Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) Kernel válasza St3ven (#48400) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt miből vontátok le? Csak annyit írtam, hogy még egy betű eltérés se legyen. Minden adat egyezik, ugyanott lakom stb. Majdnem írtam ezt is, csak végül nem nyújtottam tovább, mert nem hittem volna, hogy ezen fennakad bárki. Nem ez volt a lényeg.

Csak zavaró, hogy nem küldenek semmiféle elektronikus visszajelzést, ami ezáltal kétségeket ébreszt, hogy most akkor várjak vagy ne várjak, vagy netán személyesen kell intézkednem, ha biztosra akarok menni, nehogy lekapcsolják a számom.

Tehát egyfajta gagyi, tökéletlen működést tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#48402) darvinya válasza Kernel (#48401) üzenetére


darvinya
titán

Mikor cseréltél SIM-et, azaz új SIM fajtára gondolok?
Mert 2 évente megteszem és akkor minden frissítem az adataimat.
Elektronikus jelzést emiatt elsőkörben megkaptam.
Míg nem friss adatok és belügyi adatok egyeztetés után küldenek bármit, ami mint köztudott bürokrácia fogaskereke naaaaagyon lassan forog.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48403) Kernel válasza darvinya (#48402) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez még az eredeti SIM, csak a telefon cserélődött, ez maradt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#48404) Gretel válasza Kernel (#48384) üzenetére


Gretel
tag

Elvileg tizenöt napra ígérték a levelet a kóddal. Én legalábbis emlékszem valami ilyenre, mikor befejeztem annak a szerződéskötös adatlapnak a kitöltését, ahova továbbdobott.

steam: ziretta

(#48405) darvinya válasza Kernel (#48403) üzenetére


darvinya
titán

Akkor ideje lenne cserélni, s ezután hamarabb kapsz meg mindent.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48406) azbest


azbest
félisten

Múltkoriban volt szó arról, hogy vékonyabb a 3in1 nanosim kitörős, mint a normálból kivágott. Ma üzemeltem be magamnak az adatmegosztó simemmel egy másik lte routert. Sehogy nem akarta látni a sim-et, se a telenorost, se a vodásat. Mindkettő 3in1-ből mikro méretűre van törve, olyan méretet fogad.

Furcsa volt, hogy az előző gazdája nem mondta, hogy hibás lenne. Aztán egy lámpa segítségével belenéztem a slotba... az egyik láb be volt lapulva :DDD Előttem normál vastagságú mini simmel használhatták, ami tudott érintkezni, de a középen elvékonyított fajta már nem. Egy tű és némi ügyességgel visszaigazítottam, majd öröm és boldogság. Egyszer egy telefon hasonló slotját már sikerült kilapítani, innen jött a gondolat, hogy talán ott a bibi.

Az ilyen és ehhez hasonló érintkezős slotok büntetnek. Ha adapterrel használjuk, akkor az könnyen beleakad és nem jön ki többé. Ha picit jobban benyomjuk (például mert az adapter beakadt és alá kell nyúlni), akkor pedig lelapul és magától többé nem áll vissza.

Szóval gondoltam megosztom veletek, hátha más is belefut ilyenbe, routerrel vagy telefonnal. Néha az új vékonyított sim is okozhat kellemetlenséget a nagyobb slotban használva, főleg ha már volt benne másik vastag sim előtte :)

[ Szerkesztve ]

(#48407) Harkovz válasza Kernel (#48384) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Nekem ugyanez történt.Már küldték is a levelet.Még nem tudtam megnézni mert nem voltam otthon.De én is újonnan vettem azt a számot,most meg mintha a nevemre írnák.

(#48408) csernak75


csernak75
senior tag

B20 LTE Putnok:

Az a feltöltés az mi? 4x mértem abból 3x 50 felett volt xd

(#48409) lugosi válasza Viktor0610 (#48397) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, ha nem a telenor akkor marad lenémítva a telefon.

(#48410) Deck válasza csernak75 (#48408) üzenetére


Deck
titán

Én 205/44-et mérek Kaposváron :D

[ Szerkesztve ]

PS5

(#48411) Rage47


Rage47
veterán

1 hete van hello datám, de már elvertem 3.5 gigát. ennyit arról, hogy az embereknek nem kell több adat (asszem a voda vezetője mondta múltkor)

(#48412) lugosi válasza Rage47 (#48411) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha megosztom a netet akár az irodában mert elmegy a vezetékes net, akár otthon, nálam is elmegy a napi 1 giga vele úgy, hogy semmi különöset nem csinálok. Nincs torrent vagy egyéb letöltés, normál használattal simán elmegy ennyi. Néha fél giga per nap akkor is, ha csak telefonról használom.

(#48413) Deck válasza lugosi (#48412) üzenetére


Deck
titán

Jaja. Meg ne, hogy már tömöritett képekkel kelljen neteznem, hogy kevesebb legyen az adatforgalom.. Napi fél vagy 1 GB böngészéssel, messengerrel simán összejön. Mindezt persze 2017ben ahol a Telekom 2ezerért ad 1GB-ot..

A Hello Data Startot viszont rendesen kihasználom, böngészés, Youtube, online videók, hanghívás, torrent néha.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#48414) luci87


luci87
tag

Telenor Sim kártya rendelése az oldalukon, másnak se működik?

(#48415) zseko válasza Rage47 (#48411) üzenetére


zseko
veterán

Hetedike óta használom, eddig 45GB ment el :D Csak az elmúlt egy hét volt 17GB. És ebben semmi torrent nincs, viszont be van kapcsolva a Google photo auto mentése, és pár video is feltöltődött, de azt kikapcsoltam később. Csak a Speedtest 4GB-ot használt el, ami azért durva :Y

HR24.hu

(#48416) Lazika


Lazika
senior tag

Hali! Apple Tv-t részletre csak 4g modemmel együtt lehet venni? Simán nem? Mondjuk hello data mellé? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#48417) Hoorus válasza Rage47 (#48411) üzenetére


Hoorus
őstag

Nekem egy nap megy el annyi 😂

(#48418) Gogodj


Gogodj
tag

Na vegre nekem is megvan a cucc. Hat nem a leggyorsabb de azert nem is a leglassabb. Remeljuk fog meg javulni.
http://beta.speedtest.net/result/6399663207.png

Sajnos erre felenk max 2es a tererő :(

Gogodj

(#48419) Rage47 válasza Hoorus (#48417) üzenetére


Rage47
veterán

még nehéz megszokni, hogy nem kell garasoskodni a gb-okkal :D új életforma kb.

(#48420) azbest válasza zseko (#48415) üzenetére


azbest
félisten

speedtestnél, ha a telenoros szervert használod, akkor az valsz nem számít bele.

(#48418) Gogodj
mérésnél a telenoros szervert használod? ha valaki gagyit, akkor gigabites netről sem tud sokat mutatni :)
Amúgy több féle routernél is van külső antenna csatlakozási lehetőség, ha a téreré lenne a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#48421) _Karesz_ válasza Rage47 (#48419) üzenetére


_Karesz_
tag

Hipernet Home-ra is előállhatnának valami hasonló megoldással. :D

(#48422) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Sziasztok, valaki tud technikai speckókat a Telenor mostanában használt SIM-jeiről? Van egy dual SIM-es telefonom, aminek csak az egyik slotjában hajlandó a Telenoros kártyát felismerni. (Két Telenoros SIM-em is van, mindkettő jó: bármelyiket rakom a SIM1-be, azt felismeri, és bármelyiket a SIM2-be, azt nem ismeri fel.)
Nem tudok rájönni, hogy mi lehet az oka. :F

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#48423) azbest válasza bLaCkDoGoNe (#48422) üzenetére


azbest
félisten

adatsim? Van amelyik pack nem támgoat 2G-t. Van amelyik telefonnlá fix, hogy melyik slot lesz 2G, van ahol rugalmas, amelyik adatot kezel az kap 4G-t.

Esetleg kontakthiba, ha vékonyított 3in1 sim egy mini/micro slotban? Vagy ha a második slot kampós érintkezőket használ, azt könnyű kilapítani, ahogy épp nemrég is írtam és egyszer én is megjártam már vele.

Esetleg olyan készülék, amiben a második slot le van tiltva, mert szolgáltatói készülék (volt)?

[ Szerkesztve ]

(#48424) Viktor0610 válasza Lazika (#48416) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Külön Apple TV-t nem árulunk, csak routerrel együtt.
Hangalapú csomag mellé szintén nem áruljuk. :)

Samsung Galaxy A54

(#48425) Littoral


Littoral
aktív tag

8 nap múlva több tízezer telefonszámot kapcsolnak ki: nagy ötlet a Telenortól
Az ötletről itt >>

(#48426) Mappa


Mappa
addikt

Üdv

Adatroaming kérdés - ha külföldön tartózkodom éd használni a netet, akkor be kell kapcsolni az adatroamingot a telefonon?

nem kötelező megadni

(#48427) Somatom válasza Mappa (#48426) üzenetére


Somatom
veterán

Attól, hogy az 1 -es zónában belföldi tarifa szerint számolják, még roaming marad.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48428) 4Grider válasza Mappa (#48426) üzenetére


4Grider
nagyúr

Adatroaming engedélyezése nélkül nem tudod az adatroamingot használni.

(#48429) 4Grider válasza bLaCkDoGoNe (#48422) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én is a telefonra gyanakodnék, azaz arra, hogy a második slot le van tiltva.

(#48430) Somatom


Somatom
veterán

Felhívtam az ÜFSZ -t, rákérdeztem a roaming időszámítás alapjaira, és némileg eltérő az álláspontunk az ügyben. A hölgy azt állította, hogy a méltányos használat monitorozásánál a roamingban töltött konkrét időegység a mérvadó, de én másra emlékeztem. Sajnos, csak az EU 2016/2286 végrehajtási rendeletét találtam meg. Tudna vki linket az ezen alapuló hazai jogszabályhoz?

Az EU -s rendelet 15. bekezdése egyébként így szól:

"E tekintetben mind a szándékolatlan barangolást végző ügyfeleket, mind pedig a határ menti munkavállalókat figyelembe kell venni oly módon, hogy egy adott napon a barangolásszolgáltató hálózatára történő bármely ponton történő bejelentkezést belföldi jelenléti napnak kell tekinteni az objektív indikátorok alkalmazása szempontjából."

Ennek a Magyar megfelelőjét keresem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48431) tsteve válasza Somatom (#48430) üzenetére


tsteve
senior tag

nem kötelező átültetni ezeket a nemzeti jogba, de ez esetben is közvetlenül alkalmazandók... tehát megtaláltad, amit keresel... ennek a résznek magyar megfelelője egyébként nincs, ennek ellenére hatályos Magyarország területén is...az pedig régóta nem oszt és nem szoroz, hogy egy ügyfélszolgálat mikor mit mond... a rendelet számít ez esetben is

[ Szerkesztve ]

(#48432) bLaCkDoGoNe válasza azbest (#48423) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi a választ, most látom, hogy egy fontos infó kimaradt: más szolgáltató kártyája (konkrétan a T-Mobile-é) működik a 2-es slotban, ezért rejtélyes a dolog.
Egyébként ez egy szögegyszerű buta nagyitelefon, egy idős ismerősnek rendeltem Kínából, semmi 3G, 4G meg ilyen nyalánkságok.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#48433) Somatom válasza tsteve (#48431) üzenetére


Somatom
veterán

Létezik egy ezen alapuló, Magyar jogszabály. Itt is linkelve lett, olvastam is, de most baromira nem találom. Ez azért számít, mert úgy rémlik, hogy abban nem csak a hazai hálózatba lépés napja szerepelt, hanem az 1 -es zónától eltérő hálózatba bejelentkezés napja is. Ez nekem azért lenne fontos, mert gyakori eset, hogy melóban, pénteken leküldenek minket a svájci határra, ott hétvégézünk a német oldalon, és csak hétfőn lépünk határt. Ha én minden ilyen napon egyszer bejelentkeztetném a telót svájci hálóra, akkor tutira 50% alatt maradnék 1 -es zónás roamingban.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48434) Bferibörs válasza bLaCkDoGoNe (#48432) üzenetére


Bferibörs
addikt

2-es sim-tartóban engedélyezted a mobilnetet, beállításokban általában külön engedélyezni kell ( 1,
Beállítások/SIM kártyák ,itt kiválasztod a használni kívánt karit. 2, Beállítások/Továbbiak/Mobilhálózatok / 2 simnek kell megjelennie,itt is át kell váltani a kártyákat , beállítani a Preferált hálózatot ,, tehát összesen 2 helyen, ha ez meg van érdemes a szolgáltatótól lekérni a beállításokat ( telenornál ezt webes felületen lehet, másnál nem tudom,hogy ). Szívtam ezzel én is nemrégen, aztán elindult :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#48435) Bferibörs válasza Somatom (#48433) üzenetére


Bferibörs
addikt

sajna összesen ennyit találtam,régen is

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#48436) asdf_ válasza Somatom (#48433) üzenetére


asdf_
veterán

Lesd meg az EHT-t, szerintem a mostani roamingos szabalyok abba epulnek be.

(#48437) Ksix válasza Somatom (#48433) üzenetére


Ksix
tag

Nincs ilyen, az a végrehajtási rendelet közvetlenül vonatkozik ránk, nem kell külön törvény róla. "Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban."
Az a rendelet egyébként csak azt mondja ki, hogy a méltányos használatot az ÁSZF-ben kell rögzíteni, aminek a megfelelőségét a NMHH ellenőrzi. Az egyetlen konkrét dolog benne a problémáddal kapcsolatban, hogy "… minden olyan napot, amikor a barangolást végző ügyfél bejelentkezett a belföldi hálózatra, az adott ügyfél belföldi jelenléti napjának kell tekinteni." De ez mondjuk kérdéses, hogy Svájcra is vonatkozik-e.
Viszont a Telenor ÁSZF szerint a hazai részt gyarapítja Svájc is, a méltányosság szempontjából: "nem haladhatja meg a belföldi és a 2-3. roaming díjzónában való mobilhálózatra való bejelentkezésének/bonyolított forgalmának (hang, sms, mms, adat) 50%-át"

(#48438) tsteve válasza Somatom (#48433) üzenetére


tsteve
senior tag

a telekom belső szabályozás valóban kedvezőbb az eu-s rendeletnél a felhasználók számára... ettől el is lehet térni, de csak a fogyasztók javára, s a Telekomnál pont úgy van, ahogy neked megfelelő... a Telenornál azonban ilyet nem látok...

[link]

Minden olyan nap, amikor az ügyfél bejelentkezett a belföldi vagy EU-n kívüli hálózatra, az adott ügyfél belföldi jelenléti napjának minősül a méltányos használat feltételeinek teljesülése szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#48439) tsteve válasza Ksix (#48437) üzenetére


tsteve
senior tag

igy van, aszf-ek szintjén ettől el lehet térni az ügyfelek számára kedvezően... ezek szerint a Telenor is megalkotta ezt.. igen helyes döntés volt ez.... a Telenornál a 2-3 zóna OK, Telekomnál pedig minden 1-nél magasabb zóna

[ Szerkesztve ]

(#48440) rgeorge válasza Somatom (#48433) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez a jogszabály, két helyen is hivatkozik az EU rendeletre.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48441) Cha-b


Cha-b
senior tag

Sziasztok!

Flottaváltás 07.04 től lépne életbe, de már ma megjött a telefon meg a kártya.
Kipróbálás gyanánt bekapcsoltam 2 percre a telefont a kártyával, hívást nem kezdeményeztem, nem használtam mobilnetet. Ilyenkor mi a helyzet, kapok majd júniusi számlát alapdíj + net ?
Mint korábban írtam júli 4-től lenne/lett volna aktuális a váltás.

Előre is köszi a válaszokat!

CSAKAKISPEST!!!!

(#48442) Bferibörs válasza Cha-b (#48441) üzenetére


Bferibörs
addikt

Előtte elvileg nem aktív a kártya, ha júli 4-től él a szerződés szerint

a kérdést szerintem inkább itt tedd fel, megjelölve a flottádat:
[link]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#48443) Somatom


Somatom
veterán

Köszönöm mindenkinek a tippeket. Az ÜFSZ -es hölgy által közölt verzió abban különbözött, hogy szerinte a konkrét idők számítanak, nem a napi bontás. Ez az esetemben elég jelentős eltérés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48444) Ksix válasza tsteve (#48439) üzenetére


Ksix
tag

Pont ez az, hogy nincs mitől eltérni, nincs meghatározva se a rendeletben, se törvényben, hogy mi a méltányos használat, minden szolgáltató nagyjából azt talált ki magának, amit akart. Csak pontosan közölnie kellett az ügyféllel, hogy az elmehessen, ha nem tetszik neki. Ezért is van most a 3 szolgáltatónál 3 különböző méltányossági feltétel. Egyébként a Telenornál a 2-3. zóna lefed mindent, nincs is több, de tény, hogy a Telekom kétszer annyi napot ad, mint a Telenor.

(#48445) Docci


Docci
senior tag

Sziasztok!
Június 11.-én voltam személyesen bent egy Telenor üzletben adategyeztetés miatt. Ott nem kaptam semmilyen papírt róla, mivel majd küldenek postán levelet. Mai nappal sem érkezett meg. Nektek mennyi idő volt mire megérkezett a levél?
Továbbá mért éri ez meg a Telenornak?
Nem lett volna egyszerűbb ha ott adnak egy papírt?
Egész egy akkora @@@@, hogy...
Na mind1.
Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Erőt s erényt!

(#48446) marsu. válasza Docci (#48445) üzenetére


marsu.
senior tag

Én valamikor áprilisban csináltam meg, azóta se jött semmilyen papír, de nekem szerintem nem is mondták, hogy küldenek. SMS jött róla és annyi.
Ha amiatt aggódsz, hogy valamiért nem sikerült akkor ide beírva a számodat meg tudod nézni. Nekem spec kiírja, hogy 2018 áprilisáig jó vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#48447) Mappa


Mappa
addikt

Köszönöm a válaszokat

nem kötelező megadni

(#48448) Cha-b válasza Bferibörs (#48442) üzenetére


Cha-b
senior tag

Köszi szépen, akkor majd bekérdezek oda is.

CSAKAKISPEST!!!!

(#48449) Docci válasza marsu. (#48446) üzenetére


Docci
senior tag

Köszi a válaszod.
Nos ezt kaptam ott az oldalon amit linkelt él:

"Szerződéskötés véglegesítése
A szerződéskötés véglegesítéséhez kérjük add meg a megerősítő kódot. A megerősítő kódot az állandó lakcímre kiküldött postai levélben találod."

Szóval...
Ez van.

Erőt s erényt!

(#48450) bigdigit


bigdigit
addikt

Online vettem egy myminute feltöltős kártyát.Mennyi időm van tölteni rá összeget meg ne szűnjön?Még telefonban sem volt.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.