Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) Dictator^ válasza TeeJay (#96983) üzenetére


Dictator^
veterán

Speedtest mérés melyik oldalon (vagy appból?)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#97002) sfdrakex válasza Fecó88 (#97000) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem lett volna egyszerűbb csinálni egy screenshotot? 😁

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#97003) 4Grider válasza Fecó88 (#97000) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem az első alkalom, hogy az ÁSZF két pontja ellentmond egymásnak. Majd javítják, ha Pató Pál úr elment szabadságra.

(#97004) kovacsmi_74 válasza Fecó88 (#97000) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

A percdíj meg 19 Ft, vagyis csökken?

(#97005) bociusz válasza gabor9991 (#96988) üzenetére


bociusz
aktív tag

Igen, a meglévő 2G/3G bázisokra kerül fel ilyenkor az új rádió. Olyan viszont van, hogy nem jön össze egy helyszín elsőre (vagy akár másodikra se), ilyenkor pár héttel-hónappal később újra felkerül a listára.

(#97006) bociusz válasza TeeJay (#96985) üzenetére


bociusz
aktív tag

2x2 MIMO-n még sose láttam 185 megabitet. :) Minden fejlesztett helyszínen 4x4 MIMO volt eddig. Mivel egységes típus kerül ki mindenhova, feltételezem, hogy mindenhol be is kapcsolják.

(#97007) Fecó88 válasza kovacsmi_74 (#97004) üzenetére


Fecó88
tag

Szia majd hátha valaki aki ebben kompetens mind a kettönknek választ ad. Úgy tudom szoktak itt lenni olyanok akik a yettel nél dolgoznak.

Ipone13 Samsung Galaxy A22 5g Samsung galaxy tab s6

(#97008) gabor9991 válasza bociusz (#97005) üzenetére


gabor9991
őstag

Itt akkor ez történhetett, a 2G bázis a település mellett egy külön torony a 3G a település központjában lévő panelház tetején van és jelenleg is működik, azt gondolom hogy ha választani kell akkor a 3G helyén lesz majd a 4G :) de látható változás most még nincs, persze lehet hogy minden más elkészült és már csak az antennákkal lesz dolguk.

(#97009) Viktor0610 válasza Fecó88 (#97000) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem az a régi Yettel TV volt.
99%, hogy hiba van benne.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#97010) szabonagyur válasza Katicza (#96982) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mobilnet, minimumot elvárni eléggé érdekes.

Inkább ez olyan nekem, hogyan tegyem nehezebbé az életemet

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#97011) Fecó88 válasza Viktor0610 (#97009) üzenetére


Fecó88
tag

Köszi a választ meglátjuk mi lesz nem nekem kellene hanem a barátomnak most csak a tv miatt meg nem akar előfizetéses lenni. Ezért szomorú hogy a yettel különbséget tesz számlás meg kártyás előfzető között. Pedig a kártyás előfizető ugye előre fizet nem utólag mint a számlás. Na de ez van.

Ipone13 Samsung Galaxy A22 5g Samsung galaxy tab s6

(#97012) sfdrakex válasza Fecó88 (#97011) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nincs senki az ismeretségben akinek van Digis tv előfizuja? Ott az online felületen lehet csinálni 4 tv-s fiókot amivel a Digi online appba belépve lehet tvzni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#97013) Fecó88 válasza sfdrakex (#97012) üzenetére


Fecó88
tag

Van neki tv szollgáltatása csak Pont olyant akar ami nem jár vezetékel ezért lenne neki ez jo. De ha hamarost nem lesz változás akkor a direct one ra fog előfizetni azt mondta.

Ipone13 Samsung Galaxy A22 5g Samsung galaxy tab s6

(#97014) TeeJay válasza bociusz (#97006) üzenetére


TeeJay
félisten


Tehát ha a fasza CA mentes telefonom B7-re rááll és hajnalban mérek 185megabit felett akkor itt 4x4 MIMO lenne de hajnalban is valaki lecummantja a B7 felét és nekem már csak ennyi jut vagy a telefonom csak 2x2-t enged?
Ugyanez B3 esetén 150megabitet sem mértem még hajnalban sem pedig 4x4 esetén 300 lenne lefelé?
Vidéken szüleim falujában utóbbi hetekben indították be a fejlesztett tornyot
Telekom által van B20, Yetteltől meg megjelent B1-B3-B8-B28 de mindegyiken 150megabit alatt mértem pedig faluban hajnalban kutya se használ mobilnetet és csak ezt a völgyet látja el mivel a többi falunak van saját torony a hegytetőn

Valami nem oké itt mert párom anyjának Mi 11 Lite telefonja van, csak 4G-s de cacombos azt írja hogy LTE 4x4-et támogat B3 és B7-re plusz 3CA-t is tud de azzal se mértem itt 300megabit felett igazán :U eNB 582, vidéken meg eNB7106

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#97015) xavix13


xavix13
senior tag

Üdv,

Egy megerősítést kérnék hogy jól számoltam-e.
Hello Data Startos vagyok jelenleg, és ha jól értelmeztem a számlámat, akkor ha váltok Prime+-ra, kapok 30% kedvezményt az áfsz szerinti 13490-es árból? 9443 lenne a havidíj így.
Erre még lehet 11 hó hűséget vállalni, amivel kapok további 1500 Ft kedvezményt. 13490-1500=11990x0,7=8393 Ft lenne a havidíj, amíg fel nem mondom vagy változtatják egyoldalúan megint... :U Cserébe az 50 percem felmegy 250-re.
Illetve ha még a szüleimet behúzom Prime csoportba akkor kapunk mind a három előfizetésre díjmentes beszélgetés egymás közt, illetve további 15% kedvezményt?
Az én esetemben 8393x0,85=7135 Ft lenne a végső havidíj?

Edit: Sőt most nézem októberben leszek 27, akkor még gondolom beleférek a !Yes-be is amivel 11990 helyett 9900 lenne a tarifa a képletben + a többi kedvezmény amit írtam.
Kérdés, hogy csak októberig járna a kedvezmény, vagy a hűségidő végéig, vagy már eleve meg sem köthetem így, hogy 6 hónapig élne csak? Illetve a !Yes-ből ha átraknak sima Prime+-ba az tarifaváltásnak minősül-e majd és visszavonják az ÁFSZ szerinti "kárpótlás" -30%-ot?

[ Szerkesztve ]

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#97016) tomp válasza xavix13 (#97015) üzenetére


tomp
félisten

Igen így van!
A 30% jár a hűség nélküli havidíjra.
Hűséggel a hűséges havidíjra kapsz 30%-ot. Prime csoportban pedig további kedvezményt kapsz.

(#97017) Viktor0610 válasza xavix13 (#97015) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A csomag mellé járó kedvezmény az első tarifaváltásig jár. A Prime Csoport után járó és a Yes! opciós kedvezmény az a másik tarifa mellé is mehet, ha az is jogosult a kedvezményekre.

Samsung Galaxy A54

(#97018) bociusz válasza TeeJay (#97014) üzenetére


bociusz
aktív tag

Nem csak a többi felhasználó korlátozza az elérhető max sávszélességet, hanem a környező tornyok interferenciája, a tereptárgyakon szóródó és torzuló jel, a légköri páratartalom, stb. Ez nem egy kábeles net, amit a névleges teljesítmény 95%-ára gond nélkül ki lehet hajtani.

Nagy átlagban a 4x4 MIMO-ból nálam 2x2, esetenként 3x3 szokott menni a Network Signal Guru szerint. Ha rootolt a telefonod, meg tudod nézni vele a pillanatnyi és az maximálisan elérhető MIMO értéket is (a toronytól távolodva ez csökken). Az imént lőttem ezt a screenshotot, ezen látszik, hogy 4 antennán ad a torony (eNB Tx) de abból pillanatnyilag csak 2-t tud használni az eszköz (Dev Rx), illetve a Rank Indicator is 2, azaz a 4 antennából jelenleg csak 2 tud egymással nem interferálva, párhuzamosan működni. Ebben a helyzetben az elérhető sávszélesség nem fog 150 Mbit/s fölé menni.
(Mivel a screenshot idején nem volt aktív adatforgalom, ezért QPSK-ra is levált ilyenkor kommunikáció, de ez ne zavarjon meg, aktív adatforgalom mellett jellemzően 16 és 64QAM-re vált fel.)

(#97019) tomp


tomp
félisten

djnice ránézett a YettelTV-re és igazolta a sport csatornák eltérését!
Kizárólag az M4 Sport megy 50p-n, a többi sport csatorna 25p-n megy. Ezért darabosak és ezért sima az M4 mozgása.

(#97020) TeeJay válasza bociusz (#97018) üzenetére


TeeJay
félisten

B7 nincs egész kerületben máshol, B3 B1 az van a szomszéd tömb tetején lévő tornyon is az zavarhat maximum.
Közben azt is látom hogy a Redmi Note 9S nem is tud 4x4 MIMO-t szóval majd ha jövőre veszek valamit akkor okosan kell telefont választani hogy legalább fullos 4G tudása legyen mert az még vagy 10évig biztos velünk lesz :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#97021) martonl válasza Katicza (#96982) üzenetére


martonl
senior tag

Mobilnettől ne legyen minimum elvárásod. Ezt már számtalanszor leírtuk. 5G-re meg ne nagyon számíts beltéren, illetve gyors 5G-re. Az csak magas frekvenciákon van, amit a falak blokkolnak. Kivéve ha esetleg az ablakoddal szemben lesz antenna. Ha lesz általánosságban beltéren is 5G, akkor csak alacsonyabb frekvenciákon, ami kisebb sebességet is fog jelenteni. A Yeti kényszerhelyzetben van, mert nincs vezetékes infrastruktúrájuk, így mobilon igyekeznek megoldani mindent. De hiába a nagyobb hálózati kapacitás, ha túl sok terhelést engednek rá, az is le fog lassulni, legyen az akárhány gé. Egy kicsit lehet a dolgon javítani a magas frekvenciával, mert ott nagyobb sávszélesség érhető el, ill. az egy cellára jutó eszközmennyiség a terjedés miatt kevesebb. De csodák nincsenek, az jellemzően nem fog bejutni a falakon belülre.

[ Szerkesztve ]

(#97022) huan


huan
őstag

Sziasztok,
A Volte-t hol tudom bekapcsolni? 13ProMax, Yettel, eSim

(#97023) 4Grider válasza huan (#97022) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sehol, automatizmus kapcsolja be. Szifonon nem is biztos, hogy látod, onnan lehet tudni hogy használod, hogy hívás közben nem vált le 4G-ről.

[ Szerkesztve ]

(#97024) huan válasza 4Grider (#97023) üzenetére


huan
őstag

Csak azért érdekes, mert iPhone 11-en van ilyen a beállításokban.

(#97025) EA's hit válasza xavix13 (#97015) üzenetére


EA's hit
őstag

A Yes! kedvezményt akkor tudnád igénybevenni, ha 26 év alatt lennél. Ha betöltötted a 26-ot, akkor az már nem opció.

(#97026) trec12 válasza tomp (#97019) üzenetére


trec12
addikt

Vajon miért van így? Ezen gondolom lehet segíteni Yeti oldalról....

(#97027) INGJOKE válasza huan (#97024) üzenetére


INGJOKE
veterán

De a 13-as, sőt már a 12-es is 5G-s modell ott csak 5G-t tudod ki be kapcsolni. :)

(#97028) Sword


Sword
őstag

Otthonnet / irodanet Pro 5g -t használóktól kérdezem, hogy vannak gondok néha oldalak elérésével (yettel.hu-t kifejezetten gyakran csak lassan éri el), csak teker és teker, esetleg Youtube videók elérése (szintén tekerés sokáig), míg ezek mellett a net vígan suhan, sok más oldal vagy bármi más bejön?

Eleinte DNS-re gondoltam, hogy azzal van gond...

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#97029) pourri válasza Sword (#97028) üzenetére


pourri
aktív tag

Ezt már én is akartam kérdezni. Sokszor azt hiszem én vagyok a “hülye”. Néha vannak bizonyos oldalak amik alig akarnak betölteni, indítanám újra a routert mert azt gondolom a nettel van a gond, előtte rámérek és látom, hogy a sebesség rendben. Úgyhogy én sem értem. :F

(#97030) 4Grider válasza Sword (#97028) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én az ipv6 támogatás hiányára gondolnék.

(#97031) trec12 válasza Sword (#97028) üzenetére


trec12
addikt

Yettel honlapja nekem is lassan jön be. Digi optika van.

(#97032) Sword válasza 4Grider (#97030) üzenetére


Sword
őstag

Azt képzeld el, hogy pl. van egy youtube videó, ami nem akar betölteni az istennek sem még 4 másik mellett, az 5. meg csont nélkül. Visszamész az 1-4 videóra, hogy újra megpróbáld lejátszani, még mindig csak teker. Aztán egyszercsak elindul vagy még teker egy darabig és megunod :D

Yettel.hu -> most lassan, de bejön, korábban volt olyan, hogy error page-re futott, annyira nem töltött be, míg Telekom-os mobilnetre váltással 1 mp alatt betöltött az egész. Vissza Yettel (Wifi) és megint csak tekert.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#97033) aprokaroka87 válasza Sword (#97028) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem értek hozzá, de lehet hogy ez is baj

link

(#97034) Sword válasza aprokaroka87 (#97033) üzenetére


Sword
őstag

Ilyenkor a ping is timeout-ol a yettel.hu-ra.
Amint "éledni" látszik az oldal, már van is response time. (Ezt most nem tudom megerősíteni, most éppen time outol akkor is, ha megy az oldal).

Biztos baj az is, de arra tippelnék két különböző hiba. Mint ahogy egyes youtube videók sem biztos, hogy ugyanezen hiba miatt tekernek csak időnként.

[ Szerkesztve ]

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#97035) tomp válasza trec12 (#97026) üzenetére


tomp
félisten

Azt én is szeretném tudni...
Mivel jelezve lett nekik, remélem javítják is.

(#97036) trec12 válasza tomp (#97035) üzenetére


trec12
addikt

Azt nem értem, hogy hogyan csekkolják a felelősök, hogy mit lát az ügyfél? Mert szerintem ennek fel kellene tűnnie nekik is. Az is lehet tudják de nem tudnak rajta változtatni. Arra gondolni sem merek, hogy ez csak egy beállítási hiba. :B

[ Szerkesztve ]

(#97037) tomp válasza trec12 (#97036) üzenetére


tomp
félisten

Na igen odabent mindenki szerint így jó? Vagy ha ott valóban senki nézi meg akkor a céges belső teszt során senkinek nem tűnt fel még az indulás előtt?
Nekem az is vicces, hogy H264-ben megy...
Vagy annak is örüljünk, hogy nem MPEG-2?
HEVC-n ugyan akkora sávszélességből több ügyfelet lehet kiszolgálni ami jó lenne a hálózatnak. A minőségről nem is beszélve...
A szolgáltatói box tudja a HEVC-t. AndroidTV-s platformon szintén már alap a HEVC. Minek szolgáltatnak? H264... :W
Lehet, hogy jó a Yettel TV de technikai szinten részben elmaradásban van.

(#97038) csernak75 válasza tomp (#97037) üzenetére


csernak75
senior tag

Már az "1000" éves Mi Box 3-as is tudja.
"H.265 HEVC MP-10 @ L5.1, up to 4K x 2K @ 60fps"
Szóval ez tényleg érthetetlen. :U

(#97039) trec12 válasza tomp (#97037) üzenetére


trec12
addikt

Igen. Ha már indítok egy teljesen új szolgáltatást akkor a legújabb technikával igyekszem azt tenni. Nem is kérdés. :N

(#97040) tomp


tomp
félisten

Még ha AV1-ről lenne szó azt megértem, hogy nem merték meglépni.
De a HEVC-t se...
Indítok egy teljesen új platformot, bele ölök sok pénzt de az átviteli réteget egy olyan kodekre bízom ami utoljára kb 10éve volt a "megfelel" szinten.
Tipikus magyar piac. Ide jó a régi fejletségi szint is...

Arra nem foghatják, hogy a HEVC-vel bizonyos táblagépeken és mobilokon nem menne a szolgáltatás. Tessék mondani a kizárólag számlás ügyfél megkötés mennyi ügyfelet dobott is el? Na erről ennyit.
Magyar fapad...

(#97041) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

most szüntettem meg a régi hiper netes tarifámat, meg az egész számomat yettelnél, sim kuka, és mondják egész havi díjat kell fizetnem attól függetlenül hogy a mai napon szünt meg. nem vág földhöz mert 9én van a számla zárásom, de azért nem szép hogy egész havit számolnak, tört hónap helyett. azt hittem tört hónap lesz. :F

(#97042) Bl.Gyo. válasza Sword (#97028) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

más eszközön is ugyan ez van?

DNS-t át írtad pl. a cloudflare-ra ami:
dns1: 1.1.1.1
dns2: 1.0.0.1
próbaképp?

(#97043) DrBubo77 válasza Bl.Gyo. (#97041) üzenetére


DrBubo77
addikt

A Yettelnél nincs tört havi számlázás.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#97044) tomp válasza DrBubo77 (#97043) üzenetére


tomp
félisten

Hó közben váltottam Hello Data Startról Prime+ tarifára és szépen napra lebontották a 2 tarifa havidíját.

(#97045) 4Grider válasza tomp (#97044) üzenetére


4Grider
nagyúr

Na persze, csak megszüntetéskor nincs tört hónap...

(#97046) EA's hit válasza DrBubo77 (#97043) üzenetére


EA's hit
őstag

De, a legtöbb tarifa időarányosan számlázódik megszüntetéskor. Ez persze nem jelenti azt, hogy mindegyiknél így van, főleg régi tarifáknál lehet ilyenkor teljes havidíjas a számlázás.

(#97047) Sword válasza Bl.Gyo. (#97042) üzenetére


Sword
őstag

Igen, átírtam. Pont Cloudflare-re, szerintem most jobb, bár átirás után nem jött be az oldal, de lehet beragadt vmi, hiába flush-oltam a routerben.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#97048) VGYke


VGYke
addikt

Na de tényleg 2023-ban létezhet olyan, hogy a Yettel által reklámozott, árult és ott vett Samsung Galaxy A53 5G telefon nem csatlakozik a Yettel 5G hálózatára?
Mert nem csatlakozik! Állítólag a fénykép szerinti háztetőn lévő antenna valamelyike a Yettel 5G antenna, a fénykép készítésének helyéről mérve:

Eddig 1 fórumlakó társat találtam, aki A53 tulajdonos és problémázik az Yettel 5G-vel, egy fórumlakó társat találtam, akinek nem A53 a telefonja és az általam jelzett helyen 5G van...
Szóval szerintetek tényleg szar telefont vettem?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#97049) csernak75 válasza VGYke (#97048) üzenetére


csernak75
senior tag

Szia. Hol van ez a hely?

(#97050) VGYke


VGYke
addikt

Salgótarján, ún. Cascos ház túloldala... ott szemben a pavilonnál... Salgótarján, Rákóczi út 2 (6?) környéke...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.