Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48651) mtibee2 válasza cigam (#48650) üzenetére


mtibee2
tag

Ja, értem. A szerverválasztás automatikus volt, utólag sajnos nem tudom megnézni, hogy melyiket használta az alkalmazás. Egyébként most vettem észre, hogy ez a Telenor topik, rossz adatsort szürkítettem ki. :U
Sajnos újabb méréseket nem tudok mostanában végezni, mert elfogyott az adatkeretem, de szerintem az app mindig a leggyorsabb szervert használja, valószínűleg nem lenne szignifikáns különbség a mérések között.

(#48652) Bferibörs válasza mtibee2 (#48651) üzenetére


Bferibörs
addikt

de,lenne különbség ,napokban próbáltam én is (Telenoros hálót mértem/mérem )

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#48653) mtibee2 válasza Bferibörs (#48652) üzenetére


mtibee2
tag

Mint említettem, a Telenoros adatkeretem elfogyott, de a Vodafone-osra rámértem még háromszor a saját szerverén keresztül, az eredmény pedig ez lett:

1. mérés: 26,86 / 15,61 Mbit/s, ping: 18 ms
2. mérés: 34,34 / 22,19 Mbit/s, ping: 17 ms
3. mérés: 53,75 / 20,63 Mbit/s, ping: 18 ms

Ekkora szórás mellett nem tudom, hogy van-e jelentősége a szervernek, de az adatok beleesnek a korábban általam közölt intervallumba.

Amúgy Te hol, és mennyit mértél?

(#48654) castiels


castiels
addikt

Mytv appban nektek sem hd az m1,m2, duna , duna world? Alapcsomagoam van és csak az m4 hd.

(#48655) azbest válasza castiels (#48654) üzenetére


azbest
félisten

mennek (start + hbo)

[ Szerkesztve ]

(#48656) castiels válasza azbest (#48655) üzenetére


castiels
addikt

Nekem is az van.. mindegyik igy megy kivéve az m4

Csak itt lehet hd ban nézni..

[ Szerkesztve ]

(#48657) azbest válasza castiels (#48656) üzenetére


azbest
félisten

ja bocs félreértettem, ja csak az m4 hd azok közül [link]. De nem rossz az 540p felbontású minőségük sem.

[ Szerkesztve ]

(#48658) castiels válasza azbest (#48657) üzenetére


castiels
addikt

Persze nem rossz nincs gond vele..

Még mindig kérdés hogy a hipernet mellé lehet e kötni mytv plus csomagot a 3500 ft os kedvezményre amit az előfizuhoz adtak anno.

Kezd kevés lenni ez a csomag..

(#48659) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Hoppá, mától új ÁSZF a Telenornál! Meg új Akciós melléklet. De közlemény nincs, így lehet bogarászni, hogy mi változott, lehet pont ez az Extra keret+MyTV szálat tették rendbe?

[ Szerkesztve ]

(#48660) castiels válasza radio100jozs (#48659) üzenetére


castiels
addikt

Akkor biztos ezt tették helyre..

De nem úgy volt, hogy be kell jelenteniük először is hogy új ÁFSZ lesz ezután 1 hónap múlva tudja alkalmazni?

[ Szerkesztve ]

(#48661) radio100jozs válasza radio100jozs (#48659) üzenetére


radio100jozs
őstag

Továbbra is változatlan ez a MyTV szolgáltatási csomagok után az ÁSZF-ben: A Telenor MyTariff tarifacsomagok esetén csak a MyTV Videótár és MyTV Start csomag egyenlíthető ki az Extra szolgáltatás keretből. A Hipernet tarifacsomagok esetén a szolgáltatás havidíjára az Extra Kedvezmény Keret felhasználható.

Azaz ez nem változott, de akkor mi a fene?

(#48662) castiels válasza radio100jozs (#48661) üzenetére


castiels
addikt

Akkor most lehet hipernet mellé új tv csomagot rendelni az előfizuhoz kapott 3500 ft kedvezmémykeret terhére vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#48663) azbest válasza castiels (#48658) üzenetére


azbest
félisten

Hát, nekem kicsit talán túl sok minden is van :D
Mintha még lenne valami maradvány alapcsolag kábelnet mellett is. Meg mindigtv fullos, bár ezt anyukám használja elsősorban, csak kértem társkártyát mellé, ha már van.
Meg van netflix, amazon prime video és persze a hbo :B

De motoszkál a fejemben, hogy esetleg a mindigtv helyett komolyabb mobil tévécsomag legyen. Bosszantó a dvb-t -nél, hogy hol döcög az adás, hogy nem.

(#48661) radio100jozs
lehet betettek valami új dolgot valamibe, ha nem vesznek el, hanem csak hozzáadnak vagy új szolgáltatást jelentenek be, ott nem kell szerintem előre közölni.

[ Szerkesztve ]

(#48664) tomp válasza castiels (#48660) üzenetére


tomp
félisten

Előzetes közleménynek lennie kell mivel a módosítás bejelentésétől számítva 15napja van az ügyfélnek, hogy az előfizetését felmondja ha nem tetszik neki.

(#48665) castiels válasza azbest (#48663) üzenetére


castiels
addikt

Kötött már valaki hipernet mellé új tv csomagot a 3500 ft os előfizuhoz kapott keretből?

De akkor mit visszakoznak ettől annyira hogy nem mehet a keretből az uj tv csomag, amikor ÁfSZ szerint mehet...

[ Szerkesztve ]

(#48666) azbest válasza tomp (#48664) üzenetére


azbest
félisten

Ami különbséget eddig láttam a két akciós melléklet közt, hogy kijavítottak tartalomjegyzékben hibát. Meg 1.4-es pont törölve lett (az eu roaming bevezetése előtti időszakban már kedvezményes roaming számítás volt), annak már egyébként sem volt hatása, mert életbelépett a roaming jogszabály.

bejött ez
1.10. „3GB, 5 GB adatjegy” és „Plusz 3 GB, 5GB, 10 GB, 30 GB csomag”
kiegészítő szolgáltatáscsomagok akció
Ha jól látom ennek is roaminghoz van köze, hogy arra is használható.

Ó és ott a doksi végén a kivonat, hogy milyen akciók zárultak le, oda hozzákerült:
6.48. Szabályozott Európai Roaming díjszabást érintő akció (2016. április 30. – 2017.
Június 15.)
6.49. Telenor MyTV + HBO GO előfizetés konstrukciók (2017. február 21. – 2017. június
15.)

Ez utóbbi nem azt jelenti, hogy nincs, hanem a 3.15-ös pont megváltozott, máshogy írják a hbo go akciós árat. De lényegében ugyanaz, csak nem sorolják fel milyen csomaghoz lehet, hanem bármi mellé.

Meg 3.16-ként beírták, hogy a hello data csomagokhoz melyik tévé csomag kérhető ingyen. Ez kb szerepelt már valamelyik másik részen, csak úgy tűnik átmozgatták ide.

[ Szerkesztve ]

(#48667) Viktor0610 válasza castiels (#48665) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert a valóságban meg nem.
Nem vagyok otthon a témában, hogy ezt hogyan kezeli/fogja kezelni a Telenor, de gondolom, eseti jóváírással, majd miután az ÁSzF-et pontosították, már a jelenlegi állapot szerint számlázva, nem a kedvezménykeretből.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#48668) szkaroly válasza castiels (#48656) üzenetére


szkaroly
senior tag

Érdekes. A MindigTV app-ban HD az M1, M2 , Duna továbbra is.

Poco X3 Pro

(#48669) azbest válasza szkaroly (#48668) üzenetére


azbest
félisten

mivel semmi köze a mytv-hez :D Nem egyetlen központi stream van, hanem minden szolgáltató sajátot használ.

(#48670) boxfan válasza castiels (#48662) üzenetére


boxfan
tag

Lehet. 2 hete így vettem új Hypernet előfizut

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#48671) Wasquez


Wasquez
senior tag

Van valakinek azzal kapcsolatban ötlete, hogy a Telenor a saját firmwares routereit miért butítja le?
Most egy D-Link DWR-116-os routert használok, és akármivel próbálkozom, a wifi-n keresztül nem megy a net sebességmérő 20Mb/s fölé, pedig a kábelen keresztül 50Mb/s ot is tud a készülék. 300Mb/s-os N-es wifi van benne, ennek nem így kéne működnie!
Az előző routerem is tőlük volt, egy Huawei B593s-22, azon hasított a net, pedig az csak 150Mb/s-os wifi-vel volt szerelve. Azt is szétcseszték a telenor firmware-vel, mert azon meg az USB-s nyomtatómegosztás nem működik azzal ellentétben, amit eredetileg állítottak róla, a gyári specifikációnak megfelelően.
Majd azt mondták, hogy nem támogatja ezt a funkciót! Pedig a gyári firmware tudja.
Ez üzletpolitika, vagy nem tudnak normálisan megírni egy firmwaret?

Minden esetre kicsit problémásnak tartom, hogy 300Mb/s-os ként hirdetik a DWR-116-ot, amikor a közelébe se ér!

PC

(#48672) kicsihp


kicsihp
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a 1290 Ft-os 30 csatornás MYTV csomag van havi szinten megrendelve a Hipernet Home-hoz. Most, hogy megszűnt a csomag, nekem attól még megmarad ugye? Nem szeretnék másikra váltani. :(

(#48673) SpeedR


SpeedR
őstag

Elhunyt nevén számlás előfizetést szeretnék átíratni a saját nevemre. Előfordulhat ebben valami buktató? Kb. mennyi idő alatt kerül sor az átírásra? A számot szeretném mielőbb továbbvinni egy másik szolgáltatóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#48674) erzol válasza Wasquez (#48671) üzenetére


erzol
őstag

Nálam átlag 80 Mb/s-el megy a wifi ennél a routernél.

[ Szerkesztve ]

(#48675) castiels válasza boxfan (#48670) üzenetére


castiels
addikt

És a keretből vonja a tv-t?

(#48676) Wasquez válasza erzol (#48674) üzenetére


Wasquez
senior tag

Telenor-os?

Milyen firmware van rajta?

PC

(#48677) boxfan válasza castiels (#48675) üzenetére


boxfan
tag

Igen

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#48678) erzol válasza Wasquez (#48676) üzenetére


erzol
őstag

Igen telenoros.
Ahogy kaptam, úgy használom.
Ha jól emlékszem 2016.06 1.00

(#48679) Wasquez válasza boxfan (#48677) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nem úgy van, hogy már nem csökkenti a tv az adatkeretet? Szerintem nekem a home csomagban nem fogy a tv-től az adat mennyiségem.

PC

(#48680) castiels válasza Wasquez (#48679) üzenetére


castiels
addikt

Félreérted, korlátlan adat van a tv-re, nem számolja el a mb okat.

Itt most arról van most szó, hogy a hipernetes előfizetésekhez ugye kapsz 3500ft-os keretet amit felhasználhattál régen ugye a tv csomagra is, csak most jun 15-től új tv csomagok vannak, és elvileg azt mondja a telenor hogy nem használhatod fel a keretet rá hanem külön számlázza pénzért, és a kolega itt most azt írta amire válaszoltál hogy ő most kötött hipernetet és neki a kapott keretből vonják az uj tv csomagot, tehát fel lehet használni ezek szerint rá a keretet, illetve az ÁFSZ is engedélyezi csak ők valamilyen ok folytán azt írják facebookon is illetve telefonos ügyfélszolgálaton is hogy nem használhatod fel.

Csak tudnám miért...

[ Szerkesztve ]

(#48681) Genova1983 válasza kicsihp (#48672) üzenetére


Genova1983
tag

Szia!Nekem is ez a csomag van és megmaradt forduló nap után is.Szerintem addig simán maradhat amíg véglegesen ki nem vezetik ezt a TV csomagot.

(#48682) Wasquez válasza castiels (#48680) üzenetére


Wasquez
senior tag

Pont most szeretném én is megrendelni a kisebbik tv-s csomagot, amiben 30 csatorna van, ezért mondtam le a 100GB-s éjszakai extra adatot.

PC

(#48683) castiels válasza Wasquez (#48682) üzenetére


castiels
addikt

Akkor érted miről ìrtam, az a kérdés a kisebbik csomagot is a 3500 ft os keretböl vonja e le vagy kiszámlázzák?

(#48684) HXY


HXY
addikt

Hipernet Tablet 1-hez lehet rendelni "Korlátlan böngészés és e-mail"-t?

(#48685) [Laca]


[Laca]
csendes tag

a legújabb (júl31) ÁSZF-ben már ez áll:

[link]

"A Hipernet tarifacsomagok esetén a szolgáltatás havidíjára az Extra Kedvezmény Keret felhasználható. Kivételt képeznek ez alól a MyTV Plus, MyTV Max és HBO GO szolgáltatások."

(#48686) castiels válasza [Laca] (#48685) üzenetére


castiels
addikt

És ha jul 31 elott kéred a mytv plust akkor mivan? Akkor megkapod, és ugy lesz a szerződés megirva? És mi van azokkal akik most kötötték és megkapták hozzá az uj tv csomagokat a keretböl, kiszámlazzák nekik jul 31 utan?

(#48687) [Laca] válasza castiels (#48686) üzenetére


[Laca]
csendes tag

passz, de szerintem az lesz, amit Viktor0610 írt

(#48688) radio100jozs válasza [Laca] (#48685) üzenetére


radio100jozs
őstag

Akkor csak rendeződik, és lényegébe az van, hogy az új MyTV csomagokra nem vonatkozik július 31-től az extra kedvezménykeret, de a régiekre továbbra is.

Viszont július 31-ig minden csomagra vonatkozik továbbra is a felhasználható Extra keret

(#48689) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Már megint elcseszték, mert az ÁSZF Hivatalos közleményeknél 2017.07.31-től hatálybalépőnél a 2. számú melléklet az "Adatkezelési tájékoztató" jön be.

Azért mindent elárul, hogy mennyire nem törődnek az ilyen nagy cégeknél egy dokumentum pontos felötlésére a weben, hogy még annyit sem képes megnézni a dolgozó, hogy rákattintson, hogy minden OK-e a témában, ez már biztos nem fér bele a csóró fizetésébe a munkaidőben.

[ Szerkesztve ]

(#48690) castiels válasza radio100jozs (#48688) üzenetére


castiels
addikt

És ha jul 31 ig kéred a tv plust a keretre, utánna meg számlázzák 31 után?

(#48691) radio100jozs válasza castiels (#48690) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ez jó kérdés, főleg ha hűségre kötnéd az új My TV csomagokat, de egyáltalán lehet hűségre kötni őket?

(#48692) Somatom


Somatom
veterán

Korábban volt szó a MyTV adatforgalom figyelmeztetéséről. Most fedeztem fel, hogy ez kikapcsolható a beállításokban. Nem tudom, hogy ez mióta van így, de köszi érte a fejlesztőknek!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48693) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Most sikerült beszereznem egy Hipernet Home M-et. Adatkapcsolatom még nincs, gondolom a SIM nincs aktiválva. Nekem kell megtenni vagy automatikusan fogja a rendszer aktiválni?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#48694) Viktor0610 válasza iceQ! (#48693) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs semmi teendőd.
Max. annyi, hogy pár óránként újraindítod az eszközt. Egyszer csak már lesz térerő. :)

Samsung Galaxy A54

(#48695) Viktor0610 válasza castiels (#48690) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elég valószínű, hogy úgy van/lesz, ahogy korábban írtam.
NEM a kedvezménykeretből kerül levonásra, ameddig az ÁSzF hibásan írta/írja, addig SEM, CSAK ügyfélpanasz esetén írják jóvá a kiszámlázott összegeket.
A helyes ÁSzF életbe lépésétől kezdve meg már egyértelmű, hogy nem úgy megy.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#48696) castiels válasza Viktor0610 (#48695) üzenetére


castiels
addikt

Akkor oké.

Remélem ezt az is tudja aki most kötött hipernet csomagot hogy nem a 3500 keretből vonja a tv-jét hanem külön kiszámlázzák neki.

Még "jobb" ha hűséggel kötötte a tv csomagot abban a reményben hogy a keretből vonják,mert azt le se tudja mondani most már akkor, és fizetheti a "hűséges" plus csomagokat, az előfizetéshez kapott ingyenes keretet meg használja el deezer re ... Remek :)

[ Szerkesztve ]

(#48697) Viktor0610 válasza castiels (#48696) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most nincs előttem az infó, lehet-e hűséggel kötni a csomagot, de szinte biztos, hogy arra is lesz megoldás, ha valaki a kedvezménykeretből való felhasználhatóság miatt kötötte meg hűséggel a csomagot.

Samsung Galaxy A54

(#48698) vpanangin válasza castiels (#48696) üzenetére


vpanangin
senior tag

Akkor legfeljebb lemondod és kifizeted erre az egy hónapra a kötbért. Slussz.

Mégsem nyüglődsz végig még 11 vagy 23 hónapot.

Csak hát az új ÁSZF. információi nem evidens, hogy minden efi-hez eljut most.

(#48699) castiels válasza Viktor0610 (#48697) üzenetére


castiels
addikt

Igen biztos lesz megoldás rá, kötbér kifizetés, szerződés felbontás. Miért? Az új ÁFSZ miatt, ami kimondja a szerződés jelenében kötetett ÁFSZ-el ellentétben mégsem vonatkozik a kedvezmény az uj tv csomagokra.

Jun. 15 utan köt valaki hipernetet, mert megvárta az új ÁfSZ-t ami továbbra is tamogatja a kedvezményt az uj csomagokra is

Jun 2x edike , új áfsz mégsem vonatkozik a tv csomagokra a kedvezmény, hűségidőszerződést lehet lemondani, 1 hó kötbér..

[ Szerkesztve ]

(#48700) Viktor0610 válasza castiels (#48699) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.
Amennyiben a Telenor hibájából (pl. téves tájékoztatás) nem tudja az ügyfél úgy használni a szolgáltatást, ahogy szeretné, akkor valószínűleg nem kell kötbért fizetni a megszüntetéskor.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.