Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) snooze válasza Csillag01 (#48950) üzenetére


snooze
veterán

Igen,igy volt..de már ha lefogy a net,venni kell adatjegyet..szoval megszünt a belassitás..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#48952) asdf_ válasza Csillag01 (#48950) üzenetére


asdf_
veterán

Nem tevedsz, igy volt. Regen. Mar nem igy van.

(#48953) tusik válasza Csillag01 (#48950) üzenetére


tusik
tag

Én is úgy tapasztaltam hogy feltöltősbe ha elfogy az adatkeret akkor "elzárják a csapot". :O

(#48954) Somatom válasza Csillag01 (#48950) üzenetére


Somatom
veterán

Szerencsés vagy, hogy ilyen nagyon régi dolgokra is emlékszel. Vagy, inkább szerencsétlen? Nézőpont kérdése. :)
Egyébként vannak lassítós csomagok. Pl. a két Deezeres.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48955) Csillag01 válasza Somatom (#48954) üzenetére


Csillag01
aktív tag

Lassito csomag az miis?

Mas szolgaltatoknal is megszunt?

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#48956) radio100jozs válasza Viktor0610 (#48944) üzenetére


radio100jozs
őstag

Tényleg, észre sem vettem, hogy az egyszeri adatjegyek már a megrendeléstől számított 30 napig érvényesek (még vastagon is ki van emelve a táblázat alatt), de a megújuló (ezek a Plusz csomagok) továbbra is számlázási ciklusosak.

+ még egy pozitív változás, hogy a Plusz havi megújuló adatcsomagok ezentúl tört számlázásúak, azaz amikor megrendeled, akkor a ciklus végéig törtidőszakban számláz, de a teljes adatkeret rendelkezésre áll. Lemondani viszont csak ciklus végével lehet.

"A szolgáltatáscsomag megrendelésekor tört számlázási időszak esetén időarányos havidíj
kerül terhelésre, a szolgáltatáscsomagban foglalt adatmennyiség ugyanakkor a tört
időszak alatt is teljes mértékben felhasználható. A lemondásra cikluszárással van lehetőség."

Így lényegében akkor az egyszeri, és a megújulónál is rendeződött a régi probléma ezzel a ciklus gondokkal.

[ Szerkesztve ]

(#48957) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Még egy, mától új akciós ÁSZF-es ártáblázat:

[link]

(#48958) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Olvasgattam az itteni véleményeket a B525-ös routerről. Ha jól látom többnyire elégedettek vagytok vele.

Most akarom leváltani upc-t és telenor lesz helyette. Első körben van nálam egy asus ASUS 4G-N12-es router. mobilnetes teljesítményétől nem vagyok hasra esve.

Nézegettem milyen routerek jöhetnek szóba és a B525 ár/érték arányban jónak tűnik. Továbbra is elégedettek vele akik használják? Adnak hozzá antennát?

Ahogy néztem nem sok helyen lehet beszerezni telenoron kívül, de még mindig telenornál a legolcsóbb (előfizetés nélkül venném).

[ Szerkesztve ]

(#48959) vpanangin válasza Mate (#48958) üzenetére


vpanangin
senior tag

Maxijó.

(#48961) azbest válasza Mate (#48958) üzenetére


azbest
félisten

Nem jár hozzá külső antenna, azt külön lehet valahonnan megvenni, ha szükség van rá.

Ha wifin keresztül vagy elégedetlen az ASUS 4G-N12 routereddel, akkor lehet a wifi a szűk keresztmetszet az eszközöddel. Esetleg próbáld meg, hogy lan-on át jobb-e. Ha más szolgáltatós mobilt használtál, akkor lehet más a lefedettsége.

Múltkor ajánlottak prepaid kártyát, amivel ki lehet próbálni a sebességet [link]

Az árlista pdf-ben azt látom, hogy kártyásan 37 990 Ft, listaáron 43 990 Ft. Tényleg nem annyira durva, ahhoz képest mit tud (gigabit lan, 1300AC wifi) és hogy egyébként is mibe kerülnek a routerek.

[ Szerkesztve ]

(#48962) Mate válasza azbest (#48961) üzenetére


Mate
nagyúr

Korlátlan mobilnetes kártyám van. Próbálgattam az asust, de wifi harmat gyenge és a mobilnet se túl acélos vele. Ha jól láttam leírást, alapból gyengébb a mobilnetes része, mint a huaweii-nek. Ráadásul 6K-val drágább, mint a huaweii. Ezért is gondolkodok azon, hogy lecseréljem.

Telenor oldalán, illetve amit találtam kevéske infót a b525-ről, ott volt hozzá 2 kisméretű antenna. Kb. akkora, mint az asushoz. Lehet telenor anélkül szerezte be őket, a kép meg a "teljes" csomagról került fel a honlapra. Beépített antennával nem tudom mennyivel lenne jobb a vétel vele, de ha azt mondjátok jó, akkor lehet bepróbálom. Még ha veszek is hozzá antennát, akkor is ott vagyok árban mint az asussal.

[ Szerkesztve ]

(#48963) azbest válasza Mate (#48962) üzenetére


azbest
félisten

Ja, hát az asus ha jól láttam a neten 3 éves eszköz. cat4-es lehet, míg a b525 cat6-os, bár itthon ez nem annyira számít tudtommal.

A b525 dobozában ez van + a router és a tápegység.
- lan kábel
- magyar garanciáról egy tájákoztató lapocska
- marketing kártya
- az általános használati útmutató. Nem tudom mennyire pontos telenoros esetben, mert az rj11-es telefonos csatinak nem láttam nyomát a webes felületen, bár igaz, beledugva sincs semmi. (másik fajta hasonló eszközön alapból ott a voip menüpont)

A szöveg azt írja, hogy antenna vásárláshoz konzultálj a szolgáltatóval :)
Az a kép tényleg csak valami marketinganyaból lehet a weblapon.

[ Szerkesztve ]

(#48964) Mate válasza azbest (#48963) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm! :R Filléres a gyári antenna, úgyhogy nem nagy probléma a hiánya.

(#48965) azbest válasza Mate (#48964) üzenetére


azbest
félisten

ami még lényeges antenna szempontból, hogy ott van a webes menüben az opciója.

Az elődjénél, a E5186s-nél úgy emlékszem, hogy panaszkodtak rá, hogy telenoros szoftverrel nem lehet használni a külsőt. Abban meg ott a voip menü :)

[ Szerkesztve ]

(#48966) darvinya


darvinya
titán

Most kártyásokon termelik nagy nyereséget, ha már HelloData korlátlan.
Kicsit nagyon.sz….húzás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48967) nyisziati válasza radio100jozs (#48957) üzenetére


nyisziati
veterán

Mit adnak ingyen? :DDD

(#48968) _Karesz_ válasza azbest (#48965) üzenetére


_Karesz_
tag

Én vettem a B525-höz antennát. Talán egy picit erősebb lett a jel, de nagyjából elhanyagolható a különbség.

(#48969) magellaner


magellaner
tag

Sziasztok ,rendeltem a smart tv-m hez Mytv-t levan toltve az app a tvre mukodik is annyi a baj vele hogy ha kikapcsolom a tvt akkor nem egybol jon be a musor a my tvn,ujra kapcsolodik a wifihez es akkor aztirja hogy nincs felhasznalo a mytv be.Az app ujra betoltese utan mukodik persze. Hogyan erdemes hasznalni az appot hogy kenyelmes legyen a tv zes? Köszönöm

(#48970) KamuMazsola válasza darvinya (#48966) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Ebből a Helló datából csinalhattak volna egy olcsóbbat olyan 3000 körül, ezen az áron nem elég vonzó. Szvsz drága.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#48971) Viktor0610 válasza KamuMazsola (#48970) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerencsére az ügyfelek nem így gondolják. :P

Samsung Galaxy A54

(#48972) Sify


Sify
senior tag

Sziasztok! mai napon postán átvettem az új kártyámat (Hello data). A kártya aktiválása mint olvastam, nem automatikusan történik, hogy berakom a telefonba és működik (lásd UPC mobil). Kérdésem, ha még nem rakom be telefonba akkor is aktiválódik vagy bent kell lenni egy telefonban? Vagy hogyan értesítenek, hogy már aktiválták?

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#48973) azbest válasza KamuMazsola (#48970) üzenetére


azbest
félisten

én arra várok, hogy mikor fizetnek érte, ha használom ;]
Bocsi, magas labda volt :B

(#48974) nyisziati válasza Viktor0610 (#48971) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezek azok az ügyfelek, akik két éves részletre veszik még a Sony Xperia XA-t is, biztosítással, majd amikor leejtik és betörik a kijelző, akkor meglepődnek, hogy az "önerőt" azért fizetni kell (25.000)?

(#48975) Bferibörs válasza KamuMazsola (#48970) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ha körülnézel a hazai szolgáltatók halpiacán nem drága. Ha a flottákat nézed ahhoz képest lehet, hogy drága , persze kinek mi a fontos úgy dönt.

(#48974) nyisziati

a biztosítás nem fedezi a törést? láma kérdés, sem törni sem biztosítani nem szoktam.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#48976) 4Grider válasza Bferibörs (#48975) üzenetére


4Grider
nagyúr

A saját hibás káresemények biztosítása során általában van egy saját rész, különben nem lenne senki abban érdekelt, hogy vigyázzon a biztosított értékeire.

(#48977) Bferibörs válasza 4Grider (#48976) üzenetére


Bferibörs
addikt

értem,köszi

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#48978) Viktor0610 válasza nyisziati (#48974) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

nyisziati:
Nem ismerem az ügyfelek előéletét, de szerintem ez tényleg jó csomag. :)

Sify:
A kártya aktiválásra kerül anélkül, hogy betennéd azt készülékbe. Pár óránként próbálj rá egy ki-bekapcsolás után.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#48979) azbest válasza Viktor0610 (#48978) üzenetére


azbest
félisten

lehet elég egy repülő mód ki be is, akkor is lejön és felmegy újra a hálózatra :)

(#48980) darvinya válasza Viktor0610 (#48971) üzenetére


darvinya
titán

De kérdem, miért kártyásokat sarcolják, akik nem akarnak előfizető lenni?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48981) Viktor0610 válasza darvinya (#48980) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sarcolják?
Mire gondolsz? Az új kiegészítő netcsomagok ára (is) ugyanannyi a számlásoknak, mint a feltöltősöknek.

Samsung Galaxy A54

(#48982) lugosi válasza KamuMazsola (#48970) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ugye viccelsz? Korlátlan net 6k-ért hűség nélkül? Még van 50 perc beszéd is.

De persze, szerintem legyen korlátlan minden a csomagban, a szolgáltató fizessen havi 20k-t amiért használom, legyen hozzá ingyen telefon (bármelyik). Ja és 180 centi magas szőke svéd fitnessz-jógaoktató csaj hozza ki. Kettő.

(#48983) Bferibörs válasza lugosi (#48982) üzenetére


Bferibörs
addikt

az a 180 cm-es jól jönne :DDD a többi nem érdekel

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#48984) darvinya válasza Viktor0610 (#48981) üzenetére


darvinya
titán

Szerinted kell HelloData mellé kiegészítő adatkeret, ezt ugye te sem gondoltad komolyan.?!
Tehát akkor…

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48985) azbest válasza darvinya (#48984) üzenetére


azbest
félisten

Ott lehet a logika, hogy a nem korlátlan csomagokhoz szükség lehet ilyenre és aki rendszeresen túlhasználja és emiatt kiegészítőket kell vegyen, annak már jobban megérheti a havidíjas korlátlan. Így terelik afelé.

Persze, van aki 4 havonta lépi csak túl a keretét, annak pech, mert pár százassal többe kerül a kiegészítő.

Egyébként a korlátlan csomagnál is lehet haszna a kiegészítő adatnak: úgy emlékszem hogy azok roamingra is használhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#48986) Viktor0610 válasza darvinya (#48984) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi?
Ezek a kiegészítő netcsomagok a Telenor Blue csomagok mellé vannak, meg persze a feltöltősöknek.

Samsung Galaxy A54

(#48987) darvinya válasza Viktor0610 (#48986) üzenetére


darvinya
titán

És azbest

Akik nem váltottak új korlátlan net-es csomagra, annak nem fontos a net.
Tehát terelés nem igazán fog bevállni.

És ezzel megint eljutottunk, hogy csak kártyásokkal szúrnak ki ezzel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48988) Viktor0610 válasza darvinya (#48987) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem egészen értem, milyen terelésről beszélsz.
A Blue M az egyik, ha nem a legkelendőbb csomagunk. Egyebek között a 2 giga net miatt. Azért ez nem kevés szerintem.

Samsung Galaxy A54

(#48989) darvinya válasza Viktor0610 (#48988) üzenetére


darvinya
titán

Akinek nem kell a net, annak elég.
De aki használja net-et, annak ez semmi, és már váltott H.Datára.
Terelést azbest fórumtárs írt, de ez ennyi idő elteltével biztosan nem fog működni előzőleg írtak miatt.

Tehát marad kártyás sarc, hogy…

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48990) [Laca]


[Laca]
csendes tag

de azért ezeknek az új egyszeri adatjegyeknek van kifejezetten pozitív oldaluk is:
"Amennyiben a korábban megrendelt adatjegy érvényességi idején, azaz 30 napon belül újabb adatjegy rendelés történik, abban az esetben a korábbi rendelésből még fel nem használt adatmennyiséghez hozzáadódik az újabb egyszeri adatjegyben foglalt mennyiség és a teljes adatkeret az utolsó adatjegy megrendelésétől számított 30 napig használható fel."

(#48991) nyisziati válasza 4Grider (#48976) üzenetére


nyisziati
veterán

Hát szerintem meg nettó kitolás az önrész.
Először fizet a csóka mondjuk havi ezrest, az két év alatt 24.000.
Majd ha baj történik, akkor a 30.000-es javítási költségből 25-öt neki kell állni! Kvázi az anyagárat kifizettetik vele, a biztosító csak a munkadíjat fedezi.
Ja és ez megtörtént eset (két hónapja, volt kolléganőmmel).

Ha ugyanez lenne a CASCO-nál, szerintem már rágyújtották volna az épületet a biztosítóra.

(#48992) 4Grider válasza nyisziati (#48991) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezek szerint nincs casco biztosításod. Ott az önrész (jellemzően 100e Ft) alatti károkat nem téríti a biztosító, afölött meg jellemzően csak 90%-ot...

(#48993) HexX válasza [Laca] (#48990) üzenetére


HexX
csendes tag

Köszi,hogy megosztottad! :R
Egyértelműen a mai nap legüdítőbb híre számomra. :K

(#48994) nyisziati válasza 4Grider (#48992) üzenetére


nyisziati
veterán

Figyelj, most mondtál egy elég nagy butaságot.

Egy átlag mobil értékének (50-100 ezer) egy kijelzőcsere a nagy hányadát felemészti. A volt kolléganőm 100 körül vette a Sony-t.
Ez olyan, mintha egy egymilliós kocsira kötnél egy casco-t, aztán megtörnéd 300 ezer értékben, amiből 250-et neked kéne állnod.
ERRE vonatkozott az állításom.

[ Szerkesztve ]

(#48995) 4Grider válasza nyisziati (#48994) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom az lehetett a butaság, hogy nincs casco-d. Mert a másik fele az statisztika. De hagyjuk, ha gondolod, gyújtogass...

(#48996) nyisziati válasza 4Grider (#48995) üzenetére


nyisziati
veterán

Mellélőttél, évekig volt casco-m két konstrukcióban is.

(#48997) 4Grider válasza nyisziati (#48996) üzenetére


4Grider
nagyúr

És mennyi volt az önrészed?

(#48998) nyisziati válasza 4Grider (#48997) üzenetére


nyisziati
veterán

Az egyikben 10 % vagy 100 e, a másikban 20 % vagy 50 e. De választható, nem lett rámerőltetve a kedvezőtlenebb. 1 millió körüli értékre.

[ Szerkesztve ]

(#48999) 4Grider válasza nyisziati (#48998) üzenetére


4Grider
nagyúr

A szerződés megkötésekor többféle önrész közül választhatunk. A lehetőségek mindegyike egy konkrét összeget és egy százalékos értéket tartalmaz. A százalékos érték mindig a keletkezett kár összegének adott százaléka, és a két összeg közül mindig a nagyobb az, amit a biztosító levon a kártérítésből. Ha például a szerződésünk 10% és 100.000 Ft önrészt tartalmaz, akkor 1 millió forint alatti károkból mindig 100.000 Ft-ot, 1 millió feletti károkból pedig mindig 10%-ot fog levonni a biztosító. A fix összegnek (példánkban a 100.000 Ft-nak) olyan szerepe is van, hogy az ez alatti kárösszegeket egyáltalán nem téríti meg a biztosító.
forrás: https://www.biztositas.hu/casco-onresz.html

(#49000) nyisziati válasza 4Grider (#48999) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen, így van.
Most ezeket az összegeket oszd vissza tízzel, és kijön, hogy a csajnak az első konstrukció esetén max. 10 ezret kellett volna fizetni. De a másodikban is max. 20-at. És persze csak szerződött partnernél cseréltethetsz, akiknek vastagon fog a ceruzája.
Ráadásul itt azt is kikötik, hogy 1 évben csak egyszer térít a biztosító, míg gépjárműnél nincs ilyen megkötés.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.