Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) sfdrakex válasza Szaraz (#91998) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Másik telefonban működik jól?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#92002) Landsmann válasza Szaraz (#91998) üzenetére


Landsmann
addikt

Ismerősnek Redmi 8-al ugyanez a helyzet. VoLTE kapcsolgatása nem oldotta meg a gondot, tehát nem ez áll a háttérben. AKkor válik elérhetetlenné a Yettel SIM, ha az adatforgalomra a Vodafone-os SIM van beállítva. Amint a Yettelre teszem, azonnal elérhető. Redmi 9-en ilyen jellegű probléma nincs, igaz ott Telekom/Vodafone páros van. VoLTE mindkét kártyán aktív.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#92003) prozodus


prozodus
őstag

Amióta megy a 3G lekapcsolása, a yetin roamingoló külföldi kártyám csak H+-t mutat, 4G-t még véletlenül sem. Ez mitől lehet?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#92004) 4Grider válasza prozodus (#92003) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sajnos fordítva is így van, a yeti előfizetők egy csomó európai roaming partnernél maximum csak 3G-n tudnak roamingolni. Horvátországban pl. már csak az A1 biztosít 4G roamingot nekünk.

(#92005) zzola


zzola
félisten

iOS appot mi lelte? Eddig szépen láttam minden előfizetésem tarifa adatait, fennmaradó, elhasznált stb.
Most csak az alapértelmezett számnál látom.
Ami jó azt minek kell elkxrni?
:W

Megvan.
:((( :o

[ Szerkesztve ]

(#92006) timelord1987 válasza sfdrakex (#91990) üzenetére


timelord1987
őstag

Nagyon szépen köszönöm :R
iPhone-on az iTunes Store-ból lehet Yettel egyenleggel fizetni filmet?

(#92007) Kevin8997


Kevin8997
tag

Felmerült bennem, hogy a vodától váltok, van akinek van összehasonlítása a yettel hálózatával a vodafonehoz képest ?

(#92008) zzola válasza Kevin8997 (#92007) üzenetére


zzola
félisten

Pécs környékén és Balatonalmádiban nekem iPhone-nal sokkal jobb volt a hangminőség mint Yettellel. Yetinél rengetegszer levált 4G-ről a beszélgetés közben, igaz Vodánál is, de nem annyiszor. Összességében nekem rosszab a szájízem Yettellel.

Ha Vodánál ügyet kell intézni, arra készülj, hogy ki fog hullani a hajad. Legyen szó mobil vagy vezetékes szolgáltatásról....

[ Szerkesztve ]

(#92009) MadMancs válasza Kevin8997 (#92007) üzenetére


MadMancs
veterán

Változó, húgom és sogorom alig várják hogy leteljen Yettel hűség. Voda is van nekik, sokkal jobb legtöbb helyen. Sógor kamionos tehát járja az országot+ nemzetközi rendesen. Yettel roaming nagyon macerás. Vagy működik vagy nem. De inkább nem.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#92010) Kevin8997 válasza MadMancs (#92009) üzenetére


Kevin8997
tag

ez nem tűnik jónak, félek ha a voda már nem voda lesz ott is értékelhetetlen lesz a roaming. A végén csak a telekom marad itthon ?

(#92011) 4Grider válasza Kevin8997 (#92010) üzenetére


4Grider
nagyúr

A yetinél az automatikus hálózatválasztásos roaming tavaly év vége óta az eu-s országok egy részében vacak/nem működik, ha viszont tudod, hogy kézzel melyik szolgáltatót kell az adott országban kiválasztani, akkor teljesen jól használható. Itthon semmi bajom a yetivel, leszámítva, hogy a VoLTE-juk nem egy csúcsminőség (3G HD hang jobb volt) és erősen válogat a telefonok között. A mobilnetjük meg egyre jobb, a fejlesztéseknek köszönhetően.

(#92012) trec12 válasza 4Grider (#92011) üzenetére


trec12
addikt

Sok-sok év Voda után jöttem a yetihez; a hangminőség az ami jobbnak tűnt a pirosaknál, főleg hálózaton belül. Persze ettől még simán élhető a yeti is. A másik érdekesség, hogy ott egyenletesebb volt a lefedettség de a net lassú volt. Yetinél ha jó a térerő baromi gyors a net de ha nem hajlamos visszaugrálni H+-ra E-re. Ez zavaró tud lenni sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#92013) SpongyaBob válasza zzola (#92005) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Igen, és nagyon jó volt, hogy ha beléptem rögtön láttam mindent. Most nem így van, nem mintha bonyolult lenne csak na. Nem régóta vagyok a Yettelnél, májusban asszonykámat hoztam át, én meg egy hete jöttem a vodától, viszont határozottan emlékszem, hogy az első számláját Apple Pay-en keresztül fizettem. Most már ilyen lehetőség sincs. Barion van, meg bankkártyával szarakodás. :DDD Nem értem, ami jó miért kell szétcseszni.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#92014) prozodus válasza 4Grider (#92004) üzenetére


prozodus
őstag

Nem is lepett volna meg, ha régen is így lett volna. De most komolyan ennyire nincs már elég 4G? Mikor a felszabaduló 3G-ből juthatna oda is, v már mindent az 5G-be nyomnak?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#92015) 4Grider válasza prozodus (#92014) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az EU évről évre csökkenti az 1 GB roamingért felszámolható összeget, nem csoda, hogy romlik a minőség. Úgy láttam, hogy a Telekomosok és a Vodások is csak a saját hálózatukon (HT HR és A1) kaptak 4G roamingot, mondjuk ott legalább az automatizmus ezekre a hálózatokra terelt.

(#92016) Diák66 válasza 4Grider (#92011) üzenetére


Diák66
őstag

Engem Horvátországban jól megszivattak. Előtte bementem a veszprémi márkaüzletbe, nehogy odakintről kelljen nehézkesen intézni. Végén csak telefonálgatás és videochat lett belőle az első napon. Közölték minden rendben, aktív a roaming a céges kártyán és a magán hordozhatónetes routeren is. A céges ment, bár a határt elhagyva nehézkesen ment fel bármelyikre is, rövid ideig semmi hálózat sem volt rajta. A hordozható netes SIM-en (köszi szépen innen is az ügyintézőnek) roaming tiltás volt. Telefon, majd közölték a céges flottáról indított hívás a flotta ügyintézőhöz futott be, az átkapcsolt a lakosságira, majd egy hölgyike közölte, hogy válasszam az O2, vagy Tele2 hálózatát (mivan?? itt olyan nincs ;] ). Mire megértettem vele, hogy HT HR, A1 HR és Telemach van elmondta melyikre kellene manuálisan menni. Oké, de csak 3G-re áll rá, nincs internet sem rajta, a 4G hálózatot visszautasítja mindet. Aztán csak megszületett a megoldás, videochat, ott okmányok bemutatása stb..... aztán lett net, de ugyanúgy szenvedtem vele, mint itthon. A csodás huawei B818 router, ami random dobálja a netet, olykor kikapcsolni/ujraindulni sem hajlandó. csoda egy szerkezet.

[ Szerkesztve ]

(#92017) eFeMeR74 válasza nullpoint (#91967) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Igen. De az én példámon látszik, hogy ha odafigyelsz és reklamálsz akkor gyorsan mennek a dolgok. Nekem már vissza is tették a pénzt. Valószinűsítem sok ember nem foglalkozik vele és bukik pénzt.
[kép] [kép] [kép]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#92018) 4Grider válasza Diák66 (#92016) üzenetére


4Grider
nagyúr

Legközelebb ide kell írni, rögtön mondjuk, hogy nyár eleje óta csak az A1 HR-en van 4G.
Én 5G routereket használok (odakint jellemzően D-Link mifi-t), ott nem volt gond az automatikus hálózatválasztással. Ott inkább a töltés közbeni túlmelegedés a jellemző, amit persze itthon is csinál.

(#92019) bkiky01


bkiky01
senior tag

Rendeltem irodanetet. Elvileg jön az ont postai csomagként hétfőn. Telekom optika, amin szolgáltatnak a lakásban van, csak rádugom az ont-t és minden happy?

(#92020) Diák66 válasza 4Grider (#92018) üzenetére


Diák66
őstag

Nem ez volt a probléma, hanem az, hogy annak ellenére, hogy nyaralás előtt direkt bementem, hogy minden rendben legyen, erre elkerülte az ügyintéző figyelmét a hordozható internetemen van egy aktív roaming tiltás opció. Ennek ellenére appban is simán ott volt, hogy x GB roamingban felhasználható. Valószínűleg ez téveszthette meg az ügyintézőt is. Mivel nem volt ilyen ügyfélszintű azonosítás beállítva, az ügyintézés is nehézkes volt. De végül megoldódott. A Tp-Link M7650 is nálam volt, nyilván abban se működött.

[ Szerkesztve ]

(#92021) Csocsesz75 válasza tomp (#87739) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Ezt hol találom pontosan ? Keresem appban és netes felületen is a fiókomban de egyenlőre nem találom.

Csak azért lenne érdekes mert múlt héten voltam bent ügyfélszolgálaton és ott ellenőriztettem illetve bekapcsoltattam a VoLTE szolgáltatást de telefonáláskor még mindig levált H+ ra.

(#92022) zzola válasza Csocsesz75 (#92021) üzenetére


zzola
félisten

Weben, a szolgáltatások módosítása/hang szekcióban találod.

[ Szerkesztve ]

(#92023) zzola válasza zzola (#92022) üzenetére


zzola
félisten

Kizárásos alapon, ahol ezt látni, gondolom azon a kártyán le van tiltva a VoLTE.

A flottás előfizetéseken pedig hiányzik ez a sor...semmit nem látni.

(#92024) 4Grider válasza zzola (#92023) üzenetére


4Grider
nagyúr

A mi flottánk esetében tavasszal paraméterrel elrejtették ezt a kapcsolót, így flotta esetében egyáltalán nem biztos az, hogy ha nem látod, akkor nincs tiltás.

(#92025) Csocsesz75 válasza zzola (#92023) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Köszi.

Nem vagyok flottás és így sem látom, nincs ilyen kapcsolóm. Egy Hello Data Start számlám meg egy prepaid eSIM -em van

(#92026) zzola válasza 4Grider (#92024) üzenetére


zzola
félisten

AZ a kép a feltöltős számom, az nem flottás, ott látni.
A flottás előfizetéseknél semmit nem látni. Nem értem ez mire jó, de biztos megvan az oka.
Amúgy meg nyilván működik a VoLTE, mert megy a 4G beszélgetés közben, már amikor nem vált le 2G-re.
Komoly problémák lehetnek, zasszony Samsung A52-jén atomstabil a 4G (HD és HD+ hang) beszélgetés közben, az én iPhoneomon pedig rendszeresen levált. Nyilván gondolkodtam, hogy sokáig miért nem kerülhetett be az iOS-be a Telenor VoLTE....
Sokra nem jutottam, nem tudom hogy ez a ZTE hálózatnak köszönhető, vagy csak valami szoftveres probléma lehet. De egy biztos, iPhonenal ez a hálózat nem túl jó....

(#92027) zzola válasza Csocsesz75 (#92025) üzenetére


zzola
félisten

A Hello Data az adatkártya, ott mi szükség lenne VoLTE-re?

Nekem is prepaid eSIM -em van egy okosórában.

[ Szerkesztve ]

(#92028) Csocsesz75 válasza zzola (#92027) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Van bent 50 perc lebeszélhetőség is. (S22 telefon)

Órán is visszavált H+ ra. (Samsung Watch 5 Pro LTE). Gyengébb térerő miatt nem lehet ?

[ Szerkesztve ]

(#92029) tomp válasza zzola (#92027) üzenetére


tomp
félisten

A Hello Data az egy beszéd alapú előfizetés. Az egy dolog, hogy korlátlan adatot tartalmaz de attól még nem adat előfizetés.

(#92030) zzola válasza tomp (#92029) üzenetére


zzola
félisten

:R
Akkor én voltam láma.

(#92031) Statikus


Statikus
senior tag

Yettel TV-ben hogyan lehet a csatorna sorrendet módosítani? Elsősorban Apple TV-n használnám.

(#92032) Landsmann válasza zzola (#92023) üzenetére


Landsmann
addikt

Kártyásként sem látom egyik SIM-hez sem. Korábban ott volt ugyanúgy mint a számláshoz, de egyszerre tüntették el mindegyikét.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#92033) zzola válasza Landsmann (#92032) üzenetére


zzola
félisten

Érdekes. Úgy látszik ez sem egységes. Akkor a 1220 tud neked segíteni csak...

(#92034) Csocsesz75 válasza Csocsesz75 (#92021) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Ez érdekes, bejöttem a városközpontba (Szombathely), és most működik minden telefonszámról a VoLTE, nem vált vissza.
Otthonról ide 5km, ott nem működött semmi, kíváncsi leszek ha hazaérek.

[ Szerkesztve ]

(#92035) Bl.Gyo. válasza Statikus (#92031) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Telora letöltve a yettel tv appot, ott lehet módosítani (meg fogod a csatornát és oda húzod ahova akarod), és akkor tv-n is úgy fog megjelenni. Én így szoktam. Android a telom is meg a tv is.

[ Szerkesztve ]

(#92036) Statikus válasza Statikus (#92031) üzenetére


Statikus
senior tag

Telefonon átmozgatom, AppleTV-n is ugyanúgy jelenik meg.

(#92037) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Olvasva a másoknál "véletlenszerűen" megjelent rejtélyes előfizetéseket letiltottam az EDSZ hitelkeretet és a Mobilvásárlásokat. Lásd kép

Viszont jómúltkor szerettem volna mobilparkolni, de jelezve lett, hogy nem él ez a szolgáltatás. Ránéztem, hogy a Módosítom gomb alatt mit lehet ténykedni és ezt találtam

Aki vágja ezen sorok elnevezései mit is takarnak, felvilágosíthatna :B

Gondolom itt a Közlekedés, személyszállítás mobilvásárlás tiltása, amin kellene változtatnom, de egyébként ha ezen sornál teszek pipát az Aktív? alá, akkor az annyit tesz, hogy aktiválom a tiltást? Ami már amúgy is aktív, de sem a Beállítás alatt sem az Érték alatt nem látni aktuális állapotot

Vagy itt úgy kellene a módosítást véghez vinni, hogy minden sornál pipa az Aktív? alá kivéve a Közlekedés..... sort és úgy nyomni egy Rendben-t?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#92038) SpongyaBob válasza zzola (#92023) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én flottás vagyok és ugyanezt látom.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#92039) Bl.Gyo. válasza AtHoS (#92037) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Na igen, nagyon túl van bonyolítva ez a része, és sokszor nem egyértelmű hogy akkor most mi is aktív a pipás vagy a nem pipás🤯

(#92040) zzola válasza SpongyaBob (#92038) üzenetére


zzola
félisten

Én nem, csak a nem flottás feltöltősön

(#92041) 4Grider válasza AtHoS (#92037) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a tiltás aktív, az pont azt jelenti, hogy a tiltás aktív az adott szolgáltatás vonatkozásában. Ha a tiltás nem aktív, akkor pedig engedélyezett a szolgáltatás.

(#92042) Landsmann válasza zzola (#92033) üzenetére


Landsmann
addikt

Nekem nem kell, mert minden előfizetéses és kártyás számra aktiválva van a VoLTE. Egy kivétellel, de az sima butatelefonban van, úgyhogy annak mindegy is. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#92043) AtHoS válasza 4Grider (#92041) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na jó ennyit én is vágok, de első képen látható, hogy a Mobilvásárlás TILTÁS aktív, le lehetne mondani VAGY módosítani összetevőnként.
Az összetevős részt a második kép mutatja -> de ott meg egyik sem aktív? :F
Tehát akkor mi van má itt Gyöngyösön :DDD

Szerk.

De kipróbáltam -> mindenhez pipa, kivéve a közlekedés, majd Rendben gomb és végül lett egy lenyitható ikonka, aminél ez látszik:

Na, majd ha legközelebb szeretnék mobilparkolni kiderül, hogy azon megmaradt-e a Tiltás avagy sem :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#92044) AtHoS válasza AtHoS (#92043) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk most a Módosítás gombra kattintva: Hoppá! Hiba történt!

Szóval lehet ennyi volt a módosítási lehetőség vagy át kell még futnia rendszerükön, hogy ismét lehessen változtatni?

read-only mode on the forum

(#92045) Csocsesz75 válasza Csocsesz75 (#92034) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Most működik itthon is rendesen a VoLTE.

Bent a városban leparkoltam az ügyfélszolgálattól kb. 300 méterre, próbálgattam a kocsiban is, hogy megy-e de mindig visszaváltott. Aztán míg gyalogoltam többször is próbálgattam és a Yettel ajtótól 30 méterre egyszercsak jó lett. Ott megálltam, lepróbáltam az összes telefonszámommal és azóta jó. Nem mentem már be hozzájuk.

Mi történhetett, hogy most hirtelen működik ? :F

(#92046) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv Yettel app-ban van egy olyan rész hogy, hálózati biztonság, az micsoda?
ha rányomok nekem semmi nem történik.

(#92047) sfdrakex válasza aprokaroka87 (#92046) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem ilyen nincs. Se iPhone-on se Huawein.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#92048) aprokaroka87 válasza sfdrakex (#92047) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem egy Realme 6-on megjeleníti.
Legfrissebb app verzió.

(#92049) sfdrakex válasza aprokaroka87 (#92048) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Van 3 előfizus és 3 kártyás hozzáadva az accomhoz, egyiknél sincs ilyen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#92050) Viktor0610 válasza sfdrakex (#92047) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tippre az OtthonNet előfizetés miatt van ott.
De ötletem nincs, mi az.

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.