Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80651) Samtya válasza magickonfig (#80649) üzenetére


Samtya
senior tag

Sokat kell olvasni, ahhoz, hogy ki tudj szűrni megfelelő információt. Legalább 4-5 egybehangzó vélemény kell szerintem. A szövegkörnyezetet vagy korábbi hozzászólásait sem árt nézni az adott illetőnek. Lehet pl, hogy ahol jobb mélyet írnak, ott inkább csak több mélyről van szó. Konkrétumot a microsuede-ről nem tudok, pedig engem is pont az érdekel.

(#80652) Carasc0 válasza Alex123 (#80648) üzenetére


Carasc0
őstag

Hali!

Én is szemezek azzal a gépezettel, de a külföldi pozitív vélemények ellenére nem merek belevágni, ha nincs hazai szakértő is aki megereősíti hogy egy olyan kaliberű füleshez mint ami neked van meg a Yamahához mennyire passzol.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#80653) Dorien válasza #56474624 (#80647) üzenetére


Dorien
veterán

Ha BKercso talál olyan erősítőt, amivel megszűnik a HE4XX "planar ringing" jelensége és árban 50k alatt van, akkor lehet, hogy váltok. :)

BKercso, Pendre: Leginkább gyári párnával hallgassátok őket. 90-95%-ban elcseszi a hangot az aftermarket párna, még ha hoz is kényelmi javulást. HE4XX-en tök jó a Focuspad A, meg az ATH-ADX gyári plüssére sem lehet nagyon panasz.

RetepNyaraB: Na a zárt A900X meg főleg másképp fog szólni, mint az AD900X ugyanazzal a párnával.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#80654) pendre54 válasza Dorien (#80653) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi a véleményt, a gyári is jó lenne, de honnan lehetne beszerezni, lehetőleg az EU-ból. Amennyiben tudsz ilyen beszerzést, akkor linkeld már be légyszi. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#80655) bkercso válasza Samtya (#80646) üzenetére


bkercso
nagyúr

THX minősítés!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#80656) Gzula[HUN] válasza pendre54 (#80642) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A linkeltek közül a 3. talán használható, az hasonlít legjobban az eredetire IMO.
Az első kettővel az lesz a probléma, hogy egy kicsit több lesz a magas, ha ez probléma. Én TAD500-assal jártam úgy, hogy 4 évig bírta a gyári párna, és nem találtam sehol se gyárit hozzá. Maradt a 100mm-es kör alakú textil. Egy picit több magasat enged ki magából, de a mélyek maradtak a helyén. Megjegyzem, hogy a gyárinál kényelmesebb párna, pedig pár dolláros kínai.
Tévedsz, ha az Alis meg Ebayes párnáka minőségét lenézed, nekem pl. az MDR 1A gyári párnája hamarabb kezdett el foszlani, mint akármelyik kínai párna.
Ha sikerül gyárit szerezned, az se pont ugyanúgy fog szólni, mint ami most rajta van, mert a használattól laposodik a párna, a járatai meg eltömődnek a bőröd darabkáival, és ha ahhoz szoktál hozzá, akkor a vacsi új gyári is más lesz. Ettől függetelnül persze ez a legjobb megoldás.
Megint más, hogy gyári párnaként nem-e egy kínait sóznak rád sokkal drágábbért.

Én azon a párton vagyok, hogy érdemes a párnákkal kísérletezni, de jellemzően azok a fajták lesznek jók, amik az eredetiek. Itt arra gondolok, hogy egy műbőrös fejhallgatóra felraksz textil párnát, akkor jelentős különbség lesz, főleg a mély rovására. Eddig minden párnámmal lett valami, ha arra nem volt jó, amire szereztem, jó volt másra.

Ha meg használható a párna, és nem kezdett el szakadni, akkor erősen javasolom, hogy inkább csak vedd le, rakd be egy mosózsákba, a többi fekete cuccal mosd ki, és használd egészséggel amíg nem kezd el szakadni. Hidd el, csodákat művel egy mosás. A texil párnákat én max évente kimosom.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#80657) RetepNyaraB válasza Dorien (#80653) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez így van. Nem is plüspárnát raknék a zárt cuccra, csak az esetleges gyártó érdekel. A harmadik néz ki vállalhatónak számomra is, de nem láttam bőr verziót.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#80658) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok! Volt már valakinek szerencséje Audio-technica ATH-AD1000X, Audio-technica ATH-AD2000X modellekhez? Hogyan viszonyulnak ezek a Audio-technica ATH-AD900X-hez?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#80659) Gzula[HUN] válasza RetepNyaraB (#80657) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

El/fel is szakadt, vagy "csak" hámlik a textilről bűbőr?

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#80660) zatom válasza ribizly (#80658) üzenetére


zatom
tag

Szia!
AD2000x-em volt, nekem sokkal jobban tetszett, mint pl. a hasonló ligában játszó HD800, vagy Beyer T1.Aztán mégis eladtam, mert volt egy hiányérzetem, hiányzott a testesség, az igazán jó basszus.Utólag már tudom, hogy nem volt rendesen kiszolgálva.Ha vételi szándékod van, azt javaslom, vmi jó rendszerben hallgasd meg, másképp nincs értelme.
Az AD900x-nél szerintem lényegesen jobb, ég és föld.Dehát az ára is...Mondjuk az itthoni 300+k-s ára felejtős.

(#80661) pendre54 válasza RetepNyaraB (#80657) üzenetére


pendre54
addikt

A délutáni kutakodásom során megtaláltam, az ATH európai oldalát, és ott a kiegészítő cuccok között, a gyári párnát. Megrendeltem, paypalos fizetés van, a lóvét elvitték, azután majd meglátjuk, hogy mi sül ki belőle.
Ez meg a Te cuccod itt: [link]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#80662) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Köszi a linket, alkalomadtán én is tudom majd használni. Azért a minősége érdekel, majd írd meg.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#80663) ribizly válasza zatom (#80660) üzenetére


ribizly
veterán

Köszi a választ! Igen, az AD900x is megtáltosodott komolyabb forrásról, szóval sejtem, hogy jó lehet, de az itthoni ára botrányos. Lehet hozatok egyet valamikor akkor és nem szerencsétlenkedem az 1000-essel.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#80664) zatom válasza ribizly (#80663) üzenetére


zatom
tag

Szívesen.
AVX-en van most egy hirdetve, alkudj belőle, aztán öröm-bódottá...

(#80665) Dave™ válasza ribizly (#80658) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem a sima sorozatban volt AD900 meg AD2000 is, illetve később AD900X. Az AT-nál ezek amennyire feljebb lépések kb. annyira oldalra is, szóval ha pl. tetszik az AD900, egyáltalán nem biztos, hogy az AD2000 is fog (a sima sorozatnál az AD900 volt a leginkább lineáris, sokban hasonlít a K702-re, szintén hatalmas tér, az AD2000 meg se nem lineáris, és a tere is valami teljesen más mint amire a legtöbben számítanak). Az AD900 és az AD900X között szinte semmi hasonlóság nincs, viszont anno amit olvastam az alapján az AD2000 nincs nagyon messze az AD2000X-től. Ha ez igaz, akkor sokkal közvetlenebb hangot fogsz kapni, nem nagy a tér, hanem a fejedből szól minden (elsőre nagyon furcsa, aztán meg teljesen jól működik szerintem), baromi gyors ami miatt nagyon feszes minden de sajnos a mélyek is megérzik ezt a gyors lefutást stb. Az R70X-et említeném meg, mint megfontolásra érdemes alternatíva, ami egy AT-féle HD600/650 kombó szélesebb színpaddal és több élettel. Nincs nagy tere, eléggé közvetlen, de nem olyan "zavaró" mértékben, mint a 2000, viszont sokkal testesebb és kiegyensúlyozottabb, párnacserével pedig még lehet rajta javítani, a gyári szerintem nem a legjobb, túl lapos, részben emiatt is sötétebb kicsit.

szerk: az AD2000-et anno nagyon nehezen adtam el, mert nagyon különleges és tényleg szerethető. Ami az elején idegesített benne később a kedvenc tulajdonsága lett: nem próbál meg rendes színpadot ábrázolni, hanem a fejhallgatót tünteti el a képletből, olyan mintha a fejed közepén szólna a zene, semmi távolság nincsen. Soha semmi mástól nem hallottam se előtte se utána ilyet. De az R70X sokkal egységesebb és kellemesebb, hiába nem egy kategória a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#80666) pendre54 válasza zatom (#80664) üzenetére


pendre54
addikt

Feltéve, ha az eladó tudja igazolni számlával, vagy bármi más úton, hitelt érdemlően az eredetiséget. Azért az ATH fejeseket eléggé szeretik hamisítani, szóval nem árt némi óvatosság.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#80667) ribizly válasza zatom (#80664) üzenetére


ribizly
veterán

Láttam, de akkor már inkább fele annyiért USA-ból. Szoktak kollégák arra utazni, szóval mindenképpen jobban járok úgy.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#80668) Dave™ válasza pendre54 (#80666) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az AD2000X-et biztosan nem, nem érné meg, a magnézium háznál meg a mechanikánál rögtön kibukna ha máshol nem is. Az M50X és MSR7 ami biztosan hamisított.

(#80669) Sefter válasza ribizly (#80667) üzenetére


Sefter
veterán

alul nézted az árát..?
128k-ért hirdeti, annak a fele kint :F

Psn ID: sefter_hun

(#80670) ribizly válasza Dave™ (#80665) üzenetére


ribizly
veterán

Óh. Na most megfogtál. Az R70x-et nem erőltetem, mert van HD6xx-em és egy hasonló karakterű fejesre nincs igazából szükségem. Viszont AD900x-et hallottam az itthoni rendszeren és bevallom őszintén (akkor írtam is), visszakerült a radarra ez a széria. Persze lehet csalóka a dolog (ahogy Te is említed) és közük nincs egymáshoz ezeknek a fejeseknek, csak egy szériába tették őket és jobban járnék egy AD900x-el... ami lássuk be anyagilag is sokkal kellemesebben hangzik. :U Aztán lehet nem lesz ebből semmi, mert igazából semmi sem indokolja, hogy ilyenekre költsek. Mondjuk az biztos, hogy ha szerzek egy AD2000x-et kinti áron és ahhoz képest feltenném valamivel olcsóbban, akkor nem sokáig kellene hirdetnem, így sok rizikót nem vállalnék. ;]

@(#80669) Sefter
Nem kell úgy meglepődni, de amúgy lehet jogos, mert nem annak a fele. Csak az itthoni árának a fele.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#80671) Gzula[HUN] válasza Dave™ (#80668) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Pontosan honnan tudok "biztosan" hamis m50x-et rendelni?

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#80672) magickonfig válasza kromatika (#80644) üzenetére


magickonfig
tag

szép munka :R . Black Firday-on 119eur volt, most meg még olcsóbb.

(#80673) zatom válasza Dave™ (#80665) üzenetére


zatom
tag

..."hanem a fejedből szól minden"...
A legjobban éppen azt szerettem az AD2000x-ben, hogy nem így szólt.
De nyilván meg kell hallgatni, aztán dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#80674) magickonfig


magickonfig
tag

Sennheiser 6XX 160 usd (+vám, áfa)kuponnal [link] :DD

(#80675) Gzula[HUN] válasza magickonfig (#80672) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Amazonról még sose rendeltem. A francia oldalról rendelve, ugye nincs vám vagy áfa pluszban? Nekem kb. 105 Eurora jött ki az ár szállítással. Jól számoltam?

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#80676) s4tch válasza Gzula[HUN] (#80675) üzenetére


s4tch
veterán

Nekem magyar címet megadva 115 euró, ha az új fejest választom. A használt valamivel olcsóbb. Mindkettő EU-n belülről jönne, egyéb költség ezért nincs.

(#80677) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Köszi, nekem is 115 Euro körüli összeg jött ki másodszori nekifutásra először a kb. 105 euró.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#80678) Cobbler válasza Gzula[HUN] (#80615) üzenetére


Cobbler
csendes tag

Szia! Rendelnék én is egyet, de nem tudom eldönteni melyiket. Elég nehéz kiigazodni a típusokon. Azt meg tudnád mondani mi a különbség a Studio Standard és a Studio Pro között? Megéri a plusz pénzt a pro?

(#80679) Gzula[HUN] válasza Cobbler (#80678) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A Standardot még nem hallottam, én is csak pénteken rendeltem belőle.
A párna biztos más, meg a doboz, amiben küldik. Ez biztos. A többit nem tudom MÉG.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#80680) Cobbler válasza Gzula[HUN] (#80679) üzenetére


Cobbler
csendes tag

Köszi! Végül egy Studio Pro Silverre esett a választás. 23,66 dolcsi.

(#80681) bkercso válasza Dave™ (#80665) üzenetére


bkercso
nagyúr

nem próbál meg rendes színpadot ábrázolni, hanem a fejhallgatót tünteti el a képletből, olyan mintha a fejed közepén szólna a zene, semmi távolság nincsen.
Pontosan ezért a hatásáért használnak crossfeed-et. Kifelé hangosan szólhat és ez áthallik a másik füledre: mindkét füllel hallod mindkét csatornát, mint hangfalnál.

A marketinges csapat szégyene lehet, hogy ezzel nem dicsekednek el mindenhol! Bár én nem hallottam még ilyen tapasztalatot fejhallgatóról.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#80682) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

Helló!

A segítségeteket szeretném kérni fejhallgató vásárlás előtt, mivel én nem értek hozzá :)

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? csak otthon, szóval a hordozhatóság nem szempont, viszont legyen kényelmes, mivel néha akár 3-4 órát is a fejemen van munka közben
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? zenehallgatás (főleg rock, ha ez számít)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 40-60 ezer HUF
4.) Új vagy használt? új
5.) Circumaural vagy supraaural? circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? nem tudom, sajnos nem értek ehhez már, annyi az igény, hogy jól szóljon a zene
8.) Honnan vásárolnál? Magyarország, Budapesti átvétellel/házhozszállítással
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? alaplapi hangkártya egyelőre, de kacérkodtam már a gondolattal, hogy veszek valami "komolyabb" USB-s (?) eszközt, de ehhez szintén nem értek, szóval egyelőre marad az előbbi

Köszönöm szépen előre is az ötleteket! :R

some men just wanna watch the world burn...

(#80683) #56474624 válasza bkercso (#80681) üzenetére


#56474624
törölt tag

Cross-feednek nem az a lényege, hogy a szélesebb/"fejhallgatós" színpadból mélyebb/"hangfalas" színpadot csináljon?
Ott azért vannak távolságok. Csak nem szeretem a cross-feed hatását a hangzásra, akkor már 100x inkább az irreális színpadkép. :)

(#80684) bkercso válasza #56474624 (#80683) üzenetére


bkercso
nagyúr

A két füled közé szűkít a crossfeed, és azon belül csinál pontos helyeket.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#80685) #56474624 válasza bkercso (#80684) üzenetére


#56474624
törölt tag

Még sosem hallottam ilyennek a hatását, mindig hátrébb tolta a színpadot, növelte a mélységet.

[ Szerkesztve ]

(#80686) Remus389 válasza magickonfig (#80674) üzenetére


Remus389
veterán

Hú, ez az ajándék kategória már. :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#80687) Peppo


Peppo
őstag

Üdv!

Munkahelyre, az ottani PC-re keresek az ottani elég gyengusz hangkártya és fejhallgató helyett valami jobbat.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?

Munkahelyen. Nem akarok utazni vele, arra majd egy jó fülhallgatót keresek.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

Zenehallgatás, ill. Youtube videók.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

Nem bánnám, ha 20 alatt megállna az egész, de ha van kihagyhatatlan ajánlat nem túl sokkal fölötte, az természetesen belefér.
4.) Új vagy használt?

Új.
5.) Circumaural vagy supraaural?

Circumaural.
6.) Zárt vagy nyitott?

Igazából mindegy, bár azt nem bánnám, ha nem hallatszana ki nagyon.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?

Zenehallgatásra jó legyen, ez az ami elsősorban számít. Basszus legyen benne. Otthon egy Beyerdynamic DT 770 pro (250 ohmos) van. Nyilván nem várom el ugyanezt a szintet fele pénzért, de azért ha egy kicsit emlékeztet rá, azt nem bánnám. :D
8.) Honnan vásárolnál?

Magyar boltokból szoktam, Árukeresőn leginkább.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?

Na ez a probléma másik fele. A gépben lévő hangkártya egy integrált vacak. Belső kártya nem jöhet szóba, szóval kellene valami USB-s hangkártyás megoldás. Az sem baj, ha egyben van a fejes és a hangkártya, de külön kártya és fejes kombináció is megfelel.

Előre is köszi!

(#80688) s4tch


s4tch
veterán

Head-fin egy lengyel tag árul egy D5200-at 250 euróért. Valaki vegye már meg... ;]

(#80689) fericske válasza #56474624 (#80683) üzenetére


fericske
addikt

Igen. Nem feltétlenül van jó hatással az összképre a crossfade. De ez főleg attól függ, hogyan van beállítva, hol vág stb., mert fejesenként is változhat mivel mi jó.
A Jriver-ben van kb. féltucat crossfade beállítás, és talán manuálisan is lehet hangolni.
Na ott jó a crossfade, ott használom.
Fejhallgatózáshoz jó egyébként, kevésbé fárasztó. Legalábbis nekem fárasztó, zavaró a túl széles színpad.

(#80690) verybigboy


verybigboy
senior tag

Mi lenne jobb választás?

- Philips Fidelio X2HR
- Yamama HPH-MT7
- Massdrop HIFIMAN HE4XX

A végösszeg nagyjából ugyanaz, mi lenne a jobb választás ... leginkább rock kevés pop zenéhez ill. filmezéshez néha.

:R :R :R

(#80691) ribizly válasza verybigboy (#80690) üzenetére


ribizly
veterán

Erősítés és környezet függő.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#80692) verybigboy válasza ribizly (#80691) üzenetére


verybigboy
senior tag

Tempotec Serenade IDSD DAC hajtaná mindegyiket :K

(#80693) ribizly válasza verybigboy (#80692) üzenetére


ribizly
veterán

És tisztában vagy vele mi a különbség zárt és nyitott fejes között?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#80694) verybigboy válasza ribizly (#80693) üzenetére


verybigboy
senior tag

Igen, kérdés milyen aspektus szerint, konkrétan Te mire gondolsz mint különbség, ill. én mire gondolok :)

Nyilván tudom van amelyik zárt közüllük (és azt is hogy melyik) és van amelyik nyitott a 3 közül.

[ Szerkesztve ]

(#80695) ribizly válasza verybigboy (#80694) üzenetére


ribizly
veterán

Mennyire lesz zajos a környezet, ahol használnád és mennyire fordulhat elő, hogy csendre volna szüksége a környezetednek, körülötted levő(k)nek?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#80696) verybigboy válasza ribizly (#80695) üzenetére


verybigboy
senior tag

:) ok, igen, ez nagyon jó kérdés ...

Otthoni használat lenne, azaz NEM ipari környezet, viszont otthoni környezetben a gyerekek szobáin még nincs ajtó (az enyémen sincs, de folyamatban ... 2 hónap kb. mire meglesz) így jelenleg még a nyitottság zavaró lehet, de ha viszont meglesznek az ajtók (kb. 2 hónap) onnantól már csak úgymond magam vagyok a kis szobámban, akkor már nem lesz "zavaró".

Kb. ez a jelen szitu (nálunk).

A nyitottak közül ha jól saccolok a HIFIMAN a leghangosabb, utánna a Philips, s nyilván zártsága révén a Yamaha lenne a harmadik. ... Mi a helyzet hang téren a hárommal? Tudom kromatiká-nak ugyanez a láncca van (Tőle az ötlet nekem is erre a fejes erősítőre) s Nála ha jól tudom a 3 közül a HIFIMAN és a YAMAHA van "készleten", viszont volt Philips-e is ... most nem tudom, az kiesett a praxisból a HIFIMAN javára (gondolom) ... a YAMAHA meg maradt mint zárt Neki.

Ha egyenlőre 1 fejes lenne, mit lenne érdemes megugrani (leginkább igényes rock zenéhez ill. mozizáshoz)?

... vagy egyébb ??? (de nem hiszem, hisz ez már azért eléggé le lett válogatva )

(#80697) pulutodurumo válasza Peppo (#80687) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Pioneer SE-MS5T. Ha van a közelben MM, ki is tudod próbálni. Vagy a CoolerMaster MH 751 /752.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#80698) ribizly válasza verybigboy (#80696) üzenetére


ribizly
veterán

Nézd. Én nagyon kedvelem a Hifiman HE400-as szériáját, de nem ajánlanám családos embereknek. :DDD Philips sajnos nekem kimaradt, így arról objektíven nem tudok nyilatkozni. Viszont én bevallom őszintén nálam is a legtöbbet a Yamaha megy. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#80699) verybigboy válasza ribizly (#80698) üzenetére


verybigboy
senior tag

:) ... nyilván amit Te tudsz a dologhoz tenni azt kérem csa "számon" Tőled, nyilván amit nem hallottál azt nem ... de gondolom azért 1-2-10 fejes már volt a fejeden ;) , s nem véletlenül jött ki a végén a YAMAHA.
Yamaha-nál ugye van még 1 lépés feljebb, azzal volt tapasztalat ... személyes esetleg? Ugye az MT8-ról beszélek (MT7-ről felfelé értve).

Amúgy a HE400-at annak fülben hallható hangja miatt nem ajánlod (nem hiszem) vagy inkább a környezet felé kifelé hallható "kiszűrődő" hang az ami sok Nála (ezt gondolom). Ha igen, ez mégis mennyire nevezhető sok-nak?

[ Szerkesztve ]

(#80700) Dorien válasza fericske (#80689) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, JRiver-ben nagyon jó a crossfeed. :K A "standard, increased spatialization" szokott nekem beállítva lenni. Én nagyobb felbontásúnak is hallom a hangokat ezzel, jobban elkülönülnek egymástól, finomabban jelennek meg a zenei részletek. Nyilván csak fejhallgatóhoz érdemes használni, ezért is van a DSP > Headphones menüpont alatt.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.