Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) BéHGT válasza Ricardo (#9998) üzenetére


BéHGT
senior tag

és a + 200 ezer Hipernetes? Mert Ők is előfizetők...

(#10002) Ricardo válasza Something_ (#10000) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezek után nem is csodálom. Ha felhívnának valami hasonlóval, elhajtanám, mint a magzatvizet.

BéHGT A csökkenés akkor is tetten érhető.

[ Szerkesztve ]

(#10003) BéHGT válasza Ricardo (#10002) üzenetére


BéHGT
senior tag

Persze... Mondjuk az is szép volt, amikor a djuice-os előfizetésemet mondtam vissza. 18 hónapból kb 3 hónapot volt használatban, amúgy a polcomon pihent. Mammutban lévő Telenor boltban mondtam vissza, mindenféle gond nélkül visszavonta a számot, de mikor megtudta, hogy a Telenorosat is vissza akarom, akkor kérdezte, hogy miért? Mondtam, hogy van ezen kívül még mindig 2 előfizetésem, és elég az a 2. Erre mondta, hogy ennek nagyon nem örül, jó lenne ha maradnék.
Aztán mivel csak a tarifa hűségem járt le, csak betettem az alaptarifa 1-be, legalább valami más pihen a djuice helyén, de azon el nem érnek. :D

(#10004) Something_ válasza BéHGT (#10003) üzenetére


Something_
őstag

Figy, mi novemberben 3 előfizetést mondtunk le, nem szólt semmit a faszi, csak megkérdezte, hogy mi volt a baj?
Felsoroltam és azt mondta, hogy így már érti.

(#10005) Varszegig válasza Ricardo (#9998) üzenetére


Varszegig
veterán

csak próbáltak. csak ugye a nagy kérdés, hogy milyen alapon is? mert hogy az én számom nem telenoros, bár 20-as, tehát hogy is kezelik az én adataimat?

(#10006) Ricardo válasza Varszegig (#10005) üzenetére


Ricardo
félisten

Kiemelt ügyfél mi? :DDD

(#10007) Varszegig válasza Ricardo (#10006) üzenetére


Varszegig
veterán

ja, kiemeltek a fiókból:D

(#10008) nggabi válasza Ricardo (#10006) üzenetére


nggabi
nagyúr

mindenhol ezt mondják :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#10009) Varszegig válasza nggabi (#10008) üzenetére


Varszegig
veterán

nekem mondhatják, még ha ügyefelük lennék, akkor sem dőlnék be ilyen süket dumáknak:)
a bizt. ügynököket meg ismerem, megnézem azt amelyik elad nekem bármit is:)

[ Szerkesztve ]

(#10010) darvinya


darvinya
titán

Na én bedőltem az ügynöknek!?
Nyáron elmentem a találkára és elhoztam egy sim kártyát.
Igaz szerződés és pénzűgyi tanácsot nem tudott rábeszélni.
Elkezde a mondokaját és az első mondatában olyan hülyeség volt csak úgy zengett az Allee.
Feltettem a kereszt kérdést és elsápadt mire válaszolt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10011) Varszegig válasza darvinya (#10010) üzenetére


Varszegig
veterán

ebben csak az a gáz, hogy ki adott felhatalmazást arra, hogy az adataidat kiadják mindenféle jöttment ügynöknek???

(#10012) Something_ válasza Varszegig (#10011) üzenetére


Something_
őstag

Te, a kisbetűs résznél.

(#10013) BéHGT válasza Something_ (#10012) üzenetére


BéHGT
senior tag

Abba nem az van, hogy az adataidat 3. félnek nem adják ki?

(#10014) darvinya válasza Varszegig (#10011) üzenetére


darvinya
titán

Teljesen mindegy, hogy kisbetűs résznél vagy közvetlenül bm-ből, ksh-ból szerzik meg az adatokat.
A lényegen úgy sem változtatt.
Egy jogszabály semmire nem jó, ha nem tartják be.
ld:magánnyugdíj pénztár(és nem a mostanira értem, hanem amikor ezt a jsz-t hozták)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10015) Landsmann válasza Varszegig (#9994) üzenetére


Landsmann
addikt

Nem a Telenortól hívtak. Azok mindig kijelzett számmal telefonálnak. Az ilyen lehúzós, átverős ügynökök bújkálnak mindig. Szinte már alaptétel, szám nélküli hívást nem fogadunk, akárki fia is telefonál. A huszonegyedik században csak annak a számát nem küldi el a központ, aki nem akarja. Engem ne hívogassan bújkáló.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#10016) Varszegig válasza Landsmann (#10015) üzenetére


Varszegig
veterán

ok, ezzel egy gond van, van olyan megrendelőm, aki szintén privát számról hív, így ezt nem tilthatom le. egyelőre.

HGábor89: Akkor még egyszer: már nem vagyok ügyfelük. Finito. Akkor miért is kezelik az adataimat? Miért is adják tovább harmadik félnek?

(Mellesleg, anyámnak is telefonáltak pár hónapja, akkor megnéztük a beállításait, és az onlineban valóban van ilyen opció, hogy eladhatják harmadik félnek, de ez korábban nem volt ott, sőt a szerződésében sem. Feleségemnél szintén feltünt a semmiből egy ilyen opció.)

[ Szerkesztve ]

(#10017) Something_ válasza Varszegig (#10016) üzenetére


Something_
őstag

Finito. Gondolom amikor ügyfelük voltál, akkor adták ki az adatodat.

Miért nem pereled be őket? Ismeretlen tettes ellen, aztán szevasz.

(#10018) Varszegig válasza Something_ (#10017) üzenetére


Varszegig
veterán

írtam nekik egy barátságos levelet.

(#10019) csernak75


csernak75
senior tag

Üdv.
Azt szeretném kérdezni hogy normális-e az hogyha a telefonomba (Nexus s) beleteszem a hiper21 sim-et a telefon elvileg 7Mbit/s-ot tud de csak 3Mbit/s-ot mérek, de ha vissza teszem a modembe egyből 8-10Mbit/s a sebesség. A méréshez a telefont is a géphez kötöttem.

(#10020) BéHGT válasza csernak75 (#10019) üzenetére


BéHGT
senior tag

Nem az, bár nekem a Hipernet nem csatlakozott fel a Galaxy S-el sem, nem tudom miért... :)

(#10021) csernak75 válasza BéHGT (#10020) üzenetére


csernak75
senior tag

Nekem is nehezen ment először csak az APN-t kellet online-ról net-re átállítani.

(#10022) nggabi válasza csernak75 (#10019) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem azért mert a nexusban csak 7,2-es HSDPA modem van beépítve aminek a valós letöltési sebessége kb 3 Mbit/s? de csak tippelek, tomp-ot kéne megkérdezni ő biztos tudja :DDD

gondolom a hipernet pöcök gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#10023) csernak75 válasza nggabi (#10022) üzenetére


csernak75
senior tag

Félig igazad van 7,2Mbit/s-ot tényleg soha se lehetne mérni de egy 6 mega össze jöhetne szerintem.

Szerk: Igazad van majd tomp megmondja a tutit.

[ Szerkesztve ]

(#10024) Prien válasza csernak75 (#10019) üzenetére


Prien
addikt

Itt valami más dolog lehet, mert próbaképpen nekem sem csatlakozott fel a régebbi USB stickemmel a Hipernetes SIM kártya. Csak a saját modemjével.

A kevés is több a semminél.

(#10025) nggabi válasza csernak75 (#10023) üzenetére


nggabi
nagyúr

azért megkérdezünk erről még valakit, szólok ha van eredmény :)

"szenyor dzsíííí"

(#10026) tomp válasza csernak75 (#10023) üzenetére


tomp
félisten

De lehet mérni! :D
A telóval nem egyszer kaptam 7,21Mbit/s-et.
pl
Most nekem a teló kerek 5Mbiten pörög.
Ott kompatibilitási hiba lehet szerintem. Mármint a tel+sim<->zte rendszer között

(#10027) flame654


flame654
csendes tag

Üdv!
A minap érkezett egy Zte Blade nevű készülék a Telenortól amit online rendeltem.Ezt a készüléket valószínűleg valaki használta előttem mert egy ébresztés volt beállítva a telefonba, enyhén karcos a kijelző és a tartozékok (füles töltőfej adatkábel) nem voltak "zacskóba".Bementem egy Telenor üzletbe ott azt mondták hogy hívjam fel az ügyfélszolgálatot, miután felhívtam őket azt mondták menjek be egy üzletükbe majd ott segítenek.Tudtommal van egy olyan lehetőségem hogy 8 napon belül felmondhatom a szerződést indok nélkül amit nem szeretnék megtenni.Most akkor mi tevő legyek mert hamarosan kifutok a 8 napból és azt hallottam hogy utána még nehezebb akármit is intézni.Mit lehet ilyenkor tenni??
A válaszokat előre is köszönöm :R

(#10028) nggabi válasza flame654 (#10027) üzenetére


nggabi
nagyúr

internetes vásárlásnál 8 napod van h elállj a vásárlástól. de én bemennék egy telenor boltba és addig ütnék valakit amíg ki nem cserélik egy vadiújra ;]

"szenyor dzsíííí"

(#10029) darvinya válasza flame654 (#10027) üzenetére


darvinya
titán

Én ilyen esetben nem gondolkoznék visszavinném és olyan patáliát csapnék, hogy az üzlet is beleremeg.
Ez úgy nézki kimerití az átverés fogalmát.
Tutommal már nincs használt keszülék forgalmazás Telenornál, ez csak a pannongsm-nél volt.
Ez kikell hangsúlyozni, hogy használt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10030) nggabi válasza csernak75 (#10023) üzenetére


nggabi
nagyúr

jött válasz:

a modem részéről a 7.2 megabit/sec (0.9 megabyte/sec) névleges korlát adott, tehát attól több semmi esetre sem, de a gyakorlatban képes közel a maximumot átvinni a modem! a szolgáltató részéről meg csomag és valós lefedettség - és azon belül leterheltség és környezeti tényezők függvényében a valósan szolgáltatható sebesség - függvénye, 5-ös csomag esetén maximum 5 megabit/sec (~0.6 megabyte/sec), nagyobb csomagok esetében meg a legjobb esetben is a modem korlátja a maximum! gyakorlati tapasztalatom nincs, lévén t-mobile mobilinternetem van!

ennyit sikerült megtudnom. esetleg a nexus topikban meg lehetne kérdezni h ki mennyit mér a telón...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#10031) Something_ válasza flame654 (#10027) üzenetére


Something_
őstag

Asszonynak rendeltem a T-től egy telefont, szerződéssel. Kihozta a futár, átvettem. Megnéztem, benne volt minden, bontatlan volt, fóliás.
Feljöttem a lakásba, elkezdtem volna üzembehelyezni, erre találtam egy 2 centis kopást, karcos.
Autóba ültem, T-Pontba a betanuló nyugdíjas nővel szenvedtünk egy kis papírmunkát és ott helyben adtak egy új készüléket.
Sztem itt is így kellene lennie az ügymenetnek, de mivel te nem cselekedtél azonnal, sanszos, hogy húzhatják a szájukat!
Az ilyen dolgokat azonnal el kell intézni, nem lehet várni...

(#10032) nggabi válasza Something_ (#10031) üzenetére


nggabi
nagyúr

+1 sztem is egy telenor boltban illene szó nélkül kicserélniük.

"szenyor dzsíííí"

(#10033) BéHGT válasza flame654 (#10027) üzenetére


BéHGT
senior tag

Jól mondják a többiek. Nem értem miért nem első nap mentél be egy boltba, de még mindig lehet alkalmazottakat ütni. Nem mintha ők tehetnének róla...
Bár aki ilyen állapotba elküld egy készület... Azzal volna egy két jó ötletem!

[ Szerkesztve ]

(#10034) csab2


csab2
veterán

Milyen ciki már, hogy a honlapon az ÁFA emelés előtti havidíjak vannak fent!
Legalább is az okostarifa 180 esetén biztosan (nekem az van).
Szerintem ez baromira égő. Egy szolgáltató cégnél elsődleges fontosságú szerintem, hogy az árai jól szerepeljenek a honlapon.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#10035) Varszegig válasza csab2 (#10034) üzenetére


Varszegig
veterán

nemcsak égő, hanem szabálytalan is. (Fogyasztó megtévesztése.)

(#10036) nggabi válasza csab2 (#10034) üzenetére


nggabi
nagyúr

bezzeg a számlázás. az már elsején 0 óra 1perctől 27%al számol :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#10037) XSiGma


XSiGma
aktív tag

Üdv!Ha egy telefont 'lekapcsolnak a hálózatról',akkor ez egészen pontosan mit is takar?Illetve ha független más szolgáltatónál még használható?Az elhagyott telefonomról van szó,kérdeztem az ügyintézőtől hogy ez hogyan is van,de nem tudott értelmes/használható választ adni :F

(#10038) novake válasza csab2 (#10034) üzenetére


novake
tag

Hello. Az Okostarifa 180 havidíja 4990 Ft, szóval szerintem jó.

(#10039) tomas9320


tomas9320
tag

42 megabites Hipernettel mértem. Ma lettem tulajdonosa egy ilyennek, szerintem ez gyalázatos. Kecskeméten használom jelenleg. Külső antenna csatlakoztatásával sem lehetne jobb?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro VOG- L29

(#10040) csernak75 válasza tomas9320 (#10039) üzenetére


csernak75
senior tag

Üdv.
A jelerősség rendben van?

(#10041) tomas9320 válasza csernak75 (#10040) üzenetére


tomas9320
tag

Igen. 4 egység látható Telenor neve mellett.

Huawei P30 Pro VOG- L29

(#10042) nggabi válasza XSiGma (#10037) üzenetére


nggabi
nagyúr

letiltják imei alapján a hálózatról. van egy közös listájuk a szolgáltatóknak ami alapján tiltanak, előbb utóbb nem lehet majd használni egyik hálózaton se... kb ennyit...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#10043) Varszegig válasza tomas9320 (#10039) üzenetére


Varszegig
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#10044) XSiGma válasza nggabi (#10042) üzenetére


XSiGma
aktív tag

Köszi!Ebben bíztam én is..

(#10045) flame654


flame654
csendes tag

Köszönöm minkednkinek a hozzászólást. :R
Így van az első 3 napban kellett volna intézkedni de vidéken lakom és a munkával is nagyon le vagyok foglalva tehát csak most van időm intézkedni!Tényleg húzták a szájukat a Telenornál, de addig hívogattam őket amíg egy ügyfélszolgálatos felvette az adataimat és azt hogy mi a problémám a készülékkel!Majd elválik mi lesz.

(#10046) tomas9320 válasza Varszegig (#10043) üzenetére


tomas9320
tag

Ez mitakar jelenteni?

Huawei P30 Pro VOG- L29

(#10047) nggabi válasza XSiGma (#10044) üzenetére


nggabi
nagyúr

nincs mit. azért talán meg tudnák nézni h ki használta utoljára a telefonodat, vagyis h milyen sim-el. hátha meglesz...

"szenyor dzsíííí"

(#10048) XSiGma válasza nggabi (#10047) üzenetére


XSiGma
aktív tag

igazából már lemondtam róla,ilyen hogy bemérés maximum rendőri parancsra van,ahhoz pedig feljelentést kellene tennem,és utána 'nyomoznának' a rend éber őrei,amire sejtem mennyi az esély.már letiltattam a telefont is,bár az ügyintéző nem bírta felírni az imei-t rendesen,ezért is vissza kellett mennem,és egyátalán nem vagyok biztos benne hogy elküldte a javított változatot a központnak.
én viszont ha találnék egy telefont,pont ezen okok miatt,hogy a szolgáltató le tudja kapcsolni,nyomozni is tudnak utána(jobb helyeken ;] ),inkább visszaadnám a tulajdonosnak.remélem boldog az új tulaj a papírnehezékével......

(#10049) nggabi válasza XSiGma (#10048) üzenetére


nggabi
nagyúr

sajnos rossz hír neked h az imei számot némelyik telónál nem túl nehéz manipulálni, így sejtheted h nem papírnehezék lesz a telódból... ez van, vigyázni kell a cuccainkra...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#10050) BéHGT válasza nggabi (#10049) üzenetére


BéHGT
senior tag

Pl Galaxy S II-nél könnyű? Valamint ez a Telefon zárolása funkció ér valamit, vagy azt is könnyen feltörik?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.