Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) Pecc válasza golyós (#46850) üzenetére


Pecc
őstag

Szia! Mondd a szerelődnek ne az alapjáratot állítgassa hanem számítógéppel tanítsa újra. Onnantól jó lesz. Pár perces dolog néhány gombnyomás, annak akinek van cucca ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#46852) golyós válasza Pecc (#46851) üzenetére


golyós
őstag

Nem hiszem, hogy van neki. :N
Több kárt csinált mint hasznot?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#46853) Tosee válasza golyós (#46850) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Ha újratanítás után is ezt csinálja, akkor a pillangószelep illetve a szívósor tömítéseit érdemes átnézni! Nálam ez volt a probléma legutóbb (persze elsőnek én is az újratanítással próbálkoznék)!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#46854) golyós válasza Tosee (#46853) üzenetére


golyós
őstag

Hogy tanítom újra?
[link]
Ezt találtam.
Amit a szerelő elállított azt nem kell visszatekerni?

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#46855) #32577792 válasza mycso (#46832) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nekem mutatja a 16-os felnit is az a kis ábra és a programok is hozzák.
Használtban csak központosítóval szereltek vannak, újat meg nem veszek, akkor inkább 17-es téli.

(#46856) FerNandor


FerNandor
őstag

Szerintetek is ez nyelestengely-csapágy?
[link]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#46857) Tosee válasza golyós (#46854) üzenetére


Tosee
őstag

Gyanítom, hogy amit linkeltél az nem megoldás a problémádra, más-más autó típus! Nekem márkaszervizben csinálták diagnosztikával (Megane 2 ph1)! Egyszóval én nem erőltetném otthon a dolgot, inkább hozzáértő szerelőre bíznám akinek megvannak a szükséges eszközei és tapasztalatai (utóbbiból sajnos kevesebb van)! Illetve azt sem ártana visszaállítani a helyes pozícióba amit az előző szerelő elállított!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#46858) diablo1984 válasza FerNandor (#46856) üzenetére


diablo1984
veterán

Hajtóműnek váltónak tűnik, mint egy jó ikarus a távolból! :)

(#46859) FerNandor válasza diablo1984 (#46858) üzenetére


FerNandor
őstag

Azaz! Köszi. Ezt nagyon meg akarom csináltatni, mert nagyon idegesít.
Akkor amit írsz, az magában foglalja a diffi részeit, nyelestengely-csapágyat is meg az egyéb csapágyakat? Vagy kifejtenéd jobban, légyszi, mert ez nekem idegen nyelv :U És akkor ez látható, ha szétszedik, nem?

Szerelő elmondás alapján nyelestengely-csapágyat mondott, meg hogy volt 1-2 eset már amivel találkozott, ilyen autónál. Akarok majd vele beszélni, nem szerelőn keresztül, meg a másik váltósokkal is, hogy mennyi lenne egy komplett felújított váltó cserélve, ha az enyémet odaadom. Mert remélem akkor ez a baja, nem akarok ablakon kidobni pénzt. Csak itt megint visszaköszön 2 szerelő is, hogy ez így jó, nem kell foglalkozni vele... ja.. :(

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#46860) diablo1984 válasza FerNandor (#46859) üzenetére


diablo1984
veterán

Pontosan nem tudom mi, de nem motor ès ha nem terepgumi van a kocsin, akkor nem futómű. A kettő közötti rèsz lehet, tehát a váltó. Azt meg ha szètszedik illik cserèlni mindent ami lóg vagy kopott.
Citroen cèges autónál gariban taknyolták a váltót, abban volt minden süvítő hang, vègül összeszakadt ès cserèltèk egy új váltóra, akkor lett jó! Tehát hozzáèrtővel kell szètszedetni ès amit kell cserèlni azt ki is kell cserèlni, elvègre nem minden hèten szedik le a váltót....szerintem...

(#46861) FerNandor válasza diablo1984 (#46860) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi.
Most utána fogok járni, még telefonálok holnap egyet-kettőt, mert engem nagyon idegesít. Aztán vagy felújítás vagy cserélem egy felújítottra.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#46862) Cane


Cane
őstag

Hi skaczok!

Indexkapcsolóban a refi nem akad be a helyére, inkább inkább fényürtként, mint refiként működik. Mennyire bonyolult ezt javítani vagy újat beszerelni? Level99 kategória?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#46863) diablo1984 válasza Cane (#46862) üzenetére


diablo1984
veterán

szerintem cserés a kar, level 5 ha megvan a 99es skálán, a kormányburkolatot ha lebontod, utána látni fogod, hogy mi tartja, nem bonyorult....

(#46864) motoflug válasza LamerGyuri (#46837) üzenetére


motoflug
őstag

Persze: [link]

(#46865) Cane válasza diablo1984 (#46863) üzenetére


Cane
őstag

Köszi!
;)
A burkolatot feszegethetem? Csavar v patent fogja? (felső fél + alsó félből áll - espace 4)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#46866) FerNandor válasza diablo1984 (#46860) üzenetére


FerNandor
őstag

Most mentem vele, kipróbáltam és ÜRESBEN olyan 65-75kmh között is hallom, (konkrétan, amikor hallottam jönni a hangot négyben a fenti sebességtartományban, akkor kiraktam üresbe és maradt tovább, talán egy hangyaf@sznyival kevesebb intenzitással) más sebességtartományban üresben nem, csak sebességben hallom, szóval ott már inkább fordulatszám függő, olyan 1600-1700 körül jön a hang.

Ennek van jelentősége, hogy üresben is hallom?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#46867) eTrade válasza eTrade (#46848) üzenetére


eTrade
tag

Vagy inkább ilyen készre kevertet vegyek? Mannol G12+ :U

FerNandor: Az én kocsim is négyesben fura hangot ad ki, inkább morgó hang lenne rá a megfelelő hasonlat. Váltóban nemrég cseréltem olajat, de sajnos a hiba maradt. Nálam üresben, parkolva is hallható némi zaj, amikor nincsen lenyomva a kuplung.

[ Szerkesztve ]

(#46868) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Idővel szeretném lecserélni a váltógombot. Bármilyen univerzális jó rá, vagy ez nem ilyen egyszerű?

(#46869) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Asszem volt már téma, de most nem találom és nem tudom született-e megoldás.
A belső világítás izzóit ledre cseréltem. Csak a tetőn lévő lámpákban a középső foglalatokba rakott ledek akkor is világítanak halványan, amikor "lekapcsol" a belső világítás.
Miért van ez, mit tudok vele kezdeni?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#46870) Cane válasza mycso (#46869) üzenetére


Cane
őstag

Ezek gondolom C5W szofita izzók. A canbus rendszerűek (általában hűtőbordával ellátott darabok) szoktak érdekes dolgokat művelni. Nekem a legegyszerűbb gagyi C5W van, tehát borda nélküliek, azok jól világítanak, sőt leoltásnl fokozatosan késleltetve kialszanak, mint a gyári izzók.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#46871) just válasza mycso (#46869) üzenetére


just
aktív tag

Fránya led

Two things what i hate. People that can't count...

(#46872) mycso válasza Cane (#46870) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

W5w T10, nem can bus-os.

(#46871) just : köszi, akkor így marad. :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#46873) dhgm válasza mycso (#46872) üzenetére


dhgm
tag

M2-n nálam is így van, ha kártya benn marad akkor "dereng" ha bezárod a gépet nem fog világítani. ill. ha 20 perc után leveszi magától az áramot bennhagyott kártyával akkor sem. Kicsit sem.

[ Szerkesztve ]

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#46874) mycso válasza dhgm (#46873) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen a M2 is ilyen volt, csak utána ledszalgból volt egy 3tagos benne az nem csinálta. Ebbe meg nem megy be a ledszalag.
És valóban, ha lezárom elalszik, csak este vezetés közben engem zavar.
Meg ugye az volt a fura, hogy csak a tetőn lévő két középső foglalatban csinálja, máshol nem.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#46875) tresh válasza FerNandor (#46866) üzenetére


tresh
addikt

Nagyon egyszerű ez a dolog igaz némi pénz kidobással fog járni. Engem is minden szar hang zavar így meg értelek..én az alábbiakat csinálnám.

Váltó le és átnéz ha nyeles tengely csapágyas az autó akkor azt kézzel forgatva lehet érezni ha darál/lötyög.. Nincs más megoldás le kell szedni a váltót és nélkülözni az autót.. szerintem amúgy inkább a difis lesz az autó így hang alapján de nekem legyen igazam :) Esetleg ha napi szinten kell a kocsi akkor bontott keveset futott angol kocsiból tenni kell bele váltót +adni neki egy új kuplung szettet ha már lent van +olaj aztán 300.000ig nem kell hozzányúlni.

[ Szerkesztve ]

(#46876) Cane válasza Cane (#46865) üzenetére


Cane
őstag

#46865-re valaki pls.
:R

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#46877) manoarc


manoarc
senior tag

Sziasztok !

Thalián a jobb és bal hátsó ajtó határolója iszonyatosan hangosan kattog/zörög nyitáskor és záráskor.
Érdemes mókolni vele valamit , vagy inkább szerváljak bontóba másik szerkezetet ?

Danke :R

{。^◕‿◕^。}

(#46878) rob210 válasza manoarc (#46877) üzenetére


rob210
Topikgazda

Esetleg kend meg. ;)

Renault power

(#46879) gooool


gooool
őstag

Elkepeszto komolyan mondom, ami megy itt szegeny Lagesszal miota kivettem az EGR-t...ugy vissza nem rakhatom, mert a tomites es a szelep is karosodott. Na serafutty, keresek bontottat. Csutortok ota keresem...azota akadt mar hitegeto, aki ma kozolte, hogy nincs, mert beletortek, eljottem Szentesre, mert azt mondtak van, errefel ez k...rvara nem olyan. Most tenyleg ennyire hianycikk vagy csak en vagyok balf@sz? :(

Persze nyiregyen a francia bontoban van, de elso koron nem akarnek adni 22-t erte...

Üdv, Balázs

(#46880) manoarc válasza rob210 (#46878) üzenetére


manoarc
senior tag

valami belül eshetett szét benne ami nem látszik mert fémes csörgés is hallatszik néha , wd-vel már fújkodtam amennyire hozzáfértem így komolyabb szétszedés nélkül.

{。^◕‿◕^。}

(#46881) gabx76


gabx76
senior tag

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi:
Épp felnit keresgélek az új géphez télire. (Gumik már megvannak, ma hoztam el.)
A kinézet annyira nem fontos, de egyszerűen nem találok a környéken használt felniket ebben a méretben (16x6,5 4x100 ET49) - sem alu-t, sem acél-t.
13 körül van az új acél, használtat abból netről 8-9 körül lehet kapni. Gyári alu szintén netről 16 körül, (+szállítás ugye) de ez utóbbi kettő zsákbamacska, a fene tudja miket kapok ezért a pénzért...

Hajlok afelé, hogy új acélfelnik legyenek, de érdekel ti mit tennétek a helyemben.

[ Szerkesztve ]

(#46882) rob210 válasza manoarc (#46880) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor csere :(

Renault power

(#46883) #32577792 válasza gooool (#46879) üzenetére


#32577792
törölt tag

Mihályi bontóban se nincs?

(#46884) gooool válasza #32577792 (#46883) üzenetére


gooool
őstag

Szerintem berendelem a nyiregyi francia bontobol, beszeltem az egyik sraccal es ad hozza tomitest is, legalabb azzal se kell bajlodni. Igy is felar az ujhoz kepest...

Üdv, Balázs

(#46885) speedydb23 válasza gooool (#46884) üzenetére


speedydb23
senior tag

Bardi nem játszik? Mondj egy évjáratot motorkódot megnézem neked, hogy mennyiért tudok hozni EGR-t neked!

(#46886) gooool válasza speedydb23 (#46885) üzenetére


gooool
őstag

2005-os 1.9dCi F9Q670 motorkod, kombi Lagesz II. :) :R

Üdv, Balázs

(#46887) Savanya válasza speedydb23 (#46885) üzenetére


Savanya
addikt

Bárdinál a legdrágább , majd 2x-ese mint az autoalkatreszed.hu oldalon .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#46888) Pecc válasza Savanya (#46887) üzenetére


Pecc
őstag

Van akinek oda 60% kedvezménye van :)
Sajnos nem nekem

[ Szerkesztve ]

(#46889) speedydb23 válasza gooool (#46886) üzenetére


speedydb23
senior tag

Holnap megnézem, hogy meg van-e a full kedvezményem rá, mert akkor szerintem "olcsón" tudok szerezni neked!

PIERBURGEGR szelep (7.22818.57.0)
Lista ár: 60.770 Ft (46% kedvezménnyel: 32.815 Ft)

Holnap privátban kereslek!

[ Szerkesztve ]

(#46890) eTrade


eTrade
tag

Sziasztok,
Tud valaki ajánlani egy karosszeria lakatost Budapesten, aki megbízható és szép munkát végez?
Tegnap sajnos balf@sz voltam és belém jöttek, a kocsi jobb eleje, ajtót is beleértve sérült. :O

Ha valakinek van jó szaki ismerőse, vagy tud olyan helyet ahol lehet olcsó bontott ajtót venni, akkor ossza meg. Köszönöm!

(#46891) rob210 válasza eTrade (#46890) üzenetére


rob210
Topikgazda

Facebook teli van ajtó és karosszéria elemekkel.

Mi történt saját kár, vagy legalább a hibás nem te voltál?
Mert az hogy b.farok voltál, de belédjöttek nem teszi egyértelművé mi történt?
Jobbkéz?

Renault power

(#46892) tresh válasza eTrade (#46890) üzenetére


tresh
addikt

Na ez kemény dió lesz..aki jó lakatos / fényező az kb már csak jövőre ha vállal melót :)

(#46893) mycso válasza eTrade (#46890) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ajtót akár vatera/jófogás oldalakon is keresgélhetsz, szerintem olyan 7-10k között találhatsz hibátlan, színazonost.

Én megane2-höz 20-ért vettem kompletten: üveggel, ablakemelővel, zárral, díszléccel...

Mod.: sőt m1-hez 7-10k-ért komplett van: [link]

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#46894) eTrade válasza rob210 (#46891) üzenetére


eTrade
tag

Igen, jobbkéz volt és sajnos én voltam a hibás.
Egy visszafordulóhoz érve balra indexeltem, a szembejövő kocsi szintén balra indexelt... később kiderült, hogy csak korán rakta ki az indexet. Ez van, saját kárt én rendezem és ugrik a bónusz malusz is. :(

mycso: Köszi szépen ! :R

[ Szerkesztve ]

(#46895) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Van valami tuningolási mód Thalianal a jobb fűtés reményében? :)

10 percig járatom a motort és akkor se tud olyan meleget befújni hogy a párásodásom lefújja. Így melóból mindig félvakságba megyek haza. :(

Smoke some weed nigga!

(#46896) rob210 válasza Wiz Khalifa (#46895) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az egyik a klÍma.
Ha nincs klÍmád akkor meg a páramentesÍtő.
Ez nem spray azokat felejtsd el.
Hanem egy öreg zokni jó hosszú szárú, amit teleraksz szilkát golyóval.
(állÍtólag macska alom is jó)

Ez az utastérből kiszÍvja a nedvességet és nincs bepárásodva a kocsi reggelre.
Csak ki kell szárÍtani időnként.
Mondjuk hétvégére beviszed a lakásba.

Renault power

(#46897) Wiz Khalifa válasza rob210 (#46896) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor ennyi az egész hogy egy ilyen házilag csinált páramentesítőt bedobok pl a két első ülés alá és akkor meg lesz oldva a gond? :)

Smoke some weed nigga!

(#46898) rob210 válasza Wiz Khalifa (#46897) üzenetére


rob210
Topikgazda

jah

Renault power

(#46900) rob210


rob210
Topikgazda

Srácok tudja valaki hol lehet T5 ös torx fejet kapni amivel az olajleeresztő csavart ki lehet szedni?

Az egyik cimborám most volt itt, hogy olajat cseréljünk, de neki ilyen speckó 5 ágú torx fejű bit kellett volna ?

Eddig négyszög alakúak voltak, meg külső hatlap fejűek esetleg háromszög de ilyen speckó T5 ös fejjel még nem találkoztam, Így az olaj csere elnapolva, de nem is találok sehol ilyen fejet. :(

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.