Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) goop


goop
őstag

Vodafontól hoztam volna vissza egy 20-as számot tegnap, sms jött, hogy minden oké, este lesz a hordozás. Ez olyan jól sikerült, hogy voda elengedte, de a Telenor nem csinálta meg az ideiglenes számra a hordozást, és most nem él a szám...
Szétvet az ideg, az nmhh adat bázis szerint már a telenornál a szám, de nem hívható, ki be kapcsolás már vagy 20* volt. Most mi a teendő? Kötbér igény él?

(#48452) HXY válasza bigdigit (#48450) üzenetére


HXY
addikt

180 nap

(#48453) csernak75


csernak75
senior tag

Megkérdeztem én is mi a helyzet az új Mytv vel:

Azt hiszem akkor a Hipernet home L mellé marad a családi csomag amíg csak lehet. Még szerencse hogy 13 án mikor váltottam Home L re az alap Mytv-t átrakattam családira :C De azért a Natgeo, Discovery jól jött volna :(((

(#48454) Viktor0610 válasza goop (#48451) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mielőtt kötbérrel dobálózol, egy hívást a 1220 felé engedj meg, hátha egyszerűen megoldható a dolog.

Samsung Galaxy A54

(#48455) Harkovz válasza csernak75 (#48453) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Szerintem egyszerűen ezek a "guruk"sincsenek képben.Már többször lett itt linkelve az afsz amiben az van,hogy felhasználható a keret rá.Ha nem így van akkor tényleg nem is tudsz mit kezdeni a 3500ft.-al.Kíváncsi lennék ha az erre vonatkozó részt elküldenéd a gurunak,mit szólna.

(#48456) goop válasza Viktor0610 (#48454) üzenetére


goop
őstag

Persze, hogy dobálózok, mikor az ideg vet szét, ennél még az is jobb lenne, ha simán vissza dobták volna, és élne a szám, majd a következő idő ablakban csak jó lett volna, de nem ez van.

(#48457) goop válasza goop (#48456) üzenetére


goop
őstag

Telefon a 1220 ra, ők hibáztak, panasz felvéve, valamikor majd jó lesz...
Lehet pár órán belül, de lehet csak jövő héten. Bravo.

(#48458) asdf_ válasza Viktor0610 (#48454) üzenetére


asdf_
veterán

Es ez negligalna, hogy sanszosan jar a kotber? :U

(#48459) lugosi válasza lugosi (#48409) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Véletlen felhangosítva volt, felvettem. Senki nem szólt bele, valami zenét hallgattam fél percig, aztán bontotta a vonalat. Nem tudom mi lehetett ez.
Ja a telenornál amikor kötöttem a szerződést akkor titkos számot kértem és semmiféle reklámalapú megkeresést nem hagytam jóvá. Így most már tényleg érdekelne hogy ki hívogat ilyen kitartóan.

(#48460) asdf_ válasza lugosi (#48459) üzenetére


asdf_
veterán

Hiaba van titkos szamod, hiaba pipalsz nemet mindenhova, ha egy autmatanak ki van adva, hogy 06 20 662 0000- 661 2000-ig hivaja vegig a szamokat es spammeljen, akkor megteszi. Es ha te beleesel, akkor beleesel. Az ilyen zenevel/csengeshanggal jelentkezo hivasok vege altalaban az szokott lenni, hogy egy hivokozpontban levo emberrel fogsz beszelni, a rendszer most valoszinuleg rosszul becsulte meg, mikor szabadul fel egy ugyintezo es inkabb bontotta a vonalat. De olyan is volt mar, aki valami hiba miatt beragadt egy ilyenbe, aztan fixen hivta az automata :/ a bonusz, amikor mindez egy tevesen rogzitett telefonszam miatt van (en is kaptam mar sms-ben "fizetesi felszolitast" UPC direct elofizetesem kapcsan (nincs ilyenem).
Mindenesetre ha egyszer majd sikerul beszelned veluk, es azzal kezdik, hogy az xy rogzitett vonalarol hivnak, rogton tajekoztasd oket, hogy a beszelgetest te is rogzited, es egyben kered a szamod azonnali torleset a rendszerukbol es a tovabbi megkeresesek mellozeset.

[ Szerkesztve ]

(#48461) goop válasza goop (#48457) üzenetére


goop
őstag

Sikerült nekik. :P
Pár órás késéssel, kíváncsi leszek a panaszra mit írnak majd.

(#48462) k-adi válasza rgeorge (#48318) üzenetére


k-adi
nagyúr

Valóban nem szóltak, hogy már megvan náluk a függetlenítési kód.. bementem odaadta, 2 perc volt.

(#48463) cigam válasza k-adi (#48462) üzenetére


cigam
félisten

Azt nem kérdezted meg, hogy mikor akartak szólni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48464) castiels válasza Harkovz (#48455) üzenetére


castiels
addikt

Ezt ìrják az ÁFSZ-ükben.

"A hipernet tarifacsomagok esetén a szolgáltatás havidìjára az Extra kedvezmény keret felhasználható."

Akkor miért irják hogy nem felhasználható?

[ Szerkesztve ]

(#48465) csernak75 válasza Harkovz (#48455) üzenetére


csernak75
senior tag

De tisztában vannak! :)

Szóval ez szerintem eldőlt! Sajnos... :(

(#48466) FLD1987 válasza lugosi (#48459) üzenetére

Ilyen nálam is szokott lenni. Általában befektetési tanácsadással foglalkozó cégek szoktak felhívni. A befektetési tanácsadójukkal lehet személyesen találkozni egy előre megbeszélt helyen és időben. A magyar állam 20%-os nyugdíjbiztosítás támogatás igénybevételét szeretnék az ügyfeleknek eladni. Amúgy nem valódi befektetési tanácsadók, hanem befektetési egységekhez kötött életbiztosítás eladásával foglalkozó biztosítási ügynökök. Ilyenkor elmondom a telefonban, hogy nem dolgozok és ekkor elköszön, aki hívott, de van olyan is, hogy majd, ha dolgozni fogok, akkor megint felhívnak, és ekkor elmondom nekik, hogy nem fogok később sem dolgozni. Néhány éve nagyon sokszor hívtak ilyen cégek, de ahogy telik az idő egyre kevesebben hívnak fel ilyen ajánlatokkal. Néha vannak olyanok, akik érdeklődnek, hogy miért nem fogok dolgozni. Ilyenkor elmondom, hogy 6 hetes koromban belecsapódtam 10 méter repülés után az aszfaltba és kétoldali darabos koponyatörésem és agyzúzódásom lett és súlyosan sérült az agyam és gyerekkorom óta 100%-os munkaképesség csökkenésem van. Néha elmondom nekik, ha érdeklődnek, hogy akkor segélyből élek (vagyis ők szokták mondani a segélyből élés szót), de elmondom nekik, hogy nem segélyből élek, hanem a magyar államnak életem végéig kártérítést kell fizetnie, mert egy rendőr alezredes fékezés nélkül elgázolt 6 hetes koromban. Így szerintem ilyenkor már megértik, hogy feleslegesen hívnak engem bármit eladni.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#48467) castiels válasza csernak75 (#48465) üzenetére


castiels
addikt

Remek, akkor aki nagyobbra szeretne váltani fizetheti +3-5 ezer ftokat...a 3500 as keretet meg kb kidobhatod..

(#48468) #08205312 válasza FLD1987 (#48466) üzenetére


#08205312
törölt tag

Én azt mondom nekik, hogy a telefononom hangrögzítés van. Amennyiben folytatja, úgy elfogadja, hogy a rögzített hívás a saját tulajdonomat képezi, és hozzájárul, hogy nagy nyilvánosság elé tárjam azt: pl. youtube.
Ezután mindig foglalt hangjelzést hallok...😎

[ Szerkesztve ]

(#48469) azbest válasza csernak75 (#48465) üzenetére


azbest
félisten

Mondjuk érdekes megfogalmazás. A szerződés az szerződés. Hogy elfelejtették átírni, attól még köti őket. :U

Úgy tűnik ügyesen előre gondolkodtak. Mert kedvezmény nélkül már lehetne mondani, hogy akkor a flottás hipernet home jobb választás hasonló áron. Viszont úgy a tévénél gondolom már nem a telenor előfizetéses, hanem a külsős ár lesz a tévére is, ami drágább.

Persze, ettől még mindig versenyképes lehet más szolgáltatókkal. A mindigtv extra fullosra, két kártyával 4600 forintot fizetek (ami talán 62 csatorna most), amivel tartalmilag és mennyiségileg is bőven felveszi a versenyt.

[ Szerkesztve ]

(#48470) k-adi válasza cigam (#48463) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hogy mikor? :D Semmikor.

Mondtam neki hogy az előző ügyintéző srác mondta, hogy 3 nap.. erre azt mondta, hogy tuti hülye, ha ilyet mondott... mondom, ok, te voltál az előző ügyintézőm is :D na itt megfagyott a levegő...... :))

(#48471) cigam válasza k-adi (#48470) üzenetére


cigam
félisten

:C

csernak75
Akkor a bónusz kérdés: Ha nem ez szerepel az ÁSZF-ben, mi alapján tagadják meg? Amíg nem javítják ki, és léptetik életbe, ez alapján kötelesek ők is működni, és adni a kedvezményt.
Mit szólnának egy nmhh vizsgálathoz, hogy nem az ÁSZF, hanem egy belső szabályzat alapján tagadják meg a szolgáltatást?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48472) boxfan válasza csernak75 (#48453) üzenetére


boxfan
tag

Most rendeltem Hypernetet a héten, aktiválták hozzá az új Mytv 2990-es új csomagot. Megy is rendesen

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#48473) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Hello data csomagoknal 4G+ van, vagy ''csak'' sima 4G? Inkább budapestiek, vagy megyeszékhelyen élőktől kérdezném.

Köszönöm a válaszokat.

(#48474) Viktor0610 válasza goop (#48461) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

goop:
Erről beszéltem. ;)
Örülök! :)

Hoorus:
Mindig a max. sáv.szél. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#48475) szlibud


szlibud
tag

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a DPI csak adat korlátlan előfizetéséből roamingra mennyi használható?

(#48476) _Karesz_ válasza csernak75 (#48465) üzenetére


_Karesz_
tag

Ez nem így működik. Jelenleg ez az érvényes ÁSZF. Ha nem hajlandóak alkalmazni, akkor bizony lehet más úton is érvényesíteni az akaratodat. :U

(#48477) lugosi válasza asdf_ (#48460) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, hasznos volt. Remélem egyszer elcsípem őket.

(#48478) Dave1984 válasza Hoorus (#48473) üzenetére


Dave1984
őstag

Ahol kiepitettek az LTE-A t ott 4g+ van (max 300mbit) ahol nem ott sima 4g (max 150mbit)
Többségében ott van 4G+ ahol először 1800mhz el építettek ki a 4Gt.
Nem feltétlenül nagyvárosokban.
Budapest kb 80% an van lte a.

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#48479) JNSK


JNSK
aktív tag

Huawei p9-em van, de meg sosem hasznalta a telefon a 4g+ halozatot. Lehetsege hogy a simkartya miatt? kb 3-4 eves.

[ Szerkesztve ]

(#48480) darvinya válasza JNSK (#48479) üzenetére


darvinya
titán

Nagyon valószínű, ha nincs alacsonyabb hálózatra állítva a készülék.
Vagy olyan helyen laksz, ahol még nincs 4G, bár csekély lehetősége ennek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48481) 4Grider válasza szlibud (#48475) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amikor mi beléptünk a dpi flottába, akkor azt írtuk alá, hogy roaming tiltás van a korlátlan csomagon. Ez változott volna azóta?

(#48482) JNSK válasza darvinya (#48480) üzenetére


JNSK
aktív tag

Budapest belvarosaban sem, illetve videken sem lattam hogy hasznalna a keszulek. Nincs kisebb halozatra allitva.. illetve eddig pl a max letoltesi sebesseg amit mertem kb 60megabit volt.. ennel a telo es a halozat is tobbet tud.

[ Szerkesztve ]

(#48483) castiels válasza boxfan (#48472) üzenetére


castiels
addikt

Az ingyenes 3500 ft os keretből irták jóvá a tv csomagot?

[ Szerkesztve ]

(#48484) darvinya válasza JNSK (#48482) üzenetére


darvinya
titán

60Mbps már LTE(4G), az hogy hálózat tud többet, függ leterheltségtől is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48485) boxfan válasza castiels (#48483) üzenetére


boxfan
tag

Igen

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#48486) Esqs válasza luci87 (#48414) üzenetére


Esqs
tag

Nálam se (és gondolom, senkinek se). Valami gebasz van a Telenor Netshoppal.

(#48487) #08205312 válasza luci87 (#48414) üzenetére


#08205312
törölt tag

detto

[ Szerkesztve ]

(#48488) luci87 válasza Esqs (#48486) üzenetére


luci87
tag

Irtam nekik,azt valaszoltak,nezzem meg mas bongeszobol se?Es valoban,a Mozillanal hibat irt ki,de Chrom bol engedte,igy sikerult.

(#48489) tomp válasza Dave1984 (#48478) üzenetére


tomp
félisten

Budapesten van már 450Mmbites cella is. Igaz nem sok.

(#48490) #08205312 válasza luci87 (#48488) üzenetére


#08205312
törölt tag

én is próbáltam: chrome, opera, firefox, explorer...egyikkel sem működik a rendelés.... :(

(#48491) radio100jozs válasza csernak75 (#48465) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem dőlt el, mert hatályos ÁSZF-be utólag nem tudnak belenyúlni, ha megtennék, akkor NMHH, és kemény bünti lenne nekik. Így max az lehet, hogy mondjuk 07.01-el kiadnak egy új ÁSZF-et, és onnantól érvényes, hogy nem lehet felhasználni az extra keretet az új csomagokra. Így aki átélpett az újba, és ki is számlázzák, az a mentett ÁSZF-el forduljon az NMHH-hoz. Emlékszem hasonló utólag belenyúlós ÁSZF miatt még vagy 15 éve fordultam az akkor még NIF-hez, szintén lementett ÁSZF-el a Pannonnál, és volt is belőle bünti rendesen, és visszamenőleg helyreállították az eredeti állapotot.

(#48492) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok!
Váltottam hello datás csomagra.

Találtam benne,hogy mobilvásárlásra fordítható összeg 2500ft.
(Ez azt jelenti,hogy pl abból az összegből vehetek lottót?nem lesz több a havi számla tőle?)

Köszi!

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#48493) goop válasza sanyi0627 (#48492) üzenetére


goop
őstag

Nem lesz több persze, majd a szolgáltató kifizeti neked, hogy ingyen lottózhass. :D

Persze, hogy ráterhelik a számládra.

(#48494) sanyi0627 válasza goop (#48493) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Úgy értem,hogy ott van egy összeg,mely felhasználható.
2500ft.
Ez akkor benne lehet az előfizetésbe?(vagy mi oknál fogva lenne ott felhasználható összegnek 2500ft)

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#48495) goop válasza sanyi0627 (#48494) üzenetére


goop
őstag

Nincs benne semmilyen összeg a számládban, ez mindig plusz pénz lesz, de ennyit hitelez neked a cég. Majd ha több hónapja ott leszel, felemelik a kereted 10k ra, ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#48496) sanyi0627 válasza goop (#48495) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Értem.
Köszi!
(Vettem egyet.az a 2500as keret csökkent.viszont a számlán nem látszik,ugyanúgy 0ft)

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#48497) asdf_ válasza sanyi0627 (#48492) üzenetére


asdf_
veterán

Hitelkeret, mely az ido elteltevel no majd, nullkilometeres elofizetokent egyelore csak ennyi. Termeszetesen a kovetkezo szamlan megjelenik majd, ha koltesz (mobilpakolasra pl.).
(Telenorek meg odairhatnak a hitelkeret szot a szoveg vegere).

(#48498) tomp válasza radio100jozs (#48491) üzenetére


tomp
félisten

Pontosan. Ha benne van, hogy felhasználható akkor felhasználható. Az egy dolog, hogy a Telenor Házban van egy saját szabályzat. Az nem játszik. Az ÁSZF-ben leírtakat nem csak az ügyfélnek kell betartania hanem a szolgáltatónak is.
Jelen helyzetben nyár végéig még kérhető az extra keret terhére a mytv. Miért? Mert benne van. Ha ki akarják venni akkor új ÁSZF kell. Az új ÁSZF életbe lépése előtt 30nappal már nyilvánossá kell tenni. Még nincs új ászf változás közlemény.
Ha holnap azaz június 26-án felrakják a közl akkor július 26-án lép csak életbe.

Akinek nem engedik az vigye magával a szerződési feltételeket és addig NE hagyja el az üzletet amig nem csinálják meg.

(#48499) sanyi0627 válasza asdf_ (#48497) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Igen,nem ártana odairni. Kissé megtévesztés így. Ezért is kérdeztem.
Köszi!

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#48500) szlibud válasza 4Grider (#48481) üzenetére


szlibud
tag

Sajnos nem emlékszem, hogy mit írtam alá dpi-nél 3 évvel ezelőtt...

De roaming tiltás alapesetben minden adatcsomagon volt akkoriban, mivel drága volt a roaming. Pl a céges flottás adatkeretem is tiltva van, de kérhetem és kértem is az engedélyezést.

Sztem ezt is lehet kérni csak nem tudom h telenornál vagy dpi-nél és h mennyi. Megnéztem azóta ugye ez a hipernet 42-nek egy "kiterjesztett verziója" a korlátlan.

De az összefoglalóba is betett adatroamingos táblázatban semelyik régebbi csomagot nem látom :(

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.