Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138151) K Norbi válasza Speeedfire (#138150) üzenetére


K Norbi
addikt

107.000Ft a műszerfal ki/be szerelés.. :U :Y

Jó vastagon fogott a tolluk! Párologtató Behr/Hella 8FV 351 210-541 való az autódba 30.000Ft Unix/Lángnál kedvezmény nélkül!

Pollenből Hengst aktívszenes 3600Ft
Milyen pollent raktak bele? Mann, Mahle mert az ára elég sok.

[ Szerkesztve ]

(#138152) molnarpeter válasza Speeedfire (#138150) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezt szomorúan hallom, nekünk a Golfot normálisan megcsinálták, pikk-pakk előkerült kapcsolási rajz, VAG-COM-mal pluszban kiolvasták az összes vezérlőt, bár nem volt olyan nagy a munka, hogy lehúzás szaga legyen, de nem védem őket :(

[ Szerkesztve ]

(#138153) bitpork válasza Speeedfire (#138150) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem ezt az "irreális" meg "drága" jelzőket akkor mondd rá ha magad is megcsináltad. Pl egy vezérléscserében mi kerül 100k+ munkadíjba egy ősöreg audin? Hát le kell bontani a teljes orrát, leszívni gázt fagyállót, spec szerszám stb
Mi van ha 2 vagy 3 embernek kellett dolgoznia rajta 3 v több órát h gyorsan készen legyen? Akkor is sok? Nem ismerem az autódat , de egy műsz@rfal ki be pakolás nem egy emberes és nem 10 perces meló szerintem.

Nem kötekedésből v bántás szándékával, de szerintem ha Te vállalkozó vagy és rólad mondanak ilyeneket a dolog hátterét nem ismerő emberek, valószínűleg nagyon megbántódsz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#138154) vond válasza vond (#138135) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Meg is vannak az akkufeszültségek: :)

Fél nap után nyugalmi állapotban: 13.06 V
Indításkor a legalacsonyabb fesz, ami bevillan: 11.2 V
Alapjárat alatt stabilan: 14.46 V
Alapjárat+fényszórók: 14.35 V
Leállítás után: 13.15 V
Pár perc múlva egy következő indítás után alapjárat alatt: 14.44 V

Ezek milyen értékek?

Fantomfogyasztó nincs, mivel a sorbakötött áramerősség mérés nulla Ampert mutatott. User error. :B Rámértem újra, ezúttal rendesen: Amikor összeérintem, akkor felugrik pár amperre, aztán pár másodpercig 0.03 A, majd beáll 0.001-re.
______________________

Na és akkor ami a legdurvább: újra működik a gázpedál, visszajött az erő, az alapjárat is stabil 1000 rpm. Kitolattunk a garázsból, meg vissza kétszer rendesen, és üresben pörgetve is ordít, mint a disznó. Érzésre kb. ugyanúgy működik az ótó, mint két nappal ezelőtt, az egész mizéria előtt. :Y

Na most akkor mi is van? :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#138155) do3om


do3om
addikt

Hamarosan kezdődik Mágusnak a 3. műszak (első a hivatalos, aztán otthon, most meg itt)
Majd beszámolunk k az 1.6 TDI porlasztó cseréről mi lett az eredmény, mire készüljenek a hasonló CR TDI tulajok (2.0 is érintett csak kevésbé)
Jó lenne ha már visszatérnék vele az utakra.

Epres desszert, már bekészítve nehogy elfogyjon az energiája :D

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#138156) diablo1984 válasza do3om (#138155) üzenetére


diablo1984
veterán

Cr tdi tulajként várom a fejleményeket! :K

(#138157) K Norbi válasza vond (#138154) üzenetére


K Norbi
addikt

Fantomfogyasztó nincs, mivel a sorbakötött áramerősség mérés nulla Ampert mutatott.

Olyan nincs hogy nincs, meg 0, kéne legyen valamennyi.
Jól állítottátok át azt a műszert? :D

[ Szerkesztve ]

(#138158) focvis válasza do3om (#138155) üzenetére


focvis
veterán

Hol van az az itt? :) Nálatok BAZ-ban, vagy SK-ban?

Kérdezd már meg lécci Mágit, hogy Golf 7-hez milyen szervizműszer kell, alkalomadtán van-e néki. Köszönöm, jó munkát Nektek!

Ma megvolt az olajcsere, a "szokásos" 31 ezerből márkaszervizben, eddig OK. :)
De olyan árajánlatot kaptam a 60 ezres inspekcióra, hogy lehet hagyom a fenébe a hátralévő 1 év garit, és megcsinálom maszekba'. (6300 km, ill. 42 nap múlva esedékes, addig kell kigondolnom.)

(#138159) K Norbi válasza focvis (#138158) üzenetére


K Norbi
addikt

De olyan árajánlatot kaptam a 60 ezres inspekcióra.

Mennyit mondtak és mikre?

[ Szerkesztve ]

(#138160) oszy


oszy
veterán

1c0-s komfortelektronikához keresek bicska kulcsot (3 gomboshoz)! Tudtok adni eBay linket bevált eladóhoz, termékhez? Leon 1M-hez kellene.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#138161) Danex válasza K Norbi (#138157) üzenetére


Danex
addikt

Valószínűleg nem, mert áramméréshez a kábelt is át kell dugni a mérőn nem elég csak átkapcsolni, ha nem tévedek.

(#138162) focvis válasza K Norbi (#138159) üzenetére


focvis
veterán

Fékkel, mobilitás garanciával 207. A fék még ráér 15-20 ezer km múlva is. (Több infó nincs.)

A levegőszűrőt szépen kicseréltem itthon, az először 90 ezer km-nél lenne esedékes. Nem, nincs fotóm róla. :)

A 10 (tíz) km-t futott friss olajról viszont van, természetesen Castrol.

[ Szerkesztve ]

(#138163) vond válasza K Norbi (#138157) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jogos, user error volt. :B Most rámértem újra, ezúttal rendesen: Amikor összeérintem, akkor felugrik pár amperre, aztán pár másodpercig 0.03 A, majd beáll 0.001-re.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#138164) Speeedfire válasza K Norbi (#138151) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Igen, azt sokkallom a legjobban. :K
Felhívtam 2 klímást is ma, mondtam, hogy belső párologatató csere. Árat kérnék rá 40-60e ft-ot mondtak rá. Illetve mágus szerint is sok. Azt nem tudom, hogy a 70k-ból, hogy lett 107k.

A párologtató, meg a filter a legkevesebb már. Gondolom mindegyikből a legolcsóbb... Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a 171k-ból a rágóravaló pénzt elrakták.


molnarpeter: Jaja világos. Ez van most. De egyre kevésbé szeretek itt bp-en autót szereltetni.


bitpork: Miért csináljam meg én, ha nem értek hozzá? A dupla árra, meg kérlek had használjam már a "drága" és az "irreális" jelzőket. Értem én, hogy sok munka és 2 ember is kellhet hozzá. Meg itt pesten drága az óradíj, na de ennyire? Vagy csak kifejezetten az örs könyékén, ahova a kékvérűek járnak?

Ha vállalkozó vagyok és ilyen árakon dolgozok, ilyen minőséggel akkor elég vastag a bőr rajta. :)


vond: Ezek teljesen jó értékek. Mondjuk üresen 13V felett érdekes, de lehet, hogy az akkud alapból ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#138165) bitpork válasza Speeedfire (#138164) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mihez mérten dupla? Volt ellenajánlatod? Akkor miért nem oda vitted? :U Ha nem volt akkor miért nem kérdeztél rá az elején h mekkora meló? Mágus2 hszét keresd vissza ahol leírja h egyedül 8 óra meló volt neki egy octi műsz@rfala.

Ha viszont te magad nem tudod megcsinálni, és nincs ajánlatod, akkor mi alapján mondod h drága? Nem értem. Ha én elviszem a kocsit injektoroshoz akkor a bevizsgálás 15/db + fa- szerelés nélkül! Most mondjam neki h barátom, vastagon fog a szemceruzád?

De mi van akkor ha a klímás nem is nyúlt hozzá hanem pl bérmunkával csináltatta? Vagy teszem azt nettó 7500 Ft órabér sok egy embernek (aminek ugye adók járulékok formájában elúszik a kétharmada)?

No , de nem akarok én kötekedni, csak nem értem. Biztos bennem a hiba :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#138166) do3om válasza focvis (#138158) üzenetére


do3om
addikt

Itt nálunk szokta, itt van minden ha valamit nem hozna.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#138167) tomcsi23 válasza focvis (#138162) üzenetére


tomcsi23
veterán

friss olaj na, akkor már lehet parkettázni? ;]

Speeedfire: az szép munkadíj. Mintha pohu-t látnám, bár ott ennyiből nem úsztad volna meg. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#138168) focvis válasza do3om (#138166) üzenetére


focvis
veterán

Köszi, jó munkát!

@tomcsi: elvileg. :)
Találkoztam azzal az Audi S3-mal a szerviznél, tegnap/ma vette meg egy srác 2,3-ért. Szvsz jó boltot csinált.

(#138169) tomcsi23 válasza focvis (#138168) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mondott róla valamit? :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#138170) Speeedfire válasza bitpork (#138165) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Minden kérdésedre leírtam már a választ itt. Felesleges tovább ragozni. :U


tomcsi23: Máris jobban érzem magam. ;]

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#138171) focvis válasza tomcsi23 (#138169) üzenetére


focvis
veterán

Örült neki. 1 G6 GTI-t cserélt le, kell a 4kerék, mert sokat jár városban, túl sok volt a powa' 2 kerékre. :D
Biztos szereti elrugni...

[ Szerkesztve ]

(#138172) Matthew válasza focvis (#138158) üzenetére


Matthew
senior tag

Szia!
31-ben benne volt az olaj is? Szabad kérdeznem, hogy melyik márkaszervizben csináltattad?

(#138173) do3om válasza focvis (#138158) üzenetére


do3om
addikt

Azt üzeni hogy biztosan van neki.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#138174) mikoljan válasza focvis (#138158) üzenetére


mikoljan
tag

Szia,

Ez az érdi márkaszervíz, amit pár héttel ezelőtt megírtál? Köszi!

- - - We Enter Into The Future - - -

(#138175) focvis válasza Matthew (#138172) üzenetére


focvis
veterán

6 liter olaj a Kauffertől 15 283; szerviz 15 893 Ft, olajszűrővel együtt. Bara Autóház, Érd.

@do3om: köszi!

@mikoljan: Yessss.

[ Szerkesztve ]

(#138176) Doki16 válasza focvis (#138175) üzenetére


Doki16
addikt

Hozott olajból megcsinaljak minden probléma nélkül? És rendesen vezetik tovább a szervizkönyvet?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#138177) Matthew válasza focvis (#138175) üzenetére


Matthew
senior tag

Ez rendes márkaszerviz lenne? Akkor gondolom Audit is lehetne vinni. Kértem árajánlatot egy-két márkaszerviztől olajcserére, hát elég érdekes ajánlatokat kaptam (36-38k, hozott olajjal).

(#138178) brumi1024 válasza Matthew (#138177) üzenetére


brumi1024
veterán

Erre én is kíváncsi lennék.

(#138179) focvis válasza Doki16 (#138176) üzenetére


focvis
veterán

Igen és igen.

@Matthew: Skoda kereskedés, Skoda és VW márkaszerviz, Audi márkaszervizjoguk nincs.
Ez csak olajcsere, kérte az autó; pecsételik; de nem a 30/60 ezres inspekció, ahol egyéb munkák is esedékesek.

[ Szerkesztve ]

(#138180) mikoljan válasza focvis (#138175) üzenetére


mikoljan
tag

Köszi!

Laikus kérdés: amennyiben garanciális az autó, akkor klímatöltésre, tisztításra is márkaszervízbe kell vinni a technikát?

- - - We Enter Into The Future - - -

(#138181) bitpork válasza Speeedfire (#138170) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hol? Mert amiket kérdeztem, arra nem találom :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#138182) Speeedfire válasza bitpork (#138181) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Mihez mérten dupla? Volt ellenajánlatod? Akkor miért nem oda vitted? :U Ha nem volt akkor miért nem kérdeztél rá az elején h mekkora meló? Mágus2 hszét keresd vissza ahol leírja h egyedül 8 óra meló volt neki egy octi műsz@rfala.
40-et mondtak az alkatrészre és a70-et a munkadíjra. Már emiatt is kicsit húztam a szám, de végül 108 lett belőle, hogy hogyan azt nem tudom.
A dupla úgy jött ki, hogy ma mérgemben telefonálgattam és 40-60k árakat mondtak. Mágus linkelte is a képet róla. Vágom, pont írt először az árakra, és mondta, hogy nem kis meló.

Ha viszont te magad nem tudod megcsinálni, és nincs ajánlatod, akkor mi alapján mondod h drága?
Erre válasz a fenti rész is szerintem.

De mi van akkor ha a klímás nem is nyúlt hozzá hanem pl bérmunkával csináltatta? Vagy teszem azt nettó 7500 Ft órabér sok egy embernek (aminek ugye adók járulékok formájában elúszik a kétharmada)?
Passz.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#138183) bitpork válasza Speeedfire (#138182) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Már jobban értem. Bár megértem amit írsz és amiért írod , teljesen máshogy látom :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#138184) Viperator


Viperator
őstag

Ugyanannál a biztosítónál vagyok több mint 10 éve, emelkedő díjak miatt van-e értelme váltani?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#138185) tomcsi23 válasza Viperator (#138184) üzenetére


tomcsi23
veterán

Alkusz oldalon skubizz rá. Pl [link].

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#138186) do3om válasza do3om (#138155) üzenetére


do3om
addikt

Nemrég indult haza. :R
Gyorsan elszalad az idő.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#138187) Mágus2 válasza do3om (#138186) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

3 nyúl, egy kis róka, egy nagy róka. meg vagy 8 őz.... És megint voltam Füzéren. :DDD

(#138188) szekra


szekra
őstag

Sziasztok! Egy kis tanácsot kérnék: meleg motornál elindulás után 1-esből 2-esbe, illetve 2-3 fokozat között néha (kb 10ből 1x) nem kapja el a fordulatot és ránt egy kicsit az autón. Foglalkozni kellene vele vagy csak rosszul váltok el? (kb 3000 körül). Illetve tavaly áprilisban cseréltem olajat, 90%-ban városban használom, de csak 6k km van a kocsiban olajcsere óta. Érdemes ledobni az olajat? Köszi!

polo 9n bby 2003 benzin

[ Szerkesztve ]

(#138189) diablo1984 válasza szekra (#138188) üzenetére


diablo1984
veterán

Mármint váltáskor nem találod a fokozatot, vagy kihagy a motor, vagy mi?
Olajat ha nem longlife periódust tolsz, akkor èvente illik cserèlni, ha longlife, akkor 2 èvente....

(#138190) Matthew válasza focvis (#138179) üzenetére


Matthew
senior tag

Értem, köszönöm, ez sajna nem jó hír.

@Mágus: az olajos kérdésemnek utána tudnál nézni? :B

[ Szerkesztve ]

(#138191) do3om válasza Mágus2 (#138187) üzenetére


do3om
addikt

Még ment a vár díszkivilágítása? Biztos tetszik ha mindig elugrasz megnézni. ;]

Mágus kicserélt 2db porlasztót, egyenlőre marad így. Üzemanyagban váltok OMV MM-re. Most van 1 porlasztóm ami még jó volt de kicseréltük, az tartalékba elteszem. Később még ránézünk mit mutat.


A szerelése nem volt bonyolult de elég pepecselős munka, szépen elment vele az a pár óra.
Minden cserénél légtelenített géppel, párat tekert csak az indító és be is röffent, aztán mindig próbaút. Attól féltünk hogy levegős marad és küzdeni fog egy darabig mire elkapja.

Akinek van 1.6 CR-TDI Skoda motorja az fényképezze már le nekem azt egyik befecskendező tetejét.
Erről kéne kép:
[link]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#138192) szekra válasza diablo1984 (#138189) üzenetére


szekra
őstag

Én megtalálom, jó a váltó, szinte 1 ujjal megy a fokozatba tétel és minimális a váltási időm, de ahogy felengedem a kuplungot megtorpan az autó mintha gondolkodna, hogy mit is kellene csinálnia. Olajat én is így olvastam, csak szép nagyon még a színe is, semmit nem evett meg belőle a motor 1 év alatt.

(#138193) Mágus2 válasza do3om (#138191) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nekem van ilyen kép is, de még ez is mosás előtt készült... ;)

[ Szerkesztve ]

(#138194) Mágus2 válasza Matthew (#138190) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szerinted volt rá időm? :N

diablo1984: Levennéd a skodád felső motor burkolatát és lefotóznád az egyik porlasztócsúcs tetejét, hogy látszodjon rajta az alkatrész szám?

[ Szerkesztve ]

(#138195) Qru válasza mikoljan (#138180) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell, az nem érinti a garanciát. Nyugodtan viheted tölteni/pucoltatni máshova is.

#nincsbennetarcsi

(#138196) diablo1984 válasza Mágus2 (#138194) üzenetére


diablo1984
veterán

Okès, nemsokára lövök róla egy kèpet!

(#138197) bitpork válasza Matthew (#138190) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

[link]

[link]

[link]

Bár ugye nem lenne rossz konkrét kódokkal keresni és nem varázsgömbözni motorkód alapján, amihez kell még akkor ELSA is :U Mennyiségeket ELSA hiányában nem tudok. Ezeket meg Te is meg tudtad volna keresni ;)

Mágus2 majd javítja ha rosszat kerestem ki.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#138198) Mágus2 válasza bitpork (#138197) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

[link]

Volt konkrét kód...ETS a difi, JMG a váltó.

(#138154) vond Az akksi saru levétel után magázoz tért, mert már rendesen fel van töltve az akksi. Figyelj oda, hogy ne maradjon rajta a világítás, szerintem nem lesz a pedállal gond. ;)

[ Szerkesztve ]

(#138199) bitpork válasza Mágus2 (#138198) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jaaa hogy még képet is kell nézni :DDD Májbed :R Ezért nem leszek én soha közösségépítő:

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#138200) K Norbi válasza bitpork (#138197) üzenetére


K Norbi
addikt

Szerintem ez a belevaló váltóolaj G 052 911A2 vagy ez G 052 532A2

Annyira nem tudtam kimenni belőle pontosan, mert hoz többet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.