Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100001) sfdrakex válasza 4Grider (#100000) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Otthon net csomagok?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#100002) 4Grider válasza sfdrakex (#100001) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ugyanúgy hordozhatóak mint a hangalapú csomagok?

(#100003) Speedy7


Speedy7
tag

A YettelTV kliens elérhető LG okostévékre. (2019-es modellektől)

(#100004) aprokaroka87 válasza 4Grider (#100002) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A pro az ugye valószínűleg nem, mert elvileg az fix eszközökhöz van kötve, de a az alap és a basic lehet hogy akkor sem esne " kétségbe " ha atviszed a routert 2 házzal arrébb, csak közben ne csatlakozzon le a bázis állomásról vagy ne menjen át a másikra... :)

(#100005) Speedy7 válasza 4Grider (#100000) üzenetére


Speedy7
tag

Korlátlan (megújuló) Mobilnet+

(#100006) aprokaroka87 válasza Speedy7 (#100005) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az melyik konkrétan?

(#100007) sfdrakex válasza 4Grider (#100002) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem, de a hordozhatóság nem szerepelt a kérdésben. Csak az van-e különbség sebességben adat és hangalapú kártya között.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#100008) Speedy7 válasza aprokaroka87 (#100006) üzenetére


Speedy7
tag

Kiegészítő csomagok hang alapú tarifákhoz:
[link]

(#100009) aprokaroka87 válasza Speedy7 (#100008) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ezeket hang alapú csomagokhoz lehet rendelni, de amiről szó van az adat alapú.
Tehát maga a sim kártya nem képes, csak korlátozottan hívást fogadni és kezdeményezni.
Internetet és sms-t tud kezelni.

(#100010) forgat


forgat
tag

Rá lehet valahogy venni a ZTE 289D modemet, hogy egy adott cellára csatlakozon fel? Tőlünk jobbra csak B3 és B20 van, együtt max 20-30 mega, tölunk balra B1,B3,B7,B20 és B28 innen tudok venni kb 70-80-90 megával, de mindig átugrik a másik toronyra, még úgy is, hogy van kinnt irányitott antenna a torony irányába?

(#100011) donjohnson válasza forgat (#100010) üzenetére


donjohnson
addikt

a zte mc801a-nál van ezen a debug page-en cell lock menü, nem tudom nálad van-e ilyen:
http://192.168.0.1/index.html#rf_mmw
http://192.168.0.1/index.html#temp_status
http://192.168.0.1/index.html#debug_page
csak vigyázz mert minden egyes cell lock után factory reset kell, ha el akarod felejtetni vele, úgy emlékszem.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100012) forgat válasza donjohnson (#100011) üzenetére


forgat
tag

köszi, ezt próbáltam , de a 289d nem ismeri ezt lehetőséget.

(#100013) donjohnson válasza forgat (#100012) üzenetére


donjohnson
addikt

és ez a webes script?
cellát nem, de mondjuk B1-re tudnád vele lock-olni: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100014) zzola


zzola
félisten

Ma hívott a 1220, flottás vagyok, váltsak magasabb adatkeretre. Ügyintéző tájékoztat, mostantól telefonon is lehet kérni csomagmódosítást, kérjek egy flottás ügyintézőt.
Nyugtáztam.
Most felhívtam 1220-at, az ügyintéző nem tudja átállítani az adatkeretemet, (csak felvett egy tikettet?) majd számlazásár után aktiválódik az új csomag. Na ezt szkeptikusan fogadtam, meglátjuk.
Rákérdeztem a VoWifi -re, ügyintéző szerint nincsen ilyen szolgáltatásuk, és különben is, a Viber sem hozzájuk tartozik, úgyhogy a VoWifi sem. :F

WTF? Ez még a Vodafone ügyfélszolgálatánál is sz@rabb....

[ Szerkesztve ]

(#100015) Tutu7030 válasza zzola (#100014) üzenetére


Tutu7030
veterán

Tavasszal váltottam én is mobilnet csomagot (szintén flottás) 1220-on. Segítőkész ügyintézőt fogtam ki. Első nekifutásra zátonyra futott a művelet, de kis türelmet kért és kb 2 perc után közölte, hogy sikerült a váltás, számlazáráskor váltanak az új csomagra. Ezen felbuzdulva kollégám is felhívta a 1220-at, ahol egy másik ügyintéző rögtön közölte vele, hogy telefonon nem lehet csomagot módosítani, csak személyesen a yettel üzletekben. :W :))

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#100016) zzola válasza Tutu7030 (#100015) üzenetére


zzola
félisten

Nekem szerencsére nem mondta, hogy fáradjak be üzletbe... de ha kell, bemegyek, no problem.

(#100017) Katicza


Katicza
tag

Van itt olyan akinek úgy kötötték be az Othonnet Pro-t, hogy nem kellett semmi kültéri cucc? Semmi fúrás, vezetékezés, ablakra ragasztás stb? Vagyis csak egy sima router, és úgy megy a net? Ahogy a sima Othonnetnél a 4G LTE routernél. Szeretném tudni mi az a minimál feltétel amit ott mértek és az alapján úgy döntöttek nem kell rásegíteni kültéri eszközökkel. Vagy milyen területen kell élni esetleg ahhoz, hogy olyan lefedettség és térerő legyen, hogy simán egy beltéri routerrel rendben működjön a szolgáltatás.

(#100018) DrBubo77 válasza Speedy7 (#100003) üzenetére


DrBubo77
addikt

Köszi, innentől megnyílik az előfizetés lehetősége.
Érdekes, hogy nem telepítette és rakta ki a főmenübe a automatikusan, mint az rtl+ vagy az hbo.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#100019) donjohnson válasza Katicza (#100017) üzenetére


donjohnson
addikt

szerintem nincs itt olyan ember aki megmondja neked dB-re pontosan.
megy a telefonodon az 5g, vegyél egy 5g routert, tedd az ablakhoz közel és kész:
bestmarkt 5g routerek
alza 5g routerek
ha nem tetszik, eladod vagy visszaküldöd és kész. ;)
kár, hogy nem árul a yettel önmagában 5g routereket.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100020) Katicza válasza donjohnson (#100019) üzenetére


Katicza
tag

Akiknek van ez a csomag és érdeklődő típusúak azok csak tudnak valami hozzávetőlegeset a minimum dB-ről :( mert én tanácstalan vagyok. Amúgy mobilon melyik alkalmazással lehet pontos dB-t mérni? A cellmappert egyszer megnéztem de számomra latin. Ezért érdeklődtem, hátha itt tud mondani valaki valami konkrét dolgot. Tényleg jobb lenne ha árulna 5G routert, és csak a sim kellene bele. Amúgy ha választanod kellene te melyiket vennéd?

(#100021) Trailbreaker válasza Katicza (#100017) üzenetére


Trailbreaker
kezdő

Nekem egy ZTE MC801A1 hozott a srác, tabletet elővette speedtest appal mért egyet azt hiszem 600 környéke volt és ennyi. Magasan lakom -85dB mutat a ZTE 5G-re 4G-re meg -55dB. Szokott lenni még 2100 + 900 MHz sáv is. CA inaktív.

[ Szerkesztve ]

(#100022) Katicza válasza Trailbreaker (#100021) üzenetére


Katicza
tag

Köszönöm szépen az infót. Akkor szerencsés vagy, nincs kültéri kütyüd :) Én is viszonylag magasan lakom, az ötödiken. A sebességgel nincs is panasz. A térerő is maximumon van, de még a harmadik tényező is számít a dB a jelerősség. Keresgettem app-ot ahányat kipróbáltam, mind mást mért. 85 és 71 dB között mindenfélét mutatott. A speedtestet ismerem azzal szoktam mérni.

Speedtesten kerestem de nem látok olyat, hogy jelerősséget is mérne :(

A jelenlegi 4G LTE routerben ilyen (számomra latin) számokat találok.

[ Szerkesztve ]

(#100023) Trailbreaker válasza Katicza (#100022) üzenetére


Trailbreaker
kezdő

Ekkora sebességet sose mértem mint ami neked van, de nem probléma mert mellette van Digi net is. :DDD Kár, hogy nem lehet csak a TV-t megtartani...

Nekem se sokat mondanak az értékek.
:)

[ Szerkesztve ]

(#100024) sfdrakex válasza Trailbreaker (#100023) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha van Digid miért nem Digis TV-t használsz?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#100025) Trailbreaker válasza sfdrakex (#100024) üzenetére


Trailbreaker
kezdő

Vacak a kép minősége, nincs műsor rögzítés, fapados szolgáltatás.

(#100026) Viktor0610 válasza Trailbreaker (#100023) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha van esetleg más Yettel hangalapú számlás csonag a családban, a TV amellé is megrendelhető.
Fontos, hogy úgy nincs rajta havidíj-kedvezmény.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#100027) DrBubo77 válasza Viktor0610 (#100026) üzenetére


DrBubo77
addikt

Hangalapú mellé nem adnak boxot, ugye?
Flottás előfizu mellé is kérhető?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#100028) Viktor0610 válasza DrBubo77 (#100027) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hangalapú mellé nem adnak boxot, ugye?
Így van, box csak OtthonNet mellé kérhető.
Flottás előfizu mellé is kérhető?
Igen, a Yettel TV ezek mellé is megrendelhető.

Samsung Galaxy A54

(#100029) Trailbreaker válasza Viktor0610 (#100026) üzenetére


Trailbreaker
kezdő

Köszi Viktor.
Mindenki Telekomos a családban. :)

(#100030) Landsmann válasza martonl (#99990) üzenetére


Landsmann
addikt

Ezt értem, meg azt is, hogy szikraközt alkalmaznak. Namármost, ha van szikraköz, mondjuk 20 cm, azon a villám simán átmegy, leföldelődik. De amíg ott a szikraköz, addig fizikálisan mégiscsak el van szigetelve a földtől, így nem biztos, hogy az lesz a legkisebb ellenállású dolog amin elsőként végigfut a villám.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#100031) DrBubo77 válasza Viktor0610 (#100028) üzenetére


DrBubo77
addikt

Köszönöm a válaszokat! :R

Most már a tévénken is elérhető az app. De a gyereknél még nem okostévé van, oda milyen kütyüt javasolsz?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#100032) donjohnson válasza DrBubo77 (#100031) üzenetére


donjohnson
addikt

xiaomi mi box 3 van a Viktornak.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100033) DrBubo77 válasza donjohnson (#100032) üzenetére


DrBubo77
addikt

De úgy látom, az már nem is kapható. :N

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#100034) Viktor0610 válasza DrBubo77 (#100031) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi Box S. Most jelent meg a második kiadás. :K
Mondjuk, ezen már Google TV van, hirtelen nincs meg, arra van-e Yettel TV app.
A sima Box S is jó, azon még Android TV fut, arra tuti, van app.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#100035) martonl válasza Landsmann (#100030) üzenetére


martonl
senior tag

Szerintem ezt úgy kell elképzelni, hogy a szikraköz felett van egy közel 0 ellenállású és kb. 300m magas vezető. A szikraköz akár lehetne a tetején is és a torony földelve, úgy gondolom, a villám szempontjából lényegtelen. Egyébként rosszul is írtam, mert a torony csak a sugárzó, maga az antenna része a földháló is, ami tényleg a földbe van leásva. Ott aztán elég kicsi a földelési elenállás, a szikraköz ehhez nem sokat fog hozzáadni.

A mobil tornyot is biztos rendesen földelik, de ennyire tuti nem. Annak lehet emiatt nagyobb, de nyilván még az elvárt értéken belüli földelési ellenállása. Ez gondolom változhat is a talaj nedvességének függvényében. Maga a torony is jóval alacsonyabb. A villám szempontjából pedig a teljes szakasz ellenállását kell nézni a földig, kb. mint a sorosan kapcsolt ellenállásokat.

Nem szakterületem a téma, csak ennyit ismerek felületesen róla, amely ismereteim remélem helytállóak.

[ Szerkesztve ]

(#100036) Landsmann válasza martonl (#100035) üzenetére


Landsmann
addikt

Találtam egy leírást, ez az MSC-k villám és túlfeszültségvédelmét taglalja. A lényeg röviden, hogy a torony fém váza erősen le van földelve. De ugyanígy le van földelve minden eszköz is és ezek egymással szorosan azonos földpoitenciálon, azaz többszörösen elektromos összeköttetésben vannak egymással. Ugyanis a kárt nem maga a magas feszültég okozza, hanem az, hogy például akár a földelésben is egy villámcsapáskor potenciálkülönbség alakul ki. Például a torony és egyéb berendezések között kevés, vagy nem létező földelési összeköttetés van. Mondok egy példát. Földelve van a torony fém szerkezete, földelve van a toronyban elehelyezett sugárzók kábelének árnyékolása. De az nem elég, hogy lent a torony lábánál a torony és a kábele árnyékolása egybe van földelve. Hiába van elektromosan összekötve, tulajdonjképpen fent a toronyban is szükséges a kábel árnyékolásának összekötése a torony fém szerkezetével. Ha csak lent van összekötve, a toronyba csapó villám miatt a torony fém szerkezete és a sugárzók között a távoli földelés miatt potenciálkülönbség alakul ki ami miatt a sugárzókat károsodás éri, érheti. A levezetett kábelek (antenna és a hálózati áramú betáplálás) minden esetben földelésre kerülnek az épületbe való bevezetés előtt. Ezzel akadályozzák meg, hogy az épületbe bejussonolyan mértékű induktív lökés, ami az érzékeny elektronikai bertendezéseket károsíthatja. Természetesen a hálózati betáplálás felől hasonló védelem szükséges, itt is az induktív feszültséglökés és a tápkábelbe csapó villám okozta túlfeszülétséglökés kivédésére. Még egy fontos dolog, minden kábelezést úgy kell elvégezni, hogy minél kevésbé alakuljon ki huirok, hiszen egy villámlás általi lökéshullám a hurokban áramot indukál, ami ismét károkozással jár. Ha nincs hurok, nincs indukció. Legalábbis én így értelmeztem a leírást. Az esettanulmány annak idején a Pannon GSM segítségével jött létre, talán 2004-ben.
Végül egy érdekes dolog. Pár évvel ezelőtt volt egy nem közvetlen villámcsapásunk. Az informatikai harder a következőképpen festett. Kábeltévés internet csatlakozás, ami légkábelen csatlakozott a kertes családi házhoz. Szokásos kábeltévés modem, onnan UTP kábellel routerbe, szintén UTP kábellel számítógépbe , illetve a routerből még két VOIP analóg telefon adapterre csatlakozva UTP kábellel. A VOIP adapterekből telefon alközpontba csatlakozva 4 eres telefonkábellel. A 3/8-as alközpontból 5 mellékre volt csatlakoztatva telefon készülék. A két házzal odébbi villámcsaopás eredménye az lett, hogy az alközpont tönkrement, de ezen kívül semmi más, pedig minden áram alatt volt. Egy telefonszerelő eklmondta, hogy nagy valószínűséggel maga a hosszú, többször erre-arra kanyargó telefonkábel, mint egy tekercs, szépen begyűjtötte az elektromágneses sugárzást. A kábelben indukálódott akkor feszültség, ami az alközpontot tette tönkre.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#100037) martonl válasza Landsmann (#100036) üzenetére


martonl
senior tag

Persze, minden szempontból fontos a többszörös földelés, a te esetedben pedig az az eset állt fenn, amit a szerelő mondott. Régen volt tetőn rádióamatőr antenna. Persze lusta voltam földelgetni, közel volt a ferencvárosi rendezőpályaudvar a maga kis reflektoraival, a villámok folyton oda csaptak és az antenna ennél jóval alacsonyabban is volt. A rend kedvéért ha vihar közeledett, lehúztam a rádiót a szobában az antennáról. Aztán arra lettem figyelmes, hogy valami pattog. Az antennakábel vége szikrázott, a koax két ere között alakult ki feszültségkülönbség. Erős szélben ez szintén tapasztalható volt néha, gondolom a porszemcsék töltődése miatt is.

A mobil torony nyilván rendesen le van földelve, de valószínűleg nem egy többszáz méteres földhálóval, mint az említett műsorszóró adótorony (utóbbi sem kizárólag a villámvédelem miatt van, hanem a sugárzási ellensúly miatt. Ez minden ilyen jellegű antennához szükséges, autónál pl. az autó fémváza az ellensúly). Száraz időben szerintem elképzelhető, hogy a földelési ellenállás megnövekszik, ebben az esetben lehetséges, hogy pl. a trafót találja el a villám, ahogy írtad. A trafó és a hozzá kapcsolódó vezetékek összességében akár kisebb földelési ellenállást is képviselhetnek, hiába van jóval alacsonyabban.

(#100038) Somatom


Somatom
veterán

Melyik a legolcsóbb előfizetés, amihez lehet kérni TV szolgáltatást? Hardver nem kell.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#100040) Somatom válasza Mr.Talbot (#100039) üzenetére


Somatom
veterán

Annyira keveset telefonálok GSM -en, hogy évek óta feltöltős a számom. Esetleg hajlandó lennék bevinni vmi fingilingi előfizetősbe, de 12xxx -et biztosan nem fizetnék érte. Még a felét sem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#100041) DrBubo77 válasza Somatom (#100038) üzenetére


DrBubo77
addikt

KÜF Aktív? Viktor0610 szerint jár ahhoz is.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#100042) Somatom válasza DrBubo77 (#100041) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!
Ez már jobban hangzik. Ha otthon leszek, bemegyek Yeti bótba és rákérdezek a lehetőségekre. Azt olvastam, hogy számlás Yetit nem lehet áthordozni. Remélem, feltöltőst lehet!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#100043) csernak75 válasza Somatom (#100038) üzenetére


csernak75
senior tag

Ha elérhető nálad az otthoni internet 4-5 ezres havidíjjal akkor az a legolcsóbb.
És akkor a TV csomagok is olcsóbbak 2 ezer ft-al.

[ Szerkesztve ]

(#100044) DrBubo77 válasza csernak75 (#100043) üzenetére


DrBubo77
addikt

Somatom szerintem nem nagyon van "otthon". :N

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#100045) Somatom válasza csernak75 (#100043) üzenetére


Somatom
veterán

Ez is egy érdekes lehetőség. Van egy ex Euroquattro only net előfizetésem, ami havi 6800 -ért két, korlátlan netes kártya (fő + megosztó). Főkártya a telómban (mert csak ahhoz van roaming), megosztó az otthoni routeremben. Ilyet már nem lehet szerezni, úgyhogy vigyázok rá. Idő közben az Euroquattro közvetlen Yeti kezelésbe került át. A Yeti küldi a számlákat. Lehet, hogy erre is lehetne kérni TV -t?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#100046) BossBoss válasza Viktor0610 (#100028) üzenetére


BossBoss
őstag

Flottás előfizu mellé is kérhető?
Igen, a Yettel TV ezek mellé is megrendelhető.

Nagyvállalatiban is elérhető? Erről valami leírás, árak stb.? Vagy yeti vállalati menedzsert zaklassam? :D

(#100047) Viktor0610 válasza BossBoss (#100046) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elsősorban az OtthonNet és az OtthonNet Pro csomagok mellé rendelhető meg a Yettel TV szolgáltatás (itt fut promóció is, plusz olcsóbb lehet a csomag ára, box is bérelhető).
Ezen kívül a lakossági hangalapú csomagok mellé is kérhető a Yettel TV szolgáltatás. Itt nincs havidíj-kedvezmény, plusz ezen csomagok mellé nem kérhető box sem.
Vállalati ügyfelek nem rendelhetik meg a csomagot a telefonszámukra.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#100048) Viktor0610 válasza Somatom (#100045) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak flottanetes kártyára nem kérhető a Yettel TV.

Samsung Galaxy A54

(#100049) Somatom válasza Viktor0610 (#100048) üzenetére


Somatom
veterán

Szomorrú. Köszi!
Ez a KÜF Aktív játszhat?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#100050) Viktor0610 válasza Somatom (#100049) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen. Hangalapú (akár flottás akár nem), számlás csomagok mellé megrendelhető a Yettel TV.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.