Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) RoyalAirForc válasza esbii22 (#88970) üzenetére


RoyalAirForc
tag

Én meg pont fordítva gondolom. Sosem vennék többet okostv-t, mert a támogatásuk kb egyenlő a nullával, és az sem sokáig. Chromecast évek óta megy mindennel, sosem volt vele gondom, egy percre sem....

(#89002) Viktor0610 válasza RoyalAirForc (#89001) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Plusz 1.
Mikor vettem tévét, direkt nem okosat vettem, mert a Mi Box 3-mal "okosítom" fel azt.
Csomó droid drissítést kapott, de ha nem is kap már, akkor is évekig használható marad, az appok támoalgatják valószínűleg.

Samsung Galaxy A54

(#89003) baracsi


baracsi
tag

Nálatok is van ilyen baromság? Friss Mozilla Firefox és ez az üzenet fogad.

(#89004) 4Grider válasza baracsi (#89003) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, ez minden tűzrókásnál így van egy ideje.

(#89005) Somatom válasza Viktor0610 (#89002) üzenetére


Somatom
veterán

Hmmm... Azt tapasztalom, hogy hamar eszüket vesztik, de van még olyan TV, ami gyárilag sem okos?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#89006) tomp válasza 4Grider (#89004) üzenetére


tomp
félisten

Nálam Win11+róka párossal még nem jött elő ez az ablak. :))

(#89007) 4Grider válasza Somatom (#89005) üzenetére


4Grider
nagyúr

Biztosan van, de nem lényeges, mert ha okosítót kötsz egy bármilyen tv-re, onnantól kezdve az okosító portját, távirányítóját, alkalmazásait, stb. használod, amíg vissza nem váltasz a tv-re.

(#89008) 4Grider válasza tomp (#89006) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ugyanez van (W11+FF99.0.1), de nálam már egy hete csinálja

(#89009) Somatom válasza 4Grider (#89007) üzenetére


Somatom
veterán

Vágom. Sztem az itteni többségnél régebb óta használok ilyen kütyüket. (2012 -ben volt hsz. -em az MK802 topikban) Csak arra csodálkoztam rá, hogy Viktor tudott venni nem okos TV -t.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#89010) esbii22 válasza RoyalAirForc (#89001) üzenetére


esbii22
őstag

Akkor ha veszek egy chromecast 3-at, akkor arra csak le kell töltenem a Yettel tv appot és megy minden ? Telefonról tudom vezérelni ? A tvhez kapott távirányító csak a bekapcsoláshoz kell ?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#89011) 4Grider válasza esbii22 (#89010) üzenetére


4Grider
nagyúr

Chromecast-ra Androidos telefonról küldöd a nézett tartalmat. (Egy wlan-on kell legyen a telefon a CC-vel.) Azaz csak az androidos telefonon kell fussanak azok az alkalmazások, amik tudnak castolni. Pl. Youtube, Yettel TV, Mindigtvgo, Digionline, stb.

[ Szerkesztve ]

(#89012) pitiless válasza esbii22 (#89010) üzenetére


pitiless
senior tag

Ne azt vegyél. Ahhoz kell a telefon is, önmagában csak egy felületet ad, ahol a támogatott appok el tudják indítani a streamet. Inkább az alábbiakból vegyél meg egyet:
- Mi Tv Stick
- Mi Box
- Realme 4k Smart Google Tv Stick
- Google Chromecast with Google TV

Ezeknek saját távirányítója van, de HDMI CEC-cel egy távirányító is elég. Az áruk 17-30e között van, viszont a Chromecast funkcionalitás mellett teljes értékű android/Google TV rendszerek. A Mi Tv Stick távirányítója bluetoothos, a Google távirányítóján van infra is, így az jobban együtt működik a TV-vel (szabadon konfigurálható, több profilt is támogat).

(#89013) Schnorkel


Schnorkel
tag

Jön az 5G-s otthoni Internet:

https://www.hwsw.hu/hirek/64585/yettel-5g-fwa-fixed-wireless-access-interneteleres.html

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#89014) esbii22 válasza pitiless (#89012) üzenetére


esbii22
őstag

Köszönöm szépen, utána nézek ezeknek.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#89015) pitiless válasza esbii22 (#89014) üzenetére


pitiless
senior tag

Mi TV Stick és Google Chromecast with Google TV-vel van tapasztalat, ezekből van itthon. Ha van további kérdésed, nyugodtan kérdezz.

(#89016) RoyalAirForc válasza 4Grider (#89011) üzenetére


RoyalAirForc
tag

Vagy iPhone-ról, vagy pc-ről....

(#89017) kekedi válasza pitiless (#89015) üzenetére


kekedi
senior tag

Én kérdeznék.
Az Mi stick-et lehet vezérelni telefonnal? (ki tudom váltani a saját távirányítóját legalább alap szinten?)
Vodafone TV app megy rajta? Valaki próbálta már?
Bocsi ez már nagyon off volt ide.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#89018) tomp válasza Schnorkel (#89013) üzenetére


tomp
félisten

Nálam csak 4G van a fejlesztett bázisokon de itthonra elég az 1000-es Voda koax is 2 ezerért. :DD

(#89019) eddie17


eddie17
addikt

Van egy B628 routerem, hogyan tudom "kényszeríteni", hogy adott cellára álljon rá?
Van "normálisan" net, de egy tök messze lévő cellára áll rá mindig B3-on, ami a cellmapper szerint el sem ér hozzánk. Amúgy meg vannak sokkal közelebb lévő cellák is, amik ráadásul oda is néznek (akár B3+B28). Mondjuk CA-t is csak egyszer sikerült rövidebb időre. Akkor sem estem hanyatt a sebességtől.

(#89020) pitiless válasza kekedi (#89017) üzenetére


pitiless
senior tag

Igen, a Google Home appban van távirányító hozzá. De szerintem sokkal kényelmesebb a sajátjával.

(#89021) Bl.Gyo. válasza Schnorkel (#89013) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

nálam a lite csomag (500-500gb) elérhető routerrel 7990. 5 éve van meglévő net előfizetésem, gondoltam megnézem hátha jóval olcsóbban tudok átmenni rá mivel csak tarifacsomagot váltok. hát router nélkül is 7990...
de ezek a csomagok csak 5G-n mennek? pl. 4G routerben nem?

[ Szerkesztve ]

(#89022) zseko válasza jbnd-007 (#88793) üzenetére


zseko
veterán

Ja, Telenornál vicces ez a függetlenítés. Az S8+ telefonomat rendes macera volt függetleníttetni, papírok, igazolás, csak az ügyintéző írhatja be a kódot a tulaj jelenlétében (tehát ha nem én vettem volna, akkor a tulajt is vinnem kellett volna).

Ugyanakkor van egy Telekomos, 2014-es tabletem, amit munkatársammal boltoltam anno. Sem a tablet, sem a számla, sem az előfizetés nem az én nevemen van, vagyis abszolút semmi, csak rádumáltam hogy kössük újra a két hetes szerződését, mert kell nekem az a tablet (azóta is örülök hogy rábeszéltem, legjobb döntésem volt).
Kb. két éve a weboldalról megigényeltem a függetlenítő kódot, amit egy-két hét múlva megkaptam sms-ben a megadott Telenoros telefonszámomra...

HR24.hu

(#89023) 4Grider válasza zseko (#89022) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem csak a Telenornál járnak el a törvény betűje szerint...

(#89024) Soma01 válasza Schnorkel (#89013) üzenetére


Soma01
veterán

Már csak az a kérdés, hogy milyen ütemben tervezik az 5G bekapcsolását, hogy ez megvalósulhasson? Engem most a Balaton érdekel elsősorban.

(#89025) tomp


tomp
félisten

Ha előfizetek OtthonNet Lite-ra de 6hónapon belül elérhető lesz az 5G a címemen akkor válthatok arra? Mármint ezt ugye vissza lehet adni de a Pro előfizetésnél ugyan úgy 6hónapig próba lenne?

(#89026) MadMancs válasza zseko (#89022) üzenetére


MadMancs
veterán

Már ahol.
Én amikor vettem 1 használt telót, nekem valóban nem függeltenitették.
Szóltam tulajnak, bement a szerződéssel, és megkapta a kódot. Úgy hogy a teló nála se volt. Arra a papírra írták rá amit adnak kód kiadásakor.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89027) 4Grider válasza Soma01 (#89024) üzenetére


4Grider
nagyúr

440 bázisállomás az év végéig. Azaz megjelenik az 5G a bázisállomásaik újabb 10%-án.
Tudni kell, hogy ők elsősorban 3600 MHz-el nyomulnak. Azzal pedig nem lesz neked fenn a hegyoldalban 5G-d.

(#89028) Soma01 válasza 4Grider (#89027) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor úgy néz ki, hogy Voda 5G lesz a terheltebb nyári időszakokban.
3600 MHz. A Yettel trony kb. 2,5 Km-re van. Egy jó antennával szerintem az nem lehetetlen küldetés, ilyen ferkin sem. Csak fordítsák az antennáikat ebbe az irányba is. :) De gondolom, hogy a partot szórják majd először. De ennek a csomagnak a bevezetése miatt meg arra gondoltam, hogy nem csak a partot szórják majd.

(#89029) Soma01 válasza 4Grider (#89027) üzenetére


Soma01
veterán

Már csak az a kérdés, hogy a Vodánál találok hamarabb valami jó 5G-s csomagot, vagy a Yettel épít hamarabb 5G-t ide. :)

(#89030) Syl


Syl
nagyúr

Na elmegy már a ****, oda a Yettel!
Tegnap, másodikán küldik az SMS-t, hogy elsejéig kérhetek korlátlan ezt-azt... :W
Ma meg jön az SMS, hogy vásároljak a Google Play-en a telefonszámlám terhére és akkor nyereményjáték meg ingyensör jár. Bezzeg az SMS-ben található linkre (sem) lehet felvenni a Google Playbe a Yettel számlát mint fizetési módot [kép] :W :W :W
Komolyan, ezek szopatnak engem!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#89031) Varszegig válasza Syl (#89030) üzenetére


Varszegig
veterán

Nekem autó rablásgátlóban van már csek yettel simem, múlt héten 1x kaptam nappal egy 1/3 sms-t, hogy elnézést kérnek a kiesésért. Aztán a legnagyobb öröm az volt, amikor péntek 0:30-kor megkaptam a 2.-at menetet, ezúttal 3 sms (a teljes szöveg). Mivel a rablásgátló whitelisten van, mert ugye nem árt, ha tud jelezni, ha viszik az autót, így sajna a továbbított sms is átjött a "ne zavarjanak" pajzson. Marha nagy öröm volt erre ébredni. Mondjuk ezt már telenor korban is tudták, asszonynak éjszaka közepén üzentek, hogy már csak 364 nap van hátra az előfizetéséből. (Jó lehet csak 264 volt, tökmindegy.)
Aztán a héten megint jött az sms, kivételesen nappal, hogy szegény autóriasztóm kárpótlásul kaphat korlátlan sms-t vagy beszélgetést. Sajnos az okosóráról már lemaradt :)

[ Szerkesztve ]

(#89032) 4Grider válasza Soma01 (#89029) üzenetére


4Grider
nagyúr

A voda 5G már tavaly nyáron halott volt a Balatonon, idén sem sok jóra számítok. 3600 MHz 2.5 kilométerről szerintem esélytelen, max. közvetlen rálátás és irányított antenna esetén látok esélyt. Szabadban közvetlen rálátással egy telefon kb. 400 méterről látja.

(#89033) #08176384


#08176384
törölt tag

Úgy fest a Telekom után a Yettel is kilőtte a 3G-t nálunk. Remekül sikerült, azóta beltéri, eddig maximális jelszintű 5G is megszűnt beltéren teljesen. Semelyik eszköz sem talál 5G jelet. Követték a Telekom mintáját. A 4G meg ugyanúgy terhelt náluk, mint a Telekomnál. Elviekben nem lehet összefüggés, de mégis van.

[ Szerkesztve ]

(#89034) r3dsnake válasza Schnorkel (#89013) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezeknél vajon tudsz portot nyitni, vagy natolva vannak mint az átlag mobilnetek?

(#89035) donjohnson válasza #08176384 (#89033) üzenetére


donjohnson
addikt

de milyen összefüggés lehet? leszerelték a 3g antennát és az rontott az 5g antennán is, vagy kicserélték rosszabbra?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#89036) Viktor0610 válasza #08176384 (#89033) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jelentsd be a 1220-on.

Samsung Galaxy A54

(#89037) Viktor0610 válasza Syl (#89030) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Biztos, direkt csinálják! ;]
(Nem olvastam vissza, hibabejelentést tettél már?)

Samsung Galaxy A54

(#89038) Schnorkel válasza r3dsnake (#89034) üzenetére


Schnorkel
tag

Nem ismerem de szerintem NATolt

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#89039) #76055552 válasza Schnorkel (#89013) üzenetére


#76055552
törölt tag

Remélem jól "megizéli" őket a versenyhivatal!
Milyen egy gusztustalan húzás ez?
Azt még valahogy csak-csak megmagyarázzák, hogy pl. miért más az ár Budapesten mint Mucsacsörögén... DE! amikor pl. Bp. egyik kerületében a páratlan oldalon van digi ott 3990 Ft-ért adja a yeti a szolgáltatást, míg a szemközti páros oldalon, ahol nincs digi ott pedig már 5990 Ft ugyanaz a yetis szolgáltatás....Mindezt úgy, mind a két helyszínt ugyanaz a bázisállomás látja el!
Ha ez nem törvénysértő, akkor nem tudom mi az.

(#89040) Avayasoft válasza #76055552 (#89039) üzenetére


Avayasoft
tag

Szerintem az összes vezetékes szolgáltató ezt csinálja.
Ahol én lakok ott van A és B lépcsőház, de a Telekom más áron szolgáltat a két lépcsőházban :)

(#89041) Syl válasza Viktor0610 (#89037) üzenetére


Syl
nagyúr

> Biztos, direkt csinálják!

Én is erre gondoltam.
Hívtam a 1220-at, kb annyit ért, mint halottnak a csók. Ők nem látnak benne hibát, nem tudnak segíteni...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#89042) Viktor0610 válasza Syl (#89041) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

No de ez nem megoldás.
Panaszt nem vetettél fel velük?
Ha nem, akkor tedd meg!

Samsung Galaxy A54

(#89043) tomp válasza #08176384 (#89033) üzenetére


tomp
félisten

Gondolom teljesen átkonfigurálják a bázist (esetleg még BBU cserét is csinálnak) és le kellett kapcsolni hozzá az AAU-t.

(#89044) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Sziasztok !

Szombathelyen a Szent István király utcában a vasút melletti toronynál több napja dolgoznak, tudja valaki aki esetleg belelát, hogy mit csinálnak ?

(#89045) Syl válasza Viktor0610 (#89042) üzenetére


Syl
nagyúr

Az én meglátásom szerint a telefonos ügyfélszolgálat menürendszere szándékosan olyanra van megtervezve, hogy az embernek elvegye a kedvét az egész ügyintézéstől. Percekig bolyongok a menüben, mire találok egy (általában az ügyhöz semmilyen formában nem kötődő) menüpontot, ahol emberrel tudok beszélni. És akkor kezdődik a kálvária. Mert olyan flegma az ember, hogy az előre telefonszámos azonosítás és szóbeli tájékoztatás után sem volt tisztában azzal, előfizetésről vagy feltöltőkártyáról beszélek... Mintha nem is rám figyelt volna, hanem focit nézett közben...
Áááá... Inkább bemegyek a legközelebbi üzletbe és megkérem a lányokat a panaszfelvételre...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#89046) Watt25


Watt25
veterán

Ma jött sms arról, hogy rossz a telefonbeállításom, küldtek új konfigurációs üzenetet. Ebben ez a furcsa, hogy szerintem már jó egy éve használhatatlannak tartottam a mobilnet sebességét (még régi Hello Data-s korlátlan előfizetésem van), de pont ma reggel azt éreztem, hogy megtáltosodott. (Illetve konkrét mérések szerint is 2-3MBit/s-ról felugrott 70-80MBit/s-ra Speedtest szerint.) Erre déltuán jön ez az SMS. Oké, mondom akkor töltsük be az új adatokat, hátha mégjobb lesz. :) De PIN kódot kér, amikor be akarom tölteni a konfig üzenetből az APN beállításokat. Ami viszont NEM a SIM kártya PIN kódja, hanem a konfigurációs üzenet PIN kódja! Yettel honlap szerint a kód 1111. Hát nem! A kód helyesen 1234 :) (Póbálkoztam, eltaláltam.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#89047) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Ezt a Yettel által árult router-t hogyan lehet megvásárolni valahogyan? Nem akarok előfizetni az otthonnet csomagokra, van korlátlan adatkártyám, és 5G is elérhető ahol szeretném használni.
ZTE MC801A1
Illetve ez mennyiben más mint a Telekomnál elérhető ZTE MC801A
Itt ugye a végéről hiányzik az "1"

Köszönöm :R

http://totesz.myminicity.com/

(#89048) Csocsesz75 válasza Watt25 (#89046) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Én most 17:47-kor kaptam egy sms-t, hogy hibás csarlakozási kísérletet érzékeltek ezért elküldik a helyes beállításokat a készülékre. Nekem csak simán rá kellett bökni a telepítés gombra és fent volt, legyen az bármi is.

Egyébként a kettővel ezelőtti kérdésemet is azért tettem fel mert itt napok óta szarakodik a mobilnet (Hello Datás vagyok én is), ma a hívások indítása is olyan volt, hogy tárcsázás után legalább 20 másodpercig néma volt a vonal és csak aztán kezdett csörögni a hívott szám.

[ Szerkesztve ]

(#89049) Soma01 válasza 4Grider (#89032) üzenetére


Soma01
veterán

Csakis egy (kettő) irányított antennára gondoltam. Meg a vételi helyről azért látszik vagy 3 torony is.

(#89050) nobiand


nobiand
aktív tag

A Samsung S22 függetlenül lehet?
Feltöltő kártyásan vennénk ajándékba. Vagy, hogy működik a függetlenítés? Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.