Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) bajnokpityu válasza baluka26 (#6148) üzenetére


bajnokpityu
félisten

800ast nem sokan vesznek, abból nem lehet elég haszon. Ha haszonért, tette volna, eredményes lenne, mert ilyennel kezdőt simán meg lehet vezetni. Egyébként sztem tényleg nem volt semmi rosszindulat a srácban,neki meggyőződése volt, hogy az 598 nagyon-nagyon jó fejes.

Egyébként nagyságrenddel jobb sztem is,mint az 555 volt,csak hát, túl közel van az ára a hd600/650hez.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#6152) baluka26 válasza bajnokpityu (#6151) üzenetére


baluka26
veterán

A HD600 meg nagyságrendekkel jobb 598-nál.
A HD800-at lehet nagyon utálni, ez biztos. Én sem szerettem meg túlzottan.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6153) ntomka válasza chrisnagy13 (#6099) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ízlés kérdése. Nekem az SE315-nél a szériában csak az SE530 tetszik jobban. A 315-öt sokat kell hallgatni, hogy értékelje az ember, mert középen olyat mutat, mint egyik társa sem. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#6154) baluka26


baluka26
veterán

Bodz, HiFiMAN nem használ döntött párnákat, így milyen a tere a cuccosnak?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6155) guppy


guppy
őstag

H600 HD598 (HD595) kérdéskörhöz én is hozzátennék, pont tegnap előtt volt szerencsém összehasonlítani őket saját rendszerről egymás mellett, 595-nél nekem a shure srh440-is jobban tetszett, de főképp azért mert az 595-nek nagyon meleg hangja van, tehát főképp a hangkaraktere miatt tetszik jobban, többi jellemzőről (tér, részletesség, most nem nyilatkoznék emlékezetből, kb egy szint lehet). Az emlegetett 595-ös mellesleg bátyámé volt, kérdeztem is h tetszik a HD600 melette (még mielőtt lehordtam volna az 595-öt), a válasz az volt, hogy a HD600 jobb, viszont az 595 jobban tetszik. Tehát aki megszokta az 595 hangképét annak nem biztos, h a HD600 is tetszeni fog, (bár sztem csak hozzá kell szokni)

Valahol olvastam h az 595 jobb elektronikusra mint a HD600, ezt is cáfolnám, mélyek terén a HD600 sokkal részletesebb, és sokkal jobban is üt, 595-nél én úgy éreztem van egy kis kiemelés a basszusgitárok környékén, ezáltal az a tartomány jobban előre van tolva, így tünhet részletesebbnek, 595 mélyei lassabbak, de a HD600 minden tekintetben jobb sztem.

btw eladó sorba kerül a matrix mini-i-m, gondoltam ide is beírom mielőtt meghirdetném

[ Szerkesztve ]

(#6156) baluka26 válasza guppy (#6155) üzenetére


baluka26
veterán

Ja, persze, mindig az a jó, amihez hozzá van szokva az ember.
Beszélgess egy kicsit bigivel a D7000-ről, egyik legtanulságosabb rege :D

Mennyiért adod Mini-i-t, amúgy?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6157) contaxg válasza baluka26 (#6154) üzenetére


contaxg
veterán

Rá kellene próbálni a Hifimanra az LCD párnákat

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6158) baluka26 válasza contaxg (#6157) üzenetére


baluka26
veterán

Hát, ha van LCD párnád és hifimaned...:D
De gondolom hifiman nem ragasztós móka alapból.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6159) guppy válasza baluka26 (#6156) üzenetére


guppy
őstag

D7000 emlékszem nekem sem tetszett, cseppet sem, kapásból rámondtam h egy túlárazott középkategóriás fejes, lehet elhamarkodtam :)) , kíváncsi vagyok mi lett vna a véleményem 2 hét használat után, vagy az LCD2 ről, vagy a staxokról (ezek fejesek pláne érdekesek, mert nem dinamikusak, nekem meg eddig csak dinamikusom volt)

(#6160) ntomka válasza guppy (#6159) üzenetére


ntomka
nagyúr

Megváltozott volna. :K

ツ Headphones on - World off

(#6161) baluka26 válasza ntomka (#6160) üzenetére


baluka26
veterán

Megegyezhetünk, hogy tipikusan nem találkozós/belefülelős fejes :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6162) Bodz válasza baluka26 (#6154) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Széles, de nem elég mély nekem. Nem rossz egyébként, inkább csak nem ehhez vagyok szokva.

(#6157) contaxg: Nem lenne jó sajnos, az LCD párna nagyobb. Egy levehető kereten vannak amúgy a HE-400 párnái.

[ Szerkesztve ]

(#6163) baluka26 válasza Bodz (#6162) üzenetére


baluka26
veterán

Jó, HD800 után LCD2 is klausztrofóbia. :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6164) reelc válasza reelc (#6149) üzenetére


reelc
veterán

Találtam némi infót. A típusszám, és a képek alapján ilyenem van:

[link]

[link]

Mi a véleményetek róla? Ismeri valaki ezt a márkát, típust? Úgy 5-6 éve lett vásárolva, itthon.

Köszönöm!

(#6165) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Sziasztok! Íme a dilemma: beyerdynamic 710 vagy 235. Mindegy h nyitott vagy zárt. Szerintetek melyik a jobb vétel? Tapasztalatok? Előre is köszi a válaszokat!

(#6166) gyenesmartin válasza kevepapa (#6165) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ez engem is érdekelne. Vagy még kinéztem egy Superlux HD 681B-t 6K-ért.

(#6167) AshaNoR


AshaNoR
tag

Sziasztok,
A vezeték nélküli fejhallgatókról kellene egy kis felvilágosítás! Hogyan működnek? Ugyanúgy szólnak, mint a vezetékesek? Zenehallgatáshoz használnám, mikor utazom!
Előre köszönöm! :)

(#6168) akela91 válasza AshaNoR (#6167) üzenetére


akela91
addikt

A vezeték nélküli fejhallgatókról kellene egy kis felvilágosítás! Hogyan működnek?

Borzalmasan... Utazáshoz pláne felesleges vezeték nélküli. Max TV-hez tudom elképzelni(nem filmnézésre), ott nem olyan fontos a hangminőség.

(#6169) SOAD19 válasza AshaNoR (#6167) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem igazán, a vezetékesek között keresgélj! :K

(#6170) DBAtti válasza Bodz (#6062) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Hát én is tévedhetek, meg ugye az MM-ben volt a fejemen, ott aztán van is mit szigetelni.
Emlékeim szerint gyengén produkált, de ha a szigetelést nem is nézzük, a hangja elég gyenge 10k-ért.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#6171) AshaNoR


AshaNoR
tag

köszönöm válaszokat, maradok a vezetékeseknél! Panasonic-okról mi a véleményetek?

(#6172) Audison válasza AshaNoR (#6171) üzenetére


Audison
senior tag

Mennyi a kereted rá? Otthon is hallgatnád vagy csak menet közben? Milyen zenéket hallgatsz? [link]

[ Szerkesztve ]

(#6173) AshaNoR válasza Audison (#6172) üzenetére


AshaNoR
tag

menet közben mindennap, itthon ritkán! leginkább house zenéket hallgatok (avicii, afrojack, calvin harris, david guetta stb)

(#6174) AshaNoR válasza AshaNoR (#6173) üzenetére


AshaNoR
tag

max 10e ft

(#6175) Axion


Axion
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy ilyenem van, de nem nagyon tudtam még összehasonlítani más jófajta fülessel, esetleg valaki tudna mondani valamit, hogy mennyire a jók között van?:)

http://www.head-fi.org/products/bose-quietcomfort-qc-1

Még nincs...

(#6176) Audison válasza AshaNoR (#6174) üzenetére


Audison
senior tag

Tessék. Ez egy Takstar HD2000 álnéven.

(#6177) Bodz válasza Audison (#6176) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Sőt, sokkal színesebb álruhákban is megvásárolható. :D

[ Szerkesztve ]

(#6178) contaxg válasza Audison (#6176) üzenetére


contaxg
veterán

Pár napja ott volt előttem a polcon, de nem csábultam el...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6179) Audison válasza Bodz (#6177) üzenetére


Audison
senior tag

Nekem egy rózsaszín kell. :B

(#6180) Bodz válasza contaxg (#6178) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pedig rögtön írtál volna a kínaiaknak, hogy mennyi is a min. rendelés. :DDD

(#6179) Audison: Valahogy nem tudom rajtad elképzelni. :D

[ Szerkesztve ]

(#6181) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Van egy SRH 440-es fejesem, aminek a belső része egy idő után nyomja a fülem tetejét. Nincs nagyon elálló fülem, de eléggé kicsi a hely a fülnek szerintem... Van erre valami megoldás? Arra gondoltam, hogy teszek bőr(bőr? :F ) borítás alá vattát, hogy megemelje legalább fél cm-rel. ha ez megoldható, vajon elveszik így a garancia? :F

Szerk.:Ha nem veszik el a garancia, akkor a hangzását ez a "mod" mennyire hatna ki a hangzására? Rosszabb lenne tőle?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#6182) fi:zi'k válasza Satyricon (#6181) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A párna cserélhető (tehát "bontható" általad is), így nem jelent gondot. most ugyan nincs előttem 440-es, de kívülről, a párna leszedése nélkül nem tudsz alá tömni? Egyébként megoldás lehet, de biztos változtatni fog a hangképen.

A másik megoldás az SRH840 párna lehet.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6183) Satyricon válasza fi:zi'k (#6182) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

Nem mertem babrálni, nehogy kárt tegyek benne! Úgy bánok vele, mint a hímes tojással! :D De most látom, hogy bőven van hely a kitömésnek! Legalább egy centi, ami lazán elég! Milyen anyaggal érdemes kitömni? Mivel azt hittem, hogy egy nagyjából zárt területet kell kibélelni, és nem egy könnyen hozzáférhető helyet, emiatt a vattát hanyagolnám, mert az kicsúszhat a helyéről... Szivacsra gondoltam, de nincs fekete szivacsom... 1000 éves sárgát meg nem tennék bele a szörnyű látvány miatt...

Szerk.: Am a 840.es párnája miben különbözik a 440-estől? Kinézet/kényelem/minőség terén érdekel...

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#6184) fi:zi'k válasza Satyricon (#6183) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Összesodort papírzsepi vagy papírszatyor füle. Időnként cserélni kell őket, mert tömörülnek.

A 840 párnája belül kicsit nagyobb, és puhább.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6185) schawo válasza fi:zi'k (#6184) üzenetére


schawo
titán

Nagyobb, puhább, jobban szigetel és jobb hangja van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6186) PuMbA válasza Satyricon (#6183) üzenetére


PuMbA
titán

840 párnát mindenképp ki kéne próbálnod előtte. Nekem például ilyet csinál:

"A note about the SRH840 pads

Don't do it. Easy, right? Of course I'm going to tell you why. Very simply, they change the sound quite noticeably, and not for the better, IMO. I'm also confused by the numerous claims that they somehow tame the treble, since for me they do the exact opposite. In fact, they seem to add a 5dB shelf above 5 kHz or so, a bump somewhere between 2.5kHz and 3kHz which makes vocals and guitars barky and shrill, and a mid-to-upper bass bump that muddies up the bass and makes it sound like somebody just turned on the MegaXXXXXXtraBass function on a cheap mini-system. How can pads do all this? Simple. They change the size of the acoustic chamber between the driver and your ear canal, which can have all sorts of nasty effects (see above). The SRH440 was voiced with its own pads in mind, and uncomfortable and impractical as they might be, you should leave them on there. Try the felt mod I mentioned earlier in the review. I swear it works wonders."

Van egy ilyen megoldás:

"I've solved both these problems, the first by placing a felt circle on top of each driver guard (I punched out holes for the bass reflex ports), and the second by using a piece from a velcro roll to stick some foam under the headband. With these modifications comfort is actually quite good. I can wear them for hours without any issues. As I said, I "fixed" Shure's mistakes, which I don't feel I should have had to do, given how these issues should have shown up in any reasonable product testing."

[ Szerkesztve ]

(#6187) Satyricon válasza PuMbA (#6186) üzenetére


Satyricon
addikt

Kösz a z infot.

Sajnos nem tudok angolul, ezért segítségül hívtam a webforditas-t. "Hát mit mondjak magának... Egyik értelmetlen szó a másik... " :DDD De legalább jót röhögtem rajta. Esetleg 1-2 mondattal összefoglalnád, mi a lényeg? Főleg az első bekezdés érdekelne.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#6188) PuMbA válasza Satyricon (#6187) üzenetére


PuMbA
titán

Igen a polcot azt jól lefordítja :DDD Fejhallgatókat a saját párnájukhoz tervezik, SRH840 párnával el lehet érni Superlux hangzást is (nagyon kiemelt mély és magas, mivel megváltozik a tér a füled és a hangszóró között), ami körülbelül azt jelenti, hogy a fejes elveszti az értelmét :) Persze a változás mértéke egyénenként változó.

[ Szerkesztve ]

(#6189) Satyricon válasza PuMbA (#6188) üzenetére


Satyricon
addikt

Vagyis olyan fejes lenne belőle, ami az pont az én hangzásvilágomat elégítené ki. Kemény basszusok, csilingelő magasak... ;] Ha rendbe jövök anyagilag, akkor szerintem rászánom azt a pár 1000 ft-ot. Kíváncsi vagyok, elnyerné-e a tetszésem az a fajta hangzás. Köszi még egyszer.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#6190) contaxg válasza Bodz (#6180) üzenetére


contaxg
veterán

Ha meglátok egy @com.cn mail címet rögötn megugrik a vérnyomásom! :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6191) vs23


vs23
csendes tag

Creative Aurvana Live!-ről mi a véleményetek? nem olvastam kommenteket, csak az elsőt, úgyhogy bocs ha már szóba került :D ha esetleg negatív kommenteket kapok, akkor mit ajánlotok? elektronikus zenét hallgatok, zárt circumauralt szeretnék, jó lenne a sok mély. hosszú kábel se lenne rossz

(#6192) Satyricon válasza vs23 (#6191) üzenetére


Satyricon
addikt

Nagyon jó fejesnek mondható! Még nem próbáltam soha, de sokat olvastam róla, mert én is olyan akartam venni, csak 2 évvel ez előtt nekem nagyon drága volt. Azt írták róla, hogy sok mély van benne, és azért is jó választás, mert Denon D1001-es a belső része...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#6193) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valaki nem járatos a Denon fejhallgatók garanciáztatásában? Azt olvastam a honlapukon, hogy 1 hónap gyártó garanciát vállalnak rá, csak azt nem írják, hogy ehhez mi kell? Számla, garilevél? Vagy csak elég a fejhallgató.

(#6194) vs23 válasza Satyricon (#6192) üzenetére


vs23
csendes tag

köszi, szerintem válaszottam is :D

(#6195) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ez a Denon belső jól hangzik, főleg hogy az a füles ha jól látom 40k körül van, ha lehet még kapni valahol.
Superlux HD668B-t és HD661F-et akartam rendelni, a kettő együtt lett volna 15k.
Bass heavy progresszív rock zenét hallgatok főleg, drop d hangolásút elsősorban (pl. Tool).
Mennyire lenne jó nekem ez a füles? Illetve mennyivel jobb részletességben mint az említett Superluxok?
Közepek/mélyek milyenek a HD661F-hez képest?
Faszi szerint jobb, mint a D1001-es.
Ha tényleg ilyen jó ez a füles, akkor ez abszolút bestbuy 20k alatt nem?

(#6196) kingmusic


kingmusic
csendes tag

Szevasztok!
Tapasztalt fórumlakók véleményét szeretném kérni:

-SHURE SRH 1840 ,vagy AKG K701?
Felső, de nem egy árkategória, jellemeznétek a hangzásbeli különbségeket, előnyöket, hátrányokat?

Köszi a válaszokat!

(#6197) fi:zi'k válasza kingmusic (#6196) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hát nagyon nem egy kategória. :N 3 AKG-t vehetnél a Shure árából. :D
Mire kell, miről használnád, miért pont ezek? Meg tudod őket hallgatni?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6198) fattyu válasza kingmusic (#6196) üzenetére


fattyu
veterán

iszonyat drága a shure. Jó jobb is mint a k701 az én fülemnek de a felét éri az árának számomra...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6199) kingmusic válasza fi:zi'k (#6197) üzenetére


kingmusic
csendes tag

Mert ezek vannak per pillanat használtban, és NEM független szakportálokon jók a tesztek róluk.
Zene: akusztikus-elektronikus jazz, vokál, némi szimfonikus, vagy Pink Floyd féle könnyűzene.
Shure SRH 1840: 110e.- (irányár)
AKG K701: 45e.-

(#6200) Deadzone41 válasza kingmusic (#6196) üzenetére


Deadzone41
őstag

én A-B-ztem őket, nagyon hasonló karakterük van, a shure mindenben jobb egy picivel. a legnagyobb különbség a színpadképükbe van, a shure körbeölelős, intimebb, a k701 színpadias, távolságtartó, tágas, mély. én a k701-et választanám a kettő közül.

Szerk.: vagyis inkább a shure-t, aztán eladnám, és vennek belőle egy ad1000-et :DDD

balu: még a pesti talin, fiziknél. Ákosé volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.