Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) rob210 válasza Wiz Khalifa (#46149) üzenetére


rob210
Topikgazda

Vedd a KYB-et de csak levegőset .

Renault power

(#46152) Wiz Khalifa válasza rob210 (#46151) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Amit linkeltem az az nem?

Mert amit linkeltem arra az van írva hogy gáznyomásos de én azon kívül csak olajnyomásost ismerek ami most is van benne.

Egyébként nem tudom hogy az a fajta jó-e mert sok féle van és kép nincs egyiknél se. Én meg nem tudom milyen van benne.

Smoke some weed nigga!

(#46153) rob210 válasza Wiz Khalifa (#46152) üzenetére


rob210
Topikgazda

Két csöves gáznyomásos ez jó.
:R

Renault power

(#46154) Wiz Khalifa válasza rob210 (#46153) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor jól választok. :DDD

És mivel a listán ott a Thalia I 1.4-es benyás modell így biztos hogy nekem jó.

Szarul jött ki most hogy megadta magát az eleje de legalább tudom, a futóművel egy darabig nem lesz bajom. :)

Smoke some weed nigga!

(#46155) rob210 válasza Wiz Khalifa (#46154) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát most nekem is össze jövőben a dolgok halmaza.

A klíma feltöltésre vár, el ne kiabáljam az viszonylag olcsón megoldódni látszik.
De a hátsó híd az zsebbe nyúlós lesz. :(
De ha megleszek vele megint sokáig nem kell költeni a kis szekérre, legalábbis remélem.

Renault power

(#46156) Wiz Khalifa válasza rob210 (#46155) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nálam olyan hátsó híd problem nem lehet? az enyém más konstrukció? Mert ha nem akkor remélem az enyémnél az még nem cserés...

Smoke some weed nigga!

(#46157) rob210 válasza Wiz Khalifa (#46156) üzenetére


rob210
Topikgazda

A tied spirál rugós hátul is.

Renault power

(#46158) Wiz Khalifa válasza rob210 (#46157) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na hál istennek. :)

Akkor egy kis pozitívum is van a kocsiba most. :)

Smoke some weed nigga!

(#46159) speedydb23


speedydb23
senior tag

Addig örüljetek amíg nem kezd el az immobiliser sz*patni. ;]

Ma reggel szokásos boltba mentem reggeliért, eddig semmi extra nincs a történetben, de kijöttem és mentem volna tovább melóba, erre megint letiltott az immo, és ott tököltem a parkolóban vagy 5 percet mire nagy kegyesen hajlandó volt elindulni az imádott Cliom.

A legrosszabb ebben a hibában, hogy brutál zsebbenyúlós lenne kideríteni, hogy mi a baja... Találgatni lehetne, de az is drága mulatság, hogy sorban kezdem a lehetséges hiba okozókat javítgatni, amiből azért akad bőven...

[ Szerkesztve ]

(#46160) Wiz Khalifa válasza speedydb23 (#46159) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nálam meg van piszkálva így nem is megy az immo. :DDD

Nem tudom miért van megpiszkálva de meg van és a visszajelző mindig villog ha meg a kocsi ha áll, stb...

Smoke some weed nigga!

(#46161) WunderKinder válasza Cane (#46124) üzenetére


WunderKinder
tag

Összevásároltam a fél ebayt/aliexpresst. Nálam egyik se volt jó, de már az összes haver kocsijába jutott ledes helyzetjelző az én próbálkozásaimból. Kipróbáltam mindenféle "canbus error free", "canbus compatible" ledet, még egy olyat is amit kimondottan Renault Laguna-hoz írtak (drága volt mondjuk, de a pénzt visszaadták legalább).
Ja és az Osram Canbus Control Unit sem volt jó...
De ez csak a beszédszintetizátorosokra vonatkozik, a többibe jók voltak a canbusos ledek is.

(#46162) WunderKinder válasza Cane (#46150) üzenetére


WunderKinder
tag

Volt mindkettő, érintkezett rendesen, nem ez volt a gond.

(#46163) feco6512


feco6512
tag

Sziaztok tudnátok segíteni abban a Break és a Grandtour között mi a különbség?egy kollégám venné neki kellene köszi

(#46164) Josi válasza feco6512 (#46163) üzenetére


Josi
aktív tag

A régebbi kombikat hivták Breaknek, az újabbak pedig a Grandtour.
Ha jól Tudom M II-től van a GT.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#46165) Skizz válasza rob210 (#46151) üzenetére


Skizz
addikt

Mi a baj az olajos csillapítókkal?

(#46166) Skizz


Skizz
addikt

És mi a baj a bilsteinekkel? :F

(#46167) Wiz Khalifa válasza Skizz (#46165) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Gondolom az hogy ha elpukkan mint az enyém akkor kuka, a gázost meg azért lehet után tölteni is ha elmegy a gáz belőle.

Meg gondolom jobban bírja a strapát mint az olajos főleg azért a magyar utakon fontos szerintem ez a szempont. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#46168) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok. Van egy 2003-as Megane II-esem. 1.4 16v. Nehezen veszi a kettest, sokszor úgy kell erővel betépni. Ilyenkor hallik valami koppanás is. A többi sebességet veszi normálisan. Álló helyzetben könnyen kettesbe rakható, csak menet közben csinálja. Szinkrongyűrű vagy mi okozhatja?

Syd2012: Milyen költségre számítsak? Ha nem csináltatom meg egyre rosszabb lesz?

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#46169) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Ehez a Scenic-hez jobban áll az arany árnyalat mint a kékesebb. Bár szép ott mind a kettő. :)

(#46168) Sanyi19:
Én szinkrongyűrűre tippelnék.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#46170) Skizz válasza Wiz Khalifa (#46167) üzenetére


Skizz
addikt

Szerintem felújítószett van az olajoshoz is. De utánaolvastam, már értem. Csak azt nem, hogy mi a baj a Bilsteinnel? :F

#46169: de mit rázhat azokon a felniken...

[ Szerkesztve ]

(#46171) Wiz Khalifa válasza Skizz (#46170) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Miért mi a baj azokkal a felnikkel? :)

Amúgy mit olvastál? Mert én nem olvastam utána amúgy csak gondoltam. :)

Smoke some weed nigga!

(#46172) Skizz válasza Wiz Khalifa (#46171) üzenetére


Skizz
addikt

Hogy ránézésre van rajta kb. /45-ös gumi. :D

Komoly igénybevételnél a gázos csillapító olaja nem melegszik fel, nem habzik, tehát több benne a tartalék. Hogy ehhez milyen körülmények kellenek, hogy tapasztaljuk is, nemtom, de azért pár utat tudnék ajánlani erre fele...

(#46173) Wiz Khalifa válasza Skizz (#46172) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Majd holnap lefotózom az utcánk. Ha ez nincs a komoly igénybevételek között akkor semmi sem. :DDD

Pár éve már jobb amióta valami fostos homokkal beszórták az olyan mély gödröket hogy a kocsi elsüllyed benne de most is annyi a kátyú hogy akár merre kerülgetem, repülő kocsi viseli el esetleg.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#46174) Pecc válasza Skizz (#46170) üzenetére


Pecc
őstag

Konkrétan nekem a BI19-061252 típussal van gondom. Bárdiból való, nem tudom, lehet selejtet kaptam, fogalmam sincs. Lentebb került az autó segge, mint az ezer éves gyári elf@sott gátlókkal, keményebb lett sokkal, illetve azóta recsegő ropogó hang jön hátulról apró úthibáknál állandóan, meg nem szűnően kis sebességnél. Illetve feco6512 fórumtársunknak is baja volt ezekkel, ugyanonnan ugyanolyan típussal, el is adta őket.

(#46175) Skizz válasza Pecc (#46174) üzenetére


Skizz
addikt

Hmm... fura.

Az én Cliomra a bárdi azt hozza fel, hogy Monroe a gyári, nem KYB. Az létezik? Mondjuk Sachsot kell venni, azt cső. :D

(#46176) feco6512 válasza Pecc (#46174) üzenetére


feco6512
tag

Szia söt a fiam is ezt tipus számut tette a Mazdájába három nap után cserelte vissza Kybre egyszerüen majd szét szakadt az autó olyan volt mintha le lett volna ültetve szintén Bárdis volt!

(#46177) Pecc válasza Skizz (#46175) üzenetére


Pecc
őstag

Lehet az is gyári, ki tudja. Van amelyik suzukinak is monroe a gyári. Enyémen APA-KYB volt a felirat ami benne volt.

feco6512 - En még használom, nem tudom meddig viselem el de akkor repül a hátuljából. Lehet majd amikor az elsőket kell cserélni hátsót is veszek megint, máshonnan :)

[ Szerkesztve ]

(#46178) gooool


gooool
őstag

mycso és rob!

Az első hsz-be ha megoldható, akkor ezzel a képpel jelentkeznék. :)
Végre sikerült egy jobb képet lőnöm, bár nappal szemben, de oda se neki. :D

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#46179) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Lambda szondára van valami módszer, hogy ellenőrizhető legyen, jól működik-e vagy sem?

(#46181) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

mi a vèlemenyetek
errol
az autorol, motorrol? csaladi autonak
lenne http://m.hasznaltauto.hu/auto/renault/kangoo/renault_kangoo_1.2_16v_kaleido_klimatoloajto-10518923

(#46182) Wiz Khalifa válasza DuDieHUN (#46181) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szép a színe. :)

De szerintem az az 1.2-es motor megdöglik ha benyomatja az ember a klímát, főleg ha mondjuk 5 személy megy + csomagok.

Smoke some weed nigga!

(#46183) DuDieHUN válasza Wiz Khalifa (#46182) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

igen, ettől félek én is

(#46184) Wiz Khalifa válasza DuDieHUN (#46183) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem tudom amúgy egy "haszonautó" szerű járgányba miért tesznek 1.2-es motort. Én alapnak tartanám az 1.4 16V-t. És a felett csak.

Az én Thaliamba 1.4 8V van de amikor színültig rakom a csomagtartót és 5 ember utazik benne (személyenként mondjuk 65kg) akkor pl egy kicsit meredekebb helyre nekem már kicsit nehézkesen megy fel. Fel megy de hallani meg érezni hogy a motornak nem igen tetszik.

Szóval akkor el bírom képzelni hogy a Kangoo-ba mit kezd az 1.2-es motor főleg ha az ember a klímát is nyomatja.

Smoke some weed nigga!

(#46185) rob210 válasza Wiz Khalifa (#46184) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát mapaság vannak furcsa konstrukciók egyre kisebb motorok agyon elektronizálva meg szét turbózva.

Egy szóval teljesítményre hozzák a régi szívókat sőt... De tartósságról nem beszélhetünk.
Jelen esetben a kangoo ezzel a motorral nagyon alul motorizált nem javaslom, csak az alföldre :D

Renault power

(#46186) eTrade válasza AthlonXP (#46179) üzenetére


eTrade
tag

Ha sokszor torpan a kocsi, nem akar megindulni/gyorsulni és sokat is fogyaszt, akkor esélyes hogy lambda hiba lesz. De a diag ad biztos választ a kérdésre, hogy jól működik-e.

Renault diagnosztika tudomásom szerint monitorozza a lamda szonda értékeket. Itt a fórumtagok között mintha valakinek lenne ilyen diag-ja, csak nem emlékszem hogy kinek.

(#46187) Wiz Khalifa válasza rob210 (#46185) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát jah. :)

MÁS:
Pár vidi nézése meg ilyen olyan tudással kicseréltük bátyámmal a bal trapéz gömbfejet hogy a drágaságom hazahúzzuk Miskolcra. :) Jelentem a lengőkarok sokkal jobb állapotban vannak mint gondoltam, egy szem rozsda sincs rajtuk. A másik oldalra is veszek holnap trapéz gömbfejet, és utána majd egybe megveszem a 4db szilentet, és a két gumiharangot. A féltengelynek nem lett semmi baja sem, tökéletes állapotban van csak a gumit kell ráhúzni újra és rendben lesz a váltónál. :)

Trapéz gömbfejet FEBI-t tudtam venni, úgy halottam az jó fajta, német cucc. Jól választottam?

Illetve kérdés hogy a féltengely végére ahol nekem a gumiharang cserés oda ugye ez jó igaz? [link]

Illetve szilentnek ezeket néztem ki a lengőkarba. [link]

Ezek ugye nekem megfelelőek?

A motortérbe nem látom sehol a címkét hogy milyen váltóolaj kéne nekem. Hol is lenne pontosan?

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#46188) rob210 válasza Wiz Khalifa (#46187) üzenetére


rob210
Topikgazda

neked féltengely harang kell.
:N [link]

de javaslom ne itt vedd meg.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#46189) Wiz Khalifa válasza rob210 (#46188) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Azért mert itt drága ez? Vagy más miatt? Mert amúgy a többi cucc ára olcsóbb a többi bolthoz képest.

FEBI márkára mit mondasz trapéz gömbfej ügyében? Használható darab? :D

Smoke some weed nigga!

(#46190) rob210 válasza Wiz Khalifa (#46189) üzenetére


rob210
Topikgazda

Swag febi egy cég én amit lehet tőlük veszek

Itt is nézz szét.

[link]

Renault power

(#46191) gabx76


gabx76
senior tag

Nem hiszitek el, mi történt ma a kocsival: Munkába menet spontán szétrobbant a hátsó ablak. :W :O

Fogalmam sincs, mi történhetett. Gyanítom, hogy valami nem stimmelt az ablakfűtéssel (most használtam először), talán felhevült és az eső miatt megfeszült valahol.
Akkorát szólt, hogy lepergett előttem életem filmje. Szerencsére a gyerek nem volt az ülésben, tuti kiakadt volna szegényem.

Szép summa lesz, rámegy a téli gumira félretett lóvé... :(

(#46192) diablo1984 válasza gabx76 (#46191) üzenetére


diablo1984
veterán

valamelyik hajtott üvegesre jellemző volt a spontán üvegbetörést, nem emlékszem, hogy melyik modellre, de rémlik valami....

(#46193) gabx76 válasza diablo1984 (#46192) üzenetére


gabx76
senior tag

Hajtott bizony: egy 2007-es Grand Scenic volt az áldozat.

(#46194) Wiz Khalifa válasza rob210 (#46190) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Okés köszönöm a linket. :)

Még egy kérdés. Arra gondoltam hogy a költségeimet minimalizáljam ha már a bal oldalon a trapéz gömbfejet kicseréltük bátyámmal és semmi gond nem volt (annyi hogy egy csavar szopatott meg de mostmár tudjuk a trükköt) akkor a jobb oldalt is kicserélhetnénk mi illetve gondoltam arra hogy a szilenteket is a lengőkarba mi is kicserélhetnénk vajon? Vagy préselős itt? Mert fotókon úgy látom mint ha csak simán bele kéne dugni a lyukba. De nem tudom mit mondasz erre.

Mert ha préselős vagy nagyobb szakértelmet igényel akkor nem babráljuk. Mert a váltóba az olajat leereszteni és a szűrűt kicserélni mi nem fogjuk tudni így az a szerelőre marad meg a gumiharangok cseréje is.

Szerk.: Akkor nekem a féltengely gumiharang kell akkor ha a féktárcsa mögötti gumiharangot akarom cserélni igaz? Mert amúgy az ami a vátónál van már gumiharang annak semmi beje. Azt csak vissza kell illeszteni és rögzíteni egy kötözővel pl. Mert annak semmi baja nem lett.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#46195) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

A scenic 1 PH2 bal első fényszórójában hogyan lehet az izzót kivenni? Bemászott egy darázs (wtf) és ki akarom szedni a maradványait, mert eléggé zavar. :F

(#46196) gabx76 válasza diablo1984 (#46192) üzenetére


gabx76
senior tag

Utánaolvastam: Nem én vagyok az első, aki így járt, az index fórumában is van rá két példa.

(#46197) AthlonXP válasza eTrade (#46186) üzenetére


AthlonXP
őstag

Hmmm.. Semmi ilyesmi nincs. Csak a sárga motor lámpa világít, azért kérdezem, mert olvastam, hogy amiatt is világíthat ..

(#46198) eTrade válasza AthlonXP (#46197) üzenetére


eTrade
tag

Diagnosztika biztosan kimutatja hogy mi a baja. :)

(#46199) Skizz


Skizz
addikt

Előírtnál nagyobb teljesítményű/indítóáramú akkunak van értelme? (term. normál használat mellett, karbantartva)

Konkrétan nekem a Cliohoz 55-60ah van előírva, aztán ha ez bedöglik, gondoltam nem árthat egy 70 körüli mondjuk, nagyobb indítóárammal - ha befér.

(#46200) rob210 válasza Wiz Khalifa (#46194) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szed le a netről a szerelési útmutatót és szerintem meg tudjátok csinálni, max lassabban mint egy szerelő de lényegesen olcsóbban ;)

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.