Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) Deadzone41 válasza geltam (#6950) üzenetére


Deadzone41
őstag

gondolom annak a pioneernak erős mélykiemelése van, ezért hallanád utána k550-et cincogásnak, mert az egy kiegyenlített fejes.
amiket érdemes szemügyre venned: beyer dt880, akg k701 (egy boltnál még látom hatvan egynéhány ezerér), k550, shure 840, használtan: seni hd600, hd650

használd a kerestőt itt és a topic előzményében, van róluk sok vélemény.

ha pesti vagy menj el hallgatózni nomono-ba, vagy hangbarlangba.

[ Szerkesztve ]

(#6952) schawo válasza geltam (#6950) üzenetére


schawo
titán

Kezdjük a legelején.
1. Milyen zenét hallgatsz?
2. Zárt v. nyitott?
3. Mennyi a teljes keret, amit a fülesre és a DAC-ra/erősítőre szánsz?
4. Esetleg utcán használnád-e, vagy nem jellemző.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6953) geltam válasza schawo (#6952) üzenetére


geltam
csendes tag

Olyan kellene, ami sokféle zenében jo(pop,rock,klasszikus,stb) ,de DJ, rap ilyesmit nem hallgatok.
Mindegy, hogy zárt vagy nyitott, csak jó legyen, csak itthoni használatra.
Szeretnék 60-nál megállni fejhallgatóban, erősítőt viszont nem ismerek, hol, mennyiért lehetne kapni, ezért arra nem mondok semmit.

(#6954) Bodz válasza geltam (#6950) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nagyon brummogó, tompa hangú, mély kiemelős füles. Erre rátesz egy lapáttal a DG is. :) Ezután a K550 elég vékonynak tűnne. De ki kell próbálni valahol, jó irányba kezdtél el nézelődni. Továbbá vedd azokat is számításba, amiket deadzone írt, különösen a DT 880-at. :D

(#6955) schawo válasza geltam (#6953) üzenetére


schawo
titán

Kétféle variáció lehetséges:
1. Egy könnyen hajtható zárt füles + egy olcsóbb DAC és erősítő kombó
Mély többlettel: Audio Technica M50, Beyerdynamic DT770 (kisohmos)
Enyhe mély többlettel: Shure SRH840
Enyhe mély hiánnyal: AKG K550
DAC-nak pedig valami használt megoldást javasolnék 40-50k körül, szoros keret esetén FiiO E10/E17, bő keret esetén a használt DAC-hoz külső, dedikált fejhallgatóerősítővel, mondjuk ChAmp (by bajnokpityu)

2. Nehezebben hajtható használt nyitott füles + DAC + erősítő
Mély többlettel: Sennheiser HD650
Enyhe mély többlettel: Sennheiser HD600
Mély hiánnyal: AKG K701/K702/Q701, Audio Technica AD900
Magas többlettel: Beyerdynamic DT880
Közép hiánnyal: Beyerdynamic DT990
Ezekhez mindenképpen az első opciónál említett DAC + dedikált erősítő összeállítás szükséges, egyébként nem lesz sok köszönet bennük, itt szoros keret nem megoldható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6956) Deadzone41 válasza geltam (#6953) üzenetére


Deadzone41
őstag

ellenvéleményként megjegyezném, hogy szerintem egy k701/dt880/hd600 akkor is jobb lesz technikailag, mint egy srh840 /m50/dt770, ha egy DG-ről hajtod. nem kell róluk lemondanod, ha most nem férne bele egy dedikált dac/amp. legjobb ha ezekről a dolgokról magad győződsz meg, alakítod ki saját véleményed.

a k701-et nem mondanám mélyhiányosnak, az ad900-at már inkább, de csúnya szó ez a mélyhiány, mert valójában nem arról van szó, hogy hiányoznak a mélyek, csak nem olyan hangsúlyosak, vékonyabbak.

(#6957) baluka26 válasza Deadzone41 (#6956) üzenetére


baluka26
veterán

Az SRH840 szerintem jobb technikailag K701-nél. De az tuti, hogy K701 nem HD600-DT880 szint.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6958) kolosanyi válasza baluka26 (#6927) üzenetére


kolosanyi
veterán

& fi:zi'k

One S-t nem hallottam még, csak X-et. Az pocsék volt, mondjuk a Tegra mellé valami Realtek szutyok van integrálva, ellenben a One S-nél elég jókat írtak már a GSMArena tesztjében. Tudom, nem reprezentativ, de arra talán mégis jó, hogy egy támpontot ad. De valamelyik fórumtárstól olvastam, hogy a hangzással nem lenne gond, csak erőtlen (összehasonlította i4/4S-el, Nokia 808-al, Galaxy S-el meg még valamivel, amire nem emlékeszem, talán BB 9900-val). Gondolom az AMP gyenge lehet.

dani3l
Ott a marketing szerint külön fejhallgató erősítő van benne. Nem hinném, hogy tényleg így van, bár az tény, hogy 2,5 V-ot mértek kimenő jelnek, a telóknál megszokott 1,5 helyett (iPhone asszem 1,7). Szerintem egyszerűen úgy piszkálták meg az AMP részt, hogy nagyobb feszültséget kapjon. Persze a minősége nem lesz jobb. Szintén GSMArena mérések alapján következtetek arra, hogy az a két WP8-as HTC nem az igazi, sajnos nem állt módomban kipróbálni még.

[ Szerkesztve ]

(#6959) #56474624 válasza Deadzone41 (#6956) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az m50 nem egy kategória a 770-nel, 840-nel. A 880 pedig nem megfelelő cuccról hajtva még akár rosszabb is lehet a 770-nél, volt alkalmam tapasztalni.

(#6960) fakopacs


fakopacs
csendes tag

Sziasztok.
Tudnátok segíteni, hogy itthon lehet-é, és hol Bowers & Wilkins P5 Standard Headphone Cable-t venni? ;)

(#6961) Brumi válasza fakopacs (#6960) üzenetére


Brumi
senior tag

Szia!

Próbáld meg az Aranykéz utcai márkaboltjukban. Egyébként elégedett vagy vele? Én pont most akarok egy ilyen fejhallgatót venni.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6962) fakopacs válasza Brumi (#6961) üzenetére


fakopacs
csendes tag

3 napja van meg. Szerintem nagyon kellemes kiegyensúlyozott füles. Rettentő könnyü. Azt nem tudom hosszabb használatnál is kényelmes-e. A zártsága épp ideális utcára.

(#6963) Brumi válasza fakopacs (#6962) üzenetére


Brumi
senior tag

És nem adtak hozzá normál kábelt? Én úgy tudtam adnak iPhone-os és normál kábelt is. Lehet, valamikor bemegyek a Mammutba az iStyle-ba és ott meghallgatom. Egy Sony XD200-ast cserélnék le erre, de még meghallgatnám a Bose On-Ear-t is, annak is kíváncsi vagyok a hangjára.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6964) fakopacs válasza Brumi (#6963) üzenetére


fakopacs
csendes tag

Az igazság, hogy külföldről vettem, és csak 1 kábel volt hozzá. Így éppen 50 fölött volt. Ha ilyet szándékozol venni javaslom a iStylet, náluk volt, és elörendelhető "ujracsomagolt" füles garival, és joval olcsobb a kikiáltási új árnál. ( refurbished )

(#6965) Brumi válasza fakopacs (#6964) üzenetére


Brumi
senior tag

Néztem, hogy náluk 70k az újracsomagolt, de nem tudom ez egészen pontosan mit is jelent. Javították a fejhallgatót és újra eladják? Vagy a csomagolással volt gond? Majd kiderül, ma úgyis arrafelé megyek, lehet, hogy megkérdezem tőlük.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6966) fakopacs válasza Brumi (#6965) üzenetére


fakopacs
csendes tag

Valamit javítottak, de szerintem ez legalább olyan megbízható mint az új. (+ teljes gari van rá)

(#6967) szatocs


szatocs
őstag

fi:zi'k jóvoltából tegnap végre kezem közé került a várva várt DT770 Pro 80-asom és mellé jött még egy FIIO E17 is. Tegnap kb 7 órát tesztelgettem különböző körülmények között, és nagyon tetszik. :) (Hozzá kell tennem, kipróbáltam egy Beyer 880-ast is, remek hangja volt annak is, de most kifejezetten zártat akartam. Na meg az más árkategória is. :) )

Eleinte kicsit féltem, hogy a 770 nem fogja szeretni az akusztikus zenét, de a zongora, hegedű, csellós zenékkel jól boldogul, ettől hiába féltem. Nyilván van, amin szebben szól, de nem rontja el.
A mélyei nagyon tetszenek, eddig csak DTX 910-esem volt, ahhoz képest nyilván több méye van.
A tere meglepően nagy. Kényelme példás.
Két helyen fedeztem fel hátrányát, az első, amikor sorozatot néztem vele. A 910-esnél amikor párbeszéd van, olyan, mintha körülölelne a beszéd, a 770-esnél viszont olyan, mintha hátulról beszélne valaki, kicsit nyomott. Most egy nap elteltével ismét megnéztem egy részt a sorozatból, valószínűleg a tegnapi zárthoz szokatás miatt nem volt annyira feltűnő ez a jelenség.
A másik dolog rockzenéknél jött elő, kicsit mintha mosna a hangszereken. Az elektornikus zenét viszont szereti. :)

A fejhallgatót az Xperia Mini Pro-m is könnyen megszólaltatta, végszükség esetén arról is könnyen tudom majd hallgatni, ez sem egy rossz dolog. A minőség arról viszont hagy maga után kívánnivalót, a telefonom részletezőképességével azonban eddig is tisztában voltam.

Bőven bejáratós még a dolog, nem tudom, hogy hova fog még alakulni, idővel kiderül. Viszont sok zenét meghallgatva új részleteket fedezek fel a zenékben, főleg a mélytartománya miatt.

Az E17-el hallgatva nagyobbat üt, részletesebbek a hangszerek, tisztább minden. :) Először azt gondoltam, hogy csak munkahelyen fogom használni az E17-et, mert a laptopban rettenet a hangkártya, de miután 3 számot is végigteszteltem úgy, hogy végighallgattam az X-Fi XtremeGameren majd USB-n keresztül az E17-el, a harmadik szám után már nem dugdostam át, maradt az E17. :) Hozzáteszem első DAC+AMP-om, valószínűleg nekem ezért ennyire meglepő a dolog. Nyilván van ennél sokkal jobb is, de most elégedett vagyok a végeredménnyel, nem csak jól szól, de szép is.

Szerintem most elleszek egy darabig a jelenlegi rendszerrel, csak ha valami nagyon jó ajánlat lenne, akkor váltanék. (A fránya 880 vagy valami másik nyitott a 910-es helyett.)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#6968) #71562240 válasza Brumi (#6965) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha érdekel további vélemény is, ezen a fórumon az erényei elismerése ellenére is kevesen tartják jó ár-érték arányúnak a P5-öt, én azonban éppen ezen kevesen közé tartozom, egy ideje a "propagandistája" vagyok az adott árkategóriában, tehát nagyon jó fejhallgatónak tartom, számomra az eredeti "listaárán" is best buy.

[ Szerkesztve ]

(#6969) Deadzone41 válasza baluka26 (#6957) üzenetére


Deadzone41
őstag

:N a k701/hd600,650/dt880-at eléggé együtt szokták pedig emlegetni. egy szinten vannak, csak a k701 neked nagyon nem tetszik, én meg pont azt választanám közülük. kinek a pap...

Ba cy lus én most igazából a schawo által használt hajthatósági besorolás alapján raktam őket egybe. egyetértek, a 840 jobb az m50-nél. 770-et még nem hallottam.

(#6970) Brumi válasza #71562240 (#6968) üzenetére


Brumi
senior tag

Köszi! Már elolvastam az összes P5-re vonatkozó hozzászólást itt a fórumon, főleg amiket Te írtál! :) Olvasgattam külföldi teszteket is, többnyire jókat írtak róla, és biztos előrelépés egy 8000 Ft-os Sony fejhallgatóhoz képest. Tetszik benne, hogy csak fém és bőr, nem az a ropogós műanyag.
A hangzása majd kiderül, hogy milyen, itthon egy Denon erősítőről menne (HRT MS II DAC-kal megtámogatva), melóhelyen, vagy utcán egy Meizu M3 lejátszóval lenne hajtva (csak FLAC formátumban).

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6971) contaxg válasza Brumi (#6970) üzenetére


contaxg
veterán

Aki eddig kipróbálta a(z) (ár) kategóriában más hasonló fejesekkel, nem igen vették ezt.. Sokkal jobb döntés ízlés szerint. pl. egy Sennheiser Momentum vagy egy Ampenior.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6972) ntomka válasza contaxg (#6971) üzenetére


ntomka
nagyúr

Vagy DT 1350. :)

ツ Headphones on - World off

(#6973) contaxg válasza ntomka (#6972) üzenetére


contaxg
veterán

Én ilyet nem mondhatok. :B :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6974) Brumi válasza contaxg (#6971) üzenetére


Brumi
senior tag

Na igen, ez a gond, hogy ha az ember elkezd fórumozni, akkor lesz más vélemény is. :) Eddig csak "papíron" nézegettem a kategóriát, ez alapján választottam ezt, most jön majd próbálós fázis, de a hangon kívül van pár egyéb kritérium is, aminek meg kell felelnie, és eddig a P5 jött ki ebből a legjobban.
Köszönöm a tippeket,mindegyiket megvizslatom, amire lesz lehetőségem!
Amiknél olyan a kábel, hogy rá van építve az icucchoz való mikrofon és gomb, azok rögtön kiesnek, mert azokra semmi szükségem, és inkább azokat keresem, melyek a fülre fekszenek rá. Fontos, hogy könnyen összehajtható legyen szállításhoz, és diszkréten nézzen ki, ha a fejemen van (melóhelyen nem lenne előny egy bazi nagy fejhallgató).

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6975) kisÁdi válasza Zoli133 (#6949) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Holnap benézek 220 voltba és körülnézek.

(#6976) contaxg válasza Brumi (#6974) üzenetére


contaxg
veterán

(#6972) ntomka megmondta a tutit! ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6977) smekone


smekone
tag

Sziasztok skacok! Nemrég elromlott a kis sennheiser fülhallgatóm és úgy döntöttem hogy beruházok egy fejhallgatóra legelsőnek mint szerintem mindenki, beats fülest néztem de az eggyik fórumtárs lebeszélt róla :)
Aztán ajánlott egy shure srh 550-et és 750-et mindkettő nagyon tetszik de eggyiket se tudtam meghallgatni egyetlen viszonyítási alapom van egy denon ah-d1100 ami elég jól szól sztem. Kérdésem az lenne hogy a shure a denonhoz képest milyen és hogy a két shure közül melyiket ajánlanátok? Vagy esetleg valamilyen más fülest zártat szeretnék utcára is használnám,zenehallgatásra és egy kis zeneszerkesztésre is, olyan legyen ami fül körül támasztja a fejet, mikrofon nem kell és a fejesre szán keret 30 000 forint ez a felsőhatár.
Előre is köszönöm szépen :)

(#6978) vzsryl válasza smekone (#6977) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

A kiszemelt két Shure közül egyik sem öleli körbe a fület. Ebben a kategóriában az SRH-440-es best buy, de ha fontos számodra az erőteljes mély kiemelés, és 30k alatt be tudsz szerezni egy AH-D1100-ast, akkor azt is ajánlom.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#6979) smekone válasza vzsryl (#6978) üzenetére


smekone
tag

Biztosan nem öleli körül a fület mert nagyon tetszik mindkettő? Ha nem üleli körül akkor nyomja a fülem?

(#6980) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali!

Fejhallgató erősítőt mit tudnátok ajánlani? Olyan kéne, ami használható PC-vel is, és 10-15k-nál nem kerül többe.
Aurvana Live!-hoz használnám, PC-s integrált hangkártyát akarom kiváltani vele.

Köszi

(#6981) Vasinger! válasza smekone (#6979) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Valahogy így kell elképzelni: katt

Tehát nagyrészt a füledre fekszik rá a párna. Én hasonló kialakítású fejhallgatóról váltottam Circumaural-ra. Ég és föld.....életbe nem vennék még egyszer supraaural-t. Amúgy a 750 nekem körülvevősnek tűnik így képről, de tény, hogy egyik sem lesz olyan kényelmes, mint egy stúdiófüles, függetlenül attól, hogy Circumaural vagy sem.

cr33p:

KATT

[ Szerkesztve ]

(#6982) vzsryl válasza smekone (#6979) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Most megnéztem a hivatalos honlapján, és a circumauralnak írják a 750-est, tehát körülölelősnek, és valóban annak tűnik, mert külön van hozzá egy jobban szigetelő, supraaural párna is. Akkor ez nem fogja nyomni a füled. Kritikák alapján jónak tűnik, és biztosan jobban jársz vele, mint egy bíccel.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#6983) guppy válasza Fitzgerald (#6980) üzenetére


guppy
őstag

fejes rősítős topik

Ebben az árkategóriában főleg DIY erősítőt érdemes nézegetni sztem, nem tudom nálad mennyire jöhet szóba az építés, de úgy kapnád a legtöbbet a pénzedért, továbbá van még bkercso-nak a presenter nevű fejes erősítője, az is ajánlott ebben a kategóriában, régebben még kis csöves kínai erősítők is kedvelek voltak, pl Indeed MK2, Bravo V2.

(#6984) metamo


metamo
csendes tag

Sziasztok, valami ilyesmit, amit rátudnék tenni egy srh440-re lehet itthon kapni? Mert kb 15 perc viselés után széthasítja a fejem.

(#6985) attika89 válasza metamo (#6984) üzenetére


attika89
senior tag

Erre én is kíváncsi vagyok. :K

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#6986) gabross válasza metamo (#6984) üzenetére


gabross
tag

Igen, 2370 Ft az audiopartnernél.

(#6987) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

DT 235 mellett az SW és WS mire vonatkozik?

(#6988) daveoff


daveoff
veterán

Sziasztok!

Erről a fülesről van esetleg tapasztalata valakinek? Elsősorban játékra használnám!
Speed-Link Medusa NX 5.1 Surround Headset

:R

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#6989) Fandango válasza daveoff (#6988) üzenetére


Fandango
veterán

Gamer fejes topicba kerdezd itt nem lesz tapasztalata senkinek.

(#6990) DBAtti válasza kisÁdi (#6987) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Valószínűleg színkód. Típuson belül nincsen több alfaja.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#6991) kolosanyi


kolosanyi
veterán

P*csába, elég hamar rá kellett jönnöm, hogy sz@r a Yoga CD880-am (köszi Zoli)... :DDD Ma meghallgattam a 940-es Shure-t, hát... Nagyon jó fejes. Nem tudok mást mondani, nincs összehasonlítási alapom, de tényleg lenyűgözött (bár Zolinak igyekeztem nem mutatni). Na, de kis komolyságot erőltetve magamra, egyrészt baromira kényelmes, a kiegészítők pofásak és a lényeg... Baromira tetszik ahogy szól. Mást nem is mondok tényleg. :)

(#6992) Zoli133 válasza kolosanyi (#6991) üzenetére


Zoli133
őstag

Hiába igyekezted nem mutatni, de tudod olvasom a fórumot :DDD

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#6993) fi:zi'k válasza kolosanyi (#6991) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Bizony az! :K
Mármint jó a 940. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6994) #56474624 válasza kolosanyi (#6991) üzenetére


#56474624
törölt tag

Van kis különbség árban a kettő között. :) Bár ha a Fischerhez (FA-002?, remélem jót írok) hasonlítjuk, akkor már nem olyan nagy. De azért az is ott van, hogy nem biztos, hogy az a legjobb (ami itt a valósághoz leginkább hasonlítót jelenti, nálam legalábbis, ha van értelme ilyenről beszélni fejeseknél), ami a legjobban lenyűgöz - akár csak elsőre, akár sokadjára is. Néha a valóság is szürke "utánzata" csak egyes hangcuccoknak/láncoknak. :)

(#6995) Zoli133 válasza fi:zi'k (#6993) üzenetére


Zoli133
őstag

Bizony, hogy remek a 940-es. Ezt már tényleges előlépésnek érezném a 440 után (a 840-el ellentétben).
Lehet megvan a következő fejhallgatóm? :)

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#6996) PrinceHerceg válasza #71562240 (#6930) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Azért még1x köszönöm a kommenteket!

Tudom akad minőségibb fejes is, talán olcsóbban is, de Nekem anno a mély hangok voltak a legfontosabbak méghozzá nagy hangerő mellett torzítás nélkül maximális kényelemben, mint ahogy ma is ezeket a dolgokat keresem, szóval egyenlőre Nekem bevált a SONY, csak épp arra voltam kíváncsi hogy vajon jobb-e a Sharkoon csoda 5.1-e, hangminőséget tekintve, de ezek szerint nem, így marad a kis brummogóm! :)

schawo: THX Neked is... :K

Szép napot Nektek:

PrinceHerceg

[ Szerkesztve ]

(#6997) schawo válasza PrinceHerceg (#6996) üzenetére


schawo
titán

Legkevésbé sem. :N

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6998) kolosanyi válasza Zoli133 (#6992) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tudom, de nem szégyenlem bevallani. :)

(#6999) krichd1 válasza kolosanyi (#6991) üzenetére


krichd1
addikt

Nekem nem tetszett annyira az SRH940, inkább a Yoga CD-880. :B
Lebutítva erősítő nélkül jó, de teljes tudása fényében tündökölve irritáló az SRH940. A CD-880 pont fordítva. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#7000) fi:zi'k válasza krichd1 (#6999) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Érthető, hogy nem tetszik mivel magasba húzó. Ezen nincs mit vitatni.
De hogy jobb legyen?! Pláne rosszabb forrásról? Kötve hiszem. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.