Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) fattyu válasza fi:zi'k (#6700) üzenetére


fattyu
veterán

nagyon kevés lenne hozzá. :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6702) v-paci válasza fi:zi'k (#6700) üzenetére


v-paci
aktív tag

Használt is jöhet persze, ami kb. belefér a megadott ársávba :K

+ tervben van az év második felére egy CA Dac Magic+ beszerzése és akkor már nem szeretnék fülest cserélni...

[ Szerkesztve ]

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#6703) krichd1 válasza v-paci (#6702) üzenetére


krichd1
addikt

CA Dac Magic+: ezt inkább ne.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#6704) szakibá... válasza Deadzone41 (#6698) üzenetére


szakibá...
senior tag

Mihez képest? Honnan tudod, hogy a mérőjel milyen volt? Időnként előjön ez a téma, nemrég a hifi topikban. Ne foglalkozz vele, nincs jelentősége. Kammerer már dörzsöli a tenyerét.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#6705) Deadzone41 válasza szakibá... (#6704) üzenetére


Deadzone41
őstag

tudom, hogy nincs, de érdekel a miértje. itt egy cikk az egyik előbb említett oldalról, itt meg is említi a jelenséget, ez másik füles, de ugyan olyan twfk-s armatúrás.
innerfidelity-n meg csak a stax-oknál láttam ilyet, tyll meg nem hiszem, hogy véletlenül fordított polaritású jelet küldött volna rá.

(#6706) schawo válasza szakibá... (#6704) üzenetére


schawo
titán

Inner fidelitynél elméletileg tudjuk, hogy milyen a mérőjel, hiszen csillió mérést csinált már egyazon mérőeszközzel, rendszeren. És a többi füleshez képest fordítva.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6707) szakibá... válasza schawo (#6706) üzenetére


szakibá...
senior tag

Úgy tűnik, az összes elektrosztatikusnál ilyen (HE60-nál is). Tyllt sem zavarta, vagy fel sem tűnt neki.

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#6708) bajnokpityu válasza szakibá... (#6707) üzenetére


bajnokpityu
félisten

simán lehet, hogy fázisfordító az erősítőjük... nem ez lenne az egyetlen kapcsolás.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#6709) p_adam válasza bajnokpityu (#6708) üzenetére


p_adam
addikt

A régi 717 ilyen az új 727 már nem, mármint az XLR bekötése tekintetében

De a BHSE amit a mérésekhez használt aligha hiszem hogy ilyen és a fejhallgatók sem (és nyilván a HE60-hoz is lehet olyan átalakítót csinálni ami visszafordítja)

A magam részéről nem hiszem tudnám megmondani mikor melyik állapot áll fent...

Mindenesetre megnéztem és most invertálva hallgattam (mivel a 717 olyan volt és korrigáltam most pedig egy kölcsönkapott 727-et hallgattam ugyanezen beállításban)
Most meg visszakapcsoltam, talán mint a sub mélyek precízebbek lennének az elvileg korrekt fázisban.

[ Szerkesztve ]

(#6710) bajnokpityu válasza p_adam (#6709) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ezt a kapcsolás is meghatározza, ez nem látszik kivülről. és nem is gondolom egyiket jobbnak a másiknál.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#6711) Bodz


Bodz
Topikgazda

Mibol legyen a HE-400 uj kabele? Otletek? :)

(#6712) ntomka válasza Bodz (#6711) üzenetére


ntomka
nagyúr

Valami jófajta fémből. ;]

ツ Headphones on - World off

(#6713) schawo válasza ntomka (#6712) üzenetére


schawo
titán

Na igen, az se lenne utolsó, ha fém is van benne. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6714) Bodz válasza ntomka (#6712) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Rez, ezust, berillium, valami Marsrol szarmazo egzotikum, ezek kombinacioja, mire gondolsz? :)

(#6715) AtisFace


AtisFace
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg egy Sennheiser HD215 fejhallgatót használok és szeretném lecserélni eggyel jobb hangzású darabra. FIIO E17-et használnék forrásként és fontos hogy zárt fejhallgató legyen. Mivel egyik ismerősöm utazik pár napra az USA-ba, lehetőségem lenne vetetni vele olcsóbban, mint itthon. A HD215 hangzásával egyetlen bajom volt, hogy a basszus egy picit kevés volt nekem. Elsőre az AKG k271 mkII-t néztem ki 120-150 USD-ért, de a basszus tekintetében picit lehúzzák. A keret az kb. 150 USD.
Minden tippet, segítséget előre is köszönök!

(#6716) ntomka válasza Bodz (#6714) üzenetére


ntomka
nagyúr

Pénteken jön erre valami aszteroida. Arra gondoltam, begyűjthetnéd és beolvaszthatnád a fémet belőle kábelnek. Hátha találsz benne egy kis adamantiumot. :D

ツ Headphones on - World off

(#6717) p_adam válasza Bodz (#6711) üzenetére


p_adam
addikt

(#6718) bigmasterg válasza p_adam (#6717) üzenetére


bigmasterg
addikt

Te is topgear-ben hallottál róla ? :))

(#6719) P@ly


P@ly
tag

Ma megérkezett végre a Superlux HD681B fejhallgatóm Szlovákiából. Egy szót tudok mondani rá! Állat.
Bár még csak melóhelyen tudom tesztelgetni munka közben, amint hazaérek kipróbálom a DENON-al, hogy mit is tud. Otthon majd össze tudom vetni, asszony Sennheiser HD515-ösével.

Nagy szépen köszönöm a fórumnak - na meg főleg azoknak akik nem sajnálták az időt és foglalkoztak vele - hogy sikerült rátalálnom erre a fejhallgatóra! :R
Nagyon elégedett vagyok vele!

Egyedül a fülpárnákkal vagyok elégedetlen...

(#6720) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Sziasztok!

Hosszas tanakodás és kutakodás után végül a Beyerdynamic dt235 re esett a választásom, már "csak" a kipróbálása volt hátra és hát....baromira kényelmetlen volt, érdekes módon a fülem alatt szorított nagyon.

Úgyhogy most megint hozzátok fordulnék: Tehát elsősorban otthoni mindenest keresek, vegyesen rock, pop, és elektronikus zenére, filmnézéshez és olykor játékra is. És a Beyernél tapsztaltak végett akkor gondolom nekem csak a circumaural fog passzolni. 12K a max keret.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#6721) Fecogame


Fecogame
veterán

Régebben írtam, hogy mennyire nem jön be nekem az SRH440-es fejhallgató...

Azóta kipróbáltam a SkullSandy Hesh 2-t, valamint a Sony X600-ast. Az előbbi kényelmes, és jól szól, van benne basszus, a Sony pedig egy brutális állat a maga basszusával, ugyanakkor minden mást elnyom. Vagyis a Hesh2 az én fejesem :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6722) fi:zi'k válasza kevepapa (#6720) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

DTX710 esetleg?
Bár az is inkább még supra.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6723) kevepapa válasza fi:zi'k (#6722) üzenetére


kevepapa
aktív tag

Az a baj vele, hogy szinte lehetetlen fellelni és kipróbálni...

Amit még meg szeretnék próbálni, az a Panasonic RP-HTF600E-S...

A Beyer 710-el azt összehasonlítva milyen "eredmény" születne?

(#6724) kolosanyi válasza kevepapa (#6720) üzenetére


kolosanyi
veterán

Milyen forrásról hallgatnád? Esetleg a Yoga CD-880?

(#6725) kevepapa válasza kolosanyi (#6724) üzenetére


kevepapa
aktív tag

Hát...egyenlőre 3 forrása lenne: TV (panasonic ut50) fejes portja, notebook portja (ati high def. audio device), és mobiltelefon.Mivel tényleg nem vagyok vájtülű (cserébe elég nagyok a füleim :) ) ezért a kényelem igencsak előkelő helyen áll a preferencia sorrendben...

(#6726) kolosanyi válasza kevepapa (#6725) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha esetleg tervezel egy akár belépő DAC/AMP-ot, akkor megfontolandó lehet a Yoga, de többen is erősítő igényesnek tartják (szerintem is az, nekem is ilyen van itthon).

(#6727) baluka26 válasza Bodz (#6711) üzenetére


baluka26
veterán

Udoptanium.

Egyébként Valhallát megkereshetnéd te is ezzel a kabelesdivel :))

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6728) aram01


aram01
nagyúr

srácok tanácsot szeretnék kérni tőletek
lenne ez a füles:
R - BEATS by dr dre SOLO HD - MONSTER
[link]

piszok jó árban van, de parázok hogy utánzat
az infó csak ennyi a kép és a név, szerintetek?
mennyi amúgy egy ilyen? 10k sok érte?

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6729) fi:zi'k válasza aram01 (#6728) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Árgép szerint 46e egy eredeti. Szerinted 10e sok egy hamisítványért? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6731) dani3l


dani3l
őstag

Sziasztok!

Velemenyt szeretnek kerni egy Bose QC 15 fejhallgatorol. Megeri az arat? Mennyier jo minüsegü, mennyire idötallo?
Ma sikerült kiprobalnom es nagyon kenyelmes, eddig a legkenyelmesebb fejes, amit probaltam (es a legtöbb nekem kenyelmetlen, mivel eleg nagyok a füleim..), a zajszüröje nagyon komoly, teljesen kizarta az aruhaz minden zajat, igaz sajnos zenet nem tudtam rajta kiprobalni mert valami demos szarba volt bedugva, amiböl nem lehetett kihuzni, de majd szolok, hogy ki szeretnem, ha erdemes.
Jelenleg egyebkent egy Beats Studiot hasznalok, de szeretnek valami kicsit komolyabbra valtani.
Többnyire zenet hallgatok rajta otthon, föleg melyorientalt, pl hip-hop/rap, ezert is szeretem a Studiot, mert nem sporoltak a mellyel benne. Ezen kivül neha filmezek is.
Ilyen igenyekhez megfelelne szerintetek?

Es a vegere meg egy kerdes: Amazonban mennyire lehet megbizni, hogy biztosan eredetit arulnak? Talaltam most learazva naluk, 222 fontert szerintem egesz jo, nalunk 330 euroba kerül, ami nem keves különbseg..
(Van ismerös uk-ban, aki valoszinü meg tudna rendelni, szoval max a posta jönne meg hozza..)

(#6732) fattyu válasza aram01 (#6730) üzenetére


fattyu
veterán

és az eredeti hangja ér 10k-t

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6733) schawo válasza dani3l (#6731) üzenetére


schawo
titán

A QC15 jó lehet.
Ezt olvasd el, megbízható információforrás: [link] (QC15 vélemény és összefoglaló az utolsó oldalon)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6734) donpe válasza fattyu (#6732) üzenetére


donpe
aktív tag

46e Ft-ért már elég tisztességes fejeseket lehet venni. Főleg használtban...
Jó marketinggel a sz@r-t is el lehet drágán adni... Illetve tömegeknek célzott marketinggel.

[ Szerkesztve ]

(#6735) schawo válasza fattyu (#6732) üzenetére


schawo
titán

Szerintem nagyon túlbecsülted a Solot ;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6736) dudika10 válasza aram01 (#6728) üzenetére


dudika10
veterán

Nézd meg jól az eredeti kábelét és nézd meg jól ennek a kábelét.
Remekül látszik a különbség. Úgy hamis, ahogy van, ráadásul ez a rosszabbik hamisítvány...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#6737) Deadzone41 válasza dani3l (#6731) üzenetére


Deadzone41
őstag

ha utcára nem kell, akkor denon d2000

(#6738) schawo válasza Deadzone41 (#6737) üzenetére


schawo
titán

Denonból miért éppen a Kétezrest? Emlékeim szerint az nem hogy mélytöbbletes, de inkább mélyhiányos füles.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6739) Deadzone41 válasza schawo (#6738) üzenetére


Deadzone41
őstag

rosszak az emlékeid ;). [link] amúgy asszem' a d2000-be, d5000-be és d7000-be ugyan az a driver van, csak a keret más.

(#6740) schawo válasza Deadzone41 (#6739) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, hogy mennyire vagy tisztában a Beats Studio hangjával, de a Kétezres Denonra itt fog nekünk sipítozni, hogy ebből kilopták a mélyeket. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6741) Deadzone41 válasza schawo (#6740) üzenetére


Deadzone41
őstag

cimbi szerint a hd650-nél és az lcd2-nél ütősebbek a mélyei. szerintem akinek ennél több kell, az inkább nevelje át magát a jó ízlés irányába :).

(#6742) bigmasterg válasza Deadzone41 (#6741) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nem vagyok abban biztos, hogy D7000nek több mélye van, mint a 650nek, vagy lcd-nek. Inkább másabb, mert zárt.

(#6743) ntomka válasza bigmasterg (#6742) üzenetére


ntomka
nagyúr

:K

ツ Headphones on - World off

(#6744) schawo válasza Deadzone41 (#6741) üzenetére


schawo
titán

Nem vagyok én ízlésrendőrség.:) Elmagyarázhatnám neki, hogy szar a zene, amit hallgat. Például órákat tudnék mesélni neki a komolyzene csodáiról, de attól tartok, hogy rohadtul nem érdekli.

Szóval szerintem maradjon a QC15-nél ;)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6745) Deadzone41 válasza schawo (#6744) üzenetére


Deadzone41
őstag

qc 15 az az impedancia mérés elég wtf, a négyszögjele elég rondácska, jó lassú lehet. ez amúgy aktív zajszűrős? d2000, d7000, lcd2, hd650

hát nem tudom, annyival több mélye a bose-nak sincs mérésre. a nyitottakhoz képest szerintem a zártakba nagyobb a "mély érzet", azt is vegyétek bele.

[ Szerkesztve ]

(#6746) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van egy Technics RP-FT30-asom, mondom lemérem nézek már rá egy új "bőr" párnát mert lekopott róla a bőr. Ekkor észrevettem, hogy fordítva is fel lehet rakni és ott még szűz a bőrbevonat (mindjárt jobban hasonlít az új állapotára). :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6747) schawo válasza Deadzone41 (#6745) üzenetére


schawo
titán

Az inner fidelity-s mérést nem ismertem, mert utoljára pár éve néztem rá a Bose fülesre, akkor eddig jutottam vele: [link]

A két mérés között akkora kapitális különbség van, hogy nem tudom, hogy merre van az igazság, bár inkább hiszek Tyll mérésének, mint a headroomosnak...

De szerintem a legvalószínűbb, hogy a mindkét mérés igaz. A hr mérés bekapcsolt zajszűrő mellett történt, Tyll meg kikapcsolt állapotban mért.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6748) Bodz


Bodz
Topikgazda

Valamit félreértettetek a HE-400 kábellel kapcsolatban. Nem drága, misztikus, hanem simán csak másik kábelt szeretnék. :)
Igazából kettő kellene. Lehetőleg kétféle, mert mér ne? Egy rövid (1.5m), egy hosszú (4m). Az ilyesmi ezüst kábelek elég népszerűek, tapasztalat valakinek? De jöhet bármi erről a bolygóról, linkkel lehetőleg. :)
A gyárinak a viselkedésével nem vagyok kibékülve, tekeredik összevissza, borzalmas. Meg sajnos rövid is, nem ér el az ágyig.

[ Szerkesztve ]

(#6749) contaxg válasza Bodz (#6748) üzenetére


contaxg
veterán

és mos egy kis hipnózis köbetkezik:ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, ezüst litze, :DDD

Ha megtaláltad a tuti forrást kérlek szólj nekem is! :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6750) bajnokpityu válasza Bodz (#6748) üzenetére


bajnokpityu
félisten

HE-400hasonló,mint lcd? akkor valami jó vékony szálakból álló magasba húzós ezüst talán jó lenne.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.