Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) rob210 válasza gkawka (#46296) üzenetére


rob210
Topikgazda

A motortérben van a motoron a váltón és hátul is a lámpatesteknél.
Sodort drótot keress a váltónál nincs szigetelve lapos fonott profilú.
A motoró a tűzfalon van ha szembeállsz a kocsival bal oldalt a torony mellett ha tűzfal mögött van az aksi, ha a motortérben van az aksi akkor pedig a negatív kábelt kövesd végig.
Sajnos sok féle verzió van.

Ez a váltóra menő és a tűzfalnál is ilyen van ha ott van.

Renault power

(#46302) Skizz válasza rob210 (#46300) üzenetére


Skizz
addikt

Úgy tudom, hogy a drl forgalmazók/beépítők a dim funkciót itthon hanyagolják azt kész. Én úgyse amiatt veszem meg, de attól még egy faszság..

Ledes rendszámtáblát én is akartam, de amennyi normális rendőr van, annyi balfék is, annyit meg nem ér, hogy csekket kapjak. Pedig ennek a szabályzását is át kéne gondolni, mert 26x jobban látszik a rendszám a ledessel. Aki valami olyat mókol, ami vakít, azt meg kell büntetni/nem kell átengedni vizsgán, de ami ugyanazt tudja, mint a halogén, csak jobban, azt nem tudom minek kell csesztetni.

[ Szerkesztve ]

(#46303) Skizz


Skizz
addikt

Van bármilyen adalék, ami jót tesz szívóbenzinnek, és érdemes rendre használni? Pénz nem számít, csak ha ténylegesen van valami haszna, nem placebo.

(#46304) üszök válasza Skizz (#46303) üzenetére


üszök
őstag

Egy csigaház a leömlőbe,ha a pénz nem számít. :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#46305) rob210 válasza Skizz (#46303) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mire gondolsz tisztító adalékra vagy fogyasztás fétisre?

Renault power

(#46306) dhgm válasza mycso (#46268) üzenetére


dhgm
tag

Koleos...

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#46307) Skizz válasza üszök (#46304) üzenetére


Skizz
addikt

Kell az a francnak ide. :)

rob210: valami tisztító cuccra, amivel tényleg jót teszek, nem csak odaképzelek utána plusz két lóerőt. Ha nincs ilyen ,akkor tökmindegy, csak úgy felmerült.

(#46308) dhgm válasza rob210 (#46290) üzenetére


dhgm
tag

Kösd le a porlasztó résolaj csövet a venturiról. Fogd fel egy edényben. venturit dugózd le. A szűrő vissztérő részét dugózd le. Így nem fog fellevegósödni a szűrőd. Ha működik Kangoo kétcsöcsű szűrőt neki, a visszafolyót ( tankba ) elvág oda egy T idomot ahová rácsatlakozik a nagynyomásúról a visszatérő cső és a venturiról a résolajcső, gon megoldva...

Igaz nem lesz gyári, de ok lesz...

https://www.youtube.com/watch?v=imL0UnN_e5k

[ Szerkesztve ]

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#46309) dhgm válasza dhgm (#46308) üzenetére


dhgm
tag

Próbaként...

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#46310) rob210 válasza Skizz (#46307) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az STP adalékok elég jók. Ráadásul nincs is elszállva az áruk.

Renault power

(#46311) rob210 válasza dhgm (#46308) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ok de ezt ne nekem ;)
:R

Renault power

(#46312) Skizz válasza rob210 (#46310) üzenetére


Skizz
addikt

Aha. Egy injektor tisztító+benzinmotor tisztító egyszerre, rátankolni egy teletankot és van haszna?

(#46313) rob210 válasza Skizz (#46312) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én egyszerre egy féle adalékot szoktam használni a kombináltakban nem hiszek.
:R

Renault power

(#46314) manoarc


manoarc
senior tag

Sziasztok !

Vásároltam egy 2001-es thalia-t (1.4 16v 98LE 118ekm) , és mivel nem derült ki sajnos,hogy mikor volt cserélve vezérműszíj, ezért mindenképp ki szeretném cseréltetni az olajjal együtt.
Alkatrészvásárlásra ha nincs kedvezményem sehová akkor hol érdemes megvenni a vezérműszíj készletet?
Neten elég eltérő árakat láttam , a gyártókról meg aztán végképp fogalmam sincs.
Jártam 1-2 környékbeli szervízben de amilyen árakat mondtak csak az alkatrészekre dobtam egy hátast, mert itthon jóval olcsóbban találam meg a neten őket.

Köszi előre is :)

{。^◕‿◕^。}

(#46315) Skizz válasza rob210 (#46313) üzenetére


Skizz
addikt

Jólvan kösz!

(#46316) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Kajak igaz hogy a Thaliaban 50.000Km-ként kell váltóolajat cserélni?

Smoke some weed nigga!

(#46317) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Ma voltam egy helyi villamossagi szerelonel (2500 fos telepulesen lakom)
Hiba: nem kapcsol be a kulso ventilatorom. Hat mar majdnem ott tartottunk, hogy en mutassam meg merre van a hogomba/termosztat vagy hivjuk aminek akarjuk. 45 percet voltam nem kert semmit (mert majd egybe) , ezido alatt azt deritette ki, hogy az osszes biztositekom jo es megtalalta nagy szenvedesek aran a termosztatot. Kozbe alapos szidalmazasok, hogy a franciak tulzsufolnak mindent (1.9 dti clio)
En laikus vagyok, de ceges kocsival voltam kint pesten autovillamossagisnal es az az ember a muszerevel tudott meregetni, be tudta inditattni a ventilatort. Ez az ember meg se probalta!!! Komolyan mar majdnem en egtem helyette, hogy ilyen helyre hoztam a kocsimat. Egyelore egyutt tudok elni vele, hogy varosba dugoba egy kicsit be kell futeni (nagyon minimalis amikor dugoba araszolok), de havernak fogom odaadni aki egy citroen szakszervizbe dolgozik.

(#46318) PHenis


PHenis
senior tag

Sziasztok,

egy Laguna1 ph1 ideges tulajdonosa vagyok. Most hoztam el a kocsit a szervizből és egy zsák pénzt fizettem.
A következők lettek cserélve: jobb féltengelycsukló, bal komplett féltengely, mindkét kormányösszekötő, mindkét trapézgömbfej, mindhárom motortartóbak, üzemanyagszűrő, olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő, olaj, leömlő utáni kipufogócső, középsődob, hátsódob.
Előtte az autót elég rossz volt vezetni, mert olyan érzés volt, mintha lötyögne a motor a helyén. Váltáskor koppant, motorfék és gázadás között mindig mintha megmozdult volna valami a motortérben.
Az alsó motortartóbak tényleg szét volt szakadva, de most, hogy mind ki van cserélve még talán rosszabb és indítózáskor most már a váltó is rángatózik. Van még valahol valami tartóbak amit kicserélhetek?
ha pont úgy tartom a gázt, hogy motorfék vagy gyorsítás határán, akkor rángatózik a motor a helyén...

Nincs valakinek ötlete? Már teljesen kiidegel és a környéken nincs egy normális szerelő akihez vihetném...

(#46319) Pecc válasza mycso (#46284) üzenetére


Pecc
őstag

Gratula, szép verda :R

(#46320) dhgm válasza mycso (#46270) üzenetére


dhgm
tag

Gyönyörűség!

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#46321) dhgm válasza rob210 (#46311) üzenetére


dhgm
tag

Áhh bocsánat...

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#46322) mycso válasza just (#46271) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Laguna 3 gyári fejet hogyan lehet kiszedni?
Illetve nincs valami oldal/leírás a hátán lévő lábkiosztásról?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#46323) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Laguna III ajtózár gondom van. Központizár nyitása után zárva marad a bal első ajtó. Második - harmadik gombnyomásra kinyit. A nagyobbik baj, hogy bezárásnál sem mindig zár be. Szerelő azt mondja típushiba, 61 ezer a zár cseréje.
Valaki esetleg találkozott más megoldással is a cserén kívül?

[ Szerkesztve ]

(#46324) just válasza mycso (#46322) üzenetére


just
aktív tag

Spéci szerszám kell hozzá, nem mindegy hogy dugod bele, de ha jól áll akkor elvileg a 2 villát tolni kell oldalra, egyiket a vezető ajtó felé, másikat az anyósoldalira. Nem csináltam még, csak olvastam, nem is biztos hogy igy működik. Kiosztásokat sajna nem tudok, mire kellene? Aux meg usb van a könyöktámaszba.

Two things what i hate. People that can't count...

(#46325) just válasza Zaji (#46323) üzenetére


just
aktív tag

Az nagyon brutál ár, nem hinném hogy nincs más lehetőség. Kérdezz rá ebbe a csoportba, van szerelő is, hátha.

Two things what i hate. People that can't count...

(#46326) drk88


drk88
senior tag

Hali,

Auto: Clio 2 1.4 16V 98Le

Olyan problémám lenne, hogy időnként azt csinálja az autó h gyújtás után indul szépen az autó de nem megy az index, ablaktörlő, meg a belső központi zár gombja nem világit és nem is működik. Leállítom az autót és a biztositék doboz felől relés kattanást hallok. Utána megint elindítom akkor minden jó.. :D Gondolom valami relé már nincs a toppon ha jól tudom itt olvastam annó van valami "központi" doboz ami ezeket vezérli? Ha igen annak mi a pontos neve, hogy tudjak árakat nézegetni?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#46327) Zaji válasza just (#46325) üzenetére


Zaji
őstag

Köszönöm. Ahogy felvesznek fel is dobom a kérdést.

(#46328) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Gyors kérdés hogy leadhassam a rendelésem. :)

Nekem a lengőkarba ez a szilent kell igaz? Swag 60 60 0018 SWA/JK

Még mindig a 2001-es Thalia 1.4 8v és manuális váltós amúgy. :)

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#46329) mycso válasza just (#46324) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Azt szeretném megtudni, hogy ezen van-e jel szintű kimenet.
Illetve a hangszórókra menő kábelek kiosztását (melyik szín melyik).

Keresgélek erősen neten.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#46330) sysrq válasza mycso (#46329) üzenetére


sysrq
őstag

Sziasztok, Megane Classic küszöb csere menyibe szokott kerülni Kb? (mindkét oldal)

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#46331) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Üléshuzat felszerelés közben vettem észre pár apró hibát az üléseknél.
Pár műanyag vacak el van törve.

Lehet ezeket venni + cserélni valahogy?

[link]

[link]

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46332) speedydb23 válasza Predator2 (#46331) üzenetére


speedydb23
senior tag

2. képen látható műanyag nálam is törött a Clioban, nem nagyon értem, hogy tudták ezt az előző tulajok eltörni...

(#46333) Predator2 válasza speedydb23 (#46332) üzenetére


Predator2
addikt

Nekem még egyben van, csak meg van repedve. Kíváncsi vagyok lehet e cserélni.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46334) Wiz Khalifa válasza speedydb23 (#46332) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nálam is törött a Thaliaba. :)

Lehet hogy ahogy visszacsapják akkor törik el, ugye egy műanyag nem örök életű.

Smoke some weed nigga!

(#46335) vatoloco26


vatoloco26
tag

Sziasztok

Cserelném a gyári cabasse rendszerem hangszóróit..

Valakinek valami tapasztalat milyen hangszórókat érdemes venni?? jobb hangzás érdekében??

Köszönöm

Sziasztok

(#46336) rob210 válasza Predator2 (#46331) üzenetére


rob210
Topikgazda

renault szalon vagy bontó.
Ebay esetleg ott a múltkor véletlen találkoztam vele.
De nem tudom már milyen néven futott.

Nekem is cserés volt a meganeban, én bontóból szereztem.

Renault power

(#46337) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#46328) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

UP!

Ez jó nekem akkor? :)

Swag 60 60 0018 SWA/JK

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#46338) eTrade válasza Predator2 (#46331) üzenetére


eTrade
tag

Én őket tudom javasolni: franciabonto

Írj nekik egy email-t, hogy mire van szükséged, képeket is csatolhatsz a levélhez.

Nekem egy napon belül már válaszoltak is, hogy van amit keresek és jöhetek is érte. Azért mentem be személyesen, mert drága a futárszolgálatuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#46339) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Logannél ha a hátsó ajtót nem zárja a központi zár (nem mindig zárja), akkor elég csak ezt az egyet cserélni? Nem nagyon vagyok tisztában a központi zár működésével. Ajtónként van benne motor egyáltalán? Ezzel ki foglalkozik? Sima autószerviz vagy autó elektronikai műszerész? Amilyen faék egyszerű autó lehet neki kéne állnom valamelyik hétvégén... aztán majd lesz valami.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#46340) eTrade válasza Wiz Khalifa (#46316) üzenetére


eTrade
tag

Tudomásom szerint az új renault manuális váltóiban már nem szükséges olajat cserélni, kvázi örökké jó lesz.

Én csak azért cseréltem benne olajat, mert amikor anno megvettem a kocsit, szerelő haver váltóolajat cserélt benne és sajnos castrol-t rakott bele... az meg közel sem biztos, hogy megfelelő volt a kocsim váltójába.

Szerintem vegyél belevaló Elf olajat és utána kb. évente a szintet csekkold.

(#46341) eTrade válasza manoarc (#46314) üzenetére


eTrade
tag

Szerintem keress vissza, párszor már volt kitárgyalva, hogy milyen márkájú szíjkészlet és milyen vízpumpa az ajánlott.

Gates, vagy dayco vezérműszíj és dolz vízpumpa.
Én a helyében a hosszbordás szíjat is cserélném.

[ Szerkesztve ]

(#46342) Wiz Khalifa válasza eTrade (#46340) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

De ez nem új. :)

2001-es.

Smoke some weed nigga!

(#46343) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

Tegnap el kezdett recsegni a jobboldali ajtóban a hangszóró ! A gyári 6 hangszórós rendszer van , amúgy elégedett vagyok vele , szerintem nagyon szépen szól ! Majd ránèzek , hogy mi lehet a probléma , ha hangszórónak esetleg vège , milyet érdemes bele venni , ami gyári minőség , normális áron ?
Mégane 1 ph2 .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#46344) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Bő 1 hónapja rendeltem az alliexpress-ről 2 db javítókészletet.
Visbella Windshield Crack Repair Kit


Ez talán sikerülhetett volna jobban is, de így is bőven meg vagyok elégedve a végeredménnyel. Ugyanis, a vákum folyamat után az jön, hogy nyomást generálunk a fecskendővel és ekkor nem bírta ki a nyomást és eleresztette. Még jó, hogy 2 tappancs jön a csomagban, felhelyeztem a másikat és folytattam onnan ahol félbemaradt.

Visbella Headlight Restoration Kit

Szerintem elég jó lett a végeredmény, látványra nagyon jó. Az éles teszt majd kiderül amint eljön a sötét :)

Holnap szerelőm kicseréli a fékmunkahengereket meg betéteket. Egy ideje nagyon minimálisan folyik a fékoljom. Múltkor átnézte és kiderült, hogy innen. A héten a kocsiba beletettem 900-1000 km-t és nagyon jó állapotban van. Teljesen meg vagyok elégedve vele. Érezni, hogy a fékutam vész esetébe hosszabb lenne, erre is kíváncsi leszek, hogy mi változást fogok tapasztalni. De cseréltetem vele a váltóolaj és szervóolajat is. Ezek már nagyon régi folyadékok benne.
9 éve van nálam az autó és mindössze egyszer hagyott cserben. Akkor is valami kábel kidörzsölődött és letestet, ezért nem tudtam az autó beindítani. Olvasgatlak napi szinten titeket és csak nézek ki a fejemből, hogy hány olyan hiba van egyes típusokba amiket valahogy megfejtenek a szerelők, de addig súlyos tízezrek repkednek ki a pénztárcából. Igazából 1-2 éve már téma nálunk, hogy autót kellene cserélni, valami nagyobbra, de minél többet olvasom itt a topicot annál bizonytalanabb vagyok.
Én ezt az autót nem fogom eladni ! Lehet idővel lesz egy nagyobb, de ez marad !!

Renault Clio 1,9 dti :R

Androidra van nagyon jó autó kötség alkalmazás: Drivvo

[ Szerkesztve ]

(#46345) eTrade válasza Wiz Khalifa (#46342) üzenetére


eTrade
tag

Relatíve új autókban, mint pl. a tiédben is. :-)

(#46346) Wiz Khalifa válasza eTrade (#46345) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én amikor elérem a 340.000km-et a kocsival cseréltetek olajat meg szűrűt. Ekkor cseréltem volna váltóolajat is a biztonság kedvéért. De mivel beütött ez a kis bibi így most cserélek váltóolajat.

Amúgy nekem ezt a boltos mondta hogy nekem 3.4 lityi kell és elvileg 50.000km-enként kell cserélni.

Smoke some weed nigga!

(#46347) rob210 válasza pècsimunkás (#46343) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hertz, Kicx, JBL, Nekem ezekkel volt dolgom kocsiban most is Hertz elől, Kicx Hátul szól nagyon jól teszik a dolgukat.
:R

Renault power

(#46348) Wiz Khalifa válasza rob210 (#46347) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én JBL-eket tettem a Thaliaba, és bitang már most is, pedig még nincs befejezve. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#46349) eTrade válasza Wiz Khalifa (#46346) üzenetére


eTrade
tag

Boltosnak biztosan jó ha minél többször veszel tőle olajat. :D
Viccet félretéve, ártani biztosan nem árt ha x évente friss és megfelelő olajat kap a váltó.

(#46350) Wiz Khalifa válasza eTrade (#46349) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Azt gondoltam. :)

Amúgy én úgy gondoltam hogy most kap új olajat és akkor mondjuk 100.000km után kap megint. Nem olyan nagy tétel hogy kimulassza az ember. Főleg hogy nekem se levehető teknő, se szűrő nincs a váltónak.

Viszont motorolajat 10.000km-enként ajánlják azt olvastam.

Smoke some weed nigga!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.