Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49451) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Akinek 22.-én van számlazárása, az kapott már számlát?

iPhone 13 Pro Max

(#49452) lugosi válasza Viktor0610 (#49450) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szuper, köszi.

(#49453) Viktor0610 válasza jozsi252 (#49451) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A számlazárások késtek/késnek a mostani ciklusok esetében.
Amelyikről te írsz, az még nem került lezárásra.

Természetesen nem kell több majd mint egy hónapot kifizess, de később érkezik a számla. :)

Samsung Galaxy A54

(#49454) viharhozo válasza Cucuska2 (#49425) üzenetére


viharhozo
addikt

Csakhogy egyertelmuen nincs tiltva a megosztas telefonon, nem is forgalmazok sokat, megse megy.

4Grider: ezek hasznalatarol hol talalok vmi leirast?

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#49455) jozsi252 válasza Viktor0610 (#49453) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi, akkor nem csak nálam van ez. Általában 22.-én lezárják és rá pár napra már jön is, most meg még mindig semmi.

iPhone 13 Pro Max

(#49456) tomp válasza nfsu17 (#49411) üzenetére


tomp
félisten

Ez is egy opció. Mármint a csábítás. A másik amit írnak is az oldalon az a 4G+. Sok helyen van már 4G+ cella. Megnézik mennyit bír így a hálózat.
Nekem Hello Data tarifám van. Itthon a lakásban csak sima 4G van. Házból kilépve és kb fél percet sétálva már 4G+ cellán van a telefon. 4G-n 60Mbps van. 4G+ jelzésnél 180Mbps volt eddig a rekord. Ez Bp forgalmas(keleti) része.

(#49457) lugosi válasza tomp (#49456) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem is 60-65 volt eddig a maximum telenor hálózaton, igaz a lakásban ahol eddig főként mérést csináltam, olyan 40% körüli a telenor 4G térerő, tehát nem a legjobb. Erősebb térerővel biztos jobb lenne. Napszaktól is függ nyilván, de ez volt a maximum amit mértem. Utcán még nem próbáltam a mérést.

(#49458) Dave1984 válasza jozsi252 (#49451) üzenetére


Dave1984
őstag

Igen.Megkaptam hétfőn be is fizettem.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#49459) jozsi252 válasza Dave1984 (#49458) üzenetére


jozsi252
veterán

Te is e számlát kapsz, vagy csekken fizeted?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#49460) Bferibörs válasza viharhozo (#49454) üzenetére


Bferibörs
addikt

nincs tiltva, de már az elején beszélgettünk róla, hogy ha nem a rendeltetésének megfelelően használják csökkenthetik a sebességet / áttehetnek másik tarifacsomagba - ez benne van az ÁSZF - ben, nincs konkretizálva így sok minden belefér.

( már akkor írtam, hogy baj lehet a torrent huszárokkal mert ez a csomag nem erre hivatott , hogy telefonon történő használaton kívül esetleges korlátozás nélkül mire lehet még használni - pl. megosztás - az kérdés/talány)

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#49461) Somatom válasza Bferibörs (#49460) üzenetére


Somatom
veterán

Ezek nincsenek összefüggésben. Pl. a telóra rádug OTG -n egy háttértárat és a telón futtatja a torrent klienst. Vagy, egész nap nézi az M4 sportot (1080p -ben).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49462) Bferibörs válasza Somatom (#49461) üzenetére


Bferibörs
addikt

igen igazad van ,ezek csak találgatások, az ÁSZF viszont nyitott kapukkal van megírva, ezért mondom, hogy egy próbát megérhet, ha nem kóser tovább állás

( halkan megjegyzem, hogy a laptopom sim képes, van billentyűzete, kijelzője , telefonhívásra is alkalmas , akkor most mi is van ? :U :DDD ÁSZF feltélekenek szerintem megfelel )

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#49463) Somatom válasza Bferibörs (#49462) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem nem ez a lényeg. Ez a hétvégi akció ismét egy hálózati teszt. Nagyon helyes, szükség van az ilyen tesztekre. Csak az a fontos, hogy velem egyeztessék az időpontját! Akkor csinálják, amikor külföldön vagyok! ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49464) lugosi válasza Bferibörs (#49460) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én nem találtam olyan kitételt (igaz nagyítóval azért nem kerestem), hogy nem ér megosztani számítógépre. Én a legtöbb adatforgalmat így használom el róla, ugyanis újabban elég gatya a vezetékes netem az irodában, simán van hogy elmegy egy órára pihenni, és akkor ha kell net, akkor megosztom a telefonról. Illetve ha külső ügyfélhez megyek, akkor is erről van netem. Én elsősorban ezért vettem, nem azért hogy sétálás közben netezzek a telefonomon. Ha ezt megszüntetik, vagy korlátozzák, akkor lemondom az előfizetést, szerencsére ugye nincs hűség. Akkor kötök egy nagyobb adatopciót a jelenlegi szolgáltatómmal és megoldom másképp.
Egyébként ennyi ideje, amennyi ideje megy, szerintem maga a szolgáltató is gyűjtött elég tapasztalatot, így ha korlátoznák a szolgáltatást, akkor azt már érezném szerintem.

Azt gondolom amúgy, hogy a bevezetéstől számított 1-1.5 évben még sokan fognak váltani erre a csomagra azok, akiknek kell a sok internet, ugyanis sokan a rajtnál vagy az első 1-2 hónapban azért nem tudtak váltani, mert hűségszerződésük volt a jelenlegi szolgáltatójuknál. De októberben ez változik, minden hűség max 1 éves lesz (kivéve a készülékesek ha minden igaz?), szerintem ősszel sok user "felszabadul" és akkor számítanék még a szolgáltató részéről egy nagyobb érkezési hullámra.

(#49465) 4Grider válasza Bferibörs (#49462) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ÁSZF-ben és a weblapon is a hívásokra és az üzenettovábbításra írják elő a fentieket. Adatforgalomra nincs eszközmegkötés.

(#49466) Bferibörs válasza lugosi (#49464) üzenetére


Bferibörs
addikt

nincs konkrétum, csupán nyitott - pl. " A Telenor Hello Data tarifacsomagok kizárólag egyéni felhasználásra, a normál felhasználás szabályainak betartása mellett használhatók fel. .......... " aztán folytatódik, nyelvészkedés kérdése, hogy mit, hogy értelmezünk.

Nekem ugyan ilyen célra lenne szükséges, amíg műxik ilyen célra jó, ha nem akkor tovább állás.

(#49465) 4Grider

igen ezeket már kitárgyaltuk itt , korlátozások mint olvasod előfordulnak, persze nem ismerjük a pontos felhasználásokat a korlátozások esetében ( normál felhasználás, extra felhasználás )

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#49467) radio100jozs válasza 4Grider (#49465) üzenetére


radio100jozs
őstag

Arra tényleg nincs, szerintem itt a laza szabályozás inkább a sebességre vonatkozik, amivel tudna trükközni a szolgáltató, mert ahogy olvasom inkább az a gond, hogy megáll a letöltés vagy belassul. Bár erre ír egy 2 Mbps sebességet, hogy oda ledob a szolgáltató, ez benne is van az ÁSZF-ben, de hát tudjuk a garantált 0 Mbps, így nem nehéz, hogy megoldható szerintem a variálás a szolgáltatónak, arra hivatkozva, hogy ott most túl nagy a terhelés indokkal. Mivel nem is hűséges csomag, így jelen esetben tényleg a szolgáltatón múlik, hogy miként megy a rendszer, és nehéz belekötni az előfizetőnek, de ez gondolom nem is véletlen. Szerintem ez még csak egy kezdeti dolog a Hello Data a Telenor részéről, olyan piac, ügyfél szokás felmérés, mint anno volt a Vodafone Homenet, az is kedvezőbb és hűség nélkül volt, mielőtt bevezették a hűséges, de drágább csomagot.

(#49468) lugosi válasza Bferibörs (#49466) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nekem ugyan ilyen célra lenne szükséges, amíg műxik ilyen célra jó, ha nem akkor tovább állás."

Jelenleg működik, amióta előfizettem rá, talán június eleje (?).

Ha ez megszűnik, nekem értelmetlenné válik a csomag és lemondom. Ez az előnye annak hogy nincs hűség, és szerintem ezért is gondolja meg a szolgáltató, hogy belebabrál-e ilyenekbe.

(#49469) radio100jozs válasza jozsi252 (#49451) üzenetére


radio100jozs
őstag

Bár nekem 27-én van a számlazárás, de ma megkaptam elektronikusan, így akkor érdekes, hogy a 22-i zárásról még nem jött számla?

(#49470) dzsordzsó


dzsordzsó
csendes tag

Üdv!
Jelenleg SIM cserénél microt csak microra cserélnek díjmentesen?Esetleg micro-nano kitörhető változat?

(#49471) Nerd válasza dzsordzsó (#49470) üzenetére


Nerd
aktív tag

1 hete kaptam simet, mind a 3 kitorheto volt belole, aminek orulok, mert micro kell egyelore az oreg nexusomba, de ha cserelem meguszok egy kort, mert csak kitorom belole a nanot...

MAS:
Telenoros kalandok:

- elso szamla befizetes is vicces volt az online feluleten :D csak a gmailen kapott linken keresztul ment, a profilom alatt 5 probaval sem sikerult

- kaptam ideiglenes MyTV jelszot, gondolom a hetvegi promo miatt. Igy lett profilom a MyTv-re, ingyenes csomagra en nem tudtam beregisztralni csak ugy :D

[ Szerkesztve ]

(#49472) dzsordzsó válasza Nerd (#49471) üzenetére


dzsordzsó
csendes tag

Új vásárlás volt?Nekem csere lenne.Nem tudom,hogy ezek a bianco kártyák milyenek.

(#49473) wetomi válasza Nerd (#49471) üzenetére


wetomi
aktív tag

"- elso szamla befizetes is vicces volt az online feluleten :D csak a gmailen kapott linken keresztul ment, a profilom alatt 5 probabal sem sikerult"

Mi volt a problémád, hol akadtál el a sikertelen esetekben? Csak azért kérdezem, hogy mi is okuljunk belőle.

(#49474) Nerd válasza lugosi (#49464) üzenetére


Nerd
aktív tag

Wifi tethering gyakorlatilag az osszes mobil platform resze, es ilyet nem mondhatnak hogy nem lehet. Eleve MyTv-re is van webes felulet, ott van az oldalukon, hogy azon is nezheted, es az is ott van a csomagnal hogy korlatlan stb... szoval ezen en nem is problemaznek...

Tehat ertelmes felhasznalas mellett, ha letiltanak azzal tokon szurjak magukat, lasd bkk e-ticket, ertelmes ceg nem csinalja ki magat... En inkabb arra szamitok hogy a legolcsobb csomagot kiveszik, vagy korlatossa teszik, ha nem eri meg nekik. Az eggyel nagyobb mar 10 ezerrol indul, es igy mar nem csabito ez a csomag....

Aki meg routeren egesz csaladot ezzel a nettel akarja lefedni, torrenttel terheli a halozatot ne csodalkozzon ha lekorlatozzak, nem erre van...

(#49475) Nerd válasza wetomi (#49473) üzenetére


Nerd
aktív tag

Emailben ez a link jott: https://online.telenor.hu/ugyfelszolgalat ... itt siman be tudtam fizetni.

https://my.telenor.hu/fiok alatt a szamla befizetesekor a befizet gombra kattintaskor nem vitt at az OTP feluletre, hanem kiirt valami ilyesmit, hogy Hiba egy vagy tobb szamla befizetesekor, es volt egy vissza gomb...

sorry nem az elozo uzenetbe irtam... :W

(#49472) dzsordzsó: Igen uj vasarlas volt...

[ Szerkesztve ]

(#49476) lugosi válasza Viktor0610 (#49450) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Közben kiderült, hogy a másik telefonomra van app, le is töltöttem, és mivel nem a hálózat alapján azonosít hanem felhasználónév/jelszó alapján, így megy azon is.

Most csak a 0 Ft-os alap csomag megy, akkor ez 4-6 között kibővül az összes csomaggal, ha jól értem?

(#49477) 4Grider válasza dzsordzsó (#49472) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jellemzően már minden ügyfélszolgálati ponton 3 in 1 kártyák vannak. Kisebb forgalmú partnereknél tudok elképzelni külön nano és micro simes kártyákat.

(#49478) azbest válasza azbest (#48939) üzenetére


azbest
félisten

A mibox-on a legutóbbi fw updattel (v1304) megjavult a hbo go castolás, legalábbis sikerült beakadás nélkül végignézni filmet desktop böngészőből indítva. Az androidos cast indítás kressel még.

De appokból ígérik, hogy hamarosan lesz natív változat appletv4, androidtv, XboxOne és ps4-re is.

Szóval, remélhetőleg külön macera nélkül lehet majd nézni a telenoros pakkban elpfizetett hbogo-t rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#49479) Citroware


Citroware
addikt

Tényleg megszűnik a Telenor MyTV alapcsomag, és már csak azok a drága csomagok maradnak?

(#49481) azbest válasza Citroware (#49479) üzenetére


azbest
félisten

a régi csomagokra már nem lehet új előfizetést kötni

(#49482) Citroware válasza azbest (#49481) üzenetére


Citroware
addikt

És igaz az, hogy egyszerre két eszközről lehet nézni? Tehát pl én utazás közben a tabletemről, eközben otthon az egyik családtagom laptopon?

(#49483) 4Grider válasza Citroware (#49482) üzenetére


4Grider
nagyúr

A GYIK-ben az szerepel.

(#49484) radio100jozs válasza 4Grider (#49477) üzenetére


radio100jozs
őstag

Monoron még a régi külön van, így eleve nano simet kértem, abból tudok nagyot csinálni, van átalakítóm.

(#49485) radio100jozs válasza azbest (#49478) üzenetére


radio100jozs
őstag

Én is szenvedek a HBO GO-val azaz a böngészőn PC-n, meg laptopon továbbra is hibátlan a Telenor hálózatán, de Android TV boxon kész halál, el sem indul rendesen az app, meg lefagy, meg mindenféle hibája van, miközben a Telenor MyTv hibátlanul működik. De ahogy olvasom a HBO GO android le van pontozva 1-re az utóbbi időben, meg csak panaszáradatot olvasok a google payen.

(#49486) azbest válasza radio100jozs (#49485) üzenetére


azbest
félisten

valószínáleg nem "Android TV" boxod van, hanem valamilyen sima androidos boxod, amit tévéhez árulnak a kínaiak. Mostanában azért pontozták le nagyon az appot, mert a cast módja teljesen hibás és összeomlik tévére/chromecastra küldéskor. De talán jön hamarosan nagyobb frissítés mindenre.

Normál esetben castolni lehetne a mostani appból, ahogy a böngészős felületről is. A choremcast és az igazi android tv támogatja ezt. A noname, sima andoidos boxok nem képesek rá. Akkor sem, ha ráhekkelnek android tv rendszert, mert a cashoz működő másolásvédelem kell, ami mókolt boxon nincs.

Egyébként mytv-ből is van külön tévés változat, sokkal kézreállób távirányítóval, mint a tabletes, amit a sima boxokon felajánl a play store.

A mytv app is támogat castolást egyébként. 15 körül lehet venni chromecastot, ha a 25 ezres mibox nem szimpatikus. Annál olcsóbb igazi android tv box nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#49487) Bferibörs válasza 4Grider (#49483) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nem 3? Én erre emlékszem.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#49488) Dave1984 válasza jozsi252 (#49459) üzenetére


Dave1984
őstag

E számla.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#49489) 4Grider válasza Bferibörs (#49487) üzenetére


4Grider
nagyúr

Konkrétan egyszerre 4 készüléken 2 csatornát lehet egy mytv előfizetéssel nézni.

(#49490) Bferibörs válasza 4Grider (#49489) üzenetére


Bferibörs
addikt

Tehát 4 készüléken lehet belépni és ebből 2 készüléken lehet egyszerre nézni ?

Más: Hello Data Start meg van tegnap óta.
Kártyásról váltottam Startra.Új 4 jegyű kódot kellett megadnom, ez rendben is van. A feltöltőshöz volt egy 6 jegyű kódom is amivel pl. lopásnál le lehetett tiltani. Ilyen kódot nem kaptam , él a régi vagy ez már megszűnt, nincs 6 jegyű kód ? Ha van akkor ezt hol tudom megnézni ? Tpontban azt mondták sms-ben megkapom ,nem kaptam. Teendőm van ezzel? Az üzenetrögzítőt ( vagy mi a fenét ) , hogy tudom kikapcsolni? Sajna nem találom.

Ja és bunkó voltam a Telekomhoz a Telenortól kapott dossziéval sétáltam be a kezemben ,lemondani az ottani előfizum, ez csak utólag esett le.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#49491) lugosi válasza Bferibörs (#49490) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Ja és bunkó voltam a Telekomhoz a Telenortól kapott dossziéval sétáltam be a kezemben ,lemondani az ottani előfizum, ez csak utólag esett le."

Semmi bajom a telekommal, de ez poén volt. Szerintem nem bunkóság. Jó az ha látják mi a pálya.

(#49492) nyisziati válasza lugosi (#49491) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem se bunkóság. Sőt, segítesz nekik, mert látják, hogy mely konkurens lépett a sarkukra.
Ha van eszük, rákérdeznek, mely szolgáltatással/árral vettek meg téged.

(#49493) Viktor0610 válasza Bferibörs (#49490) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az újonnan megadott 4 jegyű kód felülírta a korábbi, hat számból állót. :)

Samsung Galaxy A54

(#49494) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy a feleségemnek ebben a hónapban 6.-án jár le a hűségideje. Mikor lehet ezt megszüntetni? Mindenképp meg kell várni a 6.-át?

Release the cable hounds!

(#49495) asdf_ válasza donmackó (#49494) üzenetére


asdf_
veterán

Meg akarod tartani a hivoszamot vagy mehet a kukaba?

(#49496) Bferibörs válasza Viktor0610 (#49493) üzenetére


Bferibörs
addikt

köszönöm ! :R

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#49497) 4Grider válasza donmackó (#49494) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem kell megvárni, fordulónappal is felmondhattad volna még a múlt héten, de mivel 8 nap a felmondási idő, így erről a fordulónapról már lekéstél. Telenornál meg ugye az utolsó teljes havidíjat kiszámlázzák...

(#49498) donmackó válasza asdf_ (#49495) üzenetére


donmackó
őstag

Megy a kukába. Szolgáltatót vált, ott ingyen tud majd a rokonsággal beszélni.

(#49499) 4Grider: Mindegy nem marad Telenor-os. Én még maradok.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#49499) 4Grider válasza donmackó (#49498) üzenetére


4Grider
nagyúr

A szolgáltatót vált kifejezést általában akkor használjuk, ha a meglévő számunkat elhordozzuk egy másik szolgáltatóhoz. A megy a kukába ennek az ellentettje...

(#49500) asdf_


asdf_
veterán

Igen, az, hogy valaki szolgaltatot valt, egyaltalan nem kell azt jelentse, hogy megy a levesbe az eddigi szama. Ha lehet hordozni a hivoszamot, akkor minek szivatna magat ilyennel az ember?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.