Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) erzol válasza jociolaszi (#48799) üzenetére


erzol
őstag

Nálam is működik. TV box, tablet, telefon.

(#48802) Somatom válasza jociolaszi (#48799) üzenetére


Somatom
veterán

Németországban néztem nemrég az F1 szabadedzést.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48803) darvinya válasza jociolaszi (#48799) üzenetére


darvinya
titán

Képernyő forgatás hiánya van, kapcsold be.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48804) csanady97


csanady97
tag

Sziasztok!

Tavaly novemberben léptem be az IT services flottába(saját nevemen van a telefon és a szerződés is) és kötöttem 2 éves hűségszerződést. Akkor azzal az előfizetéssel vettem egy Huawei P8 Lite telefont (akkori ára 52 ezer volt de volt olyan kedvezmény hogy akkor 10 vagy talán 20 ezret engedtek az árából mivel új előfizető lettem). Most a családban összetört egy másik telefon és láttam ezt a Telenoros készülékcserés lehetőséget. Érdeklődnék, hogy ez flottás ügyfelekre is vonatkozik-e, valamint olvastam hogy van valami készülékcsere költség is és, hogy ez mennybe kerülhet annak függvényében hogy a P8 Lite már ki van fizetve.

(#48805) Syl válasza csanady97 (#48804) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha tavaly novemberben kötöttél két éves szerződést, akkor a készülékcsere díja (szerintem) minimum 20-30 ezer. De ezt pontosan kijelzi a telenor oldalán, ha belépve nézegeted a készülékeket.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48806) Viktor0610 válasza csanady97 (#48804) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azokra a flottásokra nem vonatkozik a készülékcsere bármikor, akiknél a flotta nevére kerül a szám.

Samsung Galaxy A54

(#48807) DrBubo77 válasza Viktor0610 (#48806) üzenetére


DrBubo77
addikt

Én is az IT Servicesnél vagyok. 1220-on rákérdeztem, van rá lehetőség.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#48808) jociolaszi válasza darvinya (#48803) üzenetére


jociolaszi
tag

Sziasztok Be van kapcsolva a képernyő elforgatás. Csináltam Factory resetet. Letöröltem a gyári my tv telenort.
Leszedtem az újjat. De csak a kezdőképernyöig jut el! Kilép!Valakinek ötlet? Mi lehet a baj?

(#48809) Viktor0610 válasza DrBubo77 (#48807) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

DrBubo77:
Azért fogalmaztam úgy, ahogy. ;)
Nincs most előttem, hogy ez a flotta milyen típusú. :)

jociolaszi:
Wi-fin is ezt csinálja? :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#48810) Boborján


Boborján
tag

Sziasztok!

A mai napon barátnőm szerződést kötött Blues S tarifával amihez Samsung Galaxy J3-at választott.
1. Online a készülék 9990 lett volna de ugye a szüleivel ment üzletbe és ott mikor megnézték neten akkor mondták ugye, hogy ott olcsóbb akkor ott kötik meg. Erre az üzletkötő azt mondta az nem jó ár 14990 csak az oldalt még nem frissült.
Ez valós? Megtehetik , hogy az oldalon félretájékoztatnak vagy a helyszínen?

2. Ugye a készülék így akkor 14990 volt a teló alap ára 43000. Az előfizetés díja meg a készülék kihozatal miatt 4300 helyett 5300.

Ha jól számolom lényegében így 6000 Ft kedvezménye lenne a telóra a 2 év alatt.

Tehát ha most bemegy és felmondja a szerződést akkor a készülék fennmaradó 28000-re lesz a köbér és ennyi?

Csak mert akárhogy számolom bármelyik másik szolgáltató legkisebb csomagja jobban megéri neki főleg, hogy a többinél diáknak vagy 25 év alattinak jár +2 giga adat.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#48811) jociolaszi válasza Viktor0610 (#48809) üzenetére


jociolaszi
tag

Igen pedig blue M csomagban vagyok

(#48812) renoirba


renoirba
csendes tag

Üdv.
Függetlenítettem egy vodás ZTE R209-z kis modemet.
Telenoros sim kártyával szeretném használni, de van egy kis gond a beállításokkal.
A lényeg, hogy a beállításokat nem engedi elmenti, mert IPv4 number -t kér.
Ezt sehol sem sikerült fellelnem a telenor-nál.
A következőkkel próbálkoztam:
ipv4 number: net, online, *99# stb.
Egyiket sem fogadta el és nem is sikerült a csatlakozás.
Előre is köszönöm a hozzáértő segítséget.

(#48813) renoirba válasza renoirba (#48812) üzenetére


renoirba
csendes tag

Na közben sikerült megcsinálnom és csatlakozik is.
Elmondom, hogyan sikerült ha másnak ilyen gondja lenne:

Tehát modem függetlenített vodafone zte r209-z
IPv4 APN: net
IPv4 number: *99#

(#48814) Viktor0610 válasza Boborján (#48810) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Boborján:
5000 forintért nem hiszem, hogy fel kellene mondani az előfizetést. Max. a téves tájékoztatásra való tekintettel kérhetsz ekkora összegű jóváírást a Telenortól.

A kötbér csak a tarifára vállalt hűség esetén időarányos, készülékkel együtt a hűség teljes ideje alatt fix.

renoirba:
Igen, ezek a beállítások. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#48815) csanady97


csanady97
tag

Köszi megtaláltam csak SMS-el kellett belépni nem MyTelenorral...

Viktor0610: Saját néven van a számla

Még annyi, hogy ugye új előfizetést kell kötni 2 év hűséggel és akkor maradhatok a Flottában a jelenlegi előfizetésemmel? (Flotta 1800)

(#48816) Viktor0610 válasza csanady97 (#48815) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak új szerződést kötsz, minden marad változatlan, csak a hűség indul újra. :)

Samsung Galaxy A54

(#48817) Boborján válasza Viktor0610 (#48814) üzenetére


Boborján
tag

Köszi a választ.

Ezt nem igazán értem. Bármikor mondja fel ugyanannyi a kötbér? Ha most azonnal és ha 1 év múlva akkor is? Csak mert akkor főleg most éri meg felmondani :D

Nem az 5 ezer forint miatt hanem mert mindenhol máshol sokkal kedvezőbb a legalacsonyabb szintű előfizetés. Több perc, több net, sokkal olcsóbban.

(#48818) Viktor0610 válasza Boborján (#48817) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igazán nem akarom védeni a Telenort, de most ránéztem a másik kettő hasonló csomagjára és nem estem hasra a kínálattól, áraktól.
Linkelnéd, mik azok a "Több perc, több net, sokkal olcsóbban" csomagok? ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#48819) Boborján válasza Viktor0610 (#48818) üzenetére


Boborján
tag

Voda: Go start 2990. 100 sms/perc belföld hálózatra. 500 MB net + 2 GB net mivel 25 év alatti.

Telekom:3000 FT Mobile S 80 sms/perc belföldi hálózatokra + 400 MB net +2 GB net mert diák. - 300 Ft havi kedvezmény szóval 2700 Ft végül a havidíj.

A blue S 4300 Ft (készülékkel 5300Ft). 100 sms/ perc belföldi hálózatra meg 300 MB net és semmi plusz nem jár hozzá.
Már az alap mindkettőnél több mint 1300 Ft-al olcsóbb és mindkettőnél adnak +2 GB netet. De mivel készülékkel hozta ki így a vodához képest 2300 Ft a difi a telekomhoz képest meg 2600 Ft. Ez a 2 év hűség alatt 55200 Ft és 62400 Ft. Ha kifizeti kötbérnek a készülék maradék árát ha valóban csak annyi akkor is 27 ezer és 34 ezer a különbség 2 év alatt. Azért az már nem a mindegy kategória.
És ugye a net lenne a fontos ami a Blue S-ben messze a legkedvezőtlenebb mivel ott nem adnak hozzá +2GB-t.

(Bocsi az offért. Több összehasonlítás nem lesz.)

(#48820) wetomi válasza Boborján (#48819) üzenetére


wetomi
aktív tag

Nincsen gond az offal és az összehasonlítással sem. Önmagában ha csak az árakat nézed a legkisebb tarifákkal lehet, hogy jobb a két másik, de a Blue S-nél eleve hálózaton belül korlátlanul beszélsz és arra jön még rá az egyéb belföldi és roaming irányba felhasználható 100 perc. Drágább, de több lebeszélhetőséget is ad a Blue S.

Ha nem beszél sokat, akkor a Light-ot nézd meg 70 perc lebeszélhetőséggel készülékkel 2890 Ft ami július 31-től már roamingra is felhasználható. Az alap internet nem sok, de annyit kell megrendelni mellé, amennyi kell.

Amivel jobb a másik kettő, az a diák kedvezmény és az alap lebeszélhetőségben az SMS amik jelenleg nincsenek a Telenornál.

[ Szerkesztve ]

(#48821) Viktor0610 válasza Boborján (#48819) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ja, hogy diák kedvezmény. Ilyen mondjuk, valóban nincs a Telenornál.
De ettől eltekintve teljesen versenyképesek az árak. ;)

Samsung Galaxy A54

(#48822) MaciG


MaciG
addikt

Ha veszek egy készüléket ebben a csomabna " Telenor MyMinu, tefeltöltőkártyás csomag, hűség nélkül" mertr így 15 ezerrel olcsóbb mint függetlenül, akkor az lehetséges, hogy ezt a feltöltőkártyát nem használom, és helyette az eddigi céges kártyám használom a készülékbe? Vagy ennek is van további havidíja?

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#48823) 4Grider válasza MaciG (#48822) üzenetére


4Grider
nagyúr

A feltöltőkártyákon csak az egyenleg erejéig tudnak havidíjakat terhelni, így ha az egyenleg elfogyott, nincs újabb terhelés.
Ha Telenoros a jelenlegi kártyád, azt tudod használni egy Telenor kártyás készülékben.

(#48824) Syl válasza 4Grider (#48823) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem a kérdés nem erre vonatkozott.
Feltöltőkártyával vásárolt mobil természetesen használható előfizetéses SIM-mel is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48825) 4Grider válasza Syl (#48824) üzenetére


4Grider
nagyúr

Erre írtam, hogy ha az Telenoros. Mert csak annyit írt, hogy céges előfizetés...

[ Szerkesztve ]

(#48826) Syl válasza 4Grider (#48825) üzenetére


Syl
nagyúr

Bocsi, a második mondatod fennakadt a diszlexia-szűrőmön ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48827) whiskeys


whiskeys
őstag

Telenor Data alap Cegléden ilyen gagyi? 6/3 mega a max....

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#48828) lugosi válasza whiskeys (#48827) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet. Én Szegeden használom. Az előbb vettem észre, hogy a másik telefonom még mindig annak a hotspotján megy, dél előtt mentem el itthonról. Észrevehetetlen volt a különbség közötte és az itthoni rendes wifi között (100 megabites digi). Szakadás, kimaradás nem volt rajta semmi.

(#48829) whiskeys válasza lugosi (#48828) üzenetére


whiskeys
őstag

Kár. Így nem igazán éri meg az árát

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#48830) lugosi válasza whiskeys (#48829) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyébként sokfelé jártam már vele az országban, nagyon rendben volt mindenhol a sebessége. Nem lehet, hogy nem tud a telefonod B20-as 4G-t, és csak az lenne a lakóhelyeden?

(#48831) whiskeys válasza lugosi (#48830) üzenetére


whiskeys
őstag

Fehérgyarmati vagyok amúgy, ott 100/30 a Full sebesség. Samsung j3

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#48832) 4Grider válasza whiskeys (#48827) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ilyen sebesség terhelt 3G-n szokott lenni.

(#48833) whiskeys válasza 4Grider (#48832) üzenetére


whiskeys
őstag

4g-t ír

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#48834) 4Grider válasza whiskeys (#48833) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk a 2 Mbps garantált sebességhez képest az még mindig jó.

(#48835) whiskeys válasza 4Grider (#48834) üzenetére


whiskeys
őstag

Le 2.11 fel 2.66

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#48836) 4Grider válasza whiskeys (#48835) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor ez az előfizetés Hello Data lesz és ott az ÁSZF szerinti minimumra van ott korlátozva. Az ÁSZF-ben megtalálod, hogy milyen esetekben korlátozzák a Hello Data-t 2 Mbps-ra.

(#48837) lugosi válasza 4Grider (#48836) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Érdekes hogy egy kis településen korlátozzák egy nagyobbon meg nem, ahol elvileg többen használják. Persze lehet hogy ott eleve kisebb a kapacitás.

(#48838) Viktor0610 válasza whiskeys (#48827) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mivel szerencsére hűség nélküli, így ha nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, felmondod. :)

Samsung Galaxy A54

(#48839) azbest válasza lugosi (#48837) üzenetére


azbest
félisten

"Persze lehet hogy ott eleve kisebb a kapacitás."

Sőt biztos. Ahol kevés ember lakik, ott általában sokkal nagyobb méretű cellák vannak. Szóval nem csak a szomszéd háztömbbel, hanem az egész településsel kitolhat, ha széthajtotta a hálózatot előtte,

[ Szerkesztve ]

(#48840) Bferibörs válasza azbest (#48839) üzenetére


Bferibörs
addikt

kérdés az is , hogy a település melyik részén lakik , a saját tapasztalatom az, hogy a települések kieső részein lényegesen gyengébb a sebesség/térerő mint a település más részein, nem akarom szét trollkodni a topikot,mértem ( telekom ugyan ilyen ) mivel számomra fontos, hogy ne csak a települések bizonyos belterületein legyen m.net hanem a kieső részeken is értsd h.jelző táblától 100-1000 méterre. ( eddig bíztató ,használható a net általában 4G , 6-12 Mbit/s ezeken a helyeken)

(#48838) Viktor0610

nem valószínű, hogy más szolgáltatóval jobb eredményt fog a kolléga elérni.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#48841) azbest válasza Bferibörs (#48840) üzenetére


azbest
félisten

települése válogathatja. A leggyorsabb 100 közeli és feletti értékeket eddig városhatárban mértem. A belvárosban több emberrel kell osztozni :)

De külterületen, autopálya egyes részein volt, hogy 3g lett vagy semmi sem.

[ Szerkesztve ]

(#48842) Bferibörs válasza azbest (#48841) üzenetére


Bferibörs
addikt

igen ez biztos, csak a saját helyeimről tudok nyilatkozni amerre járok, kistelepülésekről van szó mint Pusztazámor,Dunavarsány, Kiskunlacháza, Törökbálint stb. , persze vannak nagyon jó lefedettséggel rendelkezők is mint pld. Sóskút, gondolom nem mindegy, hogy a torony hol van elhelyezve a pozíciómhoz képest. Ezek a települések kieső részein lettek mérve !!!
Diósd 60-70 , Budaörs 50-70 (éjszaka 2-kor 108 ) belterület, település központja.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#48843) whiskeys válasza 4Grider (#48836) üzenetére


whiskeys
őstag

Ez külterület, erdős rész és lehet itt csak ennyit tudna?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#48844) Bferibörs válasza whiskeys (#48843) üzenetére


Bferibörs
addikt

sétálj be vele a lakott terület felé és megtudod , lehet pár száz,száz méterrel arrébb már tuti, jártam így

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#48845) whiskeys válasza Bferibörs (#48844) üzenetére


whiskeys
őstag

Holnap kipróbálom

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#48846) #71897088


#71897088
törölt tag

Üdv!

3 napja előfizettem a Hello Data Start csomagra, rendben működik is minden azonban lenne egy kérdésem.
Letöltöttem a Mytelenor alkalmazást és érdekelne hogy az "aktuális fogyasztásod" résznél megjelent összeg az mit takar pontosan. Már csak azért mert elvileg fix 6 ezer havonta és abba benne van a korlátlan net és 50 perc lebeszélhetőség bármely hálózaton belül.

Tegnap megjelent 93 forint az aktuális fogyasztásnál és a részleteknél nem írja hogy mi pontosan. Összesen talán 11 mp hívásom volt az is normál díjas, mégis azt írja hogy 5 perc a hívás időtartam.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#48847) zseko válasza #71897088 (#48846) üzenetére


zseko
veterán

Perc alapú az elszámolás, szóval ha egy másodperc után rögtön le is teszed, de ezt eljátszod tízszer, az tíz percnek fog számítani. Sms nincs ingyen, szóval az plusz pénz, ha lett küldve.

HR24.hu

(#48848) Aryon87


Aryon87
félisten

Sziasztok!

Tapasztaltabbaktól, esetleg ügyintézőktől kérdeznék:

Pár nap múlva lejár a hűségem, és szeretnék majd új készüléket venni.

Jelenleg a Data Start csomagban vagyok, és folytatnám is ezt a vonalat.
A kérdés pedig arra vonatkozna, hogy ugye az adott "x" készülékre van egy összeg, amit egyben ki kell fizetni és ehhez jön a 24 hónapnyi részlet.
Na most az adott "előleget" azt majd jóváírják, vagy az bent marad?

HTC U11 lenne a kiválasztott, annál 88ezer az egyösszegű befizetés +24x 11500 (csomag + telőrészlet)

Remélem érthető mit szeretnék megtudni.
Előre is köszönöm a segítséget :R

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48849) Viktor0610 válasza Aryon87 (#48848) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Meglévő ügyfelektől nem kérünk előleget, szóval azzal nem kell számolj. :)

Samsung Galaxy A54

(#48850) Aryon87 válasza Viktor0610 (#48849) üzenetére


Aryon87
félisten

Akkor hogyan kell kalkulálnom majd 16.án mikor esetleg online rendelem az U11-et a Data start csomaggal?
(telenornál vagy?)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.