Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) Armahun


Armahun
addikt

Igy viszont a felhasználók jogosan érzik magukat becsapva és lehúzva.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#46002) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Szerintetek holnaptól tényleg indul az online adategyeztetés?

(#46003) marsu. válasza asdf_ (#45998) üzenetére


marsu.
senior tag

Nekem a megrendelés napja lett a fordulónap, amikor nemrég csomagot váltottam. Előtte 21-e volt, most 8-a lett.

(#46004) Viktor0610 válasza marsu. (#46003) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ott történt valami (pl. névátírás, tulajdonjog-tisztázás), mert a cikluszárás napja nem változtatható.

Samsung Galaxy A54

(#46005) csem


csem
újonc

Figyelem! A kiválasztott termék jelenleg nem elérhető az Ön számára!

Már rendeltem a NetShopból az lehet a probléma.
Tudom hogy 10db szám lehet egy magánszemély nevén.
De nekem még nem haladja meg ezt a számot!
Tudna nekem valaki ebben segíteni?

(#46006) #08205312 válasza csem (#46005) üzenetére


#08205312
törölt tag

Igazolványszámonként 1-et tudsz rendelni.

(#46007) marsu. válasza Viktor0610 (#46004) üzenetére


marsu.
senior tag

Jogos, ezt nem tudtam. :) Akkor valóban ezért változhatott.

(#46008) raven24


raven24
tag

Sziasztok! Úgy néz ki, hogy a kapni fogok egy csereutalványt ami 150 ezer forintról szól majd.
De a készülék előfizetésre lett vásárolva,de teljesen ki van fizetve és már a csomag hűség ideje is lejárt, de nem az én nevemen volt. A Telenor oldaláról, letöltöttem egy meghatalmazást, amit kitölt nekem az a személy akitől vettem a telefont, ami után most kapni fogom az utalványt, azt mondják, hogy az elég lesz, hogy én rendelkezzek az utalvány felett, ha mégsem akkor javítsatok ki.
Én le szeretném vásárolni ezt az összeget, de előfizetés nélkül, semmi hűséget nem szeretnék a nyakamba venni csak egy másik készüléket ez lehetséges?
Ha igen akkor, milyen árban kapnám?
Lista vagy abban a díjcsomag árában amiben anno készüléket vették.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv: Tibi

 iPhone 14 Pro Max Deep Purple  Eladó parfümök!! Nézz be hozzám!

(#46009) ACE- válasza raven24 (#46008) üzenetére


ACE-
addikt

Természetesen úgy vásárolhatod le, mintha lenne 150ezer kp-d, a jelenlegi kondíciók szerint.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#46010) raven24 válasza ACE- (#46009) üzenetére


raven24
tag

Kártyás áron igaz?Praktikum csomagos árban

 iPhone 14 Pro Max Deep Purple  Eladó parfümök!! Nézz be hozzám!

(#46011) goop


goop
őstag

Nem tudjátok, hogy van még ez a tulajdonjog tisztázás a feltöltő kártyásoknak? Amihez kell a kártya, személyi, és nevemre veszik elvileg.

(#46012) #08205312 válasza goop (#46011) üzenetére


#08205312
törölt tag

Van

(#46013) goop válasza #08205312 (#46012) üzenetére


goop
őstag

Tuti. Köszi.

(#46014) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Van egy Huawei Mifim. A laptop néha eldobja a hálózatot, ez miért lehet? Mit állítsak be a mifi beállításaiban?

Autom. WLAN kikapcsolása: (külső áramforrás nélkül)
Automatikus leválás ideje (perc) ezek mit jelentenek?

[ Szerkesztve ]

(#46015) azbest válasza castiels (#46014) üzenetére


azbest
félisten

nézd meg hogy melyik wifi csatorna mennyire leterhelt a környékeden, androidos telefonnal péládul ezzel, pécével például ezzel.

Az 1, 6, 11 csatornák közül válaszd azt, amelyiken a legkevesebb vagy leggyengébb a szomszéd hálózatok jelenléte. Azt állítsd be a mifin az auto helyett csatornának.
Néha megesik az is, hogy a gép wifije annyira energiatakarékos, hogy nem válaszol a router érdeklődésére, hogy él-e még és olyankor ledobja. Ezt a wifi energiagazdálkodása körül lehet talán állítani,hogy ne legyen bolondos.

szerk:
Autom. WLAN kikapcsolása: (külső áramforrás nélkül)
Tippre az, hogy ha senki sem kapcsolódik rá, akkor lekapcsol egy idő után, hogy spóroljon az árammal. Telefonok hotspot módjánál is szokott ilyen lenni. Végülis a mifi is kb egy buta telefon ami csak netet tud megosztani :)

Automatikus leválás ideje (perc) ezek mit jelentenek?
Ez meg szerintem az, hogy ha valameddig nem kommunikál egy kliens, akkor úgy veszi, hogy már nem kapcsolódik és utána ledobja. Például az előbb említett nagyon energiatakarékos wifi a laptopon könnyen előidézheti ezt a helyzetet. Egyik kolléga mindig szív ezzel a macbookján, az itteni openwrt alapú routeremen le kellett tiltanom ezt a ledobást, hogy ne vágja ki állandóan a gépét.

(#46016) castiels
1 vagy 6 akkor. Három nem átlapoló sáv van csak 2.4-esen. Nem azért írt ki kevesebbet nálad, mert először 40MHz sávszélű módban volt? Ott az átlapolás miatt nem fér el akármennyi, talán azt jelzi a kisebb csatornaszámmal. Persze lehetne más számot is beállítani, de akkor is rálóg más hálózatokra a csatornád széle és zavarják egymást.

(#46017) castiels
ha nincs 11, akkor lehet az 1 jobb mint a 6. De ha több helyen is előfordulsz a lakásban, akkor járj körbe és nézd meg melyik passzol jobban több helyeden is.

De nem tűnik vészesnek egyik sem. Lehet inkább a noti energiatakarékos varázslata kavar be.

[ Szerkesztve ]

(#46016) castiels válasza azbest (#46015) üzenetére


castiels
addikt

főleg akkor áll meg mikor letöltés megy vagyha filmet nyomok át videostreammel a tv-re, akkor megszakítja a filmet is ugye.

A router beállításaiban a Autom. WLAN kikapcsolása: letiltás-ra állítottam.
A wifi sávszélet meg AUTO-ra a 20M helyett.

Csak 1-9 ig lehet állítani, csekkoltam a progival, akkor hova tegyem?

[ Szerkesztve ]

(#46017) castiels


castiels
addikt

Melyikre tegyem?

[ Szerkesztve ]

(#46018) radio100jozs válasza castiels (#46017) üzenetére


radio100jozs
őstag

9-esre, vagy a 13-asra. Nekem 99%-ban az vált be ilyen problémáknál, meg ezt szoktam ismerősöknek is ilyen problémára ajánlani, és bevált nekik is. Sajnos az automatikus csatorna választás az 1-6-11 csatornára áll rá, ezért gubancos ez, mint a képen is látható.

(#46019) Aryon87


Aryon87
félisten

Sziasztok!

Van egy furcsaság a jelenlegi friss csomagomban. Blue M-re váltottam kb februárban, és mióta ez megvan, nem elég a benne lévő 2gb net. Úgy vettem észre, hogy kb 1.5gb-t ha használok, a maradék 500 az a levegőben lóg, legalábbis a mytelenor app szerint, mert az az 510mb nem változik semmit. Az mi lehet?
Tény hogy töltök sok képet is felfele driveba, de még úgy is lefogy hamar, hogy vettem +1gb-ot..
A másik, hogy elvileg lassítják a netet. Na de könyörgöm, facen a kommenteket nem bírja megjeleníteni...
Böngészőben mobilnézet rendesen betölt mindent amit tud.. Winampban az online netrádió (külföldi) lefullad, pedig 56kbs verziót hallgatnám..

Honlapon azt írja hogy korlátlan tematikus tartalmak díjmentesek. Ez mit takar pontosabban?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#46020) azbest válasza radio100jozs (#46018) üzenetére


azbest
félisten

csakhogy a wifi nem 1 csatornát foglal, hanem rálóg a szomszédosokra is. Ha nem a 1-6-11 közül választott csatornákat használnak, akkor két másikat is zavarnak nem csak egymást.

13ast pedig sajnos sok eszköz eleve nem is kezel, mert cask európában szabad használni.

(#46016) castiels
az automatikus leválást próbáld kikapcsolni vagy tegyél egy próbát, hogy 10 percre állítva 10 perc múlva dobja e le.

[ Szerkesztve ]

(#46021) castiels válasza azbest (#46020) üzenetére


castiels
addikt

én a mifi beállításaiban csak 1-9 ig választhatok, és az 1-est állítottam be.

Továbbá a router beállításaiban a WLAN kikapcsolása: letiltás-ra állítottam.

A wifi sávszélet meg AUTO-ra a 20M helyett.

Megnézem igy mit csiinál.

Az automata leválás 10 en van, azt nem engedi állítnai, az elején még engedte 30 volt a max amit be lehetett állítani, de már valamiért nem engedi állítnai, lehet azért mert a wlan kikapcsolásáát letiltásra tettem.

[ Szerkesztve ]

(#46022) radio100jozs válasza azbest (#46020) üzenetére


radio100jozs
őstag

Köszi, de nem kell ezt bemutatni nekem.
De azt a tényt nem vetted figyelembe, hogy mindenki az 1,6,11 csatornákon lóg, és nem homogén hálózat, ahol csak 3 eszköz van egy adott pillanatban adott területen, és az egyik az 1-esen, a másik a 6-oson, és a harmadik a 11-esen, hanem sok eszköz van, és a csatorna használat jelsűrűsége ilyen esetben pont az említett 1-6-11 csatornákon zajlik, ezért sokkal nagyobb az esély, és a szabad időrés, ha nem ilyenre állítod az eszközt.

De amúgy pont ezért kell ha mód van rá az 5 GHz-es sávra áttérni.

(#46023) castiels válasza radio100jozs (#46022) üzenetére


castiels
addikt

így is ledobta 1-esen... 10 en volt és kb 10 perc mulva dobta le..

Ha a Autom. WLAN kikapcsolása letiltáson van akkor nem rakahtaod feljebb 10 nél a Automatikus leválás idejét..

[ Szerkesztve ]

(#46024) radio100jozs válasza castiels (#46023) üzenetére


radio100jozs
őstag

Én pont azt mondtam, hogy ne tedd az 1, 6, 11 csatornára, hanem írtam, hogy a 9-est próbáld ki.

(#46025) castiels válasza radio100jozs (#46024) üzenetére


castiels
addikt

át tettem 9 es-re megnézzük.

Jó az 5.0 ghz csak az a baj vele hogy akkor a telefon nem látja és akkor a tv-be lévő chromecastot nem tudod vezérelni vele.. Csak a laptopról.. Gondolok itt hbo go, youtube , tükrözés stb.

[ Szerkesztve ]

(#46026) RedCactus válasza castiels (#46021) üzenetére


RedCactus
senior tag

Próbáld meg egy wifi adapterrel, hátha csak a laposod wifi kártyája nem szereti a routert. Nekem anno ez volt a megoldás.

(#46027) radio100jozs válasza RedCactus (#46026) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen ez is jó ötlet szerintem is, lehet akár a laptopnál is gond.

[ Szerkesztve ]

(#46028) RedCactus válasza radio100jozs (#46027) üzenetére


RedCactus
senior tag

Igen, én nálam csak ez segített és csak ezzel az egy laptopnál fordult elő. (HP Pavilion)

(#46029) castiels


castiels
addikt

újabb fejlemény. Mikor rákapcsolodtam a telefonommal is a wifire egyből eldobta addig faszán ment a film is amit a laptopok átküldtem chromecast 2 őn, de amint rácsatiztam a telefonomról egyből ledobta a netet

(#46030) #79335424


#79335424
törölt tag

Sztem lesz pánik a Telenornál. Felhívtam az ÜFSz -t, hogy megérdeklődjem ezt az adatroaming dolgot. Első körben azt mondta a hölgy, hogy ha veszek 3GB netet, akkor 3GB -ot használhatok roamingban. Mondtam, hogy tegyünk úgy, hogy ezt nem is hallottam, és most nézzen utána a "méltányos használat" Telenoros alkalmazásának a figyelembevételével. Sok zene következett, majd közölte, hogy ilyen kérdéssel forduljak levélben a jogi osztályukhoz. Vazze! Tényleg? Ez még csak a bemelegítő kérdés volt. Hamar elvéreztek. Másfél hónappal a bevezetés előtt az ÜFSz -nek erre nincs kész válasza? Ez gáz. Mi lesz, amikor elkezdenek szaporodni az ilyen kérdések?

[ Szerkesztve ]

(#46031) vgyuri


vgyuri
őstag

Telenor MyTV-re szeretném a szülőt átállítani, mi lenne a legegyszerűbb megoldás ami leginkább hasonlítana a mostani "madzagos" tv-hez?

Chromecast 2-re vagy minipc-re gondoltam, előbbinél tablet-tel (nehezen) át tudná küldeni a képet de utána hogy váltana csatornát? Minipc-n egy légegér beállítható a csatorna váltásra? Apple tv-t árát sokallom.

(#46032) azbest válasza vgyuri (#46031) üzenetére


azbest
félisten

A tévé gondolom nem okos, ugye?
Samsung smart tévére lehet, hogy van mytv alkalmazás a smarthubon. (de lehet félreértettem)
AndroidTV rendszerű tévére van mytv otthon alkalmazás.

Chromecastnál a telefon/tablet vezérli, hogy mit mutasson a cast.
Tabletes oprendszerű android boxon azt az appot tudod használni, amit a telefonra, tabletre is letöltessz (mytv telenor). Egyébként mióta alapól teljes képernyőn nyitja még akár kényelmes is lehet.
Ha igazi android tv rendszerű box, akkor arra szintén mytv otthon (ebből a legolcsóbb a mi box nemzetközi változata, ami 25 ezer itthoni garanciával).
Némelyik olcsó noname boxra (30-40 dolcsi) is létezik tákolt android tv rendszer, de az nem hivatalos, ellenben talán a mytv otthon futhat rajta (beelink mini m8s 2 boxról olvastam például, de nem próbáltam).

Ha mobilnet csomagot is vennél hozzá, annál van olyan opció is, amikor apple tv is része. Persze kisebb csomagnál, vagy komolyabb készülék kombónál valamennyit bele is kell fizenti.

[ Szerkesztve ]

(#46033) #79335424 válasza vgyuri (#46031) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Minipc-n egy légegér beállítható a csatorna váltásra?"
Ahhoz a fejlesztőnek elérhetővé (meghívhatóvá) kéne tennie a csatornaváltás utasításait. Ezt kb. esélytelennek tartom. Ennek hiányában is meg lehet próbálni némi trükközéssel. Ezt le fogom tesztelni, mert kíváncsi vagyok rá. Van még egy lehetőség, ami talán működhet, de az nem "szalonképes".

[ Szerkesztve ]

(#46034) vgyuri válasza azbest (#46032) üzenetére


vgyuri
őstag

Az lemaradt hogy nem okos a tv, csak a tv műsor lenne mytv-vel, pl. távirányítón az 5-ös gombra a Muzsika TV-re váltson az adás. Korlátlan adatkártya és 4g-s modem van itthon, a mytv egyszerű használatára keresnék ötleteket.

Kipróbáltam bluetooth-os billentyűzettel, az esc gombra reagál csak, de se a nyílakra se a szám gombokra nem vált csatornát. Lehet írok a fejlesztőknek, hogy a gombokat is kezelje a program, légegérrel is használhatóbb lenne.

Somatom: már az is jó lenne ha widget-ként kirakhatók lennének a csatornák, onnantól az E-Robot is vezérelné az adást. :)

[ Szerkesztve ]

(#46035) Viktor0610 válasza Aryon87 (#46019) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

500 mega zenehallgatásra és online rádiókra van benne a tarifában.
Azt böngészéssel nem tudod "elfogyasztani".
Ha rámész a"Részletek" lehetőségre a MyTelenor appban, ott látod különbontva, mennyi van a netből, és mennyi van a tematikus adatból.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#46036) #79335424 válasza vgyuri (#46034) üzenetére


#79335424
törölt tag

A widget sem lenne jó, mert az közvetlenül kommunikál az alkalmazásával. Külső programnak abba ugyanúgy nincs beleszólása. Parancsikon kéne az egyes csatornákhoz, mert azt meg lehet hívni külső alkalmazásból (pl. Robotból). De, a parancsikon is tulképp egy nyílvános intent, tehát ugyanúgy esélytelen, hogy a fejlesztő kiadja. A másik lehetőség amit írtam, az az érintésemuláció. Ezt viszont bonyolult leprogramozni, és ha bármit megváltoztat a fejlesztő a kezelőfelület elrendezésén, akkor bukik az egész. De, talán van rá sokkal jobb megoldás. Mindjárt rákérdezek az illetékesnél, és a választ megírom Neked priviben.

(#46037) Aryon87 válasza Viktor0610 (#46035) üzenetére


Aryon87
félisten

Koszonom az infot :R
De ez az 500 mega nem a 2gb-bol kulonul el ugye? Hm... sztem holnap lesz dolgom a telenornal, bar nem sok sikerrel jarnek..
Csodalkozom is hogy ho vegen rendszeresen elfogy a netem...

Tematikus adat fogalmaba mi tartozik, valamint az online radiok gondolom csak a hazaiakra ervenyes..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#46038) Viktor0610 válasza Aryon87 (#46037) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A csomag a két gigabájton felül tartalmaz a csomag plusz 500 megabájtot (MyMusic Start).
Ez zenehallgatásra használható, Deezerre, Apple Musicra, Tidalra vagy online rádiókra használható.

Samsung Galaxy A54

(#46039) Aryon87 válasza Viktor0610 (#46038) üzenetére


Aryon87
félisten

Köszi :R

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#46040) Gedeon31 válasza Gedeon31 (#45939) üzenetére


Gedeon31
addikt

Megjött a Nano SIM. Kicsit körülményes így, de ide ért.

(#46041) tomp


tomp
félisten

Megérkezett a válasz a visszakapcsolási díjról. Jóváírták a 7250Ft-ot. Gyors és zökkenő mentes ügyintézés volt ez. :)

(#46042) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy még a Telenornál a MyTV Start csomagja ugyebár 0FT-ért elérhető, de az érdekelne, hogy adatforgalmat generál-e?

Mert tavaly emlékszem, hogy 12.31-ig azt írták, hogy nem számol adatforgalmat fel, az érdekelne, hogy ez jelenleg is így van, vagy pedig már lezabálná egyből a mobilnetemet?

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

Samsung S9

(#46043) Viktor0610 válasza Víz Elek (#46042) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sem a MyTV, sem az HBO GO által generált forgalom nem számít bele a forgalmi keretbe.

Samsung Galaxy A54

(#46044) Víz Elek válasza Viktor0610 (#46043) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Köszönöm szépen a gyors választ! :R

Samsung S9

(#46045) z67 válasza Viktor0610 (#46043) üzenetére


z67
őstag

Arra van tippelek, hogy ha nem Telenoros, hanem UPC-s HBO Go-t használok, akkor vajon figyelnek-e arra, hogy olyan előfizetésem nincs? Vagyis az számol-e?

(#46046) tomp válasza z67 (#46045) üzenetére


tomp
félisten

Nem. HBO Go szerveréről érkező minden forgalom korlátlan. Az mindegy, hogy telenoros vagy upc-s a Go előfizetésed.

(#46047) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Elindult a Mobilpass szolgáltatás. A Telenor oldala szerint az LG K8 4G kompatibilis a szolgáltatással. A Wallet app szerint viszont nem kompatibilis. Akkor most melyik az igaz?
Arról nem is beszélve, hogy csak bp-i üzletekben igényelhető. :(

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#46048) tomp válasza DrBubo77 (#46047) üzenetére


tomp
félisten

A lista enyhén szólva érdekes. Van ami rajta van de nem megy, van ami nincs rajta és mégis megy. Rengeteg Xperia rendszeren NFC hiba ablakot generál folyamatosan az app. Ráadásként havidíjas szolgáltatás. wtf?
Ezek szerint nem hozott elegendő bevételt a Telenoros hitelkártya...

(#46049) asdf_


asdf_
veterán

Mindig ertetlenul allok az ilyen mobilba koltoztetjuk a bankkartyat kiserletek elott. Miert?

(#46050) ACE- válasza DrBubo77 (#46047) üzenetére


ACE-
addikt

Ez már van egy ideje, ugyanolyan komplikált, mint a Telekom Mobiltárca, ami azóta meg is halt... kell hozzá spec bankkártya, spec SIM kártya...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.