Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) szaboi6512 válasza castiels (#52000) üzenetére


szaboi6512
őstag

Benne vannak de van ami csak 720p, de van 1080p is. A fox az 720p

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#52002) darvinya válasza castiels (#52000) üzenetére


darvinya
titán

Ami nem szürke, az van, kivéve C8, mert EuroNews van.

(#52001) szaboi6512

HD csak 720p, fullHD 1080p.
1080p csak SportTv1/2 ad egy-egy műsort.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#52003) castiels


castiels
addikt

oké, köszönöm

(#52004) szaboi6512 válasza darvinya (#52002) üzenetére


szaboi6512
őstag

A Spíler és az M4 Sport is full hd :K

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#52005) darvinya válasza szaboi6512 (#52004) üzenetére


darvinya
titán

:N

M4Sport MindigTv-n adja 1080i-ben, máshol csak HD.
Spíler is csak HD.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#52006) szaboi6512 válasza darvinya (#52005) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nálam full HD :DD

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#52007) darvinya válasza szaboi6512 (#52006) üzenetére


darvinya
titán

Az csak max. srteam beállítási lehetőség, de csak HD-ban jön.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#52008) szaboi6512 válasza darvinya (#52007) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ha te mondod :O

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#52009) azbest válasza szaboi6512 (#52008) üzenetére


azbest
félisten

pécén, böngészően az f12-es debug részen, a hálózati forgalomnál látni a csatorna stream linkjét, amikor elindítod. Csak akkor és csak neked működik az az egyedi link. Amit onnan linket kimásolsz, azt be tudod másolni vlc-be hálózati lejátszáshoz. A vlc pedig ki tudja írni a médiainformáció részen, hogy valójában milyen.

Az sd szélesvásznú adásoknál 1024x576 -ot láttam, az m4-nél 1920x1080-at. A komolyabb csomagok nincsenek meg nekem.

[ Szerkesztve ]

(#52010) lugosi válasza castiels (#52000) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Most komolyan. Szerinted? Valószínűleg azok vannak benne.

[ Szerkesztve ]

(#52011) castiels válasza lugosi (#52010) üzenetére


castiels
addikt

:) nyilván, csak a hd lemaradt a fox-nál..

(#52012) lugosi válasza castiels (#52011) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyébként minőségre milyen? Megbízható? Rendben van az adás?
Gondolkozok rajta, hogy előfizessek rá.

(#52013) castiels válasza lugosi (#52012) üzenetére


castiels
addikt

én is ebben a fázisban vagyok, 2990 ért a plus csomag hüség nélkül nem hangzik rosszul, gondolkozok rajta..

chromecastel is ki lehet lőni az adást telefonról a tv-re.

megy ugye hordozható tv, laptop, táblagépen, telefonon is bárhól nézhető.

[ Szerkesztve ]

(#52014) szaboi6512 válasza lugosi (#52012) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nekem bevált :K

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#52015) FіkuszKukіsz válasza szaboi6512 (#51996) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Érdekes, mert nálam a Home L csomagnál mintha számolná ezt a forgalmat is. A böngészést is vonogatja le a mytelenor oldal szerint, pedig ez is korlátlan lenne. :F

Romanes eunt domus

(#52016) Viktor0610 válasza FіkuszKukіsz (#52015) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A MyTV biztos, nem számít bele, a böngészésről most nincs infóm, hogy az miként számolódik. :)

Samsung Galaxy A54

(#52017) FіkuszKukіsz válasza Viktor0610 (#52016) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Hát nem is tudom. Konkrétan HBO GO-val teszteltem és levonta a forgalmat. Sajnos én voltam láma, mert benéztem, a telenor oldalán megtaláltam az idevágó kisbetűs részt:

A korlátlan forgalomtípusok az adatkeretet fogyasztják, de az adatkeret felhasználása után is lassítás nélkül vehetők igénybe belföldön. Ez így már jobban árnyalja a képet. Mit is mondjak? Nem szép dolog korlátlannak hívni azt, aminek egy részét kifizettetik.

Romanes eunt domus

(#52018) 4Grider válasza FіkuszKukіsz (#52017) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem a MyTv csak a bejelentkezéskor fogyaszt néhány kB adatforgalmat. HBO Go csak önálló kliens van, az zabálja rendesen. De a Telenor MyTV nem.

(#52019) ggabor02 válasza djpety (#51983) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Ez hasznos információ volt, köszönöm. Egyik nap meglátogatom őket. Dobozt, garipapírt viszek, előfizetőjük vagyok. Remélem így nem lesz gond.

(#52020) HD


HD
csendes tag

Sziasztok,
Lehet, hogy volt már róla szó, de nem találom. Szüleimnek Hipernet Home M csomagja van, és adatmegosztó simet tervezek hozzá kérni magamnak, a kérdésem az, hogy EU-s országban roamingolva lehet e használni, a csomaghoz 4.5 giga felhasználható erre a célra. Számomra nem egyértelmű a leírás.

"A Törzskártya adatmennyiségének közös felhasználása kizárólag belföldön lehetséges, amennyiben mind a Törzskártya, mind az Adatmegosztó aktív."

Ha a törzskártyát tartalmazó készüléket lekapcsolom, akkor nem lesz aktív és akkor használható az adatmegosztó sim EUn belül?

Következő pont meg üti is a fentieket, mert kerek perec írja, hogy nem használható.

"2017. június 15-től az 1-es roaming díjzónában az Adatmegosztó SIM-mel nem lehet igénybe venni roaming adatszolgáltatást."

1-es roaming díjzóna az egyenlő az EU-val, vagy 2 külön zonáról van szó?

[link]

Van valakinek bármi tapasztalata? Szlovéniába, Olaszországba, Spanyolországba használnám autózva, 1 hétre kell mennem arra felé, jó lenne online rádiózni, és jó lenne előre tudnom, mert ha ez így nem megy, akkor veszek plusz gigákat a másik, vodás előfizumhoz, az biztosan használható külföldön is.
köszi aki válaszol!

[ Szerkesztve ]

(#52021) Somatom válasza HD (#52020) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem flottás netem van, de az is Telenoros. Csak a fő kártyával lehet roamingolni. Az van a telómban, a megosztó pedig otthon a router -ben.
Az 1 -es zóna egyenlő az EU -val. Pl. Svájc már 2 -es zóna, horror net tarifával.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#52022) HD válasza Somatom (#52021) üzenetére


HD
csendes tag

Hello, köszi, akkor jó esélyel a home csomag is a fő szimmel menni fog minden külön dij nélkül? Mert amit linkeltem ott azt irja, ha van adatmegosztó sim akkor a főkártyan sincs roaming, de tény hogy nem egyértelmű :-)

(#52023) tamto


tamto
csendes újonc

Korábban írtam hogy a Telenor MyChat csomagját használom, amivel nagyon megvagyok elégedve. A kérdésem az lenne hogy ezt esetleg egy mobil wifi-be is beletudom tenni és ugyan úgy működik?

(#52024) FuRiONight


FuRiONight
őstag

hali!

A Telenor myminute dijcsomagjàban van valami korlàtozàs a mobilinternettel? Pl. 4g ugyanúgy max sebességének müködik mint egy nagyobb dijcsomagban?

(#52025) Somatom válasza HD (#52022) üzenetére


Somatom
veterán

Ennek talán Viktor tudna utánanézni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#52026) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Ha valakit esetleg érdekelne: :))

A telefonok hálózatfüggetlenítését is szabályozó törvény módosítása 2017. október 24-én lép hatályba. A törvénymódosítás főbb pontja az alábbiak:
1. A határozott időtartamú előfizetői szerződés legfeljebb 12 hónapra köthető meg, azzal, hogy a szerződés megkötését megelőzően a szolgáltatónak fel kell ajánlania a határozatlan időtartamú szerződés megkötésének lehetőségét, és be kell mutatnia annak részletes feltételeit.
A határozott időtartamú előfizetői szerződés az előfizető kérésére 24 hónapra is megköthető, ha ahhoz készülékvásárlás is kapcsolódik.
2. A határozott idejű előfizetői szerződés lejártát követően a szolgáltató az előfizető kérésére külön díjazás nélkül köteles gondoskodni arról, hogy a szerződéssel együtt vásárolt készülék bármely szolgáltató előfizetőjeként használható legyen (hálózat-függetlenítés).
3. A határozott időtartamú előfizetői szerződés helyébe lépő új, határozatlan idejű szerződésben meghatározott szerződési feltételek nem lehetnek az előfizetőre nézve hátrányosabbak a korábbi határozott idejű szereplő szerződési feltételeknél.
A szolgáltató a határozott idejű előfizetői szerződés lejárta esetén október 24. napját követően köteles díjmentesen eleget tenni a készülék hálózat-függetlenítési kötelezettségének. Javasoljuk tehát az igényt a törvény hatálybalépését követően érvényesíteni.
A törvény a fogyasztó részére nem ír elő kötelezettséget a készülék doboza vagy a jótállás jegy bemutatására vonatkozóan, így a szolgáltató ezt nem írhatja elő a hálózat-függetlenítés teljesítéséhez. A szolgáltató ilyen magatartása esetében javasoljuk a céggel szemben az írásbeli panasz benyújtását, amelynek elutasítása esetében az elutasítás indokaitól függően a jogszabálysértéssel kapcsolatban a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnál tehető bejelentés.
Felhasznált jogszabály:
- 2003. évi C. törvény az elektronikus hírközlésről http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=75939.340229

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#52027) anderzeeen


anderzeeen
csendes tag

sziasztok !
otthoni használatra tudom használni a telenor hello data-t ? (esetleg 4g router vagy csak egy telefon segitségével)
Azt tudom hogy havi egy kimenő hívásnak kell lennie, de ezen kívül más kritérium van ?
Lehet ebből "bajom" hogy folyamatos megosztás történne ?
Várom a segítőkész válaszokat! :) üdv

(#52028) 4Grider válasza anderzeeen (#52027) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tudod. De van attól olcsóbb korlátlan mobilnet is a Telenortól a flottás topicban...

(#52029) DrBubo77 válasza anderzeeen (#52027) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

A kolléga által említett Mobil flották topik itt található.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#52030) anderzeeen


anderzeeen
csendes tag

köszönöm !

(#52031) Viktor0610 válasza HD (#52022) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudok olyan összefüggésről, hogy ha volna az Home előfizetés mellé Adatmegosztó, akkor a főkártyán sem menne a roaming.
Azt viszont el tudom képzelni, hogy a megosztón nem, de a főkártyán megy a roaming.

Samsung Galaxy A54

(#52032) Monster256


Monster256
újonc

Sziasztok! Telenor-nál működik már az ingyenes kártyafügétlenítés? Ha igen akkor hogyan tudom megtenni?

(#52033) Viktor0610 válasza Monster256 (#52032) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze.

Elviszed magaddal a készülék garanciáját vagy szerződését vagy számláját egy boltba (célszerű bemutatótermet keress), bejelented, hogy szeretnél függetleníteni.
Amennyiben nincs hűség a telefonszámon a készülék miatt, akkor elindul a folyamat.
Szerencsés esetben benne van a rendszerben a kód, egyből megkapod, ha nem, akkor optimális esetben pár napos átfutási idővel lekéri a Telenor a kódot, amit egy ismételt próbálkozással tudsz kikérni.

Samsung Galaxy A54

(#52034) dptrsk válasza Viktor0610 (#52033) üzenetére


dptrsk
addikt

Pár HSZ-el feljebb lett írva XFishboneHUN által, hogy a szolgáltató nem írhat elő a készülék IMEIjén kívül semmit a függetlenítéshez.

Minek a garanciapapír,szerődés vagy számla?

[ Szerkesztve ]

(#52035) Viktor0610 válasza dptrsk (#52034) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, újra elolvastam a vonatkozó levelet. :D
Tehát be kell azonosítsa magát vagy be kell mutassa valamelyik papírt az említettek közül. :D

Samsung Galaxy A54

(#52036) Hosssszu válasza Viktor0610 (#52031) üzenetére


Hosssszu
őstag

"Nem tudok olyan összefüggésről, hogy ha volna az Home előfizetés mellé Adatmegosztó, akkor a főkártyán sem menne a roaming."
Ebben meg tudlak erősíteni. Erdélyben használtam a főkártyát a hordozható mifivel és simán működött. Társkártya van hozzá, az viszont otthon volt, így azt nem tudtam kipróbálni külföldön.

(#52037) 4Grider válasza Hosssszu (#52036) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekünk több flotta adatmegosztói közül egyik sem működik külföldön.

(#52038) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Kedves fórumozók!

Lenne egy kérdésem!
Vettem egy ismerősömtől egy Telenor függő Nokia E52-őt ( igen marha régi telefon, de ilyenem még nem volt, és ki akarom próbálni )
ezt a telefont a telenoron keresztül szeretném függetleníteni, semmilyen pappírom nincsen a telefonról, se nekem, se neki ( kb. 1000 kézen ment már át a telefon szerintem ).
Elhajthatnak így a telenortól, hogy nem függetlenítik?

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#52039) Viktor0610 válasza CivicEsi (#52038) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az eredeti tulaj tudja függetleníteni, ha nincsenek meg a papírok.

Samsung Galaxy A54

(#52040) CivicEsi válasza Viktor0610 (#52039) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Egy olyan telefonról beszélünk, aminek a legutolsó sw frissítése 2011-ben volt, illetve 2009-ben jött ki.
Szerinted tudja még valaki, hogy ki, honnan, mikor vette?
Minden eladott telefonról a szolgáltatók pontos listát vezetnek, mind az imeiről, mind a sorozatszámról, nem hiszem el, hogy nem tudja leellenőrizni a készülék előéletét, és ha minden stimmel, akkor függetleníteni!

[ Szerkesztve ]

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#52041) 4Grider válasza CivicEsi (#52040) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kérdés az, hogy 7-8 éves adatbázisban turkál-e a rendszer. Mert mifelénk az ilyen adatokat már archiváljuk, így az ügyviteli rendszer alapból ennyi időre már nem lát vissza.
Ha pedig az archívumból kell kiszedni adatokat, az nem kis költség, a jogszabály pedig úgy rendelkezik, hogy a határozott időtartamú szerződés lejártakor az ügyfél kérésére ki kell kódolni a telefont. Visszamenőleges hatálya pedig nincs a jogszabálynak...

(#52042) CivicEsi válasza 4Grider (#52041) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Viszont pár sorral feljebb egy ilyet is olvastam:
"A törvény a fogyasztó részére nem ír elő kötelezettséget a készülék doboza vagy a jótállás jegy bemutatására vonatkozóan, így a szolgáltató ezt nem írhatja elő a hálózat-függetlenítés teljesítéséhez. A szolgáltató ilyen magatartása esetében javasoljuk a céggel szemben az írásbeli panasz benyújtását, amelynek elutasítása esetében az elutasítás indokaitól függően a jogszabálysértéssel kapcsolatban a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnál tehető bejelentés.
Felhasznált jogszabály:
- 2003. évi C. törvény az elektronikus hírközlésről http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=75939.340229"

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#52043) dptrsk válasza 4Grider (#52041) üzenetére


dptrsk
addikt

"A határozott idejű előfizetői szerződés lejártát követően a szolgáltató az előfizető kérésére külön díjazás nélkül köteles gondoskodni arról, hogy az e szerződéssel együtt vásárolt készülék bármely szolgáltató előfizetőjeként használható legyen (hálózat-függetlenítés)."

Én ebben nem látom, hogy a szerződésnek a jogszabály után kell lejárnia, lejárhatott akár 10 éve is. Az viszont benne van, hogy előírhatja a szolgáltató, hogy csak az előfizető kérheti.

[ Szerkesztve ]

(#52044) 4Grider válasza dptrsk (#52043) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az eht módosításának a hatálybalépése október 24.-e volt. Ha abban az van, hogy egy szerződés lejártát követően köteles vagyok valamit tenni, akkor logikusan az nem kötelezhet senkit október 24.-ét megelőzően lejárt szerződésekkel kapcsolatban semmire. Ha így lenne, akkor azt visszamenőleges hatállyal hirdették volna ki, itt erről szó sincs.

(#52045) Syl válasza 4Grider (#52044) üzenetére


Syl
nagyúr

Telekom nem így gondolja: [link]

Mondjuk szerintem se kellene Noé idejéből előszedni a függetlenítést.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52046) 4Grider válasza Syl (#52045) üzenetére


4Grider
nagyúr

Minden kötelezett eltérhet az eht-től az előfizető számára kedvező módon. Logikusan viszont ez nem hivatkozási alap egy másik szolgáltatónál.

(#52047) Syl válasza 4Grider (#52046) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem azt mondom, hogy kötelező. Sőt. Szerintem nem kellene ilyet csinálni. Mert mi lesz a következő? Ha én 7 éve fizettem 25 ezret az iPhone 3G függetlenítéséért, akkor most azt visszaadják? Elvégre ma már ingyen függetlenítik...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52048) djpety válasza CivicEsi (#52038) üzenetére


djpety
tag

Ügyintéző korrektségén is sok múlik. Én tuti bevinném és megpróbálnám! Más nem, a Telekom például nem kérdez semmit, hiszen eleve csak beírod az IMEI-t és a számot ahova kéred a lépéseket. Szóval ezt felhozhazod még ha akadékoskodnak. Ha ezután is, akkor elég gázok tényleg, hogy nem akarnak segíteni, mert ugyan most már ingyen van, de ezek szerint pénzért sem csinálnák meg...

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#52049) CivicEsi válasza djpety (#52048) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Bevittem közölték, hogy amíg nem igazolom az eredetét a telefonnak, vagy a tulajdonos, aki anno vette a telefont ( 2009-es telefonról beszélünk) ide nem jön, addig ők nem csinálják meg!
Mutattam a jogszabályt, amit pár sorral fentebb van, arra közölte, hogy 203-as, és azóta biztos megváltozott!

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#52050) szabogabor10 válasza CivicEsi (#52049) üzenetére


szabogabor10
veterán

Azért nem gondoltam volna, hogy a Telekomot kivéve ennyire rugalmatlanul fognak ehhez állni a szolgáltatók.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.