Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) vpanangin


vpanangin
senior tag

*111# ajánlata mára. Hozzáteszem, hogy ezt a harmadik 7 napra ajánlja, folyamatos megrendelés után. Kár, hogy 7 nap alatt egyikből sem használnék el ennyit.

(#49402) Rage47


Rage47
veterán

Új vagyok Telenornál, Hello Datával. Külföldre megyek EU-s országba, ugye nem kell semmit bekapcsoltatnom a roaming adat működése érdekében? Átmegyek a határon és van 5GB-om (?)

[ Szerkesztve ]

(#49403) nyisziati válasza vpanangin (#49401) üzenetére


nyisziati
veterán

Havidíjas cuccnak mekkora királyság lenne. :K

(#49404) vpanangin válasza nyisziati (#49403) üzenetére


vpanangin
senior tag

Nekem is tetszene.

(#49405) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Már írtam asszem ezügyben, de most újra felmérgelt a Telenor. Miért van az, hogy egyenleg feltöltés után a Klikk 1GB, csak 891,87MB?

Egyszer már volt ilyen, és veszekedtem az ügyfélszolgálattal, mert állították, hogy biztos elhasználtam, vagy frissített valami. Ezúttal viszont itthon ültem és wifin keresztül neteztem, szóval ez lehetetlen. Mi lehet ez?? :((
Lehet olyan, hogy mivel nem fordulónapon töltöttem fel, ők időarányosan saccoltak egyet és levonták a pár napot az adatforgalomból? de ez hülyeség....

Azt sem értem, hogy ha 1390Ft a klikk és 3004-em volt, akkor, hogy lehet 1793Ft? Akárhogy számolom, az 1614Ft...

[ Szerkesztve ]

(#49406) 4Grider válasza vpanangin (#49404) üzenetére


4Grider
nagyúr

Annyira nem tetszene nektek, ha minden hónapban 50-60%-al emelkedne a havidíj (igaz, a lebeszélhetőség is). Ennek a konstrukciónak pont az a lényege, hogy folyamatosan és kihasználhatatlanságig emelik a heti opció díját.

(#49407) 4Grider válasza szabifotos (#49405) üzenetére


4Grider
nagyúr

Lehet olyan, hogy mivel nem fordulónapon töltöttem fel, ők időarányosan saccoltak egyet és levonták a pár napot az adatforgalomból?
Ha a következő Klikk levonás nem az előfizetés fordulónapján, hanem a Klikk megrendelését követő egy hónap múlva lesz, akkor lehet.

(#49408) szabifotos válasza 4Grider (#49407) üzenetére


szabifotos
senior tag

26. a fordulónap, és 31-e van. A következő levonás ilyenkor úgyan úgy 26-a szokott lenni. Csak ez az 5 nap "kiesés" volt, mert előző hónapban is használtam... Mindegy, akkor tuti emiatt... :R

Ja.. és felvetődik a kérdés, hogy az ügyfélszolgálat ezt miért nem tudja elmondani? Inkább hülyének néznek és rávágják: "Biztos elhasználta. Kérhet részletes számlát, de azon sem látszik. Panaszt itt meg itt tehet...."

[ Szerkesztve ]

(#49409) vpanangin válasza 4Grider (#49406) üzenetére


vpanangin
senior tag

Arról válaszoltunk egymásnak, hogy a hálózaton belül 225 perc, 225 SMS, 1125 MB adat 1325 Ft-ért havidíjas cuccnak "mekkora királyság lenne".

Tehát csak az erre a 7 napra vonatkozó kínálat, havi díjasításáról beszéltünk. Kiragadott 7 napos ajánlat, nincs növekmény, stb. stb.

(#49410) lugosi válasza vpanangin (#49409) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az annyiért tényleg jó lenne.
Bár én úgy értettem és magamban úgy számoltam, hogy ennek a négyszerese (4 hét a hónapban) a benne foglaltak 4x-eséért ugyancsak 4x-es havidíjért is jó lenne.

(#49411) nfsu17


nfsu17
veterán

Kaptam (kaptunk?) egy smst, hogy hétvégén korlátlanul netezhetek.
Tök jó.
Úgy sincs most mobilnetem.
Lehet így próbálnak átcsábítani hello datába? Hogy érezzem milyen jó a korlátlan net? Mindegy is.
Köszi T.

(#49412) vpanangin válasza lugosi (#49410) üzenetére


vpanangin
senior tag

Igen, éreztem.

(#49413) aprokaroka87 válasza nfsu17 (#49411) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Telenornál évek óta vannak ilyen nap vagy napok.

Persze ha olyan lessz mint karácsonykor akkor az nem lesz túl jó
De végülis nem számolja majd az adatforgalmat

én kb 15 perce kaptam meg az sms-t

(#49414) zseko válasza nfsu17 (#49411) üzenetére


zseko
veterán

Én meg nyílt MyTV-ről kaptam sms-t a hétvégére.

HR24.hu

(#49415) Viktor0610 válasza zseko (#49414) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, a Hello Data csomagosok az összes MyTV-csatornát nézhetik a megrendelt csomagtól függetlenül. :)

(Hisz' ők már eleve korlátlan nettel rendelkeznek. :) )

Samsung Galaxy A54

(#49416) viharhozo


viharhozo
addikt

Megkerdezem itt is, hatha. Hello Data csomagot osztanek. Probaltam tobbfele telefonnal ill. simruterrel is. A hibajelenseg mindig ugyanaz: idovel egyszeruen nincs net. A ruterben ot perc utan, regi telefonban egy oran utan, ujabban par ora utan. Papiron van, az eszkozok latjak egymast, tudok pingelni, de a weboldalak timeoutolnak/nem toltodnek be rendesen. Ujrainditas utan egy ideig megint minden jo.

Lehet ez vmilyen szolgaltatoi beallitas miatt?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#49417) radio100jozs válasza viharhozo (#49416) üzenetére


radio100jozs
őstag

Simán, mivel forgalomfigyelés van, és a Hello Data elég nagy adatforgalmi kontroll ás hálózat menedzselés alatt van.

(#49418) 4Grider válasza viharhozo (#49416) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ilyenkor pingelni sem tudsz idegen ip címeket (pl.: 8.8.8.8)?

(#49419) darvinya válasza Viktor0610 (#49415) üzenetére


darvinya
titán

MyTv promóció inkább nem előfizetőknek lenne jó, hogy rákapjanak és előfizessenek.

Amúgy minden Telenor-osnak ingyenes MyTv. ;]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49420) viharhozo válasza 4Grider (#49418) üzenetére


viharhozo
addikt

index.hu-val szoktam tesztelni. Pingelni tudom ilyenkor, de a weboldal nem tolt be. A hiba szinte mindig ERR_CONNECTION_TIMED_OUT.

radio100jozs: ezt meg azert nem ertem, mert alig forgalmazok.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#49421) Sify válasza viharhozo (#49416) üzenetére


Sify
senior tag

En most voltam 2 het balatonon. Fiamnak a tabjara osztottam meg a netet. 6 GB netet osztottam meg nem volt semmi ilyen problemam. Siman mukodott a megosztas mindenfele megszakitas nelkul. Iphone6-rol osztottam meg a netet.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#49422) radio100jozs válasza viharhozo (#49420) üzenetére


radio100jozs
őstag

Szerintem nem a mennyiséggel van a gond, hanem inkább az eszközzel, amivel megosztod, vagy maga az, hogy megosztod, mert most többen panaszkodtak itt erre a jelenségre, ami nem lehet véletlen a Hello Data esetében.

(#49423) radio100jozs válasza Sify (#49421) üzenetére


radio100jozs
őstag

Én adatmegoszto sim-et használok már jó ideje a a Hipernet Home csaomaghoz, és nekem sem volt még ilyen megszakadás gondom a MiFi készülékkel, pedig van, hogy több készülék is csatlakozik rá. Ezért szerintem van valami a Hello Datánál, ami ezt figyeli, és korlátoz.

(#49424) karl_fischer


karl_fischer
aktív tag

Ezt kaptam SMS-ben:
Hello Data csomagodhoz jàrò MyTV Start szolgàltatàsodat sikeresen aktivàltuk! Ha még többet szeretnél megtudni a MyTV-röl, vagy többre vàgysz, làtogasd meg weboldalunkat: www.telenor.hu/mytv!

Remélem nem fizetős.

[ Szerkesztve ]

(#49425) Cucuska2 válasza viharhozo (#49420) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én értem, hogy megosztásra nem szabad használni, hiszen telefonra találták ki.
(Na nem mintha nem lehetne terabájtokat forgalmazni telefonon...)
De miért nem lehetne azt csinálni, mint az USÁ-ban, hogy hiába korlátlan a csomagod, megosztásra csak mondjuk 5 GB használható fel a legkisebb csomagban. Elég rossz, mert néha kéne stabil net gépre mobilneten keresztül, és nem igaz, hogy szakadozva tudja megosztani csak. Ezért magamnál kell tartanom fantasztikusan a vodás telefonomat is.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#49426) Viktor0610 válasza karl_fischer (#49424) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Olvas, olvas, visszaOLVAS! ;)

Samsung Galaxy A54

(#49427) fdisk


fdisk
őstag

Üdv.
DPI alap csomagom van.
Váltanék egy jobbra, és találtam egy másik "szolgáltatót ". Tarifaexpertet.
Van vkinek tapasztalat, esetleg előfizetése ott?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#49428) Viktor0610 válasza fdisk (#49427) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mobil flották topik. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#49429) zseko válasza Viktor0610 (#49415) üzenetére


zseko
veterán

Azt hogy én megkapom, még valamennyire értem, de ha olyan is megkapja, akinek a csomagjában eleve benne van, ő hogy? :D

HR24.hu

(#49430) Bferibörs válasza radio100jozs (#49423) üzenetére


Bferibörs
addikt

oké,érthető amit írsz-de van akinek korlátozza és van akinek nem ? ez így elég furcsa nem ? ez mitől lehet ?

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#49431) fdisk válasza Viktor0610 (#49428) üzenetére


fdisk
őstag

Köszi.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#49432) Viktor0610 válasza zseko (#49429) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

zseko:
Minden Hello Data előfizető csomagjában van valamilyen MyTV előfizetés.
Erre a három napra az összeset megkapja minden hello datás.
Akinek a legnagyobb Hello Data csomagja van (abban emlékeim szerint a legnagyobb MyTV csomag van benne), az sajnos, így járt.

Bferibörs:
Szerintem a használat helyétől függ. Ahol van kapacitás, ott kevésbé lassítják, ahol nincs, ott jobban.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#49433) 4Grider válasza viharhozo (#49420) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha pingelni tudod, akkor már csak egy kérdésem van: Telenor dns-t használsz, vagy nyitott egyedit? Ha Telenort, meg kellene próbálni az opendns-t vagy a Google dns kiszolgálóit.

(#49434) Bferibörs válasza Viktor0610 (#49432) üzenetére


Bferibörs
addikt

érthető, ez nem jutott eszembe :R

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#49435) Nerd


Nerd
aktív tag

ez a mytv kifog rajtam :D

Be akarok regisztralni.

Hello Data Start elofizetesem van.

A MyTV Start csomagot akarom regisztracioval kiprobalni laptoprol.

Telenor szamlara probalok regisztralni. Meg is kapom az ellenorzo kodot amit ha megadok ezt a hibauzenetet kapom:

"Hiba a termék felhasználóhoz rendelésekor! (Hiba a termék felhasználóhoz rendelésekor! (Start csomag))
"

Most kaptam en is SMS-t hogy aktivaltak a start csomagot.

Probalok belepni, de ugye nem tudom a jelszot. Sebaj ott a lehetoseg, hogy kerjek smsben jelszot. Arra meg azt mondja, hogy

"Felhasználó nem található!"

Mit csinalok rosszul? :C

Plusz adalek:
- 30-as szamom van, szamhordozassal jottem
- csak az ingyenes csomagra akarok egyelore beregisztralni, mert ki akarom probalni laptopon bongeszoben is.

[ Szerkesztve ]

(#49436) zseko válasza Viktor0610 (#49432) üzenetére


zseko
veterán

Ez így jól hangzana, csak sajnos nem teljesen igaz. Az alap, vagyis a Hello Data Start csomaghoz nem jár semmilyen MyTV. Persze, azt írja hogy MytV Start csomag ingyen, mert az milyen jól hangzik, csakhogy az mindenkinek ingyen jár, a nem Telenorosoknak is :D

Jó, alapvetően nem is izgat, átnéztem a választékot és számomra a legnagyobb csomag kínálatának is a 70-80%-a hulladék (bocs a fogalmazásért), a Start meg gyakorlatilag úgy ahogy van, az egész.

Tulajdonképpen, gyakorlatilag az elmúlt 8-9 hónapban nem néztem tévét összesen 10 órát :B

HR24.hu

(#49437) zseko válasza Nerd (#49435) üzenetére


zseko
veterán

Ingyenes csomagra szerintem nem is szükséges regisztrálni :) Csak kiválasztom a műsorújságot, aztán ott mikor kérné az adatokat, a 'Körülnézek megrendelés nélkül' gombot választom, majd kis várakozás után bejön a start csomag tartalma és lehet nézni ;)
Egyébként ugyanaz megy végig nálam is amit írtál. Nem kicsit... khmm, hibás a rendszer :)

HR24.hu

(#49438) azbest válasza Nerd (#49435) üzenetére


azbest
félisten

lehet, hogy valami gixer van a rendszerükben bizonyos esetben... az ügyfélszolgálatot hívd fel vagy webes ürlapon jelentsd be a problémádat :)

(#49439) azbest


azbest
félisten

Úgy látom akkor hétvégén terhelésteszt lesz, full a csövön mobilnet és mobiltévé.

[ Szerkesztve ]

(#49440) Viktor0610 válasza azbest (#49439) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó reggelt kívánok. ;]
Erről szól a topik innen kezdve. :D

Samsung Galaxy A54

(#49441) sosperec18


sosperec18
csendes tag

Sziasztok!

Lehet hülye kérdésem lesz, de nem értem.

Ha a telenortól veszel korlátlan netet tartalmazó kártyát és osztani szeretnéd biztos hogy nem megy.
Amint valamilyen flottába belépsz, hasonló kártyával már alapban mehet a router és megy a net?!

Vagy nem így van?

Előre is köszönöm!

üdv

(#49442) Viktor0610 válasza sosperec18 (#49441) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem látok kérdést. ;]

A megoldás az lehet, hogy a hálózat terheltségétől függően jobban korlátozzák a Hello Data csomagok használatát, különös tekintettel a megosztott net használatára.

Samsung Galaxy A54

(#49443) Bferibörs válasza sosperec18 (#49441) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ha biztosabbra akarsz menni "sebesség terén" akkor flotta , ott az ügyintézés elég katasztrófális, ( + van ahol belépési díj is van )

A Hello Data egy próbát megér, nincs hűség, ha kaki akkor tovább lehet lépni - szerintem.
Vegyesek az általam olvasott tapasztalatok mindkét esetben,jobb,rosszabb.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#49444) zseko


zseko
veterán

Erre most találtam rá, érdekes :)

"Kik, hol, mire – na és mennyit használja az új tarifát?
.
.
.
...A Telenor Hello Data felhasználói az elmúlt 30 napban a Telenor Hipernet hálózatán 123 terabájt forgalmat generáltak, ami – ha csak erre fordítanánk – több mint 82 000 HD film megtekintésére lenne elegendő a MyTV-n, vagy 12 300 000 zeneszám letöltésére Deezeren vagy Spotify-on. Ha manapság, az online streaming korában valaki mégis CD-re írná ezt az adatmennyiséget, 166 232 korongra lenne szüksége; ezeket a lemezeket egymás mellé téve a Hősök terétől a törökbálinti Telenor székházig 18,2 km-es, összefüggő utat lehetne építeni. A Telenor Hello Data első 30 napjának adatforgalma 85%-ban 4G és 4G+, 15%-ban pedig 3G hálózaton áramlott..."
.
.
.

HR24.hu

(#49445) lugosi válasza zseko (#49414) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is ma, de akkor ezen a most hétvégét értik? Azért kérdezem mert azt írják hogy nézzem a vizes vb-t és mintha azzt olvastam volna hogy a annak ha minden igaz vége (se nemm érdekel, se nem követtem, bocs).

(#49446) asdf_ válasza zseko (#49444) üzenetére


asdf_
veterán

Bix-en is latszik mar az emelkedes

(#49447) lugosi válasza Cucuska2 (#49425) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én nem tudok róla, hogy bárhol le lenne írva, hogy megosztásra nem szabad használni. Másoknak megy is rendesen. Az userek egy kisebb %-ának van vele szerintem problémája.

(#49448) Viktor0610 válasza lugosi (#49445) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A vízes VB ingyen volt nézhető, mert benne van az M4 az ingyenes MyTV Start csomagban.
zseko arra gondolt, hogy a legnagyobb MyTV csomagot teszik elérhetővé aug. 4-6-ig minden Hello Data előfizetőnek. :)

Samsung Galaxy A54

(#49449) lugosi válasza Viktor0610 (#49448) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Á köszi értem, akkor ez a hétvége ami most jön.
Viszont van egy kis probléma. Olyan telefonban van a kártyám, amire nincs mytv meg mytelenor app. Így tudom nézni valahogy? Számítógépre streamelve a telefonról?

(#49450) Viktor0610 válasza lugosi (#49449) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A http://mytv.telenor.hu oldalon nézheted gépen is a műsort.

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.