Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49051) Bferibörs válasza Somatom (#49050) üzenetére


Bferibörs
addikt

persze a flottának meg van a hátulütője, és nekem is mindössze ez a problémám, miért kell egy + szolgáltató ( flotta ) ahhoz, hogy elfogadhatóbb áron tudjam használni a szolgáltatásokat ( mindenkinek van valami nyűgje, nekem is :DDD ) miért kell nekem 4 db sim karival rohangálnom ha mindezt 1-el is meg lehetne oldani elfogadható áron :U :D na jó max. 2-vel.
Aztán itt jönne a blabla.... 6Ft/ perc az egyik karim, nem folytatom miért van 4 simem.

Mint írtam korábban jelenleg ez van ezt tudjuk használni, válogatunk a számunkra megfelelő lehetőségek között.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#49052) Krill77


Krill77
őstag

Hi. Telenor app azt írja az egyenlegre neg a adatra, h nem elérhető. Még nem lattam ilyet.
Valaki? Köszi.

(#49053) Genova1983 válasza Krill77 (#49052) üzenetére


Genova1983
tag

Nekem is ezt írja már vagy két napja.De a menüben (bal felső sarok,3 vonal a telszám mellett) meg tudod nézni az egyenleget és a hátra lévő net keretet az aktuális fogyasztások menüpont alatt.

(#49054) nyisziati válasza Krill77 (#49052) üzenetére


nyisziati
veterán

Random időközönként nekem is csinálja. Volt, hogy átraktam mobilnetre wifiről, és akkor megjavult, de nem mindig.

(#49055) Zeki válasza nyisziati (#49040) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vitamax Party, majd amikor megvolt a sajat halo, vitamax city. Szetcsapott koztuk.

(#49056) janeszgol válasza Viktor0610 (#48944) üzenetére


janeszgol
félisten

És ez mióta vagy így? Éppen kb 2 hónapja beszélgettem valakivel az egyik ITcafé hírnél, hogy mennyire primitív megoldás ez a ciklikusság az egyszeri csomagoknál. Úgy látom a Telenornál megjöttek az értelmes gondolatok. Vajon a másik kettőnél is így van már vagy így lesz?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#49057) Viktor0610 válasza janeszgol (#49056) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az új egyszeri netcsomagok bevezetésénél jött be ez a megoldás, és csak ezekre érvényes.

A konkurencia megoldásait nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#49058) Somatom válasza janeszgol (#49056) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt én másképp látom. Amíg vannak részarányosan terhelődő csomagok, addig jó a ciklikusság. Olcsóbban ki lehet hozni ugyanazt a mennyiséget, mint fix 30 napos csomagokkal. Optimalizálni is jobban lehet ciklikus alapon.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49059) janeszgol válasza radio100jozs (#48956) üzenetére


janeszgol
félisten

Két jó (igazából intelligens, mivel ez az elvárt) változás, nagyon kapálódzik a Telenor. A másik kettőnél még nem, ha jól látom. Sötétek.
Telenor +1!

Somatom, most már igen. De ez is nem rég jött be. Természetesen én nem arra hajtok, hogy ciklus idő előtt 2 nappal megveszem kb 80 forintért az 1 giga netet, aztán le is forgalmazom teljesen vagy nagyobb részben. Nekem az a fontos, ha én megveszek valamit 30 napra, azt 30 napig vagy az adatkeretig tudjam használni, függetlenül attól, hogy nekem is (meg mindenkinek ugye) van ciklus ideje.
Evvel a változtatással a Telenor elérte, hogy bizalommal vásároljak náluk adatkeretet.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#49060) Viktor0610 válasza Somatom (#49058) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A megújuló csomagok időarányosak a ciklus végéig, teljes havi kerettel. ;)

Samsung Galaxy A54

(#49061) Somatom válasza Viktor0610 (#49060) üzenetére


Somatom
veterán

Ez tecccik! Bár, számomra már nincs túl nagy jelentősége, mert júni 15. -vel átvariáltam az adatfelhasználásom módját, és a feltöltősömön lemondtam a netet. A flottás, korlátlan adatkártyámra 10,5GB -ot kapok havonta roamingban. Ezt nem tudnám összehozni közvetlenül a Telenor -ral. Így viszont ebből kijön cirka 25 óra TV -zés. Úgyhogy ma is MyTV -n fogom nézni az F1 -et külföldön.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49062) #08205312 válasza janeszgol (#49059) üzenetére


#08205312
törölt tag

A másik kettőnél már 10 éve így müködik (30 napra veszel adatot, nem ciklusra), soha nem volt ciklus, sőt a tkomnál jelen állás szerint a kártya érvényességéig használhatod az adatod (akár évekig).
Hogy is volt a "sötét" jelződ?

[ Szerkesztve ]

(#49063) janeszgol válasza #08205312 (#49062) üzenetére


janeszgol
félisten

Hopp, akkor én voltam a sötét. :)
De biztos ez, rosszul emlékszem? Na mindegy mi volt évekkel ezelőtt, a lényeg, hogy most mi van.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#49064) #08205312 válasza janeszgol (#49063) üzenetére


#08205312
törölt tag

Nem egyszerű a történet: szándékosan olyanok a csomagok, hogy ne lehessen összehasonlítani a szolgáltatók kínálatát.
A telekomnál van a maraton nevezetű csomag. Egyszerű a képlet: 1Ft/MB (ha a 4GB-os csomagot veszed) egyszer veszel adatcsomagot és akár több évig is érvényes az adat . De ez a csomag nem roaming kompatibilis.
A vodánál már eu roaming kompatibilis csomagok vannak. Az adat 30 napig érvényes, azután a fel nem használt adat elvész, kivéve a "max" csomagok: ott ha a 30 napos érvényességi időn belül újrarendeled a csomagot, akkor a benne foglalt percek és adat összeadódik.
Telenor...szerintem eddig ők szívatták meg leginkább az ügyfeleket a "havi ciklussal". A mostani váltással átvették a konkurencia legjobb megoldásait: a régi telekom csomagok/aktuális voda 30 napos érvényességi megoldását, roaming kompatibilis csomagok (mint a voda), illetve a voda "max" "halmozását"(összeadódik a csomag tartalma). Egyedi megoldást is adnak pluszba: tört hónapra is egész adatot adnak.

Bizonyos értelemben a telenor jelenlegi csomagjai a legjobbak.

(#49065) Edgar2621


Edgar2621
őstag

Sziasztok.

Hol tudom megnézni, hogy mekkora roaming adatforgalmat bonyolítottam az eddigi előfizetési periódusban? Most is éppen külföldön tartózkodok, de csak EU zónában használtam a mobilnetet, Hello
Data csomagom van(a legkisebb) amibe 5 gb adatroaming van belefoglalva. Ha még az számít akkor egy iPhone se készülékkel használom. Köszönöm a segítséget, jó hétvégét mindenkinek.

XO: Gollami26

(#49066) Somatom válasza Edgar2621 (#49065) üzenetére


Somatom
veterán

Android -ra tudnék megoldást. A 3G Watchdog -gal méretem külön a roaming forgalmamat. Az IOS -t viszont passzolom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49067) nyisziati válasza Zeki (#49055) üzenetére


nyisziati
veterán

Nekem még mindig Vitamax City-m van az egyik slotban. Vonalas irányba 119 Ft/perc.
Nagy csapás. :DDD
Csak a 15 éves szám miatt tartom meg. Idén is volt egy "retro" hívásom, kb. 13 éve nem beszéltem azzal, aki most megtalált.

Egyébként meg akkortájt álltak át másodpercről perc alapúra, úgyhogy statisztikai alapon kb. 50%-kal fizettünk többet az "olcsó" mobil irányú percdíjból is. 59 helyett 90 körül, ha nemcsak egy hívást nézünk, hanem hosszútávú használatot vizsgálunk.
Ebben egyébként pont a Pannon volt, amelyik a legtovább bírta (már a másodperc alapot).

Hosszú távon pedig egyik cég hat a másikra, úgyhogy az áraikat valamennyire igazítják a konkurenciához, ez a Vodafone nélkül is megtörtént volna.

És arról sem árt megemlékezni, az elmúlt évtizedben hányszor emlegették föl a kartellgyanút, nem alaptalanul. Nagyon hasonló konstrukciók, hasonló árakon. Ráadásul még mindig drágább a nyugati szolgáltatókétól (pár éve meg még arcpirítóan drágább volt, pláne a fizetésekhez képest).
SMS-ért 40 forintot elkérni úgy, hogy egy darab sincs az alapszolgáltatásban?! Vicc.

(#49068) Viktor0610 válasza Edgar2621 (#49065) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

MyTelenor app.
A részletekre kattintva írja, mennyi roaming adatforgalmat használtál.

Samsung Galaxy A54

(#49069) zseko válasza Bferibörs (#49051) üzenetére


zseko
veterán

kicsitroll on:

Akkor neked ez a telefon a megoldás :D : [link]

sorry, csak múltkor láttam ezt a telefont és nem tudtam kihagyni :B

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#49070) Edgar2621 válasza Viktor0610 (#49068) üzenetére


Edgar2621
őstag

Köszönöm. Mennyire valós amit ír és mennyire követi le az aktuális számlázási időszakot? Előfordulhatnak kisebb nagyobb mérési eltérések?

XO: Gollami26

(#49071) Viktor0610 válasza Edgar2621 (#49070) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Olyan lehet, hogy nem azonnal frissíti, de ha jól emlékszem, írja, hogy meddig feldolgozott az adat, amiből mutatja a fogyasztást. :)

Samsung Galaxy A54

(#49072) Bferibörs válasza zseko (#49069) üzenetére


Bferibörs
addikt

:DD

3 simesem már volt acer E700 okosban :DDD 3G tudott csak sajna , jó teló volt

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#49073) Edgar2621 válasza Viktor0610 (#49071) üzenetére


Edgar2621
őstag

Köszönöm :R

XO: Gollami26

(#49074) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Ha volt már akkor bocs !

törvényi szabályozás a hűségre és függetlenítésre , törvényt is tartalmazza linken alul

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#49075) Somatom válasza Bferibörs (#49074) üzenetére


Somatom
veterán

Pár héttel le vagy maradva. Itt, a PH -n is volt róla cikk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49076) nyisziati válasza Bferibörs (#49074) üzenetére


nyisziati
veterán

Köszi! Én nem ismertem.
" a hűséggel vett készüléket a hűségidő lejárta után a szolgáltatónak ingyen kell függetlenítenie, ha ezt az ügyfél kéri."
Már ezért megérte.

(#49077) radio100jozs válasza Somatom (#49023) üzenetére


radio100jozs
őstag

Az ugye megvan, hogy a Vodánál pl. Szerbiában 217,8 Ft/100 kB az adat, de vehetsz napi 2990 Ft-ért Világ napijegyet,a mivel hazai áron, hazai adatkeretedet használhatsz, ezzel szemben a Telenornál pl. Szerbiában 3700 Ft-ért 500 MB-ot kapsz 1 hétre a Világ Net Hetijegy plusz opcióval, amúgy ez Svájcban is jó.

Lehet számolgatni, melyik éri meg jobban, mert az egy dolog, hogy Svájc, meg Törökország már ezer éve a Voda szerint "EU-s" tarifa, de a többi országba csillagászati napijegyek vannak, miközben a Telenornál még a Telekomnál is jobb áron vannak heti adatjegy csomagok. Én pl. az egyik szempont pont ez volt számomra, mert Ukrajnába is járok túrázni, és oda a Telenor a legjobb a 3 hazai szolgáltató közül.

(#49078) radio100jozs válasza Syl (#49029) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem igaz, a Pannonnak én 1998 januárban első mobilként olyan csomagom volt 2000 Ft körül, amiből 800 Ft lebeszélhető volt, és 20 SMS volt benne. Igaz a percdíj valami 90 Ft körül volt.

(#49079) vpanangin


vpanangin
senior tag

Üdv!

MyMinute kártyámra érkező hívást 19 Ft/perc díjon tudom átirányítani hálózaton belülre, illetve kívülre is?

Peace.

(#49080) Somatom válasza radio100jozs (#49077) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs meg, mivel arra nem járok. Akarták, de inkább kiléptem a cégtől, mert Szlovákiától, és Horvátországtól keletre én nem lépem át teherautóval a határt. Svájcba viszont rendszeresen megyek. Szerencsére csak fél napokra. Lerakok, megrakok, kijövök. Addig elvagyok privát net nélkül. A céges tabon Svájcban is van netem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49081) Syl válasza radio100jozs (#49078) üzenetére


Syl
nagyúr

>Nem igaz...

'97-ben kezdtem Westelnél Szervusz díjcsomaggal. 2000 Ft+Áfa az előfizetési díj, amiben csak 20 db SMS volt, beszélgetés semmi! Csúcsidőben 100, azon kívül 20 Ft+áfa volt a percdíj. Az első 30 mp fix, utána mp alapú mérés. Csúcsidő 8-16 óráig (később ezt sunyi módon 7-16-ra módosították).

Szóval ne nagyon dobálózunk itt ilyen "nem igaz" kijelentéssel :N

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49082) lugosi válasza Syl (#49081) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ilyen csomagom volt nekem is. A maga idejében megfizethető volt. Annak ellenére hogy az akkori 2000 Ft ma ér mennyit is, szerintem olyan 10e Ft-ot, ma már akkor se lenne elfogadható egy ilyen csomag ha továbbra is csak 2000 Ft volna. Akkor viszont olcsónak számított. És akkor ehhez a csomaghoz igen jelentős kedvezménnyel vettünk telefont. Akkoriban sokkal nagyobb kedvezményt adtak a készülékárból havidíjas esetén mint ma.

(#49083) whiskeys


whiskeys
őstag

Sziasztok. Hello Data csomag esetén hány eszközzel osztható meg a készülékben lévő mobilnet? Sokszor kell küszködni Cegléden a mobilnet lassúsága miatt.... Milyen lehetőségek vannak esetleg? Nem szeretnék sokat költeni rá mint drága mifi router 4G stb.....

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#49084) Viktor0610 válasza whiskeys (#49083) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez a készüléktől függ. ;)

Samsung Galaxy A54

(#49085) whiskeys válasza Viktor0610 (#49084) üzenetére


whiskeys
őstag

Bővebben? Két telefonnal is lassú a megosztás

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#49086) Viktor0610 válasza whiskeys (#49085) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor is így van/kell lennie. :)

Max. maga a megosztás van tiltva/korlátozva, de a Telenor szinte biztosan nem tud abba "beleszólni", hogy hány eszközzel osztod meg a netet. ;)

Samsung Galaxy A54

(#49087) whiskeys válasza Viktor0610 (#49086) üzenetére


whiskeys
őstag

Tiltva a megosztás? Lassú az egész. Nem a korlátozás. Mifivel vagy stickel, jobb lenne a sebesség?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#49088) Viktor0610 válasza whiskeys (#49087) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értem a megosztás működését, nem tudom, hogy lehet tiltani, korlátozni.
De az ezer százalék, hogy a csatlakoztatott készülékek darabszámát a Telenor nem tudja szabályozni.

Samsung Galaxy A54

(#49089) Syl válasza lugosi (#49082) üzenetére


Syl
nagyúr

>Akkoriban sokkal nagyobb kedvezményt adtak a készülékárból havidíjas esetén mint ma.

Ajjaj. Mindkettőnknek volt iPhone 3G Ikon 400 csomagban. 9990 Ft/hó díjcsomag mellé 27 000 Ft volt a telefon (semmi részlet!). Mennyi is ma egy iPhone hasonló díjcsomagban? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49090) azbest válasza whiskeys (#49085) üzenetére


azbest
félisten

Magán a telefonnal, amiben a sim van, azzal milyen gyors a net? Ha ott normális, akkor lehet a wifi a szűk keresztmetszet. Mondjuk, mert társasházban 30 másik wifi hálózat is van és egymást zavarják. Ez esetbe, ha a telefonok kezelik az 5GHz-es wifit, akkor próbáld azon megosztani.

Ha a telefonon is lassú, akkor kérdés, hogy tud -e b20 sávot kezelni, 4G-t kezelni. Milyen telefon?

[ Szerkesztve ]

(#49091) Somatom válasza azbest (#49090) üzenetére


Somatom
veterán

Ritka az olyan teló, amelyik tud 5GHz -es hotspotot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49092) whiskeys válasza azbest (#49090) üzenetére


whiskeys
őstag

Ha megosztom a telót a laptoppal akkor a telón is lassú a Net. Erdő van mellettünk és általában 1-2 mega csak a Net itt sajnos.... Samsung j3 a teló. Amúgy nem a korlát a kérdésem hanem hogy mifi USB stick javítana a sebességen?

[ Szerkesztve ]

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#49093) Bferibörs válasza whiskeys (#49092) üzenetére


Bferibörs
addikt

a mifi szinte biztos, hogy erősebb lenne (gyakorlati tapasztalat ) , más az antenna kialakítása, mielőtt bele ugranál kérjél kölcsön valakitől , amúgy osztani ilyen sebességű netet, háát :U

telódról vélemények :

Hátrányok
- Led értesítő villogó ami szerintem is hiányzik belőle
- térerő kicsi, de ez eddig nem okozott problémát.
- messengerben a kamera torzított képet ad nekem.

Hátrányok
Amióta használom, folyamatosan térerő problémáim vannak. Mindenhol lényegesen alacsonyabb térerőt jelez, mint a család más típusú készülékei. Hónapok óta folyamatosan reklamálok a szolgáltatómnál és tegnap említették először, hogy amióta ezt a készüléket kihozták, megugrottak a térerőproblémát jelző reklamációik.... Fogalmam sincs, hogyan lesz ez elrendezve, de rettenetesen bosszantó, amikor nem érnek el! Volt, aki azt hitte megharagudtam valamiért, mert bár nekem semmit nem jelzett a telefon, nála azt jelezte, hogy kicsörög és én nem veszem fel. Sürgős ügyekben, bankszámlás online ügyintézésnél nagyon kellemetlen, amikor nincs térerőm.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#49094) whiskeys válasza Bferibörs (#49093) üzenetére


whiskeys
őstag

Mivel most költöztem ide, ez kicsit kivitelezhetetlen. Nincs ismerős. ☺ ahol laktam ott ment 100/40 megával....

[ Szerkesztve ]

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#49095) Bferibörs válasza whiskeys (#49094) üzenetére


Bferibörs
addikt

ezek szerint nem annyira a teló a gond hanem a térerő , passz ,ha kölcsön sem tudsz kérni semmit akkor drága próbálkozás lehet csak, csodát meg egyik kütyütől sem lehet elvárni

esetleg itt próbálkozzál kérdezni

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#49096) Cyberbeni válasza Syl (#49089) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Kb annyi lenne, mint függetlenül újonnan.

Legalábbis annyiért nincs olyan csomag, amire lehet hűséget is vállalni az egyel olcsóbbal (7690 havonta) meg a függetlenül 150k Ft 6S 32GB 166k-ért lehet a tied :D

A 13690-es csomagban már csak 121k, azzal már esetleg megéri nem függetlent venni :D

(#49097) lugosi válasza Syl (#49089) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Mennyi is ma egy iPhone hasonló díjcsomagban?"

Ugyanannyi. Csak egy nullát kell odaírni a végére! :DDD

(#49098) radio100jozs válasza Syl (#49081) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ha legalább meghazudtolod magadat, akkor ne súlyosbíts a helyzetedet :-)

"...csak westel és pannon volt, ilyen 100+ forintos percdíjakkal, és az előfizetési díjban semmi lebeszélhetőség nem volt, csak 10 (vagy 20?) SMS."

Szóval elsőnek állítod, hogy a Pannonnál nem volt, utána meg írod, hogy neked Westeled volt, mikor én írom, hogy a Pannonnál volt. :C

[ Szerkesztve ]

(#49099) Syl válasza radio100jozs (#49098) üzenetére


Syl
nagyúr

Látom az összetett mondat értelmezése problémás. De nem baj...
Csak westel és pannon volt. (Mint szolgáltató) Vessző! Majd jön az a rész, hogy ilyen 100+ forintos percdíjakkal..."
Nem azt írtam, hogy csak ez volt, hanem hogy ilyenek voltak.
De legyen neked igazad. Engem nem fűt a bizonyíthatnék :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49100) radio100jozs válasza Syl (#49099) üzenetére


radio100jozs
őstag

Én meg erre írtam, hogy igen is volt lebeszélhetőség a te állításoddal szemben.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.