Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) 4Grider válasza vendingo (#99000) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért rakna? A 4G jelzés végig kint van, ha nem vagy wifin. Az a lényeg, hogy hívás közben is maradjon a 4G jelzés, ne váltson el róla.
De sokkal egyszerűbb megnézni az android beállításokon belül a telefon névjegyén belül az állapotinformációt/státuszt, azon belül a sim kártya állapotát és azon belül az IMS regisztráció állapotát. Ha az registered, akkor a VoLTE él.

[ Szerkesztve ]

(#99002) Zsolt,72 válasza vendingo (#99000) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Gyártónként eltér, hogy megjelenik-e VoLTE-ikon, vagy csak szimplán kint marad a 4G ikonja.

Annak eldöntését rád bízom, hogy melyik egyszerűbb: a 4Grider által javasolt, 6 lépéses, menün belüli ellenőrzés, szemben egy hívás közbeni gyors pillantással a megjelenítőre. :)

 iPhone 15

(#99003) vendingo


vendingo
veterán

Köszönöm a válaszokat. Hívás közben H+.
Menüben a sim állapotánál mobilhanghálózat állapota 4G.
Ilyenkor mi van?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99004) 4Grider válasza vendingo (#99003) üzenetére


4Grider
nagyúr

IMS regisztráció állapota menüpontot nem látsz a sim kártya állapotán belül? A jelerősség felett szokott lenni...

(#99005) Viktor0610 válasza vendingo (#99003) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha hívás közben H+-t látsz, akkor lekapcsol 4G-ről, tehàt nem aktív a VoLTE.

Samsung Galaxy A54

(#99006) Jockero válasza Bferibörs (#98990) üzenetére


Jockero
csendes tag

Teljesen jogos, az már kiderült, hogy otthoni 5G-s csomaghoz nincs adatmegosztó. De viszont ha flottában a fullos mobilnetes korlátlan csomagot választom, ott már van. Csak akkor ahhoz ugye meg kell egy 5G router itthonra, fixre. Viszont mobilon és ipad-en is tudom használni ugyanazt a netet.

Ember az embertelenségben

(#99007) vendingo válasza 4Grider (#99004) üzenetére


vendingo
veterán

Nincs ilyen. Ha lesz energiám bemegyek yettelhez, mert amíg nincs volte, addig nem rendelem meg a pixelt se.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99008) 4Grider válasza Jockero (#99006) üzenetére


4Grider
nagyúr

Flottában sincs adatmegosztó a korlátlan adatsimekhez már néhány éve...

(#99009) 4Grider válasza vendingo (#99007) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ciki, ha VoLTE képes androidos telefonban nincs IMS regisztráció menüpont.
Egyébként tök feleslegesen mész be, itt a fórumon több a szaktudás, mint az átlag ügyfélszolgálatosnál. Vannak persze közöttük jobbak is, de a többségük értékesítésre képzett ember, műszakilag eléggé...

(#99010) juve600 válasza vendingo (#99007) üzenetére


juve600
nagyúr

Hívd fel az ügyfélszolgálatot hogy aktiválják neked a VoLTE ,mert most vettél új telót, pl egy iphone 11-et, ők meg erre aktiválják számodra mivel az támogatott teló típus, utána meg persze a Pixel-el is menni fog a VoLTE

(#99011) Viktor0610 válasza vendingo (#99007) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak a VoLTE miatt tényleg felesleges bemenned.
Pont most zajlik a VoLTE-tiltás törlése az összes előfizetésről. Amiatt szintén hiába mennél, hogy kiderítsd, a Pixeleken megy-e a Yettel VoLTE. Ezt a kollégák valószínűleg nem fogják tudni. A topikjában, esetleg a VoLTE/VoWIFI-topikban nézz körbe, kérdezz rá, ott több eséllyel kapsz releváns választ.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#99012) juve600 válasza Viktor0610 (#99011) üzenetére


juve600
nagyúr

a Pixeleken megy-e a Yettel VoLTE a 6-os szériától felfele

(#99013) Jockero válasza 4Grider (#99008) üzenetére


Jockero
csendes tag

Én sima meglévő előfizetésem netét váltanám korlátlanra. Tehát nem csak adatkártya. De ettől függetlenül, lehet, hogy rosszul tudom....

Ember az embertelenségben

(#99014) 4Grider válasza Jockero (#99013) üzenetére


4Grider
nagyúr

Rosszul tudod. Felejtsd el, hogy a yetinál korlátlan net opcióhoz/adatsim-hez kérhetsz adatmegosztót. Jelen pillanatban csak a Telekomnál van ilyen lehetőség.

(#99015) vendingo válasza 4Grider (#99009) üzenetére


vendingo
veterán

Yt-on találtam egy videót, amibe a tárcsázóba beütöttek egy számsort és lett a telefonba volte kapcsoló. Beütöttem és a térerő ikon mellett megjelent egy volte piktogram, illetve 4g-n marad hívás közben is. :)
A beállításoknál meg megjelent egy volte on/off kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99016) Viktor0610 válasza vendingo (#99015) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt hittem, ilyet csak a Xiaomi tud. :D
Mi ez a kód?

Samsung Galaxy A54

(#99017) vendingo válasza Viktor0610 (#99016) üzenetére


vendingo
veterán

Xiaomim van. Poco X3 nfc
*#*#86583#*#*
Mondjuk a mostani telefonon eddig se hiányzott ez a funkció, ezért nem is foglalkoztam a dologgal.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99018) Viktor0610 válasza vendingo (#99017) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, akkor én eddig félreértettelek.
Azt hittem, Pixeled van.
A Xiaomis kódot ismertem, köszi. :R

Most olvastam vissza. Váltanál majd Pixelre. Összeraktam. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#99019) Gloob


Gloob
addikt

Furcsa dolog történt az éjszaka. Teniszt néztem, sokáig fent voltam. Úgy 1 óra környékén megjelent egy "fura" jel az állapotsávon a Volte jel helyén. Nem volt az más, mint a Vowifi jele, egy kis telefonkagyló, bent egy kis wifi jellel. Hogy biztos legyek benne, kikapcsoltam a wifi hívás lehetőségét, a jel eltűnt, visszajött a Volte jel. Visszakapcsolva a wifi hívást, viszont mar nem jelent meg a Vowifi jele, és azóta sem láttam többet. Ez most így vajon mi volt?

Samsung Galaxy A52S

(#99020) DrBubo77 válasza Gloob (#99019) üzenetére


DrBubo77
addikt

Valószínűleg az éj leple alatt teszteltek valami konfigurációt.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#99021) Gloob válasza DrBubo77 (#99020) üzenetére


Gloob
addikt

Én is valami hasonlóra tippeltem. Holnap június 1, igaz, nem péntek 😁, de meglátjuk. Viktor, nem tudsz valamit?

Samsung Galaxy A52S

(#99022) 4Grider válasza Gloob (#99021) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igaz, hogy a remény hal meg utoljára, de itt az a biztos, ami már megtörtént. Néha az sem. Szóval én nem reménykedek holnapi indulásban...

(#99023) Gloob válasza 4Grider (#99022) üzenetére


Gloob
addikt

Így igaz. Mondjuk ettől nem lesz olcsóbb a kenyér, meg a tej. Nekem annyira nem hiányzik, mindenhol volt akkora térerőm, hogy telefonálni lehetett, sőt ahol a T, és a Voda meghalt, ott a Yettel simán ment, még a mobilnet is jobb volt, mint a holtgyenge wifi, de sokaknak jól jönne biztosan.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#99024) 4Grider válasza Gloob (#99023) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekünk Faraday kalitkákból (szendvicspanel) áll a bolthálózatunk falazata, full wifi lefedettséggel. Gondolhatod, hogy hogy várjuk a VoWiFi-t a vacak 3G-s pikocellás megoldás helyett...

(#99025) Gloob válasza 4Grider (#99024) üzenetére


Gloob
addikt

El tudom képzelni olyan körülmények között!

Samsung Galaxy A52S

(#99026) leo81 válasza 4Grider (#99024) üzenetére


leo81
aktív tag

Én tesztelem és meg mindig nem működik hibátlanul...
Sokszor a hangminőség sem jó, a hívásátadásról ne is beszéljünk...

(#99027) 4Grider válasza leo81 (#99026) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telekomos előfizetéssel panaszkodott nekem az egyik ügyfelem, hogy az irodájában és otthon elég vacak a hangminőség. De pl. ha kint van a Balatonon a csónakjában, akkor sokkal jobb. Először a 2G-re gyanakodtam, aztán mikor kikapcsoltam neki a VoWiFi-t, ott örömködött, hogy megjavult a hangminőség...
Szóval én sem várom tőle a minőséget, elsősorban a lefedettség miatt lenne rá szükség.

(#99028) Landsmann válasza 4Grider (#99027) üzenetére


Landsmann
addikt

Én is próbáltam Telekomos Dominóval. Nem vettem észre hangminőségbeli változást, sőt azt sem, amikor váltott wifi hangról VoLTE-re. Pedig a routerek sem egy hú de márkás készülékek.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#99029) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, Prime Max+ csomag vásárlásán gondolkodom, de csak ha meg tudnám osztani az adatot legalább 2 készülék között. A weblap alapján ehhez nem adnak "Adatmegosztó SIM"-et már. Van valami megoldás esetleg eSIM-mel vagy az adatmegosztónak létezik utódja?

(#99030) EA's hit válasza zsero (#99029) üzenetére


EA's hit
őstag

Nincs semmi ilyen megoldás. Hotspottal megoszthatod a telefonról, de nyilván ahhoz fizikai közelségben kell lennie a 2 eszköznek. Adatmegosztó és ahhoz hasonló megoldás nincs.

(#99031) 4Grider válasza zsero (#99029) üzenetére


4Grider
nagyúr

Korlátlan netet csak egy másik szolgáltatónál tudsz megosztani multisimekkel.

(#99032) zsero válasza 4Grider (#99031) üzenetére


zsero
aktív tag

Köszi, igen telekomtól jöttem volna át, de akkor így inkább maradok.

(#99033) Zsolt,72 válasza Landsmann (#99028) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Egyetértek: magam is hasonló, kedvező tapasztalattal rendelkezem erről.

 iPhone 15

(#99034) Somatom válasza zsero (#99032) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, régen volt flottásban. Nekem is ilyen van és vigyázok, nehogy okuk legyen felmondani, mert akkor bukta.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#99035) leo81


leo81
aktív tag

Jól látom, hogy van CA feltöltés esetében is?
Eddig s21u esetében nem volt, de s23u-val ez a helyzet:

A régi telefonnal sosem volt B20 CA esetén, inkább B28 vagy B8 és kb. 110-130/20-40 volt a sebesség.

(#99036) TomPack


TomPack
őstag

Én éppen most szemezgetek az egyik Yetteles flottával, ahol van adatmegosztó SIM! A korlátlan adatcsomaghoz nincs, de pl az 50Gb-os csomaghoz van. Legalábbis ezt írják ha jól értem. Ránézne valaki, hogy mit értelmezek félre?
(Kedvező üzleti flotta)

(#99037) 4Grider válasza TomPack (#99036) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jellemzően minden flottában van az 50 GB-os csomaghoz. A korlátlan csomagokról volt szó. KÜF esetén magadnak intézel mindent, így neked kell külön kérned egy yeti ügyfélszolgálaton.

(#99038) Viktor0610 válasza TomPack (#99036) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Semmit.
A nem korlátlan flottás csomagok mellé többnyire kérhető adatmegosztó.

Samsung Galaxy A54

(#99039) tomp válasza leo81 (#99035) üzenetére


tomp
félisten

Igen egy ideje már megy bizonyos bázison az ULCA.
Nekem 117Mbps a rekord feltöltési sebesség 4G-n.

(#99040) TomPack válasza 4Grider (#99037) üzenetére


TomPack
őstag

Ja így már értem! Az nekem nem jött le.

(#99041) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Segítsetek kérlek, a céges flottánk yetteles, ebből 2 DB számunk eSIM, köztük az enyém is. Legújabb iPhonet használok, és carplay használata közben borzalmas a szolgáltatás, a hang késik és szaggat. Illetve a mobilinternet szolgáltatás kritikán aluli országos szinten. Elképzelhető, hogy a problémát az eSim okozza és ha fizikaira váltanèk minden megoldódna? Teszteltem az autót más fizikai sim-es készülékkel, azzal hibátlanul megy. Illetve nincs ennyi panasz a mobilnetre sem, hozzáteszem manapság a yettel siralmas..
Találkozott már valaki a problémával, van e megoldás?

:R

(#99042) pdr755 válasza DS39 (#98997) üzenetére


pdr755
tag

Van már Motorola amin megy, pl. G72. A régebbieken tényleg nem megy.

(#99043) 4Grider válasza Hoffer (#99041) üzenetére


4Grider
nagyúr

eSIM-et használok egy S23-ban, Budapest-Sopron között talán ha egyszer röccent a netrádió. Erre én nem mondanám, hogy siralmas...
Kelet-Magyarország egy részén persze lehet hogy más a helyzet, ott ugye sok helyütt a Telekom adja a "vidéki" netet, kisebb várások, települések területén pedig nincs 800 MHz-es lefedettség, ott el tudom képzelni, hogy ettől rosszabb a yeti.

(#99044) TomPack válasza Hoffer (#99041) üzenetére


TomPack
őstag

Annak egyáltalán van valami jelentősége, hogy e-sim vagy pedig fizikai sim? :F

(#99045) sfdrakex válasza Hoffer (#99041) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Békéscsaba-Bp között mozgok napi szinten. iPhone 13 Pro, fizikai simmel, van 1-2 hely ahol van vak folt, de simán végig telefonálom az utat, megy a net is. Vannak helyek ahol régen végig 4G volt, fejlesztés folyik leváltott 2-3Gre, viszont mostmár újra van 4G van ahol már 5G is. Azt pedig nem gondolnám, hogy az esim okozna gondot.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#99046) Hoffer válasza TomPack (#99044) üzenetére


Hoffer
őstag

Erre próbálok rájönni, mert ha mindenki azt a visszajelzést adja, hogy hibátlan a szolgáltatás fizikai és esimmel is, akkor valahol máshol kell keresnem a gondot…
iPhone 14 pro max elsődleges yettel esim és egy másodlagos fizikai telekom amit használok, a beszéd közbeni probléma pedig csak carplay használata közben jelentkezik, amit több különböző típusú autóval is próbáltam…

(#99047) tomp válasza TomPack (#99044) üzenetére


tomp
félisten

Max annyi, hogy az eSIM esetében ki van zárva a SIM hiba. A modemnek mindegy az gyakorlatilag nem látja, hogy fizikai vagy eSIM.

(#99048) atoszmester


atoszmester
tag

Sziasztok!

Yettel TV-t nézem a hozzáadott TV Box-szal. Pár napja megjelent a TV bal alsó sarkában egy Biztonsági üzemmód felirat. Tudja esetleg valaki hogy mi ez és hogy lehet eltüntetni?

(#99049) donjohnson válasza atoszmester (#99048) üzenetére


donjohnson
addikt

android tv safe mode?
Settings / Device preferences / About / Restart
és így el kell tűnnie.
videó: [link]

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#99050) Avayasoft válasza TomPack (#99044) üzenetére


Avayasoft
tag

Én valahol azt hallottam, hogy eSimmel kicsit kevesebbet fogyaszt a teló mint a fizikai Simmel.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.