Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) TomPack válasza asdf_ (#48497) üzenetére


TomPack
őstag

És ezt a hitelkeretet meg lehet valahogyan növelni? Pl feltöltéssel?

Gondolkozok a HelloDatán, de elég sokat parkolok. 20-60ezerért is néha.

[ Szerkesztve ]

(#48502) asdf_ válasza TomPack (#48501) üzenetére


asdf_
veterán

Forgalmi eloleget fizetsz be, az elso 4(?) honapban, amikor meg newbie vagy es nem adnak a havi koltesednek megfelelo keretet. De amugy ha ilyen tetelben parkolsz, akkor mindenkepp valami alternativ modszerrel tennem ezt, leven kepesek 35(!) Forintert adni az sms-t a hello databan, es a csomagba epitett lebeszelheto percek -vélhetően, mert az akciós feltételben elfelejtették közölni a szamlazasi egyseget- percalapúak (a legnagyobb csomag ertelemszeru kivetelevel, ahol is ingyenes belfoldi duma van) és ekkora mennyiségű parkolásnál már a kényelmi díjnak nevezett lehúzótétel mértéke sem mellékes, a Telenor 99 Ft-janal meg van kedvezobb a piacon. Nekem ugy remlik, a Simple appal a legolcsobb parkolni -se sms se hivasinditas nem kell hozza, ellenben az automata gps pozicio miatt nagyon meg kell nezni, hogy jo helyre rak-e be, mert zonahatarnal ra lehet kefelni, es a kenyelmi dij is alacsonyabb. De nezz utana, nem hasznalom, lehet, hogy van ennel meg kedvezobb is a piacon, nekem csak az remlik, hogy a mobilszolgaltatoknal a hulye sms kuldes elhagyasa miatt mindenkepp olcsobb (ertelemszeruen ingyendumasokat, sok ingyenes smst tartalmazo csomaggal rendelkezoket ez nem erinti).

[ Szerkesztve ]

(#48503) Viktor0610 válasza TomPack (#48501) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Fel tudod tölteni a keretedet, igen.
Bővebb infó erről itt.

Samsung Galaxy A54

(#48504) castiels válasza tomp (#48498) üzenetére


castiels
addikt

Akkor ezek szerint ha bemegyek és egy meglévő hipernet l re kötök mytv plust a 3500 ft-os keretből menni fog?

A jelenlegi 1500 ft alapcsomag+hbo go-t lemondom felszabadul 1500 a keretből meg az éjjeli 100gb 900 ft is felszabadul

[ Szerkesztve ]

(#48505) tomp válasza castiels (#48504) üzenetére


tomp
félisten

Jelen ÁSZF szerint menni fog. Ha azt mondják nem akkor kérd meg mutassák meg mi szerint nem megy. Ez után te mutatsd meg, hogy mi szerint megy. Úgyis neked leszbigazad és kötelesek úgy beállítani. Ha nem engedi a rendszer hát akkor telefonáljon az ügyintéző.

(#48506) castiels válasza tomp (#48505) üzenetére


castiels
addikt

Oké, de a mostani keretes szolgáltatásokat lemondhstom ? És úgy szeretném megkötni a mytv plust, tehát hogy ne fizessek rá.

(#48507) unravel


unravel
őstag

hi!

lemaradtam a huawei p9 akcióról. van remény hogy a közeljövőben újra akciós legyen? :B :(((

¯\_(ツ)_/¯

(#48508) luci87 válasza #08205312 (#48490) üzenetére


luci87
tag

Nekem a Chrome val sikerult,probalgasd,vagy irjal nekik,hatha tudnak valami okosat mondani.

(#48509) azbest


azbest
félisten

Érdekességképpen, a roaminggal kapcsolatos sok kavarodás után:
nővéremék német, aldi talkos kártyái nem működnek itthon, pedig még kifejezetten roamingos netet is rendeltek indulás előtt rájuk. De hiába, mert valamiért most fel sem megy magyar hálózatra, csak segélykérés módot mutat, úgy láttam telenoros hálóra próbált felmenni, de le is dobta. Korábban éveken át nem volt bajuk ugyanezzel. Szóval, nálunk még egész jól sikerült a roamingos módosítások bevezetése :)

[ Szerkesztve ]

(#48510) Somatom válasza azbest (#48509) üzenetére


Somatom
veterán

Próbálja meg kitudakolni az okát. Az Alditalk -nak (Medion mobile) van telefonos ÜFSZ -e, webes felülete, és az előbb néztem, hogy az AldiTalk app is működik itthonról Wifin, és Telenoros hálón is. Sajnos, a netet nem tudom megnézni, mert 17. -én lejárt az egyenlegem ideje.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48511) azbest válasza Somatom (#48510) üzenetére


azbest
félisten

sajnos valami általános hiba, ahogy linkeltem más fórumot is. Ráadásul a webes felület is hibát ír a fontos részeken. Aztán, hogy a wannacry-jal küzdenek azok is vagy a roaming változással nem boldogultak, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#48512) Somatom válasza azbest (#48511) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudtam megnézni, mert a linked nálam errorba fut.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48513) k-adi válasza unravel (#48507) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szerintem már nem lesz újra ennyiért.

Én még pont elértem az akciót, másnap már levették a webshopból.

(#48514) P.mini


P.mini
aktív tag

Sziasztok! Éppen készülök Ausztriába átmenni egy hétre. Most vettem 1 gb egyszeri plusz adatot, mert a flottás dolgozói 200 mb-ot tartalmaz csak. Hogy van ez a roaming? Most ezt az 1 gb-ot elhasználhatom plusz költségek nélkül, vagy még erre is jön a 2,7 ft mb-onként? Köszi. :)

(#48515) Somatom válasza P.mini (#48514) üzenetére


Somatom
veterán

Elhasználhatod, nem jön rá plusz költség.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48516) P.mini válasza Somatom (#48515) üzenetére


P.mini
aktív tag

Köszönöm!

(#48517) lge73x


lge73x
tag

Telenor EU roaming tapasztalatok...

Hipernet home L-et használok. A június 15. óta 2 alkalommal voltam külföldön, sajnos az eddigi tapaszatlataim nem igazán pozitívak.
Idegen hálózatra való feljelentkezés során után, kb pár percig minden OK, feljelentkezik a hálózatra, megtalálja LTE hálózatot, sebesség ok! Pár perc elteltével, "Csak segélyhívásra" vált, nincs regisztrálva a hálózaton jelenik meg, ENNEK ELLENÉRE ADATKAPCSOLAT VAN, igaz a legtöbb esetben csak 3G/2G, nagyon alacsony sebességen épül fel a kapcsolat.
Próbáltam más hálózatokra csatlakozni, hasonló a forgatókönyv.
Megjegyzésént: Hálózati lefedettség kiváló, helyi ismerősöm telefonján 100Mb LTE hálózat, kipróbáltam más készülékben is a kártyám.
Véleményem szerint hálózati, Telenor oldali a hiba, azonosítási probléma lehet, ennek ellenére kicserélték a kártyám, pár hét múlva ha külföldre megyek kiderül,hogy ez megoldotta-e a problémát.
Esetleg, ha kedves fórumtársak hasonló rendellenességet vettetek észre, osszátok meg személyes tapasztalatotokat!

(#48518) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Hipernet Extra keretből cirkusz lesz aki majd mostanában megkapja az első számlát!

Rákérdeztem, hogy nekem a januárban aktivált MyTV Start+HBO GO-ra továbbra is igénybe vehető az extra keret terhére, és a válasz már nem! Az extra keret a régi MY TV csomagokra sem vehető igénybe, ha nincs rajtuk hűség!

Most lesz számlazárás, megvárom, mi lesz, de ha ez igaz, akkor ez NMHH lesz keméynen, mert még az ÁSZF változásokban sem volt tájékoztatás, hogy ez így fog működni. Nekem meg 2490-ért hűség nélkül van, mert belefér a keretbe az éjszakai 100 GB-al egyben, sőt anno az ügyintéző mondta is, hogy nem kell emiatt rá a hűség.

(#48519) Carline válasza radio100jozs (#48518) üzenetére


Carline
őstag

Akkor nekem mivel 2019. májusig van rá hűség és meg lett rendelve szerződéskötéskor a TV Alapcsomag és a 100GB esti net így nincs okom aggódni?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#48520) radio100jozs válasza Carline (#48519) üzenetére


radio100jozs
őstag

Elvileg igen, de őszinte legyek ebben a témában akkora az ellentmondás, és az össze-visszaság, hogy én semmiben sem hiszek már, így már készítem a muníciót a számla utáni NMHH levélre.

(#48521) castiels válasza Carline (#48519) üzenetére


castiels
addikt

aki hűségel kötötte meg a hipernetet annak nincs gondja szerintem és igénybe veheti az uj tv csomagokat is a 3500ft-os keretből .

[ Szerkesztve ]

(#48522) Carline válasza castiels (#48521) üzenetére


Carline
őstag

Az új csomagokat nem merném megkockáztatni. Így még pont beleférek az Alap TV + esti 100GB-tal a 2500Ft-os kiegészítő keretbe.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#48523) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Sziasztok!

Számlázási kérdés:
Van a nevemen két hipernet home, és egy hang előfizetés.
Eddig úgy volt hogy az egyik hipernet home és a hang előfizu egy "számlára" jött (egy befizetéssel tudtam megoldani pl. otp automatánál.), a másik hipernet home pedig külön "számlán" jött, őt csak egy másik bankkártya művelettel tudtam befizetni. Ennek megvan az oka hogy miért van így, nekem ez így a tuti jó.
Tegnap vettem egy újabb hang alapú előfizetést és azt is úgy szerettem volna hogy külön "számlán" legyen, mint a hipernet home előfizum.
Telenoros ürge értette is hogy mit akarok, látta a jelenlegi "konfigot" a számláknál, azt mondta hogy úgy lesz ahogy én akarom.
Csak otthon néztem meg a szerződést és szerintem valami el lett írva, vagy én értelmezek valamit rosszul.
Kép:

Jól sejtem hogy ez a szerződés most úgy néz ki, mintha csekken szeretném befizetni? :Y Vagy csak én nézek el valamit?
A maradék előfizetéseimet is kártyával fizetem, ezt az újat is így szeretném. Ha jól látom, akkor van rá mód hogy ez az előfizu is "e-komfortossá" váljon?
Nincs szükségem papír számlára és csekkre sem, főleg 1000Ft-ért.

Remélem viszonylag értelmesen fogalmaztam a kérdésem.

Köszönöm szépen előre is a segítséget! :R :R :R

(#48524) DrBubo77 válasza Hosssszu (#48523) üzenetére


DrBubo77
addikt

Szerintem ez azt mutatja, hogyha nem elektronikusan fizeted vagy csekket kérsz, annak a plusz díja 1000 Ft.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#48525) azbest válasza Hosssszu (#48523) üzenetére


azbest
félisten

Az "akciós" engedmények nem szerepelnek rajta. Alapból az az listaára, de levonja/elengedi a kedvezményeket belőle.

(#48526) Hosssszu válasza azbest (#48525) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek. :R :R :R

Tehát akkor elvileg nem kell fizetnem a +1000Ft-ot?

(#48527) asdf_ válasza Hosssszu (#48523) üzenetére


asdf_
veterán

E komfort:

- az elektronikus szamladat
- idoben
- elektronikus uton (kiveve az ujsagosok, ott lehet kp-val is) teljesited

Amennyiben ezen feltetelek egyike nem teljesul, abban a honapban megnyered az 1000 ft buntit, ha mindig idoben es megfelelo modon fizetsz, akkor nincs miert aggodni.

https://www.telenor.hu/ugyfelszolgalat/szamlazas/ekomfort

[ Szerkesztve ]

(#48528) reddoors válasza lge73x (#48517) üzenetére


reddoors
tag

Hasonló a tapasztalat , én Romániában használtam. Az ORANGE hálózata volt a legjobban támogatott , alapértelmezett. Csak néha volt 4G általában csak 3G hálózatot mutatott a telefon. Ha folyamatosan interneteztem vagy böngésztem , vagy "nagyobb adatmennyiséget" (10-50mb) akartam letölteni egyszerűen egyik pillanatról a másikra megszűnt az adatforgalom és eldobta a térerőt is .
Nekem DATA START csomagom van amiben alapban 5GB EU forgalom van havonta. Próbáltam a többi hálózatra is csatlakozni de a Telekom fel sem engedett . A DIGI volt a legjobban használható ameddig újra nem indítottam a telefont. Újraindítás után ismét ORANGE.

Összességében egy nagy sza... volt. Videóhívás max. 1-2 percig működött aztán eldobta a hálózatot.

(#48529) Hosssszu válasza asdf_ (#48527) üzenetére


Hosssszu
őstag

Így már világos!
Köszönöm szépen! :R
Akkor nem rugózok semmin, fizetem úgy ahogy az eddigieket és akkor nem lesz gond.

(#48530) milenda válasza azbest (#48509) üzenetére


milenda
tag

Nekem is érdekes tapasztalataim vannak német (blau) kártyákkal. Mivel megszűntek a roamingcsomagok, az egyikre e hónap elején rendeltem egy 300 percet és 1 GB-ot tartalmazó csomagot. Belgiumban kiválóan működött, Svédországban az adat rendben volt, de a hanghívások következetesen megszakadtak 3 perc 10 mp-nél, Magyarországon viszont fel se megy a hálózatra. Manuálisan is próbáltam, úgy se. Van egy másik kártyám ugyanettől a szolgáltatótól, az az alaptarifával ketyeg és simán felmegy az itthoni hálózatokra, legszívesebben a Telenoréra.

(#48531) azbest válasza milenda (#48530) üzenetére


azbest
félisten

Hopp épp ma volt indexen hasonló írás, csak épp magyar sim nem ment eu-ban [link]. Ja meg a korábbi linkem átírva.. az ékezetes domain miatt problémás volt a link [link]. Úgy látszik eu szinten vannak fennakadások a roaminggal, nem csak az adattal, hanem a felkapcsolódással is.

(#48532) milenda válasza azbest (#48531) üzenetére


milenda
tag

Az indexbeli cikkből azért kiderül, hogy azért nem ment fel a sim a német hálózatra, mert a Telenor rendszerében le volt tiltva a roaming.

(#48533) Somatom válasza lge73x (#48517) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam is elég kaotikus volt. Magától valami kutyaütő hálóra jelentkezett fel.
Manuálisan Vodára nem sikerült feljelentkeznem.
Telekom D -re felment, de néha ugrált a 3G, és a nincs kapcsolat között. Ennek ellenére, a kapcsolat folyamatos volt.
Szvsz. semmiképpen se automatán tesztelj külföldön, hanem manuális hálózatválasztással!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48534) cigam


cigam
félisten

Tegnap megrendeltem a MYSTARTMUSIC csomagot, "leokéztam" az SMS-t, pénzt is levonta, de még ma sem működik:

Mit csinálok rosszul?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48535) lge73x válasza reddoors (#48528) üzenetére


lge73x
tag

Én is a Ro és SK barangoltam, de egyertelműen nem működik rendesen. Télen Ausztriában a fizetős hetijeggyel tökéletes volt! Végre normálisabb technikai munkatárssal beszéltem a Telenortól, ő azt mondta számukra ismeretlen a hibajelenség, de miért is vallaná be, hogy valami nem ok!?
Kicseréltettem a SIM-et, így kiváncsi leszek, legközelebb is hasonlóan viselkedik.
Én hálózati problémára gyanakszom és valószínű csak az ADAT alapú előfizetésnél jelentkezik, ugyanis a hang+adat céges kártya rendesen működik!
Nem gond, ha megosszuk a tapasztalatokat, hátha az illetékesek is olvassák és javítják az esetleges hibát!

(#48536) lge73x válasza Somatom (#48533) üzenetére


lge73x
tag

Próbáltam mindenféle képpen, de ha sikerült regisztrálni a hálózatra, nem sokáig tartotta meg.
Értsd úgy, látszatra volt adatkapcsolat 3Gjel megjelet, közben kíírta csak segélyhívás/nincs regisztrálva a hálózaton, sebessg 10-20 kbyte. Ha átkapcsoltam a céges hang+adat telenoros SIM-re 4G 20-30Mb net!

(#48537) Somatom válasza lge73x (#48535) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Minden hónapban két hetet roamingban vagyok. Jelenleg EQ flottás, korlátlan adatkártyát használok (a főkártya van a telóban, megosztó az otthoni router -ben). A másik slotban feltöltősöm van, ami szintén Telenoros. Azon régebben én is használtam az EU 7M adatjegyet, amivel sokkal gördülékenyebben ment a roaming használat, mint most. Biztos nem egyszerű a hálózatok összehangolása az új szabályzásnak megfelelően. Tudom, hogy csak ábránd, de jó lenne, ha a szolgáltatók érdemben is hasznosítanák a tapasztalatainkat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48538) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Kíváncsi leszek én is erre a romaingolásra, mert most a nyár végétől az őszig megyek Szlovákia, Románia, Ausztria, Németország, Franciaországba, és miként fog menni a Telenor, bár nekem hangalapú a sim, így ezzel eddig nem volt gondom, a Homenethez az adatmegosztó sime-t vissza is mondtam, pont mert EU-ban már nem működik. Ennek is biztos, hogy volt oka, hogy a Telenor megszüntette az EU roamingot az adatmegosztó sim-eknél, így szerintem biztos lehet valami kavarás az adatalapú sim-ek roamingolásával.

[ Szerkesztve ]

(#48539) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Nem nagyon értek a mobilnethet, viszont már felfigyeltem rá. Szóval ilyen plusz 1gb csomagom van, viszont ezzel csak HSPA+-om van, 4G nem, ez normális? :DDD (honor 6 a teló amúgy)

(#48540) snooze válasza Alcsi69 (#48539) üzenetére


snooze
veterán

Lehet,hogy nem tudja a telod azt a frekvenciát,ahol használnád a 4g-t,vagy a simkártyád nem tudja..mikori a simed?

GO Gunners!!!

(#48541) Alcsi69 válasza snooze (#48540) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Fhuu hát ez jó kérdés, kb 5-6 éves lehet.

(#48543) snooze válasza Alcsi69 (#48541) üzenetére


snooze
veterán

Akkor az a baj..ki kell cseréltetni uj tipusura,ami már kezeli a 4g-t..ingyen cserélik ha annyi idös..

GO Gunners!!!

(#48544) Alcsi69 válasza snooze (#48543) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Jah értem, köszönöm a segítséget. :R

(#48545) Daffni2 válasza asdf_ (#48527) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem értem miért büntetésnek nevezed?

1000 Ft a kedvezmény az E komforttal,ha nem teljesülnek a feltételek nem kapsz kedvezményt.

"Aki ad,az nyer"

(#48546) Harkovz válasza radio100jozs (#48518) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Mondjuk nekem hűséggel van, de szerintem ezt nem csinálhatják meg. Át sem írták az aszf -ben.Meg akkor minek az extra keret egyáltalán? Akkor azt szüntetné meg és kész. Ha mégis ezt meglépik szerintem az hiba. Kíváncsi vagyok mi lesz.

(#48547) _Karesz_ válasza Harkovz (#48546) üzenetére


_Karesz_
tag

Várjuk meg a számlát. Addig felesleges szerintem találgatni és félinformációk alapján hisztizni.

(#48548) Viktor0610 válasza Harkovz (#48546) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem csak erre használható a kedvezménykeret. ;)
Deezer zene, éjszakai 100 giga ott van még. ;)

Samsung Galaxy A54

(#48549) _Karesz_ válasza Viktor0610 (#48548) üzenetére


_Karesz_
tag

Ez oké, csak én speciel pont a 6000 forintos TV-internet kombó miatt fizettem elő rá. :D Ha ezt most elveszik, akkor elég nagy hiszti lesz.

(#48550) Viktor0610 válasza _Karesz_ (#48549) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jelenleg az az álláspont, ha valaki a régi MyTV csomagokról váltott az újra, akkor az eredeti állapotot (régi MyTV csomag) vissza tudjuk állíttatni.

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.