Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107001) Krystal_s válasza donjohnson (#106968) üzenetére


Krystal_s
addikt

Én ezeket látom. Nem tudom mikor melyik érvényes.
20-3-1

3-1-20 Amire automatikusan átvált azt írja nem tudja :F

20-3

3-20

(#107002) Krystal_s válasza 4Grider (#106970) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ugyanabban az időpontban, ha 3-20 van, akkor csak 2-3 a feltöltés, de ha megcserélem 20-3-ra, akkor 30-40 lesz. Utóbbinál nem számít a távolság? :F

(#107003) donjohnson válasza Krystal_s (#107002) üzenetére


donjohnson
addikt

3-20-nál a B3 lesz a feltöltési frekid, ami ugye rossz nálad visszirányban, mert messze vagy a bázistól.
20-3-nál a B20 lesz a feltöltési frekid, az egy alacsonyabb frekvencia és jobban terjed. messzebbre tudsz vele sugározni (ergó a sebességed is jobb lesz feltöltéskor).

ilyenkor ugye azért számít még jobban a távolság mert egy relatíve kis teljesítményű eszközzel sugárzol a bázisállomás felé, a routered nem olyan erős mint egy bázisállomás.

dchard a vodafone topikból: Naná, a 900 sokkal jobban terjed mint a 2100.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#107004) Krystal_s válasza donjohnson (#107003) üzenetére


Krystal_s
addikt

Hát de pont ez az, ha jobban terjed és jobb a B20 freki (800), akkor miért cserélgeti át a rosszabbra és nem a jobb lesz az elsődleges, hanem a gyengébb (1800)?
Beállítom, vagy magától is jó sorrendbe csatlakozik a Router egy restart után, de x óra után mégis megcseréli valami/valaki. Hát miért nem bír úgy maradni, ha egyszer minden szempontból úgy a legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#107005) donjohnson válasza Krystal_s (#107004) üzenetére


donjohnson
addikt

mert a legtöbb helyen az a beállítás jobb (közelebb lakóknak), amikor a B3-on töltesz felfelé, és azt erőltetik beállítás szinten.
sajnos az esetedre nem gondoltak a zte router programozói, vagy a yettel mérnökei, nem tudom. ennyire mélyen én se értem.
neked meg sajnos pont rosszul jön ki így.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#107006) Krystal_s válasza donjohnson (#107005) üzenetére


Krystal_s
addikt

Kíváncsi vagyok mennyi lehet a B3 sebessége közelebbi részen, mert szerintem nem sokkal jobb. Mobillal nem tudok csak B3-ra rámérni...
Szomszédot szoktam kérdezni mióta Yettelesek lettek. Sokszor panaszkodik, hogy nem megy a tv (olyan lassú a sebesség). Kértem sebességtesztet és akkor 28/11-et mért. Az szerintem only B20 (egyszintes házban).
Beszéltem a ZTE kínai ügyfélszolgálattal is és leírtam nekik mindent, kértem tegyék vissza azt a beállítást, ami korábban volt, hogy lehessen csatornákat fixre beállítani stb. :))
Kértek pár adatott a Routerről, elnézést kértek és megígérték amint lesz újabb FW, akkor via OTA (over the air) küldik az eszközre.
Túl szép, hogy igaz legyen. Viszont IMEI alapján nem szóltak, hogy ezen Yetteles FW lenne.
Akkor folyamatban volt, hogy veszünk egy Huaweit is, de arra jutottam érdemes lenne megvárni a ZTE frissítést. Közben pedig rájöttem, hogy sorrendet a Huawei-el sem tudnám jobban beállítani, mint most, mert a központ felülbírálná. Tiltani stb meg ezen is tudok.
Köszönöm szépen a türelmed és hogy sokszor adtál olyan tanácsot, infót, amik segítettek abban, hogy jobban megismerjem a mobilhálózatot és használhatóvá tegyem. 🤗
A többieknek is köszönet, akik hasznosat írtak.

(#107007) Krystal_s válasza donjohnson (#107005) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ezt külön akartam írni, de PH karbantartás miatt hibát írt ki és nem láttam hogy így elküldte.

Köszönöm szépen a türelmed és hogy sokszor adtál olyan tanácsot, infót, amik segítettek abban, hogy jobban megismerjem a mobilhálózatot és használhatóvá tegyem. 🤗
A többieknek is köszönet, akik hasznosat írtak.

(#107008) bociusz válasza Krystal_s (#107004) üzenetére


bociusz
aktív tag

Egy jól felkonfigurált hálózat a magasabb frekvenciák felé tereli az eszközöket. Ennek két oka is van:
- egyrészt a magasabb frekvenciákon a rosszabb terjedés miatt kevésbé interferálnak a távolabbi állomások és eszközök,
- másrészt az alacsonyabb frekvenciát a távolabb elhelyezkedő és/vagy rosszbb vételi körülményekkel rendelkező eszközöknek igyekszik szabadon tartani.

1800 MHz és afelett (B3, B1, B7) ráadásult a modernizált helyszíneken a 4x4 MIMO is elérhető, így - ha azt a router is támogatja, akkor - jelentősen több kapacitás érhető el, mint az amúgy szintén 20 MHz blokkméretű B20 sávon (amin még a Telekom ügyfelekkel is kell osztozni).

[ Szerkesztve ]

(#107009) Scoway86


Scoway86
csendes tag

Sziasztok!
Huawei b535-232a router tud több sávot kezelni egyszerre? Ha igen, hogy lehet beállítani?

(#107010) 4Grider válasza Scoway86 (#107009) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az Cat6-os router, max 2 sáv lefelé és 1 sáv felfelé. És teljesen automatikusan, a toronnyal egyeztetve intézi a 2 sávot lefelé. Már ha van az adott tornyon és mindkét sáv kellő jelerősségű.

(#107011) Dee Dee válasza pvt.peter (#91133) üzenetére


Dee Dee
tag

Ahhhh, több hetes szopódásomnak vetettél véget, köszi!! IP kamerát, access pointot, routert is szét csesztettem már. Aztán vettem észre véletlenül, hogy dualsim Telekomos simével működött a kamera...

(#107012) donjohnson válasza Dee Dee (#107011) üzenetére


donjohnson
addikt

megkérdezhetted volna. :D
ez az ipv4 ipv6 probléma sokszor előjön itt a topikban különböző hibáknál.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#107013) SztiviVander válasza donjohnson (#107012) üzenetére


SztiviVander
őstag

Azert olyan nemigen van hogy valaki atallitja fix ipv6-ra az apn-t aztan meg csodalkozik miert nem eri el az ipv4-es kamerat.

(#107014) szkaroly válasza SztiviVander (#106999) üzenetére


szkaroly
senior tag

És az mihez viszonyítson, aki otthon eszik, nem iszik és dohányzik, sőt még kávét se fogyaszt? :D

Poco X3 Pro

(#107015) Viktor0610 válasza szkaroly (#107014) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

X kiló/zacskó/tasak/akármi izé. ;]

Samsung Galaxy A54

(#107016) lala666


lala666
senior tag

Valakinél megy ez ATV az appban? Kép, hang nincs....
Ügyfélszolgálatot meg........

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#107017) szaboi6512 válasza lala666 (#107016) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nálam sincs, 3 platformon sem.
Náluk van hiba.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#107018) lala666 válasza szaboi6512 (#107017) üzenetére


lala666
senior tag

Beszéltem velük, náluk minden jó...:W
Azt mondja olyan műsor megy amit az atv nem enged, ez hülyeség mondom semmi sem megy hajnal óta. Nem leszünk így jóba...

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#107019) pjen válasza lala666 (#107018) üzenetére


pjen
félisten

Ha az ATV nem engedné a VTV app on se menne, gondolom de ott megy.

(#107020) szaboi6512 válasza pjen (#107019) üzenetére


szaboi6512
őstag

Sweet tv-n is jó.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#107021) lala666 válasza pjen (#107019) üzenetére


lala666
senior tag

Hozzáértés felsőfoka, most jött meg újra.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#107022) lala666 válasza szaboi6512 (#107020) üzenetére


lala666
senior tag

;)
Tv gon is megy azon nézem.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#107023) Dee Dee válasza donjohnson (#107012) üzenetére


Dee Dee
tag

Bárcsak :D
Elég messziről kellett indulnom, ugyanis korábban elértem a kamerát telefonról (tehát a Yettel állított át valamit, vagy a mobilom magától - mostanában frissült az android 13), de mivel a probléma egy időben érkezett az otthoni router cseréjével, ezért az volt az első gyanúsított és az ottani topikban nem is sikerült megoldást találni rá - utólag érthető módon.
@107013 SztiviVander :DD

(#107024) Landsmann


Landsmann
addikt

Most sem sikerült számlát fizetni az appból. Ez az OTP applikáció egyre sz@rabb. Korábban ha leszedtem, visszaraktam, akkor legalább tudtam fizetni a számlát. Most már ez sem segít. Azt hiszem elengedem a témát, appból nem fogok számlát fizetni. Netről meg csak egyesével lehet. Jó, hogy előre haladunk. Előre, a totális káosz felé.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#107025) pdr755 válasza Landsmann (#107024) üzenetére


pdr755
tag

Kár hogy Mo-on csak egy bank, az OTP nyújt lakossági szolgáltatásokat. Bezzeg máshol....
Ja nem.. :DD :DD
/sarcasm

(#107026) sfdrakex válasza Landsmann (#107024) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Google pay/Apple pay sem jó?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#107027) Landsmann válasza sfdrakex (#107026) üzenetére


Landsmann
addikt

Google Pay-t nem próbáltam, nem tudom hogy lehet rávenni a telefont. Mikor az appból fizetném a számlát, a Barion oldalára visz. Ott belépek, rányomok a fizetésre, onnan az OTP oldalára visz, ahol szintén rányomok a fizetésre, aztán jön egy értesítés, hogy hagyjam jóvá a tranzakciót. Jóváhagyom, semmi hibaüzenet. Kiírja, hogy ellenőrizzem a fizetést a kereskedő oldalán. Nézem az egyenleget, ugyanannyi. Ismét nem vonta le a számlák összegét.
Webről fizettem már a Google Payel, az működött, de webről az OTP-n keresztül is működik a számlafizetés, csak ugye egyenként kell szüttyögni a számlával, nem úgy mint az appban, hogy kijelölöm mindhármat és a három összegét küldené el. A Google Pay is ugyanazt az OTP-s kártyát használná, szerintem a helyzet ugyanez. Magával az OTP-s appal van a gond.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#107028) sfdrakex válasza Landsmann (#107027) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

iPhone-t használok és úgy emlékszem ha Apple payel fizetek, nem kell a banki appban jóváhagyni, szerintem Google pay-nél sem, ezért kérdeztem, lehet úgy menne.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#107029) MadMancs válasza sfdrakex (#107028) üzenetére


MadMancs
veterán

Elég sűrűn jóvá kell hagyni Google Pay el is.

De Google Pay csak webes fizetésnél érhető el Barionnál. Mobil felületen meg se jelenik a gomb.

Egyébként tuti hogy OTP oldalán van a gond, hisz hitelesítésig eljut. Onnantól OTP térfelén pattog a labda, hogy milyen választ küld vissza. Én mindig appból fizetek, semmi gond nincs vele.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#107030) juve600 válasza sfdrakex (#107028) üzenetére


juve600
nagyúr

+1

(#107031) trec12 válasza Landsmann (#107024) üzenetére


trec12
addikt

Én az appból fizetem Barionnal. (A bankkártya OTP-s.) Tesóm is ugyan így fizeti. Soha nem volt gondunk vele. :N Fogalmam sincs miért akad meg nálad?

[ Szerkesztve ]

(#107032) juve600 válasza trec12 (#107031) üzenetére


juve600
nagyúr

Nálam is jó

(#107033) yanna válasza juve600 (#107032) üzenetére


yanna
őstag

+1

(#107034) Viktor0610 válasza Landsmann (#107024) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tuti, valami Barion/OTP oldali gubanc van nálad, mert kb. te vagy az egyetlen, akinek ilyen gondja van.
Leginkább az OTP-re tudok gondolni, hogy ott van valami. Szóval ezt velük kellene leboxold. :D

Samsung Galaxy A54

(#107035) y2K_o


y2K_o
csendes tag

Sziasztok! Valakinek van tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy az otthoni 5g netes előfizetéshez adott routereket tiltja-e a szolgáltató IMEI alapján, ha nem fizetik a díját és nem szolgáltatják vissza az eszközt? Sok router-t látok marketplacen, elég változó árban vannak fent. Félek, hogy 1-2 hónap múlva tiltanák ha vennék egyet.

(#107036) zzola válasza Viktor0610 (#107034) üzenetére


zzola
félisten

A Simple Pay-el legalább egy hete szívás van, a banktól késve érkezik vissza a tranzakció visszaigazolása, vagy sikeres lesz, vagy sikertelen, de volt akinek sikertelenre dobta az OTP, de a számláról levonta a pénzt. Ez történetesen a Vodánál, de a hiba nem szolgáltató oldali.

(#107037) Landsmann válasza Viktor0610 (#107034) üzenetére


Landsmann
addikt

Most véletlenül létrehoztam egy mnásik Barion fiókot, bár Google Pay-t is emlegetett, fel is kínálta a Google-hoz mentett e-mail címemet. Hát akkor lögyön. Megadtam hozzá a jelszót, csont nélkül sikerült a fizetés. A másik fiókból töröltem a kártyát. De nem lehet ám csak úgy hozzáadni kártyát. Csak majd ha legközelebb számlát fizetek. Na mindegy, kíváncsi leszek, hogy megmarad-e vagy sem a működőképessége. Ugye azért nem értem az egészet, mert a kártyaadatok már másfél éve el voltak mentve mikor megküldték az új kártyát. A fizetés egészen őszig rendben ment. Én nem váltzoztattam semmit a kártyaadatokon, aztán egyszer csak nem ment. Szóval érthetetlen. Nyilván valami nem stimmelt a Barion és az OTP között, de hibaüzenetet egyik sem adott. Azért ez is necces így. De korábban az OTP app törlése, visszatelepítése megoldotta a számlafizetési problémát, ezek szerint mégiscsak náluk lehetett valami gabesz. De mosat ez sem segített. Na mindegy, várom a következő havi számlát, vagy majd ha telefon egyenleget kell tölteni, mert az sem ment.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#107038) vence


vence
junior tag

Ezt a Bariont nem lehet kikerülni valahogy?
Egyáltalán, mi szükség rájuk?

(#107039) Viktor0610 válasza vence (#107038) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Rajtuk keresztül megy a fizetés.
De én már be sem lépek a Barion-fiókba, rányomok a Google Pay lehetőségre, és simán megy. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#107040) sHaDe455


sHaDe455
csendes tag

Sziasztok, egy apróbb segítségre lenne szükségem. A Yettel (ZTE 5G) routerhez milyen külső antenna vásárlást tanácsoltok?

Köszönöm mindenkinek a segítséget :) :R :R :R

(#107041) kl122 válasza vence (#107038) üzenetére


kl122
tag

A Barion is a PPF cégcsoporthoz tartozik közvetetten, egyértelmű és logikus, hogy a Yettel őket használja/preferálja.

(#107042) vence válasza vence (#107038) üzenetére


vence
junior tag

Az ok, de egy ismeretlen cégnek megadni a kártyaadatokat ... ?!

(#107043) INGJOKE válasza vence (#107042) üzenetére


INGJOKE
veterán

A Barion a legjobb. Van náluk Applepay/googlepay semmilyen adatot nem kell megadnod nekik és nem is kell bepötyögni semmit. Fos otpés simple szarnál sosem lesz ilyen. :)

(#107044) vence válasza INGJOKE (#107043) üzenetére


vence
junior tag

No majd tesztelem ...
de amikor akartam a Yetinél rendelni, elkezdték kérni az adatokat ...
akkor láttam először a Barion nevet.
Gyorsan léptem is!

és mi van, ha valaki az általad említett egyik pay-t sem használja, csak b.kártyát?

PayPal is megy náluk?

[ Szerkesztve ]

(#107045) SztiviVander válasza vence (#107042) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nem kell megadni, csak akkor ha fiók nélkül akarsz fizetni. Nekem a paypal van felvéve a barion fiókhoz. Csak ehhez első körben el kéne olvasni, hogy gpay, paypal és társaihoz barion fiókot kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#107046) 4Grider válasza sHaDe455 (#107040) üzenetére


4Grider
nagyúr

Semmilyet. A 4G nincs kivezetve az antenna csatlakozókra, 5G antennát meg még nem találtunk, ami látható eltérést okoz a belső antennához képest.

(#107047) SztiviVander válasza 4Grider (#107046) üzenetére


SztiviVander
őstag

Marmint egy iskra p-34 nem ad lathato eredmenyt, vagy csak ilyen mezei kis botantennakkal probalkoztatok?

(#107048) 4Grider válasza SztiviVander (#107047) üzenetére


4Grider
nagyúr

Simán elképzelhető, hogy azzal sem érsz el semmit, mert mondjuk nincs közvetlen rálátásod vele a bázisállomásra.

(#107049) #37698048


#37698048
törölt tag

Sziasztok!
Van egy régi prepaidem, “hello kártyás”.
Eddig nem használtam, de kíváncsi lettem, hogyan muzsikál Bp-en az ötgéé.
Erre a tarifára is adnak feltöltéskor 1 nap ingyen netet, vagy csak az új tarifákhoz adnak?

thx

(#107050) 4Grider válasza #37698048 (#107049) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha aktív a kártya és alkalmazásból töltöd fel, akkor jár az egy nap net. Ha pedig nem aktív, akkor már jó eséllyel nem lehet aktiválni.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.