Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#213551) imyourfriend válasza vzsryl (#213540) üzenetére


imyourfriend
őstag

[link] ott van az csak beljebb kell lennie, arra a pöcökre van kötve a madzag ami kinyitja az ajtót, ha ez beragadt akkor nem lehet kinyitni egyikkel sem, ebben a videóban 2-3 perc körül magyarázza azt a részt.

(#213552) Mágus2 válasza vzsryl (#213534) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A golf 5-ben az a szép, hogy belülröl nem hozzáférhetö a zár. Nézz meg egy zárcserés videót, az ajtó mülsö lemezét levéve lehet csak hozzáférni a zárhoz. :(
[link]

[ Szerkesztve ]

(#213553) F_Zolee válasza Mágus2 (#213552) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ja, hogy ennyire elszúrták az előző generációhoz képest? :Y Kárpitot le lehet venni belülről, nem?

(#213554) Lacess válasza F_Zolee (#213553) üzenetére


Lacess
tag

Csak most kezdtem el olvasni, hát, innen szép nyerni...

Le lehet venni a kárpitot, bár az alsó csavar gyanús, hogy takarásban lesz. De teljesen mindegy, mivel belülről semmit nem fog tudni kezdeni vele. Nem is látszik a zár belülről.
Ahogy olvasom, a külső kilincs sem játszik már.

Nem tudom hol tart a kolléga, de ha még megvan a belső kárpit és kilincs, akkor érdemes megpróbálni a következőt: Motor beindít, mivel a külső kilincs már nincs partiban ezért kéne még egy ember aki kívülről ütögeti a zár környékét, eközben nyomkodni kellene a nyitás gombot belül, és mindeközben rángatni a belső kilincset (ha már nincs rajta a kárpit, akkor a bowdent) és nyomni az ajtót. Kicsit bonyolultnak tűnik, de így már kinyílt pár ajtó, ami Safe-ben maradt. Persze ha a külső kilincs nem lenne leoldva, akkor könnyebb lenne rángatni az ajtót. Amint egyszer kinyílik, be nem csukni többé amíg új zár bele nem kerül.
Esetleg még érdemes lenne ránézni az ajtóátvezető-kötegre. Megrángatni gombbal való nyitogatás közben. Lehet ott van megtörve a vezeték. Sajnos ezekben ez is hiba szokott lenni.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#213555) Qru válasza simonjoe (#213526) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2025 kell nekem, nem is olyan draga.

#nincsbennetarcsi

(#213556) vzsryl válasza Mágus2 (#213552) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Na, ezért mondta nekem apósom, hogy Golf V-nél csak kívülről lehet zárat cserélni.
Akkor flex? Ez a retesz nem fog már kinyílni az imádságtól.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#213557) enddav válasza vzsryl (#213534) üzenetére


enddav
aktív tag

Nekem is pont a bal hátsó nem nyílt a jettánál, autójavító csinálta meg, de tuti nem flexeltek, mintha belülről fértek volna hozzá és kapott új zárszerkezetet.

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#213558) szabonagyur válasza rasotamas (#213548) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha nem P-ben állítod le akkor talán csak a gyújtás marad rajta.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#213559) simonjoe válasza Qru (#213555) üzenetére


simonjoe
senior tag

Ha jó a forrás, elfogadható az árazás. Sajnos egy-két üzletre ez nem mondható el. Pont ma beszéltük a Zasszonnyal, h némely kereskedő nagyon pofátlan tud lenni. Kb. 8 évvel ezelőtt egy nagyobb kerékpáros teljesítménytúrán vettünk részt, Zalakaroson vitt keresztül az utunk. Fogytán volt a folyadékom, egy trafikban vettem egy fél literes neve nincs vizet, 1300HUF-ért. Amikor kijöttem, a döbbenetet látták az arcomon. Egyik társam bement, majd kis idő múlva hozott ki hat flakonnal, kezében a blokk amin 1200 volt a végösszeg! Mondom, ezt hogy?? Nála is bepróbálkozott a néni, mire közölte, h jó, 1300, de kér számlát az akkori APEH címére. Rögtön csak 200/db. lett. Míg élek nem felejtem el!!

Joe

(#213560) F_Zolee válasza vzsryl (#213556) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ilyen az ajtód? Mert alul is van csavar. :W [link]

(#213561) Qru válasza simonjoe (#213559) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Koszi ranezek majd mert lassan cseres lesz sztem.

#nincsbennetarcsi

(#213562) vzsryl válasza enddav (#213557) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Autójavító=autószerelő, vagy mire gondolsz pontosan?

F_Zolee: Ilyen. :K

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#213563) imyourfriend válasza simonjoe (#213559) üzenetére


imyourfriend
őstag

Hazai boltok, egységek, szupermárketek, szaküzletek árazása egy vicc. Kerekezéssel kapcsolatos már korábban nézegettem smart trainert ~300ezer körül. Elite termékei közül, nem tűnnek rossznak Olasz gyártóhoz mérten.. két trainer jött szóba az egyik Elite Suito, másik Elite Direto xr-t. Előbbi valamivel olcsóbb mint 300k, Direto xr-t itthon 350-400k, Olaszból meghozva ebayen keresztül 2év garival 250ezer.. :N Itthon akciózva 275ezer :DDD

(#213564) simonjoe válasza imyourfriend (#213563) üzenetére


simonjoe
senior tag

Karácsonyra kaptam (intéztem magamnak) Edge 1040 solar-t. A Garmin-nál 318eHUF. Euronics, akció 225!!! :W Természetesen ott vettem meg, nem is egyet, kettőt. :D Az érdekessége, h a Garmin, a Navigate Kft. a beszállító. Én nagyobb értékű bringás, de már autós cuccokat is, rég nem veszek itthon. Vicc ami itt megy!

Joe

(#213565) F_Zolee válasza vzsryl (#213562) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor marad a kivárás. Nekem anno az anyós oldali zár fixen hidegebb időben csinálta, hogy nem nyitott. Nap közben amikor jó idő volt akkor még működött. Neked is kéne valami ilyesmi sámán kört futni. :D Valami melegebb helyet keríteni neki. Aztán próbálkozni. Egyáltalán hallani, hogy próbálná nyitni? Mert ha igen akkor lehet azt amit már említettek, hogy próbálni ütögetni a zár részt közben meg nyitogatni. Csak ez két emberes mutatvány így.

(#213566) chopin42 válasza chopin42 (#213352) üzenetére


chopin42
őstag

Üdv!
Octavia 1u2 tour, 2006, 1.4 bca, esedékes a termosztátcsere.
Alkatrész száma: 032121110B
Valószínű bárdiból lesz, az ünnepek és a sürgős beavatkozás végett.
Melyik gyártó? Gates pl 2x annyi, mint a többi.
és persze boldog új évet mindenkinek! :C

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#213567) F_Zolee válasza chopin42 (#213566) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hella amit a szerelőm ajánl még.

(#213568) Asbee válasza chopin42 (#213566) üzenetére


Asbee
veterán

wahler

(#213569) Benny89


Benny89
csendes tag

Sziasztok!

Elnézést kérek, ha nagyon offtopik, vagy már volt erről szó, de nem találtam infót sem az összefoglalóban, sem kereséssel.

Adott egy 2008-as évjáratú 5-ös Golf, BXE motorral. A budapesti szervizekkel való rossz tapasztalatok (és a műszaki végzettségem/érdeklődésem) miatt a kisebb munkákat én szoktam megcsinálni rajta, de jövőre várható két nagyobb és zsebbenyúlós téma, ami miatt az ajánlásaitokat szeretném kérni.

A B-oszlop alatt igencsak elkezdett rohadni mindkét oldalt a küszöb alja, ehhez korrekt és nem csillagászati áron dolgozó karosszérialakatost keresek. Ha valaki javíttatott már ilyet ennél a fantasztikus rozsdagenerátor karosszériánál, akkor kb. mennyi ennek a reális javítása? Fényezés nem fontos, nekem most annyi a lényeg, hogy még 5-6 évig használni lehessen az autót.

Gyanús, hogy hamarosan kettőstömegűt is cserélni kell. Tudtok olyan maszekot/szerelőt/szervizt Budapesten (vagy környékén), aki Unix teljes ár + 150e magyar pénz áron vállalja ezt a melót? Régebben már cseréltem egy másik VW-en, Dunakeszin volt egy szerviz, akik relatíve olcsón megcsinálták ezt a munkát, de azóta ők is nagyon megdrágultak.
Igazából így lassan 8 év itt élés után jó lenne egy megbízható és nem drága szerelőt találni a kocsihoz, de eddig tényleg bárhova vittem, se az ár, se az elvégzett munka nem volt elfogadható.

Köszi előre is mindenkinek és BUÉK!

(#213570) artiny


artiny
őstag

Android Auto hogyan tudnam mukodesre birni,hogy kabel nelkul is mukodjon ?
auto kodolassal ezt meg lehet oldani (a3 2020/12)

(#213571) MunezXBK válasza artiny (#213570) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Carplay-t lehet csak.

(#213572) 426os


426os
őstag

Pár kérdéssel jönnék még az autó keresésemmel kapcsolatban:
Azt lehet valahonnan tudni, hogy adott 1.5tsi motoros autó (pl alvázszám vagy gyártási dátum) alapján érintett volt-e a magas olajfogyasztás problémával? (2018-19 körüli gyártások, ha jól rémlik a korábbi hsz-ekból)
Holnap üléspróbázok pár típust, megnézek pár G7/G8-at és társaikat.
Van valami dátum, ami után gyártott Golf8-ak/Octavia4-ek már jobban ajánlhatók, stabilak elektronikailag? (annyit tudok, 2022-ben változott az infotainment rendszer hardveresen is).
Azt látom, hogy amennyit a keveset futott 2019/2020-as autókért kérnek, annyiért már vannak 2021-es, néha 2022-es kocsik is hasonló km futással. Szimpatikusabb a régi technika, de ha ugyanazért a pénzért egy 4 éves vagy 1-2 éves autó közül kell dönteni, már elgondolkodom, illetve a kínálat is nagyobb az újabb modellekből.

.

(#213573) Corsa02 válasza 426os (#213572) üzenetére


Corsa02
őstag

Ha küldesz alvázszámot privátban, akkor meg tudom nézni, hogy érintett volt-e a problémával.

Így van, 2022-től javult az Octavia és a Golf 8 is.

The Truth Is Out There --->

(#213574) 426os válasza Corsa02 (#213573) üzenetére


426os
őstag

Köszönöm, előfordulhat, hogy a közeljövőben élni fogok ezzel a lehetőséggel. :R

.

(#213575) Csaby25


Csaby25
senior tag

B.Ú.É.K.!
Golf VI, Golf VI Plus, Audi A3(8P facelift), ezeknek kisebb az utastere, mint az Octavia mk2 facelift-nek?
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#213576) Mágus2 válasza Csaby25 (#213575) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Sacc/kb egyformák belül.

(#213577) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Sziasztok! 2000-es évjáratú 1.6-os Sr borához milyen színű hűtőfolyadék kell?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#213578) Mágus2 válasza Rigormortiis (#213577) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

G12 vagy g12+. Ez mind rózsaszín.

(#213579) bbubby00


bbubby00
őstag

184lovas Leon motorszam helye kellene, merre keressem?!
Magas lasztikat hagyjatok otthon ;]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#213580) Lacess válasza bbubby00 (#213579) üzenetére


Lacess
tag

Legegyszerűbb a vezérműburkolaton, fehér, vonalkódos címke, "Motorkennbuchstaben *ABC 123 456* "

Vagy ha ez nincs meg/nem olvasható, akkor a motor és a váltó összeillesztésénél a motorblokkon, gravírozva/"beleütve".

[ Szerkesztve ]

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#213581) bbubby00 válasza Lacess (#213580) üzenetére


bbubby00
őstag

Koszi.
Tudom, h ez a vonalkod lenne az egyszerubb, de az nkh a gavirozottat szereti.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#213582) Corsa02 válasza bbubby00 (#213581) üzenetére


Corsa02
őstag

A motorblokk és hengerfej találkozásánál, ha jól emlékszem a 3-as hengernél.
Ott van egy erre kialakított felület ahova be van ütve.

The Truth Is Out There --->

(#213583) Csaby25 válasza Mágus2 (#213576) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi!
Megkérdeztem a Google Bard-ot :D
" Az első utasülés hátsó szélének és a vezetőülés hátsó szélének közötti távolság a Golf VI-nál 885 mm, a Golf VI Plusnál 900 mm, az Audi A3(8P facelift)-nél 890 mm, az Octavia mk2 faceliftnél pedig 940 mm. Ez azt jelenti, hogy az Octavia mk2 faceliftben a vezető és az első utas között több lábtér van.

A fejtér a Golf VI-nál 954 mm, a Golf VI Plusnál 970 mm, az Audi A3(8P facelift)-nél 960 mm, az Octavia mk2 faceliftnél pedig 990 mm. Ez azt jelenti, hogy az Octavia mk2 faceliftben a vezető és az utasok fejének több helye van.

Összességében az Octavia mk2 facelift tágasabb és kényelmesebb utasteret kínál, mint a Golf VI, a Golf VI Plus és az Audi A3(8P facelift."

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#213584) enddav


enddav
aktív tag

Focvis: Vettél az asszonynak is egy gti-t? = D
[link]

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#213585) Qru válasza enddav (#213584) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Drága kör vt. :D

#nincsbennetarcsi

(#213586) focvis válasza enddav (#213584) üzenetére


focvis
veterán

Eleve az övé a GTI. 🤫 (én csak tankolom, meg kihajtom belőle a benzint 🤗)

(#213587) Reggie0 válasza Qru (#213585) üzenetére


Reggie0
félisten

Ennyibol kijott volna a blokkolo is :)

(#213588) molnarpeter válasza bbubby00 (#213581) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jegyeztesd be a motorkódot, szám nélkül. Hosszú távon úgyis jobb úgy, bármi nyűg van akkor cserélhető a motor, stb... Nálunk minden importot így helyez forgalomba a helyi NKH. Szinte kivétel nélkül Motorazonosító adatot nem tartalmaz, típuskódja megállapított

(#213589) zolnagy


zolnagy
őstag

Elveszett a Seatunk bicskakulcsa. A pótkulcs, ami nem távirányítós megvan. Szerintetek tudnak másolni erről távirányítós bicskakulcsot valahol? Illetve ez milyen árban van kb?
Vagy érdemes komplett gyújtáskapcsolót venni? Azt fel kell tanítani az immobiliserhez?

(#213590) kleinguru válasza zolnagy (#213589) üzenetére


kleinguru
addikt

Másolnak kulcsot, az immo csipet is tudják másolni. Google ad találatot, ha rákeresel :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#213591) zolnagy válasza kleinguru (#213590) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi!
Találtam is itt helyben (Győr), de majd jövő héttől lesznek nyitva. Addig kibírom :)

(#213592) chopin42 válasza chopin42 (#213566) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm a tippeket (mindenkinek), ki lett cserélve és fél percen belül 90°C-on a mutató. Elég rég nyitva volt folyamatosan, mert nem rémlik, hogy mostanában ilyen hamar bemelegedett volna.
Viszont lenne egy (amatőr) kérdésem: Az 1.4 BCA direkt befecskendezéses, tehát érinti az ebből fakadó kokszosodás? Eddig úgy tudtam, hogy igen, de egy infó elbizonytalanított, pedig úgy látom, a befecskendezők a hengerfejbe mennek be.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#213593) Corsa02 válasza chopin42 (#213592) üzenetére


Corsa02
őstag

Nem közvetlen befecskendezéses, szívószelep elé fecskendez.

The Truth Is Out There --->

(#213594) chopin42 válasza Corsa02 (#213593) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#213595) bbubby00 válasza molnarpeter (#213588) üzenetére


bbubby00
őstag

Itt bekescsaban kodozni nem szeretnek, csak szamozni. :W

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#213596) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

VW Faceliftes Golf 7 Front Assist-nál a gyalogos figyelés hogy működik, honnan lehet tudni, hogy van-e egyáltalán?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#213597) ArthurShelby válasza =WiNTeR= (#213596) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Front assist alatt az adaptív tempomatot (acc=adaptive cruise control) érted?
Szerintem az a gyalogost nem érzékeli, mármint én úgy vettem észre a Batthyány-n.
Szerintem ez autókra lett kitalálva és nem gyalogosra. Én még nem mertem a kocsira hagyni a döntést.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#213598) gubabela válasza =WiNTeR= (#213596) üzenetére


gubabela
senior tag

Gyalogosérzékelés
A gyalogosfelismerés a városi vészfékezéssel ellátott Front Assist kiterjesztése. A jármű elején elhelyezett két érzékelő, a hűtőrácsban elhelyezett radar és a tükör talpában elhelyezett kamera segítségével a rendszer érzékeli a jármű előtti területet, és a rendszer határain belül regisztrálja, ha például egy gyalogos hirtelen az úttestre lép. Ekkor azonnal hang- és fényjelzés érkezik. Ha nincs fékezés, a rendszer fékrázással jelzi a kritikus távolságot, és egyúttal felkészül az esetleges vészfékezésre. Ha a vezető nem reagál, a rendszer automatikusan vészfékezést hajt végre a határain belül.
Nekem volt golfban és van a mostani touranba is, jól működik de ha jól tudom, akkor csak 40km/h- ig aktív.

(#213599) maximilian4


maximilian4
addikt

Sziasztok! Ilyet valahonnan be lehet szerezni (itthon)?


Maxi

(#213600) molnarpeter válasza maximilian4 (#213599) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Cikkszám alapján bármelyik VAG márkaker, Kauffer, TLX?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.