefonom gyári kábele) madzag volt rossz. Igazi teszt később lesz, még nincs napi használatban az autó, mert melóba járni a Bravo-t nyúzom, amíg megvan. Köszi a brainstormingot mindenkinek :R

.

(#215888) Figur10


Figur10
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy 2013-as Volkswagen Jetta 1.6 CR TDI manuális váltóval.
Szeretnék váltóolajat cserélni.
De nem találok pontos infót. Milyen cikszámú olajat kellene vennem, és mennyit?
Segitseget előre is köszönöm szépen.

(#215889) Asbee válasza Figur10 (#215888) üzenetére


Asbee
veterán

Alvázszám vagy váltókód nélkül nehéz lesz.

(#215890) Figur10 válasza Asbee (#215889) üzenetére


Figur10
tag

Szia!
Az alvázszám: WVWZZZ16ZCM143805
Sajnos váltókódot nem tudom. A váltokódt a Váltó melyik részén keresem?
Köszönöm szépen a segítséget.

(#215891) 1stVikman válasza hun005a (#215874) üzenetére


1stVikman
senior tag

Egyes hengerben valószínűleg elhalt a trafó.
Először felcserélném bármelyik hengerrel, hogy vándorol - e a hiba. Ha igen, akkor trafó, ha nem, akkor ugyanez a csere gyertyával.
Maga a szerelés egyszerű, mindjárt megkeresem hozzá a leírást.
Meg is van, saját szerzet :
[link]

(#215892) Mágus2 válasza hun005a (#215874) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nekem ez tápszivattyú problémának tűnik.

Járna 3 hengerrel is, de ez a hibakód arra utal, hogy nem kap üzemanyagot a motor.

(#215893) molnarpeter válasza Figur10 (#215888) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Forgalmi/alvázszám alapján kérdezz rá márkaker alkatrészes emberénél, 100% tudni fogják a cikkszámot és mennyiséget. Meg is veheted ott egyből.

(#215894) Figur10 válasza molnarpeter (#215893) üzenetére


Figur10
tag

Szia!
Köszönöm szépen, ha járok kereskedés felé megpróbálom .:R

[ Szerkesztve ]

(#215895) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

Polo 9N-em van és van egy hibája, amely okára nem tudok rájönni. Az első ajtók alján van egy kis lámpa de ez csak a jobb első ajtó nyitására kapcsol fel a bal első ajtóra nem, továbbá ha égve hagyom a fényszórót és kinyitom az ajtót akkor nem sípol, hogy figyelmeztessen, de nagyon ritkán már előfordult, hogy igen szóval tudnia kéne mindig. Viszont a központi zár jó, az óracsoporton megjelenik hogy valamelyik ajtó nyitva van ha kinyitom a bal elsőt valamint az utastér lámpa is megfelelően ki-be kapcsol. Szóval tudnia kell a kocsinak, hogy nyitva van-e az ajtó de így viszont nem értem, hogy a kis lámpákat miért nem kapcsolja plusz a fényszóróra miért nem sípol. (Ami a hangot kiadja az működik, mert ha megpróbálok behúzott kézifékkel menni akkor arra hamar ad hangjelzést.)
Valaki találkozott már hasonlóval?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#215896) gippazoid válasza Simi37 (#215895) üzenetére


gippazoid
senior tag

Elsőre ez ajtózárba épített mikrokapcsoló problémának tűnik (klasszikus).

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#215897) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Sajnos "valamiért" tegnap délután és ma reggel között letört a jobb tükröm, ahol behajlik, ott le lehet venni és lötyög. Szétszedtem, és sajna nem javítható, házilag legalábbis és az autón lévő részre pedig nincs külön cikkszám.
Skoda Octavia 1u2 2006, fűthető és állítható, cikkszám: 1U1 857 502 CL GRU, színkód 9102
Lehetőségeim:
-bontott színazonos
-bontott+festés
-valamilyen utángyártott+festés
gyári+festés
esetleg ezek valamelyike, és a törött gyáriból összerakom (elvileg a burkolat levehető, tehát a szín megmarad.
Ki mit javasol?
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#215898) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Továbbra is keresek megbízható helyeket alábbiakra:
1.) Vonóhorog vásárlás
2.) Vonóhorog telepítés
2.) Autó fóliázás (átlátszó, védelem gyanánt)

Tudtok ajánlani?
Prioritás: BP környéke, de meghallgatok mást is!

Köszönettel.

(#215899) simonjoe válasza zsoltip (#215898) üzenetére


simonjoe
senior tag

- vonohorog-bolt.hu
- antalteam.hu, a barátom autójára (Hyundai i40) ők szerelték fel, és mindent intéztek, még a vizsgáztatást is. Nem találtam benne kivetnivalót.
- minden automat a thomifolia.hu csinálta, részemről csalódásmentes

Joe

(#215900) daniel2121 válasza zsoltip (#215898) üzenetére


daniel2121
senior tag

Milyen autóra kellene neked vonóhorog? Csak ne elektromosat akarjál abban nem tudok segíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.