Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137101) martonx válasza Zsírkrétamen (#137100) üzenetére


martonx
veterán

Széles országutat kívánok hozzá!

Én kérek elnézést!

(#137102) hroberto válasza Somatom (#137098) üzenetére


hroberto
veterán

Megbeszélhetjük, de akár Szlovákia is szóba jöhet. Viszonylag gyakran járunk ki oda.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#137103) Topiccsendőr válasza Somatom (#137098) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Jah, miutan masszirozva vagy mar egy ideje, valami valtozas elindult, bar volt itt relativizalas is, hogy ugyan mar sracok, ki nem kovet el itt szabalytalansagot. az elso linkelt hszedben meg mindig nem birod feldolgozni, hogy sportmotoron van rendszam, es kozuton is hasznaljak emberek. Raadasul a vegere odairod, hogy
"van-e értelme versenypályára való technikát használni közúton"
Ha ez nalad azt jelenti hogy egyetertesz valamivel, akkor en ertettem felre dolgokat eddig. :D

Idorendben ugy volt, hogy ervkent a sebessegkorlatokat hoztad fel, amik barmilyen mas motor elonyben reszesiteset feleslegesse teszik a harleyvel szemben. Erre irtam legeloszor, mintegy helyzetkomikum, hogy egy motoros klubhoz tartozo ember elkezdi a sebesegkorlatokat felhozni vmilyen vitaban. Ti kakaozni jartatok ossze abban a klubban?

Ez is vicc, hogy erezd, mennyire nincs egyensulyban ez az egesz.

Szoval utalok poent elmagyarazni, de most generaltam neked egy meme-et. Remelem igy ertheto lesz.

A motort vezeto egyen lenne az apokalipszis lovasa. Mert szigoru. a sonny barger-es sztereotipiak miatt is.

En egyszeruen felveszek egy egyreszes borkombit es ugy nezek ki mint egy beszart mokus, ugyhogy ezt egy ilyen gyorsasagi motorosra nem lehet railleszteni.

Igy nagyon nehez am beszelgetni. Olyan faradtnak erzem magam.

Szoval:

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#137104) tboy93 válasza Zsírkrétamen (#137100) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gratula! Jo dontes szerintem a 390, ezen boven meg lehet tanulni motorozni :K

(#137105) #14787072 válasza Zsírkrétamen (#137100) üzenetére


#14787072
törölt tag

Gratulálok én is, nagyon jó választás!

(#137106) bacus válasza hroberto (#137102) üzenetére


bacus
őstag

Független megfigyelőként én is megyek. :)

Egyébként nem védeni a hd-ket, de vmelyik szerpentinen lefelé pont volt előttünk egy 3 hd (szerü)'csapat, akik elég jól terelgették a gépüket. Tudtunk volna gyorsabban menni, de hogy zavaróan feltartottak volna, az elég erős túlzás lett volna.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#137107) Pfiucska válasza Zsírkrétamen (#137100) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Gratulalok! 125os utan en is erre a kategoriara leptem (CBR500R), egyaltalan nem bantam meg, oriasi ugrasnak erzodott ez is..

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#137108) JoinR válasza Zsírkrétamen (#137100) üzenetére


JoinR
senior tag

Grat, nagyon jó ez a szín :K 2 év alatt laza másfélszeresére drágult, ezt még emésztgetni kell. De mivel terepre is készülsz, így mindenképp jobb, mint a többi, amit néztél.

(#137109) #31733248 válasza Topiccsendőr (#137065) üzenetére


#31733248
törölt tag

Sőt, még a C5 után is megmaradtak a laprugók :K

Vlevi:

Ezek mondjuk nem acél laprugók, hanem szálerősített műanyagok, amik amúgy drágábbak és könnyebbek is az acél tekercsrugóknál. ;) Szóval nem érdemes őket lebecsülni. Mellé (két évtizede) rendelhető volt a Magneride lengéscsillapító, aminél jobb konkrétan semmiben nem volt. Na, azt nyugodtan nevezhetjük akár űrtechnikának is.

Ez már nem a 70-es évek himbilimbi futóműve, hanem olyan, ami simán hozta egy Ferrari vagy egy Porsche szintjét.

(#137110) Somatom válasza hroberto (#137102) üzenetére


Somatom
veterán

Király! Köszi a lehetőséget! Azért írtam az itthont, mert idén nem szeretnék külföldre menni. A kipuffogóm nem EU kompatibilis. A halkító csappantyúja nyitott állásban van fixálva, mert a kezelő szerkezetét át kell konstruálnom, amit télre ütemeztem.

bacus:
Remek! Hozzuk össze!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137111) Somatom válasza Topiccsendőr (#137103) üzenetére


Somatom
veterán

Nem hiszem, hogy változtam volna. Elolvastam, amiket tőlem idéztél. Most is pontosan ugyanúgy gondolom és nagy ívben tojok rá, hogy ezért Te, vagy más mit gondol rólam. Sőt! Ha jobban belegondolok, az apokalipszis lovasának lenni tulképp egy csomagkézbesítős futármeló. A világ összes lovasa közül csak négyet választanak ki rá. Mint kiderült, én egy traktor nyergében ülve lettem az egyik. Sztem símán büszke lehetek erre a teljesítményre. :DDD

Nem értem, hogy mi olyan érthetetlen számodra. Világosan leírtam, hogy egy sportmotor sokkal jobban fordul lapon, mint egy HD. Az más kérdés, hogy sztem aki közúton lapon fordul az elmebeteg és esetleg közveszélyes attól függően, hogy sikerül bevennie a kanyart, vagy nem. Így már érted?

Időrendben úgy volt, hogy elneveztél az apokalipszis lovasának, mert megszegem a szabályokat. Ezek után hívtam fel a figyelmedet arra, hogy Te is két lábbal tiprod a szabályokat ahhoz, hogy élvezetet találj a motorodban.

Valóban nehéz így beszélgetni. Délelőtt, csevegés közben ügyintéztem, délután összecuccoltam, meg bepakoltam az autóba, aztán este/éjjel még toltam 700 -at Németországba. Most már én is elfáradtam. :)

Tecccik a kép. Jax motorja típusra, évjáratra ugyanolyan, mint az enyém.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137112) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Persu honnan tippelted be a mágneseket? 2 Mágnes leszakadt, 1 elrepedt. Hollandból úton az utángyártott erősített indító. haver köszöni és jön egy rekesz sörrel. :DDD

--

Givi helyett Shad konzol lett, srác csoportból 13-ért odaadta a konzolt kb kihagyhatatlan volt, jött rá 30-ért karcmentes Givi E460 színre fújva gyöngyház szürkében. Holnap legyártok egy összekötőt a platni és a konzol közé fuh ez a kör marha jól sikerült :C augusztusban mehetünk is nyaralni párommal mocin. :DD
Kicsit tartottam a márkától mert mindenhol olcsósított Givinek írták also erősen fura volt nekem fejben ez a pántos rögzítés de kellemes csalódás volt. És az anyag használata is rendben féltem valami ócska laposvas feel lesz a két kar. :K

[kép] [kép]

Utas kapaszkodót kéne még színtereztetnem, haveromtól kaptam mert rajta volt a CBR-jén (igen az SC59-en :DDD :DDD) és inkább vett egy feketét én meg mondtam csak nem lehet vészes és úgyis kell. Hát... de nagyon vészes az a kínai arany szín. De még mindig jobb mintha a 152 centis langalétám éppen csak eléri a tankot támaszkodni és görcsöt kap szegény. :DDD

--

EBC színtér betétei mennyire jók? Jelentősen olcsóbbak mint a Brembo betétek, de ha nem hozzák a színtett akkor felejtős nem akarok feltétlen spórolni rajta csak eleve rendelek faternak a Beverlybe EBC betéteket és letudnám egy körre az egészet.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#137113) csongi válasza Micsurin (#137112) üzenetére


csongi
veterán

Lehet latott mar agon varjut. :).

Betetet nehez lesz megondani melyik lesz jobb neked.
Nekem volt elol Nisin, hatul szamomra ismerrtlen Sinter. A hatso melegen jobb volt, mint hidegen.
Hidegen is fogott, csak , ahogy melegedett erezhetoen valtozott.
A Nissin konstans volt.
Szoval melyik, hogyan szereti a tarcsat a tieden, az hasznalat kozben derul ki. Sztem az EBC sem lenne rosszabb.
Ha hasznalt tarcsahoz teszed az uj betetet akkor a fektavokat inkabb 3* hosszabra kalkulad. Ha utasaal, csomaggal vagsz neki az uj betettel, meg foleg. :).
Kell par km, mire meg lesz a teljes fekhatas.
De azt erezni fogod, folyamatosan javul. Az organikus betethez kepest lassaban veszi fel a tarcsa feluleti alakjat. Legalabbis en igy tapasztaltam.

(#137114) dellfanboy válasza Micsurin (#137112) üzenetére


dellfanboy
senior tag

ne aggodj a kínai arany szín miatt, legalabb a tesok nem neznek ki ha meglatnak ;]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#137115) LógaGéza válasza Flashback (#137083) üzenetére


LógaGéza
addikt

178 vagyok, nem érzem kényelmetlennek. Pont a napokban gondolkoztam, hogy el kéne menni még idén egy 2-3 napos túrára.
Ha jól látom környéken laksz, összefuthatunk valamikor ha szeretnéd kipróbálni.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#137116) Flashback válasza A Zéé (#137089) üzenetére


Flashback
addikt

Szia
Köszönöm az infót. Akkor megpróbálok ránézni majd a CB500R, CB650R vagy NC750X-ekre.
A középsö a legszimpatikusabb de sose voltam az a Cafe Racer arc. De úgyis csak rövid utakra lenne használva. Viszont ebben van egy rövidebb autópálya szakasz.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#137117) dellfanboy válasza Flashback (#137116) üzenetére


dellfanboy
senior tag

500 vs 650 kvara nem 1 kavehaz

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#137118) Flashback válasza dellfanboy (#137117) üzenetére


Flashback
addikt

Jaja tudom, még nincs is komoly elhatározás és jövö évig még az igények is változhatnak. A nagyrobogó sem kizárt. Egyenlöre csak nézelödöm, infót gyüjtök.

CB650R-el van tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#137119) vlevi válasza Flashback (#137118) üzenetére


vlevi
nagyúr

Onroad-on már nézegették.
[link]
Én nem ismerem a típust, de egy 600 körüli sor4 blokk az nagy valószínűséggel úgy működik, hogy alul harmatos, már-már kezdő motor, és valahol 7-8 ezer fordulat körül kezdi el megmutatni, ki is ő valójában.
Ha nekem kellene választani, nem tudom melyik lenne. A CB500-t kihagynám, akkor már inkább az NC750. Igaz, hogy papíron alig erősebb, mint az 500-as társa, de a sokkal nagyobb blokk miatt a nyomatéka az jelentősen jobb.
Nem kell forgatni. Nem véletlenül csak annyi a teljesítménye, amenyii, mivel kb 6500 a max fordulata, ha engednék 10e körül forogni, akkor szerintem simán meglenne benne a 100 ló. De nem erre van tervezve. Az NC750 inkább kirándulós, ingázós motor, semmint a pályanapok ördöge :)
De cserébe, ha jól hallottam másoktól, nem fogyaszt többet, mint a CB500, sőt, talán kevesebbet is.

(#137120) tboy93 válasza Flashback (#137118) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az 500-as tanulós motor. Nagyon megbocsátó. Gyakorlatilag bárhol kinyomhatod a szemét, nehéz vele bajba kerülni. A 650-es felül azért már csibész (főképp az 500-ashoz mérten). Fogyasztás ha számít, akkor a 650-es 50-100%-al is többet tud enni. Egyéb fenttartásban is jóval olcsóbb tud lenni az 500-as (lassabban kopik a gumi stb.)

Nekem CBR500R van, ingázok vele, eljárok vele Mátrába / Héregre alkalomadtán és külföldi túrákra is. 1 személlyel ez mind kényelmesen abszolválható, 2 személyhez szerintem már gyenge.

Én azt szeretem benne, hogy nulla motoros tapasztalattal felülve rá is magabiztosan motorozom vele, nem kell félni tőle (mivel nem tudja kitépni magát a 48ló alólad csak ha nagyon hülye van).

(#137121) GalaHU válasza Flashback (#137118) üzenetére


GalaHU
őstag

Nekem CB650R-em van, az első motorom, előtte csak robogóim voltak. Szerinten ideális kezdőmotor, mert nem akar megölni alacsonyabb fordulaton, de ha rakod rá a tüzet akkor azért elindul.
A 200 kilója ellenére jól manőverezhető a városban is.
A külső ugye szubjektív, de nekem szerelem volt első látásra… ;)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#137122) Zsírkrétamen válasza JoinR (#137108) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Köszi mindenkinek :R

Igen, ahhoz képest elég drága lett a 390, viszont a Duke ára konkrétan a kétszerese mostanra, így azt is jobb áron tudtam eladni, így kevésbé fájt a 390 ára. Mivel elég sokat túrázok, lehet kiegyensúlyozottabb lett volna a CB, viszont azt a +45kg-ot terepen megéreztem volna.(meg hát én magam is 45 kiló vagyok :) )
Jól emlékszem, hogy neked is ilyened volt? Vettél rá extrákat?

(#137123) Topiccsendőr válasza Micsurin (#137112) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mert sc 59 nel ez egy ismert problema.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#137124) Flashback válasza GalaHU (#137121) üzenetére


Flashback
addikt

Azt nem is néztem mennyi a súlya, komoly.
A 20 éves 750 GSXR-em volt ennyi...

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#137125) Topiccsendőr válasza #31733248 (#137109) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Igen, de a c5 elotti, azok meg oldscool epites, puha futomu, orrmotor, es az nem 70 es evek, hanem 95 kornyeke. En erre gondoltam.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#137126) Topiccsendőr válasza Somatom (#137111) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Most erkeztunk a dac korszakhoz.
Ha nem tudod becipokanalazni a logikai rendszerbe, akkor inkabb leszarod ki mit gondol, te ilyen vagy. Miert nem irod inkabb hogy rajtad kivul mindenki hulye? :D

Az apokalipszist nem erted meg mindig. Egy kicsit menjunk mas iranyba, hatha.
Akkor kepzeld el, hogy ez az ember, aki a motoron ul, britney spearst hallgat, vagy miley syrust, mondjuk a wrecking ball-on meg el is pityeredik.
Mikozben noket futtat, fegyverrel es kabitoszerrel kereskedik.
Kontraszt. Ettol vicc. Ez a vicc benne. Egy gengszter, aki szomoru zenet hallgat. Vagy popzenet. Ami nem illik egy gengszterhez. Mert azok nem ilyeneket hallgatnak. Es a fizimiskaja, ahogy elkepzeled, hogy miley syrusra... aah fasszom. Nem igaz hogy nem erted.
De mar agyonbsztad. Mar kiegett az egesz. Annyira lehangolo, ha valaki nem erti, de szerintem meg tok jo.

Huh, ma is sokaig leszunk itt.
Osszekeverted az avatarokat. :D
Lofaszt. Semmit nem ismersz el. Sosem.
Te a kresz szabalyokkal magyaraztad, miert nem kell jobb motor a harleynel.

Ezutan irtam, hogy hogy lehet hogy te britney spearst hallgatsz.
Jú nó, 136953 elobb van mint 137001.

Viszont ha megunod ezt a fuvarozast, valami miniszteriumba szovivonek mindenkepp add le az oneletrajzod, csatolva ezekkel a hszekkel. En tuti alkalmaznalak.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#137127) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#136992) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A roxi meg ettől többet is.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#137128) goofy85 válasza Flashback (#137116) üzenetére


goofy85
kezdő

Haverom az NC-t cserélte CB650R-re, azóta fülig ér a szája.
Teljesen más kávéház, ingázni-kirándulgatni nyugisan teljesen jó az NC, de ha csibészkedni akarsz vele, akkor nem a te géped, ezért is cserélte le.

(#137129) JoinR válasza Zsírkrétamen (#137122) üzenetére


JoinR
senior tag

Igen volt ilyenem, de csak nem gyári oldaltáskákat és egy kormánymagasítót vettem rá.

(#137130) Flashback válasza goofy85 (#137128) üzenetére


Flashback
addikt

Ja most megnéztem pér reviewet.
Egyértelmü CR650R lenne a jó valami plexivel.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#137131) Zsírkrétamen válasza JoinR (#137129) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Oldaltáskából milyen volt rajta? Nézegettem én is a givit meg az swmotech-et (mert a gyáriról nem hallottam annyira jókat), de még nem döntöttem el melyik legyen. Képed esetleg van róla? :B

(#137132) Somatom válasza Topiccsendőr (#137126) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem fantáziátlan vagy. Nekem tetszenek a hasonlataid, látom bennük a humort. Símán elképzeltem az apokalipszis lovasát, ahogy kétségbeesetten vágtat egy traktoron, hogy azelőtt kézbesítse az éhinséget, mielőtt a címzettek várakozás közben belehalnának az unalomba. :)
De, azt is viccesnek tartom, ahogy a korszakaimat boncolgatod. Most éppen dacos lettem. Ez jó. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137133) GalaHU válasza Flashback (#137124) üzenetére


GalaHU
őstag

Minden tavasszal megyek a Honda Safety-re, ott 500-asokkal körözünk, érzetre szinte ugyanaz a CB650R. Mondjuk 190/100 vagyok… ;)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#137134) dellfanboy válasza GalaHU (#137133) üzenetére


dellfanboy
senior tag

hogy erted, hogy erzetre? az egyikbe van+2henger meg duplaannyi lo. ;] honnan kozelited meg ezt a kerdest/osszehasonlitast?szinte ugyanaz ;] jaja mindketto honda

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#137135) JoinR válasza dellfanboy (#137134) üzenetére


JoinR
senior tag

Amúgy már az első futóművük is ugyanaz, egyre több a hasonlóság. :B

(#137136) GalaHU válasza dellfanboy (#137134) üzenetére


GalaHU
őstag

A súlyról folyt a szó, a kezelhetőségét fordulékonyságát elemeztük. :) Nem kell félni a 200 kilótól…

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#137137) Topiccsendőr válasza Somatom (#137132) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az eredeti felvetesnel maradva, mert megint temat valtasz, es a sajat logikai bukfenceidre nem reagalsz.

Te a kresz szabalyokkal magyaraztad, miert nem kell jobb motor a harleynel.
Ezutan irtam, hogy hogy lehet hogy te britney spearst hallgatsz.

Akkor ez is tiszta?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#137138) Somatom válasza Topiccsendőr (#137137) üzenetére


Somatom
veterán

Mit nem értesz ezen? Az apokalipszis lovasának neveztél. Milyen alapon, ha Te közben páros lábbal tiprod a szabályokat? Vagy, arról van szó, hogy későn eszméltél, már ki lett választva a négy lovas és most flusztrál, hogy úgy maradtál ki tuti bízniszből, hogy helyetted egy traktoros lett kiválasztva? Hát, ezt sajnos bebuktad. De, talán még az önjelölt pszichológus címre bepróbálkozhatsz, ha az alfahím és a topik lelkiismerete titulus kevés lenne. Csak úgy ne járj, mint Brezsnyev! Majdnem minden megvolt neki, de a hős város és a nagy szovjet anya címeket sehogyan sem sikerült megszereznie. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137139) Somatom válasza Topiccsendőr (#137137) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a többieket szórakoztatja a szösszenetünk, akkor felőlem társaloghatunk tovább. Ha nem, akkor lenne egy konstruktív javaslatom. A jövőben ne reagáljunk egymás hsz. -eire.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137140) Topiccsendőr válasza Somatom (#137139) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha tenyekkel talalkozol, eltereled a temat. Dobbenet, hogy ennyire nem vagy kepes belatni dolgokat. Igy semmi ertelme veled beszelgetni. Nem tudsz

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#137141) Topiccsendőr válasza Somatom (#137139) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A tobbiektol elnezest kerek.

Nalam is szalajt valami, hogy nem hagytam mar az elejen rad az egeszet, de megmondom oszinten, a tokom kivan az ilyen vitakulturaval rendelkezo emberekkel. Es mindenhol ezzel talalkozik manapsag az ember. Gondoltam elmegyek a hatarig,
ha satuban van a tokod, es igen-nem lehetosegeid vannak csak, gondoltam a vegere csak sikerul vmi logikus dolgot kipasszirozni. De tenyleg semmi nem mukodik. Szoval a jovoben tartozkodni fogok az ilyesmitol, mert valoban, semmi ertelme.

Viszont en nem hittem el teljesen ezt a backfire effektet. De tenyleg igy mukodik. Teljesen mindegy mivel van szembesitve az ember. Ahogy a muvelt amerikai tuningmeseterek mondjak, miutan szarra verik oket egy gyari allapotu, tuningolatlan autoval: That was a good data.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#137142) martonx válasza Flashback (#137130) üzenetére


martonx
veterán

2018-as cb650f-em van. Idén kapott egy a gyárinál valamivel nagyobb plexit. A kinézetén szerintem alig rontott, viszont menet közben tök lazán lehet nézelődni, 50-ig nyitott sisakkal közlekedni, és még 150-nél se akar annyira lefújni a szél.
Nekem ez újra kezdő motor. 4000-ig úgy lehet közlekedni vele, mintha autóznál. 6000-től kezd élni, 8000 felett egészen brutális (papásan vezeték, más szerint 8000-nél kezd élet jeleket mutatni, minden relatív).

Én kérek elnézést!

(#137143) norbert1998 válasza Topiccsendőr (#137141) üzenetére


norbert1998
veterán

Én többékevésbé szórakoztatónak találtam, miközben végig úgy lűttam, nem vérre megy, csak egymás agyát húzzátok :))

Zörög a v-strom a kátyúkon... Mi a fene?

[ Szerkesztve ]

(#137144) Somatom válasza Topiccsendőr (#137141) üzenetére


Somatom
veterán

Állj! Vissza az egész! Te kultúrált vitát, tényeket, igen/nem válaszokat szerettél volna? Ahhoz neked is úgy kell hozzáállnod. Az, hogy a hidrotőke szükségtelenné teszi a szelepállítgatást, az tény. A válaszod: egy traktorban. Ez nem igaz, motorkerékpárokban is alkalmazzák. A válaszod degradáló. Ha pedig tréfának szántad, azzal is egyfajta irányt adsz a beszélgetésnek, de az nem a tényeken alapuló irány lesz.
Aztán jött, hogy a HD -val nem lehet befordulni. Ez sem tény, én is cáfoltam, más pedig videót is rakott fel. A hogyan az szubjektív. Egy pályán erre lehet objektív módszer, a köridő. De, közúton? Itt jön képbe a Kresz. Azt írtad, hogy ezt azért hoztam fel, mert így tud a HD "versenyben" maradni. Csakhogy itt nincs semmilyen verseny. A Kresz szabályait nem én hoztam. Ha én játszom egy autóssal, és ő üldöz, abból nehezen hoznak ki engem hibásnak. Szintúgy, ha nem kerülök el árokba borulással egy olyan balesetet, amiben a másik fél egyértelműen durván megsértette a Kresz -t. A relatív gyorshajtás is egy ilyen "szürke zóna". De, az abszolút sebességhatárok túllépése egyszerűen és tényszerűen bizonyítható. Ráadásul ez a rendőrség szerint az egyik leggyakoribb baleseti ok. Vállalták, hogy ezt visszaszorítják, csak idő kérdése, hogy mikor szigorítanak tovább a kontrollokon, büntetéseken. Pl. az a bizonyos, itt linkelt Bajna - Héreg videó biztosan kiverné náluk a biztosítékot. Én is tudom, hogy motoron a 130/90/50 -ből legalább az utolsó kettő elég nagypapás. De, ez van.
Itt jön képbe a motorválasztás. Mindenre ideális motor nincs. Robogó, speed, enduro, naked, stb., mindegyiknek vannak hátrányai. Így a felhasználási szokásai alapján optimizál az ember. A fentebb említett okoknál fogva a sebességre optimalizálni sztem nem ésszerű.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137145) dellfanboy válasza GalaHU (#137136) üzenetére


dellfanboy
senior tag

az megjobb, ha a kezelhetosegere meg a fordulekonysagara mondod hogy szinte ugyanaz, egyiken 180 masikon 160-as a hatso gumi :))

szoval jah van akinel ugyanugy fordul a ketto. a tobbi aprosagot mar meg se emlitem ;]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#137146) Geresics válasza norbert1998 (#137143) üzenetére


Geresics
addikt

Ne menj bele? :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#137147) fattyu válasza Geresics (#137146) üzenetére


fattyu
veterán

a beszélgetésbe vagy a kátyúba? :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#137148) norbert1998 válasza fattyu (#137147) üzenetére


norbert1998
veterán

Mától mindkettőtől félek! :DDD

(#137149) vlevi válasza dellfanboy (#137145) üzenetére


vlevi
nagyúr

Persze, nem egy kategória a kettő, de szerintem úgy gondolta, hogy vez. tech. tréningen, egy nagyobb méretű felnőtt nem igazán vesz észre lényegi külünbséget a kettő között bólyakerülgetés közben.
Igen, máshogy fordul, de ha már jó a technikád, kiülsz oldalra ahogy mutatják, akkor bólyázás közben ezek a különbségek eltörpülnek.
Mátrában már mást mondanék :)

(#137150) Topiccsendőr válasza norbert1998 (#137143) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Verre azert nem megy itt semmi, ezek csak betuk, mondatok.
Ha vmi hszre nem reagalsz, ignoralod, akkor meg mi tortenik?

bar korabban amikor a cbx szelepallitasan vitatkoztunk, meginvitalt a motorosklubjukhoz, ha van merszem hozza. Gondolom teazni. :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.