Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106001) goop válasza lugosi (#106000) üzenetére


goop
őstag

Nem kell törölni. Légy türelemmel, majd felmegy a hálózatra előbb utóbb.

(#106002) szabonagyur válasza 4Grider (#105994) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem volt, simán megrendeltem online az eSIM kártyát, majd posta pontos átvételt kértem, átvettem, hazaértem és beaktiváltam.

Ránéztem es mobilnetről es hozza tudom adni (lehet azért mivel mar egyszer volt aktiválva).

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#106003) kicsiakocsi válasza pdr755 (#105963) üzenetére


kicsiakocsi
csendes tag

Üdv. Én Győr Gyárvárosban lakok. Ez Győr Ipari Park melett van. Yettel 4G: 120Mbit a le seb. a Fel seb: 53 Mbit/s használt band-ek: 4db: B7, B3, B1, B20, ebben a sorrendben!

5G: Le sebesség: 220Mbit/s fel seb: 38Mbit /s Használt band-ek: B3, B7, B8, B1

Örülök hogy másoknak ilyen szuper a net! Mikor elkezdtem ezt ezelőtt kb 2 évvel: Akkor még 5 G-n a max le : 420Mbit volt! És 136 Mbit/s a fel seb.

Tegyük hozzá hogy én nekem van a Yetteltől Nokia eszközöm, és ZTE is. Az összes adat a ZTE boxtól van. (Albérletbe nem engednek kábelt! )

A Nokianak külső antennája van azon 5G-van! Le seb: 260 Mbit/s kb fel seb: 110Mbit/s éjszaka jobb.

[ Szerkesztve ]

(#106004) sfdrakex válasza kicsiakocsi (#106003) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

5G bandek b3, b7, b8, b1? Valamit elnéztél, nrm?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#106005) kicsiakocsi válasza sfdrakex (#106004) üzenetére


kicsiakocsi
csendes tag

Küldök majd képet nekem a zte mikor felcsatlakozik 5G-re akkor felmegy melette a 4G-re is! És ugyan ugy mutatja a 4G bandeket. Haználattól függüen a B3, B7 illetve a többit amit írtam. Szeretek online filmet nézni, böngészni közbe. Volt hogy 5Gre volt csatlakozva és melette 4 DB 4G cellát hozott akkor az mi? Rossz az eszköz?

(#106006) kicsiakocsi válasza sfdrakex (#106004) üzenetére


kicsiakocsi
csendes tag

Igazad van. Az 5 G-re csatlakozik fel. N78-van! de felette mutatja a B3, és B7-et is. Illetve ha jobban megterhelem +ba a B1, és a B20 is megjelenik. Elnézést kérek tényleg roszul fogalmaztam.

(#106007) sfdrakex válasza kicsiakocsi (#106005) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

5G az N78-on megy, a többi amit írtál, az 4G frekvencia.

szerk.: látom közben te is írtad.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#106008) 4Grider válasza kicsiakocsi (#106005) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert NSA esetén a 4G az alap, valószínűleg azokat listázza, de azért illene feltüntetnie az 5G sávot is (N78).
SA esetén csak az 5G sávot láthatod.

(#106009) kicsiakocsi válasza 4Grider (#106008) üzenetére


kicsiakocsi
csendes tag

Sajnos itt Győr Gyárvárosban itt még nem volt SA csak N78 azt meg már megtanultam hogy attól csodát ne várjak. Rendszeresen olvasom a fórumot. Azt meg lehetne kérdezni hogy az mikorra várható hogy a yettel B28-as sávon és hasonlókon kezdd el 5 G-t sugározni? Valahol olvastam. Azt hiszem itt. Előre is köszönöm. Illetve jól olvastam hogy az SA-t elérhetővé tették az Othoni internetesek számára? Nekem nem megy még kültéren sem talál. Kipróbáltam az otthon net bárhol funkciót is. Maga a funkció jó de a szolgáltatás Debrecen Tócolkertben kritikus csak telekom B20 volt szinte. Azon viszont egész jó a sebesség. Sajnos a lakás az a legközelebbi adó szempontjából rossz helyen van előtte van egy 10 emeletes torony ház. Gondolom emiatt lehet. 5g-t Nem találtam. Cellmapper folyamatosan ment.

(#106010) szabonagyur válasza kicsiakocsi (#106009) üzenetére


szabonagyur
félisten

Debrecenben menj be a belvárosba, vagy állomás környéke akár ott mér lesz jobb sebesség, Tócoskert azért leéggé kiesik még nekik 5G oldalról.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#106011) Landsmann válasza kicsiakocsi (#106009) üzenetére


Landsmann
addikt

Pedig éppen az N78-tól várd a csodát. A B28-tól nem kell várni, nézd meg a Telekom 5G-jét, azok B28-on nyomulnak, nem is ér többet mint a 4G. Arra jó csak, hogy a telefon kijelzőjén az 5G kint virítson.
Igen, az SA 5G az Otthon neteseknek elérhető.
A 10 emeletes épület totál le tudja árnyékolni az 5G magas frekvenciáját. Pedig a Tóciból minimum 3 bázisról adják az N78-on az SA 5G-t. Az István útról két helyen és a Derék utcából.
A telefonnak NR Only üzemmódban kell lennie, máskülönben nem fogja látni az SA cellákat. Lásd a képeket.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#106012) tamikomac válasza 4Grider (#105898) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Samsung A13, az MTK G80-as.
-----------------
Amiben brutálisan merült az adatSIM egy Moto G31 és Samsung A20e, de ez majdnem mindegy is. Volte nincs az adatSIM-en.

[ Szerkesztve ]

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#106013) tamikomac válasza csaszi75 (#105903) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Ilyennel nincs probléma, nem innen fog jönni a brutál mértékű merülés, ugyanis a telefonba rakva egy Digi és Telekom hang SIM-et éjszakára összesen 5%-kal viszi lejjebb a töltöttséget, a csak (Telenoros) adatSIM 15%-kal! 3x jobban meríti az akksit a csak adatSIM, mint kettő hanghívás SIM együttvéve.
És nincs a 'mobil adatok' bekapcsolva, így hiába a "net" apn, az nem aktív. Sőt, ha törlöm a hozzáférési pontot, akkor is iszonyúan meríti az akksit és ez a fő probléma. Szóval, nemhogy nincs net, adatforgalom is off-ra van állítva.

Viktor0610:
Nagyon köszönöm, ezeknek utána jártam, itt ahogy fent írom, 'mobil adatok' kikapcsolva, csak szimplán a (mindegy milyen) telefonban az adatkártya és zuhan a töltöttség. Kettő, maximum 3 nap alatt (szinte) bármilyen telefont képes lenne lemeríteni, használat nélkül. Nem mai kártya, lehet, hogy a toronnyal ez az adatSIM "máshogy" kommunikál?

[ Szerkesztve ]

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#106014) pdr755 válasza kicsiakocsi (#106003) üzenetére


pdr755
tag

Ja azt nem irtam hogy ez szabad téren telefonnal volt mérve nem az otthoni nettel.
Ahogy olvastam Katicza kivételével mindenki más aki 1000 feletti mérést csinált nem otthoni net volt.
Telefonnal kíváncsiságból otthon megnéztem a kertben is, most mar itt van 5G (előtte csak a főuton láttam innen 1-2 utcára) napközben kb 700at tudott. Bent a házban már nincs.
De itt kevesen használhatják otthoni netre meg mint irtam nem régóta van. Bp szélén vagyunk a városhatártól autóval 10 percre.

(#106015) donjohnson válasza tamikomac (#106013) üzenetére


donjohnson
addikt

ha 2 évnél régebbi, akkor cseréltesd ki a sim-et és kész. ingyen cserélik: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#106016) Viktor0610 válasza tamikomac (#106013) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az APN nem módosítható, max. szerintem valamilyen tűzfallal lehetne ezen segíteni, de nem vagyok ebben biztos/jártas sajnos.

Samsung Galaxy A54

(#106017) yanna válasza tamikomac (#106013) üzenetére


yanna
őstag

Ha már az adatforgalom ki van kapcsolva, szerintem kézenfekvőbb az adatkártya letiltása. Úgy biztos nem meríti az akksit.

(#106018) lugosi válasza goop (#106001) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A mai nap jött egy e-mail, hogy a rendelésem teljesült (gondolom visszaértek akkor a tegnap aláírt papírok), és fel is ment a hálózatra az esim. Ennek örülök.

A következő kérdés, hogy az egyenlegfeltöltés kb. mennyi idő után szokott megjelenni a kártyás egyenlegen. A Yettel appon belül töltöttem fel, kártyás vásárlással.

(#106019) Landsmann válasza lugosi (#106018) üzenetére


Landsmann
addikt

Pár perc után mennie kellene az SMS-nek a feltöltésről.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#106020) lugosi válasza Landsmann (#106019) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De olyan mint Oszkár bácsi. Nem gyütt. :DDD
Lassan másfél órája.

Se appban, se weben nem látszik egyenleg, telefonálni nem tudok, bemondja, hogy nincs egyenlegem.

[ Szerkesztve ]

(#106021) Landsmann válasza lugosi (#106020) üzenetére


Landsmann
addikt

Próbáld meg a telefont ki/be kapcsolni, vagy egy hívást indítani. Tapasztaltam már, hogy néha az SMS-ek beragadnak, ha éppen akkor a készülék valamiért nem tudja fogadni mikor az eredetileg jönne. Egy hívásindítás után meg lefrissül a rendszerben a készülék és egyből kiküldik a várakozó üzenetet. Egy próbát megér.

Hinnye, akkor az már úgy érdekes, ha nem lehet telefonálni, mert akkor az a della még nem íródott jóvá a számhoz.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#106022) lugosi válasza Landsmann (#106021) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Gondolom, olyan mint az átvételt igazoló papírok, amiknek vissza kellett érni a központba. Itt meg biztos kell egy ember, aki elviszi a pénzt a bankból a yettelhez, ha már a kártyás tranzakció megtörtént. :DDD
Elnézést, de ennyi kudarc után kezdek cinikus lenni.

(#106023) 4Grider válasza lugosi (#106022) üzenetére


4Grider
nagyúr

Alapból abból kell kiindulni, hogy ez egy ejjj, ráérünk arra még cég. Valószínűleg a feltöltésedhez tartozik valami bónusz, aminek aktiválásához tényleg ember kell, mert a teljes automatizmust egy éve javítják...

(#106024) Landsmann válasza 4Grider (#106023) üzenetére


Landsmann
addikt

Az appból való feltöltéshez 1 napi korlátlan netet adnak. Mondjuk ettől a befizetett dellát jóvá írhatnák, aztán a netet meg aktiválják mikor odáig jutnak. Csak ez is olyan dolog, hogy ha lehet időzíteni a feltöltést, akkor úgy szeretné az ember, hogy azzal a korlátlan nettel számol. Én is kínlódtam annak idején, mert nem teljesült a feltöltés, de telefon számlát sem tudtam fizetni. Aztán kiderült, Csányi Sanyi bácsi bankjának az appja szarakodott. Töröltem, újra raktam, aztán jó lett. De addigra a feltöltést megoldottam másképp, így a bónusz net az ment a levesbe.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#106025) lugosi válasza 4Grider (#106023) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem jó ez így. Csak nézek ki a fejemből, hogy egy szerdai feltöltés esetén az garantált, hogy hétvégére lesz egyenlegem. Mert egy ügyintézőnek le kell okéznia valamit. A bónusz net várhatna, de az egyenlegem tényleg megjelenhetne, ahogy Landsmann is írta.
Na mindegy. Majd megírom, mikor lett egyenlegem. Gondolom ma már egyre kisebb az esély rá, lassan munkaidő vége.

(#106026) sfdrakex válasza lugosi (#106025) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Most töltöttem appban a gyerek kártyájára 3 ezret, nyomtam egy frissítést az oldalon és már rajta is volt.

Szerk.: viszont töltöttem a másik gyerekére és apósoméra is, azokon nem látszik még az appban.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#106027) lugosi válasza sfdrakex (#106026) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tök jó neked. Én 3 és fél órával vagyok a feltöltés után és még mindig nincs egyenlegem.

Szerk.: látom. Akkor ez itt így megy. A jövőre nézve akkor ezt tudni kell, hogy ha lefogyóban van az egyenleg, akkor időben kell tölteni rá.

[ Szerkesztve ]

(#106028) sfdrakex válasza lugosi (#106027) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Közben írtam, hogy nálam is 3-ból 1-re ment rá azonnal, 2 nél várakozunk.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#106029) sfdrakex válasza lugosi (#106027) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mostanra lett meg a 3. is. Valami gubanc tuti van, nem szokott ennyi idő lenni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#106030) tamikomac válasza donjohnson (#106015) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Gondoltam rá, de ez iQpro flotta, itt sajnos nem lesz díjmentes. Szerintem.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#106031) idam92


idam92
csendes tag

Sziasztok! Yettel OthonNettel próbálkozom Sárváron(9600). Lényeg megkaptam a TP-Link routerrel a netet, szuperül be is üzemelt. Mobilokkal rácsatlakozva 300mbit/s speedtest mérések(2 teló egyszerre kb 150/150mbit telefononként), viszont a pc-vel összekötve ez jóval rosszabb 60-170 mbit között erősen ingadozik de legtöbb mérés 60-90 között. Az eszköz amit adtak az a tpling NX510v. Router szerint 1Gbps a gépem felé az vezetékes kapcsolat sebessége és a windows hálózati adapter tulajdonásai is ezt mutatják. Mi lehet ennek az oka? Halál vicces, hogy szinkron teszteket is szoktam indítani, teló 300mbit melette pc 60mbit :D Pc-n szinkronba is indítottam speed teszteket(kb 3-4x megnyitottam az oldalt és jó gyorsan klikkeltem végig a Go-kat) úgy megvolt 1-2x a 200mbit. Nem igazán értem ez mitől lehet.

(#106032) yanna válasza donjohnson (#106015) üzenetére


yanna
őstag

Adat SIM -jeim 6 évesek lesznek hamarosan. Lehet előny belőle ha kicseréltetem?

(#106033) 4Grider válasza idam92 (#106031) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk nem értem miért itt kérdezed, ez nem LAN-t meg speedtestet támogató topik.
Nyilván ugyanazokra a speedtest szerverekre méricskélsz és PC-n ezt nem biztonsági szoftverrel szűrt forgalmú böngészőből, hanem parancssorból teszed. Ha így is tettél, akkor sem itt kellene kitárgyalni a droidos/windows-os speedtest eredmények különbözőségeit...

(#106034) 4Grider válasza yanna (#106032) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha működik rajtuk az 5G, akkor nem igazán.

(#106035) yanna válasza 4Grider (#106034) üzenetére


yanna
őstag

Eszköz híjján egyiken sem működik, csak a 4G. Azzal nincs bajom, ill. azért kérdeztem, hogy új SIM -mel lehet -e valami érdemi változás pozitív irányba.

(#106036) donjohnson válasza idam92 (#106031) üzenetére


donjohnson
addikt

Szia!
Ugyanez van nálam is, már többször leírtam a topikban, hogy a Speedtest.net-en amikor mérsz akkor a Giganet Budapest-et kell kiválasztani (change server gombbal mérés előtt. ha nem ajánlja fel a Giganet-et akkor is rá lehet keresni a change server gombnál kézzel beírva). Nálam azzal a leggyorsabb. Hiába írja tomp hogy neki a sima Yettel szerver a leggyorsabb, mert hogy az közvetlen... nálam valamiért nem.
Szerintem vannak bőven eltérések a szerverek között és nem mindig az a jó, amit alapból bead.
Simán lehet, hogy egy olyan szerverre rak be, amivel a yettel-nek alacsony a közös kapacitása és olyankor keveset mérsz.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#106037) idam92 válasza 4Grider (#106033) üzenetére


idam92
csendes tag

Yettel topic, Yettel adta az eszközd gondoltam talán a Yettel topicban vannak tapasztalatok.

(#106038) 4Grider válasza yanna (#106035) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel a sim-ek szerepe kimerül az előfizetés azonosításában, nem gondolnám hogy a cseréjük bármilyen sebességváltozást eredményezne.

(#106039) idam92 válasza donjohnson (#106036) üzenetére


idam92
csendes tag

Köszi az infót, hasonlót már tapasztalaltam, hogy a szerver nem mind1. Ami fura nekem, hogy a Telefonok wifin kapján a 300mbit-et stabilan, viszont a PC-nem. Nem csak a speedtest szarakodik, próbáltam letöltéseket is 200mbit volt a max (kb 20mb/s torrentel) amit el tudtam érni de azt is nagyon lassan. Steam letöltések is elég gyérek, én csak annyit akarok elérni, hogy ha wifi-n tudja a 300mbit, akkor az jó lenne ha a pc-n is elérhető lenne főleg, hogy az a fő felhasználó eszköz.

(#106040) 4Grider válasza idam92 (#106037) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha egy TP-LINK router wlan-ján nagyobb sebességet mérsz mint a LAN-ján, akkor ott nem a router WAN lábán vagy 4G/5G modemjén lógó ISP lesz a ludas...

(#106041) 4Grider válasza idam92 (#106039) üzenetére


4Grider
nagyúr

QOS-t már nézted a router admin felületén? Egyébként javaslom a TP-Link routerek topikot, szerintem ott kapásból hasonlókat fognak írni.

(#106042) yanna válasza 4Grider (#106038) üzenetére


yanna
őstag

Én nem értek hozzá, de az rémlik pl., hogy a mittoménmikori SIM -et cserélni kellett 4G képesre. Valami hasonló dologra gondoltam, hogy SIM terén is változott valami 6 év alatt.

(#106043) idam92 válasza 4Grider (#106040) üzenetére


idam92
csendes tag

Sajnos nem vagyok hálózati szaki. Kb annyit tudok ami az évek alatt rám ragadt. Egyszerű megközelítéssel a bajom az, hogy az OtthonNet az adott routerrel mobilomra biztosít x mennyiségű sávszélt, amit a PC-re nem tud. Korábban Vodefone kapcsán ezzel nem volt gondom, ott inkább fordított probléma volt, vezetékes része hasított 5g wifi meg nem annyira. Természetesen akarok még további teszteket is, hogy kiszűrjem gépem mennyire ludas(pl másik PC-n is majd le tudom tesztelni).

(#106044) 4Grider válasza idam92 (#106043) üzenetére


4Grider
nagyúr

Első körben nézd meg a router admin felületén az advanced menüben a qos-t, ha lehet tiltsd le. Erről hírhedtek a TP-Link routerek.

(#106045) sfdrakex válasza idam92 (#106043) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pc-n ne böngészőből mérj hanem Speedtest appból. Próbáld a Yettel serverre, és próbáld meg kikapcsolt biztonsági szoftverekkel is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#106046) lugosi válasza sfdrakex (#106029) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem nem lett meg azóta sem (5 órával a feltöltés után). Mindegy, elvileg van rá 72 órájuk. :/

(#106047) donjohnson válasza lugosi (#106046) üzenetére


donjohnson
addikt

én felhívnám a 1220-at, hogy mondják meg hol akadt el.
ilyenkor hogy telefonálsz ha kéne az egyenleg, de nincs?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#106048) lugosi válasza donjohnson (#106047) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Felhívtam nap közben az ügyfélszolgálatot. Ők mondták hogy 72 órájuk van az egyenleget jóváírni.

“ilyenkor hogy telefonálsz ha kéne az egyenleg, de nincs?”

Sehogy. Ez volt pont a problémám hogy nem lehet telefonálni. A 1220-at fel lehetett hívni de mást nem.

Frissítés:
Az imént jóváírták az egyenlegemet.

(#106049) donjohnson válasza lugosi (#106048) üzenetére


donjohnson
addikt

csak emlegetni kellett őket. :B

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#106050) idam92 válasza 4Grider (#106044) üzenetére


idam92
csendes tag

Köszi! Megnéztem, ki volt kapcsolva.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.