Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) Somatom


Somatom
veterán

Szeretném biztosan hozni a telómon a "méltányos" roaming/hazai használati arányt. Ezért, holnap roaming szünnapot tartanék (délelőtt úgyis Svájcban leszek, ahol jobb, ha kikapcsolom a netet). Az autóban van egy céges, SIM -es Tablet, amin van céges net. Arra gondoltam, hogy a Tableten indítok egy hotspotot. A telómat még éjfél előtt repülő módba teszem, és a rep. módra indítok Wifit, amivel a Tab hotspot -jához csatlakozom. A kérdés az, hogy ilyen módon elkerülhetem a teló közvetlen hálózatra csatlakozását (vagyis, az a nap annak ellenére sem minősül roamingnak, hogy az 1 -es zónában is tartózkodok)? Remélem, sikerült érthetően vázolnom a szitut!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49702) Genius007


Genius007
őstag

Tegnap este folyamán Siófokon 23órától szinte használhatatlan volt a mobilnet.
Más is tapasztalt ilyet a környéken? (Ha van környékbeli)

Ui.: Bár szerencsére csak nyáron 2hónapot tartózkodom itt, amúgy Bp

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#49703) nyisziati válasza Somatom (#49701) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem simán. A szolgáltatók a SIM kártya alapján azonosítanak (benne is van a nevében, hogy "Identity"), nem készülékazonosító alapján. Hiszen a készülék a tied, a szolgáltatótól meg pont azért kapod a kártyát, hogy erről tudják, te mikor használod a hálozatukat (akár az övéket, akár béreltet, ugye ez utóbbi a roaming)

Ha a kártya nincs használatban, akkor lényegében a nethasználó lehet egy wifis desktop PC is, a mobilszolgáltatónak ez közömbös.

[ Szerkesztve ]

(#49704) Somatom válasza nyisziati (#49703) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, itt az igazi kérdés az, hogy a szolgáltatók szerint mi minősül roaming használatnak. Tudomásom szerint magáért a felcsatlakozásért a szolgáltatóknak nem kell fizetniük egymás között. Tehát, pl. ha én kikapcsolt adatkapcsolattal felcsatlakozok, és egyetlen hívást sem indítok/fogadok, akkor az a nap roaming használatnak minősül, vagy sem?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49705) nyisziati válasza Somatom (#49704) üzenetére


nyisziati
veterán

Ha repülő üzemmódba teszed a telót, akkor biztosan nem csatlakozol fel, tehát az nem roaming.
Bár igaz, akkor a wifi sem megy.
Akkor tényleg csak az marad, hogy kikapcsolod az adathasználatot, annyinak elégnek kell lennie.
Hiszen külön van választva a hívásroaming és az adatroaming.

[ Szerkesztve ]

(#49706) Somatom válasza nyisziati (#49705) üzenetére


Somatom
veterán

Az talán nem. De mi a használat határa? Ezért írtam a másik példát. Android 6.0 -tól, root nélkül nem tudom az adatkapcsolatot automatizáltan korlátozni (köszi Google!). Azt csak fixen ki/be kapcsolni tudom. Hívásnál viszont eldönthetem, hogy fogadom, vagy sem. Ha a teló csörög, de nem fogadom a hívást, akkor nincs hívásvégződtetési díj sem. Akkor azon a napon használtam a roamingot, vagy sem?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49707) zsoltyy


zsoltyy
tag

Budapest - Csepel

(#49708) lugosi válasza Somatom (#49701) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem ebben az esetben a telódban lévő kártyának (és a kártya, és az azon keresztül lebonyolított adatforgalom a lényeg) semmi köze a roaminghoz. Ugyanígy ahhoz se, ha egy helyi wifihez csatlakoznál, a sim roamingja szempontjából kb. ugyanilyen helyzet.

(#49709) mecsek20 válasza Somatom (#49704) üzenetére


mecsek20
tag

Hálózatra felcsatlakozás roamingnak számít. Akkor is ha nem telefonalsz egyaltalan

[ Szerkesztve ]

(#49710) lugosi válasza mecsek20 (#49709) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem csatlakozott fel mobilhálózatra, hanem egy wifire. A telefonban lévő sim kártya szempontjából mindegy, hogy milyen wifire.
Ennyi erővel ki is vehetné a simet a telefonból, és felcsatlakozna a wifire, akkor se lenne roaming, és ha repülő módba tette a simet, akkor így se az. Nem az a lényeg, hogy a telefon wifin van-e, hanem hogy a sim a hálózaton van-e vagy nincs, és az nincs a leírt esetben.

(#49711) Somatom válasza lugosi (#49708) üzenetére


Somatom
veterán

Két, külön példáról van szó. A repülőmód -> Wifi az egyik, a kikapcsolt adatmódban hálón lógás pedig a másik. Tehát, szerinted a "roaming használat" nem a külföldi hálóra csatlakozás, hanem az azon folytatott hívás indítás/fogadás, illetve adatforgalmazás?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49712) lugosi válasza Somatom (#49711) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"A telómat még éjfél előtt repülő módba teszem, és a rep. módra indítok Wifit, amivel a Tab hotspot -jához csatlakozom."

Tehát, a simed nincs mobilhálózaton. Akár ki is veheted.

Visszakérdezek, szerinted a sim kártyád (nem a telefonod) roamingol, ha nincs hálózaton? Mondjuk repülőben van, ki van véve és a zsebedben van? Mitől lenne roaming az előfizetésed (simed) szempontjából? Hogy egy telefon, amiben benne volt, fent van egy wifin?

Mindegy, hogy a telefonod milyen hálózaton van, nem a telefonod alapján azonosítanak, hanem a sim alapján. Ez eléggé alap dolog azért.

Látom közben szerkesztetted.
"Két, külön példáról van szó. A repülőmód -> Wifi az egyik, a kikapcsolt adatmódban hálón lógás pedig a másik."

Arról az eredetiben szó se volt, hogy csak az adatot kapcsolod ki a simen, azt írtad, hogy repülő módba teszed, és csak a wifit kapcsolod be ugye.
Egyébként, ha a telefonod fent van a hálózaton, akkor fent van a hálózaton, tehát ha azt az arányt kell tartanod, hogy mennyit van hazai és mennyit roaming hálózaton, akkor ezzel ezt az arányt buktad. Ha azt az arányt kell tartanod, hogy mennyit forgalmazol adatot hazai hálózaton és mennyit roaming hálózaton, akkor mivel nem forgalmazol, nem buktad.

[ Szerkesztve ]

(#49713) Somatom válasza lugosi (#49712) üzenetére


Somatom
veterán

Nézőpont kérdése. A szabály nem úgy szól, hogy a "méltányos roamingban csatlakozás", hanem úgy, hogy "méltányos roaming használat". A kérdés az, hogy mi minősül használatnak. Ha én egy külföldi hálón lógok, az a hazai szolgáltatómnak egy fillérjébe sem kerül. Sztem részéről ezt nem lenne "méltányos" (fínoman fogalmaztam) használatnak minősíteni. Ha hívást fogadok/indítok, vagy adatot forgalmazok, az már más tészta.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49714) Bdanyy válasza Viktor0610 (#49690) üzenetére


Bdanyy
addikt

Mivel van T-s sim is, így igen (az sem az igazi, de jobb sokkal). De sikerült alulmulni a múlt hétvégi 1-2mbites sebességet, kicsit gáz hogy havonta 10-12 nap használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#49715) nyisziati válasza Somatom (#49713) üzenetére


nyisziati
veterán

Sajnos mi nem tudjuk, mi a "méltányos". Gyakran a szolgáltatók egész mást értenek a szavakon, mint mi.
Ha biztosra akarsz menni, hívd a 1220-at.

(#49716) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Látom vannak net gondok. Vidéken 110 meg jött, itt néha alig 40 pesten, de igazából nem mind1?

(#49717) zsoltyy válasza Kolondrum (#49716) üzenetére


zsoltyy
tag

Ha az enyémre gondolsz az már egy jó érték. Korábbi mérésekben volt 28 is a letöltés. Mondjuk úgy is csak tesztelgetek, mert amúgy a UPC-s számom használom. Este vissza is teszem azt.

Viszont, ha van valaki Fejér megyéből (főleg Pusztaszabolcs, Adony környéke) és lenne pár eredménye örülnék ha megosztaná.

(#49718) Somatom válasza nyisziati (#49715) üzenetére


Somatom
veterán

A 1220 -at? Minek? Az ÜFSZ -nek dunsztja sincs erről. Legutóbb, amikor belekérdeztem az apróbetűsbe, akkor azt javasolta, hogy ilyen kérdésekkel forduljak a jogi osztályukhoz ... levélben. :Y 2017 -ben, papír alapon levelezzek egy mobilkomunikációs céggel? Ez még viccnek is rossz, de sajnos, nem vicc. OK, írok nekik. De, hogyan válaszolnának? Nekem nincs fizikai (posta) címem, csak elektronikus.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49719) Viktor0610 válasza Somatom (#49718) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Telenor oldalán beküldött kérdésekre kérhetsz választ emailben is. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#49720) Somatom válasza Viktor0610 (#49719) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Ez új, és hasznos infó. Nem tudom, hogy az ÜFSZ miért nem említette. Remélem, nem azért, mert a válasz ott is az lenne, hogy forduljak levélben a jogi osztályhoz!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49721) aprokaroka87 válasza Kolondrum (#49716) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nyilván a 40 és a 110 az kb olyan hogy gyors-nagyon gyors.

De ha mondjuk 500kbit/sec a max az még a 40-hez viszonyitva is lassú nagyon.

Mondjuk most jó 4-5mbit/sec megvan...nem max, de nem tart percekig pl a Facebook Lite appnak hogy betöltse a webes/képes tartalmat.

Nem tudom mi történt...persze nem kiabálom el.

(#49722) trol75


trol75
tag

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni.
Egy EQ-s korlátlan mobilnetet használok egy Huawei E5577s MiFi routerben.
Vidéken (Kiskunhalas) városban 25-35 MB letöltési sebesség van. Beszéltem a flott kezelővel, ő mondta, hogy ezek az eszközök nem nagyon tudnak, 45-50MB letöltésnél többet még Pesten sem ahol van már 4G+ is.
Akinek esetlen van ilyen eszköze, tudna mondani, hogy neki milyen sebességgel megy.

A MiFi routert a munkahelyemre hordom, esetlen nyaraláskor az autóban használom.
Rendeltem már egy Telekom Speedport LTE 2 /II az ebay-ról is, de ez egy hatalmas router, nem igazán lehet hordozgatni a munkahelyre.

A cserén gondolkodom, mivel gondolom lassan jön a 4G+ is.
Az egyik kiszemelt egy TP-Link Archer MR200 („csak” 150MB, egyszerre tudja a 2,4Ghz és a 5Ghz is,elfogadható méret).

A másik egy MiFi. Zyxel WAH7706 (Cat6-os tudja a 300MB, egyszerre tudja a 2,4Ghz és a 5Ghz, mindkét frekvencián tudja 802.11 ac-t)

A két termék ára közel azonos.

Köszönöm a segítséget előre is.

(#49723) Viktor0610 válasza trol75 (#49722) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyrészt az eszköz max. 150 Mbps sebességet tud, ez ugye a "sima" 4G, másrészt, ha 2,4 GHz-en csatlakozol a kütyüre, akkor megint csak ennyi lesz a sebesség.

Amennyiben nagyobb sebességet akarsz, Cat 6 sebességű LTE-eszközt vegyél/keress, illetve csatlakozz hozzá 5 GHz-es wifin (már, ha a készüléked ezt támogatja).

Samsung Galaxy A54

(#49724) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Most először csökkent a sebesség Hello D. Star , P:15, D:31.63, U: 11,34.
Ha kidobom wifin jön a 3G.
Eddig nem volt ilyen még.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#49725) Somatom válasza trol75 (#49722) üzenetére


Somatom
veterán

Az MR200 (ilyenem van) hiába 150 -es, a Lan portjai sajnos, csak 10/100 -asok. Viszont, tudja a fix belső IP osztást. Ha erre nincs szükséged, akkor sztem jobban jársz azzal a Gigabites, CAT6 -os, Huawei router -rel, aminek most nem jut eszembe a száma. De, vki mindjárt megírja. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49726) vendingo


vendingo
veterán

Üdv

Segítség kellene.
Holnap indulok külföldre 1 hétre és szeretnék még extra netet.
Jelenleg üzleti előfizum van, ami tartalmaz 2GB internetet, de nekem ez kevés lesz.
Van a telenornál valami megoldás, hogy kibővítsem a mostanit ~5gigával?
A lényeg, hogy pl. egy egyszerű SMS-el tudjam aktiválni. Ezért nem szívesen mennék be a szolgáltatóhoz.
Asszem volt régebben valami, hogy küldjem el smsben az xy kulcsszavakat és akkor ennyi meg ennyi extra netem lesz.

Ha jól tudom, ha lefogy a 2gb net, akkor külföldön nem lép át adatcsökkentésbe, hanem megszűnik. Igaz?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49727) lugosi válasza Somatom (#49713) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nézőpont kérdése. [...] A kérdés az, hogy mi minősül használatnak."

Igen, ezt mondtam én is.

(#49728) raider21 válasza vendingo (#49726) üzenetére


raider21
aktív tag

Szia. Van online lehetőséged az adatkereted bővítésére! :)

Belépsz 4G -n a MyTelenor alkalmazásodba, és ott az adatforgalom számlálódnál találsz egy olyat, hogy Adatjegyek. Ott tudsz rendelni magadnak további plusz adatkeretet, vannak megújulóak és egyszer felhasználhatóak. Mindkettő a számlázási időszak végéig használható fel, kb. 72 órán belül aktiválják. Mivel üzleti előfizetésed van, gondolom a különbözeti összeget utólag rád HTK -a a cég, ahol dolgozol.

(Én ezeket látom a szintúgy üzleti előfizumnál: +600 MB, +1,5GB, +3,5GB.)

raider21

(#49729) Viktor0610 válasza raider21 (#49728) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A nem megújuló adatjegyek nem csak számlazárásig használhatóak.
30 napig működnek, függetlenül a ciklustól. ;)

Samsung Galaxy A54

(#49730) Kolondrum


Kolondrum
félisten

okkal? ennyi felfelé ha hotspotolok és rákötöm notira? Nem akarom erre használni, de érdekel az oka.

(#49731) krystman


krystman
őstag

Érdekes, hogy régebben sokkal nagyobb adatcsomagokat is meglehetett rendelni . Volt 5GB 10GB csomag is.

(#49732) whiskeys


whiskeys
őstag

Fehérgyarmat 94/30. Jövő héten megyek Ceglédre. Újra 2g-n fogok küzdeni.....

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#49733) azbest válasza trol75 (#49722) üzenetére


azbest
félisten

ha jól tudom a E5577s képes usb modemként is működni. Kösd úgy a gépedhez és akkor meg tudod mérni, hogy mekkora sebességgel megy.

(#49730) Kolondrum
felfelé gyakrabban látok némi esést. Gondolom ott szűkebb a keresztmetszet. Most meg korlátlan teszt időszak van hétvégén.

[ Szerkesztve ]

(#49734) Kolondrum válasza azbest (#49733) üzenetére


Kolondrum
félisten

Más:
Nekem úgy tűnik, hogy mire lejár valahol a hűségem tök véletlenül, mint most is, lesz egy olyan szolgáltató aki relatív jó árakkal ad valamit. Persze a flottás filléres számlás vonalat nem lehet überelni, de a halandó emberek vonalán most a telenor a jó. 4Gb net, korlátlan sms/hívás 30-as irányba és 150 perc lett volna ténél 8k/hó ha 2 évet aláírok. Utóbbi feltétel miatt nem érdekelt. Most nekem jó a 6k korlátlan nettel 50 perccel, bár szokott 200 perc is lenni a hónap, de innentől amit lehet neten bonyolítok. Általában melóban kell a sima telefon, mert pár embernek nincs rajta net, vagy eleve sima telefon van. Erre amúgy haragszom. MEg h nincs flotta meg tiltva van a céges kifelé hívás, de ez már más jellegű topciba való. :D

[ Szerkesztve ]

(#49735) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Van két "nem okos", de lapos TV-m. Ezekre szeretném megoldani a myTv-t.
- Milyen hardverrel lehetne a legolcsóbban kihozni a dolgot?
- Sajnos már megszűnt a Hipernet Home kedvezmény myTV-re felhasználási lehetősége. Valahogy nem lehet a havidíjat is lejjebb nyomni?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#49736) Viktor0610 válasza DrBubo77 (#49735) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Milyen hardverrel lehetne a legolcsóbban kihozni a dolgot?"
Akármilyen tv box-szal. Én a Xiaomiét használom, de ajánlható az Apple TV is. Nyilván van olcsóbb is, ennyire nem ismerem az ilyen eszközöket.
"Valahogy nem lehet a havidíjat is lejjebb nyomni?"
Nem. Max. a hűségvállalással.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#49737) Grougon válasza DrBubo77 (#49735) üzenetére


Grougon
tag

Google chromecast ha nem gond telefonról/tabletről távirányítani.

(#49738) TODI1111


TODI1111
addikt

Sziasztok. A fiam jövő héten utazik Hollandiába. Blue M tarifacsomagja van. Jól gondolom, hogy a kint tartózkodása alatt a hálózaton belüli ingyenesség nem érvényes hanem csak a 200 perc lebeszélhetőség? Illetve a 2 GB net korlátlanul felhasználható ott is?

(#49739) Viktor0610 válasza TODI1111 (#49738) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen és igen. :)

Samsung Galaxy A54

(#49740) TODI1111 válasza Viktor0610 (#49739) üzenetére


TODI1111
addikt

Köszönöm a gyors választ. :R

(#49741) trol75 válasza azbest (#49733) üzenetére


trol75
tag

Igen tudja. Már kipróbáltam 2,4 (3,5M/13M) és 5Ghz-n (5,5M/16M) is.
Az értékek közel azonosak, körülbelül 20% eltérés van az 5Ghz javára.
Usb kábelen összedugva 8M/22M. Mindent szabadban (teraszon) mértem.
Egy kicsit keveslem az értékeket, de lehet, hogy az ingyenes hétvége miatt van.

(#49742) vendingo válasza raider21 (#49728) üzenetére


vendingo
veterán

Köszönöm. Azt se tudtam, hogy létezik ilyen alkalmazás :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49743) vendingo válasza vendingo (#49742) üzenetére


vendingo
veterán

Semmi adatjegy vásárlási lehetőséget nem látok, csak valami világjegyet horror áron fika adatmennyiséggel. :(
Lehet üzletinél nincs ilyen opció?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49744) Somatom válasza DrBubo77 (#49735) üzenetére


Somatom
veterán

Ha csak ennyi kell, azt RK3066 -tól fölfelé bármelyik kütyü tudja. Az olcsó kínaiakban kutyaütő a Wifi, mindenképpen ajánlott Lan -ra kötni. Sztem egy M8 -as (Amlogic S802) box -szal jársz e leggazdaságosabban, és egy S905 -össel a legjobban. Minden általam említett típusnak (SOC -nak) van itt külön topikja. De, még sok más lehetőséged is van. Pl. X86 RemixOS alá is lehet telepíteni a Play -ről.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49745) azbest válasza trol75 (#49741) üzenetére


azbest
félisten

mindkettő bőven wifi limi alatt van. Az 5Ghz kapcsolat előnye, hogy azt még kevesen használják, de egyébként is sokkal több csatornán lehet osztozni. Kevésbé zavarják egymást. Hátránya, hogy ha csak 2.4-et tudó eszközzel is használnád, akkor rá vagy arra kényszerűlve, mert az a mifi úgy tudom egyszerre csak egy féle wifit tud, nem egyszerre 2.4 és 5. Nem hinném, hogy azon a helyen, ahol most vagy túlságosan nagy különbsé lenne.

Esetleg akkor, ha 4G+-os eszközben lenne a sim és lenne 4G+ hálózat (ami ha jól sejtem telekomé) és azt választaná az eszköz. Szóval talán akkor lenne jobb, ha a helyi telenor háló az oka a szolidabb sebességnek. De bármi lehet, csak kibic vagyok.

(#49746) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

végül ma bementem Hello Data startot igényelni a hipernet home L mellé, viszont csak SIM-et hoztam ki, de azon agyaltam, hogy nem telefonon osztanám meg a netet, hanem kinéztem használtan egy Tenda 4g-s wifis modemet telenoros Huawei usb stickkel és úgy használnám, mert szegény P9 liteom üzemideje jelentősen csökkent a Telekomos és Telenoros sim együttes használatával és eléggé melegszik is..persze néha átraknám a telóba pár hívás lebonyolítására.

valaki használja esetleg a hello datát 4g router és usb stickkel?
mekkora az esélye, hogy rájön a telenor, hogy nem mobiltelefonban van a kártya?

egyébként érdekes, hogy a hipernet home L csomag átlagban 40-50mbps letöltést produkál míg a hello data felment 110mbps felé is picit Kecskeméten :Y

(#49747) azbest válasza DrBubo77 (#49735) üzenetére


azbest
félisten

Hát, az igényeidtől függ. A legtévésebb olcsóbb megoldás az android tv platform (amiből a telenor is árul mi box--ot 25ért). Az apple tv valamivel drágább. A telefonról vezérlősnél a chromecast, ahogy más is írta, az 16 körül.

A nem androidtv rendszerű boxok is működhetnek (35 dolcsi körül ki lehet fogni amlogicokat), csak ott alapból a tabletes appot ajánlja fel a store. 2GB ramos erősen ajánlott, hogy ne akadozzon úgy általában androiddal. De a tévés mytv otthon is működhet rajtuk (vagy apk-ból, vagy talán az aptoide segítségével feltehető, nem tudom az frissítéseket is kezel -e automatikusan).

(#49746) HELLAFLUSH
egyáltalán működik együtt az a tenda wifi router és a huawei stick? Akkor már miért nem valami mifi? Olcsóbb a legó?

Nekem múltkor mázlim volt, 10esért sikerült egy használt lte cube-ot venni. Pici nem említett hibája volt, a sim slotot tűvel meg kellett igazítani, hogy a 3in1 sim érintkezzen. Igaz nem hordozható, de pont jó arra, hogy alkalmanként az adatmegosztó simmel netet csiholjak.

[ Szerkesztve ]

(#49748) Somatom válasza HELLAFLUSH (#49746) üzenetére


Somatom
veterán

Biztos, hogy ez a két eszköz kompatibilis egymással? Mert ha nem, akkor hatalmas öngólt tudsz lőni velük. Nem kívánom, hogy behatóan megismerkedj a Huawei Hi-Link kifejezéssel! Én megismerkedtem. Lett egy minek USB stickem, meg egy féltégla routerem. Aztán vettem egy 4G -s router -t. Nem tud annyit, mint a régebbi, Tomato -som, viszont bedugtam a SIM -et, oszt működött. Csak úgy, magától, firmware hókuszpókusz, meg terminálhuszárkodás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49749) Genius007


Genius007
őstag

Siofok, eső .. gondolom mindenki otthon ul, s nyomkodja a telefonjat ...

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#49750) 4Grider válasza HELLAFLUSH (#49746) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telenor elég hamar rájön, hogy miben van a kártya. Egyrészt látja az imeit, másrészt ip alapon is látja a forgalmat.
De sehol nincs róla szó, hogy nem teheted a hello data-t routerbe.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.