Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) TeeJay válasza Landsmann (#86000) üzenetére


TeeJay
félisten

Tegnap vettem egy Telenor SIM-et gyereknek
Beraktam Redmi Note9S telefonomba, nem megy rajta VoLTE csak a saját SIM kártyámmal az előfizetés. Beléptem mytelenorba
Nos a saját előfizetésről lekerült a "VoLTE tiltás" opció ezen a friss SIM kártyán meg még ott van tegnapi nappal regisztrálva.
Kíváncsi vagyok maguktól leveszik-e hogy kompatibilis telefonban van vagy írnom kell

Ugye pár héttel ezelőttig a Note9S-ben saját kártyámmal sem volt VoLTE de azóta ők maguk vették le a tiltást hiszen amikor kértem engem is leráztak hogy nem támogatott a telefon.
2hete az én és párom Note9S telefonja is VoLTE-n van már :R
Intéztem több tucat hívást és tökéletes

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86002) #16377600


#16377600
törölt tag

Sziasztok👋🏼, Hello Data csomagom van, szeretnék (szerettem volna..) új telefont kihozni részletre, viszont jól látom, h egyedül a legnagyobb, Hiper XXL tarifa kínál korlátlan mobilnetet?

(#86003) p2pp válasza #16377600 (#86002) üzenetére


p2pp
őstag

Jól látod, de ki az aki 5500 helyett 19000-et ad havonta?
M Net is is jó lenne 100Gb-al, de 5500 helyett Én sem fogok 9500-at fizetni havonta.
Nagyon jó ez a Hello Data így ahogy van.
De ha bemész készüléket kigozni.
Ugrik kapásból a Hello Data és rögtön egy majdnem kocsi hitel áránál kötsz ki kapásból.
Azért Mobilra 30.000 havonta nem kis túlzásnak tartom

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#86004) #16377600 válasza p2pp (#86003) üzenetére


#16377600
törölt tag

Ha a közel 10000 Ft.-ért nem korlátoznák le 100 GB-ra,még el is tudnám engedni a Hello Datát, de nem fogok ~20ezret fizetni egy olyan csomagért, amire alapvetően nincs szükségem.

(#86005) burgatshow válasza #16377600 (#86004) üzenetére


burgatshow
veterán

És egyébként tényleg szükséged van a korlátlan csomagra? Mármint 100 giga felett vagy havonta?

(#86006) Szupercsirke


Szupercsirke
tag

Sziasztok nekem és anyámnak miért kerül hello data 5703 ftba? Kb 3 hónapja ennyi.

(#86007) simpley válasza Szupercsirke (#86006) üzenetére


simpley
őstag

mert emeltek rajta. less rá akkor kb a novemberi ászf-díjszabásra. :D

signed by simpley.

(#86008) #16377600 válasza burgatshow (#86005) üzenetére


#16377600
törölt tag

Sajnos sokszor rá vagyok kényszerülve, h mobilról osszam a netet laptopra, v iPad-re, ezért majd' minden hónapban 100 GB felett vagyok..

(#86009) burgatshow válasza #16377600 (#86008) üzenetére


burgatshow
veterán

Sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz a háttérben, csak azért kérdeztem mert már olyannal is többször találkoztam, akinek az ideológiája az volt, hogy a kedvenc száma a sok! Függetlenül, hogy ki is használja-e vagy sem. Persze a buborgás ment ott is az árakra...

(#86010) #16377600 válasza burgatshow (#86009) üzenetére


#16377600
törölt tag

A vicces az egészben, hogy kb. 1 hónapja voltam bent ügyet intézni, kolléga mondta, h gondolja nem váltok csomagot, mondom jól gondolod,amíg nincs elérhető árú korlátlan, majd hozzátette, h nem csak náluk nincs, máshol sem. Nos, Telekomnál ~10ezerért van korlátlan net, Vodánál nagyjából ugyanennyiért szintén. Innen nézve nem értem miért akarná bárki is a kevesebbet!? Persze ettől függetlenül értem,amit mondasz. :)

(#86011) bul07 válasza #16377600 (#86010) üzenetére


bul07
nagyúr

Míg vannak flották korlátlan adattal 5e Ft/hó magasságában addig nagy gond nincs :DDD

Bárki szánára elérhető flották :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#86012) #76055552 válasza MadMancs (#85970) üzenetére


#76055552
törölt tag

Nem arab lesz az....bár rokon nép (Ábrahám fia nemcsak Izsák volt, hanem Izmáel is)

The oldest matzeva at the Jewish cemetery
The oldest surviving matzeva at the Brzesko Jewish cemetery is located in its northern part behind the ohel of Lipschitz rabbinic dynasty. Translation of the inscription on this matzeva was provided by Noa Shashar, descendant of Brzesko Schiff family.
Here lay
important woman
modest Yettel
daughter of Shalom Shachne
died

(#86013) #16377600 válasza bul07 (#86011) üzenetére


#16377600
törölt tag

Igen, ez a megoldás bennem is felmerült már.

(#86014) Viktor0610 válasza #16377600 (#86010) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ilyen szintű korlátlan csomag tudtommal nincs a másik kettőnél sem. A Vodafone-nál sebesség-limit van, a Telekomor nem ismerem.
És a Hiper XXL sem "ennyire" korlátlan. Az apróbetűben van valami napi x GB limit, ami felett napi plusz költség kerül felszámolásra.

Samsung Galaxy A54

(#86015) Somatom válasza Viktor0610 (#86014) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint 10 -ért nincs. A Voda Red Free 5G nélküli, 10mb/s sebességkorlátos, de 16 -ért van valóban korlátlan.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#86016) Viktor0610 válasza Somatom (#86015) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet, félreértem, de én azt olvasom az RED Infinity World+ esetén is van 1080p-"korlátozás" a videókra. (Azért az idézőjel, mert nyilván telón azért bőven elég ez is.)

Samsung Galaxy A54

(#86017) #16377600 válasza Viktor0610 (#86014) üzenetére


#16377600
törölt tag

Valóban, Vodánál 10 Mbit/s le- és feltöltési sebesség a limit. Telekomnál 300 Mbit/s 4G-n, 1000 Mbit/s 5G-n a le, 50 Mbit/s a fel,mindkét hálózaton. Azért a Magentával már együtt lehet élni. :)

(#86019) Somatom válasza Viktor0610 (#86016) üzenetére


Somatom
veterán

Ahogy ish4d0w írja, kikapcsoltatható. Valamint, csak az alapértelmezett APN -nel korlátoz, amitől egyébként a Yeti MyTV is megcsuklik. Át kell állítani standardnet.vodafone.net -re az APN -t és akkor nincs korlát, megy a MyTV. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#86020) asdf_ válasza tomp (#85908) üzenetére


asdf_
veterán

Erről valami bővebb?

(#86021) féldekás


féldekás
aktív tag

Beléptem ma a mytelenor fiókomba, mivel lejárt a Yes opció vezérlőm a mai nappal, ezt újra megrendeltem, hozzá is adta a rendszer a szolgáltatásaimhoz.
Hiper M Net tarifám van, ami aktív lejáratot nem ír, aktiválása 2019 december végén volt.
9490Ft-os havidíjat mutat itt.
Köthetnék rá 11 hónap hűséget, ezt látom a megrendelhető opciók között.
Én készülékvásárlás nélkül kértem anno a csomagot, és jelenleg sincs előfizetésre vásárolt készülékem. Tehát alapból 8000Ft-ot kellene írnia a rendszernek.
A Yes opció miatt egyébként 6000Ft-ba kerül nekem a csomag.
Elvileg már tavaly sem volt hűség magán a tarifán, és a mytelenor appban 6000Ft-ot fizettem rá az elmúlt egy évben mindig.
A kérdés:
-Ilyenkor elég újra megrendelnem a Yes opciót, ahogy most is tettem?
-A +11 hó hűség kötésével ne foglalkozzak?
-Ha csak a Yes opciót rendelem meg, akkor is köt a hűség a szolgáltatóhoz, ameddig a Yes le nem jár?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#86022) féldekás válasza féldekás (#86021) üzenetére


féldekás
aktív tag

Még annyit elfelejtettem, hogy a “Havidíj-kedvezmény 11 hónap hűségidő” szolgáltatás is aktív 2019 december végétől, lejáratot nem ír.
Egyébként a Yes opció vezerlő lemondható bármikor így feltételezem attól nem függ a hűségidő. :F

(#86023) Viktor0610 válasza féldekás (#86021) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

-Ilyenkor elég újra megrendelnem a Yes opciót, ahogy most is tettem?
Igen. Mivel a hűség végén nem változhat a havidíj.
-A +11 hó hűség kötésével ne foglalkozzak?
Ez csak akkor érdekes, ha van másik számod, és HiperCsoportot hoznál létre a plusz havidíj-kedvezmény miatt. Mert az csak hűségben lévő számokkal vehető igénybe.
-Ha csak a Yes opciót rendelem meg, akkor is köt a hűség a szolgáltatóhoz, ameddig a Yes le nem jár?
Nem.

Samsung Galaxy A54

(#86024) féldekás válasza Viktor0610 (#86023) üzenetére


féldekás
aktív tag

Köszi! :R

(#86025) MadMancs válasza Somatom (#86015) üzenetére


MadMancs
veterán

De Red Free+ már 5G ugyanúgy 10/10 az igaz. Vagy hosszabbítással elérhető Red Max, 5990-12990 (attól függ hány sim van) és ott sebesség limit sincs, 5G.
Free esetén is 1 sim 10990, 2. sim 8990, 3. sim 4990. Így már azért másabb nem? :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86026) Somatom válasza MadMancs (#86025) üzenetére


Somatom
veterán

Ne csak a főoldalt nézd, hanem a részleteket is, hogy hogyan lehet a Free 5G -s! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#86027) TeeJay


TeeJay
félisten

Csak úgy kíváncsiságból átraktam a Redmi Note 8-ba a saját SIM kártyámat
egyből ment a VoLTE. A szerdán kihozott SIM kártyával viszont nem.
Tehát magára a SIM-re van tiltva még a VoLTE, kíváncsi vagyok mennyi nap után veszik majd le vagy nekem kell jelezni hogy amúgy tudja a telefon :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86028) sfdrakex válasza TeeJay (#86027) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha nem hivatalosan támogatott telefonban van, nem veszik le.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#86029) TeeJay válasza sfdrakex (#86028) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor tegyem át a sajátomba és hány nap múlva veszik vajon le a tiltást?
Mytelenorra belépek, szolgáltatások résznél saját kártyámról eltűnt a VoLTE tiltás "szolgáltatást" az új SIM-nél meg még aktív :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86030) sfdrakex válasza TeeJay (#86029) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

2-3 nap alatt leveszik, ha jól emlékszem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#86031) tomp


tomp
félisten

Közel a 3G lekapcsolási szezon kezdetéhez még a VoLTE tiltással szórakozni azért eléggé vicces...
Ja, hogy van olyan telefon ahol rossz a VoLTE? Az már a készülék gyártó hibája. Normálisan is meg lehet csinálni.
Pl Samsungnál az okozza a gondot, hogy VoLTE alatt is van CA amit a szuper Exynos nem szeret... A Qualcomm modemei 4CA-val is megoldják ezt.
A gyártók miatt szivatni az ügyfeleket nem semmi...

(#86032) MadMancs válasza tomp (#86031) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezt gondold át mégegyszer.
Rengeteg telefon van amivel digi/Telekom/Voda VoLTE tökéletes, csak a Telenor hulladék rendszere szórakozik ezért nem engedélyezik, akkor a gyártó a hibás? Hát nem. Samsung telóm van sok sok éve, sose volt probléma VoLTE-val exynosnak. Ha épp 4G CA vagy 5G van teló akkor hívás közben szépen bontja CA és marad 4G 1 banden. De működik. Akkor mi a probléma?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86033) tomp válasza MadMancs (#86032) üzenetére


tomp
félisten

Igen bontja a CA-t mert a többi szolgáltató butítja a VoLTE kapcsolatot azért, hogy ne legyen kompatibilitási probléma. Telenor nem butítja. Igazából ez okozza a gondot de azért na. A szolgáltatónak kell butítania a kapcsolatot? Nem inkább a gyártóknak kellene normálisan megcsinálniuk?
Érdekes a felső kategóriás Qualcomm SoC-vel szerelt normálisan megírt konfiggal rendelkező telefonokkal nincs gond. Érdekes? Nem!
Jobb ügyfélélmény érdekében sokkal barátibb lenne az IMEI alapján alkalmazott tiltás! Azaz alapból mindenkinél engedélyezett a VoLTE de ha IMEI alapján problémás telefonba kerül a SIM akkor legyen tiltva. De az, hogy könyörögni kell a tiltás levételéért mert csak azért nem támogatott mert a telenor(yettel) nem tesztelte, vicces.

Ez a butítás igazi hungarikum! Ha az ügyfél/gyártó nem tudja megoldani akkor a szolgáltatónak kell butítottan szolgáltatnia...

(#86034) jociolaszi válasza MadMancs (#86032) üzenetére


jociolaszi
tag

nekem samsung van és ha bekapcsolom a volte t akkor nagyon sokat eldobja a hálózatot.Ha kikapcsolom akkor jó

(#86035) MadMancs válasza tomp (#86033) üzenetére


MadMancs
veterán

Most komolyan? Mintha neked nem kellett volna mókolni hogy működjön a csodás ZTE hálón a telód. Most nem csak Samsung. Xiaomi, jópár Huawei, oneplus, stb stb stb. Mind mind csak Telenor hálón problémázik. És tényleg a telók a hibásak?
Aláírom nem hibátlan exynos, de (hálózati) problémával eddig csak Telenor hálón találkoztam. Jó, perpill Telenor csak tartalék sim nekem, de másik hármat aktívan használom (Voda fixen, Telekom és digi pedig felváltva), problémamentesen aktív VoLTE mellett. De hogy ne csak Samsung legyen, céges Xiaomi 11 5G NE, Telenor sim, telefon életének 2. napján aktív VoLTE mellett jött email hogy miért nem vagyok elérhető... VoLTE off, megjavult. Eközben Voda sim végig elérhető volt. Na itt értesítettem minden partnert hogy másodlagos szám a digi szám lett , köszöni szépen jól működik (VoLTE & VoWifi). Pedig ebben snapi van.

Szóval mondhat akárki akármit, vannak bajok ZTE vel.

Nem vitatkozni akarok, én elismerem hogy sokkal jobban értesz hozzá. Csak szimplán tapasztalataimat írtam le. Béke. :R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86036) Littoral válasza tomp (#86033) üzenetére


Littoral
aktív tag

Mind a kettőtökére válaszolok: Xiami Note 8T-mben két kártya van, egy telenoros előfizetős és egy telekomos dominós. A telenorosnál állandóan műsor van a VoLTE kapcsán, hívás meghiúsulások, hálózat eldobások, nem normális működések. Ugyanabban a telefonban a Domino kártya rendesen működik VoLTE alatt is, sőt, mostanában már csak azon. Nincs hívás- és hálózat eldobás, folyamatosan megy a 4G, net, minden rendben vele. Nyilvánvalóan látszik, hogy melyik a hibás, a telefon-e vagy a szolgáltatás. Ha van valamiféle butítás a Telenornál, akkor azt nem biztos, hogy sikerült a hálózatra szűkíteni...
Ugyanakkor a hibabejelentésemre a Telenor képes volt azt a választ megküldeni, hogy cseréljek telefont. Így lesz, áprilisban, csak már nem náluk. Kizárt, hogy a névváltoztatással a VoLTE-mizériával történne náluk hirtelen valami, ahogy fentebb is írtam.

[ Szerkesztve ]

(#86037) tomp válasza MadMancs (#86035) üzenetére


tomp
félisten

A mókolást szimplán azért kellett megcsinálnom mert a telenor egyszerűen nem adta ki a OnePlus számára a konfigot. Nem azért kellett mókolni mert a hivatalos konfiggal rossz volt. Családban a OnePlus 5-ös a mai napig egy Vodafone India konfiggal megy és hibátlan a VoLTE. Ebből is látszik, hogy ha jó a modem és jól van megírva a konfig akkor nincs gond. A Xiaomis példád pont nem jó mert Xiaomikkal a vodafone is vért izzad. Nem rég egy érdekes bug ütötte fel a fejét. A vodafone semmit sem csinált és egyik napról a másikra elkezdtek bedögleni a Xiaomi VoLTE-k. A telefonok elkezdtek IMS-re hibás apn-t használni. A telefonokon látszólag nem történt rendszerfrissítés de a háttérben mégis csinált valamit a rendszer. Úgy kellett szólnia a vodának, hogy hé mit csináltatok.

(#86038) tomp válasza Littoral (#86036) üzenetére


tomp
félisten

Pedig igazuk van! A Xiaomi igazi csodaphone...
Külön lelki világa van, miként működik hogyan működik.
OnePlus, Oppo, Pixel mind hibátlanul kezelik a VoLTE-t. Pixelre is házilag kell megoldani de utána hibátlan.
Anno a OnePlus+Vodafone párossal volt egy érdekes hiba: ha telenor VoLTE-ről hívták a telefont, nem csörgött ki. Ha OP-ról hívtak Telenor VoLTE-t szintén nem csörgött ki a másik félnél a telefon.
Ránézésre ez szolgáltatói hibának tűnik igen. Mégis készülék oldali hiba volt. Konkrétan modem oldali. OnePlus-nak kellett javítania mert bizonyos körülmények esetén a Huawei IMS-nél bugot generált és ez okozta a hibát.

Persze átlag embernek az jön le, hogy a szolgáltató a sz@r mert nem tudják miket csinál egy telefon a hálózaton.

Érdekesség: Qualcomm SoC-s Samsung jobban kezeli a VoLTE-t. Naháát!

(#86039) Landsmann válasza tomp (#86037) üzenetére


Landsmann
addikt

Nekem a Redmi 9-en a Voda VoLTE csont nélkül megy. Pedig az elmúlt bő 1 évben volt pár rendszer frissítés is. Lehet volt 1-2 típus amit érintett a probléma, de biztos nem mindet.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#86040) Littoral válasza tomp (#86038) üzenetére


Littoral
aktív tag

Hát, tényleg furcsa telefon ez, a Telekom hálózatán tudja, hogy kell rendesen működni, a Telenorén nem. Nehéz lehetett ezt beleprogramozni. :F

[ Szerkesztve ]

(#86041) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
ezt irja ki a telo néha,valaki tudja mi ez?link

GO Gunners!!!

(#86042) Viktor0610 válasza snooze (#86041) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

És ez miért a Telenor topikba?

Samsung Galaxy A54

(#86043) snooze válasza Viktor0610 (#86042) üzenetére


snooze
veterán

akkor töröld ki a hszt..

GO Gunners!!!

(#86044) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Roamingra ment a Telenor. Repülőüzemmódra kapcsoltam, majd vissza. Szintén roamingra állt.
Letekerik a teljesítményt? Kell a Yetteles arculatváltáshoz a zsuga? Digi fullon és hamarabb csatlakozik.

(#86045) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Meg ez a Yettel név, sírok :O ... Nagyon elcseszett. Magyar szó nem kezdődhet y-nal. Nekik sikerült felrúgni. Telenor egyébként is élen áll a hülye nevek bevezetésében.

[ Szerkesztve ]

(#86046) sfdrakex válasza Rodzser Mór (#86045) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem csak nálunk a cseheké a Telenor, gondolom olyan név kellett ami sok országban használható.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#86047) Rodzser Mór válasza sfdrakex (#86046) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Igen, lehyen bemzetközi. Ez a kritérium rendben van. De miért ilyen nyomi név kellett y-nal, nem fogom megérteni.

(#86048) szabonagyur válasza Rodzser Mór (#86047) üzenetére


szabonagyur
félisten

Milyen szerencse, hogy nem kell egész nap mondogatnia senkinek sem a Yettel.-t. :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#86049) Viktor0610 válasza snooze (#86043) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kis off nem baj, csak full nem illik ide, ezért jegyeztem meg. ;)
Amúgy azt találtam Google barátommal, hogy az appban lévő, alkalmazáson belüli vásárlásokért felelős modul régi.

Samsung Galaxy A54

(#86050) snooze válasza Viktor0610 (#86049) üzenetére


snooze
veterán

köszönöm..de nem irja ki,melyik app..

GO Gunners!!!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.