Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) Somatom válasza azbest (#49350) üzenetére


Somatom
veterán

Ez igaz, csak regelni kell hozzá egy VOIP szolgáltatóhoz, és feltölteni az egyenleget. A GSM hívás nem megy adatkártyával.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49352) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Anyósomék vettek egy ilyen "telefont"

A használati útmutató szerint 32 mb belső memória van, de ha rákötöm pc - re, akkor csak 34 kb - ot látok

Mi lehet a gond ? :F

(#49353) Viktor0610 válasza sith7 (#49352) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, a "szokásos". A rendszer meg az egyebek is ebből a 32 MB-ból esznek. Sokszor úgy működnek ezek a telefonok, hogy memóriakártya nélkül nem tudsz rá menteni/másolni semmit.

Samsung Galaxy A54

(#49354) trec12 válasza bwin.party (#49349) üzenetére


trec12
addikt

Én simán tudom hívni a 1220 -at az adatkártyámmal ill. sms küldés is megy.

(#49355) Button válasza Viktor0610 (#49339) üzenetére


Button
aktív tag

Köszi az infot :R

(#49356) sith7 válasza Viktor0610 (#49353) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi a választ, látod erre nem is gondoltam :o

(#49357) darvinya


darvinya
titán

MyTv előfizetés is időarányos?
Értem ez alatt, hogy 14-én van forduló napom, 1-től lenne szükségem Tv-re, így csak félhónapot használnám.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49358) Viktor0610 válasza darvinya (#49357) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most nincs előttem pontos infó, de szinte biztos, hogy nem időarányos.

Samsung Galaxy A54

(#49359) darvinya válasza Viktor0610 (#49358) üzenetére


darvinya
titán

Kösz.

Az gáz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49360) azbest válasza darvinya (#49359) üzenetére


azbest
félisten

plusz úgy emlékszem a lemondás után van még felmondási idő, talán 14 nap. Ha nincs helyette más csomag, akkor nekem nem azonnal szűntette meg. (mikor start + hbo go küsős előfizetésről átváltottam telenor számra kötött start + hbo go-ra pár hónapja)

De az első hónap arányosan olcsóbb volt, mert kevesebb napra szólt. Ha erre gondolsz. Legalábbis a külsős regisztrációmnál úgy volt. Felmondáskor viszont egész hónapot számláztak (az előre fizetős volt).

A belsősnél, hűségesen kb pont egy egész hónapra jött ki, ott teljes volt az első is. Viszont, ha belsősnél, hűség nélküli, ott felmondás esetén 1 napra is teljes díjat számláztak.

[ Szerkesztve ]

(#49361) Somatom válasza azbest (#49360) üzenetére


Somatom
veterán

Én egyszer lemondtam a MyTV -t, mert naívan azt hittem, hogy az majd a tíz nappal később esedékes fordulóval fog érvényesülni (külföldre készültem utazni, és nem akartam onnan intézni ezt a lemondósdit). Hát, a túrót. Azonnal megszűnt a MyTV -m. Nem volt kedvem feszegetni azt a témát, hogy miért szűntették meg azonnal, miközben a fordulóig levonták a teljes havidíjat, és mi lesz a hátralevő tíz nap részarányos díjával. Tanulópénz lett belőle.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49362) azbest válasza Somatom (#49361) üzenetére


azbest
félisten

valószínűleg nem mindegy, hogy külsős előre fizető fajta -e (külsősként előbb fizetsz, aztán nézed)
vagy telenors számos belsős utólag fizető. Bár hogy például prepaid esetén melyik esetbe tartozna, az megint talány.

Teljesen átláthatatlan és eddig nem találkoztam, azt hiszem a szabályzatokban sem vele, hogy hogyan számláznak.

Külsősként elsőre 889 volt a néhány nap a kezdő tört hónapból, eleve előre fizetéskor ennyit kért. Aztán volt egy 2490-em, aminek a végelfelé lemondtam, de még valahány napig élt, ezt jelezte is a felület és működött is a hbo. Ott azon paráztam, hogy nem kezd-e bele mégegy hónapba, de nem volt több számla.

Az net előfizetéshez mikor próbáltam, akkor elsőre nem a mytv felületen rendeltem meg, hanem a mytelenor-on, csak az teljesen félresiklott. Mivel nem akartam időt tölteni az ügyfélszolgálattal, így mytévére regisztráltam és ott kértem start csomagként, mivel regkor már meg kell adni. Azzal eldobta a hozzáférhetetlen eredetit. Majd hűséges hbo-ra váltottam arról. Sejtettem, hogy bebukom az eredetit, de elengedtem, mert én nyomkodtam a váltást.

Szóval akkor volt egy 1 napos hűség nélküli 2490 és egy 29 napos 1989 hűséges is a számlán a hó végén. De a kedvezménykeret nagyrészt fedezte, nem variáltam miatta. A azóta 1989-ként van rajta. Persze ettől még teljes káosz volt a rendszerben, szóval végül a hűséges paramétereinek rendezéséhez kértem ügyfélszolgálatos segítséget. Mostanra más szinkronban van a javított rendszer.

Így utólag lehet jól is jártam, hogy hűséges lett, mert így a tévé csomagok változása után is a hűség végéik benne van a kedvezménykeretben.

[ Szerkesztve ]

(#49363) Somatom válasza azbest (#49362) üzenetére


Somatom
veterán

Ez a saját, közvetlen Telenoros, feltöltős kártyámon volt. Azon természetesen előre vonják a díjat, tehát fordulóig már ki volt fizetve.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49364) MaciG


MaciG
addikt

Most javítsatok ki ha tévedek vagy benéztem valamit, de most megint kezdem úgy érezni hogy visszafelé megyünk az időben. A havi 1 GB adatért fizetek 1300huf-ot ha jól emlékszem. Most nézem hogy ez a csomag megszűnik, hogy már nem lesz rendelhető (gondolom akinek van annak azért marad), de van helyette 1,5GB 2190huf-ért. Most ha nagyobbat veszel akkor nem olcsóbbnak kéne hogy legyen? Illetve a technika fejlődése miatt nem lefelé mennek az internet árak vagy mi :D

BANZAII

(#49365) wetomi válasza MaciG (#49364) üzenetére


wetomi
aktív tag

Elsőre valóban lehet olyan érzése az embernek, amit Te mondasz, de az új 600 MB, 1,5 GB és 3,5 GB-os adatjegyek bizonyos tekintetben jobbak, mint a régiek.

A megrendelés napjától 30 napig érvényesek és nem az aktuális számlazárási ciklus végéig.
Ha maradt még adatod az adatjegyből és 30 napon belül újat rendelsz, akkor nem veszik el a meglévő adat, hanem ahhoz hozzáadódik az új és az utolsó rendeléstől számítva lesz ismét 30 napig érvényes.
És 1 GB-ig ugyan nincs változás, de a 3,5 GB-os adatjegynél a teljes keret felhasználható az 1-es roaming díjzónában, de a régi 3 GB-nál pl csak 2 GB volt felhasználható roamingra.

Szóval igen, az egységárat tekintve emelkedtek az árak. De rugalmasabban felhasználható szolgáltatást is kapsz érte. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

(#49366) darvinya válasza wetomi (#49365) üzenetére


darvinya
titán

Nem tudom honnét vetted 30 napot, mert számlázási ciklus nem azt jelenti.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49367) lugosi válasza MaciG (#49364) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Rosszul látod, abszolút előrefelé megyünk az időben, azaz = minden drágul. :D
Nem elpoénkodva, de lehet, hogy azért, amit a kolléga is írt, hogy azzal, hogy kijavították a kártyás fordulónap nevű értelmezhetetlen dolgukat, úgy gondolták hogy cserébe jár egy kicsit több zsozsó.

(#49368) #08205312 válasza MaciG (#49364) üzenetére


#08205312
törölt tag

Hát ja: 3GB 2290 Ft...ezt megszűntetik, helyette meg van 2190Ft-ért 1,5 GB.

(#49369) azbest válasza #08205312 (#49368) üzenetére


azbest
félisten

viszont cserébe tartalmaz olyan szolgáltatást, amit a felhasználók többsége nem használ (roaming) ;]

(#49370) #08205312 válasza azbest (#49369) üzenetére


#08205312
törölt tag

A másik is tartalmazott :P

(#49371) wetomi válasza darvinya (#49366) üzenetére


wetomi
aktív tag

ÁSZF 4-es akciós mellékletében benne van a 30 napos érvényesség az egyszeri kiegészítő adatjegyeknél.
És igen, a jelek szerint a MyTelenor alkalmazásban pedig még nincsen frissítve az információ az új adatjegyeknél.

(#49372) krystman


krystman
őstag

Rendeltem egy Mychat csomagot. Az lenne a kérdésem, hogy ha feltöltöm pl 3000ft al, akkor egyből lefogja vonni a díjat, vagy ezt majd külön aktiválni kell majd?

(#49373) darvinya válasza wetomi (#49371) üzenetére


darvinya
titán

Július 14-i az app, elég friss.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49374) Viktor0610 válasza krystman (#49372) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben megrendelted, feltöltés után levonja -időarányosan. :)

Samsung Galaxy A54

(#49375) krystman válasza Viktor0610 (#49374) üzenetére


krystman
őstag

Köszi! :) És a kártya ciklusa mikortól él? Mert még bontatlan, a feltöltéstől számítva 30nap, vagy a kiadás pillanatától 30nap a kártya ciklusa?

(#49376) wetomi válasza darvinya (#49373) üzenetére


wetomi
aktív tag

Nekem is 07.13-án frissült, 2.4.13-as verzió és sajnos pontosítani kell benne az adatokat. Ennek ellenére 30 napos érvényességűek az új adatjegyek, még ha az alkalmazásban nem is ezt látod.
ÁSZF-ben, interneten, megfelelő infó szerepel és tegnap láttam is már olyan elfizetést, ahol a pár nappal korábbi számlazárással nem lett törölve az adatjegy, szóval működik.

(#49377) Viktor0610 válasza krystman (#49375) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát passzolom, talán hetente/másfél hetente van cikluszárás, illetve az aktiválás időpontjától függ.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#49378) 4Grider válasza krystman (#49375) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálunk aktiválás után néhány napra (3-10) szokta tenni a fordulót a rendszer.

(#49379) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdés.
Van nekem itthon egy hipernet home L díjcsomagom LTE CPE routerrel.
Közben lett egy hello data start díjcsomagom is telefonra.
Gondoltam kipróbálom és a hello data-s kártyát átrakom a routerbe az APN-t átállítottam netről online-ra szépen fel is csatlakozott de csak 3g-be hajlandó működni.

Valamit állítani kell még rajta esetleg ? vagy ez úgymond korlátozás ?
Tudom, hogy csak telefonba lehet használni.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#49380) 4Grider válasza lakatosturbo (#49379) üzenetére


4Grider
nagyúr

A hello data-t ha adatforgalmazásra (és nem hívásra és sms-ezésre használod) akkor nem csak telefonban lehet használni.

(#49381) lakatosturbo válasza 4Grider (#49380) üzenetére


lakatosturbo
aktív tag

Értem!

Csak azt nem értem, hogy home L az teljes 4g ha meg a hello datás kártya van benne akkor csak 3g kapcsolat van.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#49382) lugosi válasza lakatosturbo (#49379) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elvileg működnie kellene 4G-n is, nincs korlátozva tudtommal.

(#49383) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Mindenkitől bocsánat :)
Én voltam türelmetlen hello data-s kártyával lassabban épül fel a kapcsolat.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#49384) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Gyors segítséget kérek! :)
A beállításoknál ez van (netes felületen), Hipernet Home M előfizetésnél:

Lányom épp külföldön (Horvátország) van és mondja, hogy nincs nete. A tableten kell még valamit esetleg beállítani? Vagy mit kell csinálni, hogy használni tudja a tableten a netet?
Előre is köszönöm!

(#49385) azbest válasza zsoltzsolt (#49384) üzenetére


azbest
félisten

gyanítom ezt a letiltást le kell mondani.

A tableten, androidon is lehet kell még engedélyezni külön a roamingot, ha nincs.
beállításoknál, továbbiak részen, mobilhálóztok és ott adatbarangolás.

A roaming adatkreeten felüli forgalom plusz díjat okozhat. Ha véletlen eu-n kívülre is roamingolna, akkor 18 ezerig is felpöröghet pillanatok alatt a számla (ha olyan határ mellett van és automata a hálózatválasztás)

[ Szerkesztve ]

(#49386) zsoltzsolt válasza azbest (#49385) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi! :R
Rákattintottam a lemondásra el is tűnt,, de megjelent a Szolgáltatások -> Külföld menüben:

Remélem ez megoldja, még nem tudom :)

(#49387) Syl válasza zsoltzsolt (#49384) üzenetére


Syl
nagyúr

Gyönyörűek ezek a Telenoros egyértelmű megfogalmazások. :W
A letiltást kell lemondani ha valamit engedélyezni akarsz. Tuti csimpánzok fogalmazták meg ezeket a szövegeket...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49388) zsoltzsolt válasza Syl (#49387) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

:DDD
Igen, első körben, így négy diplomával a hátam mögött is, nehezen értelmezhető volt ez a tagadás tagadása :) Még jó hogy logika tantárgy is volt még anno a felsőoktatásban

(#49389) zeon.hu válasza zsoltzsolt (#49388) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az angol nyelvtanár előadást tart:
- Nos, azt biztosan tudják, hogy az angolban a dupla tagadás helyeslést jelent. Sok nyelvben (a magyar is ilyen) a dupla tagadás ugyanúgy tagadást jelent. Viszont egyetlen olyan nyelv sincsen, ahol a dupla helyeslés tagadást jelentene.
Ekkor hátul megszólal valaki:
- Aha, persze...

:DD

#?*@&!

(#49390) zsoltzsolt válasza zeon.hu (#49389) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

:C :DDD

(#49391) nyisziati válasza zeon.hu (#49389) üzenetére


nyisziati
veterán

Mostanában az amcsik is kezdenek "magyarosodni".
Dupla tagadást használnak időnként (I ain't have no money), semlegesnemű hivatkozó névmást használnak személyre (talk to my girl when i ain't with IT).

[ Szerkesztve ]

(#49392) Somatom


Somatom
veterán

Vizilabda döntő. Lehalt a MyTV. Király!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49393) darvinya válasza Somatom (#49392) üzenetére


darvinya
titán

Az, s ezért hezitálok megrendelésen többi csatornákra.
Már megy. :)

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49394) azbest válasza Somatom (#49392) üzenetére


azbest
félisten

nekem megy, csak a felület marha lassan tölt be.. de a stream zökkenőmentes

(#49395) Somatom válasza azbest (#49394) üzenetére


Somatom
veterán

Már nálam is megy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49396) sirkan13


sirkan13
aktív tag

Mindenki neten nézi a vb döntőt😃Ilyen mérvű lassulást még nem tapasztaltam náluk.

[ Szerkesztve ]

(#49397) radio100jozs válasza sirkan13 (#49396) üzenetére


radio100jozs
őstag

Én nem vettem észre lassulást a Telenornál, pedig a HBO Go-n néztem akkor a Függetlenség napja - Feltámadás filmet :-)

Akkor jó kis terhelés volt a hálózaton megint, de ezek szerint bírja :-)

[ Szerkesztve ]

(#49398) maross


maross
veterán

Bena vagyok, nem tudom lemondani a hangpostat...eskudni mernék hogy legutobb sikerult online feluleten, azota valtas volt myminutere. Most csak azt latom hogy aktiv a hangposta, dejo. Van ennek valami trukkje?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#49399) Viktor0610 válasza maross (#49398) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A tarifacsomag módosítására menj rá, ha külön nem látod, de aktív a hangposta.
Ott lesz.

Samsung Galaxy A54

(#49400) gyalu 1


gyalu 1
aktív tag

Üdv! Van itt olyan kolléga aki a telenornál dolgozik? Privátban lenne egy kérdésem :)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.