Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) atosan válasza Patrick (#28000) üzenetére


atosan
addikt

Beugrott, hogy van faszbúk oldaluk, áll a bál rendesen egész Sopron-Zalaegerszegig, amit a kommentekből láttam.

Maine coon

(#28002) Patrick válasza atosan (#28001) üzenetére


Patrick
addikt

Igen, legalább ott, azért viszont a főoldalra is kitehetnék, ha már van weboldaluk... és nem a sok caros reklámot nyomatni, legalább ez idő alatt... FB-n is csak sima bejegyzés... mondanám, hogy éjjel nem izgatna a dolog, de most pont nincs így.

Érden van hálózat.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#28003) Patrick


Patrick
addikt

Hálózat már van, de nem tudok hívni senkit... :U

Igen, most megint nincs...

[ Szerkesztve ]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#28004) x1port


x1port
addikt

Hipernet ! :D

(#28005) kezdő


kezdő
senior tag

Veszprém+Ajka is elesett :U

(#28006) TODI1111


TODI1111
addikt

A feleségem szerint jönnek az UFO-k és zavarják az adást! :DD

[ Szerkesztve ]

(#28007) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Fellépek a Telenor oldalára, rögtön az első reklám:

Sony Experia Z1 compact 50%, csak online (adventi online akció december 5-7 között)

kattintok: A készülék jelenleg online nem rendelhető.

Ügyes! (bár a fogyasztóvédelem talán nem ezt mondaná erre)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28008) dptrsk válasza Tigerclaw (#28007) üzenetére


dptrsk
addikt

Mivel az akcio 5-7 kozott vagy a keszlet erejéig van nem hibáztak.
És egy ekkora akciónál szerintem természetes hogy utolso napra nem marad... Olyan mint a blackfriday aki lemarad az kimarad.

(#28009) x1port válasza TODI1111 (#28006) üzenetére


x1port
addikt

Valaki szerint a Mikulás a hajtott neki az egyik adótoronynak a rén szánjával. :)

(#28010) Tigerclaw válasza dptrsk (#28008) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Akkor azt kellene odaíni, hogy elfogyott és nem azt hogy online nem rendelhető.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28011) Patrick


Patrick
addikt

Kb, hajnali fél 3 körül visszajött a hálózat.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#28012) polonic válasza Patrick (#28011) üzenetére


polonic
félisten

Mukodik az mgw. :D

(#28013) Patrick válasza polonic (#28012) üzenetére


Patrick
addikt

FB-n írják, hogy van ahol még mindig nincs. Durva.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#28014) moonguru


moonguru
őstag

Pont éjfélkor ment el a térerő, én meg azt hittem hogy letiltottak. (azóta sincs Sopron)

Még jó hogy UPC Phone is van a telefonomon! :)

Ui:

Egy újraindítást azért most megteszek!

És igen, most már van Sopronban is! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#28015) apaszka válasza Just_Reboot (#27925) üzenetére


apaszka
veterán

Fiam itt vette. 2 órán belöl a kezébe volt,futárral a munkahelyére küldték futárral. 2 hónapja?

De azt mondja szerinte várni kell mert a store ra töltik fel a 6 okat megint,így az csak nyom az 5 árán?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#28016) taranis


taranis
addikt

Sziasztok! Telenoros hipernetem van, és felmerült egy biztonsággal kapcsolatos kérdés, hátha valakinek nagyobb rálátása van erre. A lényeg, hogy a hipernet csomagokhoz lehet igényelni a "Korlátlan böngészés és e-mail" szolgáltatást, tehát a korlát lejárata után is megy a webezés, de nem minden. Tipikus példa a youtube, az oldal és a videók előnézeti képei ugyanolyan gyorsan bejönnek a korlát elérése után is, ha van ilyen szolgáltatásod. Viszont amint megpróbálsz elindítani egy videót, az már vánszorogni fog.
Technikailag a Telenor ilyenkor proxyként üzemel a kliens és a szerver között, szűri a tartalmat, valamit enged, valamit nem. Azt hazudja a kliensnek (neked), hogy ő a szerver. Ezzel eddig nem is lenne gond, de https kapcsolatoknál is megcsinálja ezt, mint pl. a youtube/vimeo, azaz ő kell, hogy csinálja a kulcscserét is. Különben honnan tudná, hogy én a youtuberól épp egy képet, vagy egy mp4 streamet töltök le, ha egyszer titkosított a kapcsolat. Na, és akkor lépjünk egy lépéssel tovább, ott van pl. a netbanki belépés, aminél már aggasztó mindez. Szóval, tud valaki valamit erről?

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#28017) club1 válasza taranis (#28016) üzenetére


club1
veterán

Szerintem felesleges ezen gondolkoznod. Aki a Telenornál hozzáfér a csomagszűréshez, az nem valószínű, hogy csomagokat tud gyűjteni. Ha tud gyűjteni és elemezni, nem fogja az állását és a szabadságát ilyesmivel veszélyeztetni. Arról nem is beszélve, hogy a "csillag" jelszó nem "csillag"-ként lesz jelen a csomagok között.

(#28018) taranis válasza club1 (#28017) üzenetére


taranis
addikt

Csak szeretnék tisztán látni, hogy tényleg az történik e, amit írtam. Ahol lakom, nincs más élhető lehetőség internetre, szóval ha aggódom, ha nem, úgyis ezt fogom használni. Viszont amint adódik lehetőségem mást is választani, ez egy lesz a megfontolandó szempontok között, még ha a nagy átlagnál teljesen lényegtelen is.

colorizer.net

(#28019) taranis válasza club1 (#28017) üzenetére


taranis
addikt

Bocs, lejárt a szerkesztési idő, az utolsó mondatodra reagálnék külön. Szóval a jelszót pont az ssl védené meg, de ha a Telenor cserél kulcsot a célszerverrel a "nevemben", akkor plaintextben ott lesz nekik a jelszó, tökmindegy, hogy a szerveren milyen kódolásban van tárolva. Persze a Telenor és a célszerver között már titkosítottan működik minden, dehát érted. Innentől kezdve tényleg azon múlik az egész, hogy megbízom a Telenorban, megbízom az ott dolgozókban. Csak pont azért lett kitalálva az ssl, hogy ne kelljen. Egyelőre ez csupán elvi kérdés, nem fogom lemondani csak emiatt az amúgy jól működő szolgáltatást, csak nem szeretem az ilyet.

colorizer.net

(#28020) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

sziasztok!

Telenor hipernetet (heavy vagy pro) szeretnék kötni. Eddig vártam, hogy hátha lesz valami jó karácsonyi akció, de eddig nem találtam.
Tényleg nincs rá akció vagy csak vak vagyok?

Minden ellenállás hasztalan.

(#28021) taranis válasza taranis (#28019) üzenetére


taranis
addikt

Mondjuk ez a nevemben kulcsot cserélés ott vérzik el, hogy akkor a böngészőm sírna a tanúsítványra, úgyhogy ez storno. Akkor egyelőre fogalmam sincs, hogyan szűrik a forgalmat. Gondoltam a forgalom jellegét figyelik valami algoritmussal, de egy ponton sikerült átverni. Egy külső gépről feltöltöttem egy webszerverre egy filmet, átneveztem jpg-re, és máris teljes sávszéllel jött :)

colorizer.net

(#28022) club1 válasza taranis (#28021) üzenetére


club1
veterán

Ejnye, lebuktatod itt a komoly szakértelemmel felhúzott csomagszűrő rendszert. ;]

(#28023) Carvus válasza club1 (#27966) üzenetére


Carvus
senior tag

Sajnos úgyse jó... :(

(#28024) ntomka válasza taranis (#28021) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jól látod az utóbbiban. Nem a forgalom típusát ellenőrzik, hisz titkosított kapcsolat esetén arra nincs lehetőségük és valszeg engedélyt sem kapnának rá. Domain, fájl kiterjesztés, ilyesmi amivel játszani tudnak.

Legjobb példa, ezt most lőttem a telenor speedtest-tel:

Ezt pedig egy ookla független tesztel:

Annyi a lényeg, hogy lassan egy hónapja be vagyok lassítva. A hétvégén figyeltem fel arra, hogy az ookla (speedtest.net) teszteken milyen jól teljesítek a lassítás ellenére, viszont a valóságban ez nem látszik. Gondolom a marketing osztály szerint erre szükség van.

ツ Headphones on - World off

(#28025) dptrsk válasza ntomka (#28024) üzenetére


dptrsk
addikt

Szerintem az ookla kb 32/32 kilobájt/s(minimális + van benne) ami a megadott korlátozási érték...

(#28026) x1port válasza ntomka (#28024) üzenetére


x1port
addikt

Hogy tudtál telefonnal telenoros speedtest-et csinálni ?
Nekem nem sikerül..

(#28027) ntomka válasza dptrsk (#28025) üzenetére


ntomka
nagyúr

Így van, de az ookla nem ezt mutatja. Amit te mondasz, az közelebb áll a második képen lévő eredményhez.

(#28026) x1port: Gépről van, wifi hotspot üzemmód.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#28028) taranis válasza ntomka (#28024) üzenetére


taranis
addikt

SSL-es kapcsolat esetén az URL is titkosított, a domain nevet láthatják maximum, és azt sem minden esetben. Ezért gondoltam, hogy biztosan akkor a forgalom jellegét nézik, de ezt meg az említett trükkel húztam át. Szóval nem teljesen tudom, hogyan szűrnek, majd próbálgatom ha újból lemerült a kvóta.

colorizer.net

(#28029) x1port


x1port
addikt

Egyébként a korlátlan böngészés a telenornàl hogy működik ?
Böngésző típushoz kötött ?

(#28030) taranis válasza x1port (#28029) üzenetére


taranis
addikt

Nem, bármilyen böngészővel megy. Figyelik valamilyen módon a forgalmat, sima weboldalakat meg fogsz tudni nyitni normál sebességgel, email is menni fog, ugyanakkor youtube videókat nem fogsz tudni nézni, torrent se megy. (Pontosabban mennek ezek is, csak a korlátnak megfelelő sebességgel, azaz rohadt lassan.)

colorizer.net

(#28031) x1port válasza taranis (#28030) üzenetére


x1port
addikt

Tegnap kezdődött a forgalmi ciklusom.
Direkt figyeltem hogy csak a böngésző menjen.
my telenor szerint -13mb.
( háttérben semmi nem fut )

(#28032) taranis válasza x1port (#28031) üzenetére


taranis
addikt

Ja szerintem félreértetted. Ez a korlátlan böngészés nem azt jelenti, hogy nem vonódik le az előfizetett keretedből a böngészés. Annyit jelent csak, hogy ha elfogy a keret, akkor bizonyos tevékenységeket továbbra is korlátozás nélkül tudsz végezni.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#28033) n@p@lm válasza taranis (#28032) üzenetére


n@p@lm
őstag

mondjuk ez gáz, a T ezt normálisan kezeli.
ott nem vonódik a havi keretből ahogy figyeltem.

(#28034) taranis válasza n@p@lm (#28033) üzenetére


taranis
addikt

Ott amúgy mi történik, ha elfogy a keret? Ugyanúgy enged továbbra is böngészni?

colorizer.net

(#28035) n@p@lm válasza taranis (#28034) üzenetére


n@p@lm
őstag

szerintem igen.
nekem egy 3 gigás adatcsomagom van, ehhez rendeltem be 1890 forintért a korlátlan böngészés és e-mail opciót.
jelenleg promóció van, 2 hónapig nem számolják fel ezt az 1890 forintot, mondom egy próbát megér.
kipróbáltam hogy jó fél óráig arról böngésztem pc-n, az elhasznált keret nem változott, és azóta is annyin áll (ez szombaton volt).

(#28036) x1port válasza taranis (#28032) üzenetére


x1port
addikt

Szóval ha az ingyenes böngészéssel elérem az 1 gb-ot ( mert ugye szàmolja ) utàna màr csak korlátozva tudok bizonyos dolgokat használni ?!
Korrekt !

Ezek szerint a ciklus kezdésekor kell ezeket a bizonyos dolgokat használni ( YouTube. .instagram..stb ) mert különben buktam....?

(#28037) taranis válasza x1port (#28036) üzenetére


taranis
addikt

Igen, így működik, legalábbis legjobb tudomásom szerint. Most nem vagyok az otthoni gépem előtt, majd le is ellenőrzöm én is. Egyébként ahogy a Telenor hirdeti ezt a szolgáltatást, az is azt sugallja, hogy ennek csak a keret elfogyása után van hatása: "A szolgáltatás megrendelésével az e-mailezés és böngészés az adatforgalmi keret felhasználása után is lassítás nélkül, korlátlanul tovább használható belföldön." Ha arról lenne szó, hogy nem fogyasztja a keretet az e-mail és a böngészés, szerintem érdekükben állna kiírni.

Szerk: meg is találtam egy 2012-es sajtóközleményben: "korlátlan böngészés és e-mail szolgáltatás: a belföldi e-mailezés és böngészés a tarifacsomagban foglalt belföldi adatkeret terhére történik, azaz a keretet fogyasztja. A keret elfogyását követően azonban mindkettő korlátlan marad."

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#28038) x1port válasza taranis (#28037) üzenetére


x1port
addikt

Faxa.

Mindezt egy alapból pocsék hàlózaton.

Ismét bebizonyította a telenor hogy büszkék lehetünk rá.

[ Szerkesztve ]

(#28039) apaszka válasza ntomka (#28024) üzenetére


apaszka
veterán

Ez hogyan lehet? :W

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#28040) club1 válasza apaszka (#28039) üzenetére


club1
veterán

Ezt nem a Telenor tudja, hanem a telefonodon lévő gyorsítótáras böngésző...

(#28041) GML válasza apaszka (#28039) üzenetére


GML
őstag

Egyszerűen. A telenor hálózata ilyen gyorsa éri el a szervert, de hozzád foslassan megy az adat....

(#28042) apaszka válasza club1 (#28040) üzenetére


apaszka
veterán

Sajnos igazatok van!
(#28041) GML

Egy hulladék a hálózat sajnos a telenyomornál!
Ha azt mondom .igen pontszerűen nyomják a lefedettséget,akkor nagyon közel állok a valósághoz! :W

De ez előtt 10 évig a piroséknál voltam,ahol egyre vacakabb volt minden! A kezdetektől oda vittem 4 előfizut,de 10. évfordulón átjöttem ide!
Ott ne tudjátok meg m,ilyen az ügyfél kiszolgálás! :W Kritikán aluli!
Itt csak tapsolni lehet! Nekem sok bajom nincs a telenorral,csak annyi,hogy drága a net! Az,hogy nincs LTE még nálunk?
-Nem izgat! Majd az 5G re gyúrok,ahol lesz előre lépés rendesen!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#28043) DS39


DS39
nagyúr

a Telenor MyTV szolgáltatás most kibővült jó pár csatornával, amelyek ingyenesen nézhetők február 4-ig.
nekem csak az alapcsomag van megrendelve, ami eddig is ingyenes volt. a telenor oldalán azt írják februártól havidíjas lesz a mytv szolgáltatás. akkor az alapcsomag is? és ha igen, akkor automatikusan vonnak havidíjat, vagy azért küldenek előtte sms-t, hogy akarom-e továbbra is.
(mindez nálam mobil adatforgalommal nem párosul, wifi-ről szoktam nézni)

(#28044) tomp


tomp
félisten

Eme csodálatos szolgáltató szuper hálózata:
videó
Ezt nem tudják 1,5hónapja kijavítani...

(#28045) club1 válasza DS39 (#28043) üzenetére


club1
veterán

A jelentősen kibővült alapcsomag havidíjas lesz február elejétől. Ha nem akarsz érte fizetni, le kell mondani. Időben fognak figyelmeztetni (a mytv alkalmazáson keresztül is).

(#28046) DS39 válasza club1 (#28045) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi az infót. :)

(#28047) GML válasza club1 (#28045) üzenetére


GML
őstag

És akinek nincs fent az alkalmazás?

btw telenor.hu/korlatlan20?

erről van valakinek infója?

(#28048) Viktor0610 válasza GML (#28047) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

SMS-ben akkor is értesítenek.

A linkelt ajánlat pedig pont arról szól, amit linkeltél. :U :D

Amennyiben kaptál SMS-t az ajánlatról (és CSAK akkor, CSAK arra a számra), megrendelhetsz egy szolgáltatást havi 990 forintért, amivel a telenoros számokat adott hónapban korlátlanul hívhatod.

A kedvezmény a megrendeléstől függetlenül max. 2015. január 31-ig (leffejlebb a számlázási időszak végéig) vehető igénybe.

Samsung Galaxy A54

(#28049) GML válasza Viktor0610 (#28048) üzenetére


GML
őstag

Jó kis teszt. Ha sokaknak szüksége van rá, akkor ott az All-in, ha nincs, akkor meg kötelező lesz ;D

(#28050) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Telefonon felmondtam egy elofizumat, azt mondtak 8 nap mulva (azaz 17.en) mehetek kifizetni a kotbert es felmondani egy telenor uzletbe. 14.e a szamlazarasom, jol sejtem, hogy mivel 3 nappal szamlazaras utan leszek ki kell fizetnem egy teljes honapot es nem lesz resz szamlazas arra a 3 napra?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.