Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) elin válasza Viktor0610 (#56999) üzenetére


elin
tag

Sziasztok! Most is van valamennyi ajándék net kártyás feltöltés estén, ami 7 napig használható fel?
MyMinute csomag

[ Szerkesztve ]

Honor 9 grey > Honor 7 silver

(#57002) asdf_ válasza Fifi (#57000) üzenetére


asdf_
veterán

Nem. Parkolas, lotto, megyematrica az elkoltesi modszer.

(#57003) Syl válasza asdf_ (#57002) üzenetére


Syl
nagyúr

Valamint Goole Play/Apple AppStore/MS-Store vásárlásra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57004) Somatom


Somatom
veterán

Szerintetek mi fog történni akkor, ha az EQ netes kártyámmal túllépem az 50% -os roaming időlimitet (a mennyiségben benne maradok)?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57005) 8 válasza Somatom (#57004) üzenetére


8
senior tag

Elpusztul a Föld

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#57006) Somatom válasza 8 (#57005) üzenetére


Somatom
veterán

Vállalható kockázat. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57007) 4Grider válasza Somatom (#57004) üzenetére


4Grider
nagyúr

A visszaélésszerű vagy nem rendeltetésszerű használat megelőzése érdekében, az 1-es roaming díjzónában történő barangolás során a Telenor az alábbi Méltányos használat feltételeket alkalmazza a hang-, üzenetküldés (SMS, MMS) és adatszolgáltatások vonatkozásában:
A tarifacsomagokban és megrendelt kiegészítő szolgáltatás(ok)ban foglalt keret(ek) az Előfizető életvitelszerű magyarországi tartózkodása, és az 1. roaming díjzónában történő időszakos utazása esetén használhatóak fel többletdíj alkalmazása nélkül. Életvitelszerű magyarországi tartózkodásnak az minősül, ha az Előfizető a hívószámát a vizsgálatot megelőző 4 hónap vonatkozásában túlnyomórészt (több mint 50%-ban) belföldön használja. A belföldi használat számításába a belföldi mellett a 2-3. roaming díjzóna is beleszámít, valamint az alatt értendő a mobilhálózatra történő bejelentkezés, vagy híváskezdeményezés, sms-küldés és mobilinternet használat.
Amennyiben a fenti feltételek nem teljesülnek, előfizetőnket az érintett előfizetésen SMS-ben értesítjük, hogy ha a méltányos használat feltételeinek az értesítést követő 2 héten belül sem tesz eleget, akkor az 1. roaming díjzónában az érintett szolgáltatások a belföldi díjakon túl számára a későbbiekben meghatározott többletdíjak felszámításával vehetők igénybe – mindaddig, amíg az Előfizető helyre nem állítja a méltányos használat feltételeinek megfelelő viselkedést.

Szóval az sms-től kezdve még van 2 heted...

(#57008) Somatom válasza 4Grider (#57007) üzenetére


Somatom
veterán

Kéthetes ciklusokban dolgozom (külföldön), de most bevállaltam egy hathetes etapot. Tehát, mindenképpen túl fogom lépni az 50% -ot. A Telenoros szabállyal én is tisztában vagyok, bár nem felel meg az EU -s rendeletnek. De, mi az a később meghatározandó bünti? Hoznak egy szabályt, de nem konkretizálják a szankciót? Akkor lehet az is, hogy tíz perc ajakbiggyesztésre ítélnek, vagy, hogy tényleg elpusztul a Föld?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57009) azbest válasza Somatom (#57008) üzenetére


azbest
félisten

Gondolom a roaming kereteknél megadott limitek túllépésre vonatkozó plusz díjakat kell megfizetni.

A méltányos használatra vonatkozó feltételek be nem tartása esetén a Telenor az irányadó belföldi díjakon túl az alábbi (bruttó) többletdíjakat alkalmazza:
hanghívás indítás: 12,68 Ft/perc
hanghívás fogadása: 4,28 Ft/perc
SMS küldés: 3,96 Ft/SMS
MMS küldés: 7,92 Ft/MMS
adatforgalom: 2,46 Ft/MB (az 1. roaming díjzónában felhasználható adatkeret felhasználása után, a belföldi adatkeretből még hátralévő adatmennyiség felhasználásáig)

forrás

Egyébként meg az ászf vagy valamelyik melléklet biztosan részletesebben kifejti, csak jobb találgatni és összeesküvéselméletet gyártani, mint elolvasni a szerződést ;]

A méltányos használat feltételeiről és az 1-es roaming díjzónában felhasználható adatkeretről a Díjszabásban (ÁSZF 1/A. melléklet Számlás Díjszabás, ÁSZF 1/B. melléklet Kártyás és Új Generációs Kártyás Díjszabás), illetve az Üzleti ÁSZF-ben (ÁSZF 3. melléklet), valamint itt tájékozódhat.
Az előbbi oldalon van, ott linkelve is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#57010) Somatom válasza azbest (#57009) üzenetére


Somatom
veterán

De, a mennyiségre vonatkozó limitet nem lépem túl. Milyen szerződésre gondolsz? Amit a flottával kötöttem, abban ilyenről nincs szó. A flotta és a Telenor közöttit nem láttam. A flottavezető azt mondta, hogy fogalma sincs, még nem volt rá precedens. Tehát, csak a Telenor oldaláról tudnék informálódni, velük viszont nem állok szerződésben. Ezért gondoltam, hogy hátha itt tudja "valaki".

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57011) azbest válasza Somatom (#57010) üzenetére


azbest
félisten

ha a flottavezető sem tudja (mert nem olvassa el a szerződését), akkor meglepne, ha bárki más tudná :))

(#57012) lugosi válasza 4Grider (#57007) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bukok az ilyenre. Beidézel (nálam mobilnézetben) 31 sort, amit aztán egy sorban tömören érthetően össze lehet foglalni. :)

(#57013) Somatom válasza azbest (#57011) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem abban a szerződésben sincs konkrétum. Mindegy, meglássuk. Valószínűleg nem ítélnek 20 év szigorított, golyó általi kötélre.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57014) Somatom válasza azbest (#57011) üzenetére


Somatom
veterán

Mellesleg hiába is ismerné a szerződést, ha az nem felel meg az EU -s előírásnak. A Telenor ugyanis nem adhat az ügyfélnek 2 hetes ultimátumot. Mindössze felhívhatja az ügyfél figyelmét arra, hogy nem méltányos használat gyanúját észlelte. Ez nem jelenti azt, hogy az ügyfélnek változtatnia kell a használati szokásain. Lehetősége van arra is, hogy igazolja a kötődését, ezáltal a méltányos használatot. Ebben az esetben a Telenor nem alkalmazhat szankciókat. Csak ez "valamiért" kimaradt a Telenoros szabályzatból.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57016) Tannen válasza z67 (#56996) üzenetére


Tannen
tag

Megrendeled a szolgáltatást, és egy feltöltés után pedig lemondod.

(#57017) 8 válasza Somatom (#57014) üzenetére


8
senior tag

Szerintem ha a 2 hét figyelmeztetés végén küldesz nekik egy lakcímkártyát meg egy friss közüzemi számlát a neveden akkor minden megy tovább - ha egyáltalán foglalkoznak vele flottás előfizetésen.

Valakinek ki kéne már próbálni, hogy tényleg van-e többletdíj, illetve hogy néz ki konkrétan egy ilyen 2 hetes figyelmeztetés, és mire lehet számítani a folyamatban. Én is sokat vagyok külföldön, de még nem "sikerült" túllépnem az ingerküszöböt.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#57018) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Sziasztok!
Hello data standard csomagom van, aminél ugye korlátlan 4g mobilnetem van. A mobilnetem megoszthatom? Nem jár semmilyen megrovással a dolog?

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#57019) Somatom válasza 8 (#57017) üzenetére


Somatom
veterán

Én magát a szisztémát nem értem. Van fix 13GB -om, ami alapból kalkulálva van a csomagban. Ha fölötte forgalmazok, azt kifizettetik velem (ha jól tudom, akkor most 6 Euró/GB áron). Tehát, bármennyit forgalmazok, a Telenornak nem jár többletköltséggel. Ha ezt úgy forgalmazom le, hogy nem járok haza, akkor az méltánytalan. Ha viszont úgy, hogy ugyanennyit elroamingolok, de közben itthon még párszáz GB -ot letorrentezek a hazai hálót terhelve, akkor az méltányos használat. Faguriga legyek, ha értem a logikájukat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57020) 8 válasza AllTheBest (#57018) üzenetére


8
senior tag

ÁSZF-ben nincs a megosztásra vonatkozó korlátozás, és nyugodtan megoszthatod a tapasztalatok alapján is.
A natolás miatt lehet, hogy kicsit gyakrabban kell majd egy repülő mód be-ki a megosztó eszközön.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#57021) AllTheBest válasza 8 (#57020) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Rendben, csak néha szeretném megosztani a laptopomra, akkor így már bátran fogom így használni :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#57022) 8 válasza Somatom (#57019) üzenetére


8
senior tag

Az időbeli megkötés azért van, hogy ne tudd egy magasabb mobil-árszintű országban életvitel-szerűen használni egy alacsonyabb mobil-árszintű ország előfizetését, mert ez nem érné meg a nagy, több országban jelenlévő szolgáltatóknak - pont akiknek a legnagyobb lobbierejük van.
Egy egységes eu mobilpiacon (ennek hiánya egy nagyon erős versenyhátrány az eu-nak pl az usa-val szemben) ez organikusan megvalósulhatott volna, de a nagy szolgáltatók mindenképpen próbálták ezt elkerülni, ezért lett csak díjmentes eu roaming végül a dologból. Ha nem lenne időbeli megkötés, akkor megintcsak az egységes mobilpiac felé tolódna el a kínálat.
Ez kvázi jól mutatja az eu érdekérvényesítő képességét (hiányát), hogy mennyire (nem) tudja képviselni a polgárait a nagy multikkal szemben. A komoly gazdasági ellenérdekeltségek olyan lobbierőt képviselnek, ami hatásos a jelenlegi bürokratikus döntéshozatallal szemben.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#57023) Somatom válasza 8 (#57022) üzenetére


Somatom
veterán

Világos, hogy ez van a háttérben. Egyébként én vélek összefüggést az EU -s roaming és a Telenor eladás között is. Csak az bánt, hogy ebben az egészben az én használatom a "méltánytalan". Ahhoz képest, hogy otthon korlátlan netem van, én úgy gondolom, hogy maximálisan méltányos felhasználó vagyok. Roamingban sem szeretnék semmi nagy extrát, csak hétvégenként normálisan MyTV -zni. Ha ez nekik méltánytalan, akkor .....

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57024) 8 válasza Somatom (#57023) üzenetére


8
senior tag

Indítsunk egy Maximálisan Méltányos Flottát, amiben maximálisan méltányos felhasználók tömörülnek, és kialkudhatunk a jelenlegieknél métányosabb felhasználási feltételeket.

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#57025) azbest válasza Somatom (#57023) üzenetére


azbest
félisten

Mindenki méltánytalannak érzi, amikor a saját egyéni érdekei nem egyeznek meg mások érdekeivel. Ez már csak így marad. Ha valaki másik országban él, akkor ott kell előfizetnie. Aki meg folyton utazik, hát az két szék közé került, mert mindenütt külföldinek számít, nem úsza meg egy sim kártyával. A legtöbb embernek viszont nagy megkönnyenbülés, hogy 4 hónapos átlag alapján nézik, így arra a pár hétre vagy 1-2 hónapra nincs plusz költsége, nem kell új szerződést kötnie, míg kilátogat.

Nem ugrik be, hogy csak a haszálati időt átlagolják, vagy a kikapcsolt állapot is otthonnak számít -e. Mert utóbbi esetben az lehetne kerülő megoldás, hogy amikor nem használod, akkor off-ra teszed.

Ha hétvégén van vezetékes internet, akkor elvileg hamarosan megoldás lesz a problémádra, hogy hordozható lesz a szolgáltatás ideiglenes időszakokra. Nem muszáj roaming netet (vagy vpn-t) használni hozzá.

(#57026) Somatom
ez nem engedékenység, hanem valószínűleg a szolgáltatók közötti szerződés függvénye. Tehát gyanítom a telenor hu nem szerződött jobbra. De ez fordítva is megesik. Aldis kártyával meg nővéremék nem tudtak legutóübbi nyáron itthon fellépni egyik hálózatra sem, mert valami gebasz volt a szolgáltatók közti szerőződéssel.

[ Szerkesztve ]

(#57026) Somatom válasza 8 (#57024) üzenetére


Somatom
veterán

Igazából ebből a szempontból nem lehet panaszom a Telenor hozzáállására, mivel még én sem kaptam figyelmeztetést. Jelenleg a legnagyobb problémámon egy másik flotta sem tudna változtatni. A kinti szolgáltatók nem a sajátjukkal egyenlő feltételekkel engedik a hálóikra a Telenor -t. A Telekom D sehogy, a Voda D pedig csak 3G -ig. Ez egyértelműen hátrányos helyzetbe hozza a Telenoros előfizetőket Németországban.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57027) viktorhu válasza Somatom (#57023) üzenetére


viktorhu
veterán

Pont a korlátlanságot nehéz roamingban biztosítani, mert a szolgáltatók továbbra is fizetnek egymásnak a roamingért. Szóval egyáltalán nem mindegy a telenornak, hogy a meglévő infrastruktúráját használod fix díjért, vagy fizetnie kell egy másik szolgáltatónak a megabájtjaid után.

Szerintem egységes EU-szintű szolgáltatók akkor lesznek, ha a szabályozás is EU-szintű lesz (frekvenciagazdálkodás, hatóságok stb) - ebben nagyon gyerekcipőben járunk, pl. a magyar hatóságok teljesen könnyen elszabotálják a kötelező belföldi roaming bevezetését az EU-s szabályok egyedi értelmezésével.

(#57028) Somatom válasza azbest (#57025) üzenetére


Somatom
veterán

De, az. Tavaly júniustól van ez a "free" roaming. Idén januárig bármelyik német szolgáltató, bármely hálójára rá tudtam állni. Január óta van ez a blokkolás, és jelenleg csak Németországban. Pechemre ott vagyok a legtöbbet. Ausztriában és Franciaországban van még tapasztalatom, ott továbbra is szabad a választás.

Viktor.hu:
Olvass vissza! Nem a korlátlanság hiánya a problémám. A 13GB feletti részt (ha lenne) is kifizetném 6 Euró/GB áron, tehát a Telenort semmilyen hátrány sem érné a felhasznált adatmennyiséget illetően.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57029) 8 válasza azbest (#57025) üzenetére


8
senior tag

Mindenhol a hálózatra feljelentkezett napok számítanak, így a kártya pihentetése nem megoldás (erre is gondoltak), kézenfekvő lenne több sim kártyával így kikerülni az időbeli megkötést. Annyi könnyebbség van, hogy ha egy nap bármilyen kevés időre feljelentkezik a kártya az otthoni hálózatra, akkor az a nap otthoni napnak számít.

(#57026) Somatom
Nem feltétlenül a német szolgáltatók hibája, simán lehet, hogy a telenor nem tudott kialkudni olyan feltételeket hogy nekik megérje és nem hajlandóak kifizetni a csatlakozás/4G költségét ha úgyis ott a másik alternatíva.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#57030) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Véglegesítődik a My Minute kártyás tarifacsomag és így a 19 Ft/perc hívás és sms díj.

"A MyMinute és MyMinute Expressz tarifacsomagok elnevezése fenti dátummal Telenor Kártyás és Telenor
Kártyás Expressz tarifacsomagra módosul, valamint ezen tarifacsomagok az akciós ÁSZF-ből átkerülnek az ÁSZF kártyás díjszabás vonatkozó pontjaiba.
A tarifacsomagok a névváltozást követően is változatlan feltételekkel vehetőek igénybe. [ÁSZF Törzsszöveg
9.2; Kártyás Díjszabás I.1.2; I.1.9; II.1.]"

Ezzel egy időben lezárják az összes meglévő kártyás tarifacsomagot, csak ez az egy marad.

Jönnek az új adatjegyek 04.24-től, mivel lezárják az összeset a kártyás tarifacsomagban. Persze az új netes adatjegyek majd csak akkor jelennek meg közleményben.

[ Szerkesztve ]

(#57031) lugosi válasza AllTheBest (#57018) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oszthatod nyugodtan.

(#57032) aprokaroka87 válasza radio100jozs (#57030) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Na ez megint érdekes lesz.
új adatjegyek kártyás csomagban?
vajon mitől lesz új?

(#57033) 4Grider válasza aprokaroka87 (#57032) üzenetére


4Grider
nagyúr

Lesz egy kis olcsósítás, mert nem nagyon veszik a kártyások az adatjegyeket.

(#57034) aprokaroka87 válasza 4Grider (#57033) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha olcsobb lesz akkor se fogják venni.

Legyünk őszinték itt az ár/érték aránnyal van a gond.

Havi 3-4 ezer forintért már illene 10gb minimum.

(#57035) lm83


lm83
őstag

Én nem tudom mennyire új ez a Vodafone tuti net, de lehet azért lépnek valamit?

(#57036) Somatom válasza 4Grider (#57033) üzenetére


Somatom
veterán

Vagy, kártya lejáratig felhasználható adat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57037) aprokaroka87 válasza Somatom (#57036) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Vagy korlátlan mobilnet kártyásoknak.

De inkább felébredek:D

(#57038) viktorhu válasza Somatom (#57028) üzenetére


viktorhu
veterán

Most nem tudom pontosan az árakat, az EU rendeletben eredetileg 0,85 cent/MB volt az ár adatroamingra a szolgáltatók között. Ez 8,7 euró / GB, szóval így is ráfizetés, nem beszélve az első 13 giga árával, ami maga is 113 euróra jön ki. Elvileg ezeket az árakat évente fogják csökkenteni a rendeletben. Nyilván megállapodhatnak ennél alacsonyabb árról is (pl. ez lehet a 3G korlátozás oka is), de azért annyira nem business ez így még.

(#57039) Ispán_Péter válasza radio100jozs (#57030) üzenetére


Ispán_Péter
csendes tag

"Ezzel egy időben lezárják az összes meglévő kártyás tarifacsomagot, csak ez az egy marad."

Ezt ha jól értem, akkor a MyChat kártyás csomag is megszűnik létezni??? :((( :((( :((( :(((

[ Szerkesztve ]

(#57040) Somatom válasza viktorhu (#57038) üzenetére


Somatom
veterán

Tavaly 7 Euró/GB volt. Az adatcsomag árához lett kalkulálva a benne foglalt roaming keret (korlátlan adatcsomagokról van szó). Ez nálam (EQ)10,5GB volt. Fokozatosan csökkentik a szolgáltatóknak az egymás felé fizetendő díjat. Az idén ez 6 Euró. Ezért emelkedett 13GB -ra a csomagban levő keret.
De, nem értem a matekodat. Pont azt írtam, hogy ez mindenképpen benne van a keretben, tehát akkor is leforgalmazhatom, ha "méltányosan" használom az előfizetést. A fölötte használt mennyiséget pedig kifizettetik velem azon az áron, amennyit a Telenor fizet érte a külföldi szolgáltatónak. Tehát, a Telenornak egyáltalán nem érdeke a "méltányos használat" vizsgálgatása.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57041) viktorhu válasza Somatom (#57040) üzenetére


viktorhu
veterán

Oké, akkor így már csak 78 euró a telenornak, ha külföldön használod fel a teljes adatkeretedet, azt durván egy bruttó 31 ezer forintos csomag fedezné (csak a netet), ha nem lenne más költsége a szolgáltatónak, mint a roaming partnert kifizetni.

(#57042) Viktor0610 válasza Ispán_Péter (#57039) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Még várjuk meg az új csomagok bejelentését.
Bár nem jelent semmit, de én semmi ilyet nem olvastam/hallottam. ;)

Samsung Galaxy A54

(#57043) Somatom válasza viktorhu (#57041) üzenetére


Somatom
veterán

De hogy jön ez ide? Ennyi van a csomagban, tehát "méltányosan" és "méltánytalanul" is ennyit használhatok fel. A kettő között csak az a különbség, hogy "méltánytalan" felhasználás esetén nem terhelem további adatforgalommal a hazai hálót. Ergo a Telenor jobban jár, ha "méltánytalanul" csak a roaming keretet használom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57044) Ispán_Péter válasza Viktor0610 (#57042) üzenetére


Ispán_Péter
csendes tag

Írtam nekik facen.
Válasz:
"április 24-ével valóban lezárásra kerül többek között a MyStart tarifacsomag értékesítése is, viszont azok az előfizetők, akik ezzel rendelkeznek, a változást követően is igénybe vehetik a szolgáltatást az ÁSZF-ben meghatározott feltételek szerint"

Az új csomagokra én is kíváncsi leszek, igazából lehet, hogy egy 1 GB-os csomag elég lenne nekem. 2 és fél hét alatt 296 MB instagram, 26 MB fb, 5 MB messenger adatot hoztam össze, meg 5 MB böngészést. Ha a ciklus végére ez a mennyiség megduplázódik még úgy is bőven benne leszek az 1 GB-ban. Csak azért jó a tudat, hogy korlátlanul lóghatok instán, és most, hogy jön a jóidő többet leszek távol a WiFi-től és lehet, hogy úgy már nem lesz elég az 1 GB.

(#57045) radio100jozs válasza 4Grider (#57033) üzenetére


radio100jozs
őstag

Csodálkozol, veszek Telekom Domino Maraton 4GB-ot, és elvagyok vele, mármint egy csepp bit sem megy kárba, és nem is drága. Az a gond, hogy nekem is hektikus, hogy egy hónapban mennyit fogy a mobilomon, így van, hogy 2 GB, vagy 3 is, de lehet 1,5 GB is, így ez a legjobb szerintem most. Telenorban csak a Klikk 1GB jó, amíg akcióban adják(2 hónap ingyen). Ja ez marad, ahogy nézem az ÁSZF-ben.

(#57046) radio100jozs válasza lm83 (#57035) üzenetére


radio100jozs
őstag

A Vodánál nincs semmi új, csak elkezdték a Tuti kártyákat már úgy is árulni, hogy alapból be van kapcsolva a havi megújuló adatjegy, lehet ott sem megy nagyon külön megrendelve.

(#57047) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Amúgy az is érdekes, hogy a mobilnet csomagok száma is szépen lecsökkentek, azaz ugye már csak a Hipernet Home csomagok vannak, és nem lett helyettük semmi. A kártyásoknak a Klikk 1 GB marad, még azon sem csodálkoznék, ha nem lenne új, csak ez az egy maradna, és ennyi. Lehet portfólió letisztítás van a Telenornál. De amúgy mi lett a 3 hónapig létező korlátlan beszéd/adat havi díjas csomagnak, érdekes lenen tudni, mennyien mondták utána fel a szerződést, vagy mibe váltottak át. Nagy vízhang nem volt, így lehet nem is volt akkora érdeklődés ennek a csomagnak?

[ Szerkesztve ]

(#57048) aprokaroka87 válasza radio100jozs (#57047) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha csak a klikk1gb maradna, akkor az gáz lenne.

Amúgy ilyen kijelentést sose szabad tenni hogy nekem elég az 1gb, mert akkor az lesz a max:D

(#57049) 4Grider válasza lm83 (#57035) üzenetére


4Grider
nagyúr

1245 Ft a Vodafone Tuti net havidíja 1 GB nettel.
A Vodafone Tutinak nincs havidíja, és véletlenül pont 1245 Ft-ért lehet hozzá havi 1 GB megújuló mobilnetet venni.
Szóval a Vodafone tuti net csomagok maximum a hozzá nem értőknek tűnnek versenyképesnek...

(#57050) Viktor0610 válasza Somatom (#57043) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Abból a szempontból nincs igazad szerintem, hogy a roaming a usernek ingyenes, de gondolom, a szolgáltatónak nem.
Régen tuti, így volt, és ez szerintem nem változott, de infóm mondjuk, mincs erről.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.